Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
7. jan 2010

Ahojte ...
Danulik - som sa nasmiala riadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

My sme doma, vegetime ako sa da. Jany do prace nesiel a ani zajtra nepojde, tak sa velmi tesim. Vychutnavame si jeden druheho a deticky su uplne stastne. Boli sme vonku a Janik sa uplne vyziva v snehu, plazi sa, skryva; neskutocne si to uziva. Matusko a Jakubko su v tom striedmi, im staci len chodenie po snehu 😉 😉 . No, idu si robit vanilkovy shake; vsetci traja su na kuch. linke a sleduju tatina a tak idem radsej dozerat 🙂 .
Pekny vecer ...

danulik
7. jan 2010

😀
lili uz ma 4 zuby 🙂 🙂 🙂

emi - a vy ako? uz ste nas predbehli??

danulik
7. jan 2010

jani - ako vam je dobre.. 😉

danulik
7. jan 2010

aj my mame radi lego (duplo), ja skladam a lili rozklada 🙂 🙂 🙂

iwuskaaa
7. jan 2010

Ahojte kočky 😉 ,

myslela som, že budem mať viac čítania, ale aj tak dobre 😀 .
My sa už zajtra konečne chystáme na sánky, pôjdeme sa trošku pospúšťať z kopca 🙂 . Som zvedavá ako sa bude Dávidkovi páčiť.
My zatiaľ lego nemáme, ale určite ho v najbližších dňoch pôjdeme kúpiť, keď čítam, že detičky sa dobre pri tom prehrajú.
Aktak, tak Vám bolo super na Silvestra 😉 . Tak maličké už kope? Kedy ideš na sono a budeme vedieť, čo to bude? 😵 . Takže vymýšľaš mená na "A"? 😉
Aj ja uvažujem nad zubárkou, ale malý mi tam ústa určite neotvorí, som si istá. Mne ich ťažko otvorí, nie to ešte zubárke 😀 . Danulik 😀

jancia
7. jan 2010

Caute kocky

iwus no mozno ze zubarke zo strachu aj otvori 😅, ja rozmyslam ze potom asi rovno pojdem s Tomim ja som pekne zanedbala svoj chrup 😔.

Tak pekny vecer, my si uzivame romantiku pri kachliach, take na byte nemame, ale zajtra bude vacsia bo nasi pojdu domov 🙂

Tomi uz spinka, dnes si cez den pospal len pol hodku, a to sme si mysleli ako ho ten sneh unavi, prdlajs 😝.

iwuskaaa
7. jan 2010

Jani, musíte sa mať super na chalupe 😵 . Musíme sa aj my vybrať na tú našu, ako vravíš užiť si romantiku 😵 .
No možno otvorí, máš pravdu 😀 . Ináč, my sa bojíme obidvaja zubára, tak určite ani Davidko nebude výnimka a už teraz sa hádame, kto s ním bude chodiť na ich návštevy 😠 😝

jancia
7. jan 2010

Iwus a vy kde mate chalupu?

Danulik ako v novom?

kape
7. jan 2010

Ahojte.
Jani Samko sa uz tiez pridal k Tomimu s tym spanim a vecer aj tak stale vymysla. Kedy sa to u nas da do normalu, to este asi velmi vela vody potecie.

My tu v BB sanky nemame, ale bobujeme sa kazdy den. A Samko uz objavil caro snehu, tak sa naschval sam z bobov zosuchuje do snehu ked ho na nich taham a dobre sa na tom bavi, ze mna to zlosti 😵

hribikana
7. jan 2010

Ahojte,
nase zaspavanie je tiez strach a hroza, poobede si stale lahnem k malej a pokial zaspi ona, spim aj ja, takze si hadzem 2 hodinove poobednajsie chrupky 😀 😀 😀 no co uz, aspon Tomasko pekne rastie ... a ja s nim, xixi
vecer je to take iste, len sa musim zobudit a ist umyt zuby, sprcha a tak ... dnes si na vecerne uspavanie trufol manzel a ma moj obdiv, za 15 minut bol naspat, mala spinkala, mliecko spapane a dokonca spinkala v postielke, ziadna manzelska postel, klobuk mu dole, zacina byt lepsim rodicom nez ja, ja som teraz privelmi citliva a staci, ze mala zamrnci a uz je po jej a sa s nou mojkam a stiskam 😉

danulik
7. jan 2010

jani - nooo..trosku sme zmenili plany a ideme stavat dom 😀
kym sme cakali na byt, tak sme nahodou nasli super pozemok 🙂 😉

danulik
7. jan 2010

...len ma mrzi, ze tu hromadnu MK kolaudaciu musime trosku odlozit ☹

katuska.
8. jan 2010

elly, drzime palce, nech su vysledky dobre 😔

marek zaspava dobre, nemozem sa stazovat. najdlhsie mu to trvalo asi 30min. odkedy sme sa prestahovali, tak ma celkom pekny rezim. rano vstava medzi 6-7hod a potom ide spat o 12, ale este pred zjedenym obedom. po obede sa mu tazsie spalo. spava tak 2-3hod. ako sme sa prestahovali, tak spava v postielke. cely cas som to tak planovala, ze pri zmene prostredia a vsetkeho to bude jednoduhsie a bolo tak.. planovala som si vtedy aj zacat odstavovat maleho, ale to bolo skor, kvoli tomu, ze ma strasili doktori, ked som v 8tt trochu krvacala 😔 ale marek to zvladol v pohode.. a tolko som sa toho bala 🙂

pisala som, ze marek bol marek na tom ockovani.. vecer zacal soplit a kaslat a okolo 20.00 mal uz 38 C. zlakli sme sa, lebo ockovanie nema mat do 8 dni ziadnu reakciu.. kasle este stale, sopliky ma tiez, ale zda sa mi, ze je to uz lepsie. teplotu uz na dalsi den nemal..

kvoli tomu sa chcem spytat ako obliekate malych doma. teda vrstvenie, ako vzdy 🙂 my mame doma 22stupnov a marekovi davam termotricko s kratkym a na to tricko s dlhym rokavom, teplaky a ponozky. ked sme volali so svokrou, tak ze tu mame zimu a ze maleho malo obliekame a potom sa ani nevylieci a zas je chory 😠 😠 uz jej reci beriem jednym uchom dnu, druhym von, ale potom mi to aj tak vrta v hlave, ze co ak.. tak sa chcem spytat, ze ci mate doma teplejsie a ako obliekate malych. teraz ked je chory, tak ma este jedno tricko s kratkym rukavom na tricku s dlhym..

.. a vcera som bola u zubarky, lebo mi rastie osmicka a dost ma teda trapi. snazim sa aspon kazdy druhy den vydrzat bez paralenu 😒 a myslela som si, ze mi pomoze, ale ze sa mam rozhodnut, kedy mi ju vytiahne ☹ ze v druhom trimestri je to najlepsie, neskor uz nie.. tak teraz neviem.. a pytala som sa aj na maleho a kukala na mna sestricka, ze dvojrocne deti im tam neobsedia, ze staci ked pride ako 3rocny, ze pohoda, zapisu aj preventivku predtym, lebo ze ked nie su problemy, tak je to strasne skoro... vid danielka 😀 😀 sa mi pacil ten vcerajsi prispevok zubaty 😀

takze tak.. inak sa mame celkom dobre.. 🙂

elly111
8. jan 2010

katuska ďakujeme, dúfame že to bude ok
šikuľka si ako to všetko zvládate 🙂
a stupňov máme doma ako vy, aj obliekame ako vy /krátky rukáv a na to dlhý, alebo naopak body s dlhým rukávom a na to tričko s krátkym/ a ešte sme neboli prechladnutí, ani nič, klop, klop
danulik paráda, my s kolaudáciou počkáme, potom sa nás tam viac zmestí 😀
v pondelok večer ideme do BB v utorok domov ale asi nič nestihneme, teda ak sa tam vôbec dostaneme keď tak sneží 😅
krásny dník všetkým

kape
8. jan 2010

Danulik tak parada, nie ? Nakoniec sa Vam splni Vas sen. A moze byt aj druhe babo, si povedala, ze do domceka 🙂
A co s tymi vecami, co ste mali uz objednane do bytu ? Nechavate, ci predavate s bytom ?

V BB tiez krasne do rana nasnezilo.

Katuska u nas je to tak ako u Vas, niekedy moznoze aj o stupnik menej a obliekanie to iste, len ked ma Samko chladnejsie rucky, krk, ci nos , tak dame dalsiu vrstvu.

bammbi
8. jan 2010

Ahojte,

Hribi - 34tt, uff, uz to mas za par... zavidim... drz sa

Danulik, ake prekvapko s bytikom... 😉 No ale domcek je domcek 🙂 Drzim palce, nech s nim ide vsetko podla planu 😉

Katuska, nepocuvaj svokru. Sesternica ma tiez taku, pocuva ju a jej dieta je v kuse chore, lebo je nenormalne prehrievane. Nema vybudovanu imunitu a akonahle vonku trosku zafuka, uz je mala chora. Ja som opacny extrem (teda - extrem na slovenske pomery) My mame doma 18-19 stupnov a malu obliekam presne tak ako ty Mareka. Odkedy sa narodila, nebola chora (okrem 3 dnovej brusnej virozy a zahadnej nadchy v lete v 30stupnovych teplotach) Nechcem to zakriknut, ale ani len soplik nikdy nemala, odsavacku nepozna. Kupeme ju v kupelni s max.teplotou 20 stupnov a po kupeli dostava rychlu vlaznu, v lete takmer studenu sprchu...
Pokial ma tvoj maly teply nostek a celo, nepridavaj vrstvu oblecenia navyse...

danulik
8. jan 2010

veru prekvapko - aj pre nas 😀 😀 😀

elly - to je pravda, tam sa nas potom zmesti viac 😀

kape - aj manzel hovori, ze do domceka treba lilienke surodenca.. no..uvidime 😉
kuchynu a vstavane skrine predame s bytom a nabytok si nechame..

bammbi - dakujeme, do konca roka by sme to chceli stihnut 😅

dnes sme si rezervovali letnu dovolenku, ide aj tami s manzelom a leuskou - huraaa 🙂 🙂 🙂

danulik
8. jan 2010

kocky, ktore z vas uz boli s detickami na ockovani??

hribikana
8. jan 2010

Ahojte,
blahozelam k novemu buducemu domceku danulik, do konca roka hadam stihnete aj domcek aj dalsie babo, nech Vam tam nie je samym smutno 😉 ... a kto vie, mozno dovolenka to isti 😉 kde idete?
my sme boli na ockovani a reakcia sa prejavila po 7 dnoch a trvala cca 2 dni, mala bola zamraucana podrazdena a mala ale iba mierne zvysenu teplotku
bammbi - no leti to, ale aj tebe, pozeram 27tt 🙂 a zatial este nemam pre babo nic prichystane, takze uz sa tesim, ked sa konecne dostanem domov ... to bude megasyndrom hniezdenia 😀 uz som nastartovana
inac vy ste dobre zimny odchov, ze 20 st. voda na upanie a studena sprcha, brrrr
my malu obliekame do body s kratkym rukavom, teplaky, ponozky, ked sa mi zda chladnejsie, pridam tricko s dlhym rukavom, mame cca 20-22 st. zalezi od toho, ako sa nam podari zakurit do krbu, spime vsak stale pri otvorenom okne, teraz v zime len na par cm a ako sa von otepluje, my postupne viac a viac otvarame okno
pekny dnik

iwuskaaa
8. jan 2010

Ahojte kočky,
Katuska, svokru nepočúvaj. Čím viac je dieťa otužované, tým je odolnejšie voči chorobám. My napr. doma kúrime minimálne, v spálni vôbec, je tam 18 stupňov a chorí sme na šťastie málo kedy. Ak tak iba nejaké soplíky, čo je normálne. V jeho izbe ak je už fakt zima, tak prikúrime, ale iba trochu, veď keď sa hrá a ešte k tomu nejako bujaro, tak je aj tak dopotený 😀 .

Danulik, už sa tešíme na tú hromadnú kolaudáciu 😀 .
A kde idete na dovolenku? 😉

U nás tiež parádne nasnežilo, poobede keď príde manžel z práce, ideme sa sánkovať 😵 .

My sme ešte neboli na injekcii, ale asi budúci týždeň, snáď to dobre zvládneme.

eminkaa113
8. jan 2010

Ahojte dievčatá,

u nás krásne nasnežilo a stále sneží, tak sa sánkujeme o dušu 🙂 Emke sa to veľmi páči a zlostí sa keď už ideme dovnútra. No nechcem to veľmi prehnať po chorobe. Tak chodíme doobeda a poobede na kratšiu dobu.

My máme doma 22 st., no niekedy aj viac, pretože kúrime aj v krbe, ale to len na prízemí, na poschodí máme tak do 22, spálňu udržiavam na 20 st. termostatickými hlavicami. Emku obliekam do bodíčka s dlhým a pančušky. Ráno pridám ešte tričko s dlhým, ale poobede jej ho už vyzliekam, pretože krb prízemie super vyhreje. Kupeme ju v 35-36 st. vode, no 20 by som si nedala ani ja 😀 ja sa sprchujem v 38, mám hrozne rada teplú vodu. Ale Emka sa s chorobám vyhýba, teraz bola 2x chorá a iba kašel, predtým aj so soplíkom, čo si myslím, že nie je nič hrozné.

dani - stále jeden zúbok, ďaľší už vykúka, len špička a už má 2 červené hrbčeky a všetko dole. Začala nás hrýzť, no sranda keď sa zahryzne tým jedným zúbkom 😀 Ale bolí aj to.

No a večerné zaspávanie u nás je polhodinnový ceremoniál, lozenie po posteli, skákanie, zlezanie z postele a tak. Ja len ležím a čakám kým príde. Potom sa ku mne pritúli, dám je prso a zaspinká. To je každý večer, môže byť ako chce unavená. Cez obed zaspinká behom 10-15 min. bez vymýšľania.

Tiež sme na očkovaní neboli, vakcínu už mám doma, tak asi bud. týždeň. Ale veľmi sa na to neteším.

elly111
8. jan 2010

ako som už písala dávnejšie my sme na očkovaní boli a bolo to prvé očkovanie na ktoré sme nemali reakciu, takže držím palce aby to všetky deťúrence v pohodičke zvládli
baby fakt to letí, o chvíľu je tu ďalšia vlna bábätiek 😵

elly111
8. jan 2010

baby neviete mi poradiť, nedá sa zohnať potvrdenie o praxi 40 hodín, od niekoho na VUC, Magistrate, UPSVAR, ci MPSVaR, MU, OU, Socialna poistovna... je jedno z akého mesta pre známu po VŠ? Ďakujem
Ozaj a neviete čo je s nescou, dlho sa neozvala?
danulik super a kam idete na dovolenku, sme zvedavé 😀

mizulienka
8. jan 2010

ahojte dievcata, mozem sa spytat, vas na to ockovanie pediater vyzval alebo ste sa sami ohlasili, ked mali deticky rok a pol? nas zatial nikto nepozval, tak neviem, ci sa tesit alebo znervoznovat 🙄

iwuskaaa
8. jan 2010

Mizu, mne to povedala doktorka, keď sme boli v poradni v roku. Injekcia sa má pichnúť do 18 mesiaca, skús jej zavolať, čo Ti na to povie 😉 .
Elly, ja Ti v tomto neporadím. Nemám ani nejakú dobrú kamošku, ktorá by pracovala v tejto sfére 😒 .

danulik
8. jan 2010

hribik - dakujeme 🙂 😉

iwus - aj my sa tesime 😵

ideme do turecka 🙂 🙂 🙂

na ockovanie sme planovali ist este tento mesiac, ale velmi sa nam do toho nechce 😝

elly - ani ja ti nepomozem 😒

emi - tak za chvilu sa to uz hadam rozbehne 🙂

mizulienka - nasa dr. vzdy na poradni povie, co a kedy bude nabuduce 😉

elly111
8. jan 2010

danulik paráda, aj my sme rozmýšľali nad Tureckom, ale uvidíme či vôbec dovolenka bude
a kedy idete?

danulik
8. jan 2010

9. juna na 2 tyzdne 🙂

iwuskaaa
8. jan 2010

Danulik, tak ste super vybrali 😉 . Bude Vám veselšie, keď ide aj Leuška 🙂 , detičky sa môžu spolu hrať a Vy sa budete slniť 😎 😀 .
Dnes sme teda nakoniec nikde neboli, zo sánkovania nič nebolo, lebo prší 😠 . Už ma raz porazí z toho počasia. Bude vôbec tento rok ešte zima? 😕
Ja som zatiaľ doma sama, MM išiel na hokej a zrejme sa predlžuje...ale aj to je rekordné predĺženie 😠 . Byť chlapom...to sa muži žiť 😀

bammbi
8. jan 2010

Hribi, Eminka,
20 stupnov mame pri kupani v kupelni, nepisala som o 20 stupnovej vode 😀 😀 😀 Hribi, Si si to zle precitala. Vodu ma teplucku, neblaznite 🙂 len ta rychla sprcha na zaver je vlazna... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre