Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
6. okt 2009

zabudla som este dodat, ze s nicom mame teraz asi najlepsie obdobie (musim ale zaklopat na celo, aby nebol dnes v noci hore zase 10-krat). je uzasny. cely den si sam chodi, stale si nieco mrmle, ukazuje (po jeho je to cita) mi zvieratka v knizkach, ... proste uz je na nom vidiet, ze to nie je babatko. vie uz napodobnit hrozne vela zvieratiek. nejako sa za posledne dva tyzdne zmenil. vlastne je to odvtedy, ako sa znovu pustil sam chodit.

idem si uz lahnut, lebo tu tusim komunikujem sama so sebou. dobru noc!

elly111
7. okt 2009

katinka ale nás to zaujíma 🙂, je to krásne a zároveň zvláštne že kde sú tie bábätká? Fakt každé obdobie je iné a nádherné 😵
katinka a knihy od Evity sa ti páčili? Len sa pýtam ja teraz nič nečítam a to som knižný maniak, sa teším že si nejaké knihy pokúpime na vianoce 🙂
Náš drobec sa včera pustil stola a urobil 10 krokov prvýkrát, išiel by aj ďalej ale bol z toho taký prekvapený a my tiež, ja som si to najskôr ani neuvedomila 🙂 Viem že mnohé ďeťúrence tu už chodia veľmi dlho, ale snáď vás skoro dobehneme 🙂

danulik
7. okt 2009

uz viem, co som chcela - kocky, ktore uz mate "odstavenie" za sebou - za ako dlho sa vam prestalo tvorit mlieko?
my sme momentale na 1 nocnom kojeni (raz v noci si da uz aj nurtilon)..
aj ste odsavali alebo ste to nechali tak?

kati - ale ja este nechcem druhe 🙂 🙂 🙂

danulik
7. okt 2009

ja som uz strasne dlho necitala knihu, nemam kedy, naposledy ked bola lili este malicka, a velmi mi to chyba ☹

inak ja tiez nechavam lili chodit po byte samu, nechodim stale za nou, a zaujimave je, ze asi vsetky urazy a pady sa stali pod nasim dohladom 😅

elly - blahozelame k prvym krocikom 😵

danulik
7. okt 2009

dnes v noci sa mi nesnivalo o detoch, ale o kuchynskych linkach 😀 uz mi z toho sibe, stale nejake obzeram, hladam, kombinujem farby a vysledok sa dostavil 😝
mame malo casu, chcela som uz dat spravit aspon graficky navrh, ale som chora, tak sa mi neda..
kupelne nam oblozili hrozne, obkladac, ktoreho sme chceli, mal vtedy akurat dovolenku, robil to niekto iny (vraj super profik) a takto to dopadlo.. dali sme komplet strhnut obklad a ide to spravit ten "nas", tak uz to bude hadam dobre.. este nam treba vymalovat, polozit podlahy, zavesit dvere a mozu prist robit kuchynu a vstavane skrine.. do konca novembra sa mame vystahovat z terajsieho bytu a ak sa nestihne dokoncit nas novy, tak budeme asi bezdomovci 😀

iwuskaaa
7. okt 2009

Ahojte 😉 ,

tak ja som knihu nečítala už pekne dávno. Mňa to nikdy nejako moc nebavilo, ja som si radšej kupovala časopisy a kupovala tie 🙂 . A teraz fičím viac menej na internete 😀 .
Danielka a kde sa máte sťahovať? Normálne Ti závidím toto obdobie - zariaďovania 🙂 . Vyberať linku, vstavané skrine, farby...proste zariaďovať 🙂 . Akú farbu ideme mať v kúpelni? 🙂 .
Katinka a Nico je ochotný si študovať s Tebou knižky? Lebo Dávidko nie. Máme veľa knižiek, zvieratká a všelijaké iné ale jeho to vôbec nebaví 😒 . A keď mu vravím alebo ukazujem zvieratká aj na ulici a ako robia, totálna ignorácia, už som z toho smutná. A teraz keď píšeš, že Nico vie veľa zvieratiek napodobniť, tak normálne pochybujem, či sa to niekedy ten náš naučí 😀 ☹ ...
No idem si prečítať Nový čas 😀

danulik
7. okt 2009

iwus - ja som sa na to tiez tesila, ale teraz je toho tolko, ze neviem kde zacat 😅 a casu je maaalo..
jednu kupelnu mame cierno - bielu, druhu taku svetlu do zlta (tu mame v podstate v ramci spalne, taku mini) a este mame na chodbe wc, to je take do hneda, komb. so svetlejsou.. ved uvidis, ked prides s davidkom na navstevu 😉

lilienocka vie napodobnit havka, aj macicku vedela, potom barana, kravicku, konika - ale vsetko tak po svojom 😀

musim ist, lebo uz mi zhadzuje notebook 😀

iwuskaaa
7. okt 2009

Danielka si zlatá a radi prídeme 😉 🙂 😵 ...
To bude parádička bytík ako tak čítam 🙂 .

katinka0000
7. okt 2009

ahojte!

elly: tie knihy su fajn, ale isto som citala uz aj nieco lepsie. ale zase som si dobre pri nich oddychla.
a blahozelame k prvym krocikom.

aj ja nicolaska nechavam sameho behat po dome. ale samozrejme stale na neho pokrikujem, aby som vedela, v ktorej miestnosti sa momentalne nachadza.

dani: tak to vam nezavidim to s tou kupelnou. ste museli mat riadne nervy. my akurat hladame, akej farby by sme si dali kupelnu, lebo nas to o chvilu caka. ja by som chcela mozno cerveno - bielu alebo bordovo - bielu. a ten predch. "profik" vam aj vratil peniaze? ci ako to riesite? moj manzel sa uci teraz obkladat na kotolni, lebo tam to nemusi byt nejako super a celkom mu to ide. tak sa do kupelne asi pusti sam. 🙂
ked sa nedohodneme, tak si aj my budeme musiet dat urobit graficky navrh. obyvacku mame uz navrhnutu od jedneho inter. architekta a vyzera to celkom dobre.

iwus: nico cita knizky asi s kazdym. je to jeho najoblub. cinnost. ked pride sestra alebo neter, tak ich hned taha za ruky, aby si s nim citali. bud citaju oni alebo on. 🙂
neboj, davidka to o chvilu zacne bavit. pockaj, davidka to zacne bavit a nica to prestane. 🙂

danulik
7. okt 2009

takto nejako by to malo vyzerat: http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

kati - to nech si vyriesia v ramci firmy, my to nezaplatime, resp. zaplatime tak isto ako keby to spravili na prvy krat..

iwus - dufam, ze naozaj pridete 🙂 🙂 🙂

elly111
7. okt 2009

danulik, katinka ďakujeme 🙂, dnes nechodí, trápia nás zúbky a soplíky ☹
katinka ok, mňa tiež teraz láka iba jednoduchšia literatúra i keď mala by som sa mala po 100tí krát začať cibriť v angličtine 😖
danulik krásne, už aby to bolo a vy si peknne oddychovali v novom 🙂

katinka0000
7. okt 2009

dani: vyzera to fakt uuuuzasne. a to budete mat taku velku kuchynu? pockaj, stahujete sa do toho 4-izb. bytu? lebo tvoj manzel hovoril, ze mozno bude neskor aj domcek. inak aj mne sa presne taka ista sedacia suprava paci. 🙂

elly: nas nico zacal chodit a potom mesiac nechodil, takze je to o.k.

elly111
7. okt 2009

ahojte som tu kuk a ...malý chodí, sa teším, teda chodí iba keď sa mu chce, ale nie jeden dva kroky ale idéééééééééé 🙂 🙂 🙂 presne v to som dúfala keď začíname tak neskoro
ideme von pa

jamaica77
7. okt 2009

ahojte mamicky 🙂 citam citam ze tu mame dalsieho chodiaceho chrobacika - blahozelam Elly. Tak uz asi kazdy drobec nam tu chodi, ze? 😉
No mi nemame dobre vecere, odkedy Alexu vecer pred spanim nenakojim, tak jej trva 2 hodiny zaspat, aj si idem ku nej lahnut, aj ju musim doniest dole do obyvacky este na dalsiu hodinu nech sa hra, takze zaspava povecsine okolo 10h vecer, predtym ked som ju kojila, tak zaspavala medzi 7-7.30pm 😅 . Plus neviem teraz ze ci to nemoze mat nieco spolocne to zaspavanie aj so zubami, tento tyzden jej vysla jedna stolicka o ktorej som ani netusila ze vobec ide von, cakala som na lavy ocny horny zubok - ten sledujem uz mesiac kedy sa prereze, a dnes asi pred hodinkou som ojbavila dalsi vonku , 2-ka prava dolna 😕 tiez som vobec netusila ze ide von. Takze prekvapko.
Danulik ja tiez frcim na jednom kojeni - ale ja na rannom a tiez neviem ako to bude ked odstavim uplne, ale co som citala tak by sa to malo samo prestat produkovat, moze byt ze bude potrebne vypumpovanie mozno za 2dni alebo aj tepla sprcha moze pomoct ak by nahodou sa naliali, ale kazda zena moze inaksie reagovat, takze asi kym v tej situacii nebudeme tak nevieme co sa bude diat, ale treba byt pripraveny na odsatie pumpou trosilinka. Ja som sa bala ze budem musiet odsat ked prestanem s vecernym kojenim a vobec, ani sa mi nenaliali prsia, akosi sa to samo zredukovalo 🙂 KEdy planujes uplnu odstavku? Inac mas dobry vkus, pacia sa mi tie fotky ohladom kupelni, kuchene, pekne farebne kombinacie,budete to mat nadherne 😵
Katinka - aj Alexa zboznuje knizky, vkuse ich chce so mnou citat, ale ja necitam jej co sa tam pise, to este ju tak nezaujima, ale rozpravam jej co je na obrazkoch, ona ukazuje, snazi sa napodobnit zvuky zvieratiekale este nevie, ale ukazuje, trebas ked su tam topanky na obrazku tak ukaze ze sa davaju na nohy, ak je tam pupok tak ukaze na moj pupok, ak su tam oci alebo nos, tak ukazuje na mne tiez....je to podarene 😉
No a nadalej rozprava ako hotentot, vkuse mele-mele-mele, ale nic nerozumieme 😀

danulik
7. okt 2009

vdaka, kocky 🙂
tie kupelne su nase, zvysne obrazky su ukradnute 😅
kuchyna urcite nebude taka velka, praveze mam trosku problem, ci sa tam vsetko potrebne zmesti, ale hadam ano 🙂 som zvedava na graf. navrh, potom dam do albumu..

kati - do 4-izboveho a ano, planujeme aj domcek a tam uz bude velka kuchyna 🙂

jamai - uvidime podla lilienky, ona sa postupne odstavuje sama, ale myslim, ze to uz nebude dlho trvat..
alexa je mala sikovnica 😵 tesime sa na dalsie videa 🙂 😉

s lili sa uz pekne dorozumiem, rozumie strasne vela veci, az som prekvapena.. samozrejme okrem zakazov, vtedy sa tvari, ze nerozumie 😀

elly - supeeeeeeeeer, len tak dalej 🙂 🙂 🙂

ideme kupat, potom pridem 😉

katinka0000
7. okt 2009

elly: presne tak to byva. aj nas nico sa ten prvykrat tak rozbehol. to neboli 2-3 prve kroky. to bolo 20 min. vkuse. 🙂

dani: jasne, moj nazor je - dom je len dom. ale zase je to len moj nazor. 🙂

ozaj baby a kupate drobcov kazdy den?

danulik
7. okt 2009

kati - ano, kazdy den 😉
mas pravdu, dom je dom 🙂 a my sa nan uz tesime 🙂 len este nemame pozemok 😒

katinka0000
7. okt 2009

ja nicolaska kazdy den nekupam. on ma hrozne hustu hrivu a bojim sa, ze ked mu budem kazdy den umyvat vlasy, tak sa mu nato pokazka nauci a neskor mu budu vlasy velmi masiet. ale ani to nepotrebuje. dnes sme sa kupali rano po plavani, takze teraz vecer sme uz len umyli rucicky a tvaricku a bolo po hygiene. 🙂

tessie
7. okt 2009

ahojte, no dani, nádhernééééé návrhy, už sa tešíme na návštevu 🙂 🙂 🙂 (To bolo akože samopozvanie 😀 )

My máme už 2 týždne soplíky, mne konečne prešli, Sophinka ešte stále má. V pondelok sme boli u lekárky, lebo malá bola už týždeň vyhádzaná, myslela som, že to je len nejaká alergia, ale ked to už týždeň nemizlo, tak sme išli k doktorke. A tej sa to moc nepáčilo, dala nám kvapky, mastičky, už je to oveľa lepšie. Zajtra ideme na kontrolu. Bavila som sa s mhviezdickou, a prisli sme k zaveru, ze to moze byt alergia na mlieko a mliecne vyrobky. Uz sme s tym mali problem v januari, ked sme mali krv v stolici, tak nam zistili, ze mame zvysenu hodnotu alergie na bielkovinu kravskeho mlieka, a to som ju len kojila... a ona občas mala vyhádzané bruško, ale nepridávala som tomu veľký význam. A teraz som jej dala pvýkrát normálne plnotučné mlieko, robila som cestoviny so špenátovou omáčkou a kuracím maskom, a nemala som iné mlieko (lebo som mala kúpene umele len vanilkové), tak som dala normálne, však od roka už môžu, keď je prevarené. Uvidím, či nás doktorka pošle teda na nové testy...

danulik
7. okt 2009

dnes vecer tu nikto nie je? len katinka? 😕

kati - to mas pravdu.. ale je to taky nas ritual a lili sa na to vzdy tesi 🙂

danulik
7. okt 2009

ahoj tess 🙂 samozrejme, ze ste aj pozvani, budeme sa velmi tesit 🙂 aj roman na kamosa z VS 😀

aj lili mala sopliky - dost dlho.. davala som jej sterimar, ale nepomahalo, tak som kupila nasivin a to uz bolo lepsie..
chodte dat sophi urobit tie testy, nech viete, na com ste..
mne sa zase zda, ze lili sa vyhadze po paradajke - tak jemnucko na tvaricke - este to musim odsledovat..

danulik
7. okt 2009

malo tak byt "aj vy pozvani" 😉

tessie
7. okt 2009

dani - pohoda, to je tou materskou 😉

danulik
7. okt 2009

asi ano 😅
a co robite?

tessie
7. okt 2009

no vidíš, koníkujem 😀 a platím objednané veci z MMB. Kúpila som malej overal Benetton, dvoje rifle a jedny fialové gate 🙂 Manžel mi práve dokončil masáž chrbta, lebo ma hrozne bolel a dnes mi to vyrážalo do hlavy, s tým občas problémy. A už zasa koníkujem 😀

Inak tá kuchynka je krásna pre Lili, som sa rozhodla, že na Vianoce to je malej ešte skoro, že jej to objednám v máji na meniny 🙂 Už sa teším na to, ako ma bude pozývať na kávičku 🙂

danulik
7. okt 2009

idem uz hadam spat, dobru noc prajem 😉

danulik
7. okt 2009

MMB by tiez mali zakazat 😀
pohrate sa u nas a uvidite, ci sa vam bude pacit 🙂
no uz fakt idem, papaa 😉

tessie
7. okt 2009

aj ja, dobrú nôcku 🙂

bammbi
7. okt 2009

danulik, ja som si vsimla to iste, mala sa tiez trosku vyhadze na lickach po paradajke...
A co sa tyka toho odstavenia, posledny tyzden kojenia sme tiez boli len na 1 kojeni denne, prvy den bez kojenia bol uplne v pohode, druhy den som jej este dala trosku cucnut, treti den ma uz uplne odmietla, poriadne pohryzla a to bol koniec nasho kojemia, mne sa potom nejako samo prestalo tvorit mlieko, ziadna bolest, nic... asi som ho uz nemala vela, neviem... mozno je to individualne, ale u mna to prebiehalo hladko... drzim palce - je dobre, ze na to ides postupne obmedzovanim poctu kojeni pocas dna, malo by to byt v pohode, neboj 😉

slaviq81
8. okt 2009

Fíha, tu nikoho 😕 😕 😕 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre