Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
19. mar 2009

Mne mama hovorila ze mi do ruky davala mrkvu, zjest som ju nemala sancu ale masirovala som dasienka. 😉 Dnes varim spanielske vtacky, som zvedava ako budu chutit, slaninu ani klobasu tu nemam 😝
A uz pomaly zacinam pouzivat vetu - No no, nechod tam. 😀 Vtedy sa Lara prestane plazit, da dole hlavu a cusi. Ale po pol minute pokracuje v ceste 😀 😀 😀

jankamanikova
19. mar 2009

No, zase mam chvilku. Dnes ideme do Presove, tak idem balit. Chcela som vcera vecer, ale zaspala som pri zaspavani deti 😔 . Takze ideme s detmi balit. Uz vidim, co budu robit. Vybalovat a Jakubko bude pomedzi tych veci lozit a tesit sa.

"No, no, nechod tam" - tak tuto vetu uz pouzivam velmi dlhooooooooooo 😀 . Stala sa sucastou mojho slovnika a cakam, kedy ju z toho slovnika vyhodim 😀 😀 😀 😀 . Na mojich chlapcov aj tak uz neplati 😀 😀 😀 😀 .

slaviq81
19. mar 2009

Janka, ta obdivujem, troch malych chalanov. Sesternica ma dvoch a stacia mi dve hodiny s nimi 😀 , jeden v kuse skace a druhemu sa usta nezavru 😀

jankamanikova
19. mar 2009

Slaviq - tak u nas skacu obaja a rozpravaju obaja este aj zo spanku 😀 😀 😀 😀 .

slaviq81
19. mar 2009

A este ked ti zacne aj treti... 😀 😀 😀

elly111
19. mar 2009

slaviq náš mrkvu žužlať odmieta, vždy ju hodí na zem, ale sušienku pustiť nechcel som mu ten konček musela násilím zobrať aby mu nezabehlo 😀 😀 😀
janka 😀 😀 😀 si fakt šikovná 🙂

slaviq81
19. mar 2009

Elly, jasne ze hodi na zem, lebo hryzka a nic mu nejde 😀 a susienka sa rozmrvi 😀

jankamanikova
19. mar 2009

No, u nas je mrkva to iste. Ale to je jedno, hlavne ze ma nieco v ruke a v ustach. Takto mu davam aj kalerab, uvareny zemiak, jablko a banan. Nic ine zatial nehrozi; vecerna kasa je pre mna 😎 . Ale boli sme na poradni a podla dr. vyzera skvelo a nic mu nechyba. Vela sice nepribral, ale necudujem sa, ked mi lozi uz vyse mesiaca po celom byte.

jankamanikova
19. mar 2009

A teraz mi Jakubko zapol vezu a ja ze, co tu hraje 😉 .

jancia
19. mar 2009

Caute tak my sme pre zmenu schytali teplotu ☹ myslite ze mu mozem dat detsky nurofen?

jankamanikova
19. mar 2009

My pouzivame na teplotu cipky "Panadol Baby". Lebo Sirup do neho nedostanem ...

elly111
19. mar 2009

slaviq jasné 😀
kamoška mi kázala trénovať ho aby sám papal lyžičkou, a ako to dopadlo...môžme malovať 😀 😀 😀 ale aj tak sme chceli a do leta tam toho ešte bude na stene v kuchyni 😀
janciia a čo ste boli očkovať či prechladol Tomáško?
Ja ak je ochotný prehltnúť dám sirup /máme nurofen/, ak nie tak čípok.

katinka0000
19. mar 2009

janci: my na teplotu pouzivame homeopatika "viburcol". ale jeden super dr., co pomaha celej mojej rodine, mi povedal, ze az od 38 mam davat.

elly111
19. mar 2009

ahoj katinka 🙂
aj my dávame až keď je viac ako 38

katinka0000
19. mar 2009

ahoj elly! ako domcek? u nas je katastrofalne pocasie. 5 minut svieti slnko a o 5 min. sa spusti dazd a potom zacne snezit ako na sibiri.

elly111
19. mar 2009

u nás snežilo dve hodiny, teraz svieti slniečko
mylý spinká, má nejaký posunutý režim, nechcem vedieť čo bude zasa v noci, som mu dnes presťahovala postieľku zo spálne do jeho izbičky tak uvidím či bez neho zaspím 😅 lebo takto to už nejde sa budíme navzájom, ja sa ani otočiť nemôžem, hneď je hore,...
domec: robia nám vodu, plyn 😨

katinka0000
19. mar 2009

elly: nam tak isto. 🙂
sme akurat vcera boli kupovat zachody, vanu a bidet.

a malinky spi sam v postielke? nas nico v poslednej dobe spi s nami v postely. mal take mrzute obdobie. teraz je to uz o.k., ale manzel ho chce mat stale pri sebe. tak spime spolu vsetci traja. je to krasne, ked sa mozem na nich oboch vecer pozerat, ked spia. 🙂

katinka0000
19. mar 2009

idem si odsat mliecko. 😉

elly111
19. mar 2009

no ja mám jedného na jednej druhého na druhej strane postele ale malý je každú chvíľku hore a mnžel má náročnú prácu na koncentráciu, takže je to trápenie sa všetkých lebo sa budíme navzájom
my počkáme na ďalšiu výplatu a chceme ísť všetko nakúpiť do Maďarska

tessie
19. mar 2009

ahojte mamuľky, čo mám dať malej, keď má úplne zapchatý noštek? Odsajem jej soplíky a o chvíľu počujem, že sa jej znova ťažko dýcha. Začalo to len dnes. Ráno sme boli na očkovaní druhý Prevenar, ešte bola v pohode, až potom sa jej to spustilo. Teplotu zatiaľ nemá... ďakujem za rady ☹

Inak sme ako modelky, máme len 7800g a 69cm. Doktorka sa pýtala, že či už papá príkrmy, keby ju videla, ako riadne, tak by sa ma na to nepýtala. Ja už kojím len ráno a potom až poobede. Už zje toľko ovocia na desiatu, že jej to stačí, mlieko už nechce a o obede ani nehovorím... 😉

elly111
19. mar 2009

tessie nemáš jej čo dať na soplík, len physiomer, alebo libenar a odsávať, možno je to len po tom očkovaní a zajtra bude ok, držím palce

tessie
19. mar 2009

dakujem elly, ved som rozmýľala, že na to asi nič nie je... libenar dávam a odsávam. Je to len taká voda, vyteká jej to z nošteka.

madi
19. mar 2009

tes
ja mam od dokiho povoleny nasivin kvapky pre babatka, davala som ked bol maly nachladeny
a namiesto libenaru mam od Nivei taky sprej s rozstrekovacom - ze pre cisty nostek ci ako.... cize ja bud iba odsavam alebo strieknem pred odsatim ten sprej a pootm odsajem
my inak tiez soplime posledne 2 dni hm

a mame uz 5 zubov a siesty je na spadnutie 😎
a vsetky vas pozdravujem, aj babatka - priebezne obzeram albumy - augustovciatka su uuzaasnee a krasnucke

chcela som sa opytat mamicky - ako obliekate deturence na doma? lebo my sedime na zemi (alebo obcas aj lezime teda) - mame koberec taky detsky, na tom deku...no a simon ma ponozky a pancusky a na vrch bodyno kr.rukav a take tricko s dlhym rukavom.... neviem ci to staci, ci mam davat aj teplaky alebo co...nemam pocit ze mu je zima, ale pre istotu - a v byte mame tak 24 stupnov....asi staci ze? 😕

jo a od pondelka aj my papame...zemiak velmi nechutil, dnes bola prvykrat mrkva a oblizoval sa az za usami... 😵

elly111
19. mar 2009

no je to tak, nič iné nenarobíš, neboj do rána bude princezná ok, aj Tomáško snáď už bez teploty
ahojte, pekný večer všetkým, ja idem off, veď dnes som sa tu nejako často vyskytovala😀

danulik
19. mar 2009

baby - striasa vase deticky? lili posledne dni dost.. aj 2 - 3 krat za sebou 😒 co to znamena?

katinka0000
19. mar 2009

ahojte!

dneska som bola cvicit. to bude zajtra zase svalovka. ale citim sa super. dufam, ze ma nechyti o pol noci "zrava" nemoc.

tessie: aj nas maly toho popapa az-az. ale mliecko si vyzaduje stale.

madi: nas nico je strasne teplomilny, jemu je stale teplo. ja mu davam teplaciky a ponozky a na vrch tiez body s kratkym rukavom a nato tenke tricko. niekedy mu je ale teplo, tak dame teplaciky dole a je len v ponozkach.
takze si myslim, ze simonka obliekas dostatocne.

danulik: nicolaska striasa, ked mu steklime po chrbatiku a obcas ho tiez strasie, ked sa pocika. ja si myslim, ze je to normalne.

iwuskaaa
19. mar 2009

Ahojte 😉 ,
Danulik, to striasanie je úplne normálne, Dávidkovi sa to tiež stáva často...a mám pocit, že vždy, keď sa pociká a pokaká 😀
Tessie ako nočné kŕmenie? Budí sa Sophinka ešte tak často? Začala si s kašami?

danulik
19. mar 2009

vdaka baby 🙂

bammbi
20. mar 2009

ahojte babulky,
my sme stastne prekonali zapchu - po vysadeni prikrmov na par dni a vyhradnom kojeni - teraz uz opat papame a zazrakom kakame do kazdej druhej plienky ( take zajacie bobky 😅 ) bez placu a krvacania. No a uz opat papame zeleninku a ovocie...
Davate uz niekto babatkam bio-jogurt??

bammbi
20. mar 2009

Ale z usmievaveho slniecka sa menime na uplakanu princeznu 😒
Kedykolvek sa dostanem zo zorneho uhla malej alebo ked opustim miestnost, tak sa usedavo rozplace. Dospelo to do stadia, ze musi byt so mnou aj v kupelni, ked sa sprchujem alebo som na wecku. Ked ju niekto zoberie na ruky, tak sa za mnou obzera a stale kontroluje, ci som v blizkosti. Som z toho dost zaskocena, lebo doteraz bola uplny opak... vobec som ju nezaujimala, ked mala spolocnost a tiez sa sama hrala aj polhodinku-hodinku a ja som pri tom nemusela byt... V noci sa zacala budit a dokonca odmieta utisovanie tatinkom, jedine co ju ukludni, je maminkine cici... za posledne 3 dni som v noci spala asi 4 hodiny... ☹ ....dasienka su nezmenene, zubky to asi nebudu... tak neviem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre