Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
6. mar 2009

hviezdi, patrik tak isto - 50ml a staci, ja si teda ani vlastne neviem predstavit ze by zjedol 150ml 😀
normalne sa mi zda ze by sa to donho nevoslo 😀

lalunna
6. mar 2009

basky, ja mam ako prve topanocky celokozene z deichmanu z avionu
az druhe dam s podrazkou, kupim ich asi niekde v zdravotnickych potrebach

lalunna
6. mar 2009

teda nie ja ale patrik 😀

lalunna
6. mar 2009

ja este nedavam ovocie, ale jablko budem davat surove a postruhane na tom sklenenom struhaciku

nesca
6. mar 2009

Baby,

no zase sa mi darí, neuveríte čo som pred chvíľou urobila. No uvarila som Paťovi mrkvu ryžu a špenát a potom šup s tým do mixéra a také to bolo nejaké husté, tak som do toho pichala vareškou z umelej hmoty, no a ona sa tam zachytila a troška som z nej pomlela 😀 😀 😀 , tak som to celé vykydala, aj tak to vyzeralo ako žabí grc a Paťko bude mať zase Hippík, dnes už na varenie proste nemám nervy 😝 😝 😝 . Sebe urobím na obedík špagetky, to bude hádam bezpečné 😉 . Uf . . .

elly111
6. mar 2009

nesca 😀 si ma pobavila, i keď ty si sa ani nebavila
no idem prečítať aspoň, o stranu späť nejako nestíham 😀

iwuskaaa
6. mar 2009

Ďakujem mamičky za ukľudnenie 😉 .
Asi preto stresujem, lebo tu vidím, aké krásne bacuľaté detičky máte Vy 😉 . Ale tak snáď aj Dávidko bude lepšie papať a priberať 😵 .
Idem dať skúsiť brokolicu, som zvedavá, čo mi na to povie 😕 🙂

lalunna
6. mar 2009

ivus, bud rada, aspon nemas presilene ruky 😉

iwuskaaa
6. mar 2009

Lalu 😀 ...ale na druhej strane by som bola vymakaná 😀
Tak už sme papali brokolicu, celkom sa ujala, tak dúfam, že sa to polepší, asi mu nerobil dobre ten kaleráb 😝 🙂
Dobrú chuť k obedu, teraz si idem dať aj ja...kuriatko 😝 🙂

katuska.
6. mar 2009

iwus, marekovi tiez kalerab nesedel. bolo mu z neho tazko.. 😝

tamita
6. mar 2009

Iwuš - my sme ešte dodnes nezdvojnásobili pôrod.hmotnosť-3 720g. Momentálne má Leuška asi tak 7 300.A papá celkom dobre-6x denne 170-200 mlieka + obed zelenina a to spapá 100-150.Ked jej chutí,tak to spráska lyžičkou aj za 5minút.

katinka0000
6. mar 2009

no nas nico nas vcera zase prekvapil. sme nevedeli, co mu je. 3-krat po sebe papal. to je hrozne s nim, aky je to jedacisko. uz ma urcite min. 11 kg.

kape
6. mar 2009

Ahojte.
My sa hlasime uz z Liptova 🙂
Ja Samkovi do cistej kasicky to je jedno akej, musim nieco postruhat na jemnom struhadle, lebo inac velmi nechce. A objavili sme kukuricne chrumky a to je asi nasa najlepsia lyzicka, mozem sa aj roztrhat lyzickou papat nebude a ked to skusim napr s tou chrumkou tak toide jedna radost, aj ked 150 ml to este nie je.

Tessie - aj ja sa tesim na plavanie z pohladu soferovania, my to mame o 9:15 hod. takze ranna dopravna spicka cez BA to isti 😒 Ale neboj zvladneme to, sak sme nejake mamy 😀

Ak by ste chceli tu su foto zo Samkovho krstu http://picasaweb.google.sk/dulikovci/Samkov_krs...

A prve topanocky sa asi tiez vyberiem pre Samka kupit do zdravotnickych potrieb, aby boli poriadne krojene. Tie prve ked zacinaju chodit su pre spravny vyvoj chodidiel velmi dolezite, preto sa doporucuje, aby mali svoje, nie uz po niekom podedene.

katinka0000
6. mar 2009

kape: aj ja davam kukuricne aj ryzove chrumky. velmi mu chutia.

ma niektora typ na tie topanocky? aka znacka je najlepsia?
hej, je velmi dolezite, aby dietatko malo co najkvalitnejsie topanocky. ale moja znama kupovala dcerke fakt nenormalne kvalitne a drahe topanocky. dala si natom zalezat. aj napriek tomu ma malinka velmi ploche nohy. tak ja neviem.

katinka0000
6. mar 2009

kape: krasne fotky!

tamita
6. mar 2009

Kape - no ozaj krásne fotky máte z krstu a Samko úplne hviezdi a rozdáva úsmevy.Velmi pekná-vydarená mladá rodinka je z vás.
Katinka,kde tie chrumky kupuješ,normálne v potravinách?a to ako ich Nico papá?

jamaica77
7. mar 2009

Katuska - nebud smutna s tym chudnutim, schudnes, to chce cas, niekto chudne prirychlo ako ja 😠 niekto pomalsie.....Fakt, nestresuj sa koli tomu lebo o to to pojde horsie......Ja by som rada prijala tvoje extra kilecka, ja som uz priesvitna, ledva ma nohy unesu, som nestastna z toho chudnutia, uz mam vahu ako pred 14 rokmi ked som mala 18r, rodicia priletia o 2 tyzdne nas pozriet, ked ma zbadaju zlaknu sa, zase si vypocujem od nich, ze preco som chuda ako chrt, ze ci som chora, ci nejem.... 😅 ale ja jem raz denne - a to cely den, vkuse som v chladnicke, o sladkostiach ani nehovoriac, nestihame kupovat, pred tyzdnom som tu mala svagrinu z sk, doniesla mi plno slovenskych chrumiek, horalok, sojove tycinky, do tyzdna bolo vsetko fuc, vsetko som zjedla na posedenie 😕 az mi je z toho zle len si pomyslim co tu vystrajam a ta debilna rucicka na vahe sa nechce pohnut dohora. uz som rozmyslala aj o tom ze by som prestala kojit, ale nechcem babulu ukratit o MM, ona to tak lubi a aj ja rada kojim, hlavne vnoci mi to kojenie velmi vyhovuje, ze nemusim utekat do kuchyne jej rozrabat UM.

No vidim ze tu mame vecsinou samich dobrych jedakov, no nie ako Alexa, ta velmi nechce papinkat papanicku, ta by najradsej bola len na MM, ale nastastie kojenie sa posunulo z kazdych 2h na kazde 3h 😝 , nocne mame este stale 1 alebo 2 kojenia. Pobolievaju ma bradavavky - hlavne v polohe po leziacky - vysaje zo mna aj spik potvorka moja. Citam ze co vsetko davate papinkat svojim drobcom a ako im chuti, len nech vam to nadalej tak krasne pokracuje......Mame problem s podbradnikom ani za svet si ho nechce nechat pri jedeni, tak sme spinavy od hlavy po bruchu lebo vkuse musi nieco ozuvat pri jedeni len aby sa zabavala.....

AlexaeEste nema ziadny zubok, nestvornozkuje a ani nechodi. Za rucicky vie pekne stat, aj sem-tam urobi krocik, sedenie je na jednicku a aj otacanie sa - kotula sa perfektne dostane sa kam chce....hihi, tak naco sa ucit po styroch, ze? 😀 Jaj a najnovsie sa jej strasne paci sediet v nakupnom voziku 😵 😵 😵 uz sme trikrat tak boli v obchode - paradicka, vyskiera sa na vsetky strany, na kazdeho a hlavne sa jej paci ze sa naciahne za hocicim co je poblizku a vsetko chce obchytkat 😀 a uz sme bol parkat aj na detskom ihrisku na hojdackach, tak to sa jej lubi velmi 😵 uz nech je teplo aby sme isli castejsie, ta hrozna zima uz trva nejako pridlho. 😠

zuza.m
7. mar 2009

basky praveže som sa sem dostala až teras a nečitala som skoro nič ,nechcem sa vam sem moc motat ved už tu mate svoje temy.len som chcela vediet či je to normalne ked ta odmieta mliečko.ale asi nie.ja mu to davam napriklad do ryžovej kaši tam by mi ho zjedol.aj som zvykla mu to davat skoro do každeho jedla koly mliečku.iba že nastal problem že mi potom nechcem zase same ovocie a samu zeleninku že mu to bolo moc silne.ovocie kysle.tak som z toho zase upustila.alle zase nepapa tolko mlieka tak neviem čo je lepšie.

kuratenko11
7. mar 2009

Ahojte maminy
prrrroooosssiiimmmm o radu,mam teplotu,mozem kojit?To je teda vikend ☹ rano sa zobudim najskor nadcha a neskor horucka,citim sa hrozne.Nasadila som si homeopatika,tak dufam ze zaberu.
Kape krasne fotecky,je z vas naozaj krasna rodinka 😉
Idem za malym,lebo uz mi stvornozkuje pod pocitac 😀 😀 😀

aktak
autor
7. mar 2009

kuratenko mozes, nektory tvrdia ze aj pri tych vyssich teplotach nektory ze nie, ale ja myslim ano

kuratenko11
7. mar 2009

dakujem,budem kojit stale 😉 idem rychlo do sprchy si zrazit teplotu,uz mam nad 38.5 ☹ ☹ ☹

danulik
7. mar 2009

kuratenko - ano, mozes kojit..
davaj si castejsie sprchu, vela tekutin, cajik, vypotit - ved to poznas 😉 prajeme skor uzdravenie!!

kape - zlatucki ste na tom krste 😵

jamaica - ahooj, kde si bola stratena??

baby - chcem sa spytat, pouzivate uz niektora autosedacku (nie vajicko - ale napr. tu od 9 - 18 kg)? alebo odkedy planujete?
my sme akurat reklamovali kocik a ak nam uznaju reklamaciu a vratia peniazky, tak kupime iny kocik a neviem, ci sa este oplati kupovat aj vajicko alebo nie 😖 vratili by sme cely set - aj s vajickom.. co myslite?

kuratenko11
7. mar 2009

este mam jednu otazocku,ked sa vam nahodou deturence postavia,myslim,tak ze lezim na zemi a maly je cez moje nohy a stavia sa na nozky,maju vase deti vystrete prsteky na nohach?Lebo nas ich ma pokrcene ☹ uz som si myslela,ze bude mat mle pancusky,alebo ponozky,ale su mu dobre a aj tak ich ma pokrcene.Nehovorim,ze stale,ale vacsinou 😉 neviete co to znamena,ci to mam riesit,alebo co?

basky
7. mar 2009

Ahojte,
Danulik, ja by som vajko nekupovala, na tu chvilku si skus od niekoho pozicat, fakt sa to podla mna neoplati, ani sa nenazdas, a Lili zacne sediet, plazit, lozit a stavat sa na nozky, teraz to uz ide velmi rychlo.
Tie puzzle som si objednala, teda ak dodaju, este jedny.
Kape, krasne fotky, tak uz ste pokrsteny 😉
Kuratenko, aj nas Simi krci prsteky, niekedy teda ano, niekedy nie, vobec to neriesim, podla mna to je normalne.

belasa
7. mar 2009

kuratenko, kludne mozes kojit, snaz sa teplotu drzat pod 38 max 38,5 sprchovanim a mozes pouzit paralen...
Prsteky na nozkach pozriem Riskovi zajtra ci ich ma pokrcene ked stoji...inak za rucky uz pekne chodi..a straaaasne sa mu to paci...
Danulik, tiez si myslim ze vajicko ti uz bude zbytocne my uz pouzivame 9-18...do vajicka sme sa uz nezmestili, leda jak s obuvakom 😀 (maly ma uz 9,5 kg) a uz aj pekne sedi....

danulik
7. mar 2009

kuratko - lili este nestoji, ale prsteky na nohach ma pokrcene stale 🙂

basky - zatial sme si vajicko nechali a ked uznaju reklamaciu, tak ho vratime.. takze zatial sme v pohode, ale asi fakt uz kupim rovno autosedku 9 - 18 kg..
aj ja uz cakam na tie puzzle 🙂

belasa - dik 😉 neviem kolko vazi lili, tipujem ze okolo 7 - 7,5 kg, uvidime v najblizsej poradni.. este sama nesedi, ale tak hadam uz pomaly zacne 😅

ada11
7. mar 2009

kuratenko, kojiť môžeš, ja som mala vo februári 38,5 a kojila som - myslím, že do 38,5 st sa môže kojiť, ale niektorí odporúčajú aj pri vyššej teplote 😉

tamita, katinka kupuje tie chrumky asi u nás v Zdravienke /predpokladám/, sú neslané ... 😉

Ja som dnes dala Anet prvý raz mäsko a chutilo, ale samozrejme, že musela byť k tomu brokolica 😉 Skúsila som jej dať aj banán, ale prvá lyžička ju striasla ako 220 V, druhá ako 360 V a tretia...tak to som myslela, že vyrazí poistky 😀 Potom ako-tak prišla tomu na chuť, ale spapla len 40 ml - dala som jej do toho aj trochu MM. 😉

jamaica77
7. mar 2009

Kuratenko - tak ako ti dievcata radili, mozes kojit s teplou, skus si ju zrazit paralenom ten sa moze aj pocas kojenia, neuskodi. Drzim palce aby si sa cim skor z toho dostala. wow Simonko je taky sikovny on uz stvornozkuje, este tu niektore babetko svornozkuje? No tak to musis mat oci na stopkach pri nom, ze?

Danulik - nebol cas, mala som tu svagrinu z Sk, tak som sa jej venovala, zatjra prileti mi brat na 4 tyzdne takze sa budem venovat jemu a o dva tyzdne moji rodicia na 5 tyznov, tak tu bude veselo,s trasne sa tesim
😵

danulik
8. mar 2009

jamaica - tak si to uzite 😵

katinka0000
8. mar 2009

ahojte!

tami: nie, kupujem ich v "zdravienke", to je taky jeden obchod u nas v TO. tam predavaju take bio potraviny a vseliake zdrave veci. normalne ich dam nicovi do ruky a on si pekne da do pusinky a papa. je to super, ze sa mu to rozpusti v ustach a nemoze sa tym pridrhnut.

danulik: my uz nepouzivame vajicko. nico sa nam do neho uz nezmesti. mame taku normalnu sedacku, ale polohovatelnu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre