Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
27. aug 2009

Danielka, menu? 😀 Idem pripravovať slanú misu z MMB, ovocnú misu, budú tortu, pitia dosti 😀 ...
Jamai, tak čo je potom Tebe 😀 ? Svet gombička, veď Alexa viac prespí, to je super. My sme spali 11,5 hod. v noci, tak som zvedavá ako to bude dnes 🙂 .

danulik
27. aug 2009

iwus - ved to je dost 😉
uz som ti pisala aj na FB, ale aj musim aj tu - davidkovi prajeme kraaasne narodeniny 😵

lili spala v noci 12 hod., teraz pred chvilou zaspala, bude spat asi do 12-tej a potom uvidime 🙂

vejinka
27. aug 2009

davidkovi vsetko naj k rocikuuuuu 😉

danulik
27. aug 2009

veji - aj erikovi!! 🙂

iwuskaaa
27. aug 2009

Ďakujem kočky a takisto sa pripájame s Dávidkom a prajeme Erikovi krásne narodeniny, nech si ich užije! 😉
Veji o koľkej si porodila? Už ste boli na svete?
My o 4.55 hod., takto pred rokom som ešte drichmala 😀 ...

iwuskaaa
27. aug 2009

No tak polhodinku máme za sebou, ja to už nejdem riešiť, možno to prejde samé od seba 😀 😀 😀

vejinka
27. aug 2009

kdeze teraz som lezala a predychavala...a ocuvala ozvy..narodili sme sa o jenej poobede 😉

vejinka
27. aug 2009

a dakuujemeee 😉

vejinka
27. aug 2009

prave sme vstali takze letiiim za nim 😉

hribikana
27. aug 2009

aj my sa pridavame ku gratulaciam naroeninovym aj Samkovi od Kape blahozelame

baby, co myslite, ako to bude s pocasim v sobotu? neviem sa rozhodnut, ci oslavovat u nas doma (ak by bolo skaredo a mam aj cas si to tu pekne vybalonikovat a vygyrlandovat) alebo na zahrade u svokrovcov- grilovacaka - to ak by bolo pekne, len si to tak neozdobim tam. No neviem, podla toho by som vedela aj co mam nakupit, ci na grilovanie, ci na svieckovu na smotane 🙂
ozaj u nas sa dnes zacina jarmok a pravidlom tu byva, ze cez jarmok prsi

kuratenko11
27. aug 2009

ahojte
aj my gratulujeme vsetkym 😉 😉 😉 vela zdravicka
fuha,hribi aj ja nad tym premyslam,my mame mat oslavu u brachu na dome na terase,tiez to chcem vyzdobit,navesat baloniky....a ked bude prsat pojdeme do obyvacky 😀 Dufam,ze sa to pravidlo nepotvrdi a pocasie na jarmok vide.
madi ahoj,myslela som na vas ako oslavujete aj na Leusku 😀 takl vsetko naj
my spavame v noci 12hod a cez den 1.5-2hod.ma uz len jeden spanok cez obed.Prave sme prisli s plavania tak to si pospi aj 3hodky,dufajme 😀.Uz sa vie tak krasne ponarat,sam sa odrazi a clup pod vodu,nadhera.
Jamai,mala je zlatunka a aka dobrunka 😀 😀 😀 no teda,pekne sa vie vypytat,je sikovna.

jancia
27. aug 2009

vsetko najlepsie dnesnym oslavencom aj od nas!

iwus spomenula som si na Teba ked sa Tomi po pol hodke dnes zobudil... 🤐

hribikana
27. aug 2009

mne dnes Nina spala cele 2,5 hodiny, tiez som zacinala byt zufala z jej spanku a dnes sa mi odmenila, konecne som si mohla dopratat nas pribytok 🙂

eminkaa113
27. aug 2009

všetko najlepšie oslávencom 😉

aj my chystáme v sobotu oslavu, u nás na záhrade, no pozerala som počasie a nevyzerá to pekne - má pršať. tak rozmýšľam, že by som to presunula na nedeľu, tá by mala byť krajšia, lebo ak by sme sa všetci nahrnuli do nášho domu ( 20 dospelých a 9 detí), tak by ma asi piclo 😨

a blahoželám aj novej tehuľke 😀

katinka0000
27. aug 2009

vsetko naj oslavencom. poriadne si to uzite!!!

jamaica77
27. aug 2009

DAVIDKOVI A ERIKOVI - vsetko naj naj naj k dnesnym narodeninaaaam! 😵
Na vikend vam prajem vsetkym krasne pocasicko, aby oslavy sa vydarili ako si kazda prajete 😉 a oslavenci si to uzili do sytosti 🙂
A deticky ktore nechcu spinkat cez den, nech sa polepsia a zdriemnu troska dlhsie aby mamicky si mohli troska vydychnut, zarelaxovat, odychnut, alebo poprat a navarit.
Iwuska - no svet kombicka to u nas nieje.....lebo Alexa vie poriadne rozculit cloveka tiez 😀 ale aspon ze s jedlom a spanim nie je problem.
No u nas sa tento tyzden jedlo ovela zlepsilo....doteraz sme fungovali vzdy na tych istych veciach.....nic nove nedala do ust....tento tyzden sa to zmenilo, zacala som jej davat pri jedeni jej mysku, jej vlastnu lyzicku a odvtedy uz ochutna aj ine veci a zrazu ich aj chce jest 😅 necha sa aj krmit a aj sama sa snazi papinkat, sice je poriadne spinava z toho ale to nevadiiiii, hlavne ze je ochotna ochutnat aj nieco nove - konecne 😉 uz len keby chcela aj to mlieko zacat pit 😖
Nas dom vizera kazdy den ako po bombe, aj u vas? 😅 vkuse len pratam! uz ma to nebavi! 😠
NIna - huraaa, 2.5 hodinky 😵 good girl 😉
Takze Vejinka a Iwuska dnes spominaju na porod 😅 , vyhrkli vam aj slzicky stastia? 😉

iwuskaaa
27. aug 2009

Ahojte kočky 😉 ,
ešte raz ďakujeme veľmi krásne za gratulácie pre Dávidka, je veľmi rád, že si spomenulo toľko ľudí na neho 😉 🙂 😵 .
No veru, s počasím to nevyzerá ružovo, ale nenechajme si pokaziť taký krásny deň počasím, no nie? Aj keď vie pekne urobiť škrt cez rozpočet 😀 .
Jamai, no veru mne aj slzičky vyhrkli 😢 . Neviem prečo, ale hneď ako som vstala som si všetko predstavovala spred roka a to ma dojalo 😵 . Krásny deň to bol, neskutočný 😵 .
A neboj sa, aj u nás to niekedy vypadá ako po bombe, ale takých dní bude viac ako menej 😀 😀 😀 .
Janci, tak Tomáškovi sa spinkať nechcelo tiež? 🙂
Hribi, tak dúfam, že aj Dávidko dostane rozum 😀 a pospí viac 🙂 .

jamaica77
28. aug 2009

Iwuska aj ja som mala taky isty pocit v den Alexinych narodenin, ona sa narodila rano o 8h, tak som tiez nad tym rozmyslala ako som ju mala v naruci a od stastia som plakala na opercnom stole....proste vsetko som si premietala ako to bolo a slzicky stastia mi stekali po liciach....nechcela som uverit ze uz je tomu rok co sa narodila. 😅
Vcera vecer som si skoro mixerom odtrhla palec 😢 , pchala som do mixera rucneho tie dve nasadky a mixer sa spustil neviem ako ..... 😕 proste ked som nastokvala tu druhu nasadku tak sa to zacalo tocit a mne vtiahlo prstenik do toho.....vytocilo mi ho uplne do druhej strany, este ze sa mi podarilo po chvili vytrhnut mixer zo zastracky a zastavit to.....ja som vydela hviezdicky, skoro som odpadla pri pohlade na palec a skoro som sa pozvracala.....hrozneee 😝 2hodiny som lady na tom drzala aby neopuchla a aby sa mi ulavilo. POmohlo, mozem nim hybat, tak to nie je zlomene, ze? NOc som prezila v pohode, dnes to zase boli ale uz to nie je take hrozne ako vcera, a je to troska opuchnute 😒 Takze taka sikulka som 😉

nika.r
28. aug 2009

ahojte 🙂

dokončujeme domček, stakže sme terazav neskutočnom chaose, manžela vidím len večer 😢 ale ideme zjatra na malý výletik...sranda, keď človek uťahuje opasok, teší sa aj na dva voľné dni ako keby šiel na Havjaské ostrovy 😅 Ideme mrknúť na Liptov, dúfam, že bude dobre, má síce pršať, ale máme alternatívne riešenia, tak sa teším. Hlavne na to, že budeme rodinka spolu.

Prajeme pekné dni aj Vám.

katinka0000
28. aug 2009

ahojte!

nika.r: my prezivame to iste, pretoze na domceku stale manzel robi, takze sme radi, ked spolu prezijeme nejake chvile navyse. 🙂 zajtra sa tiez chystame na spolocne popoludnie, tak sa vsetci tesime. ideme na jedno podujatie, kde bude hrat hudba, tak nicolasko bude vo svojom. akonahle zacuje hrat hudbu, hned tancuje. je na spapanie. 😀 😀

vraj sa ma uz zajtra ochladit? dnes bolo neskutocne horuco.

prajem vsetkym krasny vikend!!!

angelina22
28. aug 2009

caute dievčata, tak my s malou sme už doma,,,,,asi 2 den, a od dnes som nastupila u do prace,,,,,,mam prosbu,,,neučíte niektorá v školke? potrebovala by som porozprávat s učitelkou alebo riaditelkou, kedže ja som oboje,,,,,,, 😖 😀
a nemam celkom predstavu o dokumentácii ktorá musí byt vedená,,ak by tu niekto o niekom niečo vedel 😅 tak mi dajte vediet,,,,,,budem online ,,,lebo si tu budem niečo hladat na nete,,,cesta domov bola hrozne dlhá ,,ale prežili sme to,,,,,tatik ostal do novembra,,,
papapa

jancia
29. aug 2009

Ahoj angi, ja ti neporadim ale vitaj doma 😉 a mala bude v skolke s Tebou? Tak snad to zvladnes ale je to dost narocne...

Baby tak krasne leje 😠 , skoda ze planovana oslava a grilovacka nam takto dopadlo... takze ostavame doma a "grilovat" sa bude na panvici 😖 co uz... tak ci tak si to uzijeme... tie 3 torty musi niekto pojest 😀 a to iste prajem aj Vam, papa, cmuky...

slaviq81
29. aug 2009

Jancia, to je zákon schválnosti, akonáhle príde víkend, tak s ním aj zlé počasie 😀 😝 😠

Jamai, keď prstom hýbeš, tak zlomený nebude 😉

My sa máme ok, Lara má označkovanú hlavu, na ľavej strane veľký škrabanec a vo vláskoch nad čelom veľká chrasta. Utekala za autíčkom, zakopla o inú hračku a pristála rovno na hlave 😝 Vyzeralo to akoby chcela urobiť stojku. Ale hneď sa postavila, oprášila a utekala ďalej za autom 😀

Zvyšným oslávencom prajeme všetko najlepšie 😵

tamita
29. aug 2009

Ahoj mamičky+detičky,
už máme pomaly všetci kompletne 1 rôčik,tak ešte do tretice cmuk-cmuk-cmuk,aj detičkám,aj mamičkám čo mali narodeniny a meniny a aj Bammbi 😵 😵 k úžasnej správe.

My máme za sebou očkovanie,rozdelili sme hexa a pneumokoka,ročnú prehliadku, máme 9,70kg a 75cm.

Chodíme už zhruba mesiac,tak už je z Leuš malá suverénka,neprekvapia ju už nerovnosti,schodíky a pod., prekračuje podlieza prekážky,tak jej nemusíme chodiť za pätami, vymedzím jej priestor dverami a sama sa hrá,len dozerám občas. Dá sa s nou už dobre dorozumieť,vypýta si a ukáže prštekom čo chce,povie da,ano, nyje,ked chce jesť,ukáže čo a ham,mňam a také základné slová : mama,tato,havo,brm-brm,mata,baba,jana,koka-kocka...

Oslavu rôčka sme mali v stredu a riešili sme problém,či vonku,alebo radšej dnu,lebo bolo neznesiteľne horúco a dnu bolo fajne vychladené.No posunuli sme čas na 16,30 a už sa dalo aj von,ale grilovačku som 2 dni vopred zmenila na kačacie hody a bolo to dobré riešenie,hlavne menej pracné.
Predjedlo sme dali údeného lososa+mozzarella+žltý melon-to ma inšpirovala Tinka
a hl.jedlo-kúpila som kačacie prsia,tie som nechala deń vopred odležať a v deń osláv som akurát urobila kapustu na karamele a šla kúpiť čerstvé knedle.Prsia sa upiekli zhruba za hodinu-boli delikatesné,kapustu som pred podávaním prihriala a knedle sa v parnom hrnci uparili raz dva. Všetci sa olizovali a mäsko si vydrankala aj leuška a chutilo jej viac ako torta 😝
Tortu upiekla mamina,mala 2 poschodia,dolné pre všetkých a horná menšia tortička bola poliata bielou čokoládou a iba jemná piškota a maslovožltková plnka,aby mohla ochutnať oslávenkyna.Kúpila som krásne marcipánové figurky na výzdobu a sviečku-čo hrala melodiu.
darčekov bolo kopec,ale akurát som potom hovorila Danke,že nech ich dávkujú postupne,lebo prvé 2-3 v pohode,ale potom už začínala byť Leuška zmätená...

Kuratenko-dík,že si na nás v den osláv myslela,ja zase dnes myslím na vás,čo oslavujete a tak systematicky prší,ale aj to má svoje čaro,tak dúfam,že vám to nepokazilo oslavu a náladu 😉

Jamaica - videá perfektné,Alexa-hviezda...no tie tanečky a telefonovanie-to asi poznáme viaceré maminy že?? Do auta si Leuš samu zatiaľ netrúfam pustiť,stačí,že mi už prepína práčku,rúru,myčku... 😀

Hríbik-lenka, topánočky nosíme,najprv bol trochu bojkot,ale potom si ich už rozchodila a teraz super-vďaka.

Eminka - áno,rybaciu mať používame aj na líčka,alebo inde,ked sa raz za čas objaví nejaká vyrážka

Tak zatial čaute babule a babuliatka a ozaj - Lalu,Kape a ostatné dovolenkujúce- užívajte,užívajte....aááách 😵

iwuskaaa
29. aug 2009

Ahojte kočky 😉 ,
Jamai, tak to je mi ľúto toho Tvojho prsta, ešte že to takto dopadlo a nestalo sa nič horšie. Nabudúce si dávaj na seba väčší pozor 😉 .
Janci a čo si čakala? Pekné počasie a na víkend? To je sila, včera dobre že nie 40 stupňov a dnes ledva 20 😠 ...

My máme prvú oslavu za sebou. Nejdem sa rozpisovať, dopadla dobre 😵 . Fotky som pridala na FB 😉
Pekný zvyšok víkendu 😉 🙂 😵

hribikana
30. aug 2009

Ahojte vsetci,
takze aj my uz mame nasu oslavu 1. rocika za sebou. NAstastie som sa v piatok rozhodla, ze to pekne doma prebehne urobila som kuraci vyvar, svieckovu na smotane so zeml. knedlikmi 😝 - mala si tiez pochutnala . A torticku doniesla jogurtovu krstna, ale mala sa jej nejak bala 🙂 vobec do nej nexcela dzabkat ruckou a uz vonkoncom ochutnat, ale do sviecky fuuukala kolko jej len islo. NA olovrant som urobila misy a rusky salatik.
Vecer pred sme este celu obyvacku vyzdobili asi 100 balonikmi, kedze nasa koza ich miluje, manzel mal co duchat 🙂 A predtym sme este boli na jarmoku, takze sme ju tam dali aj zvecnit nejakemu umelcovi s ceruzkou, ale ked na ten obraz pozeram, velmi sa na nom nepodoba, no co uz.
Dostala hrozne vela hraciek, bola z toho normalne hotova a tak som ju dala okolo 14,00 spat a spala az do 17,00, mozno by spala aj dlhsie, ale ked som ju isla skontrolovat, tak bola pokakana a nexcela som, aby pokakana spinkala, takze som ju kusok prebrala. Vecer isla spat zase az o 9,30, kedze bola plna energie.
Dnes si dame halusky a izaj baby, od kedy mozu deticky papkat bryndzu? Ja jej stale robim zvlast tvarohove, ale uz ma laka dat jej aj bryndzu, ale zatial sa ovladam.
TAkze prajem pekny zbytok vikendu a vyzera, ze bude pekne, tak si to pekne rodinky spolu uzite.
A este ktoremu augustovcatu sme neblahozeli, tak blahozelaaaame 🙂

katinka0000
30. aug 2009

ahojte!

dnes je nadherny den. poobede ideme na futbalovy zapas. ale neviem, komu mame drzat palce, lebo hraju hraci z dediny, kde byvame teraz, s hracmi z dediny, kde staviame domcek. to je dilema. 🙂 🙂

iwus: uz som ti pisala aj na fb. nadherne fotky. skoda, ze vam pocasie nevyslo.

hribikana: podla mna deti uz bryndzu mozu. nie vela ale trochu hej. ja som nicovi este nedavala, ale ako si to tu spominala, tak mu skusim dat. mozno mu bude chutit.
dochadza mi fantazia. co davate detom na veceru? ja mu na obed velmi casto robim polievocku (vela zeleniny a kuracie masko). to mu stale este hrozne chuti.

ozaj a take tie kuracie parky deti mozu papat?

danulik: lili vsetko naj a posielame obrovsky boztek. poriadne to oslavte. 🙂

danulik
30. aug 2009

ahojte,
tak uz to mame aj my za sebou 😉
vcerajsia oslava a aj dnesny gulas dopadli dobre, len pocasie vcera trosku nevyslo.. lilienka dostala vela darcekov, ale torta ju vobec nezaujala, len kukala na tu sviecku, ako hori 😀 nechutila jej - a taaak sme sa snazili 😅
zo vsetkych darcekov ju najviac potesila babika, tu nosi stale so sebou, aj dnes si ju zobrala na liptov 🙂 vozi ju v kociku a pekne sa o nu stara 🙂
ked budem mat cas, tak pridam aj nejake foto 😉

kati - dakujem za lilienku 😵

iwuskaaa
30. aug 2009

Danielka, tak si veľmi rýchlo ten čas nájdi a šup šup s fotkami sem 😉 🙂 😀 ...Už sa teším 😵 .
Super, že oslava dopadla dobre, to počasie sa trošku pototo, ale bolo dobre, no nie? 🙂
To ste mali rezervované miesto v reštaurácii? Menu ste mali dopredu vybraté?

Katinka, vďaka 😉 😵

Hribi, no chudák manžel, keď musel fúkať 100 balónov 😀 . Ja som nafúkala asi 10 a mala som dosť, ťažko sa fúkali 😠 .
Ja som minule robila bryndzové halušky a dala som aj malému, neodolala som 🙂 . Chutili mu, veď ako ináč 😀

danulik
30. aug 2009

iwus - mali sme rezervovany stol na terase, ale rano som tam volala, nech nam pripravia radsej banketku 🙂
bolo dobre 😉 menu sme nemali dopredu vybrate, kazdy si dal na co mal chut..
fotky priadam, ale lili mi na mojom fotaku rozbila displej, tak som si pozicala bratov a nechala som ho u nasich, tak si musim ist stiahnut fotky a potom budu 😉 dnes fotil zase bratranec, takze aj na tie fotky si musime pockat.. no a ja si musim kupit novy fotak 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre