Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
24. jún 2009

Caute caute

no to pocko je divne, som myslela ze je zima a som sa skoro uvarila, ale mraky riadne ☹ vobec neviem ako sa mam obliekat, nieto este maleho...

stankaji - nosenie tvarou vpred nie je dobre co sa tyka polohy tela, chrbtica je vykrutena, dieta "visi" za rozkrok, z psych. hladiska prijima vsetky vnemy ako prve co moze vyvolat neskor podrazdenie a plac, nemoze sa k mame pritulit.
v satke sa ale da uviazat jeden uvaz pre starsie dieta smerom von a to tak ze dieta ma nozky do tureckeho sedu.
v nosici alebo satke sa da nosit na chrbte - ako nosi madi Simiho alebo aj na boku ale to je narocnejsie na nase chrbtice.

baby ja ked pustim hudbu alebo zacnem spievat nieco zname tak Tomi zacne "tancovat" taky je pri tom rozkosny 🙂 normalne sa pohupuje a smeje juuuj 😵
a inak tiez "lozime" podobnym stylom ako Simi od madi - obcas sa mu podari pekne po oboch kolenach ale zvacsa tu jednu nohu vystrci a druhu pritiahne za sebou ako taky pajdo 😝
a uz sa sam stavia a trosku aj ruckuje, ked pada tak sa snazi opatrne a vzdy na ritku, esteze ma velku plienku 😀, no ale hlavu - celo uz mame doudierane riadne... 😖

jancia
24. jún 2009

katuska detsku izbu planujeme ked sa prestahujeme 😉 ale neviem kedy bude spavat vo svojom, to ma este cas... zatim sa rad rozvaluje medzi nami.

elly111
24. jún 2009

ahojte nestíham čítať ale mám rýchlu otázočku
môžu naši drobci už papať zeler a z ovocia melón, ten tuším áno, ale ten zeler neviem, robím domáce výživky a neviem nájsť túto infošku 😅 ďakujem 🙂

jancia
24. jún 2009

elly zeler vraj od roka, ze je to alergen... ale ked zavaris tak hadam 2 mesiace vydrzi a potom mozes skusat 😅

tinka66
24. jún 2009

madi - jej dik za tip s tym varenim kasicky, idem ucit aj ja malu, niekedy uz fakt neviem, ze co.....ale teraz ma mala taty svoj svet ...vsetko si niekam nosi a sktryva a nieco si pritom mrmle...perfektna je...mam strasnu radost, ze sa vie podelit, minule sme spolu jedli jablcko a pekne mi stale davala odhryznut.......

larinka momentalne velmi vela vydrzi tahat, doobeda aj 4-5 hodin vkuse a poobede 6-7 hodin a spanok jej vychadza uz iba jeden obedny, ale aj dva, podla toho kedy sa zobudi....

zistila som, ze sme skoro nic v mori nenafotili, lebo sme mali aj kameru, ale par fotos som pridala...inac suhlasim s nazorom, ze nase augustovcatka su vsetky fakt velmi vydarene, vcera som kuk vase albumy....

stankaji- aj nasa larinka neznasala rukavniky, ale koliesko je ok....nic podla mna netreba robit, ale nedavaj jej ich nasilu, skus znova po nejakom case...ved aj nam dospelym sa vsetky aktivity nepacia....

katuska - nasa mala uz spi vo svojej izbe hadam aj tri mesiace, je to ovela lepsie, ma tam svoj klud a svoj svet...rano sa vzdy este skoro hodinku hra v postielke a ovela lepsie spi, ked je sama...aj na dovolenke spala v inej izbe....no a my sa tiez vyspime ako tak, ked jej nejdu zuby samozrejme...teraz sa jej zas nieco tlaci, ale skusam davat tie homeopatika a zda sa, ze to zabera...

cmuk vsetkym malickym...papa

tinka66
24. jún 2009

ahoj jancia-

buduci tyzden budem travit s malou sama v antoliku pri stiavnici...nechystas sa nahodou? mohli by sme sa stretnut...

jancia
24. jún 2009

tinka my ideme do Vyhien od 4.7., cez vikend je tam muzik ale potom sme bez auta tak ak si ty mobilna, mohla by si prist kuk 🙂 to by bolo fajn 😵

tinka66
24. jún 2009

jancia ja sa budem vracat bud 4 alebo 5 , mam potom pracu, ale aj 4 by nam to mohlo vyjst ....skusim ti potom cinknut, ked ostanem....pocko je fakt divne, tiez som sa potila 🙂

elly111
24. jún 2009

jancia ďakujem 🙂 viem že je alergén, kamoška je aj na petržlen alergická, no čo už človek to nezistí kým nevyskúša, ale ešte teda radšej počkáme

katinka0000
24. jún 2009

ahojte!

stankaji: aj nas nico na plavani, ked sa mu nieco nepaci, tak spusti krik. presne to iste nam povedala instruktorka. musia si deti na to vsetko zvyknut. preto je najlepsie, ked sa zacne plavat s co najmensimi detmi.

inak my na plavani ziadne rukavniky nepouzivame. akurat sa to minule jedna mamicka pytala instruktorky, ze pocula, ze na niektorych kurzoch sa to pouziva. a ona na to krutila len hlavou, ze to je somarina, ved deti sa maju ucit plavat same a nie v kolese alebo v rukavnikoch. tak neviem.

katinka0000
24. jún 2009

elly: nas nico zboznuje melon. nevie sa ho dojest. a aj ceresne. vcera som ich uz musela schovat, lebo som sa bala, ze ho bude boliet brusko.

katuska.
24. jún 2009

katinka - my davame rukavniky marekovi, aby vedel pracovat s taziskom tela. musi sa najskor naucit plavat "na brusku" a az potom bude skusat bez rukavnikov.. ked ho drzim, tak je vsetko ok, ale v rukavnikoch sa uz musi viacej snazit, aby ho ritka neotocila bruskom nahor.. a my na ten kurz nechodime na to, aby sa marek naucil plavat, ale aby sa "zoznamil" s vodou, aby si ju oblubil, trosku pocvicil, zrelaxoval (na dietatko cudne slovo asi 😀) ...

janci, my sa ideme stahovat, tak preto nad tym rozmyslam... ze ci uz zariadovat detsku alebo tu miestnost este inak vyuzit..

katuska.
24. jún 2009

baby, aj my chodime do stiavnice.. cez prazdniny alebo v septembri urcite pojdeme.. je tam kraaasne 😎

lalunna
24. jún 2009

ahojte,
zvyknem teraz spavat cez den s patrikom, nejako ma zmohla unava, uz nemam tolko sil ako prve mesiace, som aj prechladnuta, vysledok saunovania 😒
patrik ma sople a kasel...
takze zdravotne nic moc...
ale inak pohoda, patrik urobi sam cca 1 krocik a vie davat papa
vela spi koli nizkemu tlaku, aj noci sa konecne upravili na cca 0 az 1 kojenie, aj tak mi ale spanok nestaci

idem vas precitat a prihodim aj nejaku aktualnu fotku

lalunna
24. jún 2009

fiha koko noviniek
hribi aj ja sa pridavam ku gratulaciam

danulik
24. jún 2009

caute kocky,
ja idem kupit lili na narodky trojkolku s tou vodiacou tycou, bud tuto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2232283
alebo tuto: http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1172880
este som videla jednu peknu, ale teraz ju neviem najst 😒

dnes som bola u zubara, nasiel mi iba jednu dierku.. som sa bala, ze to bude horsie 🙂
vy ste uz boli po porode?

v sobotu skoro rano odchadzame, takze ma caka balenie, zatial som len v stadiu prania 😅

mizulienka
24. jún 2009

ahojte,
danulik krasna trojkolka ;) myslis, ze ta tyc sa da potom odobrat? ked uz budu deticky vacsie a nebudu potrebovat potlacit 🙂

danulik
24. jún 2009

to neviem, ale mala by sa dat zasunut 😉

katuska.
24. jún 2009

hribikana, gratulujeme 😕 az teraz som to nasla, ze vy uz cakate.. 😉 drzime palce..

danulik
24. jún 2009

vlastne ano, da sa odmontovat, na tom tretom obrazku je bez 🙂 ak teda myslis tu druhu trojkolku 😉

mizulienka
24. jún 2009

dakujem danulik, ano myslela som tu druhu 🙂 idem pozriet, ci maju aj nejake chlapcenske, ta ruzova je sice krasna ale maly by v nej vyzeral asi dost cudne 🙂))

danulik
24. jún 2009

nemas za co, maju aj zelenu a cervenu 😉

katinka0000
24. jún 2009

katuska: ja som napisala len to, ako zareagovala instruktorka, ked jej jedna mamicka povedala, ze nechape, preco na inych kurzoch deti plavaju v rukavnikoch.

danulik: my sme nicovi podobnu objednali. cakam, ze v najblizsich dnoch by mala dorazit.

mizulienka: leonardo trojkolku v chlapcenskom prevedeni ma davidko od iwuskaaa.

jankamanikova
24. jún 2009

Dievcata, ked vyberate trojkolku, tak taku, ktora ma pedale ako klasicky bicykel. Taka trojkolka, co ma pedale vpredu, nebude detom velmi vyhovovat. Samozrejme je to vec skusenosti a praxe. Mozno Vasim detom to vyhovovat bude 😉 , ale vela znamych prave tento typ nevyuzilo. Lebo vraj dieta na tie pedale nedotiahlo a tazko sa pedalovalo smerom takto dopredu.
My mame klasicke odrazadlo a normalny bicykel, ktory sme kupili Janikovi, ked mal dva roky. A samozrejme, ze teraz kupime väcsi a Matusko bude jazdit na Janikovom. A Jakubko dostane novu motorku-odrazadlo. Mame aj taky trojkolovy bicykel, ale mame ho len doma. Deti ho montuju, rozoberaju a behaju s nim po byte.

danulik
24. jún 2009

jani - a kedy zacinaju deti pedalovat?

danulik
24. jún 2009

kati - potom daj vediet, ako sa nicovi paci 🙂

katinka0000
24. jún 2009

jankamanikova: my tu trojkolku nicovi kupujeme hlavne na teraz, aby sme ju mohli obmienat s autickom, ktore ma. ked sa nauci bicyklovat, tak mu kupime nejaku normalnu. a s tymi pedalmi mas urcite pravdu. isto sa detom ovela lepsie ide, ked nie su pedale vpredu.

danulik: nicovi sa to bude isto pacit. to auticko co mame, tak v tom sa vyvaza najradsej. a je to uplne super, lebo ked ideme niekde nakupovat, tak je ovela mensie ako kocik a v pohode sa s nim dostanem aj medzi regale v obchode. sam si uz vie na nom pustat pesnicky, stlacat vsetky zvieratka, co su tam, trubit,... je to fakt super vec.

belasa
24. jún 2009

danulik: aj my mame trojkolku leonardo cervenu...velmi sme spokojni..Risko ju ma velmi rad....pouzivame ju od 8 m. Ja mam poznacene ze dcera sa naucila trojkolkovat ked mala 1 a pol roka (inak tiez sme mali trojkolku s pedalmi na prednom koliesku) ale asi bola dost sikovna lebo teraz co tu mame v okoli deti dvojrocne tak im to este moc neide...

danulik
24. jún 2009

dik baby za info.. ja ju chcem tiez pre lili na teraz, lebo ona miluje, ked sa na nieco vezie a este to aj hra 😀 no a nas uz vsetkych boli chrbat, tak preto sa tesime na vodiacu tyc 🙂 a co je super, je tam ta zabrana, aby dieta nevypadlo 😉

kape
24. jún 2009

Lalu tak s Patrikom ste natom podobne. My by sme uz mali niekam s nasimi krpcami vypadnut, lebo sa tocime v nejakom kruhu, uz som nasej lekarke hovorila, ze si pripadam ako neschopna matka, ked Samko ma tak casto sople. A ze co take cigancatka . Ste sa dlho neukazali. Som na Vas aj myslela, ze ci nahodou nie ste v tom Telgarte.

Katuska - my sme akurat vcera dozariadovali nas byt, sme uz v BA pomaly tri roky, ale az vcera sme konecne dokupili teda prisli nam domontovat posledny nabytok. Takze uz mame zariadenu aj detsku izbu. Som najskor myslela, ze to ma cas, ale z tej izby bolo len hrozne skladisko, takze uz mame zariadenu aj tu, ale nekupovali sme nabytok pre uplne malinke deti, spravim vyzdobu v izbe adekvatnu Samkovemu veku, ale uz mame napr. poschodovu postel pre pripadneho dalsieho surodenca.

Hribi - prajem peknu dovolenku, topanocky oskusame a ked sa vratite budes mat objednavku v maily.

Danulik - aj Vam krasnu dovolenku.

A kazde obdobie nasich krpcov je krasne, ale tak sa mi zda, ze toto je take zatial naj, ked uz clovek s nimi komunikuje, teda lepsie povedane oni s nami 😉

A ja tiez musim zaspavat so Samkom, bez toho to nejde, jednoducho su teraz v takom veku, ked su na nas zavisli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre