Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
25. feb 2010

ahojte!

tak u nas dnes zase cely den svietilo slniecko. rano sice bolo este chladno, ale s nicom manzel isiel uz o 9:00 von a zakotvili v materskej skolke, lebo velmi chcel ist za detickami. robi tam moja sestra, tak zajtra pojdeme na dlhsie. poobede sme boli vonku zase vyse 2 hodin. je to super, ked je takto teplucko a svieti slniecko. cloveku to normalne doda energie.

tami: ved o tych koznych dr. som ti pisala svoje. katastrofa. ale chvalabohu ze leuska je uz o.k. a samozrejme aj ty. mali ste nejake divoke obdobie, ale snad su uz choroby u vas zazehnane.

jancia: aj nico mal pred par dnami trosku soplik a pokychoval. sice kaslik nemal, ale ja som mu nedavala vobec nic a same od seba to preslo. je to len na tebe, ci mu tie predpisane lieciky das.

madi: gratulujeme k polokruhlemu vyrociu. 🙂

kivec
25. feb 2010

Ahojte zienky,
Eminka, Emka je strasne zlatucka na tom videu 😵 , aka je zaujata tym tancovanim. Nasa Estherka ma tiez rada to DVD ale pozera ho len pasivne. Dnes pri nom dokonca lezala. 😀 Ale pozera od zaciatku az do konca.

Jancia, ja by som ten Pamykon urcite nedavala. Uz mal antibiotik dost. A myslim si, ze je normalne ze Tomino este kde tu kasle, podla mna po zapale pluc este dlho trva, kym sa sliznica dychacich ciest zregeneruje.

jankamanikova
25. feb 2010

Jancia - velmi nie som v obraze. Viem, ze ste boli v nemocnici a ze Vam teraz dr. predpisal nejake lieky. Solmucol je uzasny liek a zabera na treti den okamzite; urcite by som kladla dôraz na tekutiny a Pamycon mozes v pohode dat. Tym nepokazis nic. Ale ak nechces, tak davaj len klasicku morsku vodu do nosteka, nam to zabera na vsetko.
Tie eukalyptove kvapky do nosa by som malemu nedavala, je to dost silne a moze sposobit v neskorsom veku alergiu. Ale ako chces, riad sa vlastnym pocitom a verim, ze vsetko dobre dopadne.

A urcite v lete k moru, bezpodmienecne. A ak Pan Boh da, tak kazdy rok tam chodit aspon na dva-tri tyzdne 😉 .

jancia
25. feb 2010

Ahojte dievcata 🙂

dakujem za rady a postrehy, no zatial som mu nedala nic a mozno uz ani nebude treba, vcera vecer uz teplotu nemal a ani dnes, dufam ze uz mat nebude, a tusim som si dnes ani nevsimla ze by kaslal takze je to na ustupe dufam
😔
Jani ja som solmucol dala este ked ten kasel unho zacal, to bolo nejak v januari a vtedy nam to vobec nezabralo, tak neviem. Zatial som ho neotvorila, ale ak by sa mi zdalo ze kasle viac tak skusim.
Este raz vdaka vsetkym 😉

Pozdravujeme do nemocky a snad uz cez vikend budete domka 😵

jancia
25. feb 2010

A inak dnes sme sa uz aj prejst boli, bolo krasne 🙂 tak myslim ze nam to aj prospelo. Dokonca aj banan zjedol (prve normalne jedlo po 2 dnoch).
Ale uz sa to s nim doma neda lebo zacne pytat cicku a ked poviem ze nie tak chyti hysak a reve, reve... A riadne si da zalezat a take slzy ako hrachy sa mu kotulaju. A vcera som sa normalne na nom smiala, on reval a ja som sa smiala ako blazniva, asi si to o mne aj myslite, no nevedela som co mam robit bo to bol vyslovene plac z trucu.
Co robite v takych situaciach ak nastanu?

katuska.
26. feb 2010

dobre ranko!
marek uz teploty nema a do pusy ma nepusti, tak zatial nevieme, z coho to bolo. inak sa mame dobre, tiez sme boli vcera na dlhu prechadzku - pozriet ocka do prace. boli sme vonku vyse 2,5hodky, bolo fajnee 😎

hribikovci.. juj, teraz budete mat kraasny vikend.. dufame, ze vsetko bude ako ma a budete uz vsetci pospolu 😵

jankamanik.. dufame, ze hematom pominie a ty si budes moct tehu vychutnat.. aj ked, clovek nikdy nevie preco ho v zivote stretavaju prekazky.. a isto je to vzdy na nieco dobre. my sme velmi chceli aspon 3 - 4 deti, ale bola som na sekcii a dr. povedal, ze asi budem musiet aj teraz. ale uz to neriesim.. povedala som si, ze pre nieco to tak bude. clovek mieni..

jancia.. urcite mu pomohlo byt trochu na cerstvom vzduchu, ked bolo tak pekne. nam sa dnes zas pokazilo pocasie 😒 a s tym trucovanim.. viem o com pises a nemyslim si, ze si viktorka u splavu 😉 mne tiez nevadi, ked marek place z trucu, lebo je to akoze sa zlosti, takze mi ho nie je luto ako vtedy, ked si ublizi alebo je smutny kvoli niecomu. marek to robil tiez a nevsimala som si ho.. chce to trpezlivost a stuple do usi 🙂 ale zabera to.. po case ho to az tak nebavilo nariekat, ked videl, ze nic. ked plakal, ani som mu nic nevysvetlovala ani sa nesnazila ho niecom zaujat.. nechala som ho tak. uz z trucu neplace. po novom si vymyslel take, ze ked ho vyhresim alebo mu nieco nedovolim, tak pride k niecomu akoze sa buchne nozickou alebo rucickou a pride sa mi stazovat 🙂 pofukam a je akoze dobre. nechapem, co to vymyslel 😀 ale inak sa vela stiskame a pusinkujeme.. az sa mi mm niekedy stazuje, ze bude z neho babofka, ked budem na neho taka.. ale co, on je cely den v praci, tak nevidi 😉 a cez vikend si dame abstak 😀

hribikana
26. feb 2010

ahojte,
tak malicky je uz pripraveny ist domov, dnes mu osetruju pupcek, ale mne to nejak nevyslo, nieco mi ostalo v maternici, tak ma napichali a cakam kedy to zo mna vypadne, lebo ak nie, budu ma musiet vycistit, a to bude asi dost neprijemne a predlzi nam to pobyt v grandhoteli ☹ all inclusive ... boli ste niektora na cisteni po porode? ake to je?
maly ma uz naspat porodnu vahu, normalne sa mu licka zaokruhluju, bude z neho fesak 😀
tak pekny den vsetkym
jankamanik - musis urobit nieco, aby sa hematomu prestalo u teba pacit, drzim palce aby zmizol
a tomaskovi drzime palce, nech sa rychlo uzdravi, a som rada ze uz to je na dobrej ceste
madi - sms vcera dosla, dakujem 🙂
eminku si pozriet nemozem, mam tu slaby net, ale doma si to urcite pozriem ... aj nasa Nina opakuje po tom dvd pohyby a po najnovsom aj slova, to je take milunke

kivec
26. feb 2010

Hribi, to je mi luto, ze este nie si fit ist domov. To cistenie to je asi kyretaz, mali by ti to robit v narkoze. Apon mojej mamine to robili po porode. Ale to je uz veeeeelmi davno. 😅 Ale neviem si predstavit, ze by ti to robili ,,za ziva". Ale dufajme, ze to vypadne aj samo, drzim palce. A som rada, ze Tomasko je v poriadku. 😉
A neoj, ked sa uz raz dostanes domov, na nemocnicu rychlo zabudnes. 😉

iwuskaaa
26. feb 2010

Ahojte!
Asi od pondelka som tu nebola, ale ani som nemala chuť, boleli ma tie zuby 😒 . K zubárke som išla iba včera, ja som sa totiž v pondelok objednala s tým, že ma trochu pichá v ďasne...no v utorok to bola už sústavná bolesť, zuba ani dotknúť 😖 . Už je po všetkom, vyvŕtala mi ho, teraz mi ho lieči, na šťastie nebolí nič 😵 . Úľava!
Aj malého som zobrala som so sebou, síce zúbky ukázal na meter, ale oboznámil s pani doktorkou, ambulanciou, povozil sa v zubárskom kresle... 😀 ...bol zlatý, no neviem si prestaviť, že tam bude mať niekedy sedieť v tom kresle on 😀

Hribi, obdivujem Ťa, ako super si zvládla pôrod! 😉 Ja by som tiež chcela taký rýchly pôrod, ako na to? Poraď 😀
Verím, že budeš rýchlo fit, aby ste mohli ísť domkov. Ja som nemala takú skúsenosť, takže Ti neviem povedať, aké to je 😒 .

Nestihla som prečítať všetky príspevky.

Dani a Tami ešte diétujete? Ako sa Vám darí? 😉

tunylyk
26. feb 2010

hribi mne po pôrode objavili zrazeninu,asi tri krát ma kontrolovali,ale našťastie sa vstrebala sama,občas však zabudnú kúsok placenty... tú musia vyčistiť,kamoške to robili v narkoze,ale jej na to prišli až dva týždne po pôrode,keď začala masívne krvácať,držím palce nech to rýchlo odíde a najradšej samo 😉 inak už ma od noci nejak divne krúti,jaaaj asi sa to blíži,normálne som rada,že Kubi zaspal a nemusím ho naháňať,je akčný ako atomka... najradšej by som to už mala za sebou...

katuska.
26. feb 2010

jej tuny, bude dalsie babo? tesim sa a drzim palce 😉 .. akcny ako atomka 😀

mizulienka
26. feb 2010

tuny drzime palce, aby si to mala co najskor za sebou 🙂 a hlavne, aby ste to obaja v zdravi a v pohode zvladli 🙂)

aj moj misko je zivy ako striebro, uz ho normalne nestiham chytat...si pripadam ako 100 rocna korytnacka...ale ved to je iba do casu, potom bude zo mna znova srnka 😀

tunylyk
26. feb 2010

katuska pán doktor v pondelok sľuboval,že do konca týždňa 😀 😀 😀 tak som zvedavá 😀 atomka a riadna,však ten by utiahol aj 3mestá,normálne špekuluje so spaním,dokáže byť hore od 6 do 21.30 a vkuse v pohybe,ani pri jedení sa nezastaví,maminu asi z neho picne,kým prídem z pôrodnice,otec prišiel z nočnej a aby sa mohol vyspať,normálne sa mu musel schovať 😀

jancia
26. feb 2010

Caute

tuny drzte saaaa myslim na Vas nech to dobre dopadne 😉

hribi dufam ze Ta daju cim skor dokopy, ja Ti tiez neviem poradit ohladom toho. Tomasko je teda chlapik ako sa patri 😵 uz sa tesime vsetci na foto!

Eminka je rozkosna ako opakuje 😉 no musime si aj my poriadit uz to DVdcko.

jankamanikova
26. feb 2010

Katuska - ja mam tiez prvy porod sekciu a tiez vraveli, ze aj druhy bude sekciou, ale ja som velmi tuzila rodit prirodzene a podarilo sa to. Dokonca bez liekov, lebo mne na vyvolavanie porodu nemozu nic dat, kvoli prvej sekcii. Ale Ta povzbudim, mam dobru priatelku, s ktorou Bozim zazrakom mame rovnako stare deti a aj teraz sme rovnako tehotne (nechapacka 😉 ) a ona ma vsetky tri porody sekciou a aj teraz bude sekcia a pohoda. Rodila v Kosice-Saca, nemala nikoho vybaveneho a stale mala stastie na primara a jej len povedal, ze ked bude dalsie, len nech pride, nebude problem.
Takze sa nic neboj; predsudky bokom. Treba verit, ze Boh sa postara ...

tunylyk
26. feb 2010

dakujeeem,keď to príde tak mám informátorku zariadenú 😀
a Katuska,sestre po druhej sekcii neodporúčali ďalšie bábo,no už je tretie na ceste,postavila si hlavu a ďalší lekár jej povedal,že on problém nevidí 😉 aj keď znova bude sekcia.

jankamanikova
26. feb 2010

V Turecku robia sekcie v pohode, ja tam zena, ktora ma asi trinast sekcii a ziaden problem ...

elly111
26. feb 2010

hribi mne 2 dni po pôrode pichali injekcie /myslím že fraxiparin/, tie maličké, štipľavé, na uvoľnenie, resp. zriedenie krvi aby sa tam všetko rozpustilo a vyšlo spontánne von, držím palce

tunylyk, držíme palce nech sa to všetko pekne rozbehne a hladko a rýchlo prebehne 🙂

katuska včera bol primár z Antolskej v dámskom magazíne a že mali aj maminy s 5-6 cisárskymi, už to nie je ako kedysi, ale po 3 pôrode sa berú ako vysoko rizikové
že bábofka 😀

iwuskaaa
26. feb 2010

Tuny, prečo pôjdeš sekciou? Nepostrehla som to 🙂 .
Ja som tiež mala sekciu a teraz mi doktor povedal, že nevidí problém, aby som rodila spontánne. Tiež mi povedal, že vyvolávačku mi dať nemôžu, maternica by nemusela vydržať také rýchle a prudké kontrakcie. Ale trošku sa predsa obávam a radšej by som rodila aj druhýkrát sekciou.

Elly, áno ten Fraxiparin pichali aj mne, už si teraz spomínam. Také štipľavučké fuj 😀

Malý už vstal, ideme obedovať a trčať doma, keďže prší 😠

jancia
26. feb 2010

elly ze babofka? nechapem... 😝

no zase netreba tie cisarske brat na lahku vahu, predsa len ide o rez na maternici ktora sa tehotenstvom roztahuje a pri porode su tam obrovske tlaky... ale zase si myslim ze ked je matka pod dozorom lekarov a ti uz maju v cisarakoch dost praxe, ved teraz uz pomaly sa tak viac rodia deti ako prirodzenym porodom tak je divny nazor ze by mal byt pocet deti obmedzeny... no ale 13 to uz je extrem 😀

elly111
26. feb 2010

jancia katuska ráno písala...
"inak sa vela stiskame a pusinkujeme.. az sa mi mm niekedy stazuje, ze bude z neho babofka, ked budem na neho taka.. "
bolo mi to smiešne 😀
iwuskaaa ahoj, u nás zatiaľ neprší, ale malý bude spať ešte minimálne hodinku tak uvidíme

jancia
26. feb 2010

jaaaj 😝 no to mi nedoslo...

jankamanikova
26. feb 2010

Myslim, ze je to na zene. Ako sa sama citi, comu veri a co je schopna podstupit. Mne vsetci vraveli, ze po porvom cisarskom hned bude dalsi. Ale ja som nechcela. Nevidela som dovod, predsa sekcia je vazny operativny zakrok. Nam sa to podarilo a v pohode sme rodili spontanne.

Ale su zeny, ktore jednoducho maju tak tenky rez na maternici, ze keby dostali kontrakciu, tak by ta rana povolila a urobila by riadnu "sarapatu". Je jednoduchsie tu zenu objednat na sekciu a urobit cisarsky porod. Nie je to v tomto pripade nic zle a ani nic strasne. Pokial ide o zenu, zvladne to aj jej telo a aj maternica. To je tak prisposobivy organ, ze ani natahovanie a ani stahovanie jej problem nerobi. Boh vedel, preco ju takuto vytvoril 😉 . Chrani dieta a aj matku. Ale je to na kazdej zene. Je vela zien na Slovensku, ktore maju tri, styri a aj viac sekcii a v pohode nemaju ziaden problem ... Ale ako som uz hovorila, vsetko je na zene ... Je to rozhodnutie jej a manzela a ako oni sami chcu.

Inac po prvom cisarskom moze byt v pohode prirodzeny porod. Ale ak nebude, kazdy dalsi je uz sekcia.

jamaica77
26. feb 2010

Hribi - blahozelaaam k malemu princovi 😵

tunylyk
26. feb 2010

iwus nie ja,sestru som spomínala,ju už čaká 3sekcia 😉 tak a idem do hajan,normálne si drobec nechal dohovoriť,tak si ešte kuknem hokej a tak môžem rodiť 😀

cuki
27. feb 2010

Ja mam tiez trosku obavy z 2 sekcie, lucka sa narodila tak sup sup megarychlou akutnou sekciou (si ani nevsimla, ze uz ) super jankam, ze konecne poznam aj niekoho kto nemusel rodit cisarom aj druhy krat. Mne zatial doktorka povedala, ze nie je dovod rozmyslat automaticky nad sekciou, tak sa tesim, dufam, ze to aj dotiahnem do zdarneho konca. Ja by som ten rez aj vydrzala, ale to ze nemozem mat hned dieta pri sebe a ta nemoznost sa o neho min prve dva dni normalne samostatne postarat ma po nociach mata.

hribikana
27. feb 2010

ahojte,
tak sme doma, za dva dni do mna napichali tie hnusne stiplave injekcie, sice to este nie je celkom ok, ale svokra gynekologicka to posleduje a hadam bude ok
maly bol prve 2 hodiny doma zamrncany a uplakany, ale o 14,00 zaspinkal, a spinka este doteraz o 17 som ho spiaceho nakojila... nech mu to cim dlhsie vydrzi, Nina sa tvari ako velka sestra 🙂 maly jej doniesol Duplo Lego ako darcek, tak sa s nim teraz hrala cela rodina, aj nasi
tuny - drzim palce, nech to mas cim skor za sebou
jamai - dakujem
pekny vikend prajeme

tamita
27. feb 2010

No ako dobre hribik,že už ste doma 🙂
teraz už len zabehnuť system...a hlavne šetri sa,spinkaj nech rodina maká 😉

Jankamanik - tvoj pozitiv prístup ten hematom vygumuje,verím tomu. ked som bola v 6.mesiaci na serkláži krčka,priviezli mi na izbu maminu v 1.trimestri,so silným krvácaním a veľkým hematomom . Poležala si 2 týždne,vstrebávalo sa to velmi dlho,strašne sa bála....a dnes má krásneho,zdravého ročného valibuka 🙂

iwus - no čo naša dieta?? cez chorobu som to akosi prerušila. 2,5kg zišlo dole,aspoň niečo a od pondelka sa chystáme aj s danulik nanovo.

tamita
27. feb 2010

Minule ste sa bavili o tom vzdorovitom plači, tak mi máme na to momentálne 2 taktiky : ked začne Leuš demonštratívne revať,tak jej poviem - no ako ty vieš plakať...,môžeš ešte aj viac...a ona na mňa zazrie a keďže to má povolené,tak ju to prestane baviť 😖
alebo druhá - ona začne jačať a ja sa začnem obzerať,že fíha-počujem kričať opice,asi k nám idú z pralesa na návštevu... ona sa tiež započúva a začne napodobňovať opicu-dlaňou sa ťapká po hlave-hu-hu-hu a zabudne že chcela revať...no musím ju v oboch prípadoch stopnúť už v úvode. momentálne to funguje a časom budem musieť asi zameniť taktiku...

cuki
27. feb 2010

tami u nas taketo finticky na lucku vobec nezaberaju, my frcime na pevnom objati (Jirina Prekopova), ked uz je naozaj zle. Niekedy to trva celkom dlho a niekedy, napr. dnes pri poobednajsom zaspavani tak 2-3 min, zrazu ticho a dieta odovzdane spi v mojom naruci. Ale je to dost narocne a ked som si neni ista ze to vydrzim az kym nam obom nebude uplne dobre, tak ani neskusam. Napr. je mi to neprijemne pred cudzimi, alebo vonku, ked sa hodi o zem. Najnovsie sa jeduje, ked ju ideme usadit do autosedacky, no co urobis, ked potrebujes rychlo odist... ja ju posadim, metajucu priputam a sadam nahluchla za volant, nic sa neda robit dievcatko to musi vydrzat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre