Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

belasa
24. jún 2009

a je tam aj ta tasticka co je upevnena na vodiacej tyci ...je to vdacne lebo si mam dat kam kluce mobil a tak 🙂

basky
24. jún 2009

Ahojte,
Lalu, tak skore uzdravenie tebe aj Patkovi 😉 Kde ste tak prechladli?

Vecerne zaspavanie mame velmi dobre, uz niekolko mesiacov uklada tatinko, tak sme si to zariadili, cez den ja a vecer tati, nech si ho troska uzije a aby nebol Smi len na mna naviazany - ved co ak si niekedy vecer budem chciet vybehnut? Spinkame krasne 11 - 12 h vkuse, len asi 2 pitia vodicky, ale to uz Simi sam chyti flasku, co ma za sebou, napije sa spinka dalej. Vacsinou spinka od 21h do 9 h rana, no su aj horsie noci, mame 8 zubkov a idu nam stolicky, cize sa tie dobre a horsie noci striedaju 😉spinka stale s nami, v strede, uplne staci na bokoch zrolovany paplon, ked sa nahodou preberie a sme este hore, zavola nas, no je uzasny 😉 nemusime sa bat, ze nam padne. Posielka nam sluzi ako ulozny priestor na neozehlene pradlo 🙂 A v noci sa premiestnuje, toci, rano sa postavi o celo postele, ale to asi vsetky nase deturence, ako Vas ta k citam.
A pridala som aj par novych foto, po dlhsej dobe.
Chuti nam velmi hrozno, banan a jabko, ostatne nic moc 😒

kape
24. jún 2009

Baby krasne fotos ste popridavali, nadherne su tie nase deturence a Marek je perfektny v tom kolese. Patrikovi podrastli vlasky. A mala Lara je cely tato, ci sa mylim ? 🙂

jankamanikova
24. jún 2009

Danulik - deti pedalovat zacinaju vtedy, ked to pochopi ich mozog 😀 . Je to zalezist mozgu a rozumovej cinnosti (ako aj chodenie, cikanie ...). Su deti, pohybovo zdatne, ktore nepotrebuju vela a jednoducho im to ide raz-dva (vid belasina dcerka 😉 ). Ale su deti, ktore potrebuju cas a jednoducho viac trpezlivosti. Cielom je, aby sa to neucili. Nie je dolezite kedy, ale ze sa to raz naucia ...

jankamanikova
24. jún 2009

... aby sa to naucili, zle som to napisala. To bude tou hodinou 😎 .

basky
24. jún 2009

Kape, to mi je luto, ze aj Vas este trapia sopliky, tak sa nam skoro uzdravte aj s Lalu, nech sa uz konecne stretneme 😉
To zaspavanie mate veru horsie, no budte stasne, ze kojite, to horsie vecerne uspavanie casom prejde a budu spinkavat ako nas Simi.

tinka66
24. jún 2009

kape - som na vas myslela, ze sa stale kocite v tom kole, ale snad to uz skoro prejde, aby sa nam konecne podarilo stretko....krasne fotos mas v albume....laru volaju aj maly palo 🙂 fakt je cely manzel, po mne ma akurat usi a nohy...dnes sme akurat boli v tom obchode na kramaroch, co si odporucala, fakt super predavacka, tak som kupila sandalky, papucky a gumaky do dunaja 🙂 chcela som podporit hribikovcov, ale dolezite pre mna bolo, aby sme to vyskusali tak ako basky pisala....

basky - zavidim, ako ti super spinka, ja som tiez uz niekedy precerpana, tak ako pise lalunna z toho nocneho vstavania, ale kratka dovca fakt pomohla a hlavne ta zmena prostredia a more....a mate krasne fotky tiez...

danulik - prajem vam, aby ste mali dobru cestu a este lepsiu dovolenku, normalne vam zavidim, hned by som sa tam vratila..

tinka66
24. jún 2009

kape a nie si neschopna matka, aj nas to skor ci neskor caka..drzkajte sa

tinka66
24. jún 2009

basky - mozem sa opytat kedy a kolko mliecka malemu davas, ked v noci iba vodu, ako si to dosiahla??? moja by mi zacala riadne vystrajat, keby to nebolo mlieko.....rano jej tam dam do postielky studene sojove mlieko vo flaske a ona si ho tam najde, napije sa a este si pospi alebo sa uz hraje ale v noci musi byt este jedna davka normalneho mlieka...

eminkaa113
24. jún 2009

Ahojte,
danulík - tú druhú trojkolku máme od veľkej noci a ako začalo byť pekne, tak sme vyrazili 😀 emke sa v nej veľmi páči a väčšinou berieme len trojkolku, nabalíme čajík a po ceste voláme tatinkovi 😀 , tak som emku naučila. takže vrelo odporúčam.
s pedálovaním je to presne ako napísala jankamanikova, ale keď sa budú učit pedálovať, tak im určite kúpine malý bicykel (teda ja určite) a čo pozorujem deti tu u nás, tak 2,5 - 3 ročné už pedálujú.

jankamanikova
24. jún 2009

Dievcata moje, neda mi, ale musim napisat.
To zaspavanie, co pisete; to, ze dieta je pri Vas a chce byt pri Vas je uplne nadherne.
Jasne, ze niekedy to unavuje, ubija a skusa trpezlivost. Ale jednoducho teraz je ten cas.
Moj manzel stale hovori "vsetko ma svoj cas". A teraz proste je cas uspavat takto deti.
Obdobie deviatich mesiacov do jedneho roka charakterizuje "separacna uzkost", resp. strach z odlucenia od matky. A preto dieta tuzi byt s matkou. My sme takto upavali Janika a Matuska a Jakubko nie je vynimka. Matusko si este teraz vyzaduje moju pritomnost pri zaspavani. Aj mi povie "len bud pri mne". No, co mu mam na to povedat 🙂 . Tak lezim pri nich, Jany samozrejme zaspi ako prvy 😀 a ja im len spievam, rozpravam a modlim sa. A oni zaspia.
Neviem, ci to je spravne alebo nie je. Vsade pocuvam "moje dieta zaspava samo" a "rodic potrebuje cas na seba" atd. Nas Jakubko nezaspi inac, len na prsniku. Jany mi vzdy povie, ked mam "krizu" - "necudujem sa mu, aj ja by som tam zaspal 😀 😀 😀 ".
Jednoducho "vsetko ma svoj cas". Ono sa to potom vrati. Drzte sa, nech ste stastne a naplnene pritomnostou svojich deti. Nech Vas obdaruvaju svojim usmevom a radostou zo zivota. A hlavne nech su zdrave (ale aj choroba musi byt 😉 ).

stankaji
24. jún 2009

Ahojte baby,
ja zase ako inac ako nocna sova, lebo dnes po dlhom case som aj ja zaspala pri kojeni a potom sa mi taaaaaak dobre spalo pri Martinke, ze sa mi nechcelo vstat....tak az teraz som sa isla osprchovat a este prist na MK.
Inokedy mala vo zvyku po vecernej kasicke odkvecnut este v krmiacej stolicke pocas reklamy pri panelaku, lebo vacsinou vtedy papame, ked ide panelak alebo ordinacia (ked chodievala---)

Dik za tie prispevky s tymi rukavnikmi a kolieskami pri plavani... 😉

Katuska - skoda, ze sme sa nestretli v bazene, este sa chystate do konca juna??? A cez leto budes chodit s Marekom niekam plavat? 😲
Co sa tyka toho osamostatnenia - tak len zo skusenosti s nasim starsim synom - jeho sme prelozili do jeho izby v dvoch rokoch a dali spat na normalnu postel, ktoru ma doteraz. To bolo este, ked sme byvali v 3-izbovom byte 74 m2. Teraz sice byvame v dome, ale obyvame akokeby byt 100 m2 a nasa spalna ma 5 x 5m, takze nasa Martinka ma v nej svoj kutik, akurat sme jej dokupili vcera take polickove skrinky a poukladali pekne do nej jej hracky. Takze s nami bude asi dovtedy, kym neurobime nejaku nadstavbu a hore pojde syn, ked bude uz maturovat to bude za 5 rokov a Martinka pojde do jeho izby na nasom poschodi,,,,,, takze tak ...aj ked by som bola najradsej mat obe deti pokope. Ale malu nedame predsa do izby k tinedzerovi 😲 😲 asi by nebol najstastenjsi, ked bol 12 rokov sam, no nie???

stankaji
24. jún 2009

Jo este sa chcem spytat:

Bratislavcanky - neviete mi prosim vas poradit nejake lacnejsie ubytovanie v Blave, nemusi byt vyslovene v centre, niekde na okraji alebo par km od nej??? Chystame sa neteri na promocie zaciatkom jula, no a na otocku sa nam nechce ist, tak tam chceme byt aspon 4 dni. Diky za tipy.

jancia
25. jún 2009

inak madi - ja nie som z Oravy 😅 to len k tomu tvojmu minulemu prispevku... ze chces vediet kam ist a tak... ale Monika je urcite, len tu uz dlho nebola 😕

jancia
25. jún 2009

baby nas dnes caka poradna tak som zvedava, hlavne na to ako ho zvladnem vyzliect/obliect na tom prebalovacom pulitku ked teraz mi doma neposedi ani sekundu, no a zalozit mu plienku tak to ho musim normalne nahanat po izbe 😝
to aby som si nastriekala kilo dezodorantu lebo sa riadne zapotim dnes 😎

tinka66
25. jún 2009

jancia- 😀 drzim palce, dajte vediet ako ste dopadli....

jancia
25. jún 2009

tinka diky

ty brdo, ten moj maly este spi... normalne sa zacinam nudit 😀

bibianna
25. jún 2009

Chcem sa opýtať, či už dávate deti na nočník.

katuska.
25. jún 2009

dobre ranko

kape - hm, dajako by ste to mali poriesit.. oddychnut si a tak.. viem, ze sa mi lahko pise. viem si predstavit, aka si z toho riadne vycerpana..

jancia - riadny spachtos 😉 a to prebalovanie pozname.. najradsej je, ked mu dam dole plienku, upaluje po posteli, ze nestiham.. a motivujem ho takymi vecami, ze sa niekedy sama pred sebou hanbim.. 🤐 a super odrazadlo.. aj madi sa paci a posle ti link na .sk za dobru cenu..

stanka - uvidime.. ako sa prerezu tie jednotky. lebo marek je z toho dost mrzuty a nechcem ho trapit v tej vode. a este aj imunitu ma slabsiu a v bazene je predsalen nejake to riziko vyssie.. ked pojdeme, tak sa ozveme 😉

jankamanikova - krasne si to napisala.. ty to vies vzdy tak dobre vystihnut.. marek tiez nezaspi inak ako pri cuckani, ale nevadi.. este sa chcem spytat, kedy je spravny cas na to, aby sa dieta osamostatnilo. myslim, ze spinkanie v postielke prip. v izbe

elly111
25. jún 2009

katuska čím ho motivuješ? 😀
my chceme malého dať do samostanej izbičky od roka, len mne bude smutno v spálni bez neho 😅 , ale jemu vadí a budí ho keď sa v noci pohnem tak možno to bude lepšie pre neho
bibiianna mi skúšame nočník keď sa mne chce ho tam dať 😅, tak raz za dva dni 🤐, on je tam rád a hneď sa vždy vyciká len sme museli kúpiť ten najobičajnejší v Ikea lebo na tie ultramoderné sa mu ritka nezmestila, tie sme vrátili 😅
jancia wow že ešte spinká 😀
katuska vy stále vstávate ráno o 5? My väčšinou áno ale teraz je svetlo tak mi to tak nevadí a chodím spať s ním o 21 😅

slaviq81
25. jún 2009

Čafte 🙂

Čítam, čítam, až som ostala nalomená, že idem Lare to odrážadlo kúpiť 😅 A konečne po 3 mesiacoch vyšiel Lare štvrtý zúbok. 😎 Čakala som, že to bude niektorá horná jednotka, denno-denne som jej tam šmátrala a nakoniec sa objavila dolná dvojka 😀

Bibi, ja Laru dávam na nočník - ráno, poobede a večer. Ale niekedy zabudnem 😀 😝 Sem tam sa vyciká, sem tam to aj na koberec potom vyleje 😀

elly111
25. jún 2009

odrážadlo je super vec, nám pomáhajú aj tie bočnice že odtiaľ nevypadne
a používa ho aj tak najčastejšie tak že ho tlačí pred sebou a chodí z izby do izby a trúbi na ňom alebo ho štartuje, to sú zvuky čo tam nainštalovali 😅

jancia
25. jún 2009

caute my sme uz doma, vsak to mame na skok, takze vsetko ok akurat nas poslal na ortopediu ci kam, lebo s tymi klbami este nemame sicko ako ma byt tak pre istotu.
a pribrali sme vyse pol kila za 2 mesiace co je vraj super takze mame 8007g hihi no jasne ze sa nechytame tuna na augustovych borcov ale vsak nas Tomi ani nema byt po kom velky 😅

tak pekny den

tinka66
25. jún 2009

slavig - ahoj, dlho si tu nebola...gratulujeme k zubku...chcem sa ta opytat, kedy oslavuje lara meniny???

jancia - tak super, ze je vsetko ok, a lahucky je tomi, ale akurat, aj ja by som brala menej ako 10...

katinka0000
25. jún 2009

ahojte!

o tom zaspavani si myslim presne to iste co jankamanikova. nie je k tomu co dodat. jani napisala si to uzasne.

janci: super, ze tomi ma vsetko o.k. klbiky sa daju do poriadku, neboj.

eminkaa113
25. jún 2009

ahojte,
u nás je zaspávanie len pri prsníku, no v poslednej dobe trvá zaspávanie aj pol hodiny. emka si cucne a prevalí sa na bruško, potom sa vráti a naspäť .... až kým sa úplne neunaví a začne poctivo ťahať a zaspinká 🙂
Na nočník ju dávam od 6 mes. vždy keď sa zobudí a nie je dňa kedy by sa tam nevycikala alebo nevykakala. tiež máme taký obyčajný nočník, ale emke sa v ňom od samého začiatku zaspí.
ema má teraz také obdobie, že sa od nej nemôžem pohnúť a keď si ju chce niekto zobrať, tak ma stíska, len aby som ju nepustila, no nakoniec ju prehovorím, ale ako náhle jej zmyznem z dohľadu, tak ma hľadá. tak dúfam, že to čoskoro prejde 🙂

eminkaa113
25. jún 2009

emke sa na nočníku páči - som chcela napísať 😀 , samo, že tam nespí...
a o tom osamostatňovaní.... no neviem, asi bude malá s nami dlhšie, počítam tak do 2 rokov. nie všetky noci s nami manž. spí, tak by nám asi bolo smutno keby sme boli každá v inej izbe.... aspoň ja to tak cítim

bibianna
25. jún 2009

Ako je to u vás z jedením. Náš Maťko nechce jesť. Buchne mi po lyžičke a je po jedení. Zje len to, čo si môže sám chytiť do ruky. Hrozné. Takže je väčšinou na rožku, keksíku a mlieku. Otvára ústa len pri termixe. Už nechce ani banán, ktorý mal rád.

slaviq81
25. jún 2009

Tinka, no podľa toho čo som našla na nete, tak Lara má meniny 14. novembra 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre