Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
3. máj 2009

Ahojte!
Jamaica - ja dennodenne jazdim na aute s tromi detmi. Ty si vazne myslis, ze maly mi sedi na rukach a pozera? To nie, sedi pekne v svojej sedacke vedla mna a hypnotizuje ma ocami. Ked vsak cestujeme na vychod, soferuje Jany. Ked kojim, nerobime ziadne prestavky. Cestujeme podvecer, ked Jakubko konecne zaspava a spi v sedacke. Ak sa preberie, nakojim a spi dalej.

Veji - vsetky sedacky, co si dala linky, tak su podla mojho nazoru pre deti od troch rokov (aj ked tam je vaha od 9 kg). Pre taketo deti, ako mame my, nie su dost bezpecne a su nepohodlne a su velke. My sme tento druh sedacky kupovali az Janikovi po troch rokoch.
Skus pozriet ten druhy stupen (do 18 kg). Nas Matusko sa este dodnes do nej zmesti a je polohovatelna a pohodlna.

Najlepsie je prist k danej sedacke do obchodu a posadit tam dieta a podla toho uvidis, ci pasuje, alebo nie. Skus ist do hocijakeho obchodu a daj si poradit (aj ked nebudes kupovat), vyskusaj a prehodnot. My osobne sme kupovali autosedacky po odskusani v obchode a nove s 5-rocnou zarukov. A jednoznacne Romerky ...
Dufam, ze vyberiete dobre a ze budete spokojni.

jankamanikova
3. máj 2009

Ten link, co dala Danulik je super ponuka ...

jankamanikova
3. máj 2009

stankaji - http://www.medley.cz/moira.htm

... alebo este pozri na tej istej stranke oblecenie "Bio".

hankahc
3. máj 2009

Danulik musim sa ti podakovat za tip co sa tyka autosedacky. Si proste borec 😀 😀. Som definitivne rozhodunta za autosedacku zn Romer 😀 😀

veji ja tiez riesim momentalne autosedacky 😉

Lalu (Mata 😀 😀 😀 😀 ) citas mi niekedy rovno z duse, mam na mysli to ze zatial jedno dieta uplne staci , mat opat cas pre seba na sportovanie atd, tvoj nazor mi sadol ako rit na serbel 😀 😀 😀 😀
a este nieco, zvyknem obkukavat tvoje fotky, inspirujem sa nimi, potom mojho synatora stelujem do poz ako tvoj patuch 😀 😀 😀 najviac sa mi lubi kde mu vidno zuby, mne to az tak pekne nevyslo...pridam foto ako mi to vyslo 😀 😀 😀

danulik
3. máj 2009

hankahc - nemas za co, ja som si tiez nechala poradit 😉

pipinka82
3. máj 2009

Dobrý večer 😉 Dakujem za pochvalu malého Ryanka 😀 veru je vlasatý blondáčik 😀 ale aj vaše detičky sú krásne a už veliké velmi rychlo nám vyrástli však?? Ved prednedávnom sme rodili hehe...a teraz už začínajú lozit a podaktoré šikulky aj chodit 😉

Ryanko len lozí zatial chodí len za ruky sám ešte eee 🙂 ale ešte má čas tak snad bude šikula a spustí sa už konečne sám aspon bude už dobre aspon pre mna 🙂)) ved je môj cecok a prílepok v jednom xixixi celé dni na je na mne pricucnutý 😀 aj vaše sú takto???? hehehe naše cecíky 😀

pipinka82
3. máj 2009

asi som tu zase sama 😀 ved jak vždy xixixi snad sa tu zajtra stretneme 😉

Prajem dobrú noc a zajtra pekný dník 😉

katinka0000
3. máj 2009

ahojte!

pipi vitaj! ako sa mate s drobcekom? je to uz riadny chlapisko.

o tych autosedackach. mam rovnaky nazor ako jamaica. my len ked ideme na par metrov z domu, tak maly musi byt v autosedacke. treba si pozriet nejake hrozostrasne videa a clovek si uvedomi, ze treba dietatko urcite davat do autosedacky.

katinka0000
3. máj 2009

veji: podla mna ten link od danulik ta maxi cosi je asi najlepsia. je polohovatelna a to je super. a maxi cosi je aj dobra znacka.

katinka0000
3. máj 2009

danulik: lili je cislo 😀

kape
4. máj 2009
danulik
4. máj 2009

ahojte,
my stale teplotujeme, ale uz je to trosku lepsie..

pipi - treba chodit trosku skor 😀

kati - to teda je 🙂 dokaze vymysliet velmi zaujimave polohy a obcas lutujem, ze nemam pri sebe fotak..

kape - BB pohotovost ani ja nemusim, ale az takuto neprijemnu skusenost nastastie nemam, asi mam stastie na doktorky..
co sa tyka tych aut, ja sice nie som fanusik ani jedneho z nich, ale keby som si uz mala vybrat, tak urcite focus 😉 brat ho ma, ST-cko (sportove) a je velmi spokojny 🙂

belasa
4. máj 2009

ahojte,
kape: to je katastrofa na tych pohotovostiach ...ja ako mama troch deti som si uz tiez uzila svoje s "milymi" tetami a ujami doktormi....
co sa tyka auticka hodim link na novy renault grand scenic....myslim ze dobre auto za bezkonkurencne peniaze...
http://www.renault.sk/renault-slovensko/10260-0...
my ho planujeme tiez kupit lebo mame len jedno a ked su uz tri deti resp.ked som na MD tak auto potrebujem aj ja.
Autosedacka: tiez sme kupovali Romer isofix....stala kopec penazi(9000Sk)a potom ved ju predame a nieco sa nam vrati..... ale jedna sa fakt o bezpecie dietata...

madi
4. máj 2009

ahojte vospolok,
trosku som vas docitala ale uz som zabudla na co reagovat 😅
idem sa pochvalit - boli sme od piatku v starej lesnej..v piatok poobede sme si spravili peso (s kocikom) vylet do lomnice co je takych 5 km cca? neviem ...
v sobotu sme vyslapali na popradske pleso - aj s kocikom ale simon bol vacsinou v manduce na chrbte, vecer sme si dali na hoteli saunu - na striedacku (ja som strazila simona, tatik sa potil a naopak) a v nedelu sme vybehli na strbske pleso (bola som velmi sklamana - ako uz niekolko krat...strasne sluzby, bieda proste) a potom sme sli na spissky hrad...
bol to uzasny vikend a som uuplne vytesena zo seckeho..simonko bol hrdina, vsetko zvladal lavou zadnou akurat v restauraciach nechcel papat, lebo musel obzerat ludi a okolie a nemal cas otvarat pusinku....tak sme sa vacsinou kojili potom 😎
ale bolo uzasne....taky vikend by bodol aspon raz do mesiaca 😵
a minuly tyzden som objednala aj sportiak aj autosedacku, tak tento tyzden budem ako diva cakat postarske auto 😀
augustovciatkam posielame pusinky

jamaica77
4. máj 2009

jankamanikova - ja si nemyslim ze si ako Britney Spears 😀 ze soferujes s malym na rukach, ani som to vo svojom prispevku nepovedala, a nijako som ta ani neurazila alebo nieco zle nepovedala v tvoju osobu. Len si myslim ze je to velmi nebezpecne dieta pocas jazdy vyberat z autosedacky, tu v usa je to nedovolene, neviem ake su zakony na Sk. Tu co sa jedna ohladom dietata a bezpocnosti to beru strasne vazne a moze clovek o svoje dieta aj velmi lahko prist.
Pri autonehodach dieta si moze ublizit aj ked je zle priputane v autosedacke,a lebo autosedacka nieje dobre zalozena a pripustana pasmi v aute, niekedy staci prudke zabrzdenie alebo kolizia a moze sa nieco stat, nie to ked dieta nie je vobec v tej autosedacke. PLus ked ako ty spominas ze sedite niekde v zadu v kufri, to znamena ze ani ty asi nie si priputana takze riskujes aj svoj zivot. Ja sa do nicoho nechcem starat je to tvoja vec ako ty cestujes v aute a tvoje deti - nic v zlom.
Ja soferujem kazdy den s Alexou v aute tiez, je na to zvyknuta presediet 2 hodiny denne v aute, ale ked je v zlej nalade, vzdy odstavim na odpocivadle na 10-15min ju nakojit, dam ju dopredu nech sa pohra s volantom, klucami, okna postahuje, radio steluje 😀 , troska snou pochodim povonku a zase priputam do autosedacky a ide sa dalej, to iste robim aj ked je manzel v aute, auto sa na par minut odstavi a je pokoj, stoji mi to za to , tych par minut nas nezabije si urobit prestavku.
Madi - to ste mali nadherny vikendik, a nemate svalovku? wow, tolke kilometre v nohach 😉
anula - dnes vecer pofotim alexu s tym chodakkom ako ho tlaci a ako ju na tych remencoch drzime , potom hodim do albumu, urcite sa to bude Clare pacit, ak chce chodit a chce sa vsade dostat a vas bolia chrbty od ohybania sa tak je to super,neskor sa to da vyuzit aj ako voditko 😀 ked sa trebars ide do ZOO alebo na take miesta kde je vela ludi aby sa vam nezatulala 😉 tu su taketo veci normalka, psi na voditku, deti tiez - hlavne tyco maju dvojicky 😉

bibianna
4. máj 2009

Tak my sme dnes boli s Maťkom na očnom. Celý víkend mal červené očká a aj nejakú blanku. Ide o alergické prejavy súvisiace s peľmi. Dostali sme kvapky a uvidíme.

pozdrav od Maťka. 🙂 🙂 🙂

ggvt v jn bn n bhbvv

katinka0000
4. máj 2009

ahojte!

aky ste mali dneska dnik? nikto tu nie je??? co vsetky pozerate telku?

jankamanikova
4. máj 2009

Jamacia - ja som sa neurazila. Co si?
A mimochodom, som priputana a Janik a Matusko maju svoju autosedacku, presedia tam bez prestavky 5 hodin.
Ale ako vidiet, sme sa nepochopili ohladom tych autosedaciek a tak to nebudem riesit. Povazujem tuto temu u mna (co mame s detmi prechodenych tisice km) za uzavretu ...

Prajem uzdravenie tym, ktori to potrebuju a vsetkym ostatnym krasny tyzden ...

adrina
4. máj 2009

ahojte....my sme kúpili autosedačku concord trimax...a sme spokojní..Damíkovi sa tiež ľúbi a tiež ma koopec testov..tak hádam sme dobre kúpili...
autíčko???no my máme fábiu combi...ale všetci sa naraz pohodlne už neodvezieme...lebo autosedačky zaberú kooopec miesta....takže chodievame na dvoch..hehehe...sme my ale páni...čoo...mangel ma tiež to isté služovné..my poškulujeme po Alhambre....už sme ju mali možnosť testovať...pred rokmi ju mal mangel ako služobné...ale to sme netušili..že nás bude o jedného viac...
malý čertík už začína krásne štvornožkovať...straaašne sa z toho vytešuje...v postielke ho baví len stávať...sa nacvičí statočne...len on je ako duracelko...
jamaica...také traky by som stráááášne veľmi chcela...bol by problém mi ich nejako doručiť na SK???
lebo ja 1,85m a mangel 1,95m a keď sa mám stále zohýňať..prídem o kríže... 😝 😝 😝 😝
my denne toľko sme vonku..že náš byt je jeden veľký binec...ale neva..raz príde čas,ked tu bude vzorový poriadok
v sobotu je u nás pááárty..Mimko má 13rokov...tak budeme oslavovať..
v štvrtok idem do PL...do Zakopaneho..aj s damíkom na nákupy...

danulik
4. máj 2009

ahojte, mame za sebou hrozny den - kape spominala pohotovost, aj my sme ju navstivili..
doobeda lili klesla teplota, tak som bola spokojna, ale na obed jej zase vystupila na 39,5 a ked som volala dr., uz tam nebola.. museli sme cakat do stvrtej, kym zacne pohotovost a tam sme sa nedozvedeli nic nove, len lili dostala hystericky zachvat z tej doktorky.. povedala, ze nic nevidi, ale poslala nas pre istotu aj na usne a tam tiez nic, okrem dalsieho zachvatu z doktora.. chudatko lili bola z toho tak mimo, ze doma sme ju nevedeli utisit, nechcela ani pit, ani jest, vlastne ani vobec otvorit usta (dr. jej ich dost brutalne nasilu otvarala), v postielke strasne plakala, ani cicku nechcela.. zaspala az teraz.. ja som este ani poriadne nejedla, idem si nieco spravit..
drzte sa kocky a prajem vsetkym detickam vela zdravicka a ziadnu teplotu 😔

adrina
4. máj 2009

skoré uzdravenie všetkým choručkým babatkam a maminkám tiež 😵 😵 😵 😵 😵

adrina
4. máj 2009

tu na SKK som objavili len tieto traky..sa mi zdajú dosť nepodlné..teda v CZ 😝 😝 😝 😝
http://obabatkach.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...

stankaji
4. máj 2009

jankamanikova - vďaka za stranku na to termo oblečenie

ja momentalne riešim kúpu iného kočiara, takého, čo má preklapateľnú rúčku a veľké kolesá a je zároveň športový...no a týmto mojim náááááročným požiadavkám vyhovuje len taký, čo je 3-kombinovaný, čiže od novorodenca do troch rokov 😀 😀 😀 bola som ochotná kúpiť len tak od ruky....

madi - my sme boli takisto v nedeľu na Štrbskom plese, ale až poobede na tych oslavách pridelenia k Štrbe...bolo tam spústu ľudí a vystupovalo veľa rôznych skupín....no a naša tanečnica sa mohla aspoň vytancovať od jednej do pol švtrtej... tak sme sa popri tom aj najedli a potom manžel so synom išli sedačkou na Solisko a ja som si zatiaľ špacírkovala popri plese...joooooj krásne bolo, aj mne by vyhovovalo mať aspoň taký víkend raz do mesiaca 😅 😅 😅

bammbi
4. máj 2009

danulik,
aj nam sa teploty vysplhali na 39,6. Viem, ako sa citis, ja som z toho bola uplne hotova. Teplota stale klesala a stupala, cipky a sirup ju akurat na par hodin znizili... Po styroch dnoch sa akoby zazrakom vsetko dostalo do starych kolaji. Teda skoro vsetko. Uplne nam odisla chut do jedla.. ☹ Bambulka pred teplotovanim tak krasne a vela papala, a teraz, hoci je uz 5 dni uplne v poriadku - bez teplot- spapa asi stvrtinu toho, co predtym a aj to s nechutou 😒
A ziaden vysyp na telicku sa nekonal, takze siesta choroba to nebola a ani zubky sa nebjavili, takze neviem o co islo.

Inac, predvcerom sme prileteli na Slovensko a konecne si aj my uzivame slniecko 😎

adrina
5. máj 2009

danuli..a nemá lilly 6.detskú chorobu???3-4vysoké teploty, bez kašla a soplíkov a potom sa celá vyhádže....aj damík mal...žiadne TBC...len na teplotu...prejde to...

vejinka
5. máj 2009

dievcata dakujem velmi pekne za odpovede...este si to poriadne necham prejst hlavou 😉

belasa
5. máj 2009

Lalunna: prosim ta, chcem sa ta opytat na tvoj kocik ako si s nim spokojna (gesslein swift)....Vies mi napisat nejake pre a proti ktore kocik ma?? Rozhodujem sa medzi nim a Cosattom pogom a potom este sa mi paci Moon 3fit. Potrebujem kocik len do auta na nakupy a tak....na prechadzky a spinkanie mam Peg Perego Uno.....ked bude Risko vacsi tak ten predam a necham si len golface...dik za odpoved 🙂 z pra

Tiez prajem babatkam skore uzdravenie .....Risko mal pred 10 dnami zapal priedusiek, sice nemal teplotu ale skoncili sme na atb...chrcal tak ze ho bolo pocut na 10 metrov...hrozne...

pipinka82
5. máj 2009

Belasa ak môžem ja ti poradím do auta a na nákupy je ako stvorený QUINNY BUZZ ako mám ja je velmi lahko skladatelný a nezaberie v kufry auta vela miesta 🙂) aj moon je podobný 😀

pipinka82
5. máj 2009

😀 baby to sme asi každá posadnutá s kúpou nového kočíka ja už mám tento tretí 😀 😀 mala som Bebecar ten sa mi zlomil ☹ ☹ tak som ho strelila na internete a kúpila som si od kamošky quinny fashion ale nebola som sním spokojná lebo mal pevné predné koleso a nedala sa korbička otáčat v protismere jazdy tak som ho predala a kúpila som si Quinny BUZZ a tento je super dúfam že už zostanem pri nom xixixi 😀

pipinka82
5. máj 2009

no a zase som tu sama 😅 ☹ tak snad neskôr tu stretnem niekoho 😉 papík a pekný dník 😀 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre