Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
11. mar 2009

janci: lebo sa mi zda, ze dost casto kaka. dneska asi 4 alebo 5 krat. a je aj dost nervozny. dnes zaspal o 20:45 a uz bol 2-krat hore. dali sme mu dudlik a spi dalej.

idem si nieco precitat. dobru noc!

basky
11. mar 2009

Ahojte,
v prvom rade prajem vsetkym maminkam a drobcekom skore uzdravenie 😉 nech uz pride jar a chorobam vsetkym koniec !!!!!
My sme nastastie zdravucky, aj ked lica mam uz ako Marfusa z toho vetra, co je vonku, ked kocikujem. Sedime, staviame sa na nozky, plazime velkou rychlostou a mame 2 zubky 🙂
To plavanie Vam v dobrom zavidim, musi to byt uzasne, a este aka particka ste sa tam stretli 🙂

jancia
11. mar 2009

Ahoj basky, no a vy nechcete niekam chodit plavat so Simonkom? Super ze sa mate fajn.... no nech je uz teplo by sme sa konecne stretli niekde v meste na kave 😉

stankaji
11. mar 2009

Ahojte baby!!!

... idem sa vám pochváliť, dnes sa Martinka 4-krát vypiškala aj vykakala do nočníka 😲 😅 😵 za každým napapaním som ju skúsila posadiť na nočníček a šup, šup a bolo to tam...tak sme dnes ušetrili minimálne 4 plienky, no nie sme ekologickééééé??? 😵 😵 😵

jancia
11. mar 2009

Stani ty mas neskutocne sikovnu dcerku!!! 😵 Zlatunkaaa je!!!

tinka66
11. mar 2009

jej stanka to je supeeer...takze uz treba aj nocnicek zaobstarat....

plavanie bolo supeeer, som veeelmi rada, ze sme sa zoznamili s nasimi virtualnymi kamoskami sofinkou a lucinkou - lulu....a samozrejme s ich zlatuckymi maminkami tess a hviezdickou....uz sa tesime na sobotu...asi vyslem manzelika, aby si to s dcerenkou uzil ako dnes manzelik moniky....instruktorky boli perfektne, dobry pristup...tak som zvedava ako to bude pokracovat.....

ja som dnes bola prvy krat na damskej jazde s babami z vysky..a stihla som zabehnut aj do robotky a manzelik sa pekne postaral...taketo damske jazdy mavame kazdu stredu, najblizsie by mala byt sauna a bazenik v hoteli nivy...takze budeme sa venovat trosicka aj telu...

cmuk vsetkym babatkam...

stankaji
11. mar 2009

baby - dík, aj mne sa zdá akoby bola v mnohom aspoň o dva mesiace v predstihu

jamaica77
12. mar 2009

stankaji - martinka je krasnucky anjelik, v albume som si vsimla ze mate doma knizku Tap, tap tapusky, ja to od malicka Alexe rozpravam ale nikto si to cele nepamata ako to spravne ma ist, mozes mi prosimta napisat spravne co sa hovori? ja len tak viem, ze tap tap tapusky, isli macky na hrusky 😅 (aj to mi pripada nejake cudne ze macky isli na hrusky 😀 ) podriapali kozusky, popadali do blata, pride mamka zaplata.... 😕 no ja neviem znie mi to nejako cudne, ale Alexe sa to paci... 😀 😀 prosim prosim ked si najdes cas, napis mi spravne ako to ma byt 😉 diky.

monko
12. mar 2009

belasa: presne tak, chodime k ortopedovi do pezinka, prečo,mas zle skusenosti?
jancia: dakujeme za podporu, stale sa ukludnujem ze vsetko bude v poriadku, bambulkine jadierka si len davaju nacas

belasa
12. mar 2009

monko: nemam zle skusenosti akurat viem ze kazdy tam k nemu chodi ako na klavir s klbikmi, kedy vam kazal prist opat na kontrolu? Myslela som si to podla toho ako si to napisala ze kazal davat len pampersku, su to presne jeho slova 🙂 si to pamatam a potom som pozrela ze si z okr. Senec ...tak preto som si myslela ze chodite k nemu 🙂
Inak presne ako pise Jancia urcite to uz pri najblizsej navsteve ortopeda budete mat dobre...nie je tam urcite ziaden problem lebo keby bol uz davno to riesite ...je to ako so zubkami niekomu vyjdu skor niekomu neskor ...a tak isto je to s jadierkami...len pekne davajte vigantol a vsetko bude ok 🙂

monko
12. mar 2009

belasa: teraz ideme na kontrolu o 2 mesiace, asi máš pravdu, aj naše zúbky si dávajú načas, no, aspon dlhšie vydržia 😝

anape
12. mar 2009

ahojte mamicky,
vcera som sa nestihla zastavit, no chcem sa vam vsetkym podakovat za podporu, potrebovala som to 🙂

nakoniec to vsetko dopadlo super a moja hviezdicka sa drzi velmi statocne, ja som bola psychicky na tom ovela horsie, ale to som uz spominala... ta prva noc bez dojcenia bola ukazkova, vecer ju uspal tatino, trosicku mrncala, ale zaspala a zobudila sa az pred polnocou, vypila cajik, ale tu som spravila chybu ja, lebo som si vravela, ze si ju aspon pritulim,ked jej nemozem dat cicu, no a Viki ked ma zbadala, tak mi doslova skocila po prsniku a ked ho nedostala, tak zacala veeelmi plakat, tak som musela ist prec 😒 a tatino ju ukludnil a potom spinkala az do pol 5, kedy vypila flasu mliecka a spala az do pol 7... zostala som z toho v nemom uzase, ale som na nu velmi hrda 🙂

a ja som sa tak bala, celu noc som nemohla poriadne zaspat, niezeby som nedoverovala manzelovi, ze sa o nu postara, ale asi materinsky pud mi to nedovolil, no neviem
ale je super, ze to znasa takto dobre, lebo keby velmi plakala, tak to by bolo velmi zle na moju psychicku, aj tak mam co robit, aby som sa s tym nahlym odstavenim vyrovnala, ale uz to je lepsie 🙂

no a dnesna noc bola tiez fajn, sice vecer sme zaspavali dlhsie, ale podarilo sa, tiez bol okolo polnoci cajik a o 5 mliecko... akurat dnes dopoludnia ked som ju chcela uspat, tak veeelmi plakala, lebo som ju zobrala do narucia a spievala som jej a ona sa stale otacala len za prsnikom, ale zvladli sme aj to a teraz spinkame 🙂

myslim, ze to najhorsie mame za sebou

inak mate sikovne a krasne babatka, vsetky 🙂

ked citam ze uz niektore aj lozia, tak trosku stresujem, ze my este nie a to tu patrime k tym starsim, no aj Petko mi zacal lozit az v 9. mesiaci a aj v knihe som citala, ze je to normalne, tak uz som pokojnejsia 🙂

nesca
12. mar 2009

Baby, no to je horor s tým počkom a to je ešte apríl len pred nami 😒 , Doobeda sme boli 1. raz s Paťom u nás v Jednote, lebo som vytiahla sporták a doteraz by som sa tam s riadnym kočíkom neotočila nejako. A bolo celkom fajn, svietilo slniečko a dokonca aj hrialo trošku, len sem tam trochu fúklo.
No a čo sa teraz začalo diať vonku 🙄 , normálne sneží, veľké vločky padajú a fúkaa riadne. A mama mi má doviesť dieťa zo škôlky, no chudiatka, dúfam že ich neodfúkne.

A ešte som vás chcela inšpirovať 😉 .Na budúci týždeň mi príde švagriná zo Švajčiarska, tak s ňou chceme zájsť do Tropikária do Budapešti, vraj je to supiš, je to v rámci nejakého obchodného domu veľkého a sú tam kadejaké akvárka a žraloky a aj prales v ktorom hrmí 😀 . Tak sa teším, že sa ide niečo diať, dúfam, že nepochorieme 😝 . Neboli ste tam už niekto?

katuska.
12. mar 2009

baby, viete niektora dobre po nemecky? 😕

jankamanikova
12. mar 2009

Ahojte!

Pozdravujem Vas. Ja stale "nepocujem", co vyhovuje mojej muzskej posadke doma 😀 ; ale preliecuje sa to. Trochu dlhsie, lebo stale dojcime a ATB nemozem. Ako citam, mate sa dobre a aj menej dobre. Tak verim, ze vsetko dobre dopadne a jar nam prinesie vela optimizmu a radosti.

Nesca - v Tropicariu v Budapesti sme boli a chceme ist zase. Je to uzasny zazitok, nase deti boli nadsene zo zralokov a z "Nema". Aj Jakubkovi sa pacilo a hlavne je to iny svet. Dufam, ze budete mat zazitok ....

Anape - jasne, ze TA to mrzi, lebo Ti na tom zalezalo. Dojcila si do 6. mesiaca, co je prvorade. A hlavne je, ze mala je zdrava a spokojna. Bud sama sebou, malu vela objimaj a mojkaj, ono sa to vrati, uvidis. Drzte sa!

Martinka - ze nocnik? Nemate co robit :o))))))). Sikovne ste teda, bombule male. Ja to budem riesim az vo veku dvoch rokov. Ako u Janika a Matuska. Ziadne ucenie nehrozi. Ja som im to vysvetlila a do tyzdna boli bez plienok aj cez a aj v noci.

Idem zobudit deti, lebo spia este a potom idem ich odviest na AJ. Pa.

katinka0000
12. mar 2009

ahojte!

tak mi uz mame konecne topanocky. kupili sme ich nedaleko v jednej dedine pri TO. ale tusim maju aj predajnu v BA. ak ma niekto zaujem, tak poslem www stranku. maju fakt super kvalitne topanky. plno znamych mi ich odporucalo. z deichamanu a ani od batu sme nic nevybrali.

belasa
12. mar 2009

katinka hod stranku, myslim ze nas je viac co pozeraju topanocky pre nse babuliatka....

jankamanikova
12. mar 2009

Tak uz sme z anglictiny doma, a vegetime. Deti vesluju a akoze idu do Anglicka, ta je sranda.

Topanocky zacnem riesit, az ked Jakubko bude chodit. Uznavam chodenie naboso, bo hrbolatom koberci (nie po podlahe), po trave a nerovnom povrchu (ako pri plazi na kamienkoch). Pokial dieta nechodi samo, netreba mu topanocky. Ale to je iba moj nazor ... A uz teraz sa tesim na leto, ked bude chodit po travicke na dvore u starych rodicov, to bude romantika pri zapadajucom slniecku ...

slaviq81
12. mar 2009

Ahojte,
Janka, aj ja si myslim ze na topanky je este cas.
Boli sme na nakupe, megapack (62ks) pampersiek ma vysiel na 10 euracov, co je v porovnani so SK smiesna suma. Huggiesky tu maju len obycajne, premiumky som zatial nevidela. A z detskej kozmetiky som sklamana, 80% Johnsons, ostatok Sebamed a nejake azijske znacky.
Mala sa hra na hada, plazi sa, uz som ju dnes 2x prezliekala, budem musiet kupat asi kazdy den 😨

lalunna
12. mar 2009

dnes robim jak blba domacu ovocnu vyzivku z vyberanych surovin, s laskou pasirujem cez sitko, ale mily patrik nechcel, otvorila som hipp banan/marhula a az sa tak zaprasilo 😅 na jeden sup polovica
no a dojedol v mc donalde druhu cast tej vyzivy, v tej stolicke jedacej, a v jednej ruke balonik co dostal, bol uzasny 😵

baby, idem este doobjednat v pondelok s kamosku plienky z UK, ak by ste nahodou chceli...

lalunna
12. mar 2009

stanka, paradicka, perfekt, normalne nechapem...

tinka, juj, vam zavidim tu saunu a tak, ja rozmyslam o saune, ale mam haluz ze ked kojim... 😕 😅 co s tymi prsnikmi tam

😀

mhviezdicka
12. mar 2009

ahojte maminy

ja vas poctivo citam, ale horsie je to s pisanim - tesim sa so vsetkych uspechov nasich drobcov, sikovne su tie nase deticky 😵

aby boli dojmy z plavania komplet, pridavam aj svoje - bolo fajnovo, az na to, ze namiesto mna bol vo vode moj muz 😀 ale dobre sa na nich pozeralo, babizne velke aj male a aj nas tatino si to nadherne uzili a uz sa tesime na dalsiu hodinu 😉

uf zacala ordinacia, idem kukat 😅

iwuskaaa
12. mar 2009

Pekný večer maminy 😉 ,
tak minulú noc spal nakoniec Dávidko s nami. Ja som sa síce nevyspala do sýtosti, no on bol prvý krát hore ráno o šiestej, napapal sa a potom ešte potiahol do deviatej 🙂 . Neviem, čo mu bolo, keď nechcel spať vo svojej postielke, to sa nám ešte nestalo 😖 .
A na obed papal kúpený príkrm, tak tiež sa len tak zaprášilo po ňom 😀 ...a keď sa s tým hrám ja, to mu tak nechutí 😠 ...
Pekný večer 🙂

aktak
autor
12. mar 2009

my na odporucenie nasho znameho co robi ortopeda na kramaroch dame (aj sme dali Adamkovi) topanocky (vysoke!) ked sa zacal stavat, vtedy su nozku najzranitelnejsie (kym zacal sam chodit to trvalo 4 mesiace) a hlavne ani teraz nekupujeme podla toho ci su pekne ale ci su vysoke a dostatocne velke (odporuca sa o 1 - 1,5 cm vecsie kupit aby sa nozka vyvyjala bez obmedzenia a nenechat aby bola topanocka mala

Adelka papa ako velmi pekne az mi je to divne, vsetku zeleninku co jej dam aj ryzu, chystam sa na mesko a poto cestoviny, ovocie este velmi nedavam, ani kupovane vyzivy a prikrmy kym jej chuti moje, pije prevarenu vodicku
obracia sa stale, neda sa ani prebalit, a krasne sa vie posuvat po zemi ale zatial len lezmo, na kolienkach sa hupe ale este po nich nechodi, davam tomu par dni
😵

vsetkym choruckym skore uzdravenie, blizi sa krasny slnecny a teply vikend tak sa tesim 🙂 si ho uzite 😉

anape super to zvladate 😉 😉 😉

hribikana
12. mar 2009

Ahojte maminky,
konecne som Vas docitala, dlho som tu nebola, lebo sme boli na dovolenke si polyzovat a potom nas chytila s manzelom crevna vyroza nejaka, no otras to bolo, esteze sa mala nenakazila, ako Patuch, chudacik, ozaj blahozelam, vam sa tie zubky nejak rozbehli ... ze uz mate 3 🙂 ... my mame zatial stale viac usi nez zubkov 😀

Nina papa zeleninku aj masko, vsetko v polievockovom stave a popucene vidlickou. Dnes mala zemiacik, struciky fazulkove a zajacika ... veeelmi chutilo. Zajtra skusime spenat, kedze zelena zeleninka jej nejak ide, aj brokoloca je mnam. A kupila som od Hippky suchariky, tak sem tam jej dam polovicku do ruky a ona si na nich brusi dasienka a pomalicky spapka.

Inac uz si vieme sadnut, ale nozky su v takom prekazkovom sede, urcite nie su vyrovnane 🙂

Stankaji - manzel vravi, ze v Ke je vyborna predajna na detske topanocky na Alzbetinej - Obako, vsetky su tam super okrem protetiky - udajne-je to neoverena informacia nakupuje v chine

takze zatial tolko

jaj a este nieco, ako som spominala, manzel vyraba detsku obuv, najmensie cislo je 18 - take pekne rucne site mokasinky, chystam sa urobit obchod na mimibazare, hadam sa mi do tyzdna podari, kedze mi uctovnictvo zabera vela casu, okrem toho aj na www.slovobuv.sk je kolekcia, na poziadanie poslem cennik, ale vsetky topanky nebudu na sklade, pretoze neboli dane do vyroby, do vyroby sa zaradzovali podla objednavok

hribikana
12. mar 2009

a mailom poslem aj vzory, ktore budu urcite na sklade od cisla 18

hribikana
12. mar 2009

Tu je este jedna citacia ohladom obuvi so znackou a znakom "zirafka" a co som sa pytala manzela tak je to presne tak ako napisal dotycny pan (vyrobny riaditel spolocnosti ESSI) na ceskom modrom konikovi.
CITACIA:
"meriamon • 13. dec 2008 o 08:36 [Užívateľ nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Dobrý den. Trochu bych chtěl tuto záležitost uvést na pravou míru.
Ze zákona k a ž d á dětstká obuv od ve. 16 - 26 ( zhr. do 3 let dítěte) musí mít povinnou certifikaci.
Na vyžádání si ji můžete v každém obchodě vyžátat - jedná se o dokument tz."Dohoda o shodě".
"Žirafu" si vymyslela zhruba před deseti lety České obuvnická asociace, tehdy ještě v dobré míře v nápravu v této oblasti, protože trh byl zaplaven všelijakými šmejdy z Asie. Jedná se o draze zaplacený ( v poslední řadě hlavně zákazníky ) druhý atest, který se během let zvrhl na komerční záležitost, ze které zlínská instituce žije. Zkuste si vyhledat na netu, jaké výrobky dnes dostávají toto označení - dokonce i nijak nevyztužené bačkory.
Jako zástupce firmy Obuv Essi s.r.o. zde prohlašuji, že my s tímto způsobem získávání prostředků nechceme mít nic společného.
Stojí za námi více než deset let tvrdé práce a proti jiným tuzermským firmám máme i něco navíc. To navíc jsou zkušenost
ze zručského Sázavanu. Pracujeme s relativně nejnovějšími poznatky na poli anatomie dětské nohy - máme např. k dispozici výsledek posledního měření dětských nohou v této republice v podobě kopyta 3740 na kterém je vyrobena většina uzavřených vzorů z naší produkce. Design a konstrukce vzorů má plnou kontunuitu na kdysi tak slavnou sázavanskou modelářskou školu.
Přes veceřejnou šikanu ze strany ČOI, kdy nestydatě tvrdí, že jediné boty s "Žirafou" jsou ty správné, se nám podařilo za oněch deset let obsadit značnou část trhu a to bez reklam a proti pomluvám do té podoby, že kapaciita našeho výrobního závodu je obsazena a nejsme nuceni potupně pracovat za almužnu pro západní firmy.
Proto jsme se před časem rozhodli z recese ( možná trochu hloupé ), v reakci na stupňující se kampaň komerčně zaměřené "Žirafy" umístit na letáček obrázek zvířátka, jenom vzdáleně se podobající malé žirafě, jak je potupně vedena naším klaunem "Essíkem". Nikde a nikdy jsme však netvrdili, nezveřejňovali a nepublikovali skutečnost, že jsme držiteli "Zirafy", protože s tímto označením nechceme mít nic společného.
Muím se přiznat, že jsem na tomhle vlákně nerad četl, že naše bory jsou šmejd. Nejsou - jsou zhotoveny ze stejných materiálů, jaky o ty z ostatních firem. Doufám však, že v sobě mají i něco navíc - roky tvrdé práce a poctivost v provedení.
Jestli by někdo měl zájem vidět, jak obuv vzniká, nejsme daleko od Prahy - v Uhlířských Janovicích, 15 km od exitu 49 směrem na Kolín. Budete vítáni. "

Tak a este jedna vec k tomu - Zirafku ma aj obuv dovezena z Chiny !!!!!! Zirafka sa ziska na zaklade vyrobenej vzorky a vzoru - a z Chiny sa dovezie kontajner danej obuvi. Nikto netvrdi ze dana obuv je zdravotne chybna ale .... je zdravotne bezchybna ??????

katinka0000
12. mar 2009

ahojte!

takze ta stranka je www.boticky.sk

podla mna dietatu treba topanocky uz vtedy, ked sa stavia na nohy. a nas nico uz stoji len s minimalnym pridrziavanim. tiez som za to, aby deticky ale samozrejme aj dospely ludia chodili na boso po trave, zemi,... ale urcite nie teraz. mozno v lete. cize mam na topanky rovnaky nazor ako aktak.

katinka0000
12. mar 2009

inak ako som tu uz niekedy pisala, tak moja znama od malicka svojej dcerke kupovala najkvalitnejsie a najdrahsie topanocky. no a ta malinka ma neskutocne ploche nohy. tak nieco je urcite aj v genetike.

katinka0000
12. mar 2009

my sme nicovi museli kupit az velkost 20. s predavackou sme nozicku merali na takom specialnom meritku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre