Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
23. feb 2010

ahojte!

takze uz je to vonku. hribi a tomasko su v poriadku a maju sa fajn. stevko mi pisal, ze mozno zajtra lenke donesie laptop, tak sa snad ozve, co a ako. o 19:30 isli do nemocnice a o 21:30 bolo uz potom. takze super!
hribi gratulujeme a posielame pusu. drzte sa 🙂 😀

nika.r
23. feb 2010

hribi, paráda! gratulujem a prajem veľa zdravia Tebe aj Tomáškovi!

katuska, Tomi mal raz zo zúbkov cez 38,5, takže snáď to u Vás budú len zúbky, keď mu nič iné nie je. Naše meranie teploty je obtiažne aj s digitálnym, s normálnym by mi nevydržal vôbec, takže netuším, ako dlho nechať. Ja nechávam, pokiaľ mi dovolí 😝

cuki
23. feb 2010

tinka dakuje, idem teda nasadit, hadam pomoze.

aj ja gratulujem k rychlemu porodu a zdravemu babatku.

katuska ja pouzivam len digi teplomer, takze ti asi nepomozem, ja ho nechavam do zapipania. Mali sme aj taky cumlovy, ale ten nekonecne dlho meral, lucka si ho stihla zatial 5x vytiahnut... Kamoska ma taky ten na spanky a mne sa zdal hrozne prakticky, rychlo meral, dufam, ze aj dobre, 3x za sebou podobne hodnoty, uvazujem ze si kupim taky, lebo nemusim dieta rozbalovat, rovno meriam.

nika.r
23. feb 2010

Dievčatá, nechcem obťažovať tie, ktoré sa o túto problematiku nezaujímajú, ale viem, že je nás tu viac, ktorým vadí povinné očkovanie na Slovensku. Momentálne prebieha petícia za dobrovoľnosť očkovania, nie je zameraná na jeho zrušenie, je iba za zrušenie pokút a za možnosť voľby. Ja ešte musím o tom pokecať s manželom, kto by ste mali záujem, môžete ju podoriť tu:
http://ockovanie.webnode.sk/peticia/

nika.r
23. feb 2010

cuki, my máme taký na čelo. Je to fakt super, akurát že ten náš meria síce spoľahlivo, ale presnosť nie je veľká, meria až po pol stupni. Teda Ti nameria buď 37,5 alebo potom až 38. Ale na rýchle zistenie je to fakt skvelá vecička, hlavne keď je dieťa nervózne a plače.

cuki
23. feb 2010

kamoska ma microlife, ten meria na desatiny celkom presne, ale 35 ci kolko eur je predsalen za taku drobnost dost.

nika vdaka za upozornenie, hned som to tam podpisala.

nika.r
23. feb 2010

cuki, uff, ten náš stál ešte v Sk nejakých 150.

a vďaka za ten podpis, snáď sa niečo aj na Slovensku pohne.

katinka0000
23. feb 2010

my mame teplomer do uska a stal pred 2-mi rokmi asi tak 1.500 sk. bolo to fakt dost a vobec ho nepouzivame. uz sme ho boli 2-krat reklamovat a stale nic. stale meria zle. raz odmera 35, potom odmera 36. je to fakt des. takze my pouzivame klasicky digitalny a nicovi teplotku meriam v konecniku.

danulik
23. feb 2010

ahojte,
dnes sme boli v poradni, lili ma cca 10,5 kg a meria asi 83 cm 🙂 stihli ju aj zaockovat, aj ked sme este neplanovali, ale ok, aspon to mame za sebou..

my mame ohybny teplomer (do ritky), je super:
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

cuki - lili stodal pomohol, ale nemala suchy kasel..

hribikana
23. feb 2010

Ahojte damy tu je Stevo - iba na rychlo a zhrniem vsetko potrebne. Katinka napisala vsetko podstatne a presne, uz len zhrniem a doplnim.
Lenka Vas pozdravuje cital som jej do telefonu Vase prispevky - mala radost 😅 .
Takze 19.30 odchod do nemocnice a na naramku mame napisane ze Tomáš 3100g 52 cm a čas 21:30. Bolo to samozrejme bolave ale podla mojho pohladku rychle - aspon v porovnani s porodom Niny. Bol som u oboch tak viem co to je 🤐 samozrejme ze neviem - tu bolest by asi chlopi neprezili.
Tak zajtra dorucim Lenke notasik ak bude chciet a ozve sa vam.

Ahojte pekny vecer.
Stevo

hribikana
23. feb 2010

este na rychlo k teplomeru:
mali sme od cmlika cez digitalny no od vymyslu sveta ale najlepsia je klasicka rychlobezka - podla nas.
Stevo

katinka0000
23. feb 2010

ahoj stevko! aj my lenku pozdravujeme. uz sa tesime na fotky. s ninkou si to doma uzivaj a pekne vsetko vyupratuj a nakuchti im nieco dobre, ked pridu domov.
som zvedava, co bude pisat lenka. ci je rozdiel prvy a druhy porod. 🙂

kivec
23. feb 2010

Stevo, dakujeme pekne za spravy! A aj ja som uz veru zvedava, co bude Lenka - Hribik pisat o porode. Ale zda sa mi, ze to bolo naozaj rychle, to by som veru aj ja brala. 🙂

basky
23. feb 2010

Ahojte,

Hribi,gratulujem a prajem hlavne zdravicko Vam obom a rychle zotavenie 😉 Som velmi zvedava, ako Vam to prebehlo, tak ak budes mat chvilku, napis.

Katuska,my mame tento teplomer, je uzasny, nemenila by som, rychli, pekny a ohybny, a mas aj moznosti, ako merat. My meriame v ritke a ozaj s radostou. Simikovi sa velmi paci, aj sa s nim pohra, kym ho rozbalujem.

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

jancia
23. feb 2010

Ahojte babeny

Stevo vdaka za spravicky, som cakala kedy sa naburas na Lenkin nick 😉 nechces si vytvorit vlastne konto kym je v porodnici? 😉 Cmuk aj velkej sestricke Ninke.

K teplomeru ja mam pre Tomiho tiez digi s ohybnou spickou do ritky, ale zvyknem mu merat aj 2 - 3x za sebou lebo uz sa mi stalo ze som mala rozdielne hodnoty, tak pre istotu. Normalny neviem ci by vydrzal drzat a bala by som sa aby ho nerozbil, predsa len ortut...

Cuki hod nejake foto do albumu 😉

cuki
23. feb 2010

jancia akoze ake fotky ? ze lucka s teplomerom v ritke? alebo chces vidiet moje 24 tyzdnove brusisko. Moooja ja na taketo nie som, radsej sa radsej ani nefotim, jaka hruza to je. Prid sa vo stvrtok kuk na vastni bulvy 🙂

basky
23. feb 2010

Cuki,a co si vela pribrala?
Ja veru ano, este ani jednu foto nemame, no nejake musim spravit, manzel velmi chce. Ale ja sa uz aj zrkadlu vyhybam 😒 Uz mam vahu ako ked som SImika rodila na zac. 37tt, ale nie len brusko velke, ale vela vela slaninky a vsade 😀 A to mam este hodne tyzdnov pred sebou.

jancia
23. feb 2010

Cuki ty tuki 😀 ze Lucka s teplomerom 😀 😀 😀 co tak Lucka sa hra, Lucka uz vyrastla a tak pod...
No keby sme boli uz zdravi tak pridem ale tento tyzden to este nebude...

cuki
23. feb 2010

No zas az tak vela som nepribrala, ale uz nemam take to chutnucke brusko, ale riadnu loptu pred sebou, ledva funim a este tooolko casu do porodu. Snurovacie topanky su moja navacsi nepriatel 😠

Jancia lucka sa hra aj ti vyrastla, len neviem ci som to v tomto deliriu stihla zvecnit. Okrem toho mam taku socialnu fobiu davat osobne fotos na internet ani na FB nic nedavam, a ked ma niekto oznaci tak sa chytam za hlavu.

jancia
23. feb 2010

Jasne, chapem... no, tak si na Vas pockame nazivo 😉
Inak gratulacie ku chlapcekovi, tak budete mat parik 😵 a co meno, uz mate vybrate?

cuki
23. feb 2010

mame taky shortlist a radsej to top nepouzivame,aby vydrzalo az do porodu
a ty co nemozes spat, ci tiez uzivas cas bez tomaska

kivec
23. feb 2010

Cuki, aj ja mam uz riadne brusisko a tiez riadne trpim pri obuvani. A to etse poobuvat aj Estherku a este mi v poslednom case zacala robit take ze hadzanie sa o zem, ked sme von na prechdzke, urobi to hocikde, do blata, do mlaky, popripade psieho hovienka 😝 , potom sa snou musim natahovat 😠 . Strasne je v poslednom case vzpurna, vobec mi to teda neulahcuje. 😒 Dnes ma z toho boli cely clovek. 😖

jancia
23. feb 2010

kivec ☹ no snad ju to prejde, ja uz sa teda tesim na "to" obdobie... Tomi sa zatim nehadze ale tiez sa vie pekne jedovat a minule sa aj na mna zahnal 😒

cuki no veru to druhe 😉 ved to asi poznas, ale aj tak by som skorej nezaspala

cuki
23. feb 2010

ja uz nevladzem, idem si lahnut dievcata, zajtra budem mat lucku doobeda nasa PN babinka huraa, idem si kupit nejake spodare, lebo uz ma vsetko tlaci pod bruskom, jaaj tesim sa.

ta estherka mi pripomina lucku, neznasam to nahananie na obliekanie a obuvanie, to furt robi handroveho panaka a ja ju uz s tymto tu vpredu nevladzem zdvihnut. Aj vonku sa obcas hodi, ale nie je to az take zle. Dnes ma skoro porazilo u nas v parku, ja ze pojdeme na prechadzku a tam sa deti hrali v piesku, normalne formicky kyblik lopatka a ides, jasne ze sa chcela s nimi, handrovy panak do mokreho piesku so snehom, paraaaada.

jancia
23. feb 2010

Cuki 😀 no pekne Vam davaju slecny zabrat...
Tak dobru, idem pomaly aj ja bo ma uz sosovky tlacia 😝

kivec
23. feb 2010

Cuki, tak som sa teraz perfektne pobvila. 😀 😀 😀 😀 Ty si to tak uzasne vystihla s tym handrovym panakom. 😀 To je uplne presne!
Ja tu este strasim, lebo my mame v UK o hodinku menej. 😉 Ale uz idem aj ja spat, dobru noc.

madi
24. feb 2010

bre ranko...
nooo, tak sme vyhrali...fuuuuuj,a le to boli ine nervuse

Hribik veeeelke gratulacie od nas pre vas...nech ste rychlo fit a pekne pokope cela rodinka...a Ninocka je uz veelka sestricka ciii
a vy ostatne tehulky - paaanecku - vam sa to tiez uz pekne odsypa....ze 24tt, 28tt, 35tt....ciiiiiii....tak sa pekne gulajte...a opatrne...

to obdobie vzdoru asi zacina pomaly aj u nas..simi sa zvykne zobudit "do krajiny Nie" - to je vtedy vesele... na vsetko nie.. hm.... ale este sa nehadzeme o zem, iba dakedy doma - ale je opatrny, on sa iba tak ulozi, aby si nahodou neublizil 😀

pocujte babule, simi ma uz asi dva dni take redsie kako...neni to uplne ze tekuta hnacka ale skor to ide k hnacke ako ku klasickemu bobku.....co s tym? vylucit asi jogurty ze? a dalej? mam aj kupit daco na upravu mikroflory? abo probiotika? poradte prosim

co sa teplomera tyka, mame taky s ohybnou spickou a zatial som ho iba do ritky davala, tak neviem , ci to aj inde funguje....hm..a nikdy ma nenapadlo merat teplotu viackrat za sebou 😅 tak neviem ci je dobry alebo co.hehe

no..idem varit nieco na obed.....

kivec
24. feb 2010

Dobre ranko,
tak sa zda, ze je tu viacej vzdorovitych augustovcatiek 🙂 , tak to bude asi v poriadku. 😉 Inak ja som sa len zle vyjadrila o tom hadzani sa o zem, ono je to presne ako Cuki velmi vystizne nazvala - ze robi handroveho panaka.

katuska.
24. feb 2010

dobre ranko, paci sa mi ten odborny termin, ze handrovy panak 😀 u nas zatial neobjaveny, ale mareckovi vsetko dlhsie trva 😉

dakujem za tie teplomery.. ten od basky vyzera dobre. akurat som pisala s madi, ze ci sa neboji, ze ho strci velmi hlboko, lebo pri tom klasickom je taky tvar, ze sa ani neda velmi.. mame aj digitalny, tak asi skusim prekonat blby pocit a vyskusame.. inak, co som pisala o tych roznych hodnotach, tak to bol zrovna ten do ucha ako pisala katinka 😒

o polnoci sme mali rusny budicek, marek mal 39,3st tak hned paralen a ked o hodinu bolo nad 38st, tak sme dali zabaly.. do rana uz potom v pohode, vypil asi 500ml vody a caju, tak sme boli radi, ze to mu problem nerobi.. inak nic, ani kasel ani soplik nic.. rano mal uz len zvysenu a teraz uz podla mna nema.. 😅

baby, inak ja nechapem ako neskoro chodite spat 😕 ja som najneskor o 22.00hod v posteli, ale vacsinou este pred 21hod. by som nevladala asi vydrzat.. teda to mozno ano, ale rano by som bola uplne vypatlana.. vstavame sice okolo 6, ale to nas tu je takych viacej a isto nechodia tak skoro spat.. vam spanok nechyba? ja spim niekedy aj cez obed s marekom..

kivec
24. feb 2010

Katuska, ja chodim spat vacsinou pred 23.00 a vstavam okolo 7-7.30. Takze vyspim sa dost. A tiez si rada poobede zdriemnem, ked sa da. ja mam tiez spanok velmi rada a velmi by mi chybal. Ale vecer, ked je uz Estherka v posteli, tak mi je luto nevyuzit to. To je jediny moj cas co mam sama pre seba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre