Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
3. apr 2009

Janka ako Ti závidím, že upratovanie máš za sebou 🙂 . My sa chystáme upratovať zajtra a to také väčšie - veľkonočné upratovanie - okná, perinky prezliecť...júj, nechce sa mi 😀

Malý dnes zaspal už o 19.45, no bol už dvakrát hore s veľkým plačom...neviem, čo mu môže byť. Že by zúbky? 😕

jankamanikova
3. apr 2009

iwuska - my toho roku okna neumyvame, lebo nam zatepluju bytovku a stale od siedmej do piatej poctivo makaju. Takze az ked zateplia a vymaluju, tak poumyvame. Vlastne Jany poumyva, lebo ja okna neumyvam. A Janymu budu pomahat chlapci, aby sa poriadne ucili, ze maju svojim nastavajucim manzelkam v domacnosti pomahat 😎 .

danulik
3. apr 2009

ahojte, v albume mam foto zo stretka, bolo super 😉

danulik
3. apr 2009

dik baby za pochvaly, poviem lili, bude sa cervenat 🙂 😉

bammbi - ze taky isty uces 😀 😀 😀

iwuskaaa
3. apr 2009

Janka, dobrý prístup 😉 , lebo môj manžel mi povie, že je to ženská práca, tak zrejme taký prístup jeho mama k tomu nemala 😠 😀 ...ale radšej si ich umyjem sama a poriadne 😀 ...
Ja mám taký dobrý pocit z Vašej rodinky 😵...všetko tak krásne u Vás funguje, super prístup, deľba práce 😉 ...

Danulik, už iba ja tam chýbam 😀 😀 😀 ...a vieš čo? dnes som sa chcela objednať k zubárke a nedvíhala mi, zrejme nerobili dnes, tak musím volať v pondelok 😒 . Len Ťa informujem 🙂 😅

danulik
3. apr 2009

iwus - to budu asi zubky - a ak aj nie, tak to mozes hodit na ne 😅

ja som dnes akurat tami hovorila, ze musim umyt okna, ale presvedcila ma, ze bude prsat, tak nemusim 😀

iwuskaaa
3. apr 2009

Danulik, bude pršať, to je tutovka, môžeš si vsadiť aj 100 Euro na to a vyhráš 😀 ...a vieš prečo? Lebo ja keď umyjem okná, na druhý deň je tu dážď ako vyšitý 😅 😠 😠 😠
Takže neumývam ani ja? 😕 😀

danulik
3. apr 2009

iwus - radsej neumyvaj, ale tvar sa ze ides, privolas dazd a potom si povieme, ze ako dobre, ze sme neumyvali 😀

jankamanikova
3. apr 2009

Iwuska - dakujeme. Ale nefunguje to uplne super, len sme stastni sami zo seba. A delba prace? No, ja som Janymu uz pred svadbou povedala, ze okna umyvat nebudem. A kedze nemame peniaze na "sluzku", tak ich umyva on. A este aj umyva dlazky a nakupuje. Viem, ze je to zenska zalezitost, ale aspon si ma viac vazi, ak prida ruku k dielu. A chcem, aby chalani videli, ze tatino je uplne normalny chlap. Oni ho zboznuju, a preto je super, ak ho vidia, ze mi pomaha a oni potom robia to iste.

iwuskaaa
3. apr 2009

Janka, tak keď sa nad tým zamyslím, ani ja nemám zlého muža 😀 . Pomôže, nakúpi, postará sa o malého 🙂 ...ale niekedy ho treba ku tomu dokopať. No okná ešte neumýval...vysávať som ho musela naučiť ja, takisto aj poriadiť, odložiť veci...je z troch detí...z troch bratov...najmladší, takže maminkin miláčik...ale som rada, že to máme už za sebou a zvykol si, lebo videl, že ako makám ja, keď makám 😀 ...a keď sa pustí do roboty, tak mám čo robiť aj ja, aby som to urobila tak dobre ako on 😝 ...
...a škoda, že som pred svadbou nepovedala, že okná ja neumývam...rozmýšľam, či by boli také špinavé od svadby, že by sme už ani nevideli cez ne 😅 , alebo či by to zabralo na neho 😅 ...
A deti kopírujú správanie rodičov 🙂 ...
Ale aj tak ste super 😉 🙂

Danulik, ak bude pršať, tak si spomeň na mňa 😀 ...a povedz si, že tá iwus ich určite umývala 😝 😅
Tak ja idem do perín...dobrú a pokojnú nôcku Vám prajem!!! 😵 😵 😵

jankamanikova
3. apr 2009

Iwuska - jasne, ze mas dobreho muza 😉 . A to im treba stale len prizvukovat 😉 😉 😉 . Dobru nocku.

stankaji
3. apr 2009

nika - jasné, že tie slovká sú asi len náhodné, i keď... ???

jankamanikova - úplne s tebou súhlasím s tými prácami
- moj manžel nakupuje a syn 12-ročný 2-krát za týždeň vysáva a zmýva byt a už aj jeho angažujem na menšie nákupy 😵 😵 😵 a okná nám aj tento rok príde poumývať suseda (minulý rok som bola tehotná na rizikovom a tento rok stále kojím, takže mi bolo a je odpustené... a manžel nestíha)

danulik - malá lili je skutočne rozkošná, keď s ňou budeš chodiť na prechádzky, daj na ňu pozor, aby jej neprišlo z očí 😉 😉 😉

..ináč to počasíčko je také ako v lete, nie??? ja som sa normálne nevedela ako obliecť, a Martinku už vonkoncom, ale myslím, že nakoniec sme to dobre odhadli, lebo nám bolo poobede n 3-hodinovej prechádzke fantasticky

danulik
4. apr 2009

tinka - spaldove pukance su mnam 🙂 myslim, ze ich kludne mozes davat lare 😉
ssovicka chutila?

stanka - dakujeme pekne 🙂
nasa lulu najradsej hovori "a" - momentalne najoblubenejsie pismeno 😀 pouziva ho v roznych tonoch a hlasitostiach - v zavislosti od potrieb 🙂

lara - doteraz sme ti zavideli to pocasie, ale uz sa konecne aj u nas umudrilo, normalne sa tesim von 🙂

co sa tyka pavukov - je pravda, ze my sme na nich (v nich) vyrastali, ale teraz mame vsetci krive chrbtice 😖

danulik
4. apr 2009

sibe mi - miesto lara tam malo byt slaviq - asi som myslela na tvoju krasnu dcerku 😅

iwus - tak som zvedava 😀

slaviq81
4. apr 2009

Stanka, to co mate za dobru susedu, ze vam okna pride umyt. 😕 😀 Posli ju aj k nam 😀 😀

Bystricanky, kocky ste, niet co dodat. 🙂 A konecne vidim aj Lili 🙂 🙂 A pocasie zavidim teraz ja vam, take prijemne jarne 😉

Lara ma este stale teplotu, zaspala o pol tretej v noci 🙄 Ledva vidim na oci, este musim dovarit zeleninku a hajde do postielky 😝

angelina22
4. apr 2009

čaute!!!
tak tu tv by som aj ja najradsej zruila, ale máme novú asi 4 mesiace tak mi jej je lúto....ale velmi tá reportáž na mna zapoobila, nemohla som zaspat a plakala som , prečo dokážu byt ludia taki krutí k svojim vlastným detom,,,,,,je to proste nefér,,,,ak bude v mojich silách tak by som si adoptovala min jedno dietatko ktorému dám všetko o čo bolo ukrátené.hlavne lásku....
včera sme si boli vonku v klokanke, malej sa velmi páčilo, som trošku v rozpakoch čo jej obliekat, lebo raz sa mi zdá že ju prehrievam inokedy fúka,,,,,tak som z toho pometená
inak janka manikova máte skutočne peknu delbu práce,,,,,,aj moj manžel mi pomáha,,ale teraz pomenej odkedy maká na dome,,,,tak mu je všetko odpustené,,ale do okien by sa asi nepustil,,všetko ostatné o.k

najradšej varí.pekný den, my už ideme vonku
krásny víkend

vejinka
4. apr 2009

dobre ranko zienky..vcera som bola vonku po vyse tyzdni lebo sme cela rodina ochoreli...len Erik sa drzi 😅 no a raz som nevedela co mu obliect..tak mal len body z dlhym rukavom rolacik pancusky rifle a na hlave ciapka..a bolo mu idealne sa rozvalil a spal..skoro celu cestu co sme boli vonku..od jednej do stvrtej takmer a dnes som kupila na kocik slnecnik taka som stastnaaa 😉 lebo pani predavacka mi povedala ze nieje sezona a ze namju len dva z minuleho roka..a bim mali aj moju farbu kocika.. 😉 ja staaaaaaastny zemepaaan 😀

lalunna
4. apr 2009

tinka, spalda je velmi zdrava a este aj velmi chutna, kludne jej pridavaj tie pukance, ja zo spaldovej muky aj peciem kolace...

ja som neni proti choditkam, ja som nazoru, ze pomali cela moja generacia v tom vyrastla a pohoda... mam taky neutralny postoj voci tomu, podla mna sa z toho robi zbytocne velky strasiak

aj ja musim kupit krem s faktorom, lebo vcera sme boli vonku do vecera a patrik je dnes trosku osmahnuty, inak bol 1. krat v hojdacke co su na ihrisku a uplna parada, strasne sa mu to pacilo, mam aj fotku, potom prilozim 😵

akurat som presvedcila muza ze v lete musime ist k moru aj na hory, tak zaciname planovat letne dovolenky, ja sa tak tesiiiiim 😀 😵

tinka66
4. apr 2009

danulik - sosovicku som vcera namocila a dnes varila spolu so zemiakom a mrkvou, o chvilku sa lara zobudi, tak budeme skusat ci chuti...dufam, ze dobre zareaguje, lebo potom utekame na plavanie s kockami 😀

stretko ste mali super, aj my sa niekedy v priebehu buduceho tyzdna chystame do BB na nakupy do europy, teda nieco pre mna, nemam co nosit, tak aspon jedny rifle....

danu - posli mi pls cislo do IP, ked pojdeme skusim sa ozvat, aby sme sa stretli, ak budete mat cas s lilinkou...

krasny den je dnes, supeeeeer normalne sa vytesujem z toho krasneho pocasia....

moj muzik tiez pomaha, ked je doma,, maminka ho dobre vychovala...ale musel pomahat, kedze svokor prisiel o zrak, tak sa inak ani nedalo...my sme doma tiez makali, bola delba prace a je to super, deticky treba angazovat, pochvalit, motivovat...celkom sa uz tesim na to obdobie....

elly111
4. apr 2009

baby idem sem aspoň kuknúť sa upokojiť
som od 12.00 uspávala malého a on nie a nie zaspať, až teraz, ani na prechádzke spať, ani doma, nikde.
On odkedy začal loziť, teda plaziť sa, tak odmieta ležať, spať, všetko chce len loziť, sedieť a papať, sú tie tam naše pravidelné spánky a večer vydrží tak do 21.30 až kým loziac nezaspí 😅
A my sme sa zasa s drahým dohodli že tento rok dovolenka nebude. Proste to nevychádza 😨 , túžime sa presťahovať, tak to bude darček, ak sa podarí 🙂

klaudinka21
4. apr 2009

no baby ale mne vcera riadne obhorel ksicht,vecer som len kremovala a kremovala tam stipal,no ale konecne fotky na ktorych nevyzeram ako dement 😀 😀

jankamanikova
4. apr 2009

Ahojte!
Tak dnes bol nadherny den. Rano sme boli odvolit, samozrejme cela rodinka a potom hybaj do ZOO. Boli sme v BA (uz asi stokrat, ale nevadi). Prisli sme tak o jedenastej a bolo sme tam do siestej vecer. Deti nadsene a my s Janym sme aspon oddychli. Deti sa vybehali, vsetky zvierata sme obkukali a kedze nase deti su velmi zvedave a o zvieratach uz co-to vedia, tak nam robili "akoze" sprievodcov. Jakub vysmiaty, samozrejme vo vaku. Vsetkych nas chytilo slniecko, mna najviac. Nadherny den!

Joj, ja by som sla hned k moruuuuuu ...

hribikana
4. apr 2009

Ahojte baby, dlho sme tu neboli ... ale podarilo sa mi vsetko precitat. Mala je chora, je na antibiotikach a zacina z nich byt nervozna ... kaka do kazdej plienky ... zacala som jej davat uz aj probiotika, hadam to prejde. Chceli nas poslat do nemocnice, ale uz je to lepsie, ked si predstavim, ze presne min. tyzden mala laringitidu, hrozne dychala a stratila hlas, este teraz mam z toho husiu kozu. NAjhorsie je nadavkovat jej vsetky tie lieky a sirupceky, ozaj poradte ako to robite vy?

Inac je strasne zlata, smejeme sa, ze teraz je ako mop, chodi a utiera podlahu po celom byte ... otrhava kvietky a vsade sa najde.

Zubok este nemame ziadny a ani to zatial nevyzera na nejaky.

Vonku chodime v sportiaku a dakujem za rady, ako mam malu obliekat v tomto krasnom pocasi. Mala som z toho miz maz ... nexcela som ju prehriat ani podchladit a navyse je este chora, drhne jedna radost.

My uz mame kupenu dovolenku v lete - toskansko, uz sa tesiiim 🙂

Masko popapame 6 dni v tyzdni a 1krat davam zltok. Teraz ked bola mala chora jej velmi nechutilo, ale zacina naspet chytat apetit. A desiatujeme uz aj ovocie, niekedy aj olovrantujeme. Chlebik/ lepok este nedavame ... myslite ze uz mozeme?

no nic, idem spat prajem vam krasnu noc a aj detickam, nech len pekne spinkaju, az do rana

hribikana
4. apr 2009

a pridala som 2 fotky ... ze aj my rastieme 🙂

klaudinka21
5. apr 2009

baby dobehla som len na chvilu,
Bystricanky citala som v Mama a ja, 9.maja sa kona ta mila pre mamicky co vy na to,pridame sa?? 😀

danulik
5. apr 2009

ahojte,
dnes bol zase krasny den 🙂 otvorili sme grilovaciu sezonu - tento rok skor ako zvycajne 🙂 ale bolo super 😉
a vy ako? vidim, ze dnes tu bolo ticho, asi ste si vsetky uzivali vikend 🙂

klaudi - no jasneee 😀

aktak
autor
5. apr 2009

odkedy sa mozu davat paradajky?
som skusala malej davat piskot, tie maciky od nestle co su tusim od 6.mesiaca a nevie to papat, odlomi velky kus a potom ju napina, pritom jedlo uz aj s malymi hrudkami vie zjest, skusik kukuricke chrumky tie sa v ustach rozpustaju 😕
krasny vikend bol, tesim sa ze je tu konecne jar a slniecko 😵

tessie
5. apr 2009

juuuj, krásny víkend za nami. Aj ja mám úžasného manžela, ked som bola tehu, tak umýval okná on, aj pravidelne vysával... až kým sme si so Sophinkou neurbili systém, teraz to už zvládam sama a víkendy nezabíjame upratovaním. Okná sme tento víkend sčasti zvládli spolu, boli sme voliť, prechádzka, plávanie, návštevy... krásny víkend.

Inak máme za sebou prvý pád z postele na parkety... v piatok večer od siedmej do desiatej sme strávili na pohotovosti, lebo malej sa urobila obrovská hrča. Poslali nás na rontgen aj na neurologiu, lebo sa doktorovi zdala malá dosť kľudná. Našťastie to zvládla všetko na jednotku a je všetko v poriadku. Aspoň sme kľudne spali...

Kúpili sme kukuričné chrumky sa amaranthom, bola som pri manželovi v bio obchode a mali tam aj tie klíčky, čo spomínala Lalu, tak som sa pýtala, že či je to vhodné pre malú, tak mi povedali, že určite ešte nie... tak ma prekvapili. A mali tam aj tie amarathové perličky, len som zabudla, ako ich dávate deťom... varíte ich? Alebo môžem do výživy ich dať také surové? Mixujete ich??? Ďakujem

tessie
5. apr 2009

aktak - paradajky myslím od roka...

jankamanikova
5. apr 2009

Dievcata, srdecne pozdravujem.
Nebudem mat net asi cely tyzden a vo stvrtok cestujeme na vychod.
Prajem Vam krasny tyzden a este krajsiu Velku Noc. Nech si oddychnete a naberiete sil do dalsich dni; nech Vas chlapi pooblievaju a vybozkavaju, nech ste nadalej krasne a nech deturence naplnaju Vase dni laskou a pokojom.

Majte sa pekne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre