Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

leguanik
8. mar 2010

ahojte kurence- vsetko naj k dnesnemu dniku vam prajem 😉

no vidim ze to mame vsetky pestre, co sa tyka toho vzdoru je to strasne u nas, tak isto, aj po ulici niekedy sa mi slahne o zem a huci jak piliňák, no hrúza....alebo doma za mnou lozii a place ze chce ist na ruky, ale stale...potom sa mojká potom sa ukludni tak si ma nevsima idem rychlo nieco porobit ale prt, uz je na mne zasa ako opička, aj sa mi zda byt trocha rozmaznany akoby...

tiez uz vie par slov - pijo-pivo, didida - hviezdicka, totita - korytnacka, habo-havo, ni - slniecko, balili - baterky, on - slon, hoch-hroch, olila - lietadlo, mena vie vsetkych ako sa volaju....len sebe ani za nic nepovie Timko ale bábo...alebo pipo, a vela dalsieho
dokonca si uz vyspevuje po svojom ale je vediet aku pesnicku - pozna kukulienku, mnela babka, matelko a happy birthdaj, z toho najviac zdoraznuje tújú....

jancia
8. mar 2010

hribi tak vyzera ze si super nazivate 😉 nech je Ninka stale taka poslusna 🙂

angie ahoj, no neviem ci Ti poradim, asi zalezi ako ste zvyknuti, u nas si tykame a aj neterka nam tyka a vola nas po mene, no napr. ja si neviem predstavit ze by mi dieta vykalo, by som si pripadala strasne stara 😀, a teda neviem ale asi by aj bolo neskor na posmech medzi inymi detmi keby vykalo rodicom, ale ako sa vravi iny kraj, iny mrav, tu u nas vela ludi nepoznam co vyka rodicom... to sa musite s manzelom dohodnut co chcete... 😉

pepies
8. mar 2010

veru iny kraj, iny mrav, ja som najradsej, ked mi kazdy tyka, potom sa citim staraaaaaaa........
minule na mna jeden pubertak krical, ze tetaaaaaa, a ja som kukala, ze na koho to kric 😀 donedavna mi este hovorili v obchodoch "slečna" 😀
ani ja si neviem predstavit, ze by mi synovec a neterky vykali, je to podla mna neosobne.
ale urcite zalezi na kazdom, kto je ako zvyknuty.

eminkaa113
8. mar 2010

Ale ste tu mali peknú debatu 🙂

No u nás to je so slovami veľmi dobré, Emka ovláda veľmi veľa slov a všetko zopakuje. Ako sa volá a koľko má rôčkov vie povedať a ukázať od decembra. Začína zdrobňovať, ale podarená je keď chce povedať maminkyne, tak povie mamia, tatia, emia 😀 no podarená je. A každý večer odrecitujeme aj modlitbičku Andelíčku môj strážničku a už si začína aj niektoré slová pamätať, že len neopakuje, ale hneď pokračuje v modlení 🙂
No a ked sa jej spýtame aká je, tak povie múda (múdra) - to ju naučila babka, čo je maminkyna - jája (láska) a naša bambua (bambulka). V tomto je veľmi šikovná.
Ale zase ak sme vonku a je nejaká prekážka (schodík alebo niečo), tak skoro vždy spadne 😅 , je také motovidielko v tomto. Hrozne rada chodí po malých kamienkoch a tam sa trénuje, ale napadá sa ajajaj 😕
Zato doma behá po schodoch jedna radosť a dolu schodami pekne po zadku 😅

eminkaa113
8. mar 2010

A závislosť na cumlíku sme snáď už prešli - posledné 3 týždne si ho nonstop pýtala, teraz už naň zabudla, akurát na spánok musí mať 2....

a to tykanie - vykanie. u nás jednoznačne tykanie, mne tykajú všetci synovcovia aj neterky a oslovujú ma menom, nehovoria mi teta. Je to osobnejšie, rešpekt voči mne majú, nedovolia si mi hocičo povedať 😉

bammbi
8. mar 2010

Ahojte, velmi dlho som tu nebola, ani netusim, kedy vas stihnem docitat...
Narychlo som si vsimla, ze Hribi uz porodila, tak srdecne gratulujem a veeeelmi Ti zavidim Hribi, ze uz to mas za sebou. Tomasko je nadherny uzlicek malinky... .. 😵
...neskore a dodatocne gratulacie aj Tunulyk

Ja sa v poslednej dobe necitim velmi dobre, stale som velmi unavena a nemam ziadnu energiu, hrozne ma to mrzi, lebo Natalia ma teraz narocne obdobie. Nepamatam sa, ze by som sa niekedy citila taka vycerpana a unavena ako teraz, novorodenecke obdobie bola oproti tomuto prechadzka ruzovou zahradou....
Nataliu vobec nespoznavame a sme tak trochu soknuti, vzdy bola bezproblemova, stastna a vysmiata, prespala cele noci, dobre jedla aj sa pekne hrala. Teraz sa budi kazdu noc a potom 2-3 hodiny nemoze zaspat (a my nespime s nou ☹ ) Cez den sa casto zlosti, hadze veci o zem, nebude jest pokial jej nedam, co si prave zmysli, ze chce drzat v ruke, naschval robi veci, ktore ma zakazane... stale a dookola, nic nepomaha... 100 krat som jej povedala, aby sa nestavala na svoju detsku stolicku a nebalancovala na nej, lebo si ublizi, a napriek tomu vcera spadla tak, ze som myslela ze ma zlomeny nos, dnes ma celu tvar opuchnutu, ledva na jedno oko vidi a vyzera ako zapasnik... Prebalovanie je zrazu tiez tazky boj... Vecer, ked zaspi, tak si musim poplakat z toho stresu, co spolu zazivame...
Ked sme vonku, nechce byt v kociku ani sa ma drzat za ruku ani kracat, len bezat presne opacnym smerom, najradsej na cestu k autam alebo do jazera v parku. Nevladzem za nou behat s mojim obrovskym bruchom, uz dost casto dostavam tie pripravne kontrakcie a vtedy sa mi behat neda...
Takze u nas su to teraz velke boje, Natalia bojuje so mnou a ja sama so sebou, aby som sa dokazala ovladnut, lebo niekedy mam chut jej nalozit zopar na plienku... Uz sa neviem dockat, ked bude babo vonku a ja budem mat viac energie na to, aby som to vsetko zvladala.

Tak prepacte, ze som sa tu postazovala, ale potrebovala som to zo seba dostat 😖 😢
Viem, ze vela deticiek tu prechadza takymto blbym obdobim, nas to asi zasiahlo nepripravenych a s trochu vacsou intenzitou.. 😔
Ale verim, ze to pominie a bude zas dobre.. No co ine mi ostava??? 😉

jankamanikova
8. mar 2010

Ahojte!
Dnes som dala Jakubka prvykrat ostrihat ku kamaratke. Samozrejme plac a krik, ale on place aj ked sa mu vlasky umyvaju. To iste mame s Matuskom. Janik je bezproblemovy, ale oni dvaja - to je hotovy koncert. Ja pojdem pre zmenu image zajtra 😉 .

Bammi - to iste mame aj my s Jakubkom. Ale po skusenostiach s Matuskom (to bol tvrdy oriesok) viem, ze treba zachovat pokoj a chladnu hlavu a neustupit od svojich poziadaviek. Ono to prejde a ona bude to najposlusnejsie dieta so vsetkych, uvidis. Chce to cas ...

danulik
8. mar 2010

angi - to tykanie alebo vykanie myslis ako rodicom (teda vam)?? 😕

katuska.
8. mar 2010

angi, ja som mala spoluziacku, ktora vykala rodicom.. inak som sa s tym nestretla. a neviem si to az tak predstavit, ale viem, ze kedysi to tak bolo.. je to len vase rozhodnutie

jani, tiez ma chytila chut pre zmenu image, ked som videla mareka ostrihaneho 😉 asi sa necham inspirovat a tiez zajtra zbehnem na uces..

bammbi, neviem poradit, ale janka je skusena dobra mamina, takze urcite daj na nu 😉

danulik
8. mar 2010

ja viem, ze moja mama vykala svojej mame, otcovi tykala 😉 ..ale odvtedy uz preslo vela casu 😅

jankamanikova
8. mar 2010

... joj, este som chcela k tej reci. Je to velmi individualne, zavisi to od povahy dietata, temperamentu a aj poradia, v ktorom sa dieta narodi. Nas Janik od roka rozpraval vsetko mozne. Obdobie "co to je" sme vlastne ani nemali a rovno sme presli na obdobie "preco" a to trva dodnes. Ked sa narodil Matusko, mal Janik rok a pol a myslela som, ze prestane rozpravat. Ale ono na neho surodenec tak skvelo posobil, ze rozpraval cele vety a suvetia. Velmi mu to prospelo a v rozpravani pokracuje dodnes a aj v spanku 😀 .

Matusko nam do dvoch rokov nepovedal ani slovo. Ani "mama" ...Nic. A pochopila som velmi skoro preco. Mal svojho hovorcu a zaroven prekladatela. Janik nam vsetko okolo Matuska komentoval a vsetko za neho hovoril, tak naco by sa Matusko namahal. Ked sa narodil Jakubko, tak Matuskove prve slovo bolo "babo" a "Abub". A odvtedy zacal pekne plynule rozpravat. Nerozpraval slova, ale rovno vety. Preskocil obdobie slov a rovno skladal vety.

Jakub rozprava "mama, tata, babo, auto". To je vsetko, co povie. Inac je velmi komunikativny, ale svojou recou, ktorej nik nerozumie. Stale si spieva cely den, vykrikuje a ukazuje, kde sa da. Pusa sa mu nezastavi, ale ziadne konkretne slova.
Ani neviem, preco som Vam to napisala. Chcem asi poukazat na to, ze kazde dieta je ine a kazde ma svoje tempo a riadi sa nim.

tinka66
8. mar 2010

Bambi - veru nemas lahke obdobie, ale povedz si , ze len par tyzdnov......a mozno aj mala uz citi prichadzajucu konkurenciu...tazko povedat, ale jedno je iste, ze to ma aj svoj zaciatok aj koniec....a jasne, ze si velmi unavena, ked po nociach nespis...poznam to velmi dobre.. drzim palceky...

nika.r
8. mar 2010

bammbi, veruže som už na Teba myslela, či je všetko v poriadku.

S Natálkiným vzdorom asi veľmi neporadím, my to zatiaľ až také vyhrotené nemáme. Tomi prostestuje stále proti niečomu inému, raz sa nechce kúpať, potom je už dobre, potom mu sadne na nos, že sa nechce obliekať a po pár dňoch zase všetko OK. Prajem veľa trpezlivosti a sily zvládnuť toto ťažké obdobie. Mesiac pred pôrodom má žena dosť čo robiť sama so sebou a nieto ešte zvládať vzdorovité obdobie dieťaťa k tomu. Možno ťa poteší teória, ktorú som počula netuším kde, že deti, čo majú v detstve poriadny vzdor, sú potom lepšie v puberte, lebo už si to svoje trucovanie raz prežili. 😉

jankamanikova
8. mar 2010

Nika - alebo je to priprava na este horsiu pubertu 😀 😀 😀 .

cuki
8. mar 2010

bammbi uplne ta chapem ja som bez energie a to som len v 25tt, kazde zohnutie sa po hracku ma vycerpava a k tomu lucka chytila dost neprijemne obdobie, nieco podobne ako vasa Natalka, len v noci spi nastastie dobre (ale nespala cely rok ked bola malicka, tak sa nam to snad vracia teraz) vseeetko ma boli, budim sa v noci na bolesti v chrbtici, uz neviem aku polohu by som si nasla, niekedy mi je z toho do placu. Teraz aktualne sa lucka nechce nechat prebalit ani obliect, uteka mi a ja ju uz fakt nevladzem nahanat a zapasit s nou o kazdu plienku... Dufam, ze ju to coskoro prejde, lebo ma porazi.
Uz sa tesim na jun, ked sa babo narodi a ja budem konecne normalne pojazdna. Pri lucke mi vsetky tehu neduhy zmizli dva dni po porode ako mavnutim carovneho prutika (iba strie ostali ☹ )

K tomu vyvinu reci uplne suhlasim s jankoum, kazde dietatko je ine ma inu povahu, narodilo sa do inej situacie. Segra ma tri a prva hovorila v 1,5 roku cele vety, zlozite slova (sme ju ucili vselijake blbosti napr. psie exkrementy a ona to vedela povedat), matuskovi o 2,5 roka mladsiemu nebolo rozumiet nic az kym nezacal chodit do skolky a teraz (ma 5) stale chodia k logopedicke (inac je velmi sikovny a inteligentny, len ta rec ach jaj) a tretia bambula take nieco medzi.

bammbi
8. mar 2010

Velka vdaka vsetkym za povzbudenie aj pochopenie...
Uz to musime nejako vydrzat, moja maminka prileti o 3 tyzdne, tak uz sa tesim, ze mi s malou trosku pomoze, ze s nou pojde von a pod., bude to urcite prijemna zmena aj pre Natalku...

Este jednu vec som sa chcela opytat... uz som spominala, ze mala spadla na tvar, vcera sa mi zdala ok, ani po pade az tak velmi dlho neplakala. Dnes vyzera hrozostrasne, celu tvar ma spuchnutu, nostek aj monokel pod okom ma uplne fialovy. Obavam, sa, ci nema zlomeny nos. Myslite, ze si mohla zlomit nos, ked vobec nekrvacala ( mala iba trosku krvavy soplik), neplakala nejako pridlho a necitila ani neciti bolest, ked jej to stlacam? Lebo vyzera strasne, ako boxer po zapase v ringu...
vdaka za odpoved...

jankamanikova
8. mar 2010

Bammbi - nam sa stalo to iste. Jakubko nabural do svojho oblubeneho hrnca a steperil sa s nim ako maciatko na podlahu a nos mal ako po bitke v ringu. Aj krvacal, aj plakal, aj velky ho mal. Ale ja take veci neriesim. O par dni sa to ukludnilo a teraz ma tam, len taku jazvicku. Ale ako sa citis Ty, kludne chod k dr. pre pokoj duse (ako sa hovori 😉 ).

cuki
8. mar 2010

ja by som to dala radsej skontrolovat, aby ti potom v puberte nenadavala, ze kvoli tebe ma krivy nos 😀 . Zlomit si ho mohla aj bez krvi a cim neskor sa na to pride, tym narocnejsie bude dostat ho do povodneho stavu.

bammbi
8. mar 2010

cuki, a ako sa dava nos do povodneho stavu? Moj brat si ho 2 krat zlomil pri hrani hokeja a nikdy mu ho doktori nenapravovali. To sa da iba vaznou plastickou operaciou, ci nie?
neviete niekto?

kape
8. mar 2010

NIka - no neviem asi JankaManikova ma pravdu, ja som toho pripadom, ale nechem strasit 😀 Ja som tvrda hlava cely zivot.

Akurat citam manzelovi ake "utrapy" Vam az Vase deticky narobia, to len aby sa uz nepytal, ci Samkove spravanie je normalne. Dufam, ze do niektorych stadii vzdoru sa nedopracujeme. Ja som zacala tvrdo praktizovat, neuhnem a bude po mojom 🙂

Vsetkym Vam drzim palce a aj sebe, aby sme to s drobcami zvladli a raz si mohli povedat, ze sme z nich vychovali dobrych ludi a dobre pripravenych do zivota.

A mam sesternice o par, ale fakt len par rokov starsie, co mamine vykaju, ale u svojich deti to uz nepraktizuju.

Ja Samkovi aj poviem na moju sestru "teta Zuzka" ale urcite budeme to obe smerovat k tomu, aby nam deti tykali, ja sa stale necitim na oslovenie "teta".

jankamanikova
8. mar 2010

Ja mam pocit, ze nos sa do povodneho stavu nedostane. Ostane tam iba taky hrbol, ci co to je. Bud napravo alebo nalavo, alebo vpadne dovnutra alebo trci von. Ale to viem preto, lebo poznam ludi so zlomenymi nosmi. Preto ja nosy u svojich deti neriesim ...

cuki
8. mar 2010

baby keby islo o chlapca, tak tiez neriesim, chalani su pekni akokolvek (jazva, krivy nos im len prida na atraktivite 🙂, ale dievcatko... hmm neviem, asi by som to nechala zrengenovat, inac myslim ze sa da ten nosik fixnut tak aby sa nezrastol krivo (asi to nebude nic prijemne tampony v nom a tak, dobry orl lekar by ho mohol dat dokopy 🙂 aj ked ja dufam ze natalka ho ma len opuchnuty a nic sa nestalo.

jankamanikova
8. mar 2010

Cuki - tak to si nevidela moj nos 😀 😀 😀 😀 . A vies aka som kocka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

cuki
8. mar 2010

mne do mojho vletela futbalka pripravena na gooool asi v 13 odvtedy je trosku krivy, a pravda som tu a volakedy som i na javisku stala a nevadilo 😀

jankamanikova
8. mar 2010

No a vidis, ake sme krasne a aj manzelov mame a aj deti. No, co nam viac treba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

kape
8. mar 2010

Ale tam mozu vzniknut problemy s dychanim, napr. v noci su potom tito ludnia hlucnejsie . Bambi ja by som tiez dala skontrolovat a budes mat pokoj na dusi.

Inak nam sa vcera Samko tiez "strieskal" zo zachodu, ale teta to zachranila, dala mu na celo zmrazenu bravcovu panenku 😀 tak dnes uz ani nevidno, ze spadol, ale teda po pade to mal dost fialove, normalne som dnes neverila, ze to chladenie tak zabralo. A vcera sme ho sledovali a aj spali pri nom, sme sa bali. Ale nastastie vsetko OK.

cuki
8. mar 2010

tak zo zachoda 😀 sikovnicek, ale to ste mali exkluzivne chladenie bravcovou panenkou paradicka.

kape
8. mar 2010

Veru 😉 Ale to bolo cele moja chyba, som ho nechala na nom bez dozoru. Uz si davam pozor, ked on na zachode cita "knihy" a mu spadla a on za nou. No clovek sa uci na vlastnych chybach, al enastastie to skoncilo dobre.

Inak vo stvrtok ideme do Mamatka?

jankamanikova
8. mar 2010

Kape - aj nase deti citaju knihy na zachode. Zatvoria sa a "pracuju" a citaju (ako tatino) 😀 .

cuki
8. mar 2010

kape my ideme a vy?minule bolo fajn

Nasa lucka sadne na zachod alebo na nocnik a hned si pyta "citame" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre