Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
1. dec 2008

Slaviq - Lara medzi babikami jepekna princeznicka.

Madi- tak Simonko je fakt zlatucky raper v tom svetriku, ja take pasikovane svetriky s kapucnami milujem a Samulovi tiez rada davam bundy s kapucnami.

Co sa plavania tyka, ja som bola doma so Samkom vo vani a drzala som ho pod pazuchami a tak sme akoze plavali dopredu, dozadu, potom som ho dala na brusko a zas dopredu dozadu, to aby sa pomalicky zoznamoval s vodou, ze sa vo vodicke budu diat aj nejake pohyby, potapanie sme neskusali, ale skusam mu na chvilku ponorit uska. A potom sme robili este take hopsanie vo vode.

Petrzalske maminy v tom Second Hande pri modrej Vubke su do 19. decembra 50 % zlavy. A niektore kusky su nadherne. My sme tam dnes s Janciou trosku vetrali penazenky.

Chcem sa spytat este mamiciek z BA ci je medzi Vami niektora, ktora uvazuje o detskych jasliach pre svoje babo, zeby sa do prace vratila skor ako po troch rokoch a ak ano ci uz si robila nejaky prieskum a takychto zariadeniach.

jankamanikova
1. dec 2008

Ahojte!
Vdaka za pochvalu nascih fotiek, popridavam postupne nase.

Co sa tyka prikrmov, tak jednoznacne do pol roka vylucne kojit, kojit, kojit. Ja budem az do 7 mesiaca dojcit a potom zacneme s mrkvou (ak bude chciet 😀 )-

Pipinka - tak malemu dietatku by som jednoznacne nedavala ani jablko, ani keksy. Je to nepezpecne pre crevnu miklofloru dietatka, moze to narobit kopec problemov v neskorsom veku (ak nie do roka). S prikrmami sa ponahlat netreba ...

Madi - plavanie doma sme robili my pod vedenim instruktorky. Matuska a Jakubka uz robim sama. POtapanie sa odporuca az neskor a je to uzasne aj doma vo vani. Tu je kontakt na tu instruktorku, je uzasna a super. Je z Presova a chodi aj do Kosic - www.bczuzi.sk ...

adrina
1. dec 2008

ahoj baby...pozerám,že sa vo veľkom rozbehla téma prikrmovania bábetiek...tera je taká moderná doba,že všetko posúvať,dokonca pri detičkách.ktoré sú na UM....ja pri všetkých chalanoch prikrmujem rovnako,Mimko a Matúšo nemali žiadne provlémy,ani atopický ekzém a ani alergie na potraviny.ani obezny nie sú..Matúško je dokonca jak špagetka a je taký prieberčivý v jedle až hrúza....
Damianka ako som už spomínala tak som začala prikrmovať...bannáik,výživky,kašička a tak...piškótky a marina keksy zatial nie,to tak od 6mesiaca...a v pohode..len ho sledujem,ako to znáša a zatím je to OK...dokonca spráska na jedenkrát taký menší banán a zaleje ho mliečkom ešte 120ml v pohode..zdravo odgrgnne,žiadne zapekanie..kaká 2denne bez problémov....ja si skor myslím,že všetky tie alergie sú dané dedične...lebo švagrinka kojila malého 8mesiacov,prikrmovať začala v 6m a malý ma atopický ekzém a alergiu na mlieko chytil...neviem, nechcem byť premúdrelá a ani nikomu radiť,prezentujem len svoje niekolkoročné skúsenností...a to už viem,že Damčo si chlipne zo 2lyžice aj vianočnej kapustnice... 😉 😉 😉

jancia
1. dec 2008

je pravda ze vela veci moze byt aj zdedenych, ale alergia sa da aj ziskat, v podstate z roka na rok sa moze stat clovek alergikom a ktovie preco to tak je... mozno anula by vedela 😉 😕.
ale zase si myslim ze niektore teorie co sa tyka vyzivy (napr. tie ktore boli popularne v 70tych, 80tych rokoch ked sme my boli male) su uz dnes prekonane, aj vyskum ide vpred a daju sa odhalit veci ktore predtym ani doktori netusili, takze si nemyslim ze su to len bludy... ale kazdy si samozrejme nech robi podla seba, ja nejdem nikoho presviedcat o nicom, pisem len ako to chcem robit a riesit ja sama za seba (to aby nahodou nevznikli nejake nedorozumenia 😉 ).
hihi no a ma napadlo ze co by asi tak poradil pan Bukovsky, on je teraz v kurze... 😀 😝

danulik
1. dec 2008

caute kocky, nestiham velmi prispievat, ale prisla som vas aspon pozdravit 🙂
mame sa dobre, lili rastie, pribera, v utorok mala v poradni 5660g..
co sa tyka prikrmovania - nech si kazdy robi tak, ako uzna za vhodne, ale ja urcite nezacnem skor ako v 7. mesiaci, nechapem vyznam skorsieho prikrmovania (teraz hovorim o detickach, ktore papaju MM)..
s plavanim chceme pockat do 6. mesiaca, potom by sme chceli ist na kurz, ktory robi tusim atlantida vo vysnych ruzbachoch, uvidime, ako sa nam podari 😉
pozdravujeme aj s lili vsetky deticky, drzte sa 🙂

angelina22
2. dec 2008

čaute baby..my sme včera boli na očkovani, to zakladne aj pneumokka, no a v noci bol čubes,,,mala mala teploty, zvracala mi aj sa mi 4 x pokakala, aj postel pyžamko,,,,no všetko,,,,,,,ale už vyzera že to je lepšie,, meria 66 cm a váži 6350 g...už je riadne tažká,,nejak málo píšete,,nestíhačky,,čo???
ja tiež neprikrmujem,,,ani sa nechystám v dohľadne....aj kúpať by som sa s malou šla,,ale jedine tak do ondavy... my tu máme riadny bazén,, co si myslíte od kedy by sme mohli tam?????? 6m alebo rok?????utekám lebo mala plače

adrina
2. dec 2008

ahoj baby..dnes sme mali na návšteve anulu s malou Klárkou...pridala som foto a aj založila nový albu,..kukuč 😀 😀 😀

katuska.
2. dec 2008

... ale nestihame, co? 😀

slaviq81
2. dec 2008

Ahojte,
tak som prezrela albumy, dievcence sa na seba na niektorych fotkach strasne podobaju.
A n g e l i n a, takto ste dopadli? Chuda male, dufam, ze uz ste v poriadku.
Dakujem za info ohladom "plavania" vo vani, vecer sa budeme santit, hadam mi pekne a skoro zaspi, lebo vcera vecer sme zas boli nervozni co sme sa nemohli vykakat. Len sa bojim tej vody v uskach 😖

bammbi
2. dec 2008

adrina, mas pravdu, ekzemy a alergie su vacsinou dedicne. Cize maminky ako ja, co trpim na oboje, si musia davat pozor. Ale takisto je velke percento deti, ktore tym trpia napriek tomu, ze sa nieco take v rodine nenachadza (napr ja som bola siroko daleko prva a poznam viac pripadov) Podla statistik je kazde druhe dieta na Slovensku vo veku 10-15 rokov alergicke - co je zcasti vysledok "zdravotnych teorii" 80tych rokov. Chvalabohu vyskum ide dopredu...To, ze mas deticky zdrave, dakuj Bohu, potvrzuju skor vynimku ako pravidlo........
Pises, ze mas niekolko rocne skusenosti s 3ma detmi, no neviem, ci je to porovnatelne so studiami robenymi na tisickach deti... Tiez si myslim, ze Marina keksy a piskoty neobsahuju take vyznamne vyzivne latky, aby mali byt sucastou pokrmu 6 mesacneho babatka - ludia ich zvyknu pouzivat na zahustovanie pokrmu, aby sa dieta co najviac zasytilo... mne sa to zda dost pohodlne riesenie... nepisem to, aby som sa Ta Adri dotkla alebo aby si nieco menila, ale pisem to ako reakciu na tvoj clanok pre maminky, ktore to citaju a rozhoduju sa, ci dokrmovat alebo nie...

bammbi
2. dec 2008

Este raz by som tu chcela zdoraznit vyznam dokrmovania babatiek co najnejskor. Na internete ako aj v knihkupectvach sa nachadza dost informacii o tom, cim prikrmovat. Ak potrebujete zahustovat pokrmy babatkam, je kopec inych moznosti ako marina keksy...
30 rokov sa trapim alergiami a ekzemami, verte mi, ze som si na tuto temu prestudovala mozne aj nemozne vratane neprelozenej literatury v 2 svetovych jazykoch...

lalunna
2. dec 2008

ahojte,
my sme po plavani a vianocnych trhoch 😀 super den za nami, patrik uplne zabudol jest, jedol az doma za 5 hodin 😀 taky bol paf z tych trhov... zato po plavani sa prisal ako prisavnica 😀 a pridala som fotky z plavania a v jeho novej "ruskej" ciapke 😀
ja som si dala na trhoch kuraciu ciganu a makove sulance a pernik a 1 loksu 😀 😀 😝 😝

idem kuk album, madi

bambi, deticky zvyknu chodit plavat na doporucenie pediatra, ale povacsinou od cca 3m
teplota vody, som sa zabudla opytat, ale odhadujem ze cca 35C sa mi zdala dost teplucka

lalunna
2. dec 2008

kape, kolko stoja tie drevene stolicky?

ja som minula penizky v ovstistkom sekaci, nad 500.- dava 30% dolu, oplatilo sa, plna igelitka krasnych znackovych veciciek 😀

kape
2. dec 2008

Lalu- taka ako sme mavali my sa vola Barborka a stoji cca 2200 Sk, potom su tiez so stolikom, aj za 900 Sk , ale to su povacsine polske a su dost casto na zozname SOI. POvodne som zvazovala tu Barborku,len ta sa mi zda nizka.

mhviezdicka
2. dec 2008

ahojte babule,
neviem sa vynadivat na vase ratolesti - krasne su tie nase augustove deticky 🙂
dnes som si pokukala tusim vsetky albumy 😀

my sme sa za posledne dni neuveritelne "rozkecali" 😀 Lucinka si rapoce jedna radost, najradsej je pod hrazdickou so zvieratkami - tam si dokaze s nimi prerozpravat aj celu hodinku 😀 nadherne uz reaguje ked sa jej prihovarame, obdaruva nas krasnymi usmevmi - je "na zjedenie" 😀

v sobotu sme prvy krat vyskusali nas "domaci bazen" (rozumej vanu) - tesime sa, lebo Lucke sa vo vodicke vo vani veeelmi pacilo, dnes si to s ockom zopakovali, uz sa tesime do bazena 😵

dievcata,
ja vam normalne zavidim, ze viete takto dobre nakupit v sekacoch - ja mam vzdy pocit, ze ked tam pridem maju to tam kompletne vybrakovane 😒 musim sa niekedy s vami dohodnut aby sme isli spolu - mozno budem mat potom viac stastia s nakupmi 😉

ozaj a bratislavcanky si nedaju zase nejake stretko?

tessie
2. dec 2008

Ahojte mamuľky,

konečne som vás prišla kuknúť, už som tu dlho nebola, ak stihnem, tak prečítam aspoň pár strán dozadu 🙂

Máme sa super, Sophinka je úžasná, v stredu mala na kontrole 64 cm a 6400g. Očkovali nás, len trochu zamrnkala, ked ju doktorka pichla a nemali sme našťastie žiadne reakcie. Takže super. Vytešujem sa na materskej, nevymenila by som malinkú za nič na svete. Užívame si spoločný čas, najradšej som, ked sme spolu všetci traja aj s tatinkom. Už sa teším na Vianoce.

Mám na vás otázočku, ešte sa vám zmestia bábätká do hlbokej vaničky? Čo všetko im teraz obliekate? Ja si myslím, že naša malá tam vydrží ešte maximálne mesiac a bude musieť ísť do športového. Už sa obzerám aj po kvalitonom fusaku, našla som si nový fusak od Emitexu, len manželovi sa zdá veľmi drahý... Musím ho nejako ešte spracovať 🙂

Idem vás trochu čítať...

Pekný večer

angelina22
2. dec 2008

tessie, no moja mala sa do vaničky čo som kúpila vmestí len len,,boli aj vacsie, ale ja som vzala tu menšiu a tu to mám,,no a fusak som kúpila nový teraz pred pár dňami a som s ním maximálne, maximálne spokojná, je too Kaiser, ja mam červený, ale su rozne krásne farby, stál 1299 či tak nejak a plus poštovné,,, tak ccca 1500.do fusaku jej dávam už len body dlhý rukáv a plé nohy, na to teplé nohavičky na traky, ponožky a bundy,mam ich kopu, teplé hrubé z irska, no a samozrejme som zabudla body pod to všetko s krátkym rukávom...a čiapku a ideme!!!!a akonáhle bude sediet dám ju do športového, ten fusak čo som kpila mi bude krásne pasovat... 😉

kape
2. dec 2008

Tessie- ja mam fusak od Emitexu a som s nim spokojna, inac on je aj do vajicka. A ja som si kupila rovno aj nanoznik od Emitexu do sportiaku.

Mhviezdicka- tak sa len pekne pridaj rady s Tebou pojdeme, my sme minule tu pri nas s Jankou ocumovali satocky a "plakali", ze nemame dievcatka 🙂

Lalunna- Patrik je chutny v tej ciapocke, to mas perfektny ulovok, to salen tak lahko niekde v obchode nenajde.
Asi si spravim uz aj ja prechadzku do toho Vasho sekaca.
A teda to je iny pohodak v tom bazene, uz ako skuseny borec. Som ukazovala aj Samkovi, ze nech si berie priklad. 😀

nika.r
2. dec 2008

ahojte 🙂

dnes sme boli u neurologičky, Tomáško sa jej veľmi páčil, vraj je úplne v pohode šikovné a zdravé bábätko. Žiadna vojtovka sa nekoná, nie je treba, hlavičku síce zakláňa, ale svaly nemá stuhnuté, je voľný a krásne ohybný, treba ho len naďalej motivovať stáčať sa do klbka. Dnes sa nám doma aj krásne pretočil za hračkou, vzal si ju a potom sa aj s ňou prevrátil naspäť na chrbátik.

Neurologička nám odporúčala plávanie, ale to až od pol roka, dovtedy máme plávať doma pod vedením inštruktorky. Dala nám ten istý kontakt ako jankamanikova. Hneď zajtra volám, nech čím skôr začneme 🙂

lalunna, super fotky z toho bazénika, aj tá čapica. My máme podobnú, ale nie až takú kožušinovú.

máme tiež na pláne vianočné trhy na budúcu sobotu, musím ísť vtedy do školy, takže si to spríjemnime.

tessie - naše oblečenie vonku - body s dlhým rukávaom, tenké tepláčiky/kvázi dupačky s tým spodkom/, košieľka, svetrík, hrubé nohavky a hrubá bundička a napokon takéhoto maca nacibuľovaného šup do fusaka. A samozrejme čapica. Ale zvyknem skontrolovať či sa nepotí a potom dávam jednu vrstvu dole. Dozvedela som sa, že najspoľahlivejšie je kontrolovanie teploty bábätka vzadu na šiji. No a ešte nosíme so sebou deku, keď sa ochladí, dávam ešte na fusak.

adrina, anula - roykošní sú drobci a Dami je dobrý beťár, už tak skoro vie nenápadne baliť kočky... 😝

nika.r
2. dec 2008

hviezdicka, tie kakacie fotky sú dobré 😀

anula
2. dec 2008

Cafte,
neviem, kedy si vas precitam, ale aspon v rychlosti kratka spravicka o nas.
mame sa dobre, stale chodime plavat a velmi sa nam to paci.
Dnes sme boli u Adriny, Damianko je riadne velky chlap, boli s Klarou zlati ako sa navzajom obzerali 😀 😀 . Aj ked Klaru najviac zaujalo Damiankove relaxacne kreslo 😀 .

Na vikend ideme do BA, nasmu ocinkovi sa cneje, tak doleti na predlzeny vikend.

Dufam, ze ste vsetky zdrave a deticky tiez.
Dobru noc.

aktak
autor
2. dec 2008

ked Adelka papa, je uplne prehnuta dozadu, je pozdlz mna (nohy nema pod mojimi rukami ale na mojich stehnach), a cez plece mi kuka smerom hore, kto tu pisal o tom probleme s prehynanim neviete mi poradit ci je to ok?

jancia
2. dec 2008

Kati nas to tiez niekedy tak spravi ked papame ale podla mna to nie je nic vazne, ja to nejak neriesim, nerobi to stale a ked hej tak len ked ho drzim na rukach horizontalne 😉

inak Adri super fotky, z Damianka rastie fesak, no a Klarka je jaka slecna, zlati su spolu 😵

jancia
2. dec 2008

kukuk nase nove fotky 😀 ( kape vdaka za pozicanie rekvizit 😉 )

dobru nocku vsetkym

tessie
2. dec 2008

no, tak zbežne som prečítala všetko za posledné týždne... už je manžel nešťastný, že s ním nekomunikujem 🙂
albumíky - detičky sú nádherné... naozaj si tí naši chlapi dali záležať v novembri na deťoch 😀
kape - kde je ten super sekáč v Petržke? Zajtra by sme tam skočili, lebo chcem ísť do Babymarketu... Dakujem

moje postrehy k vašim príspevkom:

prikrmovanie - kedže plne kojím, tak ak nám to vydží, tak až od 6. mesiaca, určite nie skôr. Moja mamina mi tiež hovorila, že ked som mala 3.mesiace, už som jedla guláš s robotníkmi... tak to našej malej nehrozí... Našťastie mňa to neovplyvnilo, nemám žiadnu alergiu (len na slnko, ale to je moja hlúposť 😀 )

farbenie vlasov - v sobotu som bola u kadeníčky a som spokojná, mám novú farbu aj melír a žiadny problém, len super pocit

váha - Sophinka ťahá z maminky všetko, momentálne mám váhu ako naposledy v prvom ročníku na strednej škole... takže malá mi jednoznačne prospieva

bazén - už aj my čakáme, kedy pôjdeme plávať, veľmi sa teším, malá má rada vodu. Dostali sme aj pár hodín na detské plávanie do Rolanda v Devínskej. Dokúpim si celý kurz, no ešte musím zistiť, odkedy môžem začať.

zaspávanie - už máme aj my režim, kúpeme takmer každý deň okolo 19:00, 19:30 sa kojíme a už viac ju z postieľky nevezmem (len občas ak mi zaspí pri kojení na prsníku, tak ju vezmem po zobudení na odgrgnutie), len jej idem dať občas cumeľ, ak zamrnkne, a maximálne po 3xvypadnutom cumlíku už spí. V noci kojíme okolo 2:00 a potom každé tri hodinky, z postele vstávame okolo 12:00 🙂 Ked manžel odíde do práce, tak si už po kojení nechávam malinkú v našej posteli, ona sa krásne ku mne pritúli a vydržíme takto pekne spinkať až do obeda 🙂 Takže prvé dieťa si maximálne vychutnávam 🙂

Prajem vám krásnu dobrú nôcku, idem sa už konečne venovať maželovi 🙂

nesca
3. dec 2008

Baby, ja len krátko, nestíham. Lebo všetky tak píšete ako ste stále s drobcami a venujete sa im. Prosím vás napíšte mi kedy mám variť, upratať a tak . . . asi som neschopná, no ale ešte máme staršieho a ten si tiež vyžaduje pozornosť, ja som večer úplne out a chodím spať za deťmi, napr. také ťuťu muťu už ani netušíme, že čo to je 😒 Ale prečítať vás stihnem počas 20 minutoviek, ked si Paťo zdriemne. 🙂 .

nesca
3. dec 2008

Ozaj a neviem ako si mám zmeniť pas aby som nebola v 55 tt 😀 .

lalunna
3. dec 2008

tessie, nasho "obra" kupem dokonca este v kybliku 😀 😀 😀 sice ked ho tam davam, tak sa zapre nohami a stoji tam a nechce si cupnut a rehoce sa mi 😀
my davame von overal, pod to normalka nic speci a ked ideme z plavania tak medzi deku a fusak dam este tenky vankusik

kape 🙂 on bol vcera v tom bazene total flegmos, ani usmev ani hlaska nevidal, tvaril sa ze "ked ste ma sem dali, dobre, ja tu teda budem" 😀 normalne sme ho steklili na pate nech aspon nohami zatrepoce 😀
hej ta ciapka je ulovok fakt dobry no a keby si videla tie ostatne vecicky 😉

nesca, kasli na varenie a upratovanie 😀
ja varim ked sa mi chce a to tzv. rychle jedla co nepotrebuju nejake narocne pripravy
a upratovanie? 😀 😀 😀 nie sme s manzelom obzvlast cistotni, takze si urob predstavu 😀

lalunna
3. dec 2008

ake su nadherne 😵 uplne uzasne deticky a ake velke uz
damianka by som ani nespoznala tak sa vysvihol
lucka je cela mamina
a tomasko je zlatulinky chrobacik, jani pekne fotky
pokracujem v kukani... 🙂
juj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre