Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tessie
22. sep 2008

ahojte mamuľky, už som tu dávno nebola, tak som vas dnes poctivo dočítavala 🙂 máme sa fajn, malá je dobručká, už mám pocit, že nám prešli aj tie hrozné večerné krízy s bruškom. ešte síce zvykne večer vyvádzať, ale nie je to už také hrozné a hlavne sa nám nezdá, že by mala bolesti. Cez deň je inak úžasná, v noci zatiaľ spáva dobre (klop, klop) To ju nakojím večer, potom vstavame okolo 2:00-3:00 a potom až okolo 7:00-8:00, takže super.

Čo sa týka tváričky, tak už ju máme trochu krajšiu, aj ked to nie je ešte úplne super. doktorka nám dala ten Holtov krém a okrem toho mám natierať repíkom. Holtov krém nazabral, tak nám dala nejaký krém, čo nám museli namiešať v lekárni. Ten už začína zaberať, vyzerá to lepšie, tak sa tešíme.

Očko ešte stále hnisá, ale aj to už je o niečo lepšie. Očná nám kázala masírovať a o mesiac ideme na kontrolu. ak sa to nezlepší, budú musieť čistiť kanáliky.

Chcem sa spýtať vás, čo máte dievčatká. Už máte prepichnuté ušká? Mne doktorka povedala, že nech jej dám nastreliť náušničky, že ona vraj prepichuje až po 4.mesiaci, čo sa mi zdá neskoro... Vy ste ako na tom?

Idem si už ľahnúť, dnes malá nemala večernú krízu, neviem, čo sa zdalo, tak dúfam, že si to nenahradí v noci 🙂

tessie
22. sep 2008

a ešte jedna otázka, je potrebné odsávať za každých okolností? Ja dávam malej každé kojenie iný prsník, zatiaľ jej stačí z jedného prsníka na jedno kojenie (ani sa jej nečudujem, že jej stačí, ved vyzeram ako Lolo ferari 🙂 ). A neodsávam absolútne nič. Je to problém? Mala by som?

anula
23. sep 2008

Ahojte
Tessie, uska nedavame prepichovat, manzel nesuhlasil, ze sa ma Klara raz rozhodnut sama, tak nechcem ist proti nemu.
Odsavam, len ked mam cas, doodsavam z prsnika, z ktoreho mala jedla, ale nie je to pravidelne. Jediny dovod, preco odsavam je, aby som mala nejake to mliecko v zalohe a hlavne, ked nastupim v januari do rboty, aby som nemusela odsavat kazde 3 hodiny mlieko pre malu. Ak to nepojde, prejdeme samozrejme na UM.

nika.r
23. sep 2008

ahojte

všetkým chorým prajem skoré uzdravenie. ja soms a dnes v noci zľakla, žena mňa niečo lezie, bolelo ma v hrdle, hneď som si spravila horúci medovkový čaj a vypila ho tak, že som sa skoro popálila. Do rána už ale ani stopa po bolesti, tak som rada. Minulý týždeň bol zase Tomino zachrípnutý...lekárka nám dala kvapky Hedelix, všetko ostatné mal ok, žiaden problém s dýchaním, ani teplota, ani hrdielko, len bol proste zachrípnutý..za dva dni to vďaka tým kvapkám prešlo. Momentálne sa trápime s očkami, robia sa mu na nich také akoby blanky, ktoré sa zošúveria a vyzerájú akobymal v očkách kopu chlpkov. Detská vravela, že to nie je nič vážne, ale máme ísť na očné, asi to bude niečo so spojivkami. Ináč sa máme ok, Tomi priberá závratnou rýchlosťou - 300g za týždeň, už máme 5,5 kg a to sa narodil malinký...doháňa to, bojovník jeden, nechce byť o nič menší ako jeho rovesníci. Boli sme aj na klbiky, všetko ok, ale aj tak preventívne máme baliť naširoko. Keďže používame látkovky, tak nijakošpeciálne naširoko nebalím, dúfam, že sa to zhoršiť nemôže, ak to doteraz je ok.

jancia, ja tiež netuším koľko Tomi vypije; zo začiatku som ho občas po papaní vážila, ale bola som len v strese, lebo boli dni, keď mi spala 110ml a deň na to 30 ml a ja som už stresovala, že čo sa deje, že také rozdiely...ale on bol spokojný, hladný nebol a tak som aj na manželov nátlak, aby som to nepreháňala vážiť prestala.

tessie, ja vôbec neodsávam, odsávala som zo začiatku, ale mne sa paradoxne po odsatí tvorilo menej mliečka. Terza neodsávam, prikladám malého kedy sa pýta a mliečka je habadej.

všimla som si, že ste riešili aj zapareninky.My našťastie nemáme, ale čítala som, myslím že v Mam a aja, že na zapareninky je dobré materské mliečko.

ozaj, a náš synček s nami už aj komunikuje..začal asi pred dvoma týždňami gagotať a opätovať úsmevy...odvtedy sa vkuse rehúňa a všetko komentuje svojimi ag, go, ga, eo, ue, au...sme z neho čoraz viac namäkko 🙂

katuska, obdivujem ako sa snažíš kojiť. nebuď smutná. držím palce, nech sa tonaspäť rozbehne, my sme mali už niekoľko laktačných kríz a všetky prešli za pár dní

jankamanikova, dik za link, pozrela som...monetálne chodím v manželovej megabunde a minule sa mi stalo, že také cigánčatká na mňa ukazovali že "dyk, jaká tehotná" 😀 u nás nikto s babyvakom nechodí, tak s me úplná rarita, všade nás zastavujú a prihovárajú sa nám 😝 už som si na pozornosť okolia zvykla, ale bola som v šoku, ako to ľudí zaujíma, netušila som, že budeme až takí "iní"

uff, tak som sa rozpísala..ale neviem, kedy bude zase času napísať..čítam Vás po troške priebežne...
Majte sa krásne

kikinela
23. sep 2008

Ahojte maminky nejako nestiham 😅 ,ja som mala zapalenu a hnisavu jazvu po sekcii teda iba jeden stech ktory tam nechal môj gyndoš 😠 😠 😠 tak som sa hrala včera celu noc na chyrurgičku a rano sa podarilo ho vytiahnut a už je to v pohode natieram betadinom 😉 ,Oliver ma stale tie vyražky na tvari no skusim ten bepanthen lebo ho mam doma a použivam ho na bradavky lebo som mala do krvy jednu a pekne sa zahojila 😉 ,inak je zlatunky v noci pekne sa zobudi od 20:00 o 1:00 hod a potom rano o 5:00 tak je dobe,v moči mal bakteriu tak to budeme zase opakovat ☹ ,ja neodsavam vôbec maly sa naje a tym to skončilo nemam ani tvrde a ani navrete prsniky neriešim to napapa sa a je klud ja som spokojna on je spokojny tak sa vytešujem 😀 😉

nika.r
23. sep 2008

a pridala som pár fotiek našej buchty

kiki, si frajer 😉 sama si vybrať steh a poriešiť to, čo neporiešil lekár 🙂 nech sa to čím skôr zahojí úplne

anula
23. sep 2008

Super Nika ako sa smeje 😀 . Nam sa Klaru este nepodarilo zachytit, vzdy ked sa priblizime s fotakom, len zvedavo kuka, co sa ide robit, ked sklamane odideme, tak sa rehoce.

Vcera som bola u gyndosa na kontrole po 6 T, predpisal mi Cearzette HA. Klara vsak posobi ako najlepsia HA, po celom dni okolo nej nemam na sex ani pomyslenie. S tutu-mutu este musime pockat, epiziotomia sa este nezhojila, ostava tam dobra diera a vytvorilo sa na malom kusku "zive maso" tak to obcas zaboli. 😠
Posledne dni sa nasa herecka rozhodla, ze uz nebude spinkat celu noc ako predtym, hlasi sa kazde 3 hodiny 😠

tessie
23. sep 2008

ahojte maminky, dakujem za rady, som rada, že už viem, že to odsávanie nie je podmienkou. Našej malej zatiaľ mliečko stačí, už vie chytiť aj bradavku, ked náhodou je tvrdý prsník, ale to sa stáva len niekedy v noci, ked drobec sa rozhodne, že potiahne dlhší spánok 🙂

pridala som nové foto nášho smejka 🙂

majte sa zatiaľ krásne, akurát prišiel domov tatinko, tak sa ideme trochu venovať jemu 😉

katinka0000
23. sep 2008

ahojte!

anulka: veru nie, uz to s prsnikom skusat nebudem. ja musim zachvilu zacat znova pracovne cestovat, takze je dobre, ked budem mat doma namrazene mliecko a drobcekovi da mamina pit z flase. bolo by to asi dost tazke, keby bol nauceny na prsnik. to by som sa nemohla pohnut ani na krok. takto nam to vyhovuje. zvykli sme si uz nato.

tessie: mne sa to zda tiez dost neskoro. jedna baba, co bola so mnou v nemocnici a mala dievcatko, tak dala malinkej prepichnut uska uz v nemocnici. podla mna je to lepsie, ked je este taka malinka.

nika.r: aj nas malinky s nami takto rozprava. vzdy sa natom cela rodinka dobre pobavime. je hrozne zlatucky.

katinka0000
23. sep 2008

nika.r: malinka je nadherna!!! je na spapanie, ako sa smeje.

katinka0000
23. sep 2008

teda prepac malinky. pomylila som si ho s anulkinou klarou. 😀 😀 😀

katinka0000
23. sep 2008

tessie: aj sophinka je uzasna. augustove babatka su proste prekrasne. 😀

anula
23. sep 2008

Katinka, mas pravdu, je tazke naucit na flasu. Vcera, kym som bola u gyn, nechala som Klaru u svokrovcov aj s flasou a vypila len 40, aj to jej to trvalo skoro 2 hod, nevedela vobec flasu zobrat. Pritom v nemocke ju dokrmovali flasou a my sme kupili taku istu 😖 .

Tessie, zlatucka je 😅 . Tie ciapocky ti niekto robil, ci si kupila?

katinka0000
23. sep 2008

baby inak vsimli ste si, ako sa to tu spomalilo oproti tomu, ked este babatka neboli na svete? vtedy som nestihala citat a teraz sa prihlasim po 4 hodinach a jeden prispevok.

anulka: ved to a ja si neviem predstavit, ako by sme potom existovali, keby bol nico nauceny len na moj prsnik a odmietal by flasu. takto mi to vyhovuje, aj ked je to dost narocne hlavne pre mna.

anula
24. sep 2008

Dobre rano,
mame za sebou hroznu noc: zapol sa nam alarm na detektore dychania. Boze, to bol stres, skakali sme z postele ako divi, s Klarou to ani nepohlo, ked jej to tam jacalo v postielke pri uchu. Najprv som si myslela, ze je v bezvedomi, rychlo som ju vysetrovala, pocuvala fonendoskopom, dychala normalne. Pravdepodobne boli uz baterky slabsie, ale aj tak sme uz nezazmurili oka. Hroza! Este teraz sa trasiem.

elly111
24. sep 2008

Dobry uprsany den,
anu klud, nam uz sa to tiez stalo, ze sa alarm zapol a lietali sme ako divi, ale nastastie to bola len posunuta ta podlozka pod matracom a maly bol tak bokom, takze to neregistrovalo. Nas drobec ten teda flasu zboznuje blazni sa uz len ked ju citi pri pusine a 120ml mlieka stiahne za 5min. Je to velky papkac. Uz sa ozyva, bezim...

angelina22
24. sep 2008

ahojte,,,
tessie ani ja si neodsávam,a mliecka mam až až,,,ked sa niekde dlhšie zdržím tak mám na triku riadne kruhy.....a odsavala som si celkovo 2x a to ked som sla do skoly,,raz bola mala v skole somnou..hihihihi
vlastne neodsavala som si len odstriekavala,,,odsavacku som este neskusala,,,
no a uška máme prepichnuté už z porodnice kde mi to na moje požiadanie prepichla službukonajúca doktorka.....
naša maličká riadne priberá,,papkat by chcela stále,,no a za dva týždne pribrala 650 g,,doktorka mi povedala že jej nemám tolko dávat papat,,lebo že norma je 400g.my sa dma nevážime, nič,nestresujeme tým či priberá či nie,,tak ja som jej podla toho aj dávala....v noci ju nikdy nebudím na papanie,,,vstane sama a pýta si,a potom už pekne spinká,,,papáme okolo 1 a okolo 5,,,vyhovuje mi to ,,lebo aspon vyprevadím manžela do práce....
včera som bola u gynekológa,,,síce mi este neskončilo šestonedelie ale našla som si tam niečo tak som sa sla ukázať a bolo to nejaké "divé maso" a musel mi to vytrhnúť..baby,,to bolo niečo..bolesť ako nikdy.no a mala som aj taký zvláštný, nechcem byt nechutná ale zapáchajúci výtok a dal mi tabletky,2x po 1 a včera som užila prvú a už je to lepšie,,predtým to bolo hozné...
zatial žiadne tutu mutu,,ale už sa neviem dočkat,,riadne som sa rozpísala...
inak naša mala sa mi zdá že sa na mna raz usmiala,,ale možno len nevedomky,,,už sa neviem dočkat, kedy z nej bude riadny smejo,,má také krásne pery,,,,,,
no idem ja do mesta,,,,
pozdravujem všetky,,,hlavne madi, tami, danulik.....papapapapapapapa

angelina22
24. sep 2008

pane bože anula,,,ty máš riadne stresy doma,,ja ten alarm ani nemám,,ale tiež som dnes v noci vyskočila z postele,,malá sa mi často dusí,,vracia sa jej mliečko,,,a začne kašlat,,vtedy sa zlaknem,,,, či nieje náhodou na brušku aby sa grckou neudusila.....hroza,,,,,

adrina
24. sep 2008

ahojte...anula..riadne stresy.... 😝 😝 😝
damčo má už tiež soplíkyx,kúpila som odsávačku...ale nechám to na manžela..ja mám strach 😔 😔 😔
ráno sme boli u doki,pre istotu,lebo v noci kašlal..ale vraj zatiaľ bez nálezu..spravila mu hneď poradňu..vážime..pozo prosím pekne..6200g 😀 😀 😀 ..riadny tučko...pomaly nám začína byť tesne aj oblečko vel.68...xixi...pritom neje nejako extra veľa každé 3hodinky mu rozrábam 120ml mliečka..a v noci spí v kuse 6-7hodín...

anula
24. sep 2008

Angie, s tym hojenim sme teda rovnako 😠 Ja si to "dive maso" vypalujem dusicnanom striebornym.

Alarm zapiname prave z toho dovodu, ze mala aj niekolko hodin po kojeni grcka.
Vcera sme skusili ten Nutriton, pred jedlom sme ho zvladli,. ale druhu davku, co sa ma dat uprostred kojenia uz nie. Mlada dama sa tak rozculila, ze som si ju dovolila odtrhnut od prsnika, ze ma az bila pastickami a revala ako najata. Uz potom ani nejedla, az po pol hodine, ked sa ukludnila. Ale negrckala, takze udeme davat Nutriton len pred kojenim.

angelina22
24. sep 2008

anuli,,,chcem sa spýtať a to si robíš sama?? odkial máš ten dusičnan?? mne povedal že mám prisť na kontrolu tak o 2 -3 týždne,,a ak to znova narastie tak že potom spravíme nejaký zákrok,,,už teraz sa bojím,,,,,,blee 😝 😔 včera som toho mala až až

anula
24. sep 2008

Angie, su to take tycinky, zobrala som si ich zo spitala. Neviem, ci su k dostaniu v lekarnach, ale pamatam si na chir sme ich mali, vypalovali sme nimi zive maso po zaderoch na prstoch.

bubinko83
24. sep 2008

ahojte,chcem sa spytat,mate už za sebou prvu poporodnu menštruaciu? Ja som dostala prave dnes a neviem prečo ma to tak prekvapilo 😖 😲 😖

bibianna
24. sep 2008

Adri, akú odsávačku si kúpila? Na vysávač? My ju máme a je super.
My máme v nedeľu krst, hostinu poriadame v reštaurácii. V utorok mi končí šestonedelie, no dnes som už dostala menzes.
Baby, aj vám ostala na brušku tá krásna čiara z tehotenstva?

lalunna
24. sep 2008

tess, mala je krasna, pekne foto 😉

my sme este nezachytili na fotak usmev, ale hlavne po ranu a ked pride ocko domov z prace, vtedy hadze usmevy, to su krasne chvile 😵 a tie radostne vykryky co niekedy dava to je tiez super, a dokonca sa uz mozeme aj porozpravat niekedy, take zvuky vyludzuje ako keby nieco hovoril...

my bojujeme s kolikou, raz lepsie raz horsie, oddnes ideme skusit namiesto sab-u infacol plus homeopatika
inak vynalez: termofor je uzasny, maly vzdy ked mu ho dam na brusko ked ho boli zaspinka v uplnom klude a este ked to spojim s kojenim tak je dobre

v piatok idem ku kadernicke, maly bude prvy krat s mojou maminou a prvy krat s flaskou 😕 tak som zvedava ako to dopadne, lebo mi bude farbit aj vlasky, takze to bude cca hodina, to este tak vela bezomna nebol 😒

bubinko, ja este nic, som 6t+3dni po porode
dufam ze mi to takto vydrzi co najdlhsie, je to super nenosit vlozku kazdy mesiac, cez teho som si to moc neuzila, mala som vytok cely cas

bibi, ostala a kazdy den sa pytam kedy zmizne, lebo je to jediny priznak ze som bola teho, okrem tej ciary som uz komplet ok 😵

vejinka
24. sep 2008

bibi..ja tu hnusnu ciaru mam 😠 pekne od hora az dole..

bibianna
24. sep 2008

Jamaika, čo to má Alexa za alarm na pupku na foto z pôrodnice?

bibianna
24. sep 2008

mne sa tá čiara zdá ešte tmavšia ako v tehu.
Vejinka, ja tiež pochádzam z Liptova

vejinka
24. sep 2008

super 😉

vejinka
24. sep 2008

super 😉 no moj maly je hore..ide sa vecerat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre