Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

basky
10. mar 2010

Vigantol davame stale od narodenia, denne 2 kvapky, co si pamatam do 2 rokov urcite.

Bambi, tesim sa, ze je nostek ok 😉

basky
10. mar 2010

Matus, aj take noci musia byt 😉 Mozno horsie travi veceru, alebo mala rusny den, mozno sa striedaju fazy spanku tvrdsi a lahsi, alebo sa jej nieco sniva .... A spava Wanesska v postielke alebo s Tebou?

matus.
10. mar 2010

basky taku noc nemala ani nepametam .. A spava so mnou na velkej manzelskej posteli..

basky
10. mar 2010

Aj s nami spava nas pokladik 😉 Tak si chod k nej laškat, mozno Ta len potrebuje pri sebe 🙂 .
Doru nocku prajem 🙂 Uz idem aj ja zalahnut.

tamita
10. mar 2010

No čaute ľudia 🙂
Asi 10 strán som musela dočitovať,ste sa rozkokošili 😉

Matúš - ty si riadna novinka,ale aj zaujímavé spestrenie...Na chvíľu som zaváhala,či nie si taký canadsky žartík,od niektorej našej vtipnej súputníčky na opätovné zvýšenie návštevnosti našej témy...? vieš,my si takto občas hodíme do pléna nejakú návnadu,v podobe tajomstva a následne špekulujeme-odhaľujeme-tipujeme... 🙄 😕 😕 😀,,,, Ale teraz vážne : Vitaj a klobúk dolu,že robíš-čo robíš,pre svoju Waness.
Je fakt,že mnohí muži sa dokážu o dieťa postarať lepšie,ako mnohé ženy...chvalabohu i bohužiaľ.

A k tomu nepokojnému spanku mňa napadajú 4 veci : 1/ buď bolia zúbky, riešenie - gel,Nurofen sirup, 2/Preplnené bruško,riešenie - ponosiť zvislo,trochu minerálky,odgrgnúť 3/ Niečo na ňu lezie,nastupujúca teplota - odmerať,potom reagovať 4/ alebo priveľa vnemov počas dňa,telka,alebo nejaký trochu stresujúci zážitok pre dets.psychiku.. pomojkať,upokojovať,byť nablízku. A možno je len smädná,alebo veľmi precikaná.
A kým som sa tu vykecávala,tak už možno babulka aj spokojne hajká 😔 ,kiež by...
Idem aj ja - dobrúúúú.

hribikana
11. mar 2010

ahojte,
aj my sme dnes mali jednu z horsich noci, Nina vyplakavala snad kazdu hodinku a od rana je nejaka zamrncana, drzi sa iba mojej nohy a place, teraz som maleho kojila, lahla si ku mne a zaspala, dufam, ze na nu nejde nejaka pliaga, lebo takto vidiet moje neposedne dieta nie je bezny ukaz, dokonca od rana ani nic nezjedla, co sa mi uz vobec nezda ... a mna taaaak boli hlava, paralen vobec nepomohol, voda s citronom tiez nic, esteze Tomas nema problem s citrusmi, co zjem
obaja teraz spinkaju, obedy som si nechala vozit, tak sa zase nudim 🙂 idem si dat este jeden paralen a zavriet oci, nech aj mne je dobre
my sme tiez vigantol davali iba do 1 roka, teraz pocas zimnej sezony som malej davala vit.C, hlavne ked sme isli niekde do kolektivu
pekny dnik

pepies
11. mar 2010

ahojte babenky,

maly zalomil o 10tej, mna porazi z tohto rezimu............ neviem, preco vstava uz o 6 a potom nevydrzi a musim ho dat spat aj druhy krat ☹
My Vigantol davame stale, nam kazala MUDr. 3 kvapky, ale ja este kojim, tak asi preto .......
A kazde rado davam probioticke kvapky, co sme mali virozu a brali ATB, tak este asi mesiac, dva budeme davat probiotika, mozno aj dlhsie......
Davate niekto probiotika stale?

Mimochodom - dnes mam stastnyyy den - konecne sa nam podarilo predat nasho pytona, ktory momentalne okupuje aj so mnou Jakubkovu detsku izbu - o mesiac si pre neho pridu - som stastnaaaa ako blcha. Muz sice bude smutit, ale uznajte - byvat pod jednou strechou s hadom 😒 😒 😒 😒
Dufam, ze sa to konecne podari a naozaj si pre neho pridu 😉

Hribi donesies na stretko nejake topanocky?????? 😉 Idem este kuknut do stretka, kym maly drichme 😀

katinka0000
11. mar 2010

ahojte!

angie: moj ocino vykal svojim rodicom, ale nas to uz nezastihlo. doma si vsetci tykame. dokonca aj moji svokrovci mi stale hovoria, aby som im tykala, len ja si neviem nato nejako zvyknut.

nicolasko tiez vie uz hrozne vela slov. vlastne on vsetko po nas opakuje, cize si musime davat pozor, co pred nim povieme. vie aj povedat, ako sa volam ja (kata), tatino (edo) a aj svoje meno vie (niko). a povie aj ako sa pise (ga) a kde byva (v ku). ale to "edo" povie uplne cisto. niektore slova povie tak cisto, ze som normalne prekvapena. vety ale este netvori. podla mna je to uplne jedno, vsetky deticky su ine. moj synovec nevedel okrem zakl. 10 slov do 3 rokov povedat nic. a teraz rozprava tolko, ze nas niekedy az hlava boli. 🙂

katinka0000
11. mar 2010

konecne chlap medzi nami 🙂 matus vitaj!!!

katinka0000
11. mar 2010

tessie: ja tiez davam nicovi pit sojove mlieko. mne nechuti, ale on ho teda denne vypije hodne. vyskusaj ho dat sofi namiesto kravskeho mlieka. obsahuje velmi vela vapnika.

iwuskaaa
11. mar 2010

Ahojte 😉 ,

Pepies to naozaj ste chovali hada, brrr 😕 Dá sa na to vôbec zvyknúť? Ja si to teda u nás v byte neviem ani len predstaviť 🙂 .

Tak vidím, že názory na Vigantol sú rôzne, ale som rada, že je tu aj skupina, kde zapadám ja 😀 . Janci 😉

Katinka, Nico je riadne šikovný 😉 . Dúfam, že Dávidko na stretku pochytá nejaké slová od detičiek 😀

U nás dnes napadol sneh, ráno keď som vstala, skoro som spadla naspäť do postele 😀 . Ja už chcem slniečko a vraj ešte aj budúci týždeň má byť chladný 😒 .
Ja som bola dnes v poradni, všetko je ok, o dva tt idem na Tripple testy 🙂 . Snáď to bude ok tiež!

hribikana
11. mar 2010

iwus - aj ja patrim do vasej skupinky 😀

jankamanikova
11. mar 2010

Ahojte, nebola som tu a ani nebudem do pondelka. Ideme dnes do Presova, trochu sa bojim cesty, ci mi neurobi sarapatu, ale uvidime. Myslim na Vas a prajem pekne zasnezene dni. Aspon nas zasnezena ceste caka ...

Budeme mat prestavku v BB, tak si pomyslim na vsetky z vas, co ste odtamadial ...

hribikana
11. mar 2010

ahoj Jani, stastnu cestu prajem
este sa ta chcem opytat, nemala si pocit, ze ked si deturence mala v babyvaku, ze maju velmi ohnuty chrbatik? alebo ja este neviem poriadne do neho maleho vlozit?

iwuskaaa
11. mar 2010

Hribi, sorry 😀 ...a vedela som, že ešte niekto, ale nenapadlo ma, kto 😀 .
Jani, šťastnú cestu, neboj bude všetko ok 😉
Hribi, prosím pošli mi stránku, kde sa dajú pozrieť Vaše topánočky 🙂 . Ďakujem!

eminkaa113
11. mar 2010

Ďakujem dievčatá za odpovede ohľadom vigantolu. Tiež ho ešte dávam každý večer po 2 kvapky a budem až do leta 😉

Inak, aj mňa ten sneh dnes riadne prekvapil keď som odostrela zalúzie 😒 a teraz sa to všetko topí a je riadna brečka z toho. Boli sme vonku a Emka len mláky hľadala a dupkala v nich. Pre ňu to bola obrovská zábava 🙂

pepies
11. mar 2010

Iwuskaa ja by som si na hada asi nikdy nezvykla, strasne sa ho bojim a je to asi jedina vec, kvoli ktorej sme sa s muzom vadili ................ Ale chvalabohu, uz bude prec 😉 Hlavne kvoli malemu som sa bala, stale chodil k terarku a krical skomoleninu ze Blazej - Bazo - tak sa vola a chcel ist zakazdym k nemu 😝

danulik
11. mar 2010

vdaka baby, ste mile 😉 vcera to bolo hrozne, do rana som zvracala (velmi silny zazitok 😝), ale potom som poslala manzela nech mi ide kupit pepsi a to mi pomohlo.. najhorsie na tom bolo to, ze som bola dehydratovana, nic som v sebe neudrzala, teplota, nebola som schopna ani vstat z postele.. poobede mi uz bolo trosku lepsie, aj som pila a zjedla trochu zemiakovej kase, vecer puding.. tak dufam, ze sa to uz bude len zlepsovat 😉
lili nechape preco nerozpravam, napodobnuje ma ako kloktam a robi si z toho srandu 🙂

iwuska - robi pondelky a stvrtky v novamede.. mas cislo?

pa zatial, zajtra napisem..

tessie
11. mar 2010

basky - dakujem za povzbudenie ohladom toho mlieka. A mozu nase deti uz pit sojove mliecko? To teda vyskusam...

pepies - my davame probiotika uz asi mesiac a este asi mesiac budeme. Kazala mi to imunologicka, ked sme si tam boli pre vysledky malej. Neviem, ci sa to moze davat nonstop, asi nie, nech si dieta tvori samo imunitu, ale ked jej to budem davat dokopy tie dva mesiace, tak sa jej urcite nic nestane. A to obcaj aj zabudnem dat.

Aj ja sa pridavam do klubu cumlikovych deti 🙂 .Nasa mala odkedy som ju prestala kojit je total zavisla na cumliku... Len chodi za mnou a hovori "duda" alebo "dudka"... a ked ide spat povie "dve", lebo vie, ze na noc jej davam do postielky dve, aby si v noci vedela najst. Kazdu si chyti do ruky a je kludna... No hruza.

A teraz posledne dva dni je na mne cele dni nalepena... ked chcem ist na notebook, alebo aj na zachod, alebo umyt riad, tak hned zacne mrncat a vesia sa mi na nohu... a stale by sa len pusinkovala a mojkala... je to mile, ale vela pri nej neurobim. Nastastie uz vela sa da robit s nou...

iwuskaaa
11. mar 2010

Hribi, ďakujem za linky, už som to aj pozerala, ale ešte sa musím na to bližšie pozrieť 🙂 .
Dani, som rada, že Ti je aspoň trochu lepšie, musí to byť poriadna bolesť. S Lilly je kto zatiaľ?
Ja som chcela vedieť preto, aby som na ňu natrafila, keď bude vo ZV, mám s ňou iba dobré skúsenosti a rada by som išla na sono k nej 🙂 . Ďakujem 😉
Pepies, tak to Ti verím...hlavné je, že had ide preč 🙂

cuki
11. mar 2010

tessie my sme zrusili dudusku pred 2 tyzdnami, lebo som sa bala, ze bude mat posunute zubky (segra bola s malou u zubarky a ta ju hned odhalila, ze mala dlho dudu) a ze sa jej nezbavime, ked sa nam narodi druhe. Vcera konecne po dvoch tyzdnoch zaspala poobede bez cirkusu a dnes to zopakovala, vecer to nebol problem od zaciatku. Ja som jej tyzden vravela ze dame dudusky havovi, potom som povedala, ze nastal den kedy idu dudy havovi a to nase zavisle dieta to normalne akceptovalo a skoro vobec si dudu nepytalo a nerobilo cirkus, som bola velmi prevelmi prekvapena ako dobre to slo. Cakala som minimalne tyzden drsnych handrovych panakov a nic. Teraz som max spokojna 🙂

Ten dnesny sneh cista hruuuza 😖

cuki
11. mar 2010

jejda baby ja som asi hrozna matka, ked nedokazem svojmu dietatu davat pravidelne ani ten blby vigantol. Ja som za cely luckin zivot minula jedno balenie. Sa hambim, hned si ho dam na stol, a pri ranajkach jej supnem 2 kvapky.

tessie
11. mar 2010

cuki - tak to je dobrá metóda... my tiež chceme dať dudky havovi, alebo ich zahodiť, ale chcem, aby to urobila sama, nech si to pekne aj uvedomí... ale ešte sa mi nezdá taká veľká, že by jej to mohlo poškodiť zúbky. Pozerala som jednu reláciu na Spektre, kde vraveli, že do 6 rokov si zúbky vedia nájsť svoju pozíciu a dovtedy nemá žiadne dieťa v ústach cumeľ. že horšia varianta je, ak dieťa nie je zvyknuté na cumeľ a namiesto toho si cumle prsty, tak od tých sa neodnaučí tak ľahko, lebo ich má stále pri sebe... a to je väčší problém. Pýtala som sa na to aj zubárky a tá mi to potvrdila, vraj na jej synovi to bolo presne tak. Nechcel cumeľ a stále si dával do úst prsty. (a dnes je aj on zubár 😉 )Tak som si povedala, že nech má Sophinka zatiaľ radšej cumeľ ako prsty. A nechcela som jej vziať naraz kojenie aj cumel. Ja som prestala len pred mesiacom kojiť... Tak hádam nepôjdeme do školy s cumľom 😉 😉 😉

basky
11. mar 2010

Tessie, vyskusajte aj pohankove mliecko, je strasne dobre, uz ho pijeme doma vsetci, uz aj moji rodicia si ho kupili, doteraz o nom nevedeli, piju rano a aj do kavy davaju. Mnamko 😉 a velmi zdrave.
Ci uz pohankove, sojove, ovsene, ryzove .... vsetko su ozaj velmi zdrave mliecka ci pre deti alebo dospeleho. A urcite zdravsie ako kravske mlieko. To by som nedavala do troch rokov, sama chemia, kravy uz nie su tak chovane ako kedysi na zelenej travicke.
Dudka je aj nas velky kamarat, ked sme na navsteve, u babky atd, ani si nespomenie, no pred spanim, alebo ked je unaveny, alebo bolia zubky, bez dudky ani na krok. Ukludnila si ma, ja to aj tak kym nevidu posledne stolicky nejdem riesit, ved ho boli cela pusinka a ked dudka pomoze, tak nech si ju da. Nas zubar pritom povedal, ze treba s nou skoncit ci skor, no este to tak necitim, veru lepsie dudka ako palcek v puse.

Cuki, vy ste to veru super zvladli, u nas to urcite nepojde tak hladko, on tu dudko strasne ma rad 😉 Teraz si dava dve, na obe strany, kde idu zubky. A uz niekolko dudiek aj rozkusal, museli sme dokupovat, vzdy ked sli zubky.

pepies
12. mar 2010

ahojte babenky,

Tessie s tou vahou si nic nerob, my ked sme naposledy boli u MUDr., tak nas ani nevazila a merala nas asi raz v zivote, aj to vsetko na nas podnet, absolutne nie som s nasou pediatrickou spokojna, hladame si akurat novu, pretoze ani po 5 dnovom zvracani a hnackach nas neposlala do nemocnice - museli sme si samy vyziadat vymenny listok ..... nas Jakub koncom januara v nemocnici vazil okolo 10kg, meria tak okolo 86 cm, neviem presne...... Ale to bolo v case tej virozy, to mi velmi schudol ..... Ja len pevne verim, ze uz cosi nabral, nemame doma vahu, tak neviem a nechcem sa tym radsej ani stresovat... Ale mohol by mat uz takych cca 11 kg, viac asi nie ......... Stale nam je dobra 86 ..... 🙂

Babenky my mame tiez stale dudku, ked mi maly zacne vykrikovat, ze chce mamu -tjs. dudka, tak mu ju dam, ja viem, ze by som to mala obmedzovat, ale niekedy chcem mat od neho pokoj....... 😢 toto zatial neriesim ....

A ako ste na tom s cikanim do nocnika? ja furt len pocuvam od nasich, ze ja som uz rocna nemala plienky 😝 Ja davam maleho vzdy po spani, pekne sa mi vycika, takze zatial mi chodi na nocnik tak 2 max. 3x za den.

Dani zelame Ti skore uzdravenie, nech si fit 😉

hribikana
12. mar 2010

Ahojte,
tak deturence mi spia, idem sa vyzalovat ... Nina mala vcera teploty, aj dnes nie je v svojej kozi, ale nastastie bez teplot, uz 2. noc sa len prehadzuje a skoro vobec nespinka a Tomas je uplne zahlieneny, vobec nevie dychat noztekom, ho to rusi, nevie spinkat a je z toho unaveny, volala som nasej doktorke, ze co s tym a ona, ze deti, ktore vela grckaju, co je nas pripad a aj cez nos, tak zvykne sa im podrazdit sliznica a su potom zahlienene, poradte, mali ste niektora taky problem? Lebo teraz treba davat na neho non stop pozor, lebo mam pocit, ze niekedy sa ide az zadusit s hlienikmi.
MY uz dudku nastastie nemame (havo - Barny spapal) a Nina ju aj Tomaskovi vidi a nesnazi sa mu ju ani ukradnut ani nic, prvy tyzden som sice videla, ze sa s nou chodila skryt a podudkat si, ale uz ju to uplne preslo. Tvarila soms a, ze nic nevidim a kedze to nemala zakazane, tak to nechala tak 😀

hribikana
12. mar 2010

ahoj pepies, sme prispeli v rovnakom case 🙂
my do nocnika ako kedy, niekedy je cele dni bez plienok, pekne sa pyta a inokedy zas kasle na to 😀 ale nechavam tomu volny priebeh, ked sa vsak pyta, dam jej GAAATKY, ako to ona vyslovuje a ma volnu rit a to sa jej paci, ked sa nepyta je s plienkou a stale chodi, ze au au, ze ju mam dat dole, ale ma smolu, nedam, mi potom ocikava kade chodi 🙂

pepies
12. mar 2010

hribi blahozelame k tej dudke 😉 to je super 🙂

a davas Tomaskovi nejake kvapky do nosa kazdy vecer? my sme davali od narodenia Libenar, lebo maly bol dlho zahlieneny, ked som sa pytala doktorky, hovorila mi, ze to je este z porodu,ze to deti byvaju este dlho zahlienene. Takze myslim, ze sa nemusis o Tomaska bat...... Podla mne je to este z porodu ......

My mame tiez uz tyzden sopliky, ja natieram maleho 2-3x denne tymianovym kremom, je to fantasticka vec, ten tymian mu uvolnuje hlieny z nosa a vsetko mu to tecie von, takze odsavame len minimalne..........
Som citala, ze tymian sa v minulosit oznacoval ako bylina chudobnych 🙂 , ma fantasticke ucinky pri chorobach hornych a dolnych dychacich ciest a inych ochoreniach.
to som mudra 😀

pepies
12. mar 2010

hribi no ty mas teda sikovnicu ... to je super, ze sa pyta..........
ako vidim, chlapci su vo vsetkom asi taki zaostalejsi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre