Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
8. nov 2008

ahojte!
danulik: nam to vyslo ta krv tusim max. na 65 kg. ani my sme nemali ziadne uvitanie. ale kedze byvame na dedine, tak je to asi normalne. robi sa to asi len v mestach.

ja som bola dneska v skole, mala som poslednu skusku. chvalabohu som ju uspesne absolvovala. teraz ma caka este dorobit diplomovku a potom statnice. juuuj to bude teda riadna fuska.

k tomu ockovaniu. doktor nam povedal, ze je idealne, ked ma dietatko teplotu 38,5. vtedy sa mu najlepsie v tele vytvaraju protilatky. takze je dobre, ked babo nejaku teplotu ma.

bibi: drzim palce, nech je drobcek co najskor zdravucky.

inak ako ste prezili dnesny uprsany den?

katinka0000
8. nov 2008

jamaica: alexa je v tom kostyme uzasna. 😀

bammbi
9. nov 2008

katinka, gratulujem k uspesnej skuske...

Jamaica!! - tie fotky su neskutocne, naozaj krasne, mala sa tam super smeje a je fakt hrozne zlata... 😵

jankamanikova
9. nov 2008

Ahojte!
Kati - dieta pocas ockovania nemoze (nesmie) mat ziadnu teplotu!!!! Ani chorobu, chripku, sopliky ... Po ockovani, ked uz je dieta ockovane, tak sa moze vystavit teplota (co je normalne reakcia na ockovaciu latku), ktora by sa mala do troch dni zrazit.

My sme z kostolika doma, teraz isiel Jany s chlapcami. Vam prajem krasnu nedelu a pekny cas ...

aktak
autor
9. nov 2008

nas minule neockovali lebo sa nam este nezahojilo ramienko, mame prist tento tyzden ze to uz urcite bude zahojene, ale stale neni 😖

kape
9. nov 2008

Ahojte.
My sme uz doma z nasho vyletu. Samko sa drzal ako spravny chlap 😀 Babky si ho uzili, na vsetkych novych ludi sa pekne usmieval, naucil sa spinkat v cestovnej postielke a tiez sa naucil vecer zaspavat bez nasej pritomnosti, tak sa tesim.
as na druhej strane si trosku viac zvykol na ruky, kedze kazdy sa s nim chcel pomojkat.

Nas Samko ma odber pupocnikovej krvi do 70 kg, a to sme si uz povedali ze super, ale aj tak dufam, ze nebudeme musiet nikdy vyuzit. Ale dievcata v BB su riadne rekordmanky. Ja som si predtym vravela, ze bude super odber ak bude do 50 kg. Niektori maju napr. len do 8 kg, co ma Samko za chvilku.

My tu v Petrzalke sme tiez uvitanie do zivota nemali a podla mna sa to tu ani nerobi, alev BB som na par pozriet bola a je to celkom pekne.
"ze ked deti maju deti " tak som sa otocila a povedala jej , ze tie deti uz maju skoro 30 a ona na to ze taka mala nemoze mat predsa 30 😀

Idem si pozriet Vase albumiky, my sa dnes tiez chystame Samka odfotit na vianocny pozdrav a este musim vybrat voidnu fotku na hrncek a upravit.

Dievcata z Petrzalky, kedy mame stretko ?

anula
9. nov 2008

Katinka???? Suhlasim s Jankou, ziadna zapalova reakcia by v tele nemala byt pocas ockovania.

Nas maly zrutik vecer sfukol 180ml na veceru 😨 😨 Dnes skusim teda pridat.

slaviq81
9. nov 2008

Ahojte,
u nas sa robia uvitania, aj mi prislo pozvanie, ale presvihla som to 😝
Vcera mi dala Lara riadne zabrat, najprv sa mi pri kupani vykakala do vody, a potom sa nemohla dojest, az som sa zlakla ze jej moja mliekaren nestaci produkovat. Mamka ma postrasila ze mozno mam riedke mliecko, preto sa tak casto pyta. Ale to mame kazdy vecer, uz ma bolia bradavky ☹ . Dnes som sa rozhodla ze si ju budem vazit cely den pred a po kojeni.
J a m a i c a, mala je ozaj zlata. Ja tu moju asi usmievavu neodfotim nikdy, len co pred nu vystrcim fotak tak sa prestane usmievat a zacne sa nan skumavo pozerat. 😀

jamaica77
9. nov 2008

Dakujem dievcata za pochvali Alexi 😵 , ta nam rastie ako z vody, a tiez je velmi komunikativna.....hlavne rano, usta sa jej nezatvoria, najsradsej vyslovuje ARA a HEJ 😉 takze to vizera ze bude najsarmpv po slovensky rozpravat a az potom po anglicky, chudak Daddy nebude ju rozumiet 😀 tak mu treba mal sa uz za tie roky naucit 😀 ako Anulin manzel 😉

Anula tolko clara zhltla naraz? 😅 u nas este v zivote nezcucla Alexa viac ako 100ml, to uz je pre nu vela, ze je nafuknuta ako slon 😕

Slaviq- skus Laru fotit tak ako ja fotim, ze n ech jej niekto sasukuje ty sa skry aby fotak nevidela, nech sa sustredi na tu osobu ku ktorej sa bude usmievat a rehotat sa a ty zboku ju fot, tak to mi robime lebo aj s nasou je to dost tazke ked zbada kameru tak cumi ako PUK do nej 😀 ale sem-tams a rozhodne aj smiat ked ju vidi.....asi je to podla nalady 😉

Katinka - blahozelam ku uspesne absolvovanej skuske , obdivujem ta ako to dokazes stihat pri malom 😅 , vidim ze aj on rad sedka, nasu sme naucili ze sa da aj sediet, tak ta by uz najradsej len sedela, hlavne sa jej velmi paci dvihanie za z lahu do sedu za rucicky, tak sa pritom rehoce, strasne sa jej to paci, a ked sedi tak staci ju drzat za jednu rucicku, sedi krasne vystreta 🙂 a ziari stastim ze to dokazala, no ona sa neprevrhne lebo ma velky bachor, tak je dost stabilna 😀

kape
9. nov 2008

Chcem sa spytat, ci aj Vasi drobci robia toto: Samko, ked ho chytime za rucky- ale len drzime zdvihne hlavicku a aj cast trupu dost velmi a dokonca to sam robi aj v autosedacke, ked sedi, akoby sa sam chcel posadit.

jancia
9. nov 2008

Ahojte babule chcem Vam popriat peknu nedelu 🙂

My vikendujeme bez ocina lebo chudak musi trcat v praci aj cez vikend kvoli testovaniu euro konverzie 😖 takze tak... ale inak mame velmi spolocensky vikend - vcera 2 navstevy, dnes sme boli u nasich a teraz este ideme na oslavu neterke - uz ma 2 roky 😵 .
Jami mala je rozkosna, aj ostatne babatka, pravidelne checkujem albumiky augustovcatiek 😉 inak baby strasne to leti, o chvilu aj my mame 3 mesiace, ojojoj, vsak len prednedavnom sme tu este ochkali za compikmi s velkymi bruchami a teraz debatujeme ze komu sa uz tlacia zubky 😝 no musime si tie nase deturence uzivat lebo ani sa nenazdame a dievcata sa budu malovat a chalani mutovat 😀 !

kape - vitaj v BA, ja by som mohla kludne aj zajtra 😉 a nepojdes s nami v ut. so Samkom tancovat?

anula
9. nov 2008

Kape, nasa to robi.

Jamai, Klara jedava iba 4x, max 5x za den, berie si dobre davky.

Janci, ako sa vam paci tancovanie? My s Klarou tancujeme pred zrkadlom, jej sa to strsne paci, strci si pasticku do pusy a rehuna sa.

Slaviq, neexistuje riedke mlieko. 😉

slaviq81
9. nov 2008

Veru J a n c i a mas pravdu, akoby to vcera bolo co som sa mrvila na porodnom stole 😀 ....
A n u l a, tak to mas dobre, ked Klara takto pekne papka. Ja som dnes este s tym vazenim neskoncila a uz som zistila, ze Lara je veeeeeeelky vymyselnik. Poobede pred prilozenim a po pol hodine cuckania sa rucicka na vahe ani len o deko nepohla. Uvidim ako budeme pokracovat vecer.
K a p e, ja skusam Laru chytit za ruky ci sa bude dvihat, ale kdeze, ta ma tazku hlavu, otec sa smeje ze ju ma plnu starosti 😀 .
Zajtra sa chystame na vylet do Besenovej, nemame to daleko, ale som zvedava ako to Lara zvladne.

bibianna
9. nov 2008

Jamaijka, aj my sme dnes dostali mikulášsky kostým, tak sa vytešujem.

lalunna
9. nov 2008

my patrika kupeme v 37 st. vode v kybliku a izbu ani kupelku nevyhrievame, snazime sa prirodzene otuzovat, ani ciapocku uz nedavam, niekedy necham aj vetracku otvorenu
a pohoda, zatial ziadne sople ani nic...

hani, s tym konom dobreeeee 😀 😀 😀

lalunna
9. nov 2008

jani, ako pises, ze sa ani nenazdame... az sa mi chlpy zjezili, fakt, strasne to letiiiii 😕
patrik ma dnes 3 mesiace 😵
a kam idete a ako tancovat? ak sa mozem opytat 😉

slaviq, jej, aj ja by som sla do besenovej, idete sa kupat?

jancia
9. nov 2008

anula no zatial sme boli na tom kurze len raz a myslim ze maly bol spokojny, tak kukal a bol kludnucky a nakoniec z toho vsetkeho zaspal ked sme ho ukolisali v satke 😵, inak on sa vseobecne rad nosi a hompala aj doma, ale to asi vsetky deturence 😉

lalu poslem ti IP 😉

tessie
9. nov 2008

ahojte mamuľky, víkend dopadol super, malá bola na párty v sobotu taká ukážková, až sa mi to nechcelo veriť. Na rukách bola spokojná každému, kto si ju vzal, smiala sa každému, kto jej robil opičky a ked sme ju dali do kočíka, kým sme jedli, tak si spokojne obhrýzala rúčku a kukala po strope. No bola som z nej hotová a totálne som bola na ňu hrdá 🙂

danulík - aj naša malá hovorí ahoj 🙂 a ešte ge ge, au Kočík aj nám trošku vrzgal, tak konštrukciu manžel nastriekal akurát včera prípravkom WD 40 (neviem, čo to je, ale manžel povedal, že to chlapi poznajú, vraj to máš povedať manželovi a on bude vedieť čo to je). A už je to super.

jamaica - Alexa je nádherná v tom oblečení, inak na niektorých fotkách mi pripomína Sophinku. Aj manželovi som to ukázala, tak tiež povedal, že trošku áno.

Kamoš z USA nám doniesol veci pre malinkú, tak som to triedila podľa veľkosti. Hned som dostala chuť ísť na nákupy aj ja. Už sa akurát dohadujeme, že kedy ideme do New Yorku. Tie ceny sa nedajú porovnať... Pekný večer ešte.

danulik
9. nov 2008

tess - dik za tip 😉 povedala som to manzelovi a on ze "to je blbost" 😀 ze to je na odmastnovanie, nie na mastenie a ze za chvilu to bude robit zas a ze on to skusi vazelinou 🙂
noo - nehadam sa, ja netusim o com tocia 😀 potom napisem, ako dopadla vazelina 😉
aj ja chcem ist do new yorku!! aspon na tie nakupy 🙂 🙂 🙂

tessie
9. nov 2008

no neviem, mne je to jedno, manžel povedal, že to je na to, a hlavné je, že nám to nevŕzga 🙂 Dajte vazelínu a potom dajte vedieť, či funguje aj tá 😀 Chápeš, tie nákupy sú neskutočné. Kamoš doniesol kopec vecí, ale z tých, čo viem cenovo porovnať, tak šatičky pre malú Polo Ralph Lauren sme kupovali v Rakúsku pre kamošov za 20EUR a teraz máme z USA také isté za 5 - 10 USD. To je rozdiel, že? A o iných značkách ani nehovorím...

danulik
9. nov 2008

tess - ved jasne, hlavne, ze to nevrzga 😀 potom napisem 😉
ani mi nehovor - tie ceny u nas su neskutocne a tam sa tie iste veci predavaju za par dolarov 😠
ked som bola ja v usa, tak dolar stal 50 sk, cize vtedy sa mi nakupy velmi nevyplatili, ale teraz je za polovicu!! no isla by som hned!!

tessie
9. nov 2008

tak to sme tam boli asi v rovnakom čase 🙂 ja som bola v lete 1999 aj v 2000. A v tom 2000 bol dolár 50,-

jamaica77
9. nov 2008

Dakujem dievcata za pochvalu fotiek a Alexi 😵

bibiana - tesim sa uz na fotecky v mikulaskom oblecku tvojho maleho, pofot raz-dva nech vidime 😵

Danulik a Tessie- takze vy viete ako to tu chodi s nakupmi a s cenami (kedze ste tu boli), clovek nakupuje ako saleny, ci mu treba alebo nie (lebo ked vidi tie ceny, tak je hriech nekupit)....tak dufam ze raz pridete na nakupy a sa stretneme v NY - pre mna to nie je daleko, len hodinku cesty a som tam 😉
aj ja ked som prisla do USA tak dollar bol prave najvyssi v tom 1999, a benzin len $0.92/gallon (cize 3,75l), odvtedy som uz zazila aj cez $4/gallon este pred mesaicom a dnes nam tak krasne klesol ze uz je len $2/gallon, tak som zvedava dokedy tak vydrzi, uz sme v to nikto nedufali ze este moze takto rapidne klesnut.

Vsimla som si ze mate niektore pekne ciapocky a svetriky pre babetka ustrikovane, to same strikujete alebo vam to niekto ustrikoval alebo kupene? rozkosne je to , myslim ze Tessie Sophinka to ma a Bibianin matejko, no neviem ci som si dobre zapamatala, lebo som presla par albumikov tak je mozne ze som zase pomiesala mena 😀 ale vsetky babetinka su nadherne, take krasne a robia pekne pokroky 😉

Kape - aj nasa to robi ako Samko, tiez dame jej dva palce ona sa uchyti a uz sa trepe hore si sadnut a smeje sa z toho, roib jej to radost ze to dokaze 😉 ked je na rukach je v takej polohe ze pololah - tak hned dviha hlavicku a snazi sa si sadnut....ziadna poloha medzi , bud lezat alebo sediet 😀 , v autosedacke sa snazi tak tiez ale tam sa jej to nedari, robi to asi len posledne 3 dni odkedy sme zistili ze uz hlava nie je taka tazka ako bola a ze uz ju vie dvihnut ked si sada....

anula
10. nov 2008

Juj, Tessie, ani nehovoooor! Stale obzeram tie krasne satocky v tvojom albume a spominam, ako som dufala, ze budes mat chlapceka 😀 😉 .

Nasa herecka objavila plutie 😠 😎 . Pluje nadaleko a hlavne, ked sa nad nu niekto skloni, ze ake krasne dievcatko, tutuli-mutuli, nasa Klara hodi dobru sprchu. Hi.hi, potom tie rozpacite pohlady. No mala by som sa skor hanbit, ako sa na tom bavit.

katinka0000
10. nov 2008

ahojte!

bammbi: dik! dufam, to uz nejako dokrutim dokonca.

jankamanikova, anula: zle ste si precitali moj prispevok. ja som pisala, ze po ockovani je dobre, ked ma babo resp. clovek teplotu. vtedy si vytvaraju najlepsie protilatky. povedalo mi to viacero lekarov. takze je to urcite tak. 😉

tessie: to su fakt neuveritelne ceny. a predstav, kolko to stoji u nas. nie je cudo, ze niekto ma jeden butik a uzivi to celu rodinu.

anula: aj nas maly vynasiel plutie. ked mu utriem slinky podbradnikom, tak zachvilu mi ich vypluje znova a pritom sa skeri.

madi
10. nov 2008

ahojte moje pekne augustovky a augustovcata...klasicky vas zanedbavam 😖
ale pridala som konecne fotecky tak kuknite
len tak narychlo som prebehla par stran dozadu...
hankahc - jeeeminky to az tak brutalne prebiehal porod? juuuuj 😢 ale tiez verim, ze sa to upravi a dominik bude mat raz braceka alebo sestricku...samozrejme, ak si to rodicia budu zelat

ktosi tu riesil teplotu pri kupani - my sme kupali vo vode tak 38 stupnov cca a v kupelke bol pusteny ohrievac...tiez som bola spotena jak kon....ked uz bol maly obleceny v pyzamku, tak sme otvarali dvere aby sa teplota vyrovnala s ostatnym bytom...teraz som sa rozhodla, ze uz az tak teplo nepotrebuje, tak ohrievac sme odlozili...ale voda je furt taka teplucka a obcas pri utierani a obliekani simono kychne, ale neni to nic strasne
a sople tahame s vysavacom po kazdom kupani...cez den nemava vacsinou

my sme zatial ziadne uvitanie ani krst nerobili, neviem ci sa nieco bude diat....svokra chce velmi krstit ale moj drahy je proti...

anulka - davaj pozor cestou sem a duracelka nech je kludnucka...

heh - simon sa prave riadne pokadil...pocula som to az sem 😀 😎

nas este tiez neockovali....doki vravel, ze az po 3 mesiacoch sa zacne..hm..
a co sa vianoc tyka...mame uz pre simona ciapku a este zhanam taky oblecik mikulassky...a tiez chceme robit pozdravy / pohladnice...tak uz rozmyslam ze ako to naaranzujem secko a tak...hehe

jamaica - alexa je rozkosnaa
teda vsetky babatka su rozkosne....

no..idem ho prebalit a nababusit a ideme vonku kustik....pekny den vsetkym...cmuky

anula
10. nov 2008

madi, ako sa seriozne tvari pri tom blahozelani k meninam 😀

Mna chyta stres, ked si pomyslim, ze za chvilu mam ist do roboty. Ved to zbehne ani sa nespamatam. Oficialne by som mala zacat uz 28.11 😠 ☹ 😒 😖

V stredu ideme k pediatrovi, budeme ockovat o mesiac skor ako normalne, lebo ideme na SK. Hned potom ideme do Zurichu pre nasich na letisko, dufam, ze sa tam niekde nestratim, lebo s revucou Klarou v aute...

anape
10. nov 2008

ahojte mamicky,

aj Viktoria sa pekne dviha, ked ju chytim za rucicky a tiez sa snazi robit to aj sama, ked je v autosedacke 🙂

taktiez uz "gagoce" a ked lutostivo place, tak to znie akoby volala mama 🙂

kape asi si prehliadla moju otazku par prispevkov dozadu...pytala som sa ta ci nevies, ci sa da z tej stranky co si tu hodila, objednat aj na slovensko, dakujem 🙂

kape
10. nov 2008

Anape myslela som ze somTi odpisala, ale to som si len myslela 🙂 Mne sa zda ze to na SK nejde, ja pojdem osobne ak by si nieco chela mozem Ti potom kupit.

anape
10. nov 2008

kape, este raz si to poriadne pozriem a dam ti vediet, si zlata 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre