Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
28. jan 2009

cokoladou sa aj ja napchavam 😝 aj teraz som dojedla kexik a idem na lentilky 😀

sasi - krasne fotky, muselo vam byt super 🙂 malicka je zlata 😉

anula
28. jan 2009

Ahojte,
Tami, ja som hned natrela miesta po vpichu octanom a musim poklopat, nemali sme problem.

Katuska, isla by som aj hned spat na SK, ale manzel este nevie dobre po slovensky, asi by si nenasiel adekvatnu pracu a do BA ja moc nemusim.

Vitaj Sasenkah.

A uz neviem na co vsetko som chcela reagovat. Aha, jem vsetko.
😝

mimabb
28. jan 2009

danulik: si dobra... ja sa uz musim krotit s vyjedanim sladkeho... o chvilu budem mat porodnu vahu 😀 😀 😀

tami: to je super, ze Leuske-Julianke klesla teplota

nasa lekarka nastastie nechcela naraz ockovat, sice ju pichali uz 4 x,ale dobre to zvladla... reakciu mala len po pneumokokovi...

mimabb
28. jan 2009

nazdar anula!
ako zvladas pracu?

pridala som fotky nasej herecky, tak kuk 😉

danulik
28. jan 2009

mima - chutnucka je 🙂 a ako sa dospelo tvari 🙂 🙂 🙂 zlata, fakt, vydarila sa 😉
ja mam momentalne este plus 3 kg..

mimabb
28. jan 2009

dani: dik... niekedy mam pocit, ze o chvilu s nami vsetkymi bude cvicit :D 😉 uz teraz obaja chlapi skacu, ako si eli zmysli... ten jej usmev a pohlad zato ale stoji 🙂
dufam, ze sa stretneme, aby som videla lilinku ako vyrastla!!!

katinka0000
28. jan 2009

mima: malinka je nadherna. ja sa neviem na tie augustovcatka vynadivat. 😀

danulik
28. jan 2009

ja som pripravena (takmer) kedykolvek 😀 povedzte si vy..
s nami si lili uz teraz robi co chce, ale zatial jej to tolerujeme 🙂 🙂 🙂

stankaji
28. jan 2009

tinka - tie burizóny dávam do príkrmov celé, oni pekne zmeknú a malá ich v puske popučila a ovocie sa môže kľudne začať dávať, ja som začala dávať až po zeleninke, a dokonca prvý deň mi akoby chcela omietnuť jablčko, tak si už zvykla na zeleninku 😝
...so surovým ovocím ešte máme čas 😅 😅 😅

kape
28. jan 2009

Nam tiez lekarka doporucila ovocie az dalsi mesiac. Ale este neprikrmujeme zacneme po 15.2.

A ja sa chystam kasicky robit smojim mliekom, uvidim ako mi to pojde.

Ste tu toho dnes popisali 🙂

My sme dnes v BA maniacili na plienkach skoro cely den 🙂)))))))))))))))))))

jancia
28. jan 2009

kape&spol. - uz viem o com sa mi dnes v noci bude snivat... tak idem na to 😝

dobruuu nocku vsetkym a babatka nech nam strazia anjelickovia 😵

tamita
28. jan 2009

mimuš - no Eliška je zlatááááá a velikáááááá,Ale aj Marek je krásny chlapček a ako sa pekne má ku sestričke 🙂
A akú ste vy mali reakcu po prevenare? Zdá sa,že aj my reagujeme naň horšie,ako na hexu.

Sasenka-super dovolenková pohodička aj foto a hlavne,že ste zdraví doma.

Bammbi -Anula skúste dojsť na stretko...ja viem-je to ešte daleko,ale bolo by to super.

Anuli- to momentálne rozpoltenie dieťa-práca ti nezávidím,tiež som niečo podobné pred časom riešila, učila som externe na VŠ a dostala som ponuku na stálo,no s tým samozrejme súvisela veda a publikačná činnosť...a značné časové zaneprázdnenie.Nakoniec som si to vnútorne vyhodnotila,že dvaja v rodine nemôžu robiť karieru, ak deti nemajú byť bezprízorné...a neprijala som to. Občas ma potom napadlo,či to bolo správne,ale vďaka tomu rozhodnutiu dnes máme Leušku 😵 A ozaj ,už dávno si nám nenapísala žiadnu jazykovú perličku tvojho drahého.
A som stráááášne zvedavá-čo ste baby z Blavy dnes vymaniačili a ktorá plienka bude Top-ka

ada11
28. jan 2009

ahojte, predpokladám, že asi už väčšina z vás spinká , ale nedá mi neozvať sa keď je tu u nás realatívne kľud. Popísali ste toho neúrekom, teraz to nebudem ani čítať, ale snáď sa k tomu dostanem v blízkej budúcnosti. 😉 V utorok sme boli s Maťkou v NR, dopadlo to tam celkom dobre bez hospitalizácie a bez nejakej väčšej ujmy na psychike. No ale poviem vám, išla som tam s malou dušičkou /aj Maťka, chúďa - tá ledva dýchala, ale bola statočná/. Taktiež v utorok ale hneď ráno sme boli u nefrologičky s Anet a predstavte si, že tie horúčky akože zo zubov boli infekt močových ciest a žiaľBohu Anetkina oblička si to kapánek odniesla. Takže teraz berie ATB, potom bude brať dlhodobo Biseptol, a potom uvidíme aké budú výsledky. Každý týždeň jej musím odoberať moč a musí sa to sledovať sonograficky. Si predstavte, kebyže netlačím na dokinu s tými vyšetreniami ako by sme mohli dopadnúť - v troch rokoch oblička ako papuča /výrok nefrologičky/. Nefrologička povedala, že pri každom výstupe teploty sa musí odobrať moč !!!!!!!!! ChválapánuBohu, že sme tam išli /samozrejme, že mi to nenavrhla moja dokina, ale že to muselo napadnúť mňa/ Držkajte nám päste, aby sa to dalo do poriadku a oblička sa z toho spamätala, čaká nás pravdepodobne séria iných vyšetrení, pokiaľ výsledky nebudú OK ani po liečbe Biseptolom.
Ináč na mňa niečo lezie /a nie je to muž /, takže kašlem, bolí ma hrdlo a som unavená. Muž má pobedné tento týždeň, mne sa chce poobede strašne spať, ale moje deti mi to nedovolia /teda Maťka aj hej, ale Anet nie /

tamita
28. jan 2009

Aduš - fúúúha,ešte že si to nenechala tak.Ale ako a kde mohla Anetka dostat ten zápal??? A čo bolo Matke-nejako mi to uniklo.

katuska.
29. jan 2009

tami, ty si tu uz bola? som myslela, ze aspon teba stretnem.. tak nic teda, pekne spite dalej 😔 dobruuu

katuska.
29. jan 2009

dobre ranko! my sme uz hore 🙂

adi, 😕 😕 😠 doktorke by som urcite povedala svoje a vypytala si od nej kartu malej.. takyto lahkovazny a nezodpovedny pristup doktorov ma vytaca.. strasne! drzime palce, nech je vsetko ok.. aj ked to asi nebude behom par dni ☹

danka2612
29. jan 2009

adka,nas ked prepustali z porodnice tak medzi dverami mi povedala sestricka ze sa mam po mesiaci pytat na nafrologiu s nalim, lebo sa dktorke nieco nepozdavalo ale ze to neni nic hrozne.ja som to pretlmocila mojej lekarke a on ze musi cakat na spravu z porodnice az tak moze konat dalej.presli neake dva tyzdne a Jakubko neskutocne zacal plakat,ja som si myslela ze je to kolika tak som mu robila vsetko aby som mu ulavila.ale ked som zacala pocitat precikane plienky ktore boli len 6 az 7 cez 24hodin to sa mi zdalo velmy malo.na jednej plienke bol ruzovy fliacik a to som uz alarmovala doktorku a ona zacala konat.jednu noc maly necikal 6,5h a ja som pri potielke plakala.teploty nemal a zistili mu zapal mocovych ciest.zhodou okolnosti ideme dnes na kontrolu po 3mesiacoch.som zvedava aj s nozickami na kontrolu.pekny den vam prajem

hankahc
29. jan 2009

ahoj danka 2612.
aj ja idem dneska na sono k nefrologicke. moj maly ma zvacsenu oblicku v tehotenstve to bola prava, ked sme boli ako mesacny na kontrole tak to bola este stale prava a zaujimave je to ze ako 3 mesacnemu na kotnrole zistili ze je to lava oblicka. no tak mam na vyber... 😠
som zvedava na to sono ci sa mu to zvacsuje alebo zmensuje...tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

katuska.
29. jan 2009

ked sme lezali v nemocnici, tak bolo okolo nas dost nefrologickych pacientov. ziadna sranda.. 😒 tak budeme na vas mysliet, nech vas obchadzaju tie ope zakroky.. rovno v izbe som bola s chlapcekom, co maval zapaly, lebo mal zuzeny vyvod z oblicky a bolo treba operovat a mali byt v nemocnici dva tyzdne min. a ani nepisem, co ich vsetko cakalo.. 🤐

katuska.
29. jan 2009

neviem kto to pisal s tym rehabilitacnym pobytom.. mozete mi, prosim, napisat ip? dik

sanik
29. jan 2009

ahojte,

aj ja sa hlasim po kontrole u nefrologicky, vidim ze s tym ma viac babatiek problemy. my vsak mame tu smolu, ze nam vobec nefunguje prava oblicka, lava oblicka je tym padom zvacsena a taha to za dve oblicky, vraj sa to uz neda operovat, ale maly by nemal mat ziadne problemy. je vesely, ihravy, gagoce si, tak len dufam, ze nikdy nenastanu ziadne komplikacie. Lekar hovoril, ze babatka maju najcastejsie problemy s oblickami. Musime sa akurat vyhybat infekcii moc.ciest, takze robit vsetko preto, aby to teda nedostal, inak ziadne obmedzenia. My sme sa to dozvedeli este v 5.mes. tehotenstva, vtedy som prerevala asi 2 dni, nevedela som si predstavit ake to bude po narodeni, aky bude porod atd, ale nakoniec je to vsetko v pohode aj ked ma funkcnu len jednu oblicku. Tiez nam povedal lekar, ze vela ludi takto ma len jednu oblicku funkcnu a ani o tom nevedia a zisti sa to len nahodne pri nejakych inych vysetreniach, tak sa tym uspokojujem.

mimabb
29. jan 2009

tami dik! marek s eli sa zboznuju... je uzasne ich sledovat, ked su sami... marek jej spieva, hra sa s nou a eli na neho pozera rozziarenymi ockami 😵 😵 😵

po preveneare mala eli teplotu aj 1.x a aj 2.x .... mala to trosku pripuchnute... okolo vpichu som jej natrela octanovou mastou...

drzime palce vsetkym, kto sa trapi s nejakou chorobou, nech co najskor vsetko v poriadku... zial je to tak, ze lekari neberu stazovanie mamiciek velmi vazne... beru to tak, ze mamicky su hystericke a velmi pozoruju svoje deticky...

mimabb
29. jan 2009

tami: ozaj, zabudla som ... uz vcera som chcela napisat... ze matka vybrala krasne fotky... Leuska-Julianka na nich vyzera uz ako velke dievcatko 😉 🙂
tesim sa, ked sa konecne stretneme... na zivo vyzeraju urcite este lepsie...

nesca
29. jan 2009

Sanik,
telepatia 🙂 , akurát som na vas myslela, že ako ste dopadli.
Veľmi sa teším, že nemusíte na ope, ale prestávam tomu rozumieť, lebo na poslednej kontrole v BA som zase stretla tú maminu čo majú tiež nefunkčnú 1 obl. a oni už majú naplánovanú operáciu. No zrejme sa to ešte môže v niečom líšiť 😒 , Držte sa 😉 .

Ale ešte mi nedá: všetci čo poznám a mali vážnejšie problémy s obl. to riešili na Kramároch s primárom Polákom, vraj je na tieto drobce jediný odborník na SK 😒 . Ale už mám fakt zlý pocit z toho, že ti dávam chrobáky do hlavy 😒 🤐 .

katuska.
29. jan 2009

nesca, my sme tu zas boli u dr. kurcinovej a boli tu za nou aj zo ziliny a vraj chodia z celeho slovenska.. tiez velmi dobra odbornicka a aj pristup na urovni. vysvetli, nakresli, co je zle ako to ma vyzerat ako to bude robit pri operacii. fakt, klobuk dole, takych dr. nie je vela 😔

nesca
29. jan 2009

Tak snád ano, nám to bolo takto podané vo Zvolene a čo ja poznám osobne v rámci stredného Slov. tak to všetci riešili u neho, vôbec ho nechcem nejako vyzdvihovať, on má inak dosť svojský prístup k maminám, ja len hovorím s čím som sa ja stretla.

barbiek
29. jan 2009

ahojte baby,sorry ze vam sem skacem,sice som tiez augustovka 😀 ,ale chcem sa opytat,malu mi vcera preockovalo prevenarom a okolo pichanca ma cerveny fliacik,predtym sme to nemali,pri vascich detickach sa to nestalo?

barbiek
29. jan 2009

vasich 🙂

sanik
29. jan 2009

ahoj nesca,

no ja neviem, ale u nas to fakt nevyzera na operaciu, este som sa naschval pytala, ci tym ze jedna oblicka taha za dve, ci nebudu neskor problemy a netreba tu zlu vyoperovat, on ze nie, ze je to zbytocne, ze ona sa casom akoby uplne rozpadne a zanikne sama od seba. tak hadam to bude dobre aj s jednou.

nesca
29. jan 2009

OKI, vzdávam sa, nerozumiem tomu 😕 , žeby Anulka? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre