Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
12. júl 2009

Čaute,

u nás boli teraz trhy, tak sme trhovali o 106, len počasie mohlo byť lepšie. Doobedu stále svieti oskar a poobede sa zamračí, začne fučať. Človek nevie čo na seba a či nezmokne 😖 Ale podľa predpovede nás čaká krásny týždeň 😵
Katinka, hneď by som si dala takú hubovú polievočku, mňam.
Lare vyšli ďalšie zúbky, dole má teraz 3 vedľa seba. Ale hore má ľavú dvojku a pravú jednotku, no smiešne to vyzerá.
Hribikana má Ninku, tak všetko najlepšie jej prajeme 🙂

danka2612
12. júl 2009

ahojte,naš Jakubko ma stale bezuby chrup.som zvedava kedy mu vyjde prvy,cakame kazdy den jak na vyplatu 😀

hribikana
12. júl 2009

Jeje, dakujem za Ninu k jej meninkam 🙂 AJ my sme boli v SNV trhovat, dokonca Nina vyskusala aj jeden kolotoc, to bola paraaada. A dnes sme stihli ist na hriby, sak sme nejaki hriibikovci 😀 Manzel nasiel 4 dubaky ja nic ☹ ale nazbierala som malinky na biolekvarik pre malu, tak aspon nejaky osoh zo mna. A malu sme mali v nosici a z tolkeho cerstveho vzduchu nam v nom az zaspala, normalne jej zo sekundy na sekundu odkvecla hlavka 🙂 a dala som jej papat v lese cucoriedky aj maliny, otvarala na ne pusku ako vtacatko, taaak jej chutilo. A inac v nasej rodinke uz cakame 3 baby babatka, sesterka v januari, ja vo februari a segra v marci ... no asi potom dame preteky lezunov 😀

slaviq81
12. júl 2009

Dočkáš sa 🙂 Tuším že aj Lili od Danulik ešte nemá zúbky.

nesca
12. júl 2009

Ahojte,
neporadi niekto? Rychlo by sme potrebovali kúpiť ohrievačku jedla a mlieka. Neviete ktorá je dobrá a kde ju rýchlo kúpim, ale nie cez net. Chceme ísť vo štvrtok do Tropikária v Pešti a chceme tam prespať do piatka, tak by sa už zišla a potom ju chceme brať na dovku. Ďa ak má niekto skúsenosť 🙂

eminkaa113
12. júl 2009

Aj my sme stále bez zúbkov a tiež sledujeme, kedy príde ten prvy 😀

jankamanikova
12. júl 2009

Ahojte!
Tak my mame za sebou uzasny vikend, vcera doma a vonku a na navsteve a dnes v Nitre, bolo tam o piatej divadielko (Ela Hop) a tak sa deti potesili. Teraz sme prisli a Jakubko mi konecne zaspal ...; chalani este maju vankusovu vojnu, ale Jany im uz zacina citat rozpravku, tak bude klud ...

Hribikana - to je skvele takto v rodine byt "tehu". Ste pozehnana rodinka 😉 .

mizulienka
12. júl 2009

slaviq, ty si zo spisskej novej vsi? 😉 aj ty hribik? 🙂
aj ja, ale teraz v BA ☹

hribikana
12. júl 2009

mizulienka ... ja som teraz z Bj, ale pochadzam zo SN

mizulienka
12. júl 2009

priamo zo SN?
tak ty si ostala na vychode 🙂 mne je niekedy velmi smutno, ze sme tak daleko, ale co uz 😒

mizulienka
12. júl 2009

a tiez vsetko naj naj Ninke 🙂

katinka0000
12. júl 2009

baby tusim to tu uz pisala niektora z vas, ze drobec nechce pit mlieko.

cim to nahradzate okrem jogurtov? dik!

katinka0000
12. júl 2009

a este som sa chcela spytat, ze kolkokrat denne/v noci piju vasi drobcekovia mliecko.

hribikana
13. júl 2009

katinka - ahoj, ja som pisala, ze mala mi nexce pit UM, ked som sa ju snazila odstavit od MM. ALe cca po 3 tyzdnoch jej zacalo UM mliecko chutit. Najprv mi vypila max. 60ml, a to som je davala cez slamku, z pohariky, na lyzicky, cez flasu, rozmixovane s bananom, s primiesanou kasickou ... nic nepomahalo a v 1 krasny den si zmyslela, ze mliecko je fajn a zacala papat, takze papa teraz cca 240 ml rano a vecer a cez den jej este davam jogurt. Dufam, ze to je dost.

hribikana
13. júl 2009

a s papanim v noci, tie co mate deturence na UM davate im v noci ked sa zobudia mliecko, ci iba cajik? nerada by som malu naucila na nocne papanie, ale tuto noc nam plakala 1,5 hodiny a mam pocit, ze preto, ze bola hladna, tak neviem, poradte ako to riesite, dakujem

slaviq81
13. júl 2009

Mizulienka, ja som priamo zo SN 🙂 Som ani netušila, že je tu toľko spišiačok 😅

Katinka, Nico nechce UM? Kamoška to riešila tak, že malej pridávala UM do čaju a postupne množstvo UM zvyšovala a znižovala množstvo čaju.

jankamanikova
13. júl 2009

Ahojte!
Tak mladez spi, okrem Jakubka, lebo sa teraz zobudil, ale este sa mojka ... Vonku je nadherne. Boli sme doobeda brazdit ulicami a ked sa zobudia, hned ideme, len naplnime bruska obedom 😉 .

Hribikana - ked nas Matusko presiel na UM, mal asi rok a pol a nocne papanie bolo u nas do dvoch a pol roka. My sme to neriesili nijakym oducanim. Proste sa mu okolo jednej alebo tretej urobilo mliecko, vypil a spinkal dalej. Ked sa oducil od plienok, oducil sa aj od mliecka. Janik papal UM mlieko v noci do dvoch rokov, potom prislo same, ze prespal celu noc. Ale my sme z tych, ze to neriesime, neoducame; nechavame to plynut v pokoji a bez stresu.

A ak dieta odmieta mlieko, urcite by som UM nemiesala s cajom. Skuste Vy vypit UM mlieko zriedene s cajom 😝 . Nie je to ani dobre a ani chutne a ani zdrave.

nika.r
13. júl 2009

ahojte 🙂

môže sa Tomimu niečo stať, keď zjedol svoje vlastné hovienko? 😅
Ráno som ho rozbalila a nechala v postieľke, nech si vyvetrá dupu a pohraje sa. Keď bolo akosi podozrivo ticho, prišla som do izby a skoro som odpadla. Hovienko roztrepané po celej postielke a na celom synátorovi a slastne niečo omieľal v ústach. Som myslela, že zinfarktujem, keď som zistila, že to, čo má v ústach je hnedej farby. 😲

Inak sa máme fajn. Tomi je veľký šibal, robí nám radosť. 🙂

Tiež teraz riešim problém s večerným papaním. Dosť často sa budí a pýta prsník, mám pocit, že je hladný. Dávam mu na večeru ovsené vločky alebo krupicu plus nejaké ovocie do toho. Spráska toho fakt dosť, ale nadránom sa vždy začne veľmi často budiť. Normálne rozmýšľam, že kým pojdeme spať, tak mu okolo tej desiatej ešte dám UM. Asi pred dvoma mesiacmi sme skúšali UM do krupice alebo vločiek a úplne to odmietal, tak neviem, či to zas nebudú vyhodené peniaze a zase z toho nič nevypije. Asi skúsime inú značku a uvidíme.

hribik, chcela osm sa opýtať ako zvládaš tehu? Nie si unavená? Ja som v takom čase len spala alebo grcala do záchoda. 😝

slaviq81
13. júl 2009

JankaManikova, ľudia vo svete bežne pijú čaj s mliekom. Ale ja už radšej nič nepíšem 😝

jankamanikova
13. júl 2009

Slaviq - preco nic nepises? Ved tak ako Ty, aj ja mam pravo napisat nazor nie? A Ty pijes mlieko s cajom, ze si o tom stopercentne presvedcena 😉 ? Ked ho pijes a Ti chuti a davas ho aj malej, tak to beriem spät a som ticho 😉 .

bammbi
14. júl 2009

Ja pijem anglicky cierny caj s mliekom kazdy den, je to lahodka. Cely anglicky a irsky narod pije caj s mliekom minimalne 3xdenne. Neexistuje kaviaren alebo restauracia, kde by servirovali cierny caj bez mlieka. Este som nepocula o tom, ze ta kombinacia by bola nezdrava... piju to tu aj deti, hoci ja mojej malej cierny caj davat nechcem a nebudem, je to navykove ako kava a obsahuje kofein.
Bylinkove caje s mliekom nepijem, takze feniklovy cajik s mliekom som ani ja a ani moja bambula este neskusala, ale citala som, ze je dobre rozrabat UM do fenikloveho cajiku kvoli prdikom 😉 🙂 🤐

bammbi
14. júl 2009

Nika 🙂 😀 😀
A ci sa mu moze nieco stat? Myslim, ze nie, akurat ho moze trosku prehnat. Takze mliecne kase nechce, ale hovienka mu zachutili??!!!
😀 😀 😉

bammbi
14. júl 2009

Hribikana - gratulujem k bambuliatku v brusku 😉 🤐 (pekny termin 22.2.)
Danulik - super fotky z dovolenky, ste obidve krasne..

Pozdravujem vsetky ostatne maminky, ktore len citaju, ale neprispievaju, lebo nie je o com...
😉
ja by som privitala diskusiu ohladom prvych narodenin... kde, ako, ci v kruhu blizkej rodiny alebo party s vela detmi, pripadne vyzdoba, dary, torta, fotenie, napady a inspiracie... Sup, sup, piste, co planujete, uz sa to blizi...
NikinmuTominkovi VSETKO NAJ!!!!! 🤐

nika.r
14. júl 2009

ahojte 🙂

bammbi, si zlatá, ďakujeme 😵

oslava narodenín - my sme urobili u nás doma (t.j. dvojizbový byt). Dokopy nás bolo 11. Pozvývali sme v nedeľu na obed, potom sme ešte mali pohostenie mimo obeda.
Už by som to ale asi robila ináč kvôli tomu Tominko z tej oslavy veľa nemal - resp. ešte deň predtým bol chúďatko zaplakaný, lebo sme upratovali a varili a len ho prekladali aod jednej hračky k druhej. Časť jedla mi pritom navarila mama. Aj v ten deň doobedu sme sa mu tiež málo venovali. Keď už prišli hostia bolo všetko Ok, vytešoval sa z nových darčekov a pišťal od radosti. Vôbec nechcel ísť vo svojiom zvyčajnom čase spať, taký bol rozrušený z ľudí a tej kopy hračiek. Ale v dobrom rozrušený, smejkal sa, až bol rozkekešený.
Čiže ja by som už nepozývala na obed toľkých ľudí, ale spravila len menšie pohostenie, s ktorým nie je toľko práce. Potom myslím, že by všetko super. 🙂

Niekde vonku, teda reštaurácia a tak som ísť nechcela, pripadá mi to také strojené. Ale je pravda, že takto by sme nikto nemali žiadne starosti.

Party s veľa deťmi by podľa mňa v tomto veku ešte nechápal. Ešte sa nevie nejko konštruktívne s inými deťmi hrať. myslím, že to by bol skôr chaos a stres, keby bolo veľmi veľa detí. Ešte by si to neužil.

Tortu piekla moja mamina. Môžem hodiť foto do albumu. Tominkovi sa veľmi páčila. To vážne. Bol hotový z tých cukrových postavičiek, Snehulienku si hneď schmatol a odkusol jej hlavu. Priam by som povedala, že najlepší darček bola torta 😝

Byt sme ozbodili takými farebnými papieriovými stužkami. To bol dobrý nápad, lebo Tomi mal z toho veľkú radosť. Balóny sme mali tiež, ale chcel do nich kusať a tak bol plač, že sme mu ich vzali. 😝

nika.r
14. júl 2009

ešte v ten deň ráno som ho naučila fúkať, aby vedel sfúknuť sviečku na torte. Lenže keď sme ho pred tortu posadili, na všetko zabudol a venoval sa len tomu, ako ju čo najlepšie celú spackať, ochutnaťa rozobrať. 😝

adrina
14. júl 2009

ahojte bambulky a aj vaše zlatička pozdravujem 😵 😵
zasa tu mám dlhšiu absenciu 😝 😝
Damík bude mať o tt rôčik, je z neho už veliký chlapisko, za jednu ručičku krááča úúplane odváážne, prejde aj sáám, len keď si to všimne, rýýchlo sa posadíí 😀 😀
my papáme už takmer všetko, ale ovocie nám moc nechutííí..ešte že sú vyýýýživky, tie zbaští...
ja v piatok odcháádzam do Chorváátska, idem ale len s Matuškom...tak verím, že si to užijeme...
prajem vám kráásne leto

bammbi
14. júl 2009

Nika, vdaka za tipy 🙂 Prave ta torta by ma zaujimala, ak mozes, hod do albumiku. A tiez, ci to bola taka klasicka kremova, cokoladova alebo nieco zdravsie z piskot a ovocia? Inac, s tymi figurkami super napad, vidim, ze mali uspech 🙂
Budete vsetci ponukat tortu na papanie aj malym oslavencom?
A co sa tyka vyzdoby, my budeme asi robit balonikovu, lebo balony mala uplne zboznuje. A pocas oslavy by nemal chybat bublifuk - to je momentalne u nas zabavka cislo 1 😉

A darcek uvazujeme trojkolku s vodiacou tycou, odrazadlo uz mame. Len tu v obchodoch maju bohuzial same gycove, ruzove so vselijakymi trblietavymi nalepkami a stuzkami, tak, ak by niekto vedel o decentnej kvalitnej babatkovskej trojkolke na nete , hodte prosim link..

bammbi
14. júl 2009

adri, prijemnu dovolenku 🙂 a nech si s Damiankom navzajom nechybate

bammbi
14. júl 2009

adri, a Damik bude oslavovat prve narodeniny bez maminky, kedze budes prave na dovolenke? 😕

slaviq81
14. júl 2009

Janka, hej, na to je tu diskusia aby sa diskutovalo a každý má právo svoj názor povedať 😉 Ja to malej nemiešam, to som písala ako to riešila kamarátka. Malej čaj zatiaľ nedávam, iba vodu. No a ja osobne čaj s mliekom vypijem, ale veľmi ho nemusím. Zato moj priateľ ho vypije na litre, oni si do toho ešte dávajú nastrúhaný zázvor 😝

Mne sa Lara včera začala sama púšťať a prejde celú izbu od okna až k dverám. Normálne nechápem. Hodím aj video http://betapokec.azet.sk/slavkaf15/videoalbumy/...

Nika, tak prvé narodeniny má Tomi za sebou, mne sa ani veriť nechce ako ten čas letí. U nás oslavy budú v rodinnom kruhu, tiež si myslím, že na veľkú party je ešte čas. A dumem nad tortou, či upiecť alebo objednať. Vlastnoručne upečená by mi urobila radosť, ale zasa sa bojím že ju dopackám 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre