Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
23. aug 2008

sofia, ja som šla s malým prvýkrát von až keď mal cez dva týždne, ale to preto, lebo mi to odporučila lekárka kvôli jeho nižšej hmotnosti, že ešte nevie tak regulovať telesnú teplotu. Myslím, že ak je babetko v pohode, tak sa s nim môže ísť von aj keď má len týždeň.

anape
23. aug 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
konecne som vas nasla! 😉, tak sa pripajam 😉 .
Viktoriu stale dojcim, tiez je velky hlados, zo zaciatku som mala pocit, ze nerobim nic ine, iba dojcim, ale uz sa tie intervaly po mesiaci upravili a predlzili. Trapi ma akurat, ze dost vela grckame, zrejme mame reflux, hoci to este nemame potvrdene lekarkou. Je to neprijemne tak pre malu ako aj pre mna, zoziera ma pocit, ze jej neviem a nemozem pomoct ☹ , pri Petkovi sme take problemy nemali.
Tiez mi zo zaciatku kakala takmer do kazdej plienky, no uz sa to upravilo a vcera dokonca ani nebola stolica, ale chyba jej to, lebo sa dost trapi,tak hadam sa to dnes upravi.

aktak - ja chcem dat malej nausnicky, dokonca ich uz aj mame, ale akosi to odkladam, lebo nechcem jej sposobovat bolest, hoci teraz by to asi bolo lepsie ako ked bude starsia. Tak zrejme to poriesim v najblizsich dnoch. Vy uz mate nausnicky?

nika.r
23. aug 2008

anape a ako sa Vám tie intervaly upravili? u nás je úspech, keď drobec vydrží 3 hodiny. Zvyčajne je to ale okolo dvoch hodín.

anape
23. aug 2008

ahoj nika,
no upravili u nas znamena, ze nemam malu pri prsniku takmer vkuse, ale ze vydrzi aj 2 max 3 hodinky, ale to len vynimocne

nika.r
23. aug 2008

tak to sme na tom podobne, aj ja som celá happy, že už nekojím celé dni a noci 🙂

anape
23. aug 2008

nika a rovnako sme na tom aj s cumlikmi, mne Viki tiez odmieta cumlik a ja by som velmi chcela, aby sa to zmenilo, lebo najradsej sa utisi ci zaspava pri prsniku a to nechcem ani nahodou, ved ma uz bradavky az stipu ake ich mam vycmulane 😉
Petko mi zase zobral cumlik takmer od zaciatku a dodnes sa nim dokaze maximalne ukludnit

baby ak viete nejake triky tak poradte

nika.r
23. aug 2008

aj moj najradšej zaspava pri prsniku. Alebo na rukach..obe možnosti sú dosť vyčerpávajúce, tiež som zvedavá, ak má niekto nejkaý tip. 🙂

jamaica77
23. aug 2008

ahojte. Moja mala cez den vydrzi take 2,5h medzi kojeniami a v noci 3h, som spokojna, mohlo by byt aj dlhsie hlavne v noci ale snad za par tyzdnov sa to predlzi 😉
Nasa mala nema rada cumlik ale ked ju boli brusko alebo je nepokojna tak ten cumel jej vrazim do ust a pridrzim ho a ona ho zacne tahat a potom si ho necha v ustach asi tak 5min kym sa fajne ukludni a zaspi alebo len cumi a je kludna apotom ho vypluje, nema ho dlho v ustach len pokial sa ukludni. a pije z flase tiez, ale to z flase jej davam svoje odsate mlieko - vecsinou manzel jej dava, takze vie ako cumel vyzera a vie aj pit z flase, nedavam jej casto z flase aby nezacala odmietat moj prsnik - treba na to davat pozor 😅

dievcata - tie intervaly 2-3 hodiny medzi kojeniami su dobre, nemozete este chciet aby dietatko vydrzalo dlhsie ved su este malilinkate 😵 nenechajte sa dudlovat, moja nastastie ma nechce dudlovat, nase kojenie trva od 15-20 minut 😉

Janka - dakujem za pochvalu, snazim sa 😉 dakujem za rady tiez.

jankamanikova
23. aug 2008

No, my mame intervaly medzi kojeniami hodinu 😎 . Napapa za 5-10 minut, jednoducho si to vytaha, odpoji sa a pohoda. Ale chce papat casto. Dnes sme malio problem so spankom, ale boli ho brusko, tak to je preto. Odvcera pravidelne kaka, co predtym nebolo. No, ale ved ma len tri tyzdne, takze este sa to bude upravovat. Zavidim Vam, ze deti Vam tak dlho vydrzia napapane, aspon si oddychnete. Ja nic moc, ale to nevadi. Lebo ked chce, tak chce. Aspon som ziadana 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale to som odkedy mam Janyho 😀 .

adrina
23. aug 2008

ahojte...dnes som sa nestíhala ani pripojiť....umývala som okná...tak sa vytešjem,ako tu krásne vonia a žiari čistotou....
malý Damčo stále nádherne spinká..najradšej pri otvorenom balkone...papá každé 3hodinky, v noci vyspí aj 5hodín v kuse...nádherne rastie a priberá...pár krát sa rehotkal nahlas,až sa celý chvel..slniečko moje 😵 😵 😵

jamaica77
23. aug 2008

Adrina - ty umyvas okna kazdy mesiac? 😅 ved len nedavno ked si bola tehu tak si ich umyvala a uz zase, ja nase umyjem raz za rok 😀 😀 😀 😀 aj to uz vtedy ked cez ne nevidno (no ja mam 16 okien na dome 😅 )

Jankamanikova - ja teraz pozeram ze mi sme vlastne rodili v rovnaky den nase zlaticka 😉 no verim tomu ze aj vam sa predlzi interval medzi kojeniami, asi sa tvoj maly rychlo unavy ale tiez je dobre ze sa napapaka kolko chce a nedudluje ta, aj v noci ho kojis kazdu hodinu? 😅 No dufam ze skoro sa vam podari najst to co vam treba k pc aby si mohla vtiahnut nejake nove foto 😵 do albumu

Mne sa konecne vydarila tiez jedna fotka po kupani ked sa Alexa smeje, smeje sa stale hlavne pri kojeni alebo po kojeni ked uz ma dost - ked sa fajne nabumba - ale je to tazke vystihnut to na kameru este, pridam fotecku 😵

jankamanikova
23. aug 2008

Jamaica - ja som na Teba aj v den porodu velmi myslela. Nam sa to rozbehlo v strvtok vecer a ja som tajne dufala, ze maly si vyberie tento datum a aj si vybral. Tak som po porode na Teba myslela, ze ci uz mas malu a tak.
No, Vas je bombula. Nas taky nebude, ale on je dost dlhy. Takze asi bude rast do dlzky, co je u niektorych deti vraj normalne. Ved uvidime. V stredu mame poradnu, tak som zvedava, co povie dr.

Adrina - pri umyt okna aj k nam, keby sa Ti chcelo. U nas odkedy vymenili okna, este nik nemal cas ich umyt, tak su este obodkovane a zajtra maju prist svokrovci z vychodu, tak svokra bude mat radost, ked uvidi aka som gazdina 😉 .

jamaica77
23. aug 2008

jankamanikova - tak dufam ze tvoju svokru napadne umyt ti tie okna 😵 😵 😵

adrina
24. aug 2008

jami a janka...mne okná umývala mamka v tehu..niekedy v júni...ale u nás v kuse pršalo...tak aj tak vyzerali...začínam konečne prichádzať do svojich koľají..tak upratujem o dušu... 😀 😀 😀
jami..alexa je riadna manekýna 😉 😉 😉

aktak
autor
24. aug 2008

blahozelam vsetkym novym maminkam 🙂
tess super ste to zvladli, vela zdravicka obom 😉

mne Adelka papa kazde 2-3 hodky, ale menej ako po hodine a pol jej nedavam aby sa jej nezmiesalo natravene a cerstve mliecko, Adamkovi to robilo saraptu v brusku 😒

zase sme sa vsetci 4 vyspali v jednej izbe, ani neverim ako je to mozne ze s takym babom sa mozme vsetci nakope vyspat, Adelka je uzasna naozaj v tomto 😵

aktak
autor
24. aug 2008

maminy uz vam vysli stehy? mne ani 2 tyzdne po porode nie 😠 jazva vobec neboli len tie stehy steklia jak besne a nie anie von 🙄 😀 nemozu mi tam ostat? 🤐

jankamanikova
24. aug 2008

Aktak - mne stehy vypadavaju akosi postupne. Stale nieco najdem na vlozke. Nic necitim, ani tie stehy a ani ranu, este sa cistim a sem-tam tie stehy.
Inac dobra ta teoria s cerstvym a natravenym mlieckom, to by mi nenapadlo. Dakujem!

bammbi
24. aug 2008

Ahojte maminky 🙂
Tak uz aj my sa k vam pridavame... 😉

Uz sme dva dni doma, zvykame si na seba, kojenie ide niekedy super, niekedy horsie...
Vyuzivam vsetky rady Janky a casto kojim a aj odsavam a tak dookola, lebo mam prilis vela mliecka a mala nestiha, a tiez keby som nemala tu lanolinovu masticku, tak by mi uz davno odisli bradavky... genialny vynalez.. 😉

Janka, je to normalne, ze mala chce pit iba z jedneho prsnika? Ten druhy jej akosi nevyhovuje, vobec netusim preco, v obidvoch mam viac nez dost mlieka a bradavky mam rovnake ... 😕

Inac fyzicky som na tom fajn, kedze som nebola nastrihnuta ani nathnuta, uz v den porodu som sedela a bez problemu bola na zachode... tak aspon o problem menej....

Chodite este do starej temy August 2008?

bammbi
24. aug 2008

...hodila som opis porodu do starej temy

jankamanikova
24. aug 2008

Bammbi - napisem TI IP. Ale nestrachuj sa, ja som Matusko kojila z jedneho prsnika 18 mesiacov. Papal len z laveho, pravy nechcel. Je tu, zivy a zdravy! Bude dobre. Inac tak to vyzera, ze aj Jakubko uprednostnuje ten lavy prsnik ...

aktak
autor
24. aug 2008

bammbi to sa stava, dovody mozu byt rozne ale je to castejsi jav nez si myslis, ak ten druhy prsnik naozaj nechce tak nech papa len z toho jedneho, ako pise janka da sa to v pohode, vyhoda je ze nezabudnes z ktoreho si davala naposledy a netreba ich striedat 😉

jani s tym mlieckom je to tak, ze vlastne ked das babetku skor ako po hodine a pol ked ho chces utisit, tak vlastne pritazis brusku lebo sa mu stazi travenie

mojej Adelke zarasta nechtik na palceku nozicky, mam s tym neco robit alebo sa to upravi same? ukazem to pediatricke ked k nam pride, dufam ze sa to napravi nejakou "prirodzenou" cestou

jamaica77
24. aug 2008

Bammbi - blahozelam ku princeznicke, je nadherna, krasne fotecky, malicky anjelik 😵 😵 😵 😵

Adrina - dakujem, hej mala je manekynka, ale nie rada pozuje, len ked je napapkana 😵 😵 😵 tak chvilu polezi aby som ju zfotila, uz mam jeden fotoalbum plny fotkami asi vyse 120 kusov 😀 😀 😀 ja som fotiaci maniak 😉

aktak - neviem nic o tych stehoch, ja nie som zasivana - ja som bola zasponovana a tie spony mi vybrali na 5 den po cisarskom a ranu mam krasne zahojenu, uz sa len zmensuje, inac to vizera ako tenucka ruzova ciarka na ochlpenim

Ja mam tiez problem s lavym prsnikom, ale moj problem je ten, ze mala sa z laveho prsnika sem-tam este stale dusi, asi mam silnejsi prud mlieka v lavom, ale neodmieta ho, papinka z neho, len sa dusi este ☹

aktak
autor
25. aug 2008

jamaica trosicku podrastie a problem by mal odist sam, drzim palec, uvidis budes kojit dlllho 😉

zabkatt
25. aug 2008

bammbi mne tiež malý už od pôrodnice najradšej cucá z ľavého prsníka a pravý odmieta, tak vždy keď je moc hladný tak ho nechám potrápiť sa s tým horším a potom mu šupnem ten lepší. 😀 Síce nervačí a snaží sa vydobiť si ten lepší, ale zatiaľ má mamina pevné nervy 😀
Babule o akej laníolínovej mastičke je reč? Mňa tiež bradavky hrozne bolia a keď sa ide malý prisať tak mám slzy na krajíčku ☹

jankamanikova
25. aug 2008

zabka - Multi-Mam Lanolin (super vec).

Prajem pekny den. My spime v babyvaku (ako vzdy), varim obed, chlapci majstruju ... takze pohoda.

aktak
autor
25. aug 2008

mam od kamaratky babyvak pozicany, a aj svoju satku, ale nechapem ako tam mam take drobatko dat 😅 moc mala sa mi na to zda ale chystam sa skusit 😵

danulik
25. aug 2008

kocky, kuk aj do starej temy - mame 2 nove babatka - eliska (mima) a simonko (madi) 🙂 😉

aktak
autor
25. aug 2008

Adelka mi od 12tej spi, asi ju idem zobudit sak uz musi byt hladna 😅 a Adamko taha kocik do dveri 😀

jamaica77
25. aug 2008

aktak - teraz som nakukla do tvojho albumu 😵 😵 😵 😵 😵 boze ty tvoji drobci su rozkosni, strasne su zlatulinky 😉 , no ale ako tak kukam ze asi mas plne ruky s nimi, ze? 😕 dost maly vekovy rozdiel ale neskorsie to bude len vyhoda a budu si velmi blizky, teraz je to asi dost narocne, ze? No a ta fotka kde ma Adelka 6 dni a stojite pri kociku aj s manzelom, tak tam vizeras fantasticky - ziadne brucho, ako keby si ani tehu pred 6 dnami nebola, ty si urcite uz vsetko zhodila este v porodnici co? 😅

nika.r
25. aug 2008

jamaica, aj ja melého vkuse fotím. Ešte nebol deň, žeby nemal aspoň jednu fotku 😅

my sa máme dobre, šestonedelie už mám za sebou, cítim sa skvele, aj Tomáško začína byť väčší chlap - vydrží dlhšie spinkať. Už nekojím celé dni a stihám aj variť 🙂 Včera dokonca spal 4 hodiny.

Aktak, ja som sa tiež bála babyvak hneď používať, Tomáška som doňho prvýkrát dala až keď mal 3 týždne.

ozaj, na tie bradavky, neviem či ste počuli, ale vraj je dobré si po kojení roztrieť na nich mliečko a nechať voľne vyschnúť. Ja to tak robím a fakt klop-klop nemám absolútne žiaden problém. Ale je pravda, že Tomáško sa od začiatku vedel pekne prisať a nedokusal mi ich, len som ich mala citlivé z toho, že som kojila veľmi často a veľmi dlho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre