Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
9. okt 2008

danulik sme mali presne to iste, najprv vyrazky, aj na hrudi, potom uple drsna tvrda koza a po 10 dnoch je to same prec, par krat sme to natreli pytiolom mozno ten pomohol neviem, drzim palce

danulik
9. okt 2008

inac, tiez rozmyslam o ockovani proti pneumokokom, asi to dame..

kape - viem si predstavit, ako fajn vam vcera bolo 😉 ja sa uz tesim na nase dnesne stretko 🙂

danulik
9. okt 2008

aktak - ano, ma to aj na krku a trosku na hrudi, ale iba zopar.. uz sa v tom nejdem vrtat, uvidim, co povie zajtra kozna.. ale ak vam to preslo samo, resp. s troskou pytilou, tak to hadam nebude nic hrozne 😉

anula
9. okt 2008

Ahojte,
ja dam Klaru ockovat proti vsetkemu moznemu 😀 , clovek nikdy nevie, co prinesie domov zo spitala.

Zacalo to byt uzasne dieta (nie zeby nebola uzasna aj predtym 😀 ), spinka od 23.00 do 6.00, potom od 6.30 do 10.30. Potom sa trochu hrame, prechadzame, zase trochu pospinka. Juuuj, aka je dobrucka, ta moja dcera. A uz ju mozem aj hladkat pri kojeni, uz na mna nevrci a neohana sa rucickami. Len ked je na rukach, stale sa vrti a podskakuje.
Vcera ma dozrala svokra, ktora je inac zlata. Bola u nas a Klara bola akurat najedena. A svokra ju vlacila len na rukach, tvarickou dopredu, takmer prevesenu cez predlaktie. A Klara zvracala odusu, este vecer som si nachadzala mlacky po celom dome. Potom zacala byt nervzna, lebo chcela spinkat, vrtela sa a svokra, ze som jej dala jest velmi rychlo a ze ju boli brusko atd. Tak som schytila Klaru, sup do kocika a tam v momente zaspala.

Musim hodit hlasku mojho manzela: Pod Klarinka, dame pampusky na papricky 😀 😀 😀 (papucky na paprcky).
Zatial som ho este neopravila, este sa bavim 😀 😀 😀

glia
9. okt 2008

ahojte kocky...ja akosi nic nestiham, luboska vyberam zo skolkjy na obed, tak to mame perne...
citam, ze deticky vam stale priberaju zavratnym tempom...my mame 6150g, co je kilo od porodnej hmotnosti...a takmer kilo a pol od schudnutia v porodke...takze mame to kilo a pol za dva mesiace...nikam sa neponahlame, matko papa len tak decentne 120ml na jeden krat...ale tak da sa...ved ako uz pisali baby, 20kg v roku mat nemusime a ani 10kg v 6.mesiacoch... 😎
pozerala som, ze v petrzalke mate dobry vzduch, ked mate take velke deticky 😉 ale su krasny chalani...a aj maminky su kocule...
buduci tyzden sa chystame na slovensko...matko bude mat krstiny...najviac sa bojim cesty, ako to zvladneme...k nasim to mame zhruba 1000km, tak bude veselo...este musime kupit na cestu odsavacku soplikov na baterky, lebo cez vikend nam sopliky zrusili nakupy v prahe...mimi malo plny nostek a tak papat ani omylom...museli sme ist domov, poodsavat a az tak napapat...

tema vyrazky...my mame potnicky...a dost...okolo pusinky ich mame po dudlovani(snazime sa obmedzit a minimum) a po papani...davam alkohol a bepanthen, no rao je to lepsie, pocas dna sa zasa zhorsi... 😒

glia
9. okt 2008

ahoj anula...ty sa doma teda urcite nenudis... 😀
ockovat budeme aj my...po troch mesiacoch mame objednanu hexavakcinu a pneumokoka...len netusim, co su to tie spave ruky? 😕

zlatulienka
9. okt 2008

Ahojte maminy,
už som Vám dávno nenapísala, naposledy z pôrodnice, keď sme sa narodili. Každý deň si vás prečítam, keď sa kojíme, ale písať nestíham.
Včera sme boli na 2-mesačnej poradni, vážime už 6,4kg (pôrodná váha 4kg, 1-mesačný sme mali 5,5kg), naša dr. valila oči, že teda 😉 riadny papkáč, na to že sa „len“ kojí.
Naše dni a problémy sa podobajú tým vašim, tie naše detičky sú niekedy ako cez kopirák. Režim moc pevný nemáme, ale už sa aspoň nekojíme každú hodinu a pol. V noci vydržíme zväčša od deviatej do druhej, potom ešte papáme o piatej a šiesta hodina je jasná – zasvietia očká, usmievame sa, porozprávame kadejaké ga, ka, a sme hore. Doma spíme cez deň 10 až 30 min, aj dosť často papáme, nosíme sa na rukách, pozeráme do zrkadla na kámoša, chvíľku sa pobavíme v hojdacom kresle a tak...v kočíku vonku vydržíme podstatne dlhšie aj 3-4 hodinky, ale to nesmieme zastaviť.
Sem tam nás trápi bruško, včera sme dosť grckali, to je asi z toho prejedania...
S mužíkom sme už skúšali ťuťu-muťu päť týždňov po pôrode a bolo to v pohode, nebolelo to, resp. túžba bola silnejšia ako hocičo iné 😀 😀 😀 možno aj preto, že som druhorodička a nebola som moc zašitá
Tak sa majte a nech nám naše bábätka pekne rastú, spinkajú, papkajú a robia nám len radosť.

zlatulienka
9. okt 2008

danulik,
aj my sme mali na líčkach také vyrážky, najprv to vyyzeralo ako potničky, potom začalo mokvať a schnúť, očervenelo to, potom líčka zrapaveli. Zabral na to Holtov krém, dva dni sme to ním potierali a odvtedy je pokoj.
Ty radšej už ale počkaj na to kožné a neexperimentuj...

danulik
9. okt 2008

glia - 1000 km? fiiha, ja sa bojim ist aj do blavy a to je len 200 km 😖

zlatulienka - uz fakt radsej pockam do zajtra, dovtedy sa tvaricky ani nedotknem..
a kde mas album? 😉

zlatulienka
9. okt 2008

danulik - konečne som si dala foto do pasu (trvalo mi to vyše roka), večer popracujem aj na albume 😲 - ak mi to moj maly manažér času dovolí, teraz vás už opúšťam, musím k hrncom, kým drobček spí

vejinka
9. okt 2008

danulik..mala je nadherna...ale tusim sa poriadne zmenila od prichodu domov...a to aj ten nas...ked si obcas pozriem video..ked sa narodil tak nedine co sa podoba aj tam aj teraz je vyplazeny jazyk..furt ho vyplazoval a vyplazuje ..ved ak xces urob kuk 😉 http://galeria.cechovci.com/main.php?g2_itemId=...

danulik
9. okt 2008

veji - dakujeme 🙂 ja mam pocit, ze sa meni kazdy den 😉 ale to asi vsetky deticky..
erik je zlatucky, riadne ksichtiky robi 🙂 😵 aj my uz musime zacat tocit nejake videa 😉
a ty ho davas este do zavinovacky? nasa sa uz asi ani nezmesti, taka je dlha 😀

zlatulienka - ved pozeram, ze konecne foto 🙂 ale sme zvedave aj na malickeho 😉

danulik
9. okt 2008

pridala som par novych foto 😉 liluska spinka, tak mam konecne trosku casu..

anula
9. okt 2008

Glius, to je hepatitida A.
Daj potom vediet, ako ste zvladli cestu, nas caka o mesiac 1500km, ale s prestavkou v BA.

Dnes v noci sa Klare podarilo uplne sa vyzliect z pyzamka, neviem akym sposobom vytiahne rucicky z rukavov na hrudnik, nozicky stiahne tiez do stredu, porozopina cvocky a uz je ako ciganca, len v plienke. Spaci vak je nam uz maly, budem sa musiet obzriet po novom.

Ideme vecer k pediatrovi, tak som zvedava, kolko vazi a meria a budeme aj ockovat.

glia
9. okt 2008

anula 😀 klarka je teda riadne cislo...
a dik za vysvetlenie... 😉

vejinka
9. okt 2008

danulik..ano my sme este v perinke...ale uz nozky vykopava..a len mama(ja) ho vie tak zabalit ze sa nevykopkaaa 😀

lalunna
9. okt 2008

jankamanik, ides teda do samorina v sobotu? hodim ti radsej IP

aktak, davam pneumokoka, nic ine, nie som moc zastanca nepotrebnych ockovani ako je napr. proti ovcim kiahnam, atd.

stretka Ba maminiek su dobre, aj mne je s vami vzdy velmi prijemne 😉

spika
9. okt 2008

Ahojte dievčatá,
občas vás čítam, ale písať nemám kedy...ako sa narodila malá, som v jednom kole....vidím, že ešte stále máte problémy s vyrážkami....Tak vám chcem poradiť krém Cicalfate z kozmetiky Avene. Poradili mi ho v lekárni na potničky a zabral skvele! Stojí dosť, ale môžu ho používať deti aj dospelí na rôzne kožné problémy!

majkotanicka
9. okt 2008

ahojte, je tu niekto, potrebujem radu

majkotanicka
9. okt 2008

občas sa mi pri malom zazdá, akoby ho striaslo. Tak ako ked nás prejde smrtka. je to normálne

bibianna
9. okt 2008

čo potrebuješ, ak viem, poradím.

bibianna
9. okt 2008

tak to my nemávame

katinka0000
9. okt 2008

ahojte!

danulik: skus malemu uvarit kamilky a s tym mu tamponikom potriet tvaricku. poradila mi to sestra, lebo aj neter sa raz tak vyhadzala a pomohlo jej to.
malinkemu som to dnes urobila 3-krat a ma to ovela lepsie. normalne to pomaha. kamilky jej urcite nemozu uskodit. mozem len odporucit.

majkotanicka: ani ja ti s tym neporadim

baby ako mam uzivat tie homeopatika na tvorbu mlieka? dnes som si ich kupila. DIK!!!

anula
9. okt 2008

Boli sme u pediatra, mal meskanie, tak sme sa na rad dostali az o 18.30. Zaockoval Klaru, chvilu si porevala, dostala do oboch stehien. Vazi 4850g a meria 54 cm. Riadny spuntik oproti tymto chlapinam 😀

hankahc
9. okt 2008

ahojte maminy

anula
ako som tak citala, ze tvoje prve tutu mutu si videla vsetky hviezdy, tak co ja mam ocakavat od mojho prveho tutu mutu, ked som zvnutra zasita a mam tam okolo 60 stichov, a samozrejme aj z vonka!!no snad to nejako prezijem. najhorsie na tom je ze ja som uz musela ist aj na cistenie, lebo som velmi krvacala, ale to mi vobec nepomohlo, lebo dokes si myslel ze tam mam kusky placenty, ale to sa nepotvrdilo, tak ideme na to vylucovacou metodou ze preco este tak velmi krvcam, lebo zo mna padali normalne guce ako kuracie pecienky 🙂 😠 .beriem antibiotika aby sa mi steny na cievach posilnili lebo pri porode mi praskla nejaka cieva a krvacala som ako besna.

baby tie co kojite beriete aj nejaku antikoncepciu? je to pravda ze ked zena koji tak neotehotnie?? 😅 😅
mne sa to nejako nevidi.

asi najvacsia herecke je tu urcite anulina Klara ako tak citam..je fakt kusok a velmi je pekna fuj fuj fuj 🙂 😀

tamita
9. okt 2008

Anuli-Šak to máte krásne na jemnú slečnu 😅 ,a predsa je to malá zlatá buchtička s tými líčkami,aj Lilinka od Danúlik má také...
Katinka, homeopatiká 3x denne 5 guličiek cmúľať,

katinka0000
9. okt 2008

tami este raz dik!

ozaj baby a je normalne, ze som este nedostala menstruaciu? ja som tiez pocula, ze ked zena koji, tak by nemala zostat tehotna.

danulik
9. okt 2008

ahojte, liluska uz spinka, tak som prisla kuknut, co je tu nove..
mali sme super stretko (ako vzdy), nase male babulky su zlatucke 😵 boli dobrucke 😉 no a my maminky sme sa trosku odreagovali 🙂
v albume mam par foto, zvysok musi dodat tami 😉

kati - dakujem za radu, ale slubila som, ze uz nejdem experimentovat, pockam do zajtra 😉

aktak
autor
9. okt 2008

katinka tym sa neriad, poznam dost tehotnych co este kojili 😀 vcetne mna 😎

katinka0000
9. okt 2008

danulik: jasne, radsej pockaj do zajtra. len ak by malinkej nahodou nezabralo to, co jej predpise kozna, tak skus tie kamilky. tym jej urcite neublizis.

nadherne maminy su z vas!

aktak: ja sa tym ani neriadim. nebudem riskovat. 😀
len to tu niekto pisal, tak som nato reagovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre