Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
4. aug 2009

jej tessie konecne si sa nam ozvala...tesime sa velmi, ze vam bolo super...pozdravujeme malu sophinku...my dnes cestujeme na vychod, buduci tyzden sa vratime, tak by sme sa mohli stretnut..

lalu- je to na formovanie postavy, spevnovanie, proti celulitide a aj zhadzovanie, kto potrebuje...citaj referencie zakaznicok na www.vitalstudio.sk...

idem balit o hodku odchadzame...cmuk vsetkym

tinka66
4. aug 2009

tess nadherne nadherne fotky, velmi pekne fotite...sophi je uzasna...

slaviq81
4. aug 2009

Tess, tak to sú fantastické fotky. A Sophinka je ako slniečko usmievavá 😵 Mne sa fotiť nejak nedarí, Lara je stále v pohybe, väčšinou mi ujde zo záberu 😀 😀 Chvála tomu, čo vymyslel digitálne foťáky, pri vyvolávaní negatívov by sme sa asi nedoplatili 😀 😀 😀

Kúpila som Lare Avent fľašu, ale nepáči sa jej ten cumlík. Nepasuje tam nejaký iný ?😕

hribikana
4. aug 2009

Ahojte, som na chalupe u nasich a konecne zacal fungovat net. Mame sa faaajne, stari rodicia nas rozmaznavaju ... len ocinkovi uz velmi chybame. Mala bola pred 2 dnami 1 den chora, mala celu noc 39,5 teploty, na dalsi den sme hladali nejakeho pediatra, co by nas zobral, predpisal nam celu furu liekov, jedno stastie, ze som jej nedala antibiotika, ze este pockam, lebo na dalsi den sa malej objavil novy zubcek v pusinke a je z nej zase zive striebro. Dufam, ze sa mi coskoro podari stretnut s Kape, uz sa na nu a Samulka taaak tesim. Mala dnes este kusok sopli, tak hadam zajtra sa uz bude dat.

Blahozelame vsatkym oslavencom a oslavenkyniam.

tinka - napis recept na roladu z panenky plnenu syrom a obalenu slaninkou aj s tou bryndzovou omackou , mnam si mi na to narobila chutky, to musi byt mnamkove

tessie - my sme mali tiez takyto maly vodny bazenik korytnacku a mala sa v nom strasne rada vozila v mori 🙂

no nic, idem okupkat malu, pekny vecer

nika.r
4. aug 2009

lalu, tessie, krásne fotky

my na raňajky väčšinou dávame normálne živočíšne maslo, pečivo a zeleninu. Dávame paradajku, ale len po troške, lebo ho z nej preháňa, takže max. jeden mesiačik. Väčšinou papá uhorku. Akú zeleninu ešte zvyknete dávať?

Mám otázočku - koľko tekutín Vaše deti vypijú? Lebo Tomi teraz akosi menej ciká..resp. má menej často mokrú plienku, možno ciká rovnaké množstvá, len menej často. celkovo sa mi však zdá, že nepije veľa. Skúšame pohárik, fľašu, čaje, čistú vodu. Sladené instatné čaje sme ešte nedávali. Tomi vypije cca 200 ml čistej vody, niečo v polievke ešte má, niečo v ovocí a netuším koľko vypije kojením. Nie je to málo? Kojíme tak cca 3 - 4 x denne, v noci kedy ako. A keď dávate čistú vodu, ešte prevárate alebo kupujete balenú? Neviete od kedy by sa mohla klasika z vodovodu?

ďakujem

danulik
4. aug 2009

prave som isla napisat, ze tess ma krasne fotky a ze sophi je strasne fotogenicka - mne sa lili velmi nedari tak pekne odfotit, lebo je stale v pohybe a tiez mi uteka zo zaberu 😀 ale slaviq ma predbehla 🙂 🙂 🙂

hribik - objednali sme si od vas sandalky 🙂

dnes je lili strasne nervozna a uplakana, stale si chyta dasienka.. kedy sa uz dockame??????????

ideme sa kupkat, potom docitam 😉

slaviq81
4. aug 2009

Nika, aj mňa by zaujímalo koľko tekutín treba 😕 Lara vody veľa nevypije, v tom je asi po mne 😝 Vždy večer vylievam z fľaše skoro toľko, čo som tam naliala. A kupujem Lucku.

Dani, snáď do 1. narodenín niečo vykukne 😉

danulik
4. aug 2009

slaviq - no to dufam 🙂 🙂 🙂

lili sa uz naucila pit aj vodicku (ruzovu lucku), ale nechce ju z hociakej flasky, skusali sme avent, fisher price, chicco, ale tie nechcela, nakoniec som jej kupila MAM a tie jej vyhovuju 😉 no ale uplne najradsej pije priamo z velkej flase - samozrejme skonci cela mokra, ale ked jej to robi radost.. 😀 z flasky vypije malo, z velkej aj deci 😀

danulik
4. aug 2009

cumle tiez musi mat len tie od MAM, ine zahadzuje..

nika - ja tu ruzovu lucku uz neprevaram.. obcas sa napije aj z mojej (modro-ruzovej), ale ta by sa mala prevarat..

danulik
4. aug 2009

tess - som rada, ze ste sa nakoniec vybrali 🙂 hovorila som ti, ze sophie to prospeje 😉
lili je tiez cela hotova z deticiek, ale to len nedavno zacalo, dovtedy ich ignorovala.. tiez by sa jej zisiel surodenec, ale ja sa na to este necitim..

ani lili sa uz neda oklamat chrumkou, ked vidi, ze my jeme nieco lepsie 😀 v pizzerke jej vzdy objednam pizza chlieb a ten si zuzle.. ale uz jej nestaci ani ten a zacala pozerat na moje cestoviny 😀
vzdy, ked nas vidi jest, jej musime dat nieco do rucky, inak by sme sa nenajedli.. obcas jej dam z mojho taniera nejaky zemiak alebo trosku ryze, vtedy je cela happy 🙂 🙂 🙂

danulik
4. aug 2009

jamaica - super foto, alexa sa musela tesit z tolkych darcekov 😵

danulik
4. aug 2009

lalu - tiez super foto 🙂 prosim ta, napis mi aky to mate nosic a ci ste s nim spokojni, dakujem 😉
a gratulujeme k chodeniu 😵

ja syr este lili nedavam, zacnem buduci mesiac - cottage a lucinu - tie su vraj najvhodnejsie.. bambino a pod. sa neodporuca pre vysoky obsah soli a nejakych umelin ci co..

jaj..lalu to uz napisala 😉

danulik
4. aug 2009

no..vykecala som sa, teraz necham priestor inym 😀

jancia
4. aug 2009

Caute baby
ked pisete ze deti nechcu tekutiny, no my s tym problem nemame, Tomi vypije niekedy aj 2 flasky denne ale my pijeme cez naustok - http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/avent/..., inak on z cumla vypil vzdy malo a odkedy mame tento naustok tak nema problem.
kamoska kupila v Tescu taku flasku tiez s podobnym naustkom a si ho pochvaluje, tak vyskusajte 😉

Neskor este pribehnem, my len teraz ideme kupat 🤐

tessie
4. aug 2009

ďakujeme za pochvaly, ani Sophinka sa už nedá tak ľahko odfotiť, musíme jej robiť opičky... z dovolenky máme vyše 700 fotiek, bol problém vybrať niečo na vyvolanie 🙂

dani - to ako keby si opisovala Sophinku s tým jedlom 🙂 všetko musí jesť aj ona, to čo máme my.

Baby, ja som doteraz raňajky nedávala, len som malú nakojila... možno jej to už ani nestačí... tak skúsim dávať teda aj ja už chlebík na raňajky, ten malá zbožňuje 🙂 A potom dávate čo? desiata - ovocie, obed - polievku aj hlavné jedlo? My dávame na obed len jeden chod, Sophinka by nezjedla podľa mňa dva chody (z hlavného jedla zje 200-250g). Olovrant - ovocie, 1.večera - kaša, 2.večera - kojenie (pred spaním). Dávate niečo iné? Nerada by som bola, keby je malá hladná... Neviem, či na olovrant jej stačí len ovocie, niekedy jej dávam ešte aj chleba s maslom. A akú dávate teda zeleninku k tomu chlebíku? Pozerala som, že paradajka, paprika, reďkovka sa môžu až od roka... Dík

tessie
4. aug 2009

Jani - my tiež používame len Avent pohár s náustkom, malá z fľaše piť nevie, lebo sa to nemala kde naučiť, keďže je kojená. Z pohárika pije od pol roka, najskôr nevedela ťahať, tak som jej vytiahla tú "brzdu", zistila, že cez to niečo tečie a časom si na to zvykla, a už dávno pekne pijeme aj s tou "brzdou".

Inak my tiež pijeme len z ružovej Lucky, čo ju netreba prevárať. Aspoň o starosť menej...

katinka0000
4. aug 2009

tessie, lalu: nadherne fotky! drobcekovia su na spapanie.

nika.r: nas nico miluje vsetku zeleninu aj ovocie. papa paradajky, papriku (tu tymi 4-mi zubkami odhryzne, vyzuzle a vypluje), uhorku, mrkvicku a vsetko mozne ovocie, na ktore si pomyslis. dnes mi na veceru zjedol chlebik s celou paradajkou.

ja lucku nekupujem vobec. davam mu prevarenu vodu z vodovodu. ale uz sa mi aj parkrat stalo, ze som mu dala aj normalnu neprevarenu. a vsetko o.k. takze sa uz asi moze. myslim, ze by sa mala prevarat tak do roka.

danulik: aj my pouzivame vylucne flasky MAM. ziadne ine nechce. a podla mna su super, lebo sa daju uplne cele rozmontovat a tak krasne umyt.

tessie: aj my davame na obed len jeden chod. ja sa riadim podla toho, ako je nico hladny a kolkokrat a kedy kakal. vtedy uz viem, ci mu postaci len ovocie, alebo potrebuje nieco sytejsie.

ja sa uplne tabulkami neriadim. napriklad som minule citala, ze sa paradajky mozu uz od 10. mes. a ty teraz pises, ze si citala, ze az od 1 roka. nicovi davam paradajku, velmi mu chuti, nema ziadne problemy, tak myslim, ze je to o.k. netreba brat vsetko tabulkovo.

stankaji
4. aug 2009

jamaica, tessie - kraaaasne fotky, dievcatka su fakt carovne, su to pekne herecky 😉 😉 😉

bammbi
4. aug 2009

ahojte,
jamai, lalu a tessie - tiez musim pochvalit fotky, su super!

Nika, ja som kedysi na nete hladala, kolko tekutin treba denne a nasla som, ze 600ml by malo byt uplne minimum. Od 10 mesiacov ma dieta denne vypit minimalne 400ml mlieka + tekutiny v napojoch (voda, caj, riedene ovocne stavy) + sa do toho zaratavaju aj tekutiny v strave (napr.polievka atd). Podla toho, co pises, by Tomi mal mat dostatok tekutin. Mozno teraz v teple viac vypoti, takze plienky su menej mokre... neviem ..
My kojime rano a vecer - netusim, ake mnozstva, (ale cim dalej tym menej,lebo uz odmieta), poobede 210ml UM a okrem toho asi okolo 300ml vody. Viac do nej nedostanem a nutit ju nechcem, dufam, ze ma tekutin dost. Inac moja bambula chce pit vodu len z pohara ako dospelacka a aj sa jej to dari, na par glgov vypije 150ml. Vsetky specialne pohariky, naustky a flasky mozem vyhodit do kosa.
Nika, este k tomu, co na chlebik s maslom. Ja davam aj nadrobno nastruhanu mrkvu. Alebo popuceny banan (bez masla) - to je nasa najoblubenejsia kombinacia - vtedy zje aj 2 krajce.

danulik
5. aug 2009

ja rano kojim, potom lili papa chlebik, niekedy aj ovocie, potom zase kojim, ked ide spinkat (doobeda).. po zobudeni dame vyzivku, okolo tretej obed (tiez len jeden chod), potom ide spinkat (poobedny spanok).. ked sa zobudi, tak ju nakojim a este vecer papa vacsinou ovsene vlocky s bananom alebo obcas zemiakovu kasu.. instanstne kase jej nechutia, tak jej ich nedavam..
kojim este pred spanim a v noci par krat..
mam pocit, ze papame dookola to iste, uz mi dochadza fantazia, ale utesujem sa, ze po roku to bude pestrejsie 🙂

bammbi - to fakt ti zje 2 krajce?? 😅
ja som skusila lili postruhat mrkvu - vypluvala a zoskrabavala si ju z jazyka 😀

inac, dobre ranko 😵

hribikana
5. aug 2009

dobre ranko,
takze dnes som sa s nejakou vyrozou zobudila ja ... snad sa mi s Kape ani stretnut nepodari ☹
sophinka aj Patko maju krasne fotocky - drobci su chutni

ja malej davam na ranajky chlebik s masielkom, spapa cely krajec a potom este ozuzlava korky, ktore jej okrajujem, na desiatu ovocie, na obed ma 1 chod, ale ked varim nejaku zeleninovu alebo sosovicovu alebo nejaku inu vhodnu polievku, tak sa pravdaze podelim, na olovrant ma jogurtik, potom este nejake ovocie, alebo piskotku a na veceru po okupkani pred spanim kasu na riedko z flase 270ml a v noci sa mi okolo 2,00 budi na papanie, tak jej davam bebu -240ml, verim, ze nie je potom hladna

pekny dnik prajem, u nas je zaprsany, a tma je akoby ani rano neprislo

mhviezdicka
5. aug 2009

ahoj po dlhom case 🙂

neviem ako vam ale mne ten cas neuveritelne rychlo plynie 😲 ved nase deticky postupne oslavuju svoj prvy rocik 😵 vsetkym gratulujeme a posielame pusinky 😉

my sa mame superne, pred dvomi tyzdnami sme sa vratili z Chorvatska, potom sme absolvovali kratky pobyt na Orave, svokor oslavoval 60-ku, tak sme boli trochu pooslavovat no a 1.8. Lucke konecne vysiel prvy zub, takze sa hlasime do klubu "zubkatych" 😀

pridam aj par foto z dovolenky a potom vas skusim aspon zbezne precitat, aj ked uz teraz viem, ze asi sa mi to nepodari 😝

mhviezdicka
5. aug 2009

pokukala som si albumy - baby, tie nase deticky su nadherne ... este stale sa usmievam, ake su rozkosne na tych fotkach 😵

pridala som nejake foto, ale teraz uz musim ist varit malej obedik 😉

pekny den!

katuska.
5. aug 2009

jeej baby, ja vam tak zavidim tie dovolenky 😔 nam ak sa nieco podari, tak az koncom septembra, ale to neviem kam by sme sli.. kraaasne fotky z tych dovoleniek. aj tess, aj hviezdi.. aj kocky su zlatuckee 😵

my mame dnes praci den.. marek spinka, ja mu varim obed.. a taka pohoda domaca v uprsanom pocasi. normalne sa mi vracaju pocity z detstva v takomto pocasi..

nika, my to iste, co vy s pitim.. skusali sme avent poharik, teraz mame mam a co ja viem.. najlepsie taha rovno z flasky rajec alebo lucka, co maju tie cucatka. vodu uz neprevarame, uz davnejsie teda..

vcera sme boli u dr., lebo marekovi sa spravili take skarede flaky pod plieckami zpredu. ma to uz tyzden a nechce mu to ist dolu, tak sme sli. dr. nas poslala ku koznej a ta nam dala krem (hormonalny ☹ ) som jej povedala, ze mam vyhrady a tak mi veci vysvetlila.. a marekovi dala najslabsi.. taky, co sa dava 3mes babatkam. uvidime.. nie som z toho nadsena, ale bala som sa nechat to tak, lebo sa to rozsirovalo.. skusali sme na to vselico, ale nic nezabralo, tak som zvedava.. okrem toho bude mat marek aj dietu. nemal by jest cely tyzden ovocie. ak, tak len trosku jablka alebo 1/2 bananu. len masko, chlebik, zemiacky.. jemu je to jedno, hlavne, ze papa. rozmyslala som, ci to nema z opratov, lebo v aute aj v kociku ma tie 5 bodove a ked sa spoti, tak sa mu to este aj sucha o tie opraty..

katuska.
5. aug 2009

hodite mi, prosim niekto linku na topanocky od hribikany? dakujem

katuska.
5. aug 2009

lucke gratulujeme k zubku!! 🙂

elly111
5. aug 2009

ahojte, baby krásne fotečky, muselo byť super na dovolenkách 😵
katuška www.slovobuv.sk, aj my sme kúpili prvé topánočky od nich sú perfektné, i keď ich ešte veľmi nevyužívame 😅

lalunna
5. aug 2009

ja davam zo zeleniny na ranajky: surovu al. gril. cukinu, uhorku, paradajku, cervenu papriku kapiu, onedlho skusim aj cibulku do nejakej homemade natierky

a na pitie davam filtrovanu vodu, nic ine, teda okrem MM

kati ja odpadnem ze celu rajcinu, ty mas ineho papkaca 😉
patrik malo spapa na jeden krat

danu, mame chicco caddy a sme 100% spokojni, vyhrady fakt ziadne, patrik v nom bezproblemov dokaze spat aj cca 1 hodinu, je lahky, da sa s nim zdolavat teren, ma aj prsiplast a uv filter a taku vysuvnu nozicku ked zlozis z chrbta tak aby stal, ja mozem len odporucit 😉

tamita
5. aug 2009

Krásne fotos-lalu,tess,krásne ste si lebedili po horách i moriach...a nám sa nikde nechce,my si len napustíme bazénik na terase,alebo močíme nohy v jazierku ...
ale už nám prišiel ergonom.nosič liliputi,včera sme aj otestovali asi hodinku a páčilo sa,tak sa môžeme tárať už aj bez kočíka.
S pitím vody je problém aj u nás,s dudlom ee,napije sa z pohára,ale aj z tej malej Lucko-fľaše s náustkom.No najradšej zapíja všetko mliekom-Nutrilonom .Ráno okolo 6,00 vypije fľašu, +-200ml, medzi 8-9 chlieb,rožok,vianočka-čo príde s maslom,lučinou,tvrdým syrom+ nejaké ovocie,zelenina/mrkva,uhorka,paradajka by jej chutila,ale dala som jej tak 2cm. Zapijeme flašou mlieka. Desiata je ovocie -čo príde,jablko,hruška,broskyna,nektarinka čerešne melon žltý-červený. Banán nám nerobí dobre,tak nejeme a slivky tiež moc nie. Z banánu sa vyhádzala a nejeme ani instantné kaše s konzervač. látkami. Kožná jej na to dala horm. masť a rozne hnedé a iné miešané mastičky. Zvolila som iný prístup,nasadila dietu a postupne pridávala jedlá.Vyšlo,že zle robí banán a tie inst.kaše,tak to sme vylúčili.Mastičky od Dr.som vyhodila a mazala to obyč.rybacou mastičkou. Tá jediná zaberala.Vyrážky zmizli a máme pokoj. Na rybaciu mastičku nedám dopustiť,používame to výlučne aj na ritku a doteraz sme nemali jedinú jednu zapareninu.Musím ale dávať iba tenučkú vrstvičku,abu sa vstrebala a koža potom dýchala.
Obed máme jednochodový rôzny,ale hlavne hustý,polievky riedke nemajú šancu a zapijeme mliekom,olovrant opäť pečivo,chrumky+mlieko a večera je zbytok od obeda,prípadne chlebík maslom a žltkom natvrdo,pomazánkou-mix vareného mäska a zeleniny,cestoviny,ryžový nákyp.... a znovu mlieko,alebo len mlieko.
Aj my chceme link na hribik-sandalky 🙂
Ideme papať-čaute.

elly111
5. aug 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre