Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
3. sep 2009

fiiha, dnes som tu prva. Uzivate si asi posledne letne dni. My sa tiez snazime, ale po obede nevladzeme, mame plne bruska a von je velmi horuco, tak si robime program doma, aj ked niekedy uz mam z toho rohy.
Ozaj dnes som robila francuzske zemiaky a malej som vydelila cast na plechu, kde mala len vajicka, smotanku a zemiaciky a normalne ako jej chutilo 🙂 pomalicky jej zacinam davat papat to, co si varim ja, len s mensimi obmenami. Minule papala so mnou plnenu papriku. Uz to zacina byt fajn, ked malym netreba zvlast hrnce spinit 🙂
Tak pekny dnik a uzivajte si slniecko.

slaviq81
3. sep 2009

Danulik, tak prajeme Lili veľa šťastných kilometrov 😉

Hribik, my sme mali včera rezance s tvarohom, tak som odobrala Lare. Čo tá s nimi robila 😨 Zbierala som ich po celej kuchyni 😝 A skončilo to tak, že som jej na rýchlo uvarila zemiak s pórom. Dnes máme špenátový prívarok, to sa bude olizovať, to viem 😀 😀 😀

Lara nám začala vyliezať na gauč a fotelky, mám trochu strach aby si neublížila. Ako má zísť dole už vie, ale ona tam skáče ako opica 😝 A ukecaná je nenormálne, na všetko ukazuje a hovorí ťoťo 😀

katinka0000
3. sep 2009

ahojte!

danulik: este raz gratulujeme k prvym krocikom.
aj mna poslali von, ked nicovi isli brat krv, ale ja som sa tam aj s manzelom votrela, lebo som chcela byt pritom. krvicku mu brali z rucicky, nemohli mu najst nikde zilku, ale nakoniec mu ju nasli medzi zapastim a prstami. inak to ste mali pocut ten krik. on ani nevnimal ten vpich, len to, ze sme ho vsetci drzali a ze sestricka si tam nieco na neho pripravuje. ale nakoniec sme to zvladli. ihla sa vytiahla a uz sa aj usmieval na doktorku.

slaviq: ako robis ten spenatovy privarok? ja som nicovi raz dala spenat a vobec mi ho nechcel.

bammbi
3. sep 2009

Ahojte maminky,

Danulik, krasne pokroky... aj my posielame gratulacie k prvym krocikom

My sme sa este nerozbehli, ale vyzera to na spadnutie... uz chyba len trosku odvahy, techniku mame zvladnutu na jednotku.. 😉 Stale spinkame 2x denne, co mi vyhovuje, lebo teraz byvam dost unavena, takze poobede si musim lahnut spolu s bambulkou. Okrem tej unavy ale chvalabohu ine tehotenske priznaky nemam 🙂 Som zvedava, ako to budem zvladat, ked zacne behat a ja budem musiet s bruchom za nou 🙂 😀
Este som chcela reagovat na kopec inych veci, ale uz ma vola z postielky... tak bezim, reakcie na buduce 😉

a pridala som slubene fotky z dovolenky a z oslavy, tak kuknite, kym ich zase nevymazem 😉

nesca
3. sep 2009

Caute, paťovi teplota klesla, čakáme či je to definitívne žeby boli tie zuby taký brutál?

Gratulujeme všetkým k pokrokom.

Už si ani nechcem spomínať koľkokrát brali krv patrikovi vtedy okolo operácie na Kramároch a robili to tak hrozne, že ráno ledva prebraté dieťa, alebo aj neprebraté pichli do päty a pod. . . ja som mala vlastne posteľ inde a odbery boli tuším o piatej ráno, tak ked som prišla k nemu dieťa vždy riadne vrieskalo, kedze mu skoro každý den niečo brali. Potom som si dávala budík a robila som mu predpríparavu. hrozné obdobie, dúfam, že už nikdy. A aj Kikinela mala byť dakedy v auguste na Kramároch s malým, ktovie ako dopadli, dlho sa neozvala.

Ozaj môžu už drobci celé vajce či stále len žltok, napr. že praženica?

A ešte sa chcem opýtať tie čo nelátkujete a teda používate jednorázovky plienky, neviete kde by sa dali zohnať Pampers Premium care. Mali sme ich asi pred mesiacom, boli v akcii v Tescu, sú úžasné a od vtedy nikde 😕 .
A ešte som chcela, že som objavila zdroj na Sabi jogurty v okolí Yvolen a BB, majú ich v Eur=pe v Jednote a všelijakéééééééééé, parááááááda, sú skvelé. Manžel sa tam akurát presťahoval s firmou, tak zásobuje každý den.

elly111
3. sep 2009

ahojte bammbi nádherné fotky a bambuľka sa zdá byť pekná bacuľka 🙂
vidím že viacerým sa nám tu nechce ísť do druhého tehotenstva a to sme aj dnes videli všade okolo nás toľko vysokotehotných mamín, uff. Pôrod a dieťa áno, ale tehotenstvo joj ani počuť 😀
my ešte nechodíme, keď tak za jednu ručičku, ale tancujeme na všetko pretancuje celé cd s detskými pesničkami, či už stojac pri niečom, sediac, štvornožky, hneď ako počuje hudbu už sa hýbe 🙂
Špenát je aj u nás veľmi obľúbený, ja iba mrazený prevarím so žĺtkom, inak už zvlášť pre malého varím veľmi zriedkavo, papá to čo mi, aj pediatrička mi to odporučila, samozrejme bez soli a korenia, ale ak sme niekde v reštaurácii tak papá aj tam z nášho 😨 🙂 😀
ešte som niečo chcela ale už som pozabúdala 😅
krásny slnečný dník želám 🙂

danulik
3. sep 2009

dakujeme velmi pekne za gratulacie 😵

bammbi - naaadherne dieta mate 🙂 😵 😉 krasne fotky 😉

nesca - ak tie premium care niekde najdes, tak mi daj prosim vediet, lebo aj ja som ich vtedy kupila v tescu a odvtedy som ich nikde nevidela 😕

lili uz jedla prazenicu a chutila jej - ale jej chuti vsetko, co jeme my 😉

elly111
3. sep 2009

uff veď tam je celkom teplo vonku
vidíte to som chcela danulik gratulácia k pokrokom aj k štartu v škole, veľa úspechov želáme
nesca snáď už bude drobec ok, držíme palce
a tehuľky píšte svoje pocity, ako sa máte, ako to zvládate,.. nech si to s vami pripomenieme, zaspomíname a možno zatúžime zopakovať 🙂 😵 😀 🤐 😅

danulik
3. sep 2009

elly - dik 😉
lili spenat spapa, ale nie so zltkom, to nechce.. nechapem.. a prezenica jej chutila..

dnes sme mali na obed sosovicovu polievku - mama varila, ale taku dietnejsiu, aby aj lili mohla 🙂 spapala celkom dost, aj s chlebikom 😉

akurat som dnes tami hovorila, ze mi dochadza fantazia, tak asi uz zacnem postupne varit taketo "normalne" jedla 🙂 dost bolo mixovanych polievociek a kasiciek 😝

bammbi
3. sep 2009

dakujeme 😉
elly, natalia mala v roku 9,9kg a 76 cm, taky priemer. Ale asi to robia tie baculate licka, ze posobi tak okruhlo 😀 😉 A co sa tyka tehulkovania, tak ja okrem toho, ze sa citim viac unavena, ani neviem, ze som tehu. Je to teraz uplne ine, uz sa tomu tak nevenujem a ani sa nejako nepozorujem. V prvom tehu som to cele akosi intenzivnejsie prezivala, citala som si tehu knizky a zbierala info, teraz som psychicky aj fyzicky stale pri malej... Akuat vcera vecer, ked natalka uz spinkala, tak sme si s drahym trosku zaspominali a pozreli obrazok v knizke, ako babo vyzera... teraz by malo mat 3 cm... sranda, nie?? neporovnatelne s tymi 76-timi, co mi tu behaju... 😅

Aj mne uplne dochadza fantazia, co malej varit. Neviete o nejakych receptoch po roku dietata na internete?

slaviq81
3. sep 2009

Katinka, prívarok len tak jednoducho - roztopíš maslo, šupneš spenát, podleješ s troškou vody, potom pridáš smotanu s múkou, alebo namiesto smotany môžeš dať UM. Alebo len uvarím špenát v troche vody a primiešam žltok 😉

Bammbi, na mimibazare je kopec receptov 😉
Tehuľky, držte sa, musí to byť náročné. Ja som bola asi prvé 4 mesiace permanentne unavená a to som sa nemusela starať o ďalšie dieťatko.

elly111
3. sep 2009

danulik 😉
bammbi jaj tak to je štíhla kočka 🙂 a pekne si opísala tehuľkovanie len nech ti to vydrží, to že ti nebýva zle,...
A možno je to aj lepšie že si to tehuľkovanie človek nestíha ani uvedomovať. Či nie? A máš aj nejaký ciťák či to bude chlapec alebo dievčatko, iné chute, pocity,...ako pri Natálke?
tu sú nejaké recepty, ale myslím že už bežné jedlá ako pre dospelých
http://www.webroucek.webgarden.cz/recepty-od-1-...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
my sme mali doteraz návštevu, kamošku s o mesiac mladšou dcérkou ako je náš drobec, ktorú sme zakončili kočíkovaním 🙂
pa pekný večer všetkým

angelina22
3. sep 2009

bammbi aj ty čakáš?? to som nevedela!!!!!
gratulujéééééééééém,,,idem dočitat

angelina22
3. sep 2009

tak čaute, ,,,no ja už pracujem, mam sa v práci super, a ked sa zabehnem ak budem brat aj malú k sebe,,,,
deti zvládam v pohode, mám ich 9 , mam jednu zamestnanynu - kuchárka a upratovačka pol na pol uvazku, a ja som aj učka aj riaditelka aj veduca školskej kuchyne, zatial to zvladam, aj ked viem že pokumentaciu ešte nmam kompletnú ale hádam to dobehnem,,,,,
deti su zlaté, moja je zaial s mojou babkou, a dnes už pride aj mamina z rakuska tak ta sa na nu tak tešííííí
malej sa tak vyhodili vyrážky, tam, v plienkovej oblasti, zdá sa mi, ak sa nemýlim, že to zaparenina nieje, dnes to mala vážne nepekné a tak som šla po práci na pohotovosť,,,ale tam mi dali dr len na telefon a povedala mi že len mam skusit imazol a fenistil kvapky, inak som už skúšala rybaciu, sudocrem, aj hipp nejaký krem na dupku,,,ale nič,,,
,,,danulik, gratulujem, že chodíte ,,,aj u mojej je chodenie na spadnutie, ale zatial len aspon konček pršteka potrebuje,,,taku istotu,,,,,,,,,
tak pekný večer vám želám a všetky vas pozdravujem,,,,,hej kto vlastne zasa čaká mimi???, kolko vás je?

angelina22
3. sep 2009

tak čaute, ,,,no ja už pracujem, mam sa v práci super, a ked sa zabehnem ak budem brat aj malú k sebe,,,,
deti zvládam v pohode, mám ich 9 , mam jednu zamestnanynu - kuchárka a upratovačka pol na pol uvazku, a ja som aj učka aj riaditelka aj veduca školskej kuchyne, zatial to zvladam, aj ked viem že pokumentaciu ešte nmam kompletnú ale hádam to dobehnem,,,,,
deti su zlaté, moja je zaial s mojou babkou, a dnes už pride aj mamina z rakuska tak ta sa na nu tak tešííííí
malej sa tak vyhodili vyrážky, tam, v plienkovej oblasti, zdá sa mi, ak sa nemýlim, že to zaparenina nieje, dnes to mala vážne nepekné a tak som šla po práci na pohotovosť,,,ale tam mi dali dr len na telefon a povedala mi že len mam skusit imazol a fenistil kvapky, inak som už skúšala rybaciu, sudocrem, aj hipp nejaký krem na dupku,,,ale nič,,,
,,,danulik, gratulujem, že chodíte ,,,aj u malej je chodenie na spadnutie,,,,ale ešte stále potrbuje aspon konček prsta pre istotu,,
taaak a kolko vás tu znova čaká bociana??? ja som bola preč 2 mesiace, ušli mi nejaké info????

angelina22
3. sep 2009

no to je sranda, pred chvilou som tu bola a nebol tu pridaný moj príspevok, tak som to, čo som si stihla okopírovat vložila ešte raz a dopísala znova,,a teraz pozerám že su tu oba,,,
hmmm
ZáZRaK,,hihihi 😀 😖

katinka0000
3. sep 2009

bammbi: krasne fotky!!!

danulik: presne to iste aj nicovi. jemu chuti vsetko to, co jeme my. dneska som mu dala jeho zeleninovu polievku s kur. maskom a samozrejme chcel to co mal dedino. a inak mne on vobec nechce jedavat jedla, ktore nie su osolene. tak mu musim trochu solit.

aj nico uz jedol prazenicu. deti od roka by uz mali jest skoro vsetko.

iwuskaaa
3. sep 2009

Danulik, tak super, že si sa dala na školu a zároveň Ťa obdivujem 🙂 . Držím palce a nech sa Ti darí 😉 .
My tiež už papáme skoro všetko, naposledy som Dávidkovi uvarila kuracie mäsko so zeleninou a vypľúval mi to 😝 . Dnes papal šošovicovú polievku a veeeeľmi mu chutila. Zajtra chcem uvariť mrkvovú s krupicovými haluškami. Takže pomaly papáme všetko a je to tak super, aj pre mňa jednoduchšie 🙂 .
Ja sa tiež do práce nechystám, sme strojárska firma, ktorú postihla tiež kríza, takže nechcem nič riskovať. A ak ma nahovorí manžel, ale ja jeho 😀 , tak pôjdem z RD na MD 😵 😵

bammbi
4. sep 2009

Angeli, dakujem, tebe aj ostatnym za gratulacie

Elly, nejako nemozem spat, tak sa tu trosku rozpisem o tom, na co sa pytas, dufam, ze to ostatnym nebude vadit.
Toto moje druhe tehulkovanie je zatial velmi podobne ako prve, vdakabohu bezproblemove (klop-klop, nechcem zarieknut). Zatial to zvladam fajn, naozaj to nie je take hrozne, ako vase obavy 😉 unavu riesim poobednym spankom s bambulou, pocas jej doobedneho spanku varim alebo robim ine veci v domacnosti, zvysok dorobi tatinko vecer. Medzi tym sme vonku, alebo doma, ked prsi. Mame ohradeny priestor obuvacky, jedalne a kuchyne, kde ma mala volny pohyb, vsetky hracky, hracie podlozky, detsky stan, bazen s gulickami.. takze sa dokaze aj dost dlho sama zabavit. Ked potrebuje moju pozornost a ja som unavena, tak si k nej sadnem/lahnem a citame knizky, ktore ona zboznuje, ma ich vela, vydrzi tak aj polhodinu. ( Teraz ma najradsej take vo vnutri odklapacie, kde sa pod kazdym odklapacim polickom ukryva nejaky obrazok) Skor mam obavu, ake to bude posledne 2 mesiace, kedze ma pri Natalii zvykol velmi boliet chrbat a puchli mi nohy. Mam stastie, ze mam dobru rodinu, takze ak bude najhorsie, viem, ze mamina zo Sk velmi rada prileti a trosku mi pomoze.

Co sa tyka prveho tehotenstva, tak som si 5 mesiacov bola ista, ze to bude chlapec, az pokym nam to nevyvratil uzv. Bol to trochu sok, uz som mala aj par modrych veciciek 😀 Trvalo mi to niekolkohodin sa preorientovat a po case som uz na chlapca ani nepomyslela ( a to trva dodnes 😉 ) Teraz tajne dufame v sestricku-partacku pre Natalku. Jasne, ze aj chlapec potesi, ale mam pocit, ze to je taky trochu iny svet, ktory zatial neovladam a ani si neviem velmi predstavit... 😅 Kamoska ma chlapca a vyzera to z mojho pohladu asi takto 🤐 😵 : zufala niekolkomesacna kolika, problemy s pipikom, nervy trhajuca odvaha - odvsadial skace a hadze sa dolu schodmi, vylucny zaujem len o auta, vlaky, bagre a srobovaky... atd. 😉 😀 Jasne, ze to pisem s humorom, ale naozaj je to tak trochu iny svet..., hoci viem, ze niektori chlapci su asi uplne ini 😉

takze tak, asi sa poberiem do postele... dufam, ze tieto nechcene ponocovania nebudu caste a spanok sa vrati, lebo potom to fakt nebudem zvladat....

pekne sny 🤐 🤐

elly111
4. sep 2009

dobré upršané ránko, už som si nejako zvykla na krásne teplé počasie, bude mi chýbať
bammbi mňa veľmi potešil tvoj opis a mňa to naozaj zaujíma 😉
som sa pobavila na tom opise chlapca/ov 😀 , neboj naozaj to tak nie je, povahy su individuálne aj u chlapcov aj u dievčat, aj z nich niektoré uprednostńujú autíčka a bagre pred bábikami 😀
ja by som teda takto nášho drobca neopísala, on je maznoško a aj veľa chlapcov kamošiek, skôr dcérky sú samostatné jednotky, je to o povahe,...
A presne toto ma zaujímalo, či to všetko dokážete s manželom zvládnuť sami, jasné že dokážete ale či máte aj podporu rodiny,...
To u nás chýba a preto je nereálne pomýšĺať na druhé bábätko. Rozprávali sme sa otom aj včera s manželíkom keď prišiel pred polnocou z práce a ...sme na všetko sami a rodina stále žiada pomoc od nás, ale my od nich nemôžeme čakať nič. Moja mamina tu už nie je 😢 😢 😢 a svokra je ... no nekomentujem, nemá záujem o nič a jej by som malého nezverila ani na 5 min. ☹, veď ona by to aj tak odmietla 😖
Musí to byť krásne ak to v rodine funguje a ...
Nesťažujem sa, som šťastná a vďačná za skvelého manžela a vysnívaného drobčeka vždy sme chceli chlapca🙂

nesca
4. sep 2009

Ahojky,
písali ste niekto, že musíte dieťatku soliť, ja používam Dobrotku, je to vegeta, bez glutamanu, podľa mna super, lebo to dodá aj inú chuť ako slanosť, používala som to aj pri Mišiakovi, tak okolo roka.

hribikana
4. sep 2009

Ahojte,
aj ja pouzivam vegetu nez glutamanu a vazne dava vybornu chut jedlu, uz ani inu vegetu nepouzivam, lebo ta je super.
Babmi - tak sa drz, 1. trimester ubehne ako voda, ja som uz v 2. a myslim, ze to uz pocituje aj moj byt, periem, varim, umyvam okna, zehlim zaclony, vypratavam skrinky ... no hroza, asi zacinam hniezdit 😀
a tiez v kutiku duse verim v dievcatko - Sonicku, manzel by sa vsak iste potesil z chlapa, ale tiez si neviem predstavit vychovavat chalana a hlavne Nina teraz zacala byt strasne zlata, akoby citila, ze sa nieco v jej zivote zmeni, je neskutocne pritulna, stale nas bozkava, stiska a zacina byt poslusnejsia, vie sa pekne sama pohrat, strasne rada cita knizky, so zaspavanim je to super, teraz spi 2 krat do dna po 1,5-2 hodky, no klop klop, nech jej to este dlho vydrzi, asi je unavena z toho, ked na mamu pozera ako kmita. Nasa rodina je napomocna z oboch stran, no ja som zas hrozna povaha, ktora si do nicoho neda hoovorit ani pomahat, no jednoducho ako male decko vsetko sama, sama - mam pocit, ze nik to tak dobre neurobi ako ja 😎 . Ked vsak nebudem vladat, urcite poziadam o pomoc 🙂

bammbi
4. sep 2009

elly, to mam mrzi s tou maminkou 😢 rozumiem, co si tym chcela povedat o tom jednom dietati, pomoc rodiny je velkou vyhodou....
Su ale aj ine moznosti (beznejsie tu v zahranici)- ako profesionalna pomoc alebo nejaka opatrovatelka - finacne nakladne a nie idealne riesenie, ale je to riesenie, ak si to rodicia mozu dovolit... Myslim si, ze mat 2 a viac deti je v prvych rokoch zivota deti urcite omnoho narocnejsie ako len 1 dieta, ale ked uz su deti vacsie, tak je to vyhoda a menej narocne, lebo deti sa spolu pekne zahraju. Jedinacikovia vacsinou vyzaduju stalu pozornost rodicov, treba im casto vytvarat program. Ak su v rodine alebo v susedstve ine deti podobneho veku, nebyva to az take zle.... to je len moj nazor, vynimky potvrdzuju pravidlo...
Tak vam drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo, nech sa uz akokolvek rozhodnete ... 😉

bammbi
4. sep 2009

hribi 🙂 🙂 🙂 takze uz mas ten uhniezdovaci sympton?? 😀 😀 nejako skoro, ale musim povedat, ze aj ja sa tesim na prilev energie.
A vidim, ze ty ma asi chapes, ake by to bolo super mat dve dcerky 😉 😵 😵 A Sinicka je krasne meno 😉 Mna este ziadne vhodne nenapadlo....
Tak sa drz, este sa zastavim po radu... 😀 😉

bammbi
4. sep 2009

...oprava... SOnicka.. 🤐

hribikana
4. sep 2009

bammbi - chapem, ja som navyse vyrastala s rok aj 4 mesiace mladsou sestrou, takze kvoli tomu si viem predstavit zivot s 2 takmer rovnako starymi babami 🙂

bammbi
4. sep 2009

ano, je to o osobnej skusenosti, ja som vzdy tuzila po sestre, ale mala som 2 bratov. Aj teraz mi niekedy sestra trochu chyba, s bratmi je to proste ine... 😅 😉

Dufam, ze ste vsetci pochopili, ze prioritou je zdrave dieta akehokolvek pohlavia. Aj ked bude chlapcek, viem, ze budem velmi stastna, ked sa narodi a bude zdravy, ...no a potom sa budem nad tymito mojimi uvahami asi len s nadhladom smiat... 😉

eminkaa113
4. sep 2009

Ahojte,

tak Emka sa včera večer rozhodla, že do toho ide a rozbehla sa SAMA 😀

hribikana
4. sep 2009

Bammbi, to je jasne, ze sa potesime z chlapca, hlavne nech je zdrave to male a bude nam to stacit. Ale momentalne v tejto situacii, by bolo jednoduchsie mat babu, ale my sme sikovnice, my si neporadime s nejakym chlapom malyyyym??? 😀 😀 😀 To by som xcela vidiet 😎
Len pre chlapca je tazsie vymysliet meno 😉

hribikana
4. sep 2009

Emi - Emke blahozelaaam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre