Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

meria
20. jan 2009

Baby kolko zubkov maju vase uz okolo 5 mesacne ratolesti?
nasa nic, lan placeeeeee.... furt nakukam a nic prerezane.. ☹
cakam skoro?

ada11
20. jan 2009

meria, zúbky môžu ísť aj v 7.-8. mes., takže nemusíš nakukať pravidelne. Niektorým deťom výjdu prvé zúbky aj v 4. - 5. mes., ale väčšine neskôr. Moja Anet horúčkuje a dokina, že to sú zuby a ich nikde. 😉

tamita
21. jan 2009

Jóój,no dík baby za komlimenty na vlasovú kreáciu a la Rochnyak 😀 ,hotová bola za 10sek.,zato Leuške som ju tvarovala 5x dlhšie,čo som sa bála,že ju to bude ťahať.Vlastne najprv som urobila jej a kedže sa ošívala a chcela si to stiahnuť,tak som musela rýchlo odpútať pozornosť a vyfontánkovala som sa aj ja.Dieťa na mňa čumelo ako puk,hlavne-keď som pomykala hlavou.. 😀
No a vidím,že to zožalo celkom úspech,tak od zajtra tak chodím aj do sámošky 😉 Jancijka,možno vyskúšam aj nejaký maškarný-v Opere 😀 😀

tamita
21. jan 2009

Madi - pohľad pre bohov je úplne božský 😀 😀 a k žehleniu drahého moc nepúšťaj,lebo budeš musieť riešiť aj ty dilemu ako Nesca-koho zachrániť.. 😅
Nesca - ty už čo nevymyslíš 😀 😀 😀 -to ako v tom cigánskom vtipe,ked im horela chajda-že ženu zachráňte,deti si narobíme nové..
Angeli - ja odsaté mlieko skladujem v avenťáckych plast.pohárikoch s vrchnákom -na to určených.Rozmrazíš najlepšie tak,že ho preložíš z mrazničky do chladničky a necháš rozm.pozvoľna.Ak potrebuješ rýchlejšie,tak ponorením pohárika do letnej vody-nie horúcej a už vôbec nie v mikrovlnke.Možeš použiť aj sklen.poháriky od výživy.

tamita
21. jan 2009

No nezľakni sa,rozmraz.MM má takú inú farbu aj vôňu,ja som ho miešala s čerstvým pol na pol.

tamita
21. jan 2009

Danulik-podľa mňa by bolo slušné aspoň sa opýtať mangela,či ti dovolí prejsť z MD na RD 😀
Tess-no chuďatenko malá Sophi,dúfam,že na to čím skôr zabudla..no radšej,že ste to vydržali a povedia ,že O.K.,ako by sa malo niečo zanedbať.
Hanka - si ho mala predbehnúť toho ujka- prísne na neho pozrieť a povedať: Neviete sa ovládať???? 😀 😀
Sláviq - aj mne došlo to DVD,noešte som ho nevidela

tamita
21. jan 2009

Ada - a ušká má O.K.?,ale to by si si všimla,že si ich chytá.
Tak ste sa pričinili baby-popísmenkovali ste riadne...konečne som vás dočítala a zdá sa ,že na tom DVD sa ešte zasmejem 😅
Inak mne sa zdá,že po tej minulotýždňovej mrche-mám o čosi menej mlieka.Vám sa to nestalo?? Odsajem tak o 50ml menej na jeden šup. A ozaj-je vás ešte veľa-čo kojíte a vôbec ste nedostali doteraz MS ?

katuska.
21. jan 2009

o akom dvd je tu rec? 😕

inak dobre rano.. ani mi nepride, ze je len tolko, lebo my hore uz od 4.00 😉 ideme sa hrat..

elly111
21. jan 2009

katuska poznam to vstavanie, ze dobre rano ved uz su 4 😀 , dvd sa vola nejaka navsteva poradne, my sme to este nepozerali, to je pokracovanie toho balicka co ste dostali u gyndosa, alebo v porodnici
my uz sme doma z poradne, mame 9 750g a 70cm, uz tak rychlo nepriberame 😀, ockovania zvladol, pouzil svoj uchylny usmev na sestricku 😀 , len co bude teraz 😕 ?
Ja neviem co mu pichli, ale vystraja, naucil sa hojdat v hojdacom kresielku, aj v autosedacke, tak sa hupe az ho to vyhadzuje 😀

sanik
21. jan 2009

tamita,

ja som este doteraz nedostala MS, od 4.mes. uz nekojim (len rano), cez den uz vobec nechce pit z prsnika len z flase, moje mliecko mu odsavam a este stale to neprislo. som tomu len a len rada.

hankahc
21. jan 2009

jeej som rada ze aj vase deturence tak smrdlavo prdia, uz som si zacala mysliet ze maly ma nieco s crevami, ale uz som kludnejsia....

ja neviem co sa mu porobilo, ale ako dostal vcera tie dve injekcie tak on dostal neskutocnu chut do jedla, len by jedol a jedol, co teda vobec u neho doteraz zvykom nebolo, ale som rada nech len papa...

a vcera sa mi podaril jeden husarsky kusok. vydrazila som na nemeckom ebay stolicku na jedenie chicco polly novu za 50 euro aj s postovnym.

hankahc
21. jan 2009

inac ja uz nekojim 2 mesiace a mrcha nikde!! ani len naznak. musim ist k dokesovi ukazat sa 😀 😖 , zubar a gynekolog to su "top" doktori, nedam ich za nic 😀 😀 rozmyslam ze co je spravne doktory, alebo doktori...pana fera ja som uz totalne tupa...a vela krat sa mi stava ze neviem ci i alebo y tak radsej to nahradim inym slovom 😀

tamita
21. jan 2009

hani - ak sú živí a sú to chlapi,tak s mäkkým 😉 Občas sú síce aj trochu tvrdí ako duby (na istých miestach),ale nas to sa pravopis zatiaľ nevzťahuje 😀

tamita
21. jan 2009

To máte baby super,bez tej mršky-ticho závidím.... 🤐 ,ale tak možno to už je signál - že najvyšší čas mať druhé - teda u mňa štvrté,nech sa môžu spolu hrať... 😀 😀

lalunna
21. jan 2009

tami, napr. ja kojim a este nemam MS a ani netuuuuuuuuuuuuuzim po nej
cele teho som nosila vlozky koli vytokom, tak teraz si to uzivam 🙂 je to supis

inak baby, ako to budete robit, ked budete zavadzat masovozeleninove prikrmy? na zaciatku ked zje babo malo, ako to uvarit? a ako to rozmixovat??? mam dilemu, lebo babo zje za lyzicku a to mi mixer nezoberie
a nie som zastanca mrazenia, ani ja nezjem uvarene a zamrazene, nechcem to davat ani patuchovi... je to povacsinou uz bez chuti atd. 😕

elly, 9750g??? 😕 viac ako patuch? no toto! 😀 😀 😀

elly111
21. jan 2009

tamita 😀 , chystate sa? Ja som pred chvilou nasla temu ze trojcata 😀
so mnou pred porodom, teda vedla na izbe lezala mamina co cakala stvorcata 🙂
Ja som statsna ze uz cakam 4tu mrchu lebo tie prve dve boli hrozneee, teraz uz som ako tak asi hormonalne vyrovnana 😀
drobec zaspinkal , vidim ze uz mu stupa teplota, tak len nech spinka, mazel je na sluzobke v zahranici, volal ze ho zacal boliet zlcnik, tak som zo vsetkeho dnes smutna, aspon pokonikujem nech mi nie je smutno 🙂

lalunna
21. jan 2009

tami, neblazni, ze stvrte, to fakt???

elly, nebud smutna, neoplati sa ti to 😉

angelina22
21. jan 2009

tamita ďakujem velmi pekne za odpoveď...no tak,,,
a keďže inak vonia aj chuti, je to o.k, vieš ja sa chystam na nakupy do ke a malu chcem nechat mamine,, takže aj mlieko,,,,može to vypit aj neriedené??!!s čerstvým!!
ani ja ešte nemam mrchu...celkom mi to vyhovuje ale už som chytala aj stresy kedže sa mi zvačšuje bruško,,ale to od jedla,,,,lebo ladujem všetko čo mi príde pod ruky..najviac zo všetkeho sa bojim hladu, zatial si dám, kým kojím potom si dám asi redukčnú ak nie deštrukčnú..... 😀
a odkial vam to všetkým prišlo dvd???

ada11
21. jan 2009

tamita, ušká si nechytá, ale zajtra behnem k dokine a poprosím ju, aby jej odobrala krv zo žilky na krvný obraz a CRP, i keď si myslím, že neodoberie 😠

ja ešte plne kojím, ale menzes som dostala po 4. mesiacoch, takže už som mala 2 razy 😠 A ako som sa vytešovala, že keď kojím o 106, tak nebudem mať aj rok. 😉

prosím vás to čo dávate tým deťom papať, keď tak priberajú. Anet mala asi pred 10 dňami 7700 g /pri narodení 2790g/ a zdá sa mi dosť veľká, teda taká akurát. 🙂 To sú iné váhové kategórie 😀

tessie
21. jan 2009

elly - 9750g??? To čím ho krmiš? 😀 😀 😀

tami - ani ja zatiaľ nemám ms, a tiež po nej (ako aj Lalu) nejak netúžim. Malá je plne kojená, tak hádam do pol roka sa to ani neukáže... dúfam 🙂

lalu - Paťko je perfektný v tom bazéne. Nemá chybu 🙂 A vyzerá už minimálne ako polročné bábo 🙂 Tiež som rozmýšľala, čo s tým zvyšným príkrmom, lebo tiež to nechcem zamrazovať, ved som zatiaľ doma a kým stihnem, tak jej chcem variť každý deň čerstvé... Uvidím, aké tipy ti dajú už skúsené maminky 🙂

tamita
21. jan 2009

hanka - hmmmmmmmmm ,tak ty si iný burzový maklér 😵 😉

tessie
21. jan 2009

baby, ktorú stoličku na jedenie ste to nakoniec vybrali? Idem ich kuknúť asi aj ja, nech má malá v čom sedieť. A čo myslíte, koľko nám budú deti sedieť v takej stoličke? Myslím koľko mesiacov? Netuším, či také dvojročné dieťa už je za stolom alebo v takej stoličke ešte...

hribikana
21. jan 2009

prikrmy - mixovat nebudem, aby sa naucila mala prehltat, ale popucim iba vidlickou a ja s mrazenim problem nemam, mne chuti vsetko, az prilis, od tehu som sa nezastavila, pribrala som 22 kg a este 8 nie a nie zhodit, ale budem varit tak na dva dni, dam do chladnicky a druhy den zohrejem

MS - plne kojim, cize nemam, ale kedze by som xcela hned dalsie babo, tak mam zmiesane pocity, ci sa tesit alebo nie 😖

lalu - Patko v bazene je neskutocny, asi pojdeme plavat do Presova aj my, tou fotkou ma to plavanie dostalo

angelina22
21. jan 2009

tami povedz mi ešte čo je to s tým chytaním ušiek, moja si často chytá a škrabe,,je tam aj doškrabaná, ak by si bola taká zlatá...diiiik
tessi ja sa ešte rozhodujem medzi , pegperego prima pappa alebo chicco poly 2 alebo take niečo,,,,ale najradšej by som už použitu zachovalu,,uvidim ešte

tessie
21. jan 2009

zdajú sa mi tie stoličky dosť drahé, tak preto sa pýtam, že dokedy tam dieťa vydrží. Nech nekúpim zasa nejakú vec a potom mi to bude doma stáť alebo to použijem len pár mesiacov...

elly111
21. jan 2009

tessie jemu chuti vsetko 😀, ale uz nie je taky macko a dlhy je tiez celkom, doktorka ze tolko vazi jej neterrka plne kojena 4 a pol mesacna 😀 a do ambulancie prisla ked sme odchadzali mamina s takym asi 3rocnym chlapcom, ze aj nas bol taky macko a teraz co je z neho? 😀 😀 😀 , taky bol tenucky 😀

tamita
21. jan 2009

Ale - no čo ste !!!! 😀 😀 ,štvrté ? už len vnúčatko 😅 ,aj keď u mňa človek nikdy nevie 😀 aby som ešte netromfla tú 70-ročnú rumunskú matku 😀

Angeli-ak ideš len na 1deň-to načo chceš mraziť. 24hod ti vydrží aj chladené iba v chladničke na 1-3 stupne.Či to budeš dlhšie vopred mraziť? Mne Leuš pila aj neriedené,rozmrazené,ale to mala o 2 mesiace menej. Možno to deťúrencom ani nevadí,ale mne to bolo bléééé 😝 ,však ho ovoňaj,keď ho rozmrazíš 🙂

Ada - musí ti zobrať krv,do roka má dieťatko minimálne 1x nárok na rozbor krvi-to mi povedala moja Dr.-tiež som dala malej vziať krv v 3.mesiacoch-chcela som vedieť,či nemá málo železa.

ada11
21. jan 2009

angelina, deti si často chytajú ušká, keď majú zápal stredného ucha a stáčajú hlavičku na postihnutú stranu, lebo ich to bolí, môžu mať ale nemusia výtok z ucha, teplotu. no to neznamená, že keď si deti uška chytajú tak musia mať zápal. pokiaľ dieťa je kľudné, tak to určite nie je. 😉

lalunna
21. jan 2009

ada, patrik ma 8900g a krmim ho len MM, nic ine nechce, aj ked objavuje caro cistej vody a lyzicky, ked mu to davam z takeho krasneho pohara so vzormi co mam z ikea dak je az vo vytrzeni, az sa mu ruky trasu ako pije z toho pohara 😀 😀
a ked nechce na tvoju ziadost urobit odber atd. zmen lekara

tess, hadaju mu 8 mesiacov 😀 😉
stolicku vyuzijes aj podla toho ako bude na tom mala, co som pocuvala maminy, je to od dietata k dietatu ine
my mame tu najlacnejsiu aka je: z ikea plastovu, nechcelo sa mi dat za stolicku 100eur, ani ja na takej nesedim a nie je to autosedacka kde treba prihliadat na znacku atd. - moj nazor

hribi, sa tesim ze ta pozitivne motivujeme! 😉 a ako rozpucis to masko?

tamita
21. jan 2009

lalu - presne ako ti hríbik radí - popuč riadne vidličkou,priípadne do toho strekni ešte rovno z cicky trochu MM.
ja som včera tak zpučila asi 1cm banánu a s MM som ho vykašičkovala a dala som trochu na lyžičku-tak vábne to vyzeralo- a tak som Leuš namazala s tým pusinku........a ona po totálnej grimase - takmer hodila tyčku
😝 😝 😝 ...tak sme dobanánovali 🙄 to bol inak 1.pokus predstaviť príkrm 😅

Angeli - to keby ti malá občas teplotovala,bola mrzutá,či apatická po´predchádzajúcej nádche a soplíkoch....tak by to mohol byť zápal stredného ucha.Batoľata to môžu rýchlo dostať z nádchy-je tam totiž krátka vzdialenosť medzi noštekom a uškom.A vtedy si často chytá uško,pritláča hlavičku na tú stranu....a mrnčí. No nemusíš stresovať-to si len Danielka možno objavila uško. Aj moja minule strašne riešila ucho s náušnicou-štipkala si to pol dňa,kým na to nezabudla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre