Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
15. jan 2009

A tinka66, pozerala som sa na fotky Larinky, neskutocne pekne babatko, vobec nevyzera ako skor narodena ... 🙂

madi
15. jan 2009

dakujem babule za povzbudenie 😵
asi pomohlo, lebo simon bol hore iba 2x v noci...hihi..normalne som nechapala...
no..ale od desiatej do rana do stvrtej sme sa drzali za rucku, lebo bol taky nespokojny...a ked mal moju ruku tak spinkal celkom pekne.....tak sa vytesujem...ani tatika sme vobec nezobudili v noci, cize aj on sa vyspal...no...krasny den pred nami...
hehe, asi sa nanho musim viac a castejsie stazovat ci co... 😕

a dnes obieham stanky na jazere a hladam special mama a ja 😎 diik za tip

jancia
15. jan 2009

cauteee tak ja som zase daka chora... ale dufam ze tentoraz to maleho obide 😕 .

maly zaspal a zase ti dementni susedia buchaju, vcera ho zobudilo vrtanie doobeda pospal pol hodku a poobede tak isto a zase ho prebrali, hajzlici 😠 tak som ho potom dala na balkon svokrovcom, lebo von nechcem kvoli sebe...
joj ako by nam bolo dobre v nejakom peknom malom domceku a nie v panelaku 😝 hmmm snivajme dalej...

pozeram ze sa nase rady kazdym dnom obohacuju o nove mamicky a deticky...

baby a inak ste mi prestali posielat fotky do toho spolocneho albumu... ako to? takze sup sup to napravit a nove kocky mozu tiez poslat!!! 😉

kape
15. jan 2009

Ahojte.
Madi - Mama a ja special si objednas aj na ich stranke www.mamaaja.sk alebo ak mas nejake cislo, tak tam kde je kupon na objednanie predplatneho spominaju aj tento special. Ja som si ho zadovazila este pocas tehu a stal asi 55 Sk s postovnym.

Tinka- posli mi do IP Tvoje meno a priezvisko , zajtra volam do Hrosika. A z ktorej casti BA ste, lebo nas je dost z Petrzalky tu pritomnych mamiciek na MK, a niekedy sa aj stretavame, niekedy cielenie a dost casto nahodne a zatial boli chlapci v prevahe 🙂

Hrosik pre BA- inac nas je uz maminky dost vela tak nas asi budem musiet rozdelit na dve skupiny, ked nas nebudu moct dat do jednej, moze byt ?

Hviezdicka - do IP mi prosim Ta tiez napis Vase priezvisko, mena viem 🙂

Katuska - super ze ste to tak zvladli. Tak len nech sa rychlo zotavite.

Latkove plienky minieme asi tak 5-6 za den. Ale ja som s nimi spokojna.

Danulik - ospravedlnujem sa 😉 , ale ved ja som brala v kategorii 7-18 kg len dva baliky a to som este aspon dva chcela na to nase nocne spanie, tak som si myslela, ze som asi posledna z Vas v BB na nakupe 😀 A o tej DMke na Foncorde som nevedela, myslela som ze ta na namesti je jedina. Ale uz viem 😉

A ja Samka kojim cez den tak asi kazde dve hodinky pokym nema ten dlhsi spanok cez obed (3-4) hodky. V noci sa kojime potom 2x, ale bez prekladania z postielky ku mne teraz do postele by sme asi tak vela nespali. A velmi zabera teraz nanho ked si ho pritulim k sebe, ze spinka na boku tvarou k mojej hrudi. Tak zaspava aj cez den na posteli. A to je za chvilku v sladkych snickoch. 😀

A to horsie spanie je urcite sposobene tym , ze uz vyvijaju viac aktivit, maju viac zazitkov, ktore musia spracovat z celeho dna (spracovavaju ich pocas spanku, tak sa nam deticky vraj rozvijaju) a uz pomaly prichadza aj cas prikrmovania.

A este som chcela reagovat k tzm hnackam, kde mamicky koncia s detickami v nemocnici, mozno by Vasim detickam pomohlo ockovanie proti rotavirusom, ale to je mozne len do pol roka.Doporucuje sa hlavne nekojenym detickam.

Veji - urcite neprestavaj s kojenim, ja som si to hovorila pri zapaloch, ked som musela dosledne odstrekavat zvysne mlieko, ze ake je kojenie narocne a ked som pri laktacnej krize stratila mliecko a trosku sme sa so Samulom trapili, tak som si nadavala, ze aka som bola hlupa a prosila som vsetkych aby sa len pekne mliecko vratilo, je to jednoduchsie ako davat UM, predstav si kazdu chvilku chodit robit mlieko do flasky. Tak len pekne vydrz uvidis, upravi sa to.

nesca
15. jan 2009

Caute baby,
neviem ci to ešte niekoho zaujíma, ale bola som šmírovať u júloviek 🙂 , kvôli tomu pretáčaniu a nejaká AVANKA na str. 173 myslím, dala link na celkom zaujímavú dietku, tak kuk, len je to trochu náročné na nákupy, myslím, lebo si to treba vždy asi nachystat na druhý den a my najnovšie chodíme na marketu tak raz za týzden ☹ . ja mám furt nejakých 73? 😝 😝 😝

Dnes robím experiment s Patrikovým spaním, lebo doobeda mi v posteli - mojej spí len pol hodku a poobede v studenej izbe v kočíku aj 3, niekedy sa zadarí aj 4 hod, ale ja už doobeda ho fakt nevládzem v kuse niečím zabávať 😒 . Tak som ho fukla do toho kočíka teraz o 9:30 a som zvedavá či to bude dlhšie ako pol hodka a to som tam už raz bežala, vypadol mu cumel. No, akurát mi zvonila suseda, akoby horelo ☹ , ale nezobudil sa 🤐 .
Chcela by som totiž dosiahnuť režim, že doobeda tak 1,5 - 2 hod a poobede detto 😀 , asi som naivná čo? No uvidíme.

Ozaj dnes som mangela poslala do BB DM, tak som zvedavá, že čo po vašich nájazdoch donesie 😀 😀 😀 , ale Mima tuším písala, že dnes by mali dostať tovar?

kape
15. jan 2009

Ahoj Jancia.
Len sa pekne liec v nedelu sme uz v BA, tak cez tyzden by sme mohli dat spolocnu prechadzku.

A s tym panelakom akoby som seba pocula rozpravat. Dnes idem kupovat katalog navrhov domcekov, trosku sa poinspirovat 😀

Ked mas moznost, tak len Tomiho daj pekne na balkon tam si pospi urcite dlhsie aj ked vrtaju. A inac je taky chlap uz z neho odkedy sme ho videli naposledy, ale cely tato podla mna. 🙂

ada11
15. jan 2009

Mna dnes Anet zaspala na brušku, normálne som z toho hotová, lebo túto polohu neznáša, takže sa možno polepší. 🙂
Dávate deťúrence aj sedieť, napr,. na pohovku, gauč a pod.. Anet je vytešená, ale ja ju dávam len keď ju fotím, ešte sa bojim kvôli chrbátiku, veď keď bude dosť silná, tak sa posadí aj sama 🙂

jancia
15. jan 2009

kape - IP 😉

jancia
15. jan 2009

adi ja este nedavam sediet presne preto ako pises, posadi sa sam ked bude chciet, ale ked ho chytim za ruky ked lezi na chrbte tak sa sam chce posadit a vysvihne sa... normalne sa az zlaknem ze ako mu to ide... 😅 😕

danulik
15. jan 2009

kape - ved v pohode, ale akurat som vcera pisala tami, ze asi poslem manzela, ked je moznost 20% zlavy, tak nech kupi alany do zasoby 🙂 na kyjevskom viem ze je DM, ale moj manzel neznasa nakupovanie a uz toto bolo vela, tak som to nechala tak..

nesca
15. jan 2009

A co vasich drobcov najviac baví robiť ked nespia? Lebo patrika najviac jasenie, ale je to náročné na energiu, ostatné napr. hračky alebo iné, že hrazdička, alebo byť v lehátku, tak každé asi 2 min. 😒 .

danulik
15. jan 2009

nesca - kazda hracka asi 3 minuty, potom sa ich "nenapadne" zbavi (zahodi), hrazdicka na lehatku uz skoro vobec, hracia deka ako kedy, nova hrazdicka 10 minut, hryzatka 5 - 10 minut, ale napr. taky mobil aj pol hodinu 😀

nesca
15. jan 2009

A včera sme boli na Kramároch s obličkou, super den sme si vybrali, dobrá šmýkanica to bola, ale prežili sme a oblička sa vraj lepší, máme prísť zase až o 3 mesiace, tak sa tešíme, ale od včera sme vysadili aj antibiotiká, ktoré ho doteraz vlastne chránili pred infekciami, tak teraz sa budeme modliť aby niečo nechytil 😨 .

A samozrejme nedalo mi nenakuknúť do H and M - ka, myslela som, že budú nejaké výpredaje, hlavne sme chceli pre Michala nejakú vetrovku, no tak dobre vymetené to tam bolo, vetrovka ani jedna, tak som kúpila Patovi nejaké body a tričko a Mišiakovi ponožky a ešte sme mu šli zobrať jedny nohavice za asi 5 Euro, no a tie sme tam nakoniec nejako zabudli, no chaos, Pato nechcel spať tak ho tam manžel nosil a ja som potom nervózna, ale aj tak to bolo slabé. My sme boli v Avione, ale vraj je nejaké menšie H&M, neviem v ktorom inom obchodáku, oplatí sa tam ísť, lebo niekto mi vravel že to je hrozne maličký obchod.

nesca
15. jan 2009

Dani, vyskúšame mobil, lebo ja už by som skúsila hocičo 😉

elly111
15. jan 2009

ahojte jancia zelam skore uzdravenie, domcek mame a siroke chodniky mozem kocikovat okolo domu 😀 ale zasa mi veeelmi chyba Bratislava a ten ruch, tak snad uz v lete budeme blizsie 🙂
nesca nasho najviac bavi vesat sa na kolotoc nad nad postielkou ma tam take hrkalky s drzadlami, tak sa zavesi, brusakuje a snazi sa vytiahnut do sedu, cakam kedy ho zlomi 😀
vidim ze bojujete v dm, ja tam mam nevyzdvihnute kupony uz mesiac, ved aj prepadnu 😀
kape chystate sa stavat?

elly111
15. jan 2009

nasla som nebezpecne hracky ak chcete pozrite: http://www.baby-web.sk/Clanky/a2078-Databaza-ne...

kape
15. jan 2009

Nesca - v Auparku je tiez, na dvoch poschodiach, mne sa nezda byt male.

Elly111 - velmi by sme chceli, ale este chyba nejaky ten milionik 🙂 Ale ja verim ze sa podari, len najst dobry pozemok, blizko BA, ja nechcem ist velmi daleko. Panelak isto iste mi zacina liezt vdaka susedom velmi na nervy, doteraz som problem s byvanim v panelaku nemala.

nesca
15. jan 2009

Díky Kape, najbližšie tam určite pôjdem, ja zbožnujem ten obchod, ale len pre deti. Ešte ked nebol v BA, tak mi švagriná nosila čo to zo Svajčiarska.

My bývame v dome, je to fajn, ale neviem to až tak posúdiť lebo som nikdy nebývala v paneláku. Ale aj v dome ti niekedy susedia dokážu osladiť život 😒 . A máš dosť veľa upratovania potom a o všetko sa musíš postarať sama, myslím opravy, poruchy a tak . . .

kikinela
15. jan 2009

Ahojte vospolok,vitam nove maminky a s babetkami
kobyliacik maš velmi pekne fotky a samozrejme aj ostatne fotky su prekrasne,my sme už boli očkovany pred vianocami a to už druhykrat zvladol to bez teplot,spinkal ako vždy proste super dieta 😅
nas dokaže zabavit taka telka to asi aj cely den ale hned ju vypinam ked tam pozera a hlavne ked prepinam tak dialkove je jeho hračka a mobil ako pisala danulik to je najzaujimavejšie všetky hrčky su bokom,ja už mam teraz strach čo z toho mojho maleho vyrastie ked teraz vedia čo nemaju brat do ruky a ich to najviac zaujíma 😀 .Sediet samotného ho ešte nedávam ked tak mne na rukach,Dnes som sa rozhodla že mu uvarim kombinaciu zemiačik-mrkvčka-kuracie masko tak som zvedava. 😉
jancia skoro sa uzdrav 😉

hribikana
15. jan 2009

Ahojte, xcela by som sa opytat, ci niektora neviete ako to je s dovolenkou v zahranici s babatkom. Treba ho mat zapisane v pase? Dakujem

katuska.
15. jan 2009

...mam par rychlich otazok. dnes mi prisli latkovky babylucy, vyzeraju dobre, najviac sa mi pacia bamboo a macikove falnelky. chcem sa spytat ci davate vzdy do plienky vlozku a ci vzdy pouzivate vrchne nohavicky? mne je luto dat na take pekne plienocky vrchnaky 😒

katuska.
15. jan 2009

...prispevok pisala katuskina sestra marka...zle som sa vyspala, preto tie gramaticke chyby....a marek teraz zaspal, ideme poklebetit 😀 ...dokedy je v dm ta zlava?

kape
15. jan 2009

Katuska, vrchne gatuse urcite daj, lebo sa precikate 🙂 A ja davam vlozku skoro vzdy.

tinka66
15. jan 2009

hribikana - mna ani nenapapadlo, ze nechce papat cez den, moja lara je totiz veeeelky jedak, kedydolvek.. a to uz od porodnice...nema problem a hned od zaciatku papa aj z flase a aj z cicky...takze ked potrebujem odbehnut, necham odsate mliecko a manzelik sa stara alebo svokruska....

tinka66
15. jan 2009

madi - som rada, ze si sa konecne vyspala....poznam tie prebdene noci a potom nie a nie zaspat od unavy uz ani ja, no hned budes mat krajsi den....uzi si to...a ten special je super, tiez odporucam

tinka66
15. jan 2009

jancia - poslem foto, len nieco este pofotime aktualne, inac zistila som, ze nemam vela spolocnych fotos s mojou velkou laskou

elly111
15. jan 2009

kiki mali sme tu kombinaciu vcera a predvcerom, dnes len jablcko 🙂
kape aj to bude, uz netreba ani milionik, len par tisic 😀 , ved byt je drahsia zalezitost, za hodnotu garzonky bude dom, snad 🙂 . Ja som panelakove dieta, nevedela som ako si zvyknem v dome, ale uz ma nikto nedostane do panelaku.
Susedov nekomentujem 😀

tinka66
15. jan 2009

hribikana - pozrela som fotecky ninky - je zlatucka tiez a mali ste veselo na krstinach...ja som sa tiez obavala ze sa rozplace, ale bola super ...usmievala sa a potom odkopla topanocku skoro na farara, lebo jej bola velka, takze sme mali o zabavu postarane ...

inac to kojenie, je niekedy velka veda...ja som tiez prekonala vazne laktacne krizi, ale ta propaganda vylucneho kojenia do 6 mesiacov je tak velka, ze robim vsetko preto aby som to zvladla...a samozrejme je to naj naj pre babatko, budem sa snazit aspon tych 10 mes, ved cas ukaze.....hlavne sa netreba stresovat, mne sa mlieko obnovilo, ked manzel doniesol domov nutrilon a konecne som sa ukludnila...

tinka66
15. jan 2009

kape - poslem ti ip a dakujem, rada vas aj osobne spoznam.....my byvame v hamuliakove, to je taka dedinka za dunajskou luznou pri dunaji.....

inac aj larinka spala so mnou v posteli do 4 a pol mesiaca, ale potom to uz chcelo zmenu, tak sme kupili prenosnu postielku na kolieskach a v podstate do 10 minut ju uhojdame, samozrejme musi byt unavena, ale uz ma aj svoj rezim......predtym sme ju uspavali na rukach aj dve hodiny, uplna katastrofa a ja som ticho zavidela vsetkym, čo tento problem nemali....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre