Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
18. sep 2008

dik basky 😉
nuz skoda, lebo aj ten kyblik s teplou vodou je dobry na prdiky, urobi sa tam nejaky podtlak alebo co plus ta tepla voda... a uz bublaaaa 😀
chudatko, ja by som ti ho aj pozicala keby si bola blizsie ☹

basky
18. sep 2008

Lalu, myslis, ze nam to pomoze na prdiky? Tak so si pojdem kupit. Kde ich dostat kupit?
Lebo ja ked mu pustim vodicku v umyvadle na brusko, tak je stastny, uziva si teplu masaz bruska, ale na tie koliky nam to nepomaha. Taraz mi tu spinka na kolenach, jedol o 11.30h, po tomto jedeni je spokojny. JA nechapem, jedol to iste, tak isto rychlo, s tymi istymi kvapkami, ta ista flasa, nezaskocilo mu, prdka ... a raz krce su a raz nie.

Mate dnes to stretko?

lalu uzivaj, ze nemate ziadne problemiky s drobcom, ani koliky, ani grckanie, ani vyrazky, ani zaparena ritka .... asi si si vycerpala vsetko tym zapalom. Je to hrosne, ked im nevieme pomoct, skusame a niekedy aj poihorsime /ako my Espumisanom, ku kolike sme mali este aj krce po jedeni/, ale to len zo zufalstva, ze tak strasne chceme, aby sa im ulavilo.

Anula, Duracelka sa Ti tusim meni 🙂

lalunna
18. sep 2008

basky, ja ho mam pozicany od svagrinej, ale maju ho na prebalovanie.sk v sekcii ine pomocky, ten je lacnejsi (550) ako ten druhy co sa este predava a je vacsi ako tie ostatne, ale skus este cez e-bazare, mozno budes mat stastie

hej dnes mame stretko o 16 v sade JK, neprides? mozes aj neskor...

basky, my mame tiez koliky, ale ja uz som si asi zvykla 😔 ja to beriem tak ze to asi musi byt a po tych 3 mesiacoch bude vsetko ok, ale inak fakt ziaden problem, ani zapareniny ani nic

tykze hovoris ze ten espumisan nema radsej ani kupovat?

lalunna
18. sep 2008

odpisali mi zo studia miracle, ze buduci tyzden vo stvrtok o 15 sa da vyskusat salsa s babatkom 🙂 cvicitelka ma 2 mesacne bejby taktiez... ak by ste mali niektora zaujem 😉

basky
18. sep 2008

Lalu, nemam sa ako za Vami dostat, ale rada by som. Este uvidim, kedy pride manzel z roboty, ak pride skor, mohol by ma za Vami hodit. Ako dlho asi budete?

No cvicenie s babatkom by som veru brala, ale co narobim, ked nie som mobilna. A Miracle studio je kde?
Ja uz som skusala brusaky so Simonkom a bola to teda sranda, ale este musi trosku pribrat.

Espumisan niekomu zabera, moje kamosky pouzivaju len ten. Vyskusaj. Nam trosinku pomaha Sab Simplex, pre niekoho je vraj slaby. Ale moze byt, lebo po Espumisane strasne Simi vyvadzal, aj ked sme dali menej kvapiek. Kazde babo je ine, musime skusat, a sem tam im aj pohorsime ☹ Ja, potom mam take vycitky, nasrata som na seba, ze takto experimentujem, ale ked ja mu len pomoct chcem 😒

lalunna
18. sep 2008

basky, ja neviem take dve hodky

miracle je na dvoch miestach: feriencikova v meste a nitrianska ako je prosanus

tak ja dnes kupim ten espumisan a oskusam

pa, idem sa pripravit pomalicky, este na pumpu a postu musim stihnut

inak baby kolko vydrzi odsate MM pri izbovej teplote?
a odporucite niektora nejaky dobry termoobal na flasky
diki

basky
18. sep 2008

Lalu, my mame termoobal vnutri je polistiren, ale nestoji za nic, merali sme aj teplotu, a za 2-3 hodiny bola voda uplne studena. Tak sme kupili nerezovu termosku, 0,5l, je super. Za 8 hodin klesla teplota len o 1 stupen. Tak ju pouzivame, vodicka vydrzi aj 2 -3 papania, cize cely den. A netreba davat zeravu vodu, ale presne tak teplu, ako ju mam papat.
Svoje mliecko dam hned do chladnicky, ale vraj max 2 hodiny v izbovej teplote. A viac by som asi ani neriskovala. Teda aj v tej termoske max 2 hodinky.

Tak baby prijemne stretko a prechadzku 😉

oraia
18. sep 2008

ahojte maminy ...ja som bola vcera prvy krat v posilnovni .... 😝 .... hruuuuuuza ledva som sa dnes pohla a tom som cvicila s trenerom takze mi nedal ani nejake zaberaky a aj tak...moja kondicka je v prdeli...no hadam sa nejak pozbieram...budem chodit kazdy druhy den....bravam so sebou aj malu a jej sa tam normalne paci 😀 ...celu hodinu bola totalne ticho ....asi z nej bude fitneska 😀

jancia
18. sep 2008

Jaj baby jak vam zavidim, hned by som sla za vami do Sadu JK! Ja uz tyzden trcim doma 😖 ale tak nech sa poriadne vykurirujem, ja vim... asponze ma kto chodit s malym von 🙂 nech je pekne na cerstvom vzduchu! Tak potom napiste ako stretko dopadlo 😉 a nabuduce sa hadam aj my pridame.

lalu to miracle - cvicenie s babatkami som pozerala uz davno, ze by som to vyskusala... len som zvedava ako sa tam budeme dopravovat kedze my mozeme akurat tak MHD 😝 no ved uvidime... ale zase tam pri Mildu mi ide priamo spoj od domu, tak sa uvidi ked bude trosku vacsi.

tamita
18. sep 2008

Čaute babule a bambinká 🙂 😵
Basky - Nutriton som musela kúpiť aj ja,Leuška začala dosť blinkať po každom papaní a k večeru bola vyslovene nervózna,grckala a zároveň chcela papať-stále dookola...Dnes som jej dala na obed Nutriton pred a počas kojenia prvý krát ,2razy grgla a od vtedy spí už 3,5hod. Ja jej ho urobím do Lucky 25ml je z neho taká gelová kašička a dávam jej ho lyžičkou.Uvidím,ako to bude pokračovať,no už som ju pre istotu objednala aj na sono bruška-či to je ,alebo nie je reflux.
Na riťušu používam rybaciu masť a zaparení sme neboli,ale umyjem ju aj po cikaní-vlhkú utierku namočím teplou vodou a poutieram,alebo opláchnem v umývadle.
K harmančeku nemám až takú dôveru-pre niekoho môže byť alergén,radšej používam repík,malej sa zapálil záder na pršteku a po repíkových obkladoch za deň to bolo O.K.
Tiež sme mali des z kúpania-pomohla penová podložka. Zaujímavé,že v umývadle sa jej to páči,uvažujem,že doobjednám kýblik.Vaňu ale tiež potrebujeme,lebo v kýbliku by som jej to dlhé háro asi neumyla 😅 .Jeden deň kúpeme vo vani a druhý iba opláchneme v umývadle a vlasy neumývame.Ináč už čuší aj vo vani-dovtedy,kým nenamočíme hlavu... 😠

jancia
18. sep 2008

jaaaj a co sa tyka toho "urieknutia" alebo "z oci", my sme dali na kocik cervenu maslicku pre istotu 😉

katinka0000
18. sep 2008

kape: aj my mame zaparenu ritku. davam sprej KLORANE a nato este pytiol. dufam,ze to coskoro zmizne. vies, doktori nie su vsevediaci. niekedy staci, ked sa opytas skusenejsich mamiciek. mne pytiol poradila sestra, vraj neteri zabral zo vsetkych najlepsie. a dobra je aj obycajna indulona.

lalu: my davame espumisan a je to o.k. nasadila som malemu aj fenikl. cajik a myslim, ze sa to zmiernilo.

katinka0000
18. sep 2008

tami: ja ked som povedala mojej doktorke, ze malinky grcka, tak povedala, ze to je uplne normalne pri babatkach. oni nemaju vyvinutu nejaku chlopnu a vraj im to preto ide vsetko hore. ze vela doktorov nato predpisuje vseliake lieky, ale vraj je to normalne. netreba od malicka hned deti prepchavat vselicim moznym. a ten nutriton je liek? alebo su to kvapky?

janci: my mame v kociku velke cervene srdce, ale nepomohlo to.

nasmu malemu sa urobili na prstekoch zadery. co mam s tym robit? asi sme mu nedobre ostrihali nechty. mam mu to tak nechat a ono sa to urobi same?

stankaji
18. sep 2008

Ahojte maminky!!!

🙂 🙂 🙂

dnes sme boli v poradni, tak pani doktorka mala radost z Martinky ako pekne pribrala 😅 😅 😅 250 g za tyzden, kocka je to!!! a dohodli sme sa, ze jej dame prepichnut uska pocasi dalsej poradne 9.10. dovtedy musime kupit nejake pekne nausnicky 😵

Katuska - ja budem len rada, ak sa nam podari nejake to stretko s drobcami, asi fakt ked trosku zase otepli, vraj od buducej stredy ma byt ovela teplejsie??? 😒 😎 😎

Oraia (ada) - to ti vobec nezavidim to studium, ja by som pri mojej malej "mrnkoske", "hladoske" nezvladla, vsak ledva stiham na konika a doma
...a este k tomu cviceniu, ja som citala, ze pri kojeni to nie je velmi dobre intenzivne cvicit, ze sa vylucuje kys. mliecna do nliecka a to potom nechuti detickam, ale pri UM to cvicenie samozrejme nevadi 😎

stankaji
18. sep 2008

...baby, ozaj a v akych polohach davate babetka spinkat???
ja malu par krat dam na brusko a vtedy este lepsie zaspi a spi aj tri hodiny!!! 😖 🙂

Mno a na tie koliky som davala aj ja ten SAB SIMPLEX a dnes nam pani doktorka odporucila skor ten ESPUMISAN, este som jej ho nedala, tak uvidim, ked jej ho dam co to spravi 😝 😝 😝 , potom vam dam vediet...

ozaj a davete kazdy den babetkam D-vitamin? Ja davam vo forme kvapiek Vigantol 2 kv. denne do mliecka...mnam 😝
cez vikend pihodim nejake foto...

zatial papa

katinka0000
18. sep 2008

stankaji: aj my takisto davame vigantol. a este davame kanavit - vitamin k jedenkrat do tyzdna 1 kvapku.

baby viete mi poradit nieco na tie zaderiky na prstekoch? dik!

bibianna
18. sep 2008

Kape,lalu, my máme nožičky v poriadku a aj tak nám kázali baliť naširoko, až do najbližšej kontroly, do decembra
katinka, na urieknutie pretrieť tváričku i telo opakom tielka, čo mal oblečené a ako prevenciu nosiť červenú mašličku

bibianna
18. sep 2008

katinka, nutrilon je mlieko. Neviem ,ale môj nevracia, možno trošičku vygrcne raz za týždeň, ale to len keď si dobre neodgrgne.
m Stankai, ja by som sa bála dať spať na bruško, keď ho niekedy dáme len tak na chvíľku, tak si dá hlavu dolu a nemôže dýchať. My ho dávame na chrbát a hlavičku má na bok, no máme aj monitor dychu, je to výborná vec, spíme kľudne, keď vidíme ako bliká zelené svetielko. Aj ja dávam vitamím d vigantol

bibianna
18. sep 2008

už ste mali krst? My máme už 28,9. Dnes som bola dať vyšiť košieľku. Chcem sa vás opýtať, či muž musí mať v kostole na krste oblek, alebo môže mať aj spoločenský sveter alebo vetrovku?

katinka0000
18. sep 2008

bibi: no nas maly vygrca castejsie, ale doktorka povedala, ze to je uplne normalne u malych deticiek. my sme uz mali krst. presne za mesiac od narodenia, cize 7.9. aspon si to lahko zapamatame. u nas nemusel mat veru nikto oblek.

bibianna
18. sep 2008

ďakujem Kati, môj teraz nemá oblek a neviem či sa oplatí kvôli hodinke požičiavať z požičovne, má taký spoločenský sveter a vetrovku.

anula
18. sep 2008

Ani, ja som malu nebalila nasiroko, cakala som do UZ, ten bol v poriadku, tak ani teraz nebalim.

Sasenka, tu su len tie body so zapinanim na chrbte, ale zdali sa mi neprakticke. No co, budem na tu moju Dueracelku nejako inac.

Prisla nam ta Manduca a Braco, ale Klara v tom rycala ako diva. Budeme skusat dalej, mame na skusku 2 tyzdne, potom ich vratime, alebo si jednu nechame. Ale pochybujem, ze v tom vydrzi 😠 ☹

Kape, skus Sudokrem. My sme prislo z nemocky s hroznou ritkou a za 2 dni mala zadocek v poriadku.
Aha, az teraz som zbadala, Basky s nim mala zlu skusenost

Hi.hi. Lalu, aj Klara to robi 😀 😀 😀 . Hlavne sa nezastavit 😀

Musim poklopat, uz niekolko dni sme nemali koliku, zato niekedy grckame, skusim aj ja ten Nutriton.
Tami, dik za navod, uvazovala som, ze ako jej to dam, ked kojim. Inak mas nadherny kocik a super haro aj ty 😉 . A ze po kom ho mala ma!

kape
18. sep 2008

Katinka, Bibiana Basky mala na mysli Nutriton je to taky prasok, ktory ked rozrobite s mlieckom je z toho kasicka.

Ja som sa dnes rozpravala so spoluziackou ona teraz zije v Cechach a ze jej povedali v nemocnici ked odchadzali, ze nemusia balit vobec a aj detsky lekar na kontrole potom dopadly dobre a maly ma uz rok a su v pohode.
Ja viem ze su na to predpoklady, ale kazdy den a noc ho uz do plienky balit nebudem, nech ma chudacik vonost, ma momentalne trapenia dost. A kazdy lekar hovori inac. Uz je len na nas rodicoch ako sa rozhodneme. My sme za nase deticky zodpovedni.

Nase dnesne stretko bolo super, Jancia nabuduce nesmies chybat, prisla aj Zuzka s Jakubkom, len my sme uz potom isli domov. A ja som zobrala na stretko aj fotak a cele kocikovanie ho Samko strazil vo vanicke a ja som nan uplne zabudla 😠 A chcela som spravit fotku z ich prveho "randenia".

Tami dakujem za informaciu o harmanceku, nemali sme doma repik, ale uz som ho dnes kupila a vyzera to tak ze malemu to scervenanie ustupuje a ocka su uz tiez ovela ovela lepsie.

Bibiana- myslim ze pokojne moze tvoj manzel ist na krst tak ako si pisala.

anula
18. sep 2008

lalu, ten maly v tom kybliku len tak sedi?
Klara si dnes logla pri kupeli, tolko skakala, az sa mi trochu smykla. Dufam, ze nebude mat strach z dalsieho kupania.

Kati, kym tie zadery nie su zapalene, nerob nic.

Stanka, kym sme boli v nemocnici, dali malu obcas na brusko, ale doma nechce byt.

katinka0000
18. sep 2008

bibi: ja si myslim, ze to bude v pohode stacit. moj manzel mal nohavice a taku letnu koselu k tomu. ja som mala tiez nohavice a tuniku.

kape: a to sa moze rozmiesavat aj s MM? alebo len s UM? a dostat to len na predpis? je to o.k., alebo je to aj trochu skodlive pre dieta?

anula: praveze su trochu zapalene a zacervenane. neviem, ci mu to mam len tak nechat, alebo nieco s tym robit. na prostredniku to mal vcera cervene a dneska to uz nema, ma tam len taku bodku. co myslis?

jankamanikova
18. sep 2008

Ahojte!
Tak sme boli na poradni. Dr. nas pochvalila, ze Jakubko je velmi komunikativny a pekny, ze pekne dviha hlavicku a aky je pokojny. Ked je brusku, tak pekne sa dviha, smeje sa. Bola z neho uplne nadsena a Jakubko s nou len rozpraval a rozpraval.
Mame 5440g a 58cm (tak sa velmi tesim, lebo sme prekonali dve laktacne krizy a bala som sa, ze nepribral). Janik s Matuskom boli ockovani proti pneumo a na sono noziciek nam povedali, ze mame este balit nasiroko. Co je u nas normalne a geneticky dane. Lebo ja a aj Jany sme do jedneho roka pouzivali remence a aj nas Matusko si to vytrpel, takze este balime aj Jakubka ...

Mame sa dobre. Jakubko mi od piatej spi, ked zamrcni, napapa sa a spi dalej. Tak som zvedava, co bude v noci 😀 ...

Anula - som vdacna za Tvoje prispevky a som rada, ze nie som sama, kto ma narocne dieta. Ale vraj narocne deti su velmi inteligentne, tak sa mame naco tesit. Som zvedava, co nam Ti drobci pripravia 😎 😎 😎 😎 .

tamita
18. sep 2008

Nutrilon a Nutriton sú 2 rôzne veci . Nutrilon je UM-to všetci vieme,ale Nutriton je prípravok pre detičky s refluxom,alebo tie,ktoré často a veľa vracajú po jedle. Je to vláknina zo svatojánskeho chleba-biely prášok,ktorý sa primieša do mlieka-ak kŕmite dieťa z fľaše. Kojeným deťom sa urobí kašička s prevarenou Luckou-25ml a podáva sa lyžičkou-trochu pred kojením,trochu počas a aj po,aby zahustila M.mliečko a nevracalo sa bábu von. Naša malá posledné 3 dni začala grckať veľa-nie len trochu,to by bolo normálne...Dnes ráno napr.po papaní grcla 5x a spapala 80g-vážila som ju pred papaním a po a vygrcla skoro polovicu. Preto som jej dala Nutriton ,pri nasledujúcom kojení a hneď to zabralo. Grgala,no negrckala. Kúpila som ho v lekárni,bez predpisu a krabica stála 290,Sk.
Kape-som rada,že sa to Samkovi lepší,
Anuli-ó vďaka,si zlatá a dúfam,že si sa nedala ostrihať 😉 .Kočíky máme 2,normálny Bebe-confort-na bežný deň a tú Inglesinu-čo je na foto s havom,som kúpila po inšpirácii Danulkou-ona má takú ružovošedú- 4 dni pred pôrodom od jednej kočky,čo sa vydala do Talianska.Akurát som ho stihla celý vysprchovať a už sa Leuška Juliannka narodila.Používame ho stále po dome-fajne hojdá a malá v ňom rada spí cez deň a keď je pekne,tak ideme s ním aj von von.Ale je skôr na parádu.Praktický je zas ten druhý... 🙂

tamita
18. sep 2008

Ináč máme aj Baby-vak,ale práve v ňom sa mi dogrckala viac krát,asi preto,že ju to tam viac natriasa,nuž ho momentálne nepoužívame,čo ma štve,lebo som sa tešila,že sme mobilné... 😖

tamita
18. sep 2008

Jankamanikova tá stránka-čo si tu minule dala : www.kojeni.net -je super

glia
19. sep 2008

ahojte babenky...tak pozeram, ze vsetky rastiete o sto sest...my sme boli vcera na poradni a mame 5640g a 57,5cm...takze sme za 5 tyzdnov pribrali 830g a nasej doktorke sa to zda malo... 😢 je to 166g tyzdenne, tak ja si myslim, ze dost...no neviem...ked my papame dost malo, ale asi matkovi staci, ved je kludny, spokojne si spinka...
nozicky mi na siroko nebalime, tuto robia vysetrenie v porodnici a ked je ok, tak hovoria, ze balit netreba...nealila som ani luboska a je ok... 😉

inac baby, vcerajsi den bol teda neskutocny...rano sme mali 9:30 vyrazit na poradnu s malym, no ja som zaspala a zobudila sa az na papanie 8:30...potom som musela skocit do sprchy, vyfukat vlasy a tak...tatino bol luboskovi pre pas v prahe na ambasade, tiez sa zdrzal, tak sme vyrazali az 9:50...nastastie tam nikto nebol, tak sme isli hned...potom som mala 10:40 gynekologa, no totalne nas nahneval, lebo sme cakali do 12.00, ziadny zmysel tie objednavky nemaju, lebo berie aj neobjednane pacientky... 😠 potom sme sa v aute nakojili a chceli sme sa ponahlat na klbiky, no auto nenastartovalo... 😕 manzel volal kolegu, skusali pol hodinu startovat cez kable, no nakoniec nas odtiahol k autokelly, tam sme kupili novu baterku a kym ju namontovali, bolo 15:00 a ortopedi skoncili...takze klbiky buduci tyzden...ponahlali sme sa za luboskom do skolky, no kedze sme este nic za cely den nezjedli, skocili sme do mekaca a chlapik bol asi prbrzdeny, lebo nam dal len jedno, namiesto dvoch menu...ak som dostala od manzela prednost, lebo kojim a isli sme pre maleho...no horor den...

inac, ozaj, budete davat detickam probiotika? my sme si ich vcera dali objednat v lekarni, su od 1mesiaca do 4mesiacov, sice trosku drahsie, ale kvoli skolkarskym chorobam zainvestujeme...onedlho sa nam zacinaju ockovania, hexavakcina, pneomokok...no tesim sa 😔

inac sa tu ako mavate? dufam, ze se vsetky ok...

moja jazva bola vcera oznacena ako ok...taaak sa vytesujem, uz len repikujeme...kikinela, ty si sa na cosi tusim pytala, vsak? ak mas otazky, hod mi to do posty, ok? nejako to tu nestiham... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre