Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mizulienka
20. apr 2009

ahojte, tak k tym "hlupym" otazkam, alebo aj nazorom pridavam aj ja jeden...ked sa maly narodil mal 3500g a teraz ma 8 mesiacov a ma uz cez 11, proste je z tych deti, ktore bleskvoo rastu...a to som sa napocuvala od celej svojej rodiny ale velmi prekvapivo aj od niektorych lekarov (chvalabohu nie nasej pediatricky), ze maly je tucny a ze mu mam davat menej jest, nahradzat kojenie vodickou a podobne, ze sa nebude maly stavat na nozicky, lebo je velky a pod. Maly je pritom cisto dojceny, teda okrem tych par lyziciek zeleninky, ktore teraz zje...je slaby jedak.
Najprv som tie nazory velmi riesila, ale ked vidim, aky je maly sikovny a ako zacina pekne chodit, kaslem na to 🙂 takze taketo nazory asi jednym uchom dnu a druhym von
😵

bammbi
20. apr 2009

ahojte babulky,
ako pekne ste to tu popisali 😵 pozdravujem vas vsetky 🤐 😵

...ja som tiez "co za matku", ktora vlastnemu dietatu nedopraje, ani kolac ani velkonocne vajicko, ved deti predsa cukor k zivotu potrebuju...

mizulienka, tak to som este nepocula, ze nahradzat kojenie vodou, to je iny hlod 😀

mizulienka
20. apr 2009

bammbi, vidis, ani ja som to predtym nepocula, ale rodina mi "otvorila oci" 😀

bammbi
20. apr 2009

my sme nasej bambulke vcera kupili maly nafukovaci bazenik, naplnili ho velkym mnozstvom takych farebnych makkych guliciek/lopticiek a umiestnili uprostred obyvacky... Keby ste videli, v akom je vytrzeni, ked ju do toho farebneho mora posadim, nevie ktoru lopticku ma chytit skor 😅
No a maminka moze spokojne odbehnut na zachod bez umiestnovania dietata do suchej vane plnej hraciek 😎

katinka0000
20. apr 2009

ahojte baby!

chcem sa spytat mamiciek, co chodia s detickami plavat. my ideme KONECNE v stredu. po dlhej dobe sa im uvolnil termin, tak nam ta pani dnes volala.

co vsetko si beriete na plavanie? hodte nejake tipy. dik!

danulik
20. apr 2009

bammbi - prave som dnes tie gulicky hladala na nete 😀 a som rada, ze pises, lebo aj my mame taky bazenik a netusim, kolko guliciek do neho treba - ja som chcela objednat 200 ks, staci to? priemer je 7 cm.. dik 🙂

lalunna
20. apr 2009

bambi, to je super s tymi gulockami 😵 viem si zivo predstavit

katinka, ja beriem na plavanie: osuska 2ks, spajle od usiek, krem na tvar, telo mu nenatieram - bolo mi povedane ze nech si sam vytvara ochranny film, prebalovacie potreby, jedlo a pidlo pre maleho, plus pidlo pre mna - vzdy vysmadnem teplo tam je, tot vsjo
potom vzdy zaspinka, takze pohodlne oblecko, decka podla pocasia a vhodna capicka aby dobre zakryla uska a cielko

patrik je po kablovom obdobi momentalne kalkulackofil, ani som nevedela ze ich tolko doma mame 😀 aj eurokalkulacka sa konecne vyuzije 😀
potom ma rad gumeny usb kluc a metre co sa navyjaju a uz vie sam zhasnut svetlo, to ho fascinuje ked ja stiknem a zhasne sa, tak sa to aj on naucil 🙂
myslim ze prichadza obdobie ze by som ho mohla uz co to naucit, asi zacnem teda s tym znakovanim 😕
neznakuje tu niekto?

elly, jani, tusim v avione su tie gulocky pre deti, nie? musime tam zajst v tu stredu... 😵 a otestovat posobenie aj na nase decka 😉

bammbi
20. apr 2009

danulik, ano aj my mame tie gulocky/ lopticky s priemerom 7 cm ( velkost ako tenisova lopticka ) a kupili sme jedno balenie s obsahom 100 ks. Nas bazenik ma priemer 110cm, a tie gulocky akurat pokryju dno, myslim 200ks bude asi idealne, aby sa do toho bolo mozne aj patricne zaborit... 😅 inac, ja som tam dala aj ine hracky, takze pohoda. Kupovali sme to v miestnom detskom obchode a jedno balenie stalo 9.90,-Euro, bazenik stal 5.90,- , neviem ake su ceny na nete... Inac je super, ze su z makkeho plastu, lebo ja som v detskych centrach videla len tie tvrde...Inac tes sa na to, ked zacne tie lopticky vyhadzovat...
200 lopticiek po celej obyvacke 😀 😀

katinka, ja na plavanie este beriem prebalovaciu podlozku a vajicko-autosedacku. Do toho bambulu dam, ked sa prezliekam ja, aby mi nespadla z lavicky, prip. neostavala na mokrej zemi...

Ozaj, mame novinku, my uz stojime v postielke, drzime sa postielky ako o zivot a hadzeme bezzube usmevy naokolo. A tiez sa herecka uz parkrat sama pokusila vstat zo sedu pridrziavajuc sa tyciek postielky... 🙂

bammbi
20. apr 2009

lalu, ze kalkulackofil 😀 Ja mam kamosku, ktora znakuje s dietatom, pochvaluje si to, ale myslim, ze zacala az okolo 1 roka. My sa trapime s dvoma jazykmi, takze znakovovu rec asi vynechame.
Inac je to riadny chaos, ked este aj zvieratka vydavaju ine zvuky v kazdom jazyku. Slovensky kohut robi kikiriki, anglicky kokodululu, slovensky pes robi hav hav, anglicky wof wof, takze moje dieta je chuda uz teraz zmagorene... 😀

elly111
20. apr 2009

lalu v all toyse nie? Musíme pozrieť 😵 , stále verím že sa stretnutie podarí uskutočniť 🙂
To musí byť fakt zábava pre deti, kúpime rovno aj bazénik aj guľôčky nech máme novú dekoráciu v obývačke 😀 , keď príde ocinko zo služobky 😀
my sme vedeli znakovať pes a napodoobňovať vieme apača, ukážeme vám 😀
lalu joj čo náš robí úbohej eurokalkulačke a ešte máme takú veľkú čo aj pípa, tak ju trieska o zem aby lepšie pípala 😀 a najnovšie našiel baterku čo mám pri posteli ak by v noci nebola elektrina, tak si večer robí svetelnú show 😀
bambi 😀 😀 😀

danulik
20. apr 2009

bammbi - dik, tak teda objednam 200 ks, jeden ks stoji 0,17 eur, takze spolu to vychadza 34 eur, oproti tvojej cene je to dost, ale co uz.. a bazenik stal asi 8,90 😉 tesim sa na veeela guliciek v obyvacke 😀

danulik
20. apr 2009

bibi - aj lili sa skrabe na brusku, vzdy ked ma dole plienku..

kuratenko - ja davam do zel. prikrmov aj ryzu, ovsene vlocky, alebo cervenu sosovicku, tak vyskusaj 😉

BB - ideme na milu?? 🙂

danulik
20. apr 2009

musim pochvalit lilienocku, zacala pekne papat - aj ovocie aj zeleninku (plus vyssie spominane "prilohy"), pekne otvara pusinku, uz neminieme 30 servitok pri jednom papani 😀

jankamanikova
20. apr 2009

Danulik - my sme kupili tie gujlicky v Tescu. 100ks - 150 Sk. Takze Ty to mas akesi predrazene, skus pohladat za lacnejsie. Nasi chalani tie gulicky miluju a hraju s nimi vsetko - tenis, badminton, "skvoš" (ci ako sa to pise 😉 ). Ale najlepsia hra je "utekaj, lebo Ta trafiiiim" 😀 😀 😀 😀 .

danulik
20. apr 2009

jani - dik, pojdem pozriet do tesca 🙂

jankamanikova
20. apr 2009

Danulik - este k tym gulockam. To bol taky obal a v nom sto guliciek. Bola to akcia a podobnu mali aj v Hypernove.

danulik
20. apr 2009

jani - asi viem co myslis, ja som to tiez videla v tescu, ale vtedy som este nevedela, ze to raz budeme potrebovat 😀

katinka0000
20. apr 2009

lalu: a ako to prebieha? treba sa predtym aj osprchovat sprch. gelom? a po? aj sprchujes maleho?
ak nieco o znakovani najdes na nete, tak posli. aj mna to zaujima. som o tom pocula vela pozitiv.

bammbi: to vajicko by som zobrala aj ja, ale mne sa do neho uz nico nezmesti.

baby co davate detickam na potnicky? este ani leto nezacalo a nico ma uz teda potniciek pozehnane. hlavne na "podbradku". 🙂

danulik
20. apr 2009

kati - aj lili sa robia potnicky - hlavne vzadu na krku a na chrbte, spoti sa aj v body s kr. rukavom (ked vonku spinka), davam jej na to pudrik (od nobilis tilia alebo chicco) 😉

belasa
20. apr 2009

Lalu, ohladom znakovania....pocula som o tom uz davnejsie ked sme este nemali Riska a teraz si mi to pripomenula....ano aj ja chcem zacat...pozerala som stranku www.znakovanie.sk ma to dost nadchlo...mas nejaku literaturu podla coho pojdes ?? alebo skusis nejaky seminar alebo oboje?? A myslim ze je fakt najvhodnejsi cas zacat. Zajtra chcem zavolat tej pani ohladom seminara len ma odradza ze su v Lamaci (uplne opacny koniec BA ..teda pre mna). Nooo ale velmi sa tesim 🙂 Nas risko kruti hlavou ked uz nechce jest a ked mu nukam vodicku a on nechce...je to sranda....

katinka0000
20. apr 2009

danulik: nicovi sa robia potnicky okolo celeho krku, pod pazuchami, pod kolienkami vzadu, v jamke v lakti. je to riadny tucko, takze sa to tam vsetko poti. 🙂

a liehom sa to nema potierat?

katinka0000
20. apr 2009

belasa: nas nico ked nechce papat, tak mi odstrci ruku s lyzickou, ked sa mu priblizim pri ustocka. alebo ked som mu daval antibiotika, tak mi zavrel usta a nechcel mi ich otvorit ani za zivy svet.

danulik
20. apr 2009

kati - ja liehom nepotieram, len obcas okupem v repiku.. no a ten puder 😉

katinka0000
20. apr 2009

my mame doma puder klorane, tak mu skusim dat ten. a v repiku ako kupes? normalne ho uvaris a nalejes ho potom do vanicky s vodou?

danulik
20. apr 2009

uvarim, necham 2 sacky (asi 0,5 l) 10 min. vyluhovat a nalejem do vanicky s vodou 🙂

idem uz hadam spat, dobru noc prajem 😵

kape
21. apr 2009
basky
21. apr 2009

Ahojte,
vsetky Vas pozdravujeme 😉 Chodim uz sem pomenej, ale citam poctivo, aj ked nie kazdy den.

My sa mame super, zatial sa Simi drzi, este chori nebol, tak nech mu to tak vydrzi co najdlhsie. Stale sme vonku, mame nejaky program, alebo sa motame tu v nasom okoli po parku, na Strkovec, Kuchajdu .....
Stale mame len 2 zubky, plazime sa paradne, na styri len obcas, chodime krasne za rucicky, uz 3 tyzdne mame paradne topanocky. Posledne dni sa tak zlepsil, ze len chodit a chodit, uz mi krize odchadzaju. Ani uz nevydrzi cele poobedie v kociku, ale tak to uz byva, ked deti zacnu chodit.
Nemozme uz nic mat na stolickych, sedacke ... vsade sa postavi a vsetko zhadzuje. Plazi sa v celom byte, vsade za mnou ako psik, ked mu zavriem kupelku, taky rev spusti, ze hned otvaram, hodim na zem uterak aby ho dlazba nechladila a je tam so mnou.
Vela nestiham, akurat navarit, nastastie manzel vsetko porobi a rad.

Super napad tie gulicky, ak budu niekde v akcii, napiste, hned kupime aj my 😉 V tescu ich maju stale? A ten bazenik na ne je tiez k nim pribaleny?

Nedame niekedy stretko, Ba a okolie, ked uz je tak krasne? Strkovec mate asi daleko, tak mesto? Alebo Sad Janka Krala?

danulik
21. apr 2009

kape, basky - ahojte 🙂 dlho ste sa neukazali..

ozaj baby, co je s nasim stretkom? kde je "veduca zajazdu"? 😀

nika.r
21. apr 2009

ahojte 🙂

mizulienka, v knižke je napísané, že treba držať pod zadočkom,a le mne tak spočiatku nevedel udržať stabilitu, tak som ho držala za boky..neskôr môžeš skúsiť Miška nakláňať na boky, bude si tak trénovať udržiavanie rovnováhy...inak, ja Tomiho dávam na kolienka aj napr. ked sedím a s niekým sa rozprávam alebo čumí do zapnutej práčky a podobne..vtedy ho len otočím tvárou k okoliu a držím okolo hrudníčka

už sa tak smiešne vie plaziť...kombinuje zaberanie nohami a rukami s otáčaním na bok, čiže vyzerá pritom ako nejaký tuleň 😝ale ešte neprejde veľa, ked dosiahne po čo šiel, zvalí s ana chrbát a spokojne oddychuje..za vecami, ktoré sú od neho ďaleko sa ani nehrnie, vyberá si len blízke ciele

kape, veru dlho si sa neozvala, super, že je Samko taký smejo..aj Tomino bol, ale už začína rozlišovať a už s aneusmeje na hocikoho...v nedeľu pred kostolom mu prišiel pán farár dať krížik, že aký zlatý chlapček a on sa pritom tak rozreval, že farár mal depku, že vystrašil dieťa 😝

basky, paráda, Šimi je iný frajer 😵

Tomino mi dáva v posledom čase riadne zabrať, terza hajá, tak som si spravila oddych, ale nedajú mi pokoj špinavé riady, asi ich idem poriešiť

nika.r
21. apr 2009

a ešte sa tiež chcem pridať kt omu, ako ste tu pred pár dňami pekne popísali o materstve a deťoch...veru, keď si predstavím, že sú mamičky, ktoré by dali čokoľvek za to, aby ich dieťatko povystrájalo a nedalo im spať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre