Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
5. nov 2008

ahojte 🙂

hlásim sa s dobrou správou, Tomáško už menej mostíkuje a dokonca dnes začal sám dvíhať nožky hore. Posledné dni ho nosím vkuse v babyvaku...ked je hore, hrá sa v lehátku, ležať na chrbátik ho teraz nedávam skoro vobec...juj, tak sa teším, snáď sa to zlepší..ono vlastne vidím zlepšenie len za dnešný deň, takže ešte sa nechcem tešiť dopredu, ale nedá sa to porovnať s tým, čo robil pred dvoma dňami...

katuska, vojtovku necvičíme...a dúfam, že ani nebudeme. dnes som bola u pediatričky a hovorila som jej o zhoršení mostíkovania a ona ma upokojila, že nech som trpezlivá s tým klbockom...že ona by ma radavyvarovala rehabilitácii, lebo podľa jej skúseností to niektorým deťom skôr poškodí

aj my sme dnes boli na výter. Tomi mal tiež hlienovitú stolicu a občas do zelena. Bruško ho ale vobec nebolelo, takže Dr. vzala pre istotu výter, či nebude mať nejakého bacila v črievkach. Predpísala nám zatiaľ probiotiká Biogaia..stáli 300 Sk 😖 ...ale zdá sa mi, že pomáhajú, že už kaká lepšie

nosenie vo zvislej polohe sa takýmto bábätkám ako máme my veľmi neodporúča, hovorila mi to neurologička...a čítam, že viaceré používate manducu..opatrne, pre bába v našom veku je najvhodnejšia stále ležiaca alebo pololežiaca poloha

aktak
autor
5. nov 2008

lalu nasla som si tu temu klokanky a tam o tom pisu, o roznych znackach

bibianna
5. nov 2008

Ahoj Katka, ako sa máš?

anula
5. nov 2008

Bambi, aj moja svokra to robi, nedava ju sice sediet, ale da si ju na predlaktie bruskom dole a Klara stale zvracia ako najata, len chodim a mlacky utieram. Uz som svokre naznacila, ze tato poloha Klare nevyhovuje, ale nepochopila. Dalsi problem, ktory musim velmi diplomaticky vyriesit su plysove hracky u svokrovcov. Maju 30 rokov, su strasne zaprasene (napr povodne biely slon je uplne sivy) a neviem, ako povedat svokre, nech ich najprv vyperie a az potom nech ich dava Klare.

Tami, som rada, ze sa mala rozpapala a ze krasne rastie.

Kati-Atak, drzim palce v Adamkovom obdobi vzdoru 😉 🙂

anape
5. nov 2008

slaviq teraz to uz tak beriem 🙂 , no po prvom porode som si to predstavovala tak, ze budem cca 1,5 - 2 roky doma a vychutnam si Petuska, potom pojdem na taky rocik do prace "prevetrat" si hlavu a potom bude druhe dieta, no moj muz bol stale za to, aby sme mali druhe babo takto po sebe, nech vyrastaju spolu... a prehovoril ma 😀 , hoci som bola zopar dni sokovana, ze to prislo hned na prvy pokus, ale ako som pisala, nemenila by som za nic na svete a uz teraz sa tesime na to ked Viki podrastie a budu sa s Petuskom hrat, nahanat, natahovat o hracky... 🙂

inak, mala si vidiet ako hlupo reagovali niektori ludia, ked sa dozvedeli ze cakam druhe babco, akoby som urobila nieco zle...ale s tymi ludmi ja uz nemam o com rozpravat 🙄

kape
5. nov 2008

K teme nosicov - ak sa pozriete na zapadne krajiny, tak tam nosice vyuzivaju jedna radost, nepouzivaju zavinovacky, ci perinky a nie je to tak, zeby vsetci mali krive chrbtice. Jasne ze netreba nic prehanat.

slaviq81
5. nov 2008

A n a p e, no tie reakcie si viem predstavit, a tie reci okolo toho, mne je to sumafuk, kto a co o mne rozprava. Kaslat na nich. 😉 Ja ked som rodila, tak som si povedala ze nikdy viac, ale hned na druhy den som zmenila nazor 😀

katuska.
5. nov 2008

nika, tak to som rada, ze vas obisla vojtovka.. 😉 kde v kosiciach byvate? inak, nase probiotika stali tiez okolo 330sk 😒 a nedavaju sa na recept.. dufam aj ja, ze zaberu, lebo tie hlienovite kaky nevyzerali dobre..

kape - dik za tip.. nam by sa tiez zislo dat vyvolat nejake foto, ale kto ich bude vyberat 😉

anula
5. nov 2008

Slaviq, nasa mala mala po ockovani proti pneumokokom asi svalove bolesti. Zobudila sa v noci a strasne plakala, po Paralene to preslo. Nabuduce budem mudrejsia a dam hned po ockovani a dalsi pred spanim.

Katuska, v 3. mesiaci pride laktacna kriza? No, musim sa teda pripravit.

anula
5. nov 2008

Nika, super, ze pozorujes zlepsenie.

davam dalsi typ na darceky: my ideme starym a prastarym rodicom dat spravit kalendar na r. 2009 s Klarinymi fotkami.

anape
5. nov 2008

aj ja som pocula ci citala, ze v 3.mesiaci prichadza laktacna kriza, no ja som zase vynimka, kedze mne sa to prave v 3.mesiaci konecne rozbehlo a momentalne uz iba dojcim 🙂

anula mame rovnaky typ na darcek, aj my davame robit pre babky kalendar s fotkami deticiek

vejinka
5. nov 2008

anula to je vyborny napad ten kalendar my ideme zajtra do mesta tak asi skocim do fotolabu 😉

katinka0000
5. nov 2008

slaviq: nie, proti pneumokokom este sme sa nedali zaockovat. este stale rozmyslame. inak myslite, ze to je dobre? ja malinkeho nechcem dat proti vsetkemu zaockovat. nech si vytvori nejake protilatky aj on sam.

danulik: my sme boli dnes. ako som uz pisala, vyrazkam sa nevenoval, dal ho na ten pristroj, ale naprogramoval iny program na utlmenie ucinkov toho ockovania. vysypu sa budeme venovat zase od soboty. a povedal, ze to ma pekne, nech sa nebojim, ze mu to urcite zmizne. tak drzim palce, nech aj teba tak povzbudi. neboj!

katuska: ja uz asi laktacnu krizu mam, lebo dneska som si 2-krat odsala len po 100 ml, co na mna je hrozne malo. dufam, ze sa mi to uz konecne rozbehne.

katinka0000
5. nov 2008

nika.r: no asi som trochu blba, ale co myslis tym mostikovanim?

a co si mam dat na tu laktacnu krizu? uz mam opravenu elektricku odsavacku, len musime pre nu behnut do BA.

o tom sedeni som tu uz pisala. pytala som sa na to lekarky. kazde dietatko je ine. samozrejme, ze netreba nic prehanat.

anula: taky kalendar dala robit svagrina svokrovcom, takze mi vyfukla darcek. ☹

kape
5. nov 2008

Teraz mate na hrnceky a kalendare akciu v DM-ke
99 Sk - hrncek - ak si ho objednate 13.11.
190 Sk - kalendar - ak si ho objednate 27.11.

Mna to potesilo, lebo som sa tiez rozhodla, ze to bude jeden z darcekov a este mam otazocku, tie co fotite deticky vo vianocnom ako spravite pohladnice, lebo ja by som to chcela poslat ako pohladnicu, ale na ten foto papier sa z druhej strany zle pise a byva tam vacsinou aj potlac s oznacenim druhu fotopapiera. Mna zatial napadlo tam len nalepit cisty papier a na ten pisat

jamaica77
5. nov 2008

kape - ja ked som pred rokmi robila vianocne pohladnice tak ich robim tak ze na jeden papier vytlacim 2 fotky pod sebou, cize po lavej strane su fotky a po pravej strane ostane kusok papiere asi tak 5cm - cize fotka je podlhovasta ako panorama a po pravej strane som napisala stastne a vesele vianoce od koho...... - fixou aby sa to nerozmazalo a vizeralo to dobre - ale tu v USA to stoji bagatel teraz, tak to davam si stale vytlacat v obchodoch a kazda jedna fotka z opacnej strany ma podlac ze ci je to kodak, alebo ine.....to nevadi. Tak dufam ze som ti poradila s tym ak chces experimentovat doma stym, ale tu to stoji viacej doma ked si treba kupit foto papier, ink do tlaciarne a plus sa tym bavit ....najlepsie je si to dat urobit a je to ovela lacnejsie a rychlejsie 😉

Katuska - sorry, nevedela som ze kto to pisal, ty si ma napadla 😅

jamaica77
5. nov 2008

Bammbi - ja babulu davam sediet do tej stolicky do kuchyni len na 10min - ale to nesedi ona je v takom pololahu, dala som tu stolicku do najnizsej polohy ako ide, ja mam cisto novu taku stolicku ale zistila som ze tato stara sa da znizit ovela viac ako ta nova od Fisher, tak zatial kym nie je stabilna tak ju davam do tej a od toho 4-5 mesiaca ju budem davat do novej. 😉

danulik
5. nov 2008

vdaka kocky, asi ju dam zatial zapisat do mojho pasu a v lete - pred dovolenkou - jej dame spravit vlastny 😉

kati - dik 🙂 potom ti napisem, ako sme dopadli..

jancia - prave som pozerala tvoj album - malicky je strasne zlatucky 🙂 a vyzera velmi vyspelo 😉

lalu - ak si dobre spominam (ak nie, sorry), tak ty si mala este v tehu take obavy, ze co ak bude patrik skaredy, vsak? 😀 a vidis aky fesak je z neho 😉

anula - super fotky, klara je velmi fotogenicka 😉 a ta vianocna foto je tiez super - aj my chceme lili kupit vianocny "oblek" - je to sice trosicku gyc - ale mily 🙂 😉 😵

jamaica - alexa je krasna baba - po maminke 😉

zajtra hadam dopozeram zvysne albumy 🙂

tessie
5. nov 2008

ahojte mamuľky a bábätká,

konečne som vás dočitala, kedže som tu nebola už vyše troch týždnov. Všetky augustové bábätká sú nádherné, máme byť na čo hrdé 🙂

dakujem všetkým,ktoré mi odpísali na zapálené prsníky. Už je to lepšie, odsávam len večer po kojení, aby na noc som mala čo naprázdnejšie prsníky, kedže malá spí 5-9 hodín a to mám potom z prsníkov fotbalové lopty... A ešte odsávam niekedy ráno, ak malá v noci málo vypije a cítim, že sú ešte plné.

Inak sa máme fajn, už aj našej malej sa podarilo pretočiť samej na bruško, ale to bola asi náhoda, lebo to bolo len raz. A včera sa zasa pretočila z bruška na chrbátik, to náhoda už nebola, lebo to urobila dvakrát po sebe. Odkedy ju dávam minimálne dvakrát za deň na bruško, tak už úplne super dvíha hlavičku, dokonca najradšej pozoruje, čo máme na plafóne... tak hlavu nezakloním ani ja 🙂

trochu ste ma vystrašili s tým sedením, lebo ja som rovno tento týždeň prišla na to, že ked si dám malú na kolená a jemne ju predkloním, tak to je najlepšia poloha na odgrgnutie, tak sa jej dá oveľa lepšie a rýchlejšie odgrgnúť ako na pleci. Nemala by som v tom teda pokračovať?

Už ani neviem, na čo všetko som chcela reagovať, ale som rada, že som zasa "v obraze" že čo máte nové, dúfam, že vás už zanedbávať nebudem 😉 Ked ja radšej si s malou pospím doobeda, ako by som mala jesť alebo surfovať 🙂 Inak ja už mám tiež menej kíl ako pred otehotnením, je to asi tým,že dosť málo jem, a prechádzky po Dlhých Dieloch, to je ako keby som bola stále na túre v Tatrách 😉

Petržalčanky, trošku vám teraz závidím, že už sa s vami nemôžem stretávať, lebo sa nemám ako dostať na kočíkovanie s vami ☹ A také to bolo super, ked sme sa pravidelne stretávali na kávičke v Auaprku a pokecali o všetkom podstatnom 🙂

Tak dobrú nôcku...

jankamanikova
5. nov 2008

Konecne som Vas docitala.

Nika - tesim sa, ze pokroky su pozitivne a ze vsetko je ok.

Tami - blahozelam a obdivujem. Si vzorom pre mnohe maminy ...

Lalu - moje deti su take ohybne a velmi zive. Janik uz ako sestmesacny chodil po styroch a Matusko tiez. Ja ich nechavam tak prirodzene, ako ony chcu. Davam Jakubka casto na brusko, tesi sa, smeje a otaca sa dookola; hra sa s nozickami a potom sup - na brusko. A velmi vela sa nosime v babyvaku, kde aj spi, lebo nikde mi nechce inde spat (ani v kociari). Takze v tomto je narocnym dietatkom, co zacina pocitovat moja chrbtica. V noci spi nadherne, len cez den len v babyvaku.

K tym stoliciam - nas Jakubko ine ako zelene nekaka. Take dozelena s bielymi bodkami. Take iste kakal aj Matusko a pohoda.

No, idem spat, lebo by uz aj trebalo. Tak sa majte krasne!

anula
6. nov 2008

Ahojte, vcera mi to nechcelo zobrat prispevky.

Tiez davame vytlacit pozdravy, daju nam to aj s obalkami a vyjde nas to lacnejsie ako kupit papier, nalepit fotku a dokupit obalku.

Vecer mi volala sesternica, ze kupila Klare vianocny kostym v HM, tak budeme prerabat fotky na pozdrav.

😀 Danulik, je to narocne pozerat vsetky albumy, co? 😀 Kym dopozeram albumy na jednej strane, aj zabudnem, co som chcela napisat. Su nadherne tie deticky. Na niektorych vyrazoch sa dobre zasmejem.

Tessie, vitaj po dlhej dobe, je dobre, ze si zvladla tu mastitidu.

slaviq81
6. nov 2008

dobre ranko,
my sme hore od siestej 🙄 , uz som aspon stihla uvarit karfiol, osprchovat sa a teraz rozmyslam, co budem robit do vecera.
Ja by som tiez strasne chcela malu obliect na Vianoce do kostymu, ale nikde som to v nasom krasnom mestecku nevidela. Nevadi, o rok budu tiez Vianoce 😉 . Inak Lara sa nam rozrecnila zo dna na den, gagoce o 106 😀 😀 .
A n u l a, takze pripravim si pre istotu paralen po ockovani.
Dufam, ze mna laktacna kriza nezasiahne, pijem caju na litre. A drzim nam vsetkym palce, aby sme mali vela mliecka a robili tak radost nasim detickam.

kape
6. nov 2008

Dik za rady, ja som to chcela poslat rovno ako pohladnicu ze zo zadnej sttrany bz bola nalepena znamka. No nieco vymyslim, ja som dost vynaliezavy tvor. 🙂

katinka0000
6. nov 2008

ahojte: danulik a kde dostat taky vianocny oblek? su nejake internetove stranky? aj my by sme mu chceli nieco take kupit.

katinka0000
6. nov 2008

slaviq: ak sa nudis, tak sa mozes prist za mna ucit. 😀

anula
6. nov 2008

Slaviq, donesiem tie satocky na Slovensko, mozem ti ich pozicat, aby si malu mohla vyfotit.

Klare zacali velmi vypadavat vlasky. Mate niektora aj vy taky problem?

Kolko krat za den jedia vase deticky? Klara len 4x 😨

A este potrebujem poradit. Ked pojdeme na Slovensko, chcela by som zobrat zo sebou mlieko do rezervy na cestu. Ako dlho ho mozem drzat v termoske?
Dik za akukolvek radu.

lalunna
6. nov 2008

ahojte,
ja laktacnu krizu pocitujem tak, ze konecne nemusim odsavat jak blazon, dnes rano som si odsala len z jedneho prsnika 100ml a tot vsjo, cez den mi staci pre maleho co mam v prsnikoch a uz nebyvaju ani take naliate a v noci som predlzovala odsavanie na rano, sice par ran som sa zobudila v mlieku 😀 kedze patrik v noci uz nepapa... napapa sa povacsinou az o 6,30 tak z toho prsnika co necha ten odsajem a je to 😵

este som vam chcela napisat, ze sa nejako extremne nepripravujte na tu krizu, treba si hovorit ze nepride, lebo kojenie je hlavne o psychike a ked sa zena obava kriz, povacsinou aj dorazia 😉

danulik, ano ja som sa bala o jeho vzhlad, ale to uz boli take predporodne haluze, ze co ked bude mat to znamienko na hlave ako gorbacev, to sa mi snivalo, a teraz sa na tom smejem, ako som ho porodila, prve som kukla, ci ho tam naozaj nema 😀

aktak, ale to je tema o klokankach a mi mame turisticky nosic s konstrukciou na chrbat 😉 to je o inom, prave tu je chicco znacka ok

ja budem kupovat ako darcek tie odliatky Baby Art, na jednej strane foto a na druhej odtlacka rucicky alebo nozicky a to kupim aj malemu nech ma pamiatku na seba

slaviq81
6. nov 2008

L a l l u n a, s tym znamienkom 😀 😀 😀

A n u l a, moja Lara sa narodila velmi vlasata, vycesavali sme jej vzdy kohutika a vcul uz nie je z coho vycesat 😀 , zacali jej padat asi pred 3 tyzdnami ako zacala mat tu temenicu, tak ako jej to vycesavam tak idu dole aj vlasky. Uz som z toho chora, lebo vsade kam pozriem bud moj alebo Larin vlas 😠 A to mliecko v termoske neviem. A co keby si si vsetko zamrazila, ono sa ti po ceste pomaly bude rozmrazovat, potom staci uz len horuca voda na ohriatie. Asi blbost 🤐 .

K a t i n k a, a co sa to mam za teba naucit? Ci by som to zvladla 😀 .

nika.r
6. nov 2008

ahojte 🙂

Ďakujem za povzbudenia, aj dnes sa máme zatiaľ fajn, zataiľ boli len dva mostíky 😀

katinka, Tomáško robí také čosi, že sa zapiera o hlavičku a nôžky a bruško dvihne hore, teda sa zakláňa dozadu. Najprv to robil len trošku a občas, neurologička nás upoznila, že sa to máme odnaučiť. Lenže v pribehu pár dní sa to zhoršilo a začal to robiť vkuse, takýmto spôsobom sa aj párkrát pretočil na bok. Na rady jankymanikovej a aj na záklede iných info, čo som zistila na nete a tiež na základe odporúčania pediatričky ho teraz dávam do klbka - toby ho malo upokojiť, malby na túto krkolomnú polohu zabudnúť. Dočítala som sa, že u predčasne narodených detičiek je to dosť časté.

katuska, sme zo Šace.

chcem sa opýtať: 1. ešte sterilizujete fľaše? ja síce zataiľ čajik nerobím, ale občas asi k lekárke budem musieť vziať, lebo je vždy nervózny potom a domov stále utekáme s plačom.
2. akú kozmetiku na kupkanie používate? ja som doteraz kúpala len v čistej vode, ale už sa Tomi začína potiť, mám pocit, že čistávoda už nestačí...odporúčte dačo dobré 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre