Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
2. mar 2009

lalu gratulujeme 😉 nam prave tiez jeden horny ide, spodne su uz dost vonku takze ich je pekne vidiet ked sa usmieva 😵
opatrujte sa, ide jar, vsetko bude krajsie
😵 😵 😵

danulik
2. mar 2009

lalu - dik 🙂 a gratulujeme k zubku 😵

dnes idem lili uvarit len cistu mrkvicku, tu hadam spapa 🙂

lalunna
2. mar 2009

madi, simonko je velmi pekny chlapcek 😵
sice mne moc nepripomina tomiho 😨

kuratko, ja davam tiez tie flasticky bio z dm, je to zn. alnatura nie? patrikovi chuti aj ten pastrnak od nich
dnes sa chystam kupovat na striedacku zasa hipp, ale chystam sa do rakuska ponakupovat tieto sklenicky aj kase, patrik na tom fici a do toho mu pridavam moju zeleninku (brokolicu, cukinu a tak) tam vychadzaju odost lacnejsie a este ked trafim akciu, tak sa budem tesit

inak citala som, ze ako prva strukovina je velmi dobra ta cervena sosovica, je lahko stravitelna a nenafukuje az tak ako klasicke strukoviny
a este ze je veeeeeeelmi dobra zelena luskova fazulka, tu kupim asi mrazenu...

danulik
2. mar 2009

lalu - ja uz mam cervenu sosovicu kupenu 🙂 a pozriem aj tu fazulku, dik za tip 😉

lalunna
2. mar 2009

tami, ja si uz ani neviem predstavit svoj zivot bez toho parneho hrnca, my mame tefal, vyuzivame furt, my sme zavisli od zeleniny

madi, takto my bolo povedane, ale neviem ci zovseobecnovala alebo hovorila len o mojom dietati: dieta/patrik si zevraj sadne: z polohy na bruchu si da kolena pod seba a podoprie sa na vystrete ruky a potom jednu ruku zdvihne a prevali sa na bok cez tie skrcene kolienka a nakoniec vyrovna nohy, dieta spravne sedi samo vtedy ked ma vystrete nohy

aj patrik si skriabe uska, ale nie vonku, ale si pcha prsty dovnuter a tam ma normalne az chrasty, toto praktizuje hlavne vecer ked ho kojim a on zaspava

lalunna
2. mar 2009

dikes za zub, ono to ani nie je vlastne az take zvlastne ze mu vysiel prvy horny, lebo aj mne tak, a potom ma zacali koli tomu doma volat myska a to mi prischlo az doteraz, tak sa vsetci co to nevedia cuduju ked ma rodina vola inak ako sa volam normalne 😀

danu, ty si friska, ja asi dnes kupim tu sosovicu, ideme do mesta, ale kedy sa odporuca zacat davat prve strukoviny 😕

aktak, ja sa nenormalne tesim ze ide jar, patrik uz druhy den nema paperku na sebe a hned je zivot krajsi 🙂

inak vcera hrozne vecer, davala som mu kuskat platok jablcka a zrazu sup a odkusol velky kus a zacal sa dusit, cerveny ja rak, ocka vypulene, mne by sa krvy nedorezal, uz som ho isla obratit hore nohami ale muz mu ho chvalabohu vylovil svojpomocne z ust ked ho vytlacil z krku so slinami
uz toto teda nikdy neurobim! az ked bude vacsi a bude vediet kusat poriadne ☹

lalunna
2. mar 2009

danu, co je to ta frutapura?

danulik
2. mar 2009

lalu - to je ovocny prikrm..
strukoviny a obilniny sa mozu davat po 6. mesiaci, ale najlepsie je zacat ryzou (natural - je najlepsie stravitelna), potom pridat proso (pseno), jacmen, kukuricu, ovos a na koniec psenicu (ale to az po roku)..
zo strukovin sosovica, fazula, mungo, cicer - prave to citam v knihe 🙂

katuska.
2. mar 2009

ahojte... hlasim sa po dlhsej dobe.. dufam, ze sa mate fajn, deticky pekne papkaju prikrmy, su zdrave.... idem vas docitat, ale neviem, ci to dnes stihnem, lebo mi visi nejakych 20 stran ci kolko 😕 🙂

basky
2. mar 2009

Ahojte,
Lalu, gratuluje k zubku 😉 My uz mame od piatka dva dolne 🙂 a naliate ma teraz horne ocne. Ale je klud, zatial nepocitujeme, ze rastu.
No idem citat dalsie strany ...

Lalu, posli foto ...

basky
2. mar 2009

A k jedlu, nam chutilo vsetko velmi, velmi, len ryza s mrkvou, tato kombinacie velmi nie, sice spapal, ale neobla taka radost v ociach.
A straaasne sa tesim, ako vyliezol druhy zubok, zacali sme na olovrant pit mliecko z flase, tak sa tesim, ze nemusim vymyslat 4 jedla denne, ale len tri - doobeda ovocko, obed a vecer kasa.

jankamanikova
2. mar 2009

Ahojte!
Ako citam, papate vsetko mozne. My sme este na mojom mliecku a este dlho budeme. Prvu lyzicku bio mrkvy (od starej mamy) mame uz za sebou, ale kym to bude cela miska, este vela vody potecie 😀 😀 😀 😀 . Vecerna kasicka je tiez zatial len pre mna 😀 . Neriesim to, lebo na to treba cas. Neponahlame sa. Skusam mu davat aj do ruky na hryzenie jablko a banan. Zatial nic ine.

Zubky este nemame, ale nevadi; aj to hadam bude 😎 .

Madi - k tomu sedeniu je to rozne. Nas Janik a Matusko si sadali tak, ze popri lozeni si sadli dozadu a tahali jednu nozicku dopredu, takze sedeli ako v prekazkovom sede. Velmi dlho mali tuto polohu a vraj je jednou z najtazsich pre deti a najlepsie si pri tom ponatahaju svalstvo. Popritom sa opierali s rucickou. Je to jedno u kazdeho dietata. Kazde dieta si najde svoju vlastnu polohu a sposob ako sa posadit. Niektore deti si sadnu same tak, ze sa ruckami tahaju dopredu a niektore pri lozeni. Ja som za to lozenie, nech si same skusaju vlastne sposoby.

katinka0000
2. mar 2009

baby chcem sa spytat. aku ryzu by som mala nicovi dat? a to moze normalne papat, nepridrhne sa mi s tym? ved este nema zubky. alebo existuje nejaka ryza pre babatka?

katinka0000
2. mar 2009

dneska som kupila nicovi piskotky od nestle pre babatka. jednu som mu dala do rucicky, nech papa. to ste mali vidiet, ako mu to chutilo. len kusok nechal a to som mu potom nechala roztopit v mliecku a dopapal to. su super, pretoze nie su ako obycajne piskoty, takze z nich neodhryzne, ani neodtrhne. pekne sa mu rozpustaju v ustockach.

tessie
2. mar 2009

ahojte, konečne som vás dočítala ako tak...

lalu - blahoželám k zúbku... aké kupuješ tie kaše? Dávate do nich vodu alebo vaše mliečko? A kedy ich dávate drobcom? Lebo ja zatiaľ dávam malej len obedný príkrm, už v pohode zje 140ml, varím každý deň (ak je toho veľa, tak každý druhý) a už sme jedli mrkvu, zemiak, cukinu, brokolicu, špenát... A zatiaľ jej všetko chutí, no budem mať čo robiť, aby nezjedla aj nás 🙂

tami - dakujeme za pochvalu fotky v Dieťati, sme to s manželom skúsili tam poslať a Sophinka nakoniec vyhrala prvé miesto, prišiel mi od nich mail, tak sa veľmi tešíme... Budeme mať super vecičky od Pribináčika 😀 😀 😀

detičky sú všetky krásne, ked kuknem albumy, tak sa idem vynadívať na ne. My už máme tiež kúpené plavky na plávanie, sú krásne, len nie som si istá, že čo zachytia... lebo tam nie je žiadna vložka. Takže podľa mňa zachytia len kakanie, ale cikanie myslím nie... Tak som zvedavá, či nás nepošlú kúpiť ešte aj jednorázovky...

tinka - to ste boli fotiť u Katky Húsenicovej? Krásne fotky...

katinka - presne som išla napísať, že akú ryžu mám malej kúpiť, či je to nejaká bio tiež, lebo iné potraviny zatiaľ nedávame, len bio. Aj dnes ideme na nákup do Rakúska (na plienky aj bio potraviny). Tak budem rada, ked baby napíšu, ako robia tú ryžu, a akú vlastne kupujú...

jankamanikova - prosím pouri si IP ohľadom stretka... dík

tessie
2. mar 2009

kati - a kde si mu ich kúpila? V lekárni? Od koľkých mesiacov sa môžu poškoty?

katinka0000
2. mar 2009

nie, kupila som ich v kauflande v detskom kutiku. tam som mu kupila aj detsku krupicu. ta sa moze davat od 5. mesiacov a tie piskotky od 6. mesiacov.

tessie
2. mar 2009

jéj, super, tak pozriem aj ja... dík

danulik
2. mar 2009

katuska - vitaj spat 🙂 asi predvcerom som na teba myslela, ze kde si stratila 😕 ako sa mate?

basky - simi je uz riadny papkac 🙂 aku kasu papa? robim prieskum 😀

jankamanikova - posli tessie udaje kvoli stretku, vraj sa caka uz len na teba 😉

katinka - ziadna specialna ryza pre babatka nie je, teda aspon o tom neviem 🙂 uvaris normalnu (alebo natural) a rozmixujes.. asi.. nie? 😅 nech sa vyjadria skusenejsie maminy 😉

inac, rozmyslala som o piskotach - vcera ma to napadlo, ze aky maju vlastne vyznam?? teraz myslim tie obycajne.. ved je to len muka, cukor a vajcia, nie? preco to davate detickam? 😅

katinka - a tie specialne piskotky su z coho? uz som ich videla v tescu, ale necitala som zlozenie..

danulik
2. mar 2009

cau tess - kym som dopisala, tak si ma predbehla 😀

katinka0000
2. mar 2009

tessie: nie je zac.

danulik: no ved to som si aj myslela, ze asi rozmixovat. ved normalne mu ju dat nemozem, asi by sa pridrhol.
tie piskotky sa mozu od 6. mesiacov a moj nico bude mat uz sedem, takze mu ich v klude mozem davat. maju v sebe plno vitaminov, myslim, ze tam bolo pisanych nejakych 7.

danulik
2. mar 2009

ryzu mam kupenu bio obycajnu (bielu dlhozrnnu) a bio natural - ale este som ju lili nevarila..

tessie
2. mar 2009

myslím, že ryža sa tiež môže od 6.mesiaca, tak by som to už dala malej aj ja, lebo každý deň má len zemiak s niečím... tak nech si zvyká aj na iné. Len ja nemixujem, ale pasírujem, dúfam, že mi prejde aj ryža 🙂

danulik
2. mar 2009

kati - dik 😉
ja si tiez myslim, ze by sa mohol pridrhnut, ved este nevie hryzkat 😅

lili vstala, takze padam 😉

katinka0000
2. mar 2009

tessie: ja som dala nicovi uz aj kuracie masko. velmi mu to chutilo. takze kupim normalnu natural bio ryzu. a kde? v hypermarkete take nieco maju? ci len v speci obchodoch?

tessie
2. mar 2009

kati - ja kupujem zatiaľ v bio obchodoch, ale videla som aj v tescu aj v Bille, že majú bio oddelenie... tak tam budú mať asi aj takéto veci

katinka0000
2. mar 2009

no ja zatial v bio obchodoch nenakupujem. my byvame v rodinnom dome, takze zeleninku aj ovocie sme si vypestovali doma. takze zasoby mam odtial.
ale dik, skusim to pozriet tam, alebo niekde v speci obchode.

tessie
2. mar 2009

baby, ešte som chcela k tej pohánke, naozaj sa to môže už jesť? Ja som ten článok nedočítala do konca poriadne, tak asi aj to je problém, ale našla som tam, že pohánka neobsahuje lepok, čo je pravda, ale obsahuje látky podobné gliadínu, ktorý je škodlivý... tu je to skopírované... zle som to pochopila, je teda naozaj pohánka o.k.?:
"Pri styku sliznice tenkého čreva s lepkom (gluténom), dochádza v tele k autoimunitnej reakcii, v procese ktorej je poškodzované tenké črevo. Lepok je zmes bielkovín, ktorý je súčasťou obilných zŕn (pšenica, jačmeň, raž, ovos) a pohánky (neobsahuje lepok, ale obsahuje zložky veľmi podobné gliadínu - prolamíny). Pohánka je navyše často kontaminovaná lepkom. Lepok tvorí asi 10% múky. Skladá sa z dvoch častí – z gliadínu a glutenínu, škodlivý z nich je gliadín."

jankamanikova
2. mar 2009

Tessie - mas IP.

Ja sa s lepkom neponahlam. Ak bude nieco take jest, tak az od osmeho-deviateho mesiaca. Zatial to nepotrebuje. A ked tak kupujeme v Bio predajnach.

tinka66
2. mar 2009

vsetkym zubacikom gratulujeme....lalunna to je sranda, ze vysiel prvy hore 🙂

no larinka teraz tri noci spala ukazkovo, takze vrelo odporucam vystazovat sa na MK a hned sa to vylepsi 😀

dnes zjedla brokolicu, zemiak, kuracie domace...uz mam aj bio kralika .....dost sice vystraja skoro vzdy pred jedenim, ked ju obliekam do jej prsiplasta, zacne kricat, ale potom sa rozje...lepsi sa to, ale urcite to nie je ukazkove......tiez sa neponahlam, som opatrna, nechcem jej telicko zbytocne zatazovat....piskoty a podobne vylucujem, s pohankou tiez pockam...mne to tiez povodne tak vychadzalo ako tebe tess....

tessie - a kedy presne zaciname plavko? ja donesiem aj jednorazovky, mam kupeny balik 🙂 ak by to bolo nutne...

krasny vecer vam zelam, idem sa ucit slova jednej detskej pesnicky, a je riadne zamotana...muz uz to vie a vecer malej spolu spievame 😀 akoze pesnicka tyzdna....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre