Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
22. okt 2008

ahojte 🙂

elly, dakujeme...ale fakt sú všetky bába krásne...a pre každú osobitne to jej, samozrejme 🙂

my vlhčené obrúsky nepoužívame, utieram zadoček namočenou plienkou a v pohode, nemali sme zatiaľ žiadne problémy...vodička je prirodzená, nehrozí alergia a cenová výhoda tiežnie je na zahodenie...ale uznávam, že utierky sú praktickejšie, ja musím o toľko viac plienok prať..ale pozdáva sa mi, bammbi, Tvoj nápad s vatou..určite vyskúšame 🙂

dnes sme boli opäť na kontrole klbikov, je to ok, ale jadierka ešte nie sú úplne dovyvíjané, takže ešte jedna kontrola nás čaká..už nemusíme tak prísne baliť naširoko, ale máme poctivo brať vitamín D

majte sa zatiaľ krásne 🙂

sasenkah
22. okt 2008

jankamanikova - dakujem za povzbudenie, vidim, ze mame uplne rovnaky pohlad na vec 😉
Mam nacvicene cestovanie autom s dvoma rozmaznanymi psami /42kg a 3 kg/ a mozem povedat , ze to mi pripadalo narocnejsie 😀

Danulik - skusala som tiez uz asi vsetky znacky obruskov a zakotvila som u Pampers Senzitive. Tie Huggies boli fakt neskutocne mokre a zdalo sa mi, ze z nich citit alkohol.... 😖
Co sa tyka plienok uuuplne najviac som spokojna s Pamperskami Dry Fit, ktore kupujem v Rakusku /zeleny obal, na plienke su oblaciky a na gumicke zvieratka/. To co mi obycajne pampersky prepustili, tak tieto s prehladom zadrzia. A to moja opica vie nalozit iny masaker.... 😀

S vyrazkami problem nemame, ale mali sme potnicky, tak som malej natrela tvaricku Bepantenolom a o 2 dni bola plet ako porcelan. DIKI ANULA ZA TYP !!!!! 😉

vejinka
22. okt 2008

ahojte
my obrusky sice kupene mame ale nepouzili sme zatial ani jedny
svokra mi usila z rotrhanych bavlnenych pyzam par handriciek tak to pouzivam na zadocek..vzdy ked idem prebalovat napustim vodu do takej nadobky lavorika plastoveho horucu vodu a ponorim tam tu handricku kym maleho povyzliekam voda ochladne a handricku len vyzmykam a utrem ritku..potom vyperem handricku v rukach detskym mydlom a dam vysusit...a ked potrebujem znova pouzijem 😉
a zadocek mame krasny zatial klop klop klop 😉

sasenkah
22. okt 2008

vejinka a ako to riesis ked prebalujes mimo domu?

vejinka
22. okt 2008

sasenka no berem handricku zo sebou ak idem do poradne ale zatial sa mi tam este neposral..a na pobyt mimo umyvadla s teplou vodou mam kupene tie obrusky pampers clean and sleep..ci ako to tam je ale zatial nebol dovod ich pouzit

anula
22. okt 2008

Ani my nepouzivame obrusky pravidelne, mam ich v taske ak ideme niekam, kde nie je moznost umyt zadocek vodou. Inak umyvam v umyvadle pod tecucou vodou, ak je tam toho vela 😉 , najprv utriem navlhcenou gazickou.
V nemocnici, ked prebalovali Klaru sestricky, mala nepekny zadocek, lebo ju utierali len obruskami.

Sasenkah, nemas za co. My tiez pouzivame len Pampers.

sasenkah
22. okt 2008

Vejinka ja som s malou stale niekde vonku. Chodime aj na niekolkohodinove prechadzky, takze bezne prebalujem v kaviarnach, resturaciach, nakupnych centrach a tam si to s handrickou velmi predstavit neviem 😅 , preto som sa pytala.

Anula dost dam na tvoje rady a postrehy, vzhladom na tvoju profesiu a aj to kde zijes a pracujes. Tu je to totizto tak, ze 2 doktori ti kludne povedia dva total si protireciace nazory. Tuto skusenost uz mam od tehotestva.
Slak ma z toho ide trafit! 😠

angelina22
22. okt 2008

anuli,,prosim ta porad mi,,ako umyvas malicku v umyvadle,,,my sme sa s bobkom tolko natrapili,,ja neviem ako si ju chytit tak bruskom o predlaktie,,,a raz sme to skusali aj tak ze sedela v umyvadle..ale to sa mi nepozdavalo....,diik

tunylyk
22. okt 2008

dnes sme boli na kontrole u neurologa,všetko ok,pýtal sa či sa usmieva,Kubko sa v tu ranu začal rehliť a komentovať celý náš rozhovor,tak sa lekár veľmi potešil,že keby nemal ten papier z porodnice a prinesiem mu moje dieťa na vyšetrenie,tak mi povie,že nemá dôvod ho sledovať.Som rada 🙂 a v čakárni sme samozrejme pôsobili ako atrakcia,lebo mu bolo dlho,hlad je sviňa,tak som ho nakrmila 😀 my sme skúšali rôzne obrúsky,podarovali nám,malému vyhovujú všetky,nevyhádzal sa,ale mne sa najviac páčili z Nivea,z DM babylove mi vyslovene nevoňajú... inak najlepšia je čistá voda,ale ked máme veľkú pohromu najskôr otriem obrúskami.

katinka0000
22. okt 2008

baby nas malinky sa normalne uz taha na sedenie, ked ho potiahnem za rucicky. ako ste na tom vy?

elly111
22. okt 2008

katinka nas sa pritahoval uz pred dvoma tyzdnami ale odvtedy ziaden pokrok a to iste pri drzani hlavicky ked je na brusku predtym dvihal hlavicku aj otacal zo strany na stranu a teraz nejako zlenivel 🙂

tunylyk
22. okt 2008

Kubka dnes riadne vyobracal neurolog,sme na tom primerane veku,na brušku sa držal statočne,ani nekývol hlavou,iba držal a kukal 😀

jancia
22. okt 2008

sanik ako spominas ten cerveny obal, nasmu malemu sa tiez paci strasne take velke plysove cervene srdce co mame u starkej, vie na nom vzdy oci nechat, ale inak vraj deti rozoznavaju farbu az od 6 mesiacov tak neviem, zeby cervena bola vynimka? Anula nevies ako to je? 😅

tunylyk
22. okt 2008

jancia minule som v nejakom mamičkovskom časopise čítala,že deti vraj rozoznávajú farby skôr,medzi tie prvé patrí práve červená,asi preto tie reakcie 😉

jankamanikova
22. okt 2008

Ahojte! My pouzivane plienky Fixies (urcite ich budem pouzivat do polroika - tak to bolo aj u chlapcov) a potom budeme hladat, co bude malemu vyhovovat. Chcem prejst na Ekoplienky, tak uvidime.
Ale Fixies su super pre male babetka, aspon pre mna. Cistiace obrusky pouzivam len mimo domu a to Babylove (biely obal) z DM. Ak som doma, alebo na navsteve, umyvame zadocek pod teplou tecucou vodou.

Angeli - skus chytit malinku lavou rukou tak, ze ruku das pod brusko - palec pod ramienko, teda akoby si chcela objat prstekom pliecko a ostatne prsty spojene pod hrudnikom. Mala by sa TI mala tak prehnut cez rucku a v pohode umyjes zadocek. Skus a uvidis. My sme v pohode.

No, chalani spia, idem si dat horucu vanu, lebo som grogy. Bola som s detmi na vylete, tak sme sa zmordovali.

jancia
22. okt 2008

tuny tak super, asi si to srdiecko vezmem domov 😵

jankamanikova
22. okt 2008

Dieta vnima farby velmi intenzivne, ved Anula nam urobi prednasku. Ale pozor na cervenu, vyvolava neskor u velmi zivych deti hyperaktivitu. Dobra je modra, vplyva na rozvoj inteligencie ... 😀 .

anape
22. okt 2008

ahojte mamicky,

my tiez pouzivame obrusky, mali sme uz tiez viacere znacky, no najviac sa mi osvedcili pampers a nivea. Ked som bola v porodke,tak tam bola jedna sestricka /cca 45 rokov/, ktora bola odporcom tych obruskov a stale to do nas hustila... kazala nam ritku docistit len detskym olejcekom na vatovom tampone a tie obrusky len vynimocne, napr. na vychadzke, ci u lekara... no zatial s nimi nemam negativne skusenosti, tak pouzivam

a co sa tyka farieb, tak ze vraj babo vnima najprv cervenu, lebo mu to najviac pripomina farbu maternice... pocula som to uz z viacerych stran a najnovsie to povedal jeden docent v nemocnici v KE mojej svagrine, tak asi na tom nieco bude

tunylyk
22. okt 2008

jancia pre tých našich drobcov všetko 🙂

tunylyk
22. okt 2008

anape mňa v nemocnici dorazila jedna staršia sestrička výrokom,že by ste neverili ako malé deti smrdia,ked ich nekúpete každý deň,som na ňu krivo kukla 🙄

anape
22. okt 2008

tunylyk myslis detsku sestricku?

tunylyk
22. okt 2008

hej detskú sestričku,tá mi ako jediná riadne liezla na nervy,ale to sme už boli na nedonoseneckom,no oni sa tam vraj nejak striedajú,aspoň mi to jedna z nich povedala.

anape
22. okt 2008

tak tu nebudem poznat, lebo ja som prisla do styku len s jednou starsou a ta sice bola dost razna,ale voci babatkam mila, tak neverim, zeby to vyslo z nej...ale musela to byt riadna krepa

lalunna
22. okt 2008

elly, patrik meria 62cm

danulik my biele z DM, neexperimentujem, vyhovuju nam od narodenia a niekedy ako bammbi - len vlhcenym odlicovacim tamponom

bammbi, olivovy olej z lekarne pouzivam na cele telo aj tvaricku
a patrika kojim ako on chce, v noci vobec, dokaze spat aj 9 hodin bez prestavky a cez den niekedy aj kazdu hodinu, hodinu a pol, niekedy za styri hodiny, je to ako kedy... a dlzka cca do 10 minut

tunylyk
22. okt 2008

to veru bola 😝 maleho som kojila a dokrmovala odsatým mliečkom,ktore mi prihrievali a raz počas jej nočnej som si dovolila vyrušiť ju pri telefonovaní,panečku ta to bolo... Všetky ostatne mi paradoxne to mliečko doniesli same,je tam aj veľmi zlatá pani primárka

lalunna
22. okt 2008

katinka, aj ja s patrikom tak cvicim, ze si sada, a uz mu to docela ide a dobre si tak zvykne odgrgnut 🙂 jak stary chlap pri pive 😀

jani, pekne nove foto, mne sa zda ze tomi je velmi fotogenicky, on je strasne zlaty na tych fotkach 😅

jancia
22. okt 2008

lalu dikes, no po mne to nema, tu fotogenicnost 😝

danulik
22. okt 2008

dik kocky, tie nivea sme este neskusali, uz som ich aj chcela kupit, ale v tescu ich nemaju, tak musim pozriet niekde inde..

kati - natierala som ju 3 dni a potom iba obcas nejaku vyrazku.. teraz cez vikend (asi.. neviem presne kedy) som jej zase natrela celu tvaricku a aj krk a odvtedy je to ok, tak dufam, ze to vydrzi..

katinka0000
22. okt 2008

tunylyk: ja sa snazim mojho nica kupat kazdy druhy den a teda este som nespozorovala, ze by smrdel. 🙄
vzdy ked pridu kamosky pozriet, ktore nemaju este deti, tak ho ovoniavaju a zasnu nad tym, ako nadherne vonia. to bola asi nejaka krava, co to povedala.

lalu: ale on mi uz normalne vydrzi sediet aj na nohach. a ked ho chcem polozit, tak sa roznervaci ako maly diabol.

danulik: jedna baba mi pisala, ze aj jej drobcek sa vyhodil a ze brutalne. ona vraj s tym nic nerobila a do mesiaca mal tvaricku krasnu. ze to sa babatka cistia od nejakych hormonov. ze by to malo byt od narodenia, ale vraj jej sa vyhadzal tiez ako 2-mesacny. toto mi uz hovorila aj jedna baba, co bola so mnou na izbe v nemocnici. tiez mala malinka vyrazky a doktorka jej toto povedala. tak ja uz fakt neviem.

katuska.
23. okt 2008

kati, nas maly sa tiez vyhadzal a dr. povedala, ze to sa cisti.. a do dvoch troch tyzdnov mu to zmizlo a nic som s tym nerobila len umyvala prevarenou vodou. raz som mu dala obycajny detsky puder na to, ale myslim, ze to nemalo az taky ucinok, ze by mu to z jednej davky pomohlo..

pol siedmej a marek sa stihol uz 2x pokakat.. prvy raz to bol riadny priekak 😀 vecicky uz preprate.. dnes ideme na plucne kvoli tomu ramienku a chcem sa spytat aj na to, ze je vkuse zahlieneny.. ze co s tym. a ma aj tu hlienovitu stolicku, tak hadam to nebude nic zle..

a vcera nam prisla vaha, ktoru som objednala kvoli tomu mojmu chabemu kojeniu a super.. vcera na vecer vycuckal okolo 150ml, dnes nadranom tiez, tak fajn.. uvidime ako to pojde cez den

a objednala som si aj odsavacku na sopliky elektricku na baterky.. vyzera celkom dobra, este sme neskusali, lebo on ma tie hlieny akoby niekde v krku az.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre