Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
8. jan 2009

no a ešte ďakujem za tipy ohľadom plaviek pre malého..nakoniec som sa rozhodla kúpiť tie Imse Vimse plienkové, tak som zvedavá, niekedy budúci týždeň by mi mali dôjsť, tak potom podám info že čo a ako 🙂 my máme o chvíľu pol ročka za sebou, takže aj na to plávanie už konečne nabehneme aj my 🙂 juj, tak sa teším, dúfam, že Tomimu sa bude páčiť

nika.r
8. jan 2009

sa tu sama vykecávam? 😝

eštesom chcela reagovaťna príkrmy...my začíname v nedeľu 🙂 , Tomi už dostal od krstnej svoje riadiky a veeeeeľký podbradník 🙂 rozhodla som sa začať mrkvičkou, tak som zvedavá, že čo Tomi na ňu povie 😵 budeme mať bio mrkvičku z mamčinej záhradky, potom pridáme zemiačik, tiež z vlastnej výroby

nika.r
8. jan 2009

tak som sa dobre porozprávala 😝 , idem pozrieť správy, že ako to s tým plynom bude ...majte sa

tessie
8. jan 2009

ahoj nika, pekne si sa porozprávala 🙂 želáme Tomáškovi dobrú chuť k príkrmom

kape - aj my by sme chceli chodiť plávať, len to ešte musím doriešiť s manželom, lebo doprava bude problém ☹ Pozerala som aj ja Hrošíka, vyzerá to tam super, aj ked je napísané, že od 6. mesiaca dieťaťa. Tak neviem, ale viem, že Lalu tam chodila aj skôr.

kape
8. jan 2009

Tessie - Lalu s Patrikom chodi plavat v Petrzke do rehabilatacneho zariadenia a to je ine, tam plava len Patrik a nie mamicka s nim. A do Hrosika sa chystame na marcovy kurz to uz nasi drobci a slecna budu polrocni 🙂 No s tou dopravou to bude dost blbe bez auta, u nas doma mam k dispzicii auto ja so Samkom a manzel sa vozi MHD, ale on to ma jednoduche, pri nas nastupi a vystupi na Safku a do prace to uz ma len na skok. Takze u nas v pohode. No este kupime tie plavky a budeme potrebovat este papier od doktorky , ze mozme ale ten ma este cas do marca.

A este som Vam chcela uz davno napisat, ze tie maminy ktore chcete kupit stolicku na papanie z Ikei, je lacnejsia v Rakusku u nas vychadza na este v korunach 500 Sk a tam na 300 Sk . Ja ju chcem kupit k babkam aby sme mali, ked teraz tu tiez dokopy stravime spolu tri tyzdne, tak nech ma Samko svoje sedenie aj tu.

mhviezdicka
8. jan 2009

ahojte maminy 🙂

prajem vam aj vasim rodinkam vsetko dobre v novom roku - nech je plny nadhernych chvil v kruhu vasich najblizsich a nech sme hlavne vsetci zdravi 😉

uff, som sa tak pozrela do kalendara - ja som tu nebola uz 3 tyzdne 😲 😔 vyse 2 tyzdne sme boli na Orave, a kedze tam mame jednych aj druhych starych rodicov o zabavu sme mali postarane. budem uprimna, napriek tomu, ze na Orave bolo super, uz som sa aj celkom tesila domov 😅
prisli sme v nedelu v noci, vsetky tasky ostali v hale, takze rano sme sa citili ako na stedry vecer - trvalo nam pol dna kym sme vsetko vytriedili a ulozili 😝

reagovat na vsetko co som si precitala za tie 3 tyzdne sa mi asi nepodari 😔 tak aspon to co si pamatam, lebo citat som vas citala aj ked len zbezne ale pisat som uz nestihala ...

Otacanie - Lucke sa podarilo prvy krat samej otocit na brusko 30.12. to mala presne 4 mesiace a 1 den 🙂 no a od tohto dna ju uz nemozem spustit z oci, lebo sa pretaca skoro vzdy ked je na chrbatiku 😀

inak Lucinka sa nam pekne zaobluje - vcera sme ju vazili, mame prosim pekne 7 500 gramov ale to je tym UM ... kojim zatial stale, aj ked MM uz nepribuda, skor ubuda ☹

dnes sme boli konecne na kontrole klbikov - "vdaka" vymennym listkom sme 3 tyzdne nevedelituto vec doriesit. prvy krat sme boli na kontrole v DK, na druhu sme chceli este pred sviatkami ist na Antolsku - dokyna nam povedala, ze vymenny listok nepotrebujeme, staci papier z prveho vysetrenia - tak sme tam teda isli a hned sa aj vratili, lebo nas tam bez vymenneho listku nezobrali s odporucanim aby sme na kontrolu isli tam kde prvy krat 😕 v DK vsak USG robia iba vo stvrtky - to boli sviatky, takze sme vcera boli u dokyny aby nam laskavo dala vymenny listok, no a dnes sme konecne boli na kontrole a je to ok 😉 aj ked teta sestricka bola velmi dolezita najprv - boli sme tam 9.40 a ona na to, ze na USG sa chodi o 8.00, haha ale na dverach mali napisane ze USG robia do 10.30 ....

no, a este jedna neprijemna vec - dnes som dostala MS 😝 😠 bleeeeee 😝 jaaaj ako mi bolo bez toho fajneeee 😢

mhviezdicka
8. jan 2009

Kape,
do Hrosika samozrejme chodit chceme 😵 takze sa zavazne prihlasujeme a velmi sa tesime 🙂 tess, to by bolo uplne super, keby ste aj vy so Sophinkou chodili 😉 nas ocino nas tam bude asi vozit, on ma taku dobru pracu, ze moze odskocit ked bude treba a viem, z eaj on by raz za cas isiel rad s malou do bazena 🙂

Spanie cez den,
klop klop - u nas je to stale po starom - Lucka je taky maly spachtosko. vstavame okolo pol osmej-osmej, napapa sa a uz o tej deviatej az desiatej sa pyta na spanie - pospi od 2 - 4 hodin, ako kedy, no a potom este pospi 2-3 hodinky aj poobede (to sme vacsinou vonku na prechadzke), vecer chodime spinkat okolo 19-20 tej, v noci sa budi 1x, niekedy sa zvykne zobudit az na d ranom o piatej ...

Papanie,
dnes so to ratala - papame 5 x denne, niekedy spapa viac niekedy menej ... ale pribera statocne, takze hladom asi netrpi 😀

Nika,
drzime palceky s prikrmami - potom sa nezabudni pochvalit ako vam to ide 😉

mhviezdicka
8. jan 2009

Petula,
my sme v sportaku uz mesiac - nam sa da dat do uplnej roviny. Lucke bolo vo vanicke uz tesno, tak naco ju trapit. Obliekam jej tenke body s dlhym rukavom, termo pancusky a tenku mikinu s kapucou, hrubu ciapku a sup do kombinezy a potom este do fusaku - vzdy ma teplucke nozicky, jedine co mala zatial studene, boli licka a nostek (no ale to boli na Orave take "mensie" mraziky, tak sa nie je co cudovat).

inak my chodime von aj ked je mrazik - boli sme s nou vonku aj ked bolo tusim -14 asi na hodinku ... a v pohode 😅

mhviezdicka
8. jan 2009

Kape,
my sme sa krstili 27.12. krstil nam ten isty knaz co nas sobasil - je to nas rodinny znamy, takze sme to cele "spachali" v rodinnej a vianocnej atmosfere 🙂

mhviezdicka
8. jan 2009

no, tak na dnes stacilo, lebo to vyzera dost divne ked is tu vypisujem sama so sebou 😒 😀

tessie
8. jan 2009

Hviezdi - ahoooooj, konečne si tu. Akurát s manželom preberáme to kúpanie. Povedal mi, že mi nechá auto. No len ja nešoférujem nejak moc rada, tak to by bola veľká obeta z mojej strany 😀 Pre Sophinku síce urobím všetko, tak asi si začnem dávať cvičné jazdy už teraz.

Kape - tak to je super, že až od marca, ja by som sa teda asi tiež rada pridala. ešte preberiem s manželom cenu. Lebo aj v Devínskej je plávanie v Rolande, tam neviem, ako to vyzerá, dostali sme od známych aj poukážku na 3 hodiny. Ale radšej by som išla s vami, bolo by nám veselšie, dali by sme si aj kávičku a pokecali o novinách. Ked sme chodili ako tehuľky do Auparku na kávičku, tak sme prebrali veľa podstatných vecí 🙂 Hádam to šoférovanie zvládnem 🙂

anula
8. jan 2009

Ahojte babule,
uz davno som vas necitala a ani sa nejdem snazit, ved od novembra stetu isto poklebetili az-az.
My sa pekne drzime, Klara je zdrava (musim zaklopat). Vonku sme cely den az do 19.00, kedy mame kupel, papanie a spinkanie. Len licka mame od mrazu suche. Zatial stale kojim, Klara moze mat asi 7 kg, k dokymu ideme az koncom januara, tak uvidime. Ale stehienka ma ako zapasnik sumo.
Absolvovali sme plavanie v PP, bolo super, netrpezlivo cakam, kedy mi poslu "podvodne" fotky.
A v pondelok idem do roboty ☹ 😢 . Je to hrozny pocit, aj si poplacem, skutocne pupocnu snuru prestrihneme az v pondelok.
Klara asi nieco tusi, lebo za svet nechce zobrat flasu, aj ked pred mesiacom, ked sme zacali trenovat, papala z flase bez problemov a posledne 2 tyzdne sa aj budi v noci.
Pretacat sa zacala 27.12., ale je to maly lenivec, velmi sa jej teda nechce. Skor sa taha do sedu. Aspon si vypracuje brusne svaly, celulitidka jedna 😀 .
Zubky este nemame.
To je zatial od nas vsetko.
Drzkajte sa

danulik
8. jan 2009

anula - ahooj 🙂 teba sme tu davno nevideli.. skoda, ze musis ist tak skoro do prace 😢 ja si to neviem predstavit..

oraia
9. jan 2009

juuuuuj tak my mame 68cm a neuveritelnych 8,2 kg !!!! 😕 😅 ale vzhladom na to ze porodn ahmotnost bola 4,3 kg tak to zasa az tak moc nie je...ale inak sme zdravi, krasni a zivotaschopn....ale dostali sme injekcie pneumokoky a to bola hruuuuuza este som tak Sašu plakat nepocula ☹ az ma srdiecko bolelo .... a cely den prespala co sa tak vycerpala chudinka moja mala....

stankaji
9. jan 2009

Ahojte maminky!!!

Anula - ahoooj, ani ja si to neviem predstaviť, že by som mala odísť od mojej malej rozkošnice do práce, nezávidím ti teda a držím palce, aby ste to s Klárou zvládli... 🙂 🙂 🙂

My už míme 5 mesiačikov a pretáčame sa jedna radosť ako vrtuľa a hlavne keď je holučká, vtedy je obzvlášť bratná....

Téma prvé príkrmy:
- Baby ja neviem, ale ja začínam mať nejak málo mlieka či čo, alebo len už to mojej nestačí...nakojila som ju a ona plakávala ďalej, začala sa dokonca aj v noci budiť 2-krát, čo nerobila ani keď bola 2-mesačná....tak aj preto som začala dávať cez deň tie kašičky od ukončeného 4. mesiaca a klop-klop, znáša to výborne a stolica jej pekne zhustla, ale našťastie ju nazapeká, po kašičke jej dávam ešte moje mliečko
...ale cítim, že mám celý deň prázdnejšie prsia než pred mesiacom 😝

...no a sem-tam jej dávam ochutnať 3 až 4 lyžičky prepasírovanej mrkvičky a zemiačika a v pohode, tak jej to chutí, je to iné keď ešte nemusíme, lebo to berieme ako hru, nestresujeme, že potom presne, keď bude mať 6.mesiacov, tak začneme a budeme musieť, tak just by sme boli v strese....ja som to už raz zažilapri synovi, keď ma doktorka nútila, že ho mám už prikrmovať a on ešte vôbec nemal chuť a vyplúval, tak som sa dostala do stresu a celé to potom bolo na prd (s prepáčením), tak som to teraz skúsila takouto hrou, že len ochutnávame a ona sa zlostí, že jej nedám viac 😠

anula
9. jan 2009

Dobre rano,
Oraia, moja, viem si to predstavit, mali sme to aj my po 1. ockovani, plakala som spolu s nou. Po druhom raze som uz bola mudrejsia, dala som jej hned paralenovy cipok a druhy pred spanim a musim poklopat, bolo dobre.
Aj mne sa zda, ze mam menej mlieka, a teraz, ked zacnem robit ho bude este menej ☹ . Uvidime dokedy vystacime s odsavanim, potom asi nabehneme na mrkvicku raz za den a budeme cerpat zasoby z mraznicky. Aj ked pri Klarinom apetite nevydrzia dlho.
Papaju vam zeleninu bez problemov? Ci ste ich museli nejako ucit prehltat?

madi
9. jan 2009

jeeej anulka, sa mi s tebou snivalo..ale uz si nepamatam ze co... joj chudiatko ze do prace.. 😒
baby sa osalim z toho mojho syna....dnes v noci sme boli od tretej hore kazdu hodinu!!! som myslela ze ma uz urve z toho...ach jaj...a od piatej do siestej sme sa hrali na prebalovaku...pri intimnom osvetleni aby sa zasros velmi neprebral

dnes ideme na kontrolu do sace, tak snad bude secko okej..a asi sa dozvieme aj najnovsie miery 😎
pekny den vsetkym

tessie
9. jan 2009

Anulka vitaj späť na Koníkovi... To ti verím, že ti musí byť hrozne, nastúpiť už do roboty... Uff, nezávidím. Ja som dnes akurát presne 6 mesiacov doma, ubehlo to ako voda, ale do roboty sa určite zatiaľ nechystám, aj ked šéf mi (odkedy som nastúpila na materskú) vyvoláva zhruba raz za 1-2 týždne, či sa už nemienim vrátiť 😀

jancia
9. jan 2009

Caute babule

Anula vitaj spat a prihod aj nejake aktualne fotky nech vieme ako Klarka na Slovensku pribrala 😉

Co sa tyka prikrmov, my zacneme skusat az od ukonceneho 6teho, zatim klop klop mlieko mam takze sa tym nejak nestresujem, hoci tiez uz nechodim s naliatymi kozami ako predtym, iba obcas v noci sa to stane. a neviem, ja nemam z toho stresy ci to bude chciet alebo nie, vyskusame rozne druhy zeleninky a uvidime co zachuti, urcite mu to nebudem pchat nasilu a kase mu tiez este nebudem davat, neviem, mne sa to nezda takemu malemu kasu davat, hoci predavaju aj od 4teho mes., nemyslim si ze by lepsie spal, skor mu to zatazi organizmus ale teda nie som expert, takze len z toho co citam, pocujem a od inych mamin viem tak sa rozhodujem za seba. Kamoska zacala svoju malu prikrmovat vecer UM hoci mlieka mala dost a teda vobec jej nespala z toho celu noc alebo dlhsie ako moj Tomi hoci je len na MM. My ani caj nedavame, iba teraz ked sme boli chori kvoli tomu aby si zapil tym calcium a nie mliekom, to som mu lyzickovala a slo mu to velmi pekne, ja ho ani na cumel moc ucit nechcem - teda na ten flaskovy, radsej lyzickou, no ved uvidime.

Tessie bolo by super keby si sla aj ty s nami len neviem ci to nie je obmedzene poctom, no ved napis kape, ona tam bude volat a zahlasovat nas.
A inak by sme mohli dat dake stretko zase raz na kave... co vy na to blavacky?

Nas Tomi sa zatim nepretaca, ale tiez by chcel stale sediet, dviha hore hlavu a ked ho vezmem za ruky tak sa sam vytiahne do sedu ale nedavam ho sedat este, ja sa bojim, vsak ma cas, akurat ked je u niekoho na rukach tak je v takom polosede, lebo on uz v polohe lezmo len cici hlada kazdemu 😀, veru, uz to nie je babatko, uz je z neho riadny chlapisko 😵 strasne rychlo nam rastu tie nase deticky...
No a kope nohami o sto dvesto, uz trenuje, ma aj loptu futbalovu, hehe.

Baby vase decka tiez tak pistia? Nas maly ked spusti to je jaka sranda a ako pri tom steluje tu pusinu, no my sa ideme usulat z neho 😀

slaviq81
9. jan 2009

Ahojte,
no mame po sviatkoch a aj na konikovi je uz veselsie.
Presne pred rokom som bola na prvom ultrazvuku a prvykrat som videla moju fazulku. Merala len 9mm 🙂 . Fotku som niekde zapotrosila, nemozem ju najst.

Ja si neviem predstavit, ze by som mala nastupit do prace. Ved by som sa zbláznila. Mne staci ked Lara spi viac ako tri hodiny a uz sa okolo nej obsmietam, lebo mi chýba. Mate to tazke, hlavne ak este kojite 😢 .

Baby, vcera som Laru po tyzdni vazila a bola som nemilo prekvapena. Schudla 80 g. Doteraz zvykla pribrat cca 200 g tyzdenne. Neviem cim to je. Ale vsimla som si ze zacala pri kojeni vymyslat. Nemyslim si ze mam malo mlieka, prave naopak, posledne dni mam prsia viac naliate. Aj vody pijem na litre co ma tak smadi.
Pockam teda do stredy, vtedy ideme do poradne.

slaviq81
9. jan 2009

Jancia, Lara hmka. Vacsinou pocas vecernych správ 😀 . Smejeme sa ze nam robi preklad. A tiez sa vie riadne zlostit na hryzátko.

lalunna
9. jan 2009

kape ok

dnes ma patrik 5 mesiacov 😵 😵 😵

nika aky clanok? coho sa obavas?

oraia
9. jan 2009

Ahoj babule.... tie ktore mate mate dievcatka, nestalo sa vam este ze ste mali trocha cervenu plienku??? Ja som pred chvilou prebalovala a Saška tam mala trocha rizove taka som vystrasena...ale raz som niekde citala, ze to moze byt skrz nejakych hormonalnych zmien tak len dufam, ze to je ono...ak sa to zopakuje tak asi pobezim za doktorkou alebo co, neviem co mam robit momentalne ☹

Tema prikrmy...tak tie vyzivky co su od 4. mesiaca to je fuuuuj to nezobere ani do pusi a ani sa necudujem kto to ochutnal je to straaasne kysle....skusila som mixovany bananik tak to troska len ocmulavala v puse skor len pre chut, nebola to ani jedna cela lyzicka, nie ze sa z toho nejak najedla, ako pisala Stanka, že len tak cvicne aby pomaly zacinala vnimat ine chute...a skusili sme nutrilonovu kasu co prisla ako reklamna vzorka, tak z toho zjedla hadam aj cele 3 lyzice, sa mi zdalo ze toto hadam casom aj bude fungovat 🙂 ...ale inak nic ine...stale sme na mliku a do 6. mesiaca jej nic extra s nejakou pravidelnostou davat nebudem.

oraia
9. jan 2009

ze rizove na plienke ....no to sa mi podarilo ....RUZOVE som xcela napisat 😀 😀 😀

aktak
autor
9. jan 2009

lalu gratulujeme, my mame zajtra 😵

lalunna
9. jan 2009

stanka, ja mam tiez ovela mensie prsia a uz nie take naliate ako pred mesiacom, ale to neznaci ze mas malo mlieka... 😅
ja s takymito prsiami "supkami" 😀 😅 len kojim nasho patrika a ma v 5 mesiacoch presne 9kg
prenho mam mlieka dostatok aj ked nechapem kde sa to tam nabera 😕 😅
mlieka sa tvori tolko kolko das von, cim das von pre babatko menej tym menej sa ti bude robit 😉

jani, patrik pisti neskutocne, niekedy to znamena stastny smiech a niekedy plac 😀

slaviq, babatko moze semtam schudnut, neboj znova priberie, netrap sa tym 😉

slaviq81
9. jan 2009

No dufam, ze vsetko bude ok.
Lare sa vzdy po rehotani zacne nenormalne ckat. Nechapem 😕 A kycha aj 10x za den.

Oraia, nam sa to nestalo. A citala si dobre, vraj sa to moze objavit.

jancia
9. jan 2009

lalu nika myslela clanok jo je v novom Mama a ja o odstavovani babetiek, no ja som ho este necitala...

anula
9. jan 2009

Hi,hi, baby, a ja som myslela, ze to len Klara takto "spieva".
Zacina nas pusinkovat, chyti za obe usi (v horsom pripade za vlasy), dosiroka otvori pusu a uz to tam mlaskne 😀
Aj vase dievky su zamilovane do ocinkov? Klara na draheho pozera s takym zamilovanym pohladom a zasnivanym usmevom, ze keby nebola moja a mala, tak ziarlim. A hladka ho o 106.

V pondelok mam este aj sluzbu. Boze, boze, zacina to z ostra, dufam, ze sa mi podaro odskocit aspon na kupanie a vecerne krmenie.

Oraia, nemoze to byt moc s primesou krvi? Niektore cistitidy sa mozu tak prejavovat. Ked sa zopakuje, chod radsej skontrolovat moc.

madi
9. jan 2009

jeeeej veru...aj simon takto "pusinkuje" ako klarka 😎 a zaslintani sme az po brucho vsetci.... 😀
no kontrola dopadla oookej, cysta sa vstrebala, simon vazi 7380g a je suprovsky frajer....tak sa vytesujem.....
idem sa naobedovat konecne

a co sa tyka prikrmov, tak tiez tak ako jancia....az od ukonceneho 6 mesiaca zacneme - teraz iba ovoniavame obcas...
a este cistenie usiek - my mame take speci sparatka z DM a tie nas nepustia hlbsie do uska, iba tak jemnucko...som si na nich zvykla a su fajn....a ked mu dobre kuknem do uska, tak tam vidim taky ten maz, ale nevyberam ho....
slaviq - aj simon cka ale hlavne ked vela "rozprava" alebo spieva alebo pisti....ale to sa niekedy tak velmi snazi vyludit zo seba nejaky ton, ze sa mu vrati mliecko trosku...a on to ligne spat...a potom cka 😀
a zajtra bude rok, co sme boli na prvy USG... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre