Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

basky
23. jún 2009

Ahojte,
zasa krasne pocasie a tvrdneme doma
Mizulienka, ak budes chciet, dam Ti kontakt na jednu kočku, co mi Manducu objednala, mala som ju za 2 dni .
Ona robi prednasky, skolenia atd. o noseni, byva hned za zeleznicnym priecestim na zaciatku Trnavky, da sa s dohodnut aj na pozicani a odskusani.
Pozri tu:
http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca

belasa
23. jún 2009

ahojte,
takze hnedu manducu uz nemaju a kedze ju chcem hned tak si musim vybrat : cierna cervena a prirodna....tak som si vybrala prirodnu...
ja som objednavala cez http://www.eskrina.sk/91-nosice-manduca a idem si dnes pre nu...
Som velmi zvedava a neviem sa dockat 🙂

jancia
23. jún 2009

baby ja chcem objednat toto: http://www.puky.at/homepage/produkte/myfirstpuk...
kupia nam starki na 1.rocik, nemate to nahodou uz niekto?

jancia
23. jún 2009

inak aj nasa zzuuzzaa z BA robi poradenstvo ohladom nosenia pre stranku nosime.sk, ak chcete napiste jej na zuza.nosime@gmail.com

belasa
23. jún 2009

jancia, nemame to ale uz som dve deticky na takom istom videla jazdit po vonku 🙂 boli kusok starsie myslim tak 2 roky ale podla mna to zvladnu aj nasi drobci...

slaviq81
23. jún 2009

Jancia, ja som malej chcela kúpiť na leto nejaké takéto odrážadlo, ale mamka ma prehovorila, že radšej počkať do jari a kúpiť už pekne malý bicykel s pomocnými kolieskami. Tak neviem 😝 😕

basky
23. jún 2009

Jani, vyzera to dobre 😉
Nam tiez kazdy radi ako Slaviq, pockat na bicykel s pomoc. kolieskymi, tak neviem ...

jancia
23. jún 2009

no na bicykel je este casu dost, aj tak nebudu skor vediet slapat ako v 2.rokoch, na tomto som citala ze uz vedia aj deti ktore este nechodia sa pohybovat, tak uvidime.
kazdopadne nieco k 1.roku dostane takze 😉

mizulienka
23. jún 2009

basky dakujem za radu, napises mi prosim do IP konktakt na tu pani..dik 🙂
asi najprv zoberieme iba na vyskusanie 😵

mizulienka
23. jún 2009

ahojte, chcem sa spytat, budete kupovat detickam nejake trojkolky alebo odrazadla? treba sa pri vyberani na nieco dolezite zamerat?
maly sa na pieskovisku vrhne na kazdu trojkolku a uz chudatko dostal aj bitku, ked si jednu taku obzeral a jeho majitelovi sa to nepacilo 😠

iwuskaaa
23. jún 2009

Ahojte maminky 😉 ,
chcem sa spýtať 🙂 , alebo počuť názor 🙂 .
Máme teraz také obdobie, malý zaspí večer pri kojení, je tvrdý, snažím sa ho zobudiť, nech ešte papá 😀 , ale nie a nie. Tak ho preložím do postielky, neprebudí sa. No vždy po polhodine začne mrnkať, musím prísť k nemu, iba JA, nikto iný...niekedy stačí pohladenie, niekedy ho musím vybrať a ľahnúť si s ním do našej postele. Nieje to pre mňa až taký problém, ale predsa...trápi ma to...bojím sa vzdialiť z domu, lebo ak neprídem k nemu ja, tak sa iba rozčertí a je po spánku 😖 ...máte niekto s týmto skúsenosti, ak áno ako ste to riešili? 🙂

My sme kúpili trojkolku Leonardo a veľmi sme spokojní, hlavne Dávidko 😵

danulik
23. jún 2009

iwus - ja sa hlasim 😀 tiez sa nam to obcas stava.. ked k nej pride manzel, tak zacne plakat este viac 😖 musim prist ja, zobrat ju do postele, dat cicku a ked si cucne, tak sa obrati na bok a zaspava(me) 😉 teraz sa uz naucila aj na cumel, tak niekedy staci ten.. no ale maminkina pritomnost musi byt 🙂

mizulienka
23. jún 2009

iwuska dakujem 🙂
a my mame podobny problem...maly tiez zaspi pri papani a uz ho iba prelozim do postielky, a za taku hodinku sa zobudi s placom a tiez musim ist k nemu JA, skusali sme to aj tak, ze manzel ho isiel ukludnit ale trvalo to 2x tak dlho, kym maly znova zaspal.
Niekedy som mala pocit, ze to je tym, ze si neodgrgne, tak sa snazim, aby este predtym, ako ho prelozim do postielky odgrgol, ale nemyslim, ze to je iba tym...on sa zakazdym zobudi po takej hodinke.
mam pocit, ze to je iba tym, ze kontroluje, ci som tam 😵
inac, ked som ho ucila zaspavat sameho a isiel do postielky bdely a zaspaval sam, tak som taky problem nemala. Mozno to je tym, ze prechadza roznymi fazami spanku, ja neviem 😠

jancia
23. jún 2009

mizulienka tak ja som prave objednala to odrazadlo puky - link vid vyssie, som zvedava 🙂

jankamanikova
23. jún 2009

Ahojte!
Jancia - to odrazadlo je super vec. Videla som to na www.hrajmesa.sk.
Je dost drahe, ale dieta to vyuzije. Pripomina mi to klasicku motorku-odrazadlo, ktoru mame a ktora uzasne naplnala nasich chalanov. Este aj naplna. Odrazadlo je uzasna vec pre dieta. A pomaha na rozvoj chrbtice a klbov a dieta sa rozhodne nauci rychlejsie bicyklovat, ked absolvuje takuto pripravu. My sme taketo odrazadlo vyuzivali velmi dlho, najviac od roka a pol do tretieho roku (Matusko este motorku huzevnato vyuzivat) a je to uzasna vec.
Mimochodom prave na takom odrazadle je na pieskovicku najväcsia bitka 😀 . Deti to priam fascinuje. Je to super.

belasa
23. jún 2009

iwuska: presne ...ako by som to ja pisala....trva to uz cca 3 mesiace....

katinka0000
23. jún 2009

hribikana: ninke vsetko naj k 10. mesiacikom.

jancia: aj my sme nicovi objednali k narodeninkam trojkolku. sice trochu inu ako ty, ale nieco podobne to je.

http://www.shop4kids.sk/menu/605

mizulienka: nas nicolasko ma doma auticko od dracika. je to 4 v 1. a zboznuje ho! vozime ho v nom ovela castejsie ako v kociku. a teraz je v akcii.

http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

tessie
23. jún 2009

ahojte, u nás je to so zapávaním rovnaké... malá nám niekedy zaspávala pekne sama v postieľke, ale väčšinou na prsníku a bol pokoj až do prvého nočného kojenia... teraz ak náhodou nezaspí na prsníku, tak lezie po našej posteli až kým úplne od vysilenia neodpadne... voláme ju Duracel 😉 ak ju dám do postieľky a ešte je hore, tak plače dovtedy, kým k nej neprídem... to isté mi robí aj poobede. Voľakedy som ju dala do postieľky a pekne zaspala. Teraz sa v momente postaví v postieľke a volá na mňa dovtedy, kým neprídem. Ak neprídem tak spustí taký plač, že sa až zajakáva od plaču. To nemám srdce ju takto nechať plakať, tak vždy pekne prídem a zaspávame poobede spolu. Len dúfam, že je to len také obdobie... Nám to robí odvtedy, ako sme sa vrátili s nemocnice, tak som si myslela, že to je tým, ale vidím, že to robia aj vaše deti, tak to je hádam len prechodné obdobie... Neznášam počúvať reči, že nech ju tam nechám vyrevať, že ved ona raz od vysilenia zaspí... Na to by som srdce nemala...

tessie
23. jún 2009

Sophinka inak dostala takú trojkolku od mojich rodičov, čo má na predposlednej fotke. najskôr sa mi to zdal totálny gýč, ale malá je z toho hotová... a už si sama vie pustiť aj melódiu... hroznéééééé 😀 Toto je niečo podobné, ako dala Katinka. Malá sa v tom postaví a môžme ísť 🙂 Zajtra jej to starký donesie do BA, tak to bude radosť 🙂 🙂 🙂 Ešte sme dostali aj trojkolku od Fisher Price, je to odrážadlo, ale na to má ešte asi čas, ked bude vedieť chodiť.

jancia
23. jún 2009

tessie take reci nepocuvaj, ja si myslim ze sa to upravi, no Tomi ak nie je proste unaveny tak mozem robit co chcem, ale ked ho to zlomi tak zaspi v momente, hoci tiez vacinou na cicke, vecer mu to trva dlhsie...

a odkedy sa mu zacalo pacit pretacanie a vie si aj v pohode sadnut tak v polospanku sa pretoci a sadne si, potom ked si ho vezmem tak okamzite na mne zaspi no je na zozratie vtedy 😵

hihi Duracelka... aj nasu neterku tak volali 🙂

vejinka - ako bolo na stretku? som pozerala foto, vyzera to super, tolko deticiek 😵 sa tesim na to nase, dufam ze bude hojna ucast 🙂

jancia
23. jún 2009

tess niekedy to deckam na odrazadle ide a este ani same nechodia, nech len pekne skusa 😉

tinka66
23. jún 2009

tess - nadherne fotecky...chyba nam sophinka, radi by sme vas uz videli....dajte vediet kedy, ale aj vo stvrtok alebo piatok poobede by sme mohli....aj janciu a ostatne baby s malickymi by som rada spoznala....

nasa larinka sa tiez budi cez noc minimalne 2-4 krat...vcera prvy krat len raz, normalne som nechapala a tiez mala take obdobie, ze sa presne po 40 min zobudila....hlavne ked isli zubky, teraz mam pocit, ze idu dalsie....

nosice su super vec, ja som od malicka vyuzivala satku, ale teraz bolo dost teplo na nosenie a lara musi byt v pohybe, takze mame same zastavky a miesta, kde moze lozit....

stankaji
23. jún 2009

Ahojte baby!!!
Tak boli sme dnes stvrtykrat s Martinkou plavat a celkom dobre zvlada potapanie, ale "rebeluje" pri koliesku a rukavnikoch...som z toho trosku smutna ☹ , lebo pri tom place, ale bez slz...je mi jej aj luto, ale sestricka povedala, ze si ju nemam vsimat, ze si musi zvyknut... 😖 😝 😵
....stretli ste sa niektora s niecim takym???

Belasa. Basky, Jancia - co sa tyka tych nosicov, tak ste ma inspirovali Manducou, da sa nosit aj tvarou od tela, pred sebou??? alebo len tvarou k nasmu telu?

My sme dnes zarezervovali na druhu polovicu augusta dovolenku v juznom Taliansku - v Paestume, v chatkach s plnou penziou, pri bazene, 50m od piesocnatej plaze 😎 😎 😎 juj jak sa tesim,,,no cesta bude dlha, berieme aj stan, planujeme niekde prespat v campe - cesta za "dobrodruzstvom" 😝

stankaji
23. jún 2009

...a este som som zabudla pripomenut, ze som pridala par foteciek z bazena - KUK 🙂

a zaroven musim prejavit aj ja obdiv vsetkym krasnym augustovciatkam, tiez som si poprezerala nove fotecky 🙂

a bibi - - gratulujeme k prvym krockom...

katuska.
24. jún 2009

dobre ranko!
zase to tu flakam.. ale mam vyhovorku, teda ospravedlnenie 😉 kupujeme byt.. a mame za sebou celkom rusne vikendy. pred tyzdnom sme boli v zoo a v botanickej zahrade a posledny vikend na svadbe.. vsetko dopadlo super. trochu som sa obavala, ci nebude marek zly, lebo mu nechcu vyjst horne jednotky, ale nakoniec sme to v pohode zvladli..
a mame za sebou aj madityzden 😀 s madi a simonkom sme boli minuly tyzden 4 dni z 5 😀 bolo nam fajneee 😵 a chlapci budu isto kamosi 🙂 skoda, ze nam nevyslo plavanie s martinkou a stankou 😒

ale mame pocko 😒 hm, takze dnes to vidim na pranie, zehlenie a upratovanie..

idem vas docitat.. dufam, ze ste vsetky aj babatkami ok.. a tesim sa na vase pisanie o dovolenkach. my budeme asi cez prazdniny riesit byt..

katuska.
24. jún 2009

stanka, neberiete aj bajky? 😉 a k tomu plavaniu.. marekovi koleso nevadi, len v rukavnikoch sa este trochu ponara.. teda ako v ktorych. v jednych nie.. skoda, ze su akurat barbinovske 😀 alebo ze by prave preto?? 😀

madi
24. jún 2009

bre ranecko vospolok - kosicanky sa zobudili dnes co? 😀
stanka - koleso simon miluje ale rukavniky...paaanecku - si mala vidiet, aky cirkus robil v sobotu.... az bol z tolkeho revu zachripnuty... a ked som rukavniky dala dole, tak parada - stastne dieta...hm.. neviem cim to je.. snad si zvykne, lebo Marek od katusky je paradny v tych barbinovskych rukavnikoch 😎

nosenie smerom od tela nie je spravne, cosi sa tam zle moze vyvijat po zdravotnej stranke - ma to proste nedobry vplyv na chrbticu alebo cosi... www.nosime.sk - tam je to myslim rozpisane, v casti "preco klokanka nie" alebo tak nejako...

s nasim spanim je to podobne...niekedy sa simon zobudi 40 minut po cicke uspavacej, niekedy az hodinu...o dost sa to zlepsilo, ked sme na veceru zacali varit pohankovu kasu... podla mna bol predtym hladny...lebo siel spat o osmej a do desiatej bol min. 2-3 krat hore a tahal ako o zivot... teraz uz iba raz... klop klop klop...a tiez - akonahle ho pride uspat tatik, tak rev a nervy - ze ako si to predstavujeme, ze nedosla mama 😀

jancia - to odrazadlo vyzera paaraaadne.. ja som tiez kukala na take bicyklovite odrazadla (ale to je uz iba dvojkolesove - pre vacsie deti) a taketo som este nevidela...ale vdaka za tip 😉 tiez mame teda darcek na prve narodky od babkovcov a dedkovcov 😉

katuska - myslim ze mame podobny program na dnes... ja som sice vyprala vcera, dnes ideme zehlickovat...len sa obavam, ze simon mi bude tahat snuru 😖 ako a kedy zehlite? ked vam deti spia? 😕 doteraz som to neriesila, lebo simon sa nepresuval 😀

inak - simonko krasne chodi okolo nabytku, ale je velmi opatrny....vzdy ma 3 iste body - zlaty je velmi... a obcas sa mu podari aj tak spadnut, ze sa nebuchne ani nezlakne - ze uz akoze pada ako velky... obcas sa aj plazi ale najlepsie je stat na nozkach..a vymyslel si aj novy sposob presunu - sedi na zadku, jedna noha akoby v tureckom, druha vzadu a s rukami sa akoby taha.... v tomto je celkom dost rychly... hihi
a este - krasne vieme napodobnit auticko ako robi, kyvame, posielame pusinky, vieme ako robia hodinky aj varime kasicku a uz neviem co... ale taky je zlatucky teraz 😵

pusinku vsetkym augustovciatkam
a ano - dufam, ze tiez budeme mat podobne fotky ako vejinka zo stretka... napis podrobnosti veji.. 😉

katuska.
24. jún 2009

baby, kedy planujete zariadovat detsku izbu a prestahovat malych do svojej izbietky?

nika.r
24. jún 2009

ahojte 🙂

máme sa super, cez víkend sme boli na veľmi milej akcii z manželovej roboty na Zemplínskej Šírave. Skvele som si oddýchla, nemusela som variť 😝 Bolo tam viac detičiek v Tomáškovom veku, bolo to zlaté. A bola tam kopa hojdačiek a šmýkačiek, takže paráda.

Tomáško je už veľký šibal, lozí po celom byte. Mometálne naša naj hračka sú prázdne plastové fľaše, kotúľa si ich, "lieta" za nimi a nahlas sa rehoce.

Pri zaspávaní robí presne to, čo janciin Tomi - prevaľuje sa po celej posteli, chce z nej zliezť, vyťahuje sa hore, potom odkvecne naspäť a zase sa dokolečka pretáča až nakoniec celý zmorený a spotený zaspí. Zaspáva teda v našej posteli a potom ho prekladám do postieľky. Zvykol si hneď a mne sa lepšie spí, keď viem, že tam si neublíži. Budí sa tak 2 - 4krát za noc.

Je to teraz krásne obdobie. Ako madi písala, to varenie kašičiek a podobne. Pusinky Tomi nechce posielať ani za svet, ale zato vie krásne dať hračku, keď opýtame a najnovšie keď niečo vezme, ukazuje mi to a potom mi to podá. Idem ho zjesť vtedy. 🙂 Na tej Šírave bol jedne ročný chlapček, ktorý stále, keď sa mu niečo podarilo, tak si zatlieskal. Sme sa z nej všetci šuľkali, bol neskutočne úžasný.

nika.r
24. jún 2009

hribikana, pripájam sa ku gratuláciám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre