Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
14. jan 2009

kape - tak to ty si kupila posledne alany?????? ja som poslala chudaka manzela kupit a volal mi, ze nemaju a myslela som si, ze sa mu len nechcelo hladat, ale vraj sa pytal aj predavacky a povedala, ze sa vypredali 😀 😀 😀 ty si teda dobra kamoska, mohla si nam nechat aspon jeden balik 😀

idem docitat 😉

angelina22
14. jan 2009

čaute tak my mame za sebou hroznu noc,,od 12tej bola hore každu hod, ´mala teplotu, dala som čipku, hned aj so všetkým ostatným vyšla von, o chvilu som dala dalšiu a onedlho aj ta vyšla, nikto z nas sa nevyspal,,,,a dufam , že dnes to bude lepšie,,madi čo je to MMB,,,???
moje lasky tu už chrapu,,,dufam, že to tak ostane,,,,

angelina22
14. jan 2009

co to zač su tie alany?? a kde sa daju kupit? len v dm?

mimabb
14. jan 2009

danulik: na foncorde este mali 😉 my sme boli dnes v dm-ku, zajtra maju dostat tovar, dnes tam bolo akoby ich vykradli 😀

katuska: vitajte doma! urcite bude vsetko v poriadku.... je super, ze marekovi vyriesili 2 problemy naraz... odmietanie cumlika moze byt aj po narkoze...

hankahc: neskusala si znova zmenit mliecko? eliske zacalo chutit az mliecko co jej dali v nemocnici... prvy krat som videla, ze si schuti mlaskala, ked papala..

tami: nie je dolezite kolko maju nase babiky kg, ale ci su spokokjne a zdrave... marek mal ako 6 mesacny 9 kg, riadny maco bol a teraz vyzera akoby som mu jest nedala 😀

madi
14. jan 2009

jeeej, takze to fakt nie som sama s tymto nocnym problemom? "jupiii" lebo s manzelikom uz fakt hladame alternativy a riesenia ze co s tym ....

angeli ahoj 😉
alany su eko plienky, dostat ich v DM (teda niekde nedostat, lebo kape a danulik sa predbiehaju) 😀
mmb - mimibazar - super vecicky pre deticky a za malo peniazkov...a kvalitne....som asi uz zavisla 😅
a ked ti malinka cipok vykadi, treba dat sirupcek....lebo ked ho vykadi, tak nema co ucinkovat 😖

my ideme na preockovanie az zaciatkom februara, tak som zatial v klude, ale tiez budem stresosit....

belasa - ze "este sa naspime" 😀 ja by som sa rada aj teraz vyspala... hihi....no..ale odkedy je simon taky divy v noci tak praktizujem opat spolocne spanie cez den..je to super.... a som kdesi citala ze to blahodarne posobi na miznutie nabratych kilogramov po porode.....tak cakam.... a cakam...a cakam... 😀 😀 😀
a ten clanok / casopis - to je normalne Mama a ja? alebo je nejake speci vydanie? je to normalne v stanku? ja si to chcem precitaat... hm?

a glii sa chystam napisat smsku, ale ked ja som taky straaasny lajdak...furt niekomu chcem cosi pisat a cely den na to myslim a furt robim nieco ine... a potom o desiatej si spomeniem ze ahaaaa 😠 aj katuske som chcela este v pondelok pisat a popriat secko dobre...a co myslite pisala som? ani teraz uz nejdem, ked spinkaju 😖

belasa
14. jan 2009

madi, ja to mam pozicane od kamosky je to specialne vydanie Mama a ja -výživa deti. Vyslo to este minuly rok ale vraj by to mali mat este v stankoch
Spanie cez den....no ja mam problem cez den zaspat...ale kvoli tym kilam 🙂 🙂 no to si asi schrupnem...hihi keby to tak naozaj bolo

hribikana
14. jan 2009

Ahojte dievcata, tak to som rada, ze s nocnym nespanim v tom nie som sama. Uz som si aj ja zacinala mysliet, ze malej uz moje mliecko nestaci. Cez den mi sice aj 5 hodin vydrzi nepapat, ale v noci si mliecko vybojuje cca kazde dve hodiny. Rano vstavam s prsiami totalne vycucanymi.

tunylyk
14. jan 2009

ahojte maminy,vsetky vas pozdravujem aj deticky,pozrite si poslednu fotku v mojom albume,to co som nasla nema chybu,moj synator je cely tatik 😀 pa pa

danulik
14. jan 2009

latkove plienky nam uz prisli, aj sme ich oprali a dnes zacali testovat.. taaakze:
su zlatucke, makkucke, atd., ale trosku neprakticke v tom, ze ich treba casto vymienat a ja by som potrebovala aspon 15 na den 😀 lebo prebalujem kazdu chvilu aj jednorazovky a tie su v podstate suche, ale tieto latkove ostanu straaasne mokre a tak som iba cely cas trpla, ci tam nema mokro..
viem, ze sa musia viac krat oprat, aby ziskali max. savost, ale aj tak..
okrem toho, my sme casto mimo domu a neviem si predstavit s nimi cestovat - prebalim ju hocikde, ale co potom s tou plienkou?
budeme ich pouzivat iba na doma, inac jednorazovky - asi alany - vsak kape 😀
ak budem este dokupovat latkove, tak urcite iba AIO, resp. 2v1 - bum genius su super, aj tie mommy's touch 🙂

mhviezdicka
14. jan 2009

ahojte,

vitam nove augustovky 🙂

katuska., kiki,
tesim sa ze drobcekovia su uz doma a snad budu velmi rychlo zase uplne fit 😉

kape,
dnes sme vecer boli na nakupe v DM - konecne som si "zadovazila" aj tu knizku so zlavami + mala som 10% zlavu za body co sa zbieraju +10% zlavu za platbu kartou, pekne sme usetrili - skoro 25 € 😵
inak co sa tyka tej torty na krst - zostala som zaskocena, lebo mne to ani len nenapadlo, dat nieco take piect 😲 ale to asi preto, ze my sme krstili hned po Vianociach a kolacikov sme mali az-az 😀 ale ak by som mala dat nejku piect, tak urcite plnenu jogurtovou plnkou s ovocim - mnaaaam 😵

lalu,
teeeda, Patusik je teda riadny pampusik 😵 ale je to super, ze mas taketo fajne mliecko, no nie? moja mamina ho nazvala "tulenim" mliekom, ked som jej o vas hovorila. my sme vcera vazili zase nasu krpanu a mala 7 740 gramov, no uz je to riadna baba 😅

madi,
ako pise lalu - slabe mliecko nie je! ja si myslim, ze deticky sa menia aj spolu s potrebou papat - nasa Lucka ma teraz napriklad obdobie, ked nam zacala papat menej, ale pribera stale rovnako - vedela vypit 200-220 ml na jedno papanie a to 5x denne, teraz jej uz staci 180-200 ml.

anula,adrina,mima,
dievcata, teda nie je vam veru co zavidiet, ale mate moj obdiv ako to krasne zvladate. ja si veru neviem predstavit, ze by som sa uz mala vratit do prace 😔

jancia
14. jan 2009

danu vsak ale s tym prebalovanim to nemusis prehanat 😉

danulik
14. jan 2009

aktak - do tej kase pridas MM?

jancia
14. jan 2009

ahoj hviezdi no ako paradne priberate, Lucka je uz riadna baba 😉

danulik
14. jan 2009

jani - teraz ktore myslis? jednorazovky ci latkove? 😀

ada11
14. jan 2009

adrina, aj moja Maťka bude školáčka od septembra, zajtra ideme na zápis, teda dúfam, že bude na školu zrelá - ona je júlová a ešte aj predčasná.

danka, tak to s tými hnačkami poznám, my sme vždy pri Maťke skončili v nemocke a to keď mala hnačku alebo vysoké horúčky, lebo odmietala piť, takže vždy mala infuzku.

jancia
14. jan 2009

danu tak vseobecne 😀 podla toho co pises... vsak vy furt prebalujete 😝

jancia
14. jan 2009

pridala som par novych fotos a idem spat, papa a kludnu noc vsetkym prajeme... my zajtra do poradne a ockovat, potom podam hlasenie 😉

danulik
14. jan 2009

jani - prebalujem vzdy po papani a potom aj po spinkani - ked nahodou cez den zdriemne 🙂 a obcas aj pomedzi.. zajtra mozem spocitat, kolko plienok minieme, potom napisem 😀 ale nemyslim, ze to az tak velmi prehaname..

jancia
14. jan 2009

hihi ved v poho... no a v noci ako? ja neprebalujem... on v noci nekaka ale rano je teda plienka tazkaaa... 😕 inak na noc pouzivam alany, zatim...

danulik
14. jan 2009

zlaty je ten tvoj tomi 😉
v noci neprebalujem, lebo lili spi 🙂 ale rano ma vzdy pol kilovu plienku 😀

aktak
autor
14. jan 2009

danulik ak myslis tu mliecnu kaus, tak to sme kupovali nutrilon ryzovu, MM sa tam nepridava, ale uvidim ci teraz nezacneme rovno s mrkvou

danulik
14. jan 2009

aktak - my zacneme asi bio mrkvickou 🙂 ale pozerala som aj tie kase - velmi sa v tom nevyznam, ale su aj mliecne aj nemliecne - do jednej sa pridava mlieko a do druhej voda ci ako..

adrina
14. jan 2009

ada11 aj matúško je júlový a školu nejako nemusí ☹ ☹ ☹ ale možno taška s s jeho obľibenou postavičkou auta to spraví 😀 😀 😀
a díky za obdiv....nieje to nič mimoriadne,ked si vezmem,že v ostatných krajinách bežný jav,žiadna materská 3roky 😉 😉 😉 ale niekedy padám nadržku..ale mangel sa snaží 😉 😉 😉

stankaji
14. jan 2009

danulik - aj ja dávam mojej tieto kaše Nutrilon a Nestle a nepridáva sa už žiadne mlieko, len voda...ešte viac by som odporúčala tie Nestle, lebo tam nie je pridávaný cukor a v tých od Nutrilon je trocha ale predsa 😕

...a musím už aj ja obmedziť tieto kašičky, lebo si už moc zvykla na ne a keď som jej dnes dávala mrkvičku, tak sa škerila a vypľuvala, ale nakoniec aspoň 4 lyžičky zjedla

...ináč sme mali dnes taký spavý deň, pri každom kojení som s ňou pekne pospala a teraz sa mi nejak nesce 😝

tinka66
14. jan 2009

ahojte augustove maminky....

konecne som sa odvazila zapojit aj ja......citala som vas uz pocas tehotenstva, a stali ste pre mna drogou, musim si konika otvorit kazdy den, inac mam pocit, ze mi nieco chyba.....

larinka sa mi narodila predcasne (koncom 37 t), prospieva dobre- v 5 mesiaci a tyzden mala 7720 g a 68 cm, je plne kojena- ... v styroch mesiacoch jej vysiel prvy zubok....

madi - nocne spanie sa jej zmenilo odkedy je vysli zubky, budi sa velmi casto, predtym som mala len jedno kojenie, teraz je to kludne aj 4 x....ale mam pocit, ze uz sa to opat vylepsuje, vcera som vstavala len 2x

larinka ma aj velmi silny reflux, velmi vela vracka, ale potvdili nam to az pred vianocami, takze som zacala moje mliecko zahustovat nutritonom, a uz sa to dost vylepsilo....

chcela som sa vas opytat ako zabavate svoje ratolesti, alebo ake finticky pouzivate aby ste ich zabavili,ked uz su unavenejsie???? snazim sa, aby larinka bola cez den co najdlhsie hore(niekedy cez den prespala aj 5-6 hodin) a vecer chcela ponocovat aj do 1-2 ...inac dost som sa inspirovala knihou kazde dite muze dobre spat...

rada by som sa pridala na plavanie do hrosika na ten marcovy kurz....uz si nepamatam, kto to organizoval, a ci maju este volne nejake miesta???

danulik
14. jan 2009

stani - dik 😉

tinka66
14. jan 2009

hribikana - aj moja lara cez den vydrzala kludne 5-6 hodin do dalsieho kojenia a v noci si to potom vynahradzala aj kazde 2-3 hod...lekarka mi poradila, aby som cez den kojila intenzivnejsie, pretoze potom sa dieta snazi doplnit davku v noci....momentalne kojim cez den aj v noci kazde cca 4 hodinky...ale to moze byt docas...

tinka66
14. jan 2009

este som sa chcela podelit s jednou neprijemnou skusenostou - pocas sviatkov ma bolelo hrdlo, tak som si dala takych 6-7 pastiliek tantum verde a larinka schytala strasne hnacky, dokonca mala v stolici hlien s primesou krvicky, dost sme sa zlakli....kupili sme ryzovu kasu s mrkvou na zahustenie stolice a potom to preslo.....pozor teda na tantum verde- inac nie je vhodny pre tehotne a dojciace matky...

stankaji
14. jan 2009

tinka66 - vitaj a dik za upozornenie, presne počas tehu som aj ja sa v poslednej chvíli zbadala, že nemôžem si dať tantum verde, keď ma bolelo hrdlo a vidím, že ani radšej počas kojenia... 😖

hribikana
15. jan 2009

Ahoj tinka66, ja som sa Ninu snazila cez den kojit castejsie, aby si to nevynahradzala v noci, ale ona cez den nexce. Strasne pri tom vrieskala len zbadala, ze sa ide kojit a ani sa nenapila. Ja si myslim, ze si to sama zariadila tak, ze cez den nepapka preto, lebo sa vela hybe a sije so sebou a potom dost zvracka. A v noci je kludna, napapka sa a ostane jej to v brusku. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre