Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
4. jan 2010

ahojte,
ako sa mate? a kde ste vsetky??
ja sa akurat chystam do mesta a cakam kym sa lili zobudi.. mam pocit, ze som uz aspon mesiac nikde nebola 😅

iwus - a vy co robite?

dakujem za blahozelania 🙂 😉

elly111
4. jan 2010

ahojte už som tu na chvíľku 🙂
ani som sa tu neukazovala, nechcela som kaziť náladu, manžel bol medzi sviatkami v nemocnici, ...takže u nás veľká pohoda nebola a nie je 😖
danielkam dodatočne gratulujem, som si spomenula že mám vtedy narodeniny 😀 , ale ja ich neoslavujem 😀
jancia pekný oddych želáme 🙂
danulik niečo pekné pokúpte, snáď natrafíte na nejaký výpredaj 🙂
už sa teším aj ja na nové infošky a nové tehuľky, na ich nálady a pocity, hribi neboj ešte sa naupratuješ 😅
ešte stále je tu niektorá ktorá nie je tehotná, okrem mňa? 😀

hribikana
4. jan 2010

caute,
my mame kopu snehu, len si ho nemozme teraz velmi uzivat, kedze mala nam dnes zacala teplotovat a stale na mne visi ako mala opicka. Boli sme aj u lekarky, ta vravela, ze ma zapalene hrdlo a idu jej zubky, tak mi to nedalo a otvorila som si jej pusu s baterkou doma a naozaj mame zubky na spadnutie, 1 ocny a 2 stolicky su takmer von, takze hadam sa z toho o chvilku dostaneme
no musim ist k opicke mojej, uz sa po men zas vesia,
papaaaa

jankamanikova
4. jan 2010

Ahojte dievcata!
Pozdravujem Vas v Novom roku a prajem Vam, aby ste naplno prezivali kazdy okamih a vychutnali si ho. Nech v tichosti a skrytosti Vasich srdiecok Vas naplna laska milovanych a nech kazdy den je vdacnostou za zivot a cas, ktory mate. Myslim na Vas a prajem pokojny rok 2010 ... Janka ...

PS: Dnes sme dorazili z Presova, tak verim, ze Vas precitam a budem citat a tesit sa s Vami z nasich deti a prispevkov a nazorov ... Drzte sa!

jancia
4. jan 2010

Ahojte

jankamanik chybala si tu 😉

elly prajem manzelovi skore uzdravenie a aj malemu hribicatku Ninke

inak my uz na chalupe, pada sneh tak dufam ze zajtra si ho aj uzijeme, ze vydrzi...

som bola dnes s Tomim aj u lekara, stale sople a z toho kasel, ale nic mu nie je, tsak mi dal nejake atb kvapky do nosa a buduci tyzden na stery mame prist... a tiez nam ide stolicka - 2ha v poradi

no idem sa vyspat, tak papa a pekny vecer, dobru noc

basky
4. jan 2010

Ahojte,

vidim, ze sa objavili aj stratene 😉 Tessie, Mhviezdicka, aj castejsie sa nam ukazte. Neviete, co je s Lalunou? Ta tu velmi dlho nebola.

Danulik, dodatocne vsetko najlepsie k meninkam, az dnes sme dali novy kalendar 😒

Elly, aj Tebe vsetko najlespie k narodeninkam, hlavne to pevne zdravicko Tebe aj Tvojim najblizsim, nech je manzel cim skor v poriadku 😉

Snezik Vam tak zavidim ..... my mame sanky pripravene na balkone a nic z toho. Snad nam vo februari vide nejaka chata a sankovacka na horach, a Simik sa posankuje.

A zubky jeduju aj nas, ide posledny ocak a dava nam to po nociach jasne vediet 😉 No a este tie posledne stolicky. Ja uz sa neviem dockat, kedy uz tie zubiska budu kompletne. Nastastie len tie zle noci mame, no niekedy som hotova, tak mi spanok chyba.

A aby som nezabudla, kedy sa chystate vybavovat zvyseny rodicovsky prispevok? Treba tam ist osobne a vyplnit nejake tlacivo. Neviete, kedy to tlacivo bude uz na UPSVAR?

eminkaa113
4. jan 2010

Ahojte,

mi nový rok nezačíname práve najlepšie. Mám zapálené hrdlo, hlava sa mi predvčerom išla puknúť od bolesti a Emka kašle a tiež má zapálené hrdlo ☹ Drží nás to od štvrtka, na Emke už vidieť zlepšenie. Zúbky trápia aj nás, jeden je už,už... a ďalšie 2 sú na ceste, ale mi si to ešte užijeme, pretože to budú len 4 zúbky, takže mám sa na čo tešiť 😒

Aj ja dodatočne gratulujem oslávencom 😉

basky- v správach hovorili, že stačí len jednoducho napísať žiadosť o zvýšenie, alebo sa mýlim???

eminkaa113
4. jan 2010

mi - my, už by som mala ísť spať 😒
dobrú noc

basky
4. jan 2010

Eminka, prajem Tebe aj Emke skore uzdravenie.
Spravy som pozerala, no tu v teme Paragrafy maju uz niektore baby skusenosti a velmi sa lisia, kazdy utvar chce od nas nieco ine, od kazdej chceli ine tlaciva, overenie podpisu na matrike atd .... Tak neviem, asi najlepsie sa tym ist osobne popytat. Len ked mne sa nechce tam na 2x chodit ☹ .

mizulienka
5. jan 2010

ahojte, ohladne zvyseneho rodicovskeho prispevku 🙂
bola som vcera na UPSVaR v Bratislave a ja som si priniesla rukou vypisanu ziadost iba s jednou vetou, ze ziadam o zvyseny rodicovsky prispevok, ale tety uz mali nachystane tlaciva, takze som do toho ich tlaciva iba prepisala svoje udaje a potom este vypisala cestne prehlasenie, ze nie som zarobkovo cinna a to bolo vsetko.
My tie, co prechadzame znova na matersku dovolenku, od nas budu chciet este aj zoskanovane potvrdenie o nastupe na matersku, to je ten papier, ktory ti da gynekologicka. Staci zoskanovat a posalt na emailovu adresu, alebo normlane postou. Aspon mne to tak ta pani vysvetlila.
Tak tolko 🙂
A vsetkym chorym samozrejme prajeme skore uzdravenie....aj my sme nejaki ukaslani a soplavi, ale tipujem to na zuby 😒

katuska.
5. jan 2010

jani, presne viem ako si to myslela s tou "nevyhodou" s pripojenim.. niekedy by som mala rada poruke rusicku vsetkych sieti 😀

hribik - obdivujem ta, ze este cestujes hore dole 😅 a prajeme skore uzdravenie..

elly - aj tvojmu manzelikovi.. snad to nie je nic vazne 😔

my sme boli vcera na ockovani - osypky,m, r.. marek ani nepipol. lenze dnes zacal soplit a kaslat, tak snad nevadi.. neviem, ci je to zo zubov alebo z coho. do pusy ma nepusti a ma zatial 10 zubov, takze mozno sa mu tam nieco chysta..

lienocka - este k tym zubkom, ja by som na tvojom mieste isla k zubarke. radsej nech chvilku poplace ako nieco zanedbat.

katuska.
5. jan 2010

tiez som prisla na to, ze na kazdom utvare nieco ine a dokonca v kazdych dverach 😠 s madi sme boli raz vybavovat spolu, akurat v inych dverach a my sme zrovna narazili na neochotnu pani uradnicku, ktora ma prehanala ako soplave decko. uz som mala sto chuti jej nieco povedat.. uz sa tesim na zmenu trvaleho bydliska, snad nam to otvori ine dvere 🙂

marekovi sme kupili na vianoce duplo a je to super hracka.. aj pre nas dvoch 😀 marek zatial rozobera sem tam spoji nejake kocky, ale bavi ho aj pozerat ako nieco z toho staviame. skoda len, ze je vela sad takych, co sa tam nic nesklada, len su tam panacikovia a auticka uz postavene..

my by sme sa tiez radi niekde vysankovali na nejakej chate, ale MM ide zase na 2tyzdne prec, tak rozmyslam, ze pojdem k nasim do ziliny.. tam sice tiez nie je snehu, ale odpocitavanie dni samej doma nerobi dobre 😒

vsetkym prajem pekny den a aspon trochu snehu.. idem dalej ukladat veci z vriec do skrin 😀

katuska.
5. jan 2010

a aj emke a vsetkym ostatnym chorobkam, aj tomaskovi.. prajeme skore vysoplikovnie.. 😉

jankamanikova
5. jan 2010

Ahojte!
Tak my vegetime doma. Jakubkovi vysli dve nove stolicky, ked sme boli v PO; takze sa jedoval, lutoval a mojkal kolko sa dalo a nocny spanok nebol ziadny, lebo ho vsetko bolelo. Ockovany este nie je, ja som na to nejak zabudla, tak skusim zajtra volat dr., ze co a ako. Sme zdravi, co som rada, lebo pred Vianocami to bolo uplne hrozne, ale aj to musi byt.
Na vychode sme si uzili rodinku, deti ani domov nechceli ist. A boli sme tri dni v Tatrach, na Strbskom Plese a tam bolo najlepsie. Deti si sneh uzili, valali sa v nom, jedli ho a Jakubko to cele zazracne prespal, co som nechapala. Janik s Matuskom sa tesili, ze tam maju svojho deda (mojho otca) a oni ho miluju, tak si ho vychutnavali.
Boli to krasne Vianoce, aj Stedry den sme mali nadherny. Deti to prezivali ukazkovo a velmi nas prekvapil Janik, lebo sa velmi snazil a pomahal a aj na sv. omsi bol dobrucky a pod stromcekom hladali Jeziska 😉 . Darceky ich velmi potesili, podelili sa a pohrali hned, ale najväcsi darcek bol, ze sme boli spolu a mali sme neuveritelny pokoj a deti boli uzasne nadherne. Je fantasticke vidiet, ako to kazdy z nich preziva primerane svojmu veku a aky su mudri a rozumni a vzajomne si vsetko vysvetluju. Jakubko sa medzi nich zapaja ako sa da a neskutocne sa vie hrat s nimi a velmi sa pohra aj sam.
Velmi nam robia radost a to je pre nas s Janym najkrajsi dar, ktory mame - oni sami.

Teraz mi spia, Jakubko isiel s Janym do obchodu (lebo prazdna chladnicka 😀) a ja mam veget. Prajem Vam vsetkym pokojne dni a radost do srdiecka ...

nika.r
5. jan 2010

elly, prajem manželovi skoré uzdravenie, dúfam, že to nie je nič vážne. Držkajte sa, určite je to veľmi náročné.

katuska,my sme po veľkom úspechu dupla kúpili aj také len čisto s kockami. Sú rôzne veľké krabice, my máme zataiľ menšie balenie. Ale už sme si postavili zastávku pre autobus aj garáž pre autíčka a podobne. 🙂

katuska.
5. jan 2010

nika, my sme kupili taku krabicu v alltoyse ze 90ks za nejakych 25e a pacil sa mi velmi taky box v hypernove. mal sice len 30ks, ale aj macicku a okno, tak to ma na ozivenie 🙂 a tiez staviame domceky, garaze, vezicky.. paci sa mi to velmi, uz sa s manzelom tesime na ozajstne lego, kazdy mame este z nasho detstva odlozene, tak musime vyhrabat, poumyvat..

marek ma aj hnacku, tak predpokladam, ze to budu zubky..

jancia
5. jan 2010

Ahojte

ja tiez vegetim, vsetci okolo mna tu spia, aj pes 😝, docitala som knizku a este mam chvilku kym sa Tomi vybuva... asi ho zmoril ten cerstvy vzduch 😵 .
Jani pekne si to opisala, musite mat krasne Vianoce s detickami, ja mam tiez rada ked je plny dom, my sme boli najprv sami len rodinka, no a potom aj so svagrovcami a neterkou u svokrovcov a Tomi s neterkou tiez boli zlati ako sa hrali s darcekmi a tesili 🙂.
No a uz len cakame kedy pribudne dalsi maly cloviecik do nasej rodiny - svagrina caka uz kazdu chvilu - oficialne 16.1. ale asi bude cisarsky tak uvidime ze kedy... 😵

Baby lego a duplo su paradne, ja som sa tiez hrozne rada hravala s tym, neter teraz dostala ku krabici s kockami ktoru uz mala ze ZOO a ma tam leva, slona, krokodila a neviem co vsetko no ja by som sa s tym kludne vyhrala, paradne to je, asi aj Tomi dostane take volaco k narodkam, to uz sa s tym bude aj on vediet zabavit.

katuska asi to budu zubky, ja dnes kukam Tomimu a uz ma skoro celu von tu stolicku, tak na jednej strane uz moze aj orechy luskat ako Marfusa 😀
a dakujeme za prianie, aj my prajeme vsetkym choruckym skore uzdravenie! a zajtra pekny sviatok trojkralovy! A tym co maju az zajtra Vianoce pekne sviatky 😉

hribikana
5. jan 2010

pekny vecer,
s tym prispevkom sa to da vybavit aj 1/2 rok dozadu, takze s uradmi si zatial hlavu nelamem, potom ked bude manzel lietat s maleho papiermi ho tym poverim 😉
a aj tak mi uz iba na 11 dni v januari vychadza do materskej
Nina je dnes uz omnoho lepsia, spala od 10,00-12,30 a ja s nou 😀 a teraz okolo piatej tiez 45 min. takze dospava chorobu a neodolala som a ked po obede krasne svietilo slniecko isla som s nou von na sankach, krasne bolo, -2 pod nulou a slnecno, takze nedalo sa pozerat na to iba z okna, ant. co predpisala deckarka som jej nedala, aby ked ich bude vaznejsie potrebovat zabrali, dufam, ze to teraz rozchodi aj bez nich
pekny vecer prajem a detickam, aby ich uz zubky netrapili

jankamanikova
5. jan 2010

Lego je uzasna tvoriva hra pre deti. My mame zakladny box od 1,5 roka do 5 rokov a postupne sme dokupovali rozne sady, ked boli v akcii, lebo inac je to hrozne drahe. Ale ked maju tych 20-50% zlavu, tak hned dokupime, co sa da a odlozime a dame na narodeniny a tak. Deti sa z toho hrozne tesia a skladaju podla vlastnej fantazie a Jakubko sa k nim prida. Janik mu postavi sam lietadlo alebo auto a Jakubko sa s tym hra a rozobera to. Velmi ich to bavi a oni si tie vytvory davaju na vystavu na okno a Jakubko im to potom rozobera a oni sa hnevaju, tak vzdy mu vysvetluju, ze to nesmie a Jakub sa rehoce 😀 a ja v pozadi len pozorujem ako si sami riesia ten svoj svet.

Vsetci mi to spia, tak pozriem asi nejaky film, bo spat sa mi nechce. Pekny vecer ...

kape
5. jan 2010

Ahojte mamulky.
JA len tak na skok, chorym zelame skore uzdravenie a oslavencom vsetko najlepsie, mna tiez prechod do dalsieho desatrocia mojho zivota caka zajtra 😉

Ale chcela som napisat, ze s krpcami by sme do augusta mali stihnut preventivnu prehliadku u zubara, lebo ak to nestihneme po dvoch rokoch vraj uz budeme musiet za preventivku platit, dnes to bolo v spravach a to som sa pytala zubarky v decembri tak vraj staci az ked bude mat dva roky, no tak neviem...Ale ja nas urcite do toho augusta objednam , aj tak mu uz chybaju len stolicky posledne a podla vsetkych priznakov su uz na ceste.

My tu mame u babky maleho synovca, tak Samko sa z neho vytesuje a vola nanho ze babo. A dnes dal synovec Samkovi aj riadnu priucku, ho poriadne tymi svojimi rucickami "vyfackoval". Ale Samko ked zisti, ze ho mam na rukach hned sa zacne dozadovat svojej mamy.

Tak ja idem za synom do hajan, zajtra sa ide na boby, sa mu to velmi paci. 🙂

aktak
autor
5. jan 2010

do noveho roku 2010 prajeme aj my len to najlepsie a hlavne vela vela prevela zdravia 🙂

my sme silvestrovali v jednom piestanskom hotely, 3 dni, bolo super lebo boli aj nasi takze nam drobcov postrazili 😵 a dnes ma uz malicke zacalo poriadne kopat, tak ze aj ocinko to uz citil, a Adamko sa stale pyta ze kedy uz vyjde babetko z bruska 🙂

jankamanikova
5. jan 2010

Aktaaaaaaaaaaaaaaaaak - to nie je mozne. Co to citam? Velmi sa tesim a zehnam Ti pokojne a dobre tehu. Je to uzasneeee!

Kape - my sme u dr. uz boli a deti maju moznost ist na preventivku 2x do roka.

kape
5. jan 2010

Janka a co na zubarku Jakubko, vobec otvoria takyto krpci pusu ?
No ja nas objednam ked sa vratime spat, uvidim, kedy bude mat volny termin.

jankamanikova
5. jan 2010

Kape - on sa furt rehoce, tak dr. len kuk do pusy, prstekom to prezrela a hotovo. Najblizsie pojdem asi na jar ... Jakubko su umyva zubky uzasne, to ho naucili jeho bratia, takze problem s nim nie je.

kape
5. jan 2010

Uz aj Samko si da umyt zubky, podla mna je unho chrup v poriadku, len doktorky a biele plaste mu velmi nevonaju , tak to bude zabava 😵

danulik
5. jan 2010

my keby sme sli teraz k zubarovi, tak by si asi myslel, ze si z neho robime prdel 😀 😀 😀

danulik
5. jan 2010

inac ahojte 🙂 😉

jancia
5. jan 2010

Danulik 😀 😀 😀

elly111
7. jan 2010

baby ďakujeme 🙂 , ešte nemáme výsledky, čakáme
kape dodatočná gratulácia k narodeninkám 🙂
lego frčí aj u nás, dostali sme dva rovnaké boxy na Vianoce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre