Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
27. jan 2009

to je super, ze stretko!!!!! ...zeby som priletela??? no zacnem nad tym rozmyslat 😉 je dobre, ze to organizujete tak skoro....
mate aspon predstavu, ktory septembrovy vikend ?

danulik
27. jan 2009

vidim, ze stretko sa planuje v plnom prude 🙂 🙂 🙂 ja hlasujem za posledny septembrovy vikend 😉

bammbi - priiid 🙂 aj anula a ostatne kocky, ktore su mimo SR a planuju v tom case dovolenku na slovensku 🙂

tessie
27. jan 2009

dobre, takže najskôr sa teda dohodnime, že kedy dáme stretko. Ja som tiež za september, môžme dať druhú polovicu, aby ste postíhali aj dovolenky 🙂 a samozrejme aj prvý rôčik našich septembrových "augustoviek",aj ked tých nie je veľa.

Najskôr otázka, čo znamená víkend? Prídeme tam v sobotu doobeda a odídeme v nedeľu poobede? Alebo si manželia vezmú dovolenku v piatok a pôjdeme piatok doobeda a odídeme v nedeľu doobeda?

Otázka dva: termíny septebrové (dala som dátumy, keby prídeme už v piatok):
1. 18-20.09.2009
2. 25-27.09.2009

Píšte mi teda aj toto do IP, a urobíme potom vyhodnotenie 🙂 Samozrejme, že to platí aj pre mimo SK, bolo by to super, keby ste si vtedy naplánovali pobyt doma. Tak píšte, kedy vám to vyhovuje, nech môžu mimoslovenské už rezervovať letenky 🙂 Nezabudnite, že mi máte odpovedať na dve otázky do IP 😉

katuska.
27. jan 2009

k tomu westernovemu: ak chodite niekto usek zilina - ruzomberok autom, tak smerom zo za do rk na zaciatku - vola sa to cernova, tak tam je.. ale prostredie nic moc.. hlavny tah V - Z vrchom a cesta asi tak 300m od hotela.. a este si myslim, ze v ruzomberku vela zdraveho vzduchu nenajdeme 😀 takze som za liptov alebo nizke tatry a okolie...

slaviq81
27. jan 2009

Co to? Tu sa organizuje stretko? 😕 😕 Super napad, ked budem vtedy doma, tak urcite pridem.

Konecne som sa dala trochu dokopy, bola som u kadernicky, tak som uz krajsia od strasidla 😀 Lara sa zacina pretacat, ale vidim, ze stále váha, akoby sa bála.
Idem dočítať.

tessie
27. jan 2009

katuska - super, už je vyradený z ponuky. Takéto názory potrebujeme. Najlepšie by bolo,keby sme mali nejaký hotel (penzion), ktorý už má niekto odskúšaný...

domenko
27. jan 2009

Ahojte, hrde,stastne agustove maminky 😉

anula
27. jan 2009

Ahojte bambule, ahoj Domenko 😉 ,
len narychlo som vas preletela. Dakujeme za gratulacie, ten Klarin "vystup" bol prevdepodobne ojedinely, smazime sa ju nedavat stat, ved este ani nesedi, nech si neponici chrbat. Na noc ju davame do spacieho vaku, lebo inak sa domota do kadejakych pozicii a potom vyvolava, aby sme ju dali spat.
My sme kupili tu Chicco Polly, je super, ked sa nam podari spolu vecerat, davame si Klaru k sebe, zatial len do polosedu, v tomto je ta stolicka dobra, ze sa da dobre polohovat a da sa v nej dieta priputat.

Dnes bol manzel s Klarou v poradni, mame 7280g a 66 cm, tesne pod priemerom, ale este stale v norme. Mozme uz zacat prikrmovat, kedze nestiham dostatocne odsavat a zasoby z mraznicky sa nam rychlo minaju. Tak pockame vikend za 2 tyzdne, kedy nesluzim a skusime mrkvicku na obed. Uz vidim vsetky steny omrkvickovane, kedze Klarina najoblubenejsia aktivita je plutie (dama 😀 )

S tym stretkom ste mi dali chrobaka do hlavy, ale na jesen idem na specializacnu skusku (ak stihnem otvorit dovtedy knihu a napisat pracu).

Inak nic nestiham, vela casu zaberie aj odsavanie mlieka, najnovsie mi sef zahlasil, ze som mala 5 mesiacov "volno" a teraz by uz trebalo zacat s vedeckou pracou. Skutocne nemam cas este publikovat clanky. Vazne uvazujem, ze s tymto povolanim prastim a zmenim odbor. Na druhej strane mi je luto, tych predretych rokov. Chytaju ma depky.

Bezim, Klara bola ockovana, je nejaka mrzuta, idem jej dat paralen.

angelina22
27. jan 2009

čaute,,ani neviem kde začať...
stretko - dobrý nápad, kedže som sa ešte ani z jednou z vás nestretla osobne,,bolo by to super...
anula a tamita,,,ako dávate detom mlieko z mrazničky,,tami,, ja som to nechala mamine a odišla som,,,no ale z po som sa musela vratit ,,,ani na skuške som nebola,,lebo mala mi odmieta piť z flašky,,,čokolvek,,dávali sme jej aj čajík aj čerstvé,,ale nič,,,,, 😕
fúka mi do cumla a pušta slinky,,,no ale to mlieko rozmrazené vyzeralo ozaj nechutne,,a to ja zvládnem hocičo,,,no ale nakoniec ho mamka vyliala,,,a tak som asi so zamrazeným mliekom skončila,,,
no a ešte čo sa mi stalo......
BABY.......taaak som sa tešila na športovu časť k mojmu kočíku,,,,,ale včera sme ju s mamkou vytiahli z prístavby a je celá SPLESNIVETááááááááá 😠 😲 😅 😅
takže,,,,neviem,,,asi kupime buginku,,nieje to s tvrdým?? hmmm 😕
no a bola som aj v ke,,,a pozrela som si tie stoličky,a som rozhodnuta pre pppp...aj ked aj dema je o.k,,ale pppp je krajšia,,no a okrem toho som si nič nekupila na seba ,,len jedno triko,,,a ked som si ho doma obleikla, zistila som že v nom vyzerám ako jaternica,,práve natlačenáááá,,,úplne je na mne všetko vidno,,,som ozaj ako gitara....no,,akože nieje to možno až tak strašne ale to triko ozaj len vyzdvihuje moje najvacsie nedostatky....niečo hrozne,,zato manžel ma 2 kráse sveríky.... 🤐
a tu čo nove???

katinka0000
27. jan 2009

ahojte!

tak s tym stretkom sa to super rozbehlo. uz sme s manzelom pozerali tie stranky, co ste tu dali. taaakto sa tesime.
co nove?

nesca
27. jan 2009

Caute,
Elly, dik uz trochu lepšie, už som sa stihla objednať u nového zubára, volá sa MUDr. Zupka 😀 , žeby dobré znamenie 🙂

a s tým autom, ja neviem, ujo sa ešte neozval a manžel tvrdí, že v takomto prípade nám nemôžu dať spoluúčasť, tak asi ani on v tom nemal celkom jasno, tak predpokladám že sa ešte ozve, uvidíme, ale určite to už nie je to čo včera 😉

baby viaceré ste tu spomínali, že sa vykecávate na face booku, to ako funguje? ak by ste mali niektorá čas, stručne, please?

anula
27. jan 2009

Angie, nam Klara odmietala flasu, vzdy, ked som bola doma. Ked ma nevidela a nepocula vzala bez problemov. A na odmrazenie mliecko len vylozim z mraznicky a ked je rozmrazene zohrejem ho vo vodnom kupeli. Zo zaciatku brala Klara flasu len v polohe na boku, ako keby bola kojena, teraz si uz zvykla.

Angie, PPPP sa da polohovat len v celku, preklapa sa, nedaju sa nastavit zvlast nozicky a zvlast chrbat.
Uf, to je teda riadna smola s tym kocikom.

Manzel sa dnes pytal pediatra na cajiky, ten mu povedal, ze netreba nic davat, pokial nie su velke horucavy, ze dieta ma dostatok tekutin v mlieku. Len ak chceme ucit pit z poharika a neodmieta nam vodu alebo cajik, mozme skusit.

A co je tu nove, neviem velmi, lebo nestiham ich citat, klebetnice 😀 . Vobec neberu ohlad na pracujuce matky 😀 . Ale mala by tu byt jedna, co kazdy vecer strucne zhrnie diskusiu pre nas 😀

angelina22
27. jan 2009

nesca,,na facebooku sa zaregistrujes,,,a hore do okienka dávaš mená svojich kamarátok alebo kamarátov a ak su oni na facebooku tak si ich pridas do priatelov,,a ak si ta aj oni pridaju tak budes mat stale prehlad co ten ktorý kamarát robí,,inak dole maš taku možnost že vidiš kto je online,,,a ten kto je a klikneš nanho tak s nim možeš kecat aj na ploche ako icq alebo pokec...je to jednoduche,,len si zvoliš češtinu a ideš,,,ak niečo nevieš napiš a poradím,,,

angelina22
27. jan 2009

anuli, e to možné,na toto napr som neprišla....pozriem...hmm..a ta športova časť aj mna mrží,,dnes som to šuchala vo vani...ale nezišlo to ani trošku,,je to červeno čiernej farby,,jasne že na čiernej to nieje vidno,,ale na červenej o to viac

danulik
27. jan 2009

tess - ked sa nam stretko podari zorganiovat, tak urcite by to malo byt na cely vikend = piatok - nedela 😉

vidim, ze mame nove fotky v spolocnom albume - krasne ste tam vsetky - aj mamicky aj deticky 🙂 🙂 🙂

angeli - to je dost blbe s tym kocikom 😖 teraz uz kup asi len nejaky golfac..nie?

anula - skoda, ze musis chodit do prace a este k tomu mas "super" sefa 😠 nech si on ide "oddychnut" na MD..

angelina22
27. jan 2009

asi ano danuli,,,ja už mam aj vybrate,,,chcela by som Dema Step Lux...červeno čierny...

jancia
27. jan 2009

Caute caute... no pekne ste popisali... kedy Vas mam citat, haaaa? 😠 😀

no ja som za stretko a budem sa veeelmi tesit, super ze uz zaciname organizovat, hned bude veselsie.... inak som rozmyslala ci na to nezalozime speci stranku v sekcii stretka kvoli prehladnosti... hm?

kedze som z BA pripajam sa za Liptov, Nizke Tatry... inak svokrovci boli minulu jesen v kupeloch v dakom hoteli tusim v Lipt. Jane a vraj super, ze plno rodin s malymi detmi tam bolo tak sa popytam co a ako a dam vediet...

a uz neviem na co vsetko som chcela reagovat... no...

danulik
27. jan 2009

jancia - asi myslis tento: http://www.avicenna.sk/index_avena.htm - aj mna to uz napadlo 😉

angeli - velmi pekny 🙂

jancia
27. jan 2009

ano ano myslim ze je to on 😉

danulik
27. jan 2009

vyzera to dobre - aj pre deticky (detsky kutik, ihrisko), pre nas maminky wellness a je to aj velke, takze sa urcite zmestime 😉

tessie
27. jan 2009

presne v tomto hoteli bola moja segra v septembri na 1. výročí svadby... to už bola tehotná, len to ešte nikto nevedel, Zistím, že aké to tam bolo, ceny sú super...
http://www.avicenna.sk/indexSK.html

tak čo, založíme novú tému len kvôli stretku?

danulik
27. jan 2009

tess - zaloz, nech to mame pekne pokope 😉

tessie
27. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nech sa páči, nezabudnite teda navštevovať už naše dve oficiálne stránky 🙂 🙂 🙂

dnes sme to rozbehli a už máme prihlásených 10 rodín, čiže 20 dospelých a 13 detí, supeeeeer 🙂

tessie
27. jan 2009

dnes už idem do sprchy a spať... tak dobrú noc

tinka66
28. jan 2009

jeeeej celoslovenske stretko to by bolo urcite super....uz sme sa prihlasili aj my.....

dnes larinka papala mrkvicku so zemiacikom, myslela som, ze bude lepsie reagovat, no nakoniec to nejako zjedla, ale musela zapijat mlieckom.....

niekto sa tu pytal na stolicu, tak nasu tiez troska zapeka, a rano sa budi s placom, lebo ju boli brusko a ja jej musim pomahat cvicenim a rurkou, aby to dala von a potom je uz dobre, cela je vysmiata....a inac ide von sama mrkvicka....normalne tam vidim kusocky....

larinka nam riadne pribrala a normalne vidno ako zlenivela, uz sa jej nechce tolko pretacat a zdvihat zadocek a odpichovat sa, no uvidime, mozno je to prechodne...

elly111
28. jan 2009

ahojte pekne ste sa včera rozbehli, aj dobré nápady na hotel prišli, super 🙂
my ideme tiez kupovat golfač, aby sa dal rýchlo hodiť do auta, ale samozrejme niečo s polohovacím chrbatikom 🙂
nesca to bude ok 😉
idem pozriet novú tému, ja len dúfam že manželovi nedajú nejakú dlhú služobku v tom čase

jurocko
28. jan 2009

dobre ranko!!
jeeej baby poradte vy si uz vybavujete stretnutie augustoviek?a kedy chcete ktory mesiac?aj mi zacneme ochvilu vybavovat nijaky hotelik alebo chatu
akvas mozem poprosit nijake dobre navrhy čo ste sa stretli,dobre ceny
aj mi sa na to velmi tesime ked sa mi septembrovky stretneme
dakujem vam

ela13
28. jan 2009

Ahojte babule-🙂
Iba tak narychlo, my sme boli s polovickou v Avene,
Mali sme tam ubytko na tyzden aj s procedurami za
super cenu. Ubytko bolo fajn, dostali sme apartmman
miesto izby, lebo hotel bol uz vyfullovany. Wellnes super
akurat to malo jednu chybu, ze tam bolo strasne vela
dochodcov, ale takych echtovnych. Takze ist po nich
do vyrivky ziadna vyhra-:(.my sme si dali potom vyrivku
hned skoro rano ako prvi a bolo. Varili tam chutne,
personal bol tiez super-🙂. Dali sa tam pozicat aj bicykle,
is na stvorkolky, krasne prostredie. A dole v dedine je prirodne
termal, take male jazierko s teplou vodou. My sme sa v nom "kupali"
v aprili, takze pohoda.my sme boli velmi spokojni-🙂.
Tessie pls zapis aj nas, dik-🙂

madi
28. jan 2009

caute, paradne sa to rozbehlo s tym stretkom....
jurocko - priebezne sleduj tu novu temu nasu a zistis co sa nam paci a co nie...urcite tam budu rozpisovane aj ceny aj ponuky aj vsetko....

my mame za sebou straaasnu noc....simon spal svoje 30-minutovky aj v noci...teda najprv hodinovky, potom iba 30min., potom pre istotu nic vobec...nepomahalo ani prso ani nic....tak do pol stvrtej sme sa prechadzali po byte..potom zaspal na skoro dve hodky....najdlhsi spanok to bol...pred siestou sme zase papali a o siedmej uz bol hore... idem ho skusit ulozit teraz..a zrejme aj seba teda....chudak tatik 😖
ja neviem ci to su zuby toto ci je hladny ci co....
a bradavky mam take bolave ako na zaciatku.... lebo vkuse cucka a hra sa a kedze mame zuby a simon je nervny, tak si obcas aj hryzne 😠 uf
idem skusit zalomit....zatial...

katuska.
28. jan 2009

anuli,
nechcete prist sem na sk? manzel ma sesternicu v ch.. a nechce sa jej spat. to je tu az tak zle? abo tam az tak dobre? tu by si aspon mohla byt doma..

angeli,
fuuuha.. 😒 a mali ste novy? to by ma asi poriadne mrzelo. neda sa to vyprat v pracke?

tess,
inak si strasne zlata, ze si sa toho ujala a citit, ze mas organizacneho ducha 😉

madi,
dufam, ze uz spite... my mame uz celkom rezim ako tak. cez den spime 3hod.. bud 2x1,5h alebo 3x1h; vecer chodime spat po 20.00h. prve papanie medzi 2.00-3.00 druhe okolo 4.00-5.00 potom hodinku hore.. samozrejme sa hrame, lebo inak sa neda.. a potom si este hodinku max dve pospime.. celkom fajn

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre