Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
21. feb 2010

Ahojte 😉 ,

tak pekne som Vás dočítala 🙂 , o všetko mám prehľad 😉 .

Dani, super správa, koľko je tam poštovné a ako sa to potom platí? Lebo ja som s AJ kamarátka veľmi nie, tak by si mi to mohla trošku priblížiť 🙂 , ďakujem 😉 .

Kape, Dávidkovi je tiež už lepšie 🙂 , ja som mala doma iba Paragrippe, tak som nasadila to, včera na obed už bolo super, tak som mu dala aj poslednú dávku. No keby som mala Coryzaliu, tak dám to, ale nemala som kedy ísť do lekárne.

Katinka - Paragrippe 🙂 ...to je pri začínajúcom chrípkovom ochorení.

Aktak tak ako ste prežili noc bez detičiek? A hlavne ma zaujíma, ako to zvládla Adelka? My sa tiež pohrávame s myšlienkou, že Dávidka dáme na jednu noc ku starkovcov, no nejako to stále odkladám, bojím sa. Doma má predsa svoju postielku, kde sám zaspáva, takže neviem ako by zaspával na posteli, určite by utekal 😕 .

Janka, mrzí ma, že si bola v nemocnici, ale na druhej strane sa teším, že ste obaja v poriadku 😉

Ja som mala víkend dosť zlý ☹ . Sobotu som celú preležala s migrénou v posteli, nebola som ničoho schopná. Tak chlapi si museli poradiť sami. Na šťastie po 12 hodinách mi bolo už lepšie. Až večer som bola schopná si dať cukor s citrónom - vďaka AKTAK, po hodine mi to prešlo 🙂
No a nad ránom ma zase chytila taká pichľavá bolesť do okostnice, ktorá vyrážala až do ucha ☹ . Takže som zase toho veľa nenaspala. Len sa modlím, nech to nieje nejaký zápal, neviem ako by som to zvládla, keď nemôžem žiadne lieky 😖 . Tak taký bol náš víkend - ubolený 😢

aktak
autor
21. feb 2010

iwuskaaaa super ze ti to pomohlo 😉 😉 😉 drzim palce so zubami, ja som mala skoro zapal okostnice pri Adelke, v 6 mesiace, vtedy mi aj ten zub trhali, hroza to bola, dufam ze sa ti polepsi

jankamanik drzte sa, mate sice vela tyzdnov pred sebou ale urcite to spolu zvladnete, pozehnane tehotenstvo prajem 😉 😉 😉

Adelka prezila noc uplne v pohode, aj preto ze ona ked zaspi v klude tak spi bez prestavky a budi sa s usmevom, takze nebol jediny problem, len rano po zobudeni asi po hodine ma zacala spominat ale to uz manzel bol na ceste pre nu 🙂 sme sa vyspali, nic extra sme nestihli podniknut lebo to bolo narychlo ale taky zvlastny pocit to bol pre nas oboch, hlavne rano, ked sme sa pomaly vytrepavali z postele a nikto nas nenahanal ze chce kakavko a podobne 😀

chystate sa zajtra niekto do Avionu na 10:00 ze sa stretneme? ja by som rada, ale mala mi skaredo kasle, uvidim co bude do rana ci to prejde alebo sa to zhorsi, ak tak budem a ma spoznate tak sa mi prihovorte 😉

aktak
autor
22. feb 2010

vnoci horucka, teraz "len" 37,6 😔

tunylyk
22. feb 2010

ahojte,tak ja sa ešte hlasim 2v1 😀 aj ked po dnesnej poradni mi lekár povedal,že už to môže byť aj tento týždeň,tak uvidíme,pretože bolesti kramovky mám už nonstop... skúsim dočítať zameškané,určite je veľa nového - keď stihnem 😉 trošku sme s Kubkom usoplení vďaka tatikovi,tak dufam,že to neprejde do niečoho horšieho...

dzlucia
22. feb 2010

ahojte nemal by niekto záuem o golfáče? 🙂

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

angelina22
22. feb 2010

čaute baby
jankamanikova aj my na vas myslime,,,,neboj, bude dobre,,,,
ostatné čoskoro rodiace, držím palce, teším sa s vami!!!!
ja smo už v práci, boli sme na prázdniny u svokrovcov,,,,dalo sa to vydržat!!! 😀
ale nie,,,malej sa velmi páčilo, zajazdila si na koníku s mojou kamoskou ,,,stretla mnoho kamaratov,,,,
mna nejak pobolieva hrdlo,,,ale dá sa to zvladnut,,,,,som v praci, deti mam 6 takže tiež v pohode...

iwuskaaa
22. feb 2010

Aktak, to mi ani nevrav, lebo mne zub ešte nikdy netrhali a neviem si to ani predstaviť, tú bolesť ☹ . U mňa je to veľmi zvláštne, fakt neviem, čo to môže byť...je dobre a potom ma chytí také pichanie, ktoré vyráža až do ucha. Netrvá to dlhšie ako päť minút, denne asi 5 krát 😕 ...objednala som sa k zubárke, idem vo štvrtok, aby som sa stihla na to psychicky pripraviť 😀 , tak dúfam, že to nebude nič vážne. Tebe sa to ako prejavovalo?
Adelke prajem skoré uzdravenie, hnusné choroby vždy musia útočiť 😒 .

Tuny, tak potom nezabudni dať hlásenie, keď budeš odchádzať do pôrodnice, to stihneš 😀

A Hribi má dnes termín, myslím na ňu 🙂

aktak
autor
22. feb 2010

iwuskaaa mne to zacalo bolestou zuba, 3 dni po sebe (vikend) som bola na pohotovosti, ako tehotnej mi nemali moc co urobit, zacala som hnisat z nosa aj ust, moja zubarka zufala lebo bez rontgenu nevedela co to je, po 5 dnoch bez spanku a v bolestiach bez liekov som uprosila na Hajdukovej jedneho doktora a ten mi zub vytrhol 😔 bolest poalvila, dostala som sntibiotika, hnisanie po par dnoch ustalo 😔 to vytrhnutie som chcela aj preto aby som nedostala zapal okostnice alebo aby mi nepuseli prepichovat dutiny lebo je to vraj hrozne, a mne ten hnis isiel zeleny z nosa aj do hrdla a fakt som bola zufala 🤐

Adelka ma uz cez 38 ale len kasle, celkom "pekne", sopel nema, tak neviem ci to nesu zubky (chybaju jej styri 5ky), aj ked zo zubkov moji este nikdy teplotu nemali 😕

iwuskaaa
22. feb 2010

Aktak, tak to si si musela prežiť teda riadne bolesti! ☹ ...Dúfam, že mňa to nepostretne, ja som nie dosť odolná voči takej bolesti, ja by som sa totálne opustila, preplakala by som asi celé dni 😢 . No teda ak ma to neprejde, pôjdem radšej skôr k zubárke, veď tak či tak tak budem musieť ísť 😖 .

Adelka to môže mať zo zúbkov, ale zase že by mala iba kašeľ? Skôr sú soplíky pri zúbkoch ako kašeľ, aspoň ja tak viem. Každopádne nech je čoskoro fit 😉

tunylyk
22. feb 2010

iwuska však ma to aj ráno napadlo 😉 a hneď som aj kuk,či ešte nič,no hádam ju nepredbehnem 😀 keď mi vravel,že už aj tento týždeň môže byť 😀 teraz už ostávame u našich,tak mám net po ruke a ak to nebude uprostred noci,zahlásim ešte pred odchodom 😀

jancia
22. feb 2010

Tuny myslim aj na Teba, aj na hribi, teraz budeme cakat ze ktora skor 😀
A na tom mene ste sa uz dohodli? Ci uvidite ktore sa bude babatku najviac hodit?

Aktak radsej s nou chod k dokimu nech ju popocuva a tak, keby tie teploty boli dlhsie, nech sa to podchyti hned na zaciatku...

Ja uz neviem, dnes som namerala Tomimu 37,5, som myslela ze aky je uz v pohode tak neviem ci som ho zas ja nenakazila, alebo tiez to moze mat zo zubov, uz mu aj ocak ide... no neviem 😔

A vonku je tak krasne, vcera bol asi pol hodinu s tatinom, tak snad mu to nepohorsilo...

Tak kto mozte uzivajte si slniecko 🙂

Iwus tak aj Teba nech daju cim skor dokopy nech mozes bezbolestne tehulkovat

jancia
22. feb 2010

Juuuj inak v tom Nexte maju paradne vecicky, hned by som polovicu kolekcie vykupila 😝
Dani a oplati sa objednat z tej stranky, nevyjde to rovnako z obchodu? Nevies? Ale tak jasne ze u nas co sa tyka sortimentu bieda...

hribikana
22. feb 2010

caute ...
ja furt nic ... snad ma vsetky tehu v okoli predbehnu ☹
tuny - aj mne gynekologicka povedala pred 3 tyzdnami, ze vyzera, ze sa porod rozbehne a ja uz 3 tyzdne kazdy den cakam, ze kedy uz ... neber si to radsej k srdcu, nech necakas jak ja
ale dnes som bola kuk, ako to so mnou vyzera a mi tam gyn. posprtala, ci co a teraz ma strasne picha v podbrusku, tak mozno uz to naozaj ide a 23. den bude den nasich hribideturencov 🙂

kivec
22. feb 2010

Ahojte zienky,
Hribik, tak dnes mas termin, jeeej, budem na teba veeelmi mysliet, no hadam to uz dnes pride.
Tunylyk aj tebe drzim palce, nech to mas cim skor a cim najlahsie za sebou. 😉

Na teme Junovky sa nasla takato basnicka, tak som si povedala, ze vam ju sem musim prekopirovat. Je to strasne mile , tak som sa nasmiala:

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

katuska.
22. feb 2010

pekne velmi 😀

hribikana
22. feb 2010

uz je to tu baby ... drzte palce, cmuk

hribikana
22. feb 2010

uzasnaaaa basen ...

jancia
22. feb 2010

Hribiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵
Drzte saaaaaaaaaa a nezabudni sms 😉

mhviezdicka
22. feb 2010

hribi, ja teda viem kedy sa tu zjavit 😅
drzime silno palceky !!!!!!

elly111
22. feb 2010

hribi myslíme ne vás 🙂

iwuskaaa
22. feb 2010

Hribi, myslím na Vás, silno silno 😵 😵 😵

tinka66
22. feb 2010

Hribik - krasny a bezproblemovy porod zelam!!!!!!

Jankamanik- drzim palceky, aby ste boli silna a vydrzala toto medziobdobie....

danulik
22. feb 2010

iwus - noo..kurz nie je velmi vyhodny, zase sme diskriminovani, ale aspon to uz posielaju na svk 🙂
kurz je tam okolo 1,40 - 1,45 😒
na MMB davaju baby okolo 1,30, ale ja si objednavam radsej priamo 😉

hribi - drz sa!!!!!!!!!!!!!!!! myslime na teba a tesime sa na tomaska 😵 😵 😵

nika.r
22. feb 2010

hribi, myslíme na Vás!

iwuskaaa
22. feb 2010

Dani - ako všade, my sme asi diskriminovaní všade... 😠 ...tak kurz majú nahodený dosť vysoký, myslela som, že bude nižší ako majú baby na MMB 😖 . Ale majú perfektné veci, všetko som si to popozerala a idem si začať robiť výpisky, čo chcem 😀 . Ináč, malý mi poriadne vyrástol, veľkosť 86 je mu už len tak tak, včera sme mu kúpili dvojo nohavíc veľkosť 92, myslela som, že mu budú väčšie a neviem, či mu vôbec na leto budú 😕 🙂 . Myslím, že je dosť vysoký na svoj vek...

Janci ďakujem 😉

danulik
22. feb 2010

iwus - lili nosi 92-ku a pomaly zacinam kupovat 98-cku 🙂 86-ku som uz vyradila 😉

katuska.
22. feb 2010

hribik, aj my na vas myslime.. drzte sa a cakame na prve info a foto 😵

cuki
22. feb 2010

Ahojte, je mi to trochu blbe pridavat sa po 470 stranach a viac ako 2 rokoch pisania, mozem?
Ja som tu s niektorymi (a celkom dost nas vas tu je) na junovkach 2010 a obcas tam tym prvorodickam kazime temu s nasimi predoslymi detmi. Mame Lucku augustovu 2008, mala sa narodit az koncom septembra, tak som pocas tehu klabosila so septembrovymi maminami 🙂 ale potom som s janciou, kape a zzuzzou bola raz kocikovat v Sade Janka Krala a odvtedy spolu tahame aj stvrtky v materskom centre. A vlastne odvtedy vas obcas citam (vsetko sa fakt neda, ste uzasne produktivne 🙂

katinka0000
22. feb 2010

ahojte!

hribi: drzte sa! vsetci na vas myslime. 🙂

cuki: ahoj a vitaj! jasne, ze sa mozes pridat.

ja sa uz tak tesim, ze vcera aj dnes bolo taketo nadherne pocasie. ale vraj ma este na tyzden prist zima a sneh. tak nech je to uz za nami a nech si uz vychutnavame len teple a slnecne dni. uz sa nevieme dockat.

nicovi som ziadne homeo nenasadila, lebo sa ma fajn. par krat za den este kychne, ale nic vazne to nie je. hadam to bolo len take miniprechladnutie. 🙂

tunylyk
22. feb 2010

ahojte,len tak na skok a jupííí hribi držím palce 😉 ja som zatiaľ ako tak v pohode,ale tri týždne nečakám ani za nič 😀 pre mňa za mňa aj zajtra 😀 a na 99,9 Matúško aj keď to stále môže byť Monika 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre