Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
21. nov 2009

Radšej by som takto trpela ja ako malý 😒 . Ešte spinká, ale počujem ako stále prehadzuje a ťažko dýcha. Počkám kým vstane, napapáme sa a ideme na čerstvý vzduch, užiť si slniečko 😎 .
Ale aspoň že mu tie sopliská idú von a nemá ich zastavené.
Tak sa liečte a držkajte sa aj Vy 😉 .

casy30
21. nov 2009

Jo, dievčatá a jeden osvedčený recept na začínajúcu virózu...pozor, tie čo dojčíte, nečítajte 😉 Takže: šťava z 1. pomaranča, 2 lyžičky medu, 2 poldecáky akejkoľvek kvalitnej whisky, a doliať dvomi poldecákmi horúcej vody....ak tonie je dosť teplé, treba to celé ešte zhriať a šup do seba. najlepšie pred nočným spánkom...večer idem na to 😉

iwuskaaa
21. nov 2009

Casy dík 🙂 . Určite si to večer urobím aj ja 😀 😝 ....a až dva poldecáky? 😀 😀 😀 ...

casy30
21. nov 2009

Veru dva 😀 a dodržať návod, prosím 😀 😀

iwuskaaa
21. nov 2009

Rozkaz šéééfe 😀 😀
No len ja som sama doma, tak dúfam, že malý bude spinkať, neviem ako by som sa o neho postarala, kdyby neco 😀

casy30
21. nov 2009

Z vlastnej skúsenosti viem, že keď má maláý nádchu, tak prvé 3 hodinky spí ako dudok okolo pol noci to začne....neboooj,Iwuska, zas až taká konská dávka to nie je 😀

casy30
21. nov 2009

Inak, Iwuska, Katku Krekáňovú nepoznáš ? 😉

casy30
21. nov 2009

Elly, pre teba ten recept na nápoj zdravia platí tiež 😀

iwuskaaa
21. nov 2009

Veď sa aj teraz čudujem, ešte stále spinká, od dvanástej 😵 . Ale na noc mu asi dám 1/4 dithiadenu, ak budem vidieť, že mu nieje lepšie.
Veľmi známe mi je to, určite poznám aspoň z videnia, lebo tu je veľa Krekáňovcov 😉 ...vydatá? slobodná?

casy30
21. nov 2009

iwuskaa, dithiaden deti možu? to nie je zlý nápad....a ako? rozpustíš v čaji? Katka je slobodná mamina, má dcérku Katku, a sestru Zuzku a brata Joža. Aj Zuzka aj katka trénujú gymnastiku....často chodievam k nim, do detvy 🙂 buď rada, že malý stále spinká, spánok je najlepší liek... 😉

elly111
21. nov 2009

casy nesranduj, že dva poldecáky, to som v živote ani spolu čo som kedy vypila, nevypila, to by ma zložilo 😀
dala som si dve kávy a je to lepšie
že slniečko, to som dávno nevidela, hmla je že ani na dva kroky nevidno a rosa padá, či tá hmla, či čo to je
baby snáď budete skoro ok, a hlavne drobci.
Náš malý si strašne rád odsáva soplíky, našťastie teraz nemáme, klop, klop, on keď sa opýtam či má soplík alebo šušninu 😀 , tak sa teší, uteká pre vysávač a nastavuje nosík 😀 , no on má všelijaké také srandy, aj nohy si stále ovoniava či mu nesmrdia, aj ostatným 😀 , stále nosí fén z kúpeľne že fuuu, fuuu robí aby sa niekto fénoval, vždy vyberie zo svojho náradia kladivko a každému chce búchať po hlave, to ho moja šikovná sestra naučila, stačilo mu to raz ukázať 😀, no nuda u nás nie je 😀
anula kde si, ako skúšky?

casy30
21. nov 2009

Ej, veru som ani aj nenašla odvahu na dva 🙂 Iwuska, bohato stačí jeden poldecák...ale je to fantastické...muž sa mi smial, keď som to robila, že som jak alchymista 😀

elly111
21. nov 2009

casy 😀 a aj mužíček si dal?
malý ešte spí a ja mám ani neviem po akom čase čas surfovať, tak hľadám autíčko ojetinu z Nemecka ideme doviezť 🙂

casy30
21. nov 2009

elly, neblázni...a kto by bol s malým? je to dobrý uspávak 😉 teraz som sa zobudila...nerozmášľali ste nad ojetinou z talianska? moj muž dlhé roky robil s autami a viem, že mu do bazáru vozili celkom pekné kúsky z talianska...aj v nemecku bol ale 3 krát, ale vždy sa vrátil s nervami, lebo raz bol stiahnutý tachometer, raz bolo búrané a kamuflovali to a tak podobne....a aké autíčko by ste chceli?

danulik
21. nov 2009

ahojte, uz som sa ako-tak dala dokopy, ale este stale beriem atb. - tusim do stredy, tak dovtedy budem hadam fit 😉
lili ma sopliky uz asi 12 dni - nie je to nejako dlho??

casy - je ti lepsie?

iwus - chudak davidko, hadam to nebude nic vazne ☹ 😖

elly - to fakt si rad nechava odsavat sople?? 😀 lili to neznasa, ani ked jej idem utriet soplik!!
ale nohy (svoje) nam dava ovoniavat stale a aj ona kazdemu ovoniava 😀

casy30
21. nov 2009

ahoj Danulík 🙂 som rada, že sa dávaš dokopy....ja tiež....snáď už bude len lepšie...12 dní je dosť, ale pokiaľ nemá teplotu, alebo soplíky nie sú zelené, tak by nemal byť problém...my tiež máme peklo pri odsávaní....pred spaním sme odsávali ☹ ale aj tak nič neško, lebo ich má úplne vodové...tak som mu dala brufen sirup, podložila matrac knižkami a pekne zaspinkal...no uvidíme, aká bude noc...ale už viem, že keď mu vyvýšim hlavičku, pekne spinká celú noc...náš malý nohy neovoniava, ale ja mu ich ovoniavam stále 😀

iwuskaaa
21. nov 2009

Casy a kedy najbližšie sa chystáš do Detvy? Potom by sme sa mohli aj stretnúť, hm? 😉 Tešila by som sa. Prišla by aj Danulik 🙂 ...
Určite poznám, ale takto mi to nič nehovorí.
Tie naše detičky sú zlaté. Vraj ovoniava nožičky 😀 . Som sa pobavila. A keď k Vám Danielka príde návšteva? Aj im ovoniava? 😀
Casy, mne poradila kamoška - zdravotná sestra, aby som mu dala dithiaden, že bude lepšie spinkať a uľaví mu to sliznicu. Tak ja som to vyskúšala už asi pred 3 mesiacmi a fakt zabral. Krásne spinkal, dokonca aj celú noc.
Teraz som mu odsala soplíky, nakvapkala Physiomer, natrela okolie nošteka emulgelom nosovým, do aromalampy nakvapkala eukalyptový olej a zatiaľ spinká a dýcha pekne a čisto. Tak verím, že noc bude pokojná.
Elly tak Vy sa teda doma nenudíte 😀 . Maličký je riadny expert 😉

danulik
21. nov 2009

iwus - hocikomu ovoniava - vyzuje papucu, ovonia a potom povie ze "pfuuuuuuu" 😀

casy - tak sa drz, ale po tom tvojom drinku ti bude hadam lepsie 🙂 😉
nie, nema ich zelene, su priesvitne..

iwuskaaa
21. nov 2009

Danielka 😀 😀 😀 ...ja by som sa asi červenala 😀

casy30
21. nov 2009

baby, založíme novú tému? že fetišisti? 😀

casy30
21. nov 2009

iwuska, dith. sa dá kúpiť, či je len na predpis? a ako mu ho dávaš?

iwuskaaa
21. nov 2009

Casy 😀
Je iba na predpis, voľne ho nepredajú. Mne ho dala tá kamoška, tak som nemusela riešiť. Pomrvím 1/4 tbl., dám na ČL a zalejem čajíkom. Šupnem do úst a rýchlo dám fľašku s čajom, aby mi to nevypľul 🙂

casy30
21. nov 2009

no uvidím, aká bude noc, ale ak zlá, zajtra ideme na to 🙂 Iwi, ale máš to dobre premyslené 😉 nuž, čo už nám ostáva...len vymýšľať finty na tých našich krpčekov 😀

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
casy30
21. nov 2009

už som 🙂

iwuskaaa
21. nov 2009

Casy, si mi neodpovedala, že kedy sa chystáš do dt??? 🙂

jankamanikova
21. nov 2009

Ahojte dievcata!
Hlasim sa z vychodu, sme tu od stvrtka a zajtra ideme domov. Detom sa velmi nechce, bude im velmi smutno, ked pojdeme domov, ale neda sa nic robit. Ved na Vianoce prideme sem zas.

Mame sa velmi dobre, deti su zdrave a stastne. Mali sme soplikove obdobie pred tyzdnom, ale zahnali sme to. Tyzden soplikovali vsetci traja, potom som sla k dr. aj na vyter, ale vsetko ok. Tak sme len odsavali a odsavali a odsavali a davali Mar-spray a Pamykon a sme fit. Teraz davame Vitamin C a tekutiny. Nam pomaha na virozy este zaruceny recept farmaceutov a kedze som z farmaceutickej rodiny, tak som na tom odchovana. Stava jedneho citrona, lyzicka medu, roztlaceny strucik cesnaku (co je prirodne antibiotikum); zmiesat a sup do pusy. Ja to davam aj sebe a aj detom a zaberie to za dva dni.

Som zvedava, co mate vsetky nove. Potom si Vas podrobne nastudujem a dufam, ze tu najdem same pozitivne novinky. Prajem pekny vikend a pozehnanu nedelu ... Pa.

tamita
21. nov 2009

Čaute 🙂 ,
casy,ten drink si asi idem dať ako prevenciu 😉 - nech ma niečo nelapne... 😅

kočky, Dithiaden je riadny oblbovák, mňa dokázala aj polovička tabletky totálne spacifikovať na niekolko hodín.
Je to antihistaminikum,ale má nežiadúce účinky : znížená pozornosť,ospalosť,únava,sucho v ústach,ťažkosti pri prehltaní,smäd....deťom najskôr až od 2.rokov,ale už existujú omnoho šetrnejšie antihistam. vhodné pri nádche na odpuchnutie slizníc.Ja by som ho dala fakt len v krajnom prípade.

A inak hlásim sa do témy fetišisti 😵 ,smradky mojej bambulky je momentálne moja najoblúbenejšia voňačka 😅

jancia
21. nov 2009

Ahojte babule

tak my uz po svadbe, ale to bola len taka mini - obrad a potom obed, no natiahli sme to asi do 8 vecer. Tomi nam potom zaspal v aute a doma sa prebral a ani za svet spat, zalomil az pred 10... a normalne som vystavena dnes z toho uspavania 😝. Inak bol uzasny, dobrucky aj ked vymyselnik, mal tam aj taku starsiu kamosku 2,5r. takze spolu sa jasili po restike 🙂 .

Zajtra nas caka este obed u nasich a poobede oslava neterkinych 3 rockov takze mame perny vikend...

Majte sa krasne, papa

bammbi
21. nov 2009

Ach jaj, co to citam? Ze by sa choroby prenasali citanim konika? Myslim na Vas maminky aj bambuliatka, nech ste vsetci rycho fit!!!

Danulik, Lili je teda riadna expertka s tym ovoniavanim noh. 😀 😀
Nasa mala potvorka ma zas momentalne v oblube vystrcit ukazovak, pokyvat nim a povedat: "nonono!" Uz to urobila navsteve, ked im pri kave nechtiac padla lyzicka na zem. 😅 Takze uz asi naozaj prichadza to obdobie, ked sa pred navstevou zacneme cervenat 😉

Jankamanikova, citrony, med a cesnak tiez uzivame s malou kazdodenne, ale osobitne, citron.stavu riedenu vodou, cesnak v jedle. Ten Tvoj mix znie super, urcite to pre seba naordinujem, len sa obavam, ze do Natalky by som to nedostala. Nema Jakubko problem to vypit? Ako to podavas detom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre