Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
4. sep 2008

neviem, ci to nebude ten reflux, co spominala jankamanikova.

bibianna
4. sep 2008

oraja, som na tom podobne, mliečka je stále menej a menej. Ledva vytiahnem 20 ml každé tri hodinky a to môj papkoš včera vytiahol až 120 ml nutrilonu naraz.

jamaica77
4. sep 2008

KATINKA - aj ja som ti prave chcela napisat ze to vizera na reflux - nasa zase nezvracia, sem-tam jej len vytecie trosilinka mliecka z ustociek ked sa obzerie, ze ledva fuci, ale mi mame slaby reflux (palenie zahy) takze bereieme na to syrup 2x denne, plus si mam davat pozor na jedlo lebo sa jej tvori vela kyseliny chudinke a preto ma zahu takze uz skoro nic nejem. Skus vysadit mliecne vyrobky (to bolo prve co mi povedal pediater - ja pritom nejem a nepijem nic mliecne lebo nemam rada mlieko ale hned na to prve poukazal - mlieko, smotana, syry, jogurty... a potom sa pytal hned na zeleninu aku konzumujem - samo ze hned ze ci jej karfiol, brokolocicu, strukoviny ja som povedala ze nie, ale ze paradajku si davam do salatu - takze u nas bol asi problem paradajka , plus nemam nic paradajkove jest, ziadne omacky, ziadna pizza 😢 no a do tretice sa ma opytal este ze ci konzumujem cokoladu a orechy 😅 no a ja cokoladku si maly kusok davam odkedy sa mala narodila, mam akusi chut na sladke, tak dufam ze som ti troska poradila, ja si myslim ze u teba asi je problem s mliecnymi vyrobkami , skus ich vysadit na 3 dni a uvidis ci to bude pokracovat ak nie, tak skus pomalicky prejst po jednom pridavani denne aby si zistila ze z coho to bolo

angelina - poslala som ti IP olhladom toho dusenia pri kojeni

adrina
4. sep 2008

ahoj maminky..tami vitaj doma..krásna rodinka,malá je kočanda.... 😉 😉
glia...malý pribral za 4tt,čo nás pustili z nemocky kilečko...pohodička,pritom len tri dni stiahne 120ml mliečka,aj to nie vždy..predtým len 90ml...je mi ľúto,že sa ti zapalila jazva,mne sa zahojila krásne..dokonca aj tá po vývode...už mal len veľkú škaredú chrastu...
náš damčo mal opäť bolesti bruška..bože..stáva sa to pravidlom..hodinka zúfalstva..len kvičí,vypína sa, bruško ako kameň...a prdíky nikde..masírujeme,cvičíme, dám ho na bruško, dnes bol doma aj mangel,tak sme mu prikladali teplé plienky...potom naraz uvoľní,začne prdkať a vykaká sa...pritom mu dávam kvapky, aj feniklový čajik, celý deň poprdkáva a potom naraz také seknutie...potom chudáčisko zaspí od únavy a vyčerpania..spinká v kuse od 14-tej,budí sa len na papkanie, vykupkaný zaspal pri papkaní a spiná aj celú noc...tak neviem,čo to spôsobuje..pri starších chalanoch sme takéto ťažkosti nemali...dúfam,že sa to čím skor upraví...
kati a čo sa týka grgania..tak to sa nám stáva tiež....grgá v polhodinkových intervaloch niekedy, aj mliečko vypustí...a aj sa občas pogrcká...ale ke´d je mliečko zrazené/to vygrckané/,tak vraj je prepaný a sedelo mu to v brušku..potom spí ako dudok...a ke´d nahodou mliečko prehltne..tak čikutkáme

tessie
4. sep 2008

ahojte mamuľky aj krásne augustové bábätká, tak ja som až dnes zistila, že máme novú tému 🙂 to asi preto, že už nestíham sem chodiť tak často 🙂

jamaica-aj naša malá je stále nekludná a tie príznaky, čo si písala, tak sa mi zdá, že sú ako naše. Aj naša malá za zadrháva na jedle, hocikedy sa vytrhne z cicika a začne plakať, ako keby zjedla niečo zlé... a stále ako keby niečo prežúvala... mala som pocit, že sa jej mliečko vracia do pusy, ale ona ho nevygrcne, len sa zamračí... tak neviem. Dávame ten Sab Simplex, ale rozmýšľam, že ho od zajtra vysadím a dám Espumisan a Babycalm.

Baby, prosím vás, čo jedávate??? Ja mám pocit, že nejem skoro nič, malá sa nám vyhádzala na tváričke riadne... už to má od pondelka a stále jej to nezmizlo. Už sa vám to stalo niekomu? Včera na očkovaní na Kramároch nám povedali, že to vyzerá, že sú to "potravinové vyrážky" (v nedeľu som si dala mojito s limetkami - tak asi som to pokašlala), no neviem kedy zmiznú a či to mám nechať tak, alebo niečím natierať... Ak máte niekto skúsenosti, dajte mi prosím vedieť.

Dobrú nôcku a dakujem za rady...

klaudinka21
5. sep 2008

ahoojte no co danulik sa este neozvala???

danulik
5. sep 2008

ahojte 🙂 uz sme doma, vcera nas spustili.. idem rychlo pridat aspon zo dve fotky 😉

tessie
5. sep 2008

Ahoj Dani, vitaj doma... Malá je rozkošná 🙂

aktak
autor
5. sep 2008

danulik gratulujem 😵

ja si nedavam pozor na nic 😅 pri Adamkovi som si davala lebo ho brusko bolelo, ale Adelku neboli vobec takze jem normalne, ona kaka aj 7 krat denne

katuska.
5. sep 2008

glia - mne sa jazva zacala zrastat az dva mesiace po operacii.. a ked mi zacala hnisat doktor mi nic specialne nedaval, ze netreba... stale som to len cistila a pouzivala tu vodicku betadine.. zdalo sa mi, ze to hojenie je nekonecne, ale potom to pomaly prislo... ked mi to zacalo hnisat, tak ma to nebolelo, takze neviem, co s tym mozes mat.. ine je asi ked sa to zapali a ine ked to hnisa.. mne to hnisalo.. drzim palce, az ti to rychlo prejde.. ja som si to niekedy nasviecovala aj biotronovou lampou..

madi - nechala som otvoreneho MK a rano si manzel precital tvoj prispevok a 😕 😕 nechapal ako moze babatko spat celu noc 🙂 nas je od stvrtej hore az do 10 - 11.00hod.. potom pospi tak 3hod.. vela tomu spaniu neda, ale aspon si ho uzijem 😉 .. aj susedia 😀

tess - nasmu marekovi sa tiez vyhadzali vyrazticky na lickach a trochu aj na briadke.. myslela som si, ze som nieco pojedla, ale ked som bola u dr., tak mi povedala, ze je to normalne, ze to sa cisti, ze to zmizne samo.. aj malicky basky to mal a im dala dr. nejaku masticku, ale ze len pomaly to mizlo.. my to mame asi tyzden, mozno viac.. neviem, ale uz mu ubudaju.. predtym boli take skarede cervene.. uz je to lepsie 🙂

tami - ty si to zobrala nejako zhurta.. to si mala dobry porod a natrafit na dobru PA je stastie asi.. 🙂 malicka je zlata 😵 😵

dani - vitaj 😉 v tabulke su vsetci? idem popridavat fotky, kym sa marek nezobudi, lebo nie je zrovna spachtos.. len na prsniku zaspava 🙂

katinka0000
5. sep 2008

jamaica: no ja praveze jem vela mliecneho, lebo mi aj po porode opuchali nohy, tak mi doktor povedal, ze musim jest mliecne vyrobky. takze to asi vyhodim.

no a samozrejme aj cokolady vela pojem, lebo milujem sladke aj orechy a aj paradajky. boze a to co mam uz jest???

adri: aj u nas je to tak s tym brusko aj s tym grganim.

danulik ahoj: mala je nadherna!!!

danulik
5. sep 2008

dakujeme 🙂 😉 pridam aj viac fotiek, ale vybil sa mi fotak, tak nabijam baterky..
malicka teraz spinka tu pri mne v kociku 🙂 a ja idem nieco spapat, este som dnes nejedla..

dufam, ze sme uz kompletni.. gratulujem vsetkym 🙂

katuska - neviem, nejako som stratila prehlad.. musim vas najskor docitat a potom dorobim tabulku..

mhviezdicka
5. sep 2008

ahojte,
tak som si konecne nasla chvilku cas, aby som vas tu prisla aspon pozdravit a podakovat sa gratulacie 😵
domov nas pustili len predvcerom - malicka bola ok, len mamina sa akosi nevedela dat dokopy 😖 maternica bola leniva a nechelo sa jej stiahnut do takej velkosti, aby bol doky spokojny.
no ale uz sme doma a konecne si mozeme aj s drahym vychutnavat ten pocit byt maminou a ocinom 😵

co sa tyka porodu, videla som, ze drahy pisal, ze som sa trosku potrapila ... no, aby som to vysvetlila. zacalo to tak ako pisal moj manzel - praskla voda, nie vela, ale pre istotu sme isli hned do nemocky. ked sme prisli na porodnicu doky zhodnotil ze som na 4cm otvorena ale nepacilo sa mu, ze nemam kontrakcie. tak mi trosku "prstami pomohol" pustit viac plodovej vody, aby sa spustili kontrakcie. tie sa zacali spusatat dost pomaly a dost bolestivo, tak som po konzultacii s dokym suhlasila, ze si dam epidural a on mi do toho "primiesa" oxytocin, aby sme to trosku nastartovali. dostala som 2 davky epi, ta ucinkovala este aj pri druhej obe porodnej, ale naprik tomu som tlaky na konecnik citila. celu prvu dobu porodnu som zvladala podla mna uplne v pohode a to hlavne vdaka super doktorovi a mojmu muzikovi, skoro celu som ju prehopsala na fit lopte (uzasne mi to pomahalo). problem prisiel s tlakmi na konecnik. asi som chytila trosku paniku,alebo co, lebo som raz nevedela spravne zacat dychat, potom som este zacula, ze malicka ma asi omotanu snuru okolo krku a ze doky mi ide pomoct nastrihom, aby sme jej pomohli von, no ale ja v strese z toho, ze ako blbo tlacim a malickej tym ublizujem, zatlacila som skor ako stihol nastrihnut, takze asi viete aky to malo zaver... sedim si teraz na kolese a je mi "uz celkom fajn" 😝
v kazdom pripade to vsak stalo za to, lebo malicka je pokladik - maly anjelik, na ktoreho sa nevieme vynadivat 😵
ked bude trosku viac casu tak si vas skusim zbezne precitat, co mate nove a pridam aj nejake foto, len teraz ma kartu s fotkami manzel v praci a zistila som, ze ich este nestihol dat do PC.

katuska.
5. sep 2008

dani, maly je uz hore.. idem ho nakrmit. dufam, ze este dnes stihnem tie fotky... sak uz vies ako to chodi 😉 🙂

tessie
5. sep 2008

jéééj, ahoj hviezdi, už som čakala, kedy sa prihlásiš 🙂 užívate si to??? Je to krásny pocit, že?

k tým vyrážkam - volala som akurát doktorke, lebo malá ich už má od pondelka a v stredu na Kramároch nám povedali, že to je potravinového charakterku, tak to asi nebude to čistenie pleti. Už som dnes nevydržala a volala som detskej, že čo jej na to môžem dať a povedala mi, že Holtov krém - 2xdenne natierať a umývať repíkom. Tak aby ste vedeli, keby sa to stane aj vám. Nemám jesť nič červené - t.j. paradajky, maliny, jahody, jogurty (jahodové, malinové) To vraj deťom škodí. Tak to máte pre info, aby ste sa vyvarovali takej tváričky, ako máme my teraz ☹

glia
5. sep 2008

ahojte kocky...tak my sa prave zobudzame do noveho dna...dnes sme spinkali od 24:00 do 7:00 a po papani od 8:30 spinka este stale...kazdu chvilu sa zobudime a pojdeme papat...som rada, ze pokladik takto spinka, lebo ja mam dost, ked ho mam na rukach pocas kojenia a na odgrgnutie a potom na naslednu stikutku...ta moja jazva ma neskutocne boli...vcera som si aj riadne poplakala, ked mi ju manzel vecer cistil...este prebehne samoliecba cez vikend a ked to bude v rovnakom stave, skusim zasa doktorov... 😖 je to na figu, lebo uz by som aj isla k nasim, aby si videli vnucika, ale musime pockat na vyliecenie... 😢 rodicia maju uz dost rokov a obaja zdravotne problemy, tak sa im neda pricestovat k nam...

glia
5. sep 2008

ahoj tessie, tie potravinove reakcie su ozaj des...my problemy zatial nemame, maly sa vysypal raz, ked som sa zabudla a dala som si tatarku...inac si davam pozor, ale coko si neodopriem a oriesky jem na kvanta...my mame na tvaricke akura tie cistiace vyrazky...bolo too moc po 2tt, ale teraz uz su len ojedinele a ie take brutalne ako vtedy...to mal tvaricku ako maly pubertiak...

basky
5. sep 2008

Ahojte,
Tessie, k tym vyrazkam na tvari - ten krem, co nam dala dokiny nam len uskodil - Aderma. Tak sme ho v pondelok vysadili, lebo nam licka zacali ako keby mokvat, porobili sa chrasticky, no hrozne to mal. Vcera sme mali poradnu, tak dovtedy som mu to cistila repikom aj 4x denne, to ma len tak napadlo, nakolko som ja repikovala po porode 2 tyzdne. A krasne sa to stiahlo, vysusilo. No repik je predsa len zazrak prirody 😉
Vcera na kontrole nam dala lekarka Holtov krem. Tak sme mu licka vecer vycistlili zase repikom a natreli Holtovym kremom. A mozem povedat, ze mame zlepsenie o 100%, krasne mu to vybledlo /mal to cervene riadne/, stiahlo sa a mam pocti, ze to ustupuje az moc rychlo.
Ale pre istotu nas poslala koznej, nech sa na to pozrie. Aj ked povedala, ze do 3 mesiacov sa babatka cistia a tieto vyrazky riesila snad kazda kamoska na babatku.

Glia, moc ti drzim palceky, nech sa rana rychlo zahoji, viem si prestavit, ake to musi byt hrozne bolestive a na nervy. Repikujes dost?

Adri, my sme mali standartne rano 😀 Uz si zvykam. Koliky mame rano 😉 Ale uz sme to dnes zmakli rychlo, aj spinkat stihol do dalsieho jedenia. Cvicenie, masaz, rurka a bolo.

lalunna
5. sep 2008

ahooooj dani, hviezdi, vitajte spat 🙂

ja k tomu jedlu, ja vynechavam zatial len nafukujuce potraviny a na mile sa stranim cesnaku a cibule, vsetko ostatne ako coko, paradajky, maliny, mlecne vyrobky jem, dokonca sem tam pijem aj bublinkove a dam si aj male pivo - strasne mi ide na chut teraz 😎

adrina
5. sep 2008

basky..čaves..aj u nás bola klasika...ale dnes to nemalo až taký hororový priebeh...ale ešte od rána som v pyžame..teraz sa mi konečne podarilo od rána vyvesiť prádlo a už hodinku sa ho snažim udržať v spánku...v kuse sa budí....a to je hore od pol štvrtej..pána...som maximálne unavená a naša domácnosť vyzerá hrozne..mangel síce pomáha..ale je to len chlap... 😉 😉 😉 ..idem sa konečne umyť,prezliecť a aspoň postele spratať...
hviezdi..i danulik vitajte doma aj s princezničkami... 😵 😵 😵

angelina22
5. sep 2008

ahojte dani aj hviezdi, danulik ,maličká je zlatunká....moja teraz zaspala tak idem do mesta si povybavovat co treba,,,,ostane doma s mojou mamkou, ktora konecne dosla domov z rakuska,,,
ozaj poviete mi co vlastne jete ked toto nemozeme, tamto nemožeme 😒 , ja jem hlavne mliecne výrobky, moc mi chutia,,a ak aj to vysadím, nebudem jest asi nic...... 😖
adri vydrž to,,,,, 😅

katuska.
5. sep 2008

adri - ..ale je to len chlap" to si vystihla 😉 stale som rozmyslala nad tym, ze co som nespokojna, sak ten moj manzelik sa naozaj snazi.. ale je to len chlap 🙂 my sme mali kolikove poobedie.. ale asi len pol hodinku.. potom to nejako preslo aj ked som ziadne zvuky nepocula 😕

my sme od porodu bez pomocnika.. ani mama ani svokra ani nik.. manzel bol doma, ale to viete.. ten nenavari, nepoperie, nepozehli... tak som na seba pysna 🤐 lebo som aj varila.. chcem si co najkor zvyknut na normalny rezim, ale nejde to tak rychlo.... 😔

angeli - ja by som tu tiez mala rada svoju mamu, ale nejde to, tak sa snazime prve mesiece nejako prebojovat a snad to bude potom o to lahsie si zvykat na iny rezim....

tamita
5. sep 2008

Ahoj 😅
My zatiaľ koliky nemáme -klop-klop,ale o nevhodnosti niektorých potravín sme sa už včera presvedčili.Večer som neodolala a zobla som si z franc.zemiakov 😖 ,Nie veľa a to som ešte cibuľu povyberala,no boli jemne pikant. Asi hodinu po kojení začala Leuška jačať o dušu,najradšej by som si jednu strelila !!! Bruško mala tvrdé,kopkala nožkami,tak som jej ho pomasírovala jemnúčko proti smeru hod.ručičiek mastičkou na koliky Pupík,potom som ju dala na plece a nosila asi 20min.,riadne sa vyprdkala a zalomilo ju...potom spalo chudiatko 4,5hod.až do rána... Hodila som pár fotiek 🙂

jamaica77
5. sep 2008

Tessie - k tym priznakom ako ma moja - to su cisto priznaky na reflux - zajdi ku doktorovi a povedz mu o tom, je to strasne neprijemne pre babetka ked to maju (hlavne to palenie zahy) - predpisu ti syrup ako nam (chuti to ako tums tabletky na palenie zahy pre dospelych) uziva sa to 2krat denne a fakt zabera, nasa uz je ovela pokojnejsia a uz to odgrgavanie az tak hrozne nepreziva a nereve pri tom.... 😵

glia
5. sep 2008

tami, brusko sa ma masirovat po smere, alebo proti smeru hodinovych ruciciek...ja viem, ze v smere...tak mi aj v porodnici hovorili... 😕 len aby som bola v obraze...mne to teraz znovu povedali pri prvom kupani v porodke a ze nikdy nie proti smeru...tak ozaj neviem...

bibianna
5. sep 2008

Glia, čo ja viem tak v smere.

bibianna
5. sep 2008

Vitaj Danulik.
Danulik , alebo Katuška, pridajte aj fotku môjho Maťka ak budete mať čas.

kape
5. sep 2008

Hviezdi a Danulik vitajte doma s malickymi.

Nakoniec sme to celkom pekne postihali, augustovky 🙂

My sme dnes boli v poradni, mame presne tri tyzdne 5 050 g a 52 cm, taky maly tucko je nas Samko 🙂
Pani doktorka nas pochvalila, vraj sme prekrocili aj tyzdennu max. hranicu priberania 🙂 no co uz ked maly je prisaty kazde dve hodinky na mne .

Minulu noc, som si ani nevsimla, ze uz sme po dalsi krat hore, stale som bola v tom ze pokracujeme v predoslom kojeni, tak ked maly zareval sme sa prebrali a ze nech spinka, a on stale len rev a rev ja som uz nastupovala akoze doodsavat prsia kvoli tej mastitide a zdali sa mi nejake plne a maly len rev a rev, tak sa pytam manzela ci sme mu vobec dali papat púri tomto kojeni 😀 no samozrejme ze nie, sme mi ale rodicia.

Inac 😢 to teplo mi uz trosku lezie na nervy, lebo maly sa chudak vzdy tak vonku, alebo v autosedacke spoti, vzdy davam ciapocku, lebo zas tu v Petrzalke a hlavne pri nas pekne pofukne a potom ked prideme domov ma mokru hlavicku, ani tak a ani onak nie je dobre 😠

Ja som Vas tu tak citala, to ked Vase babatka bolia bruska tak placu v kuse aj nejakych 10 minut? Lebo podla toho co pisete tak my sa tomu asi zatioal uspesne vyhybame, maly si ajpocas papania tak prdi do plienky a teda je poriadne cistotny, ak je napapany a zacne plakat , tak vacsinou je pokakany a chce prebalit.

A akopisala tessie, ked je hladny, tak to akoby sme ho drali z koze, minule bol s nim manzel sam vonku, tak povedal, ze bez maminho mliecka uz nejde,lebo povestnych 5 minut chybalo aby prisli domov a maly reval akoby ho dral z koze 😀

Chcem sa spytat, davate uz niekto aj vodicku babatkam proti smadu v tychto tepltotach, anm dnes povedala doktorka, ze mame davat, no velmi sa mu to nepacilo a nakoniec sme skoncili pri mliecku.

A este mam otazocku, kychaju aj Vase babatka, nas tak aspon 3 x za den si kychne. A kedy ste zacali babatka davat lezkat na bruska, my sme uz na par minut skusali, hlavne ked sa mu cka, aby sa nasrnadil a trosku zacal plakat, vtedy ho stikutka prejde, a on si uz dviha aj hlavku tak na pol az minutu.

Len tie intervaly medzi papanim si akosi nechce velmi predlzit, potvorka mala a o tom uz ako pisala Madi, tak to naozaj mozem len snivat.

Aktak podarilo sa Ti zistit ako je tos tou MHD v BA?

tamita
5. sep 2008

Som z toho normálne jeleň-z toho masírovania bruška..-tiež som si vždy myslela,že v smere a keď som kupovala v lekárni tú mastičku Pupík,tak mi magistra prizvukovala,že na koliku v protismere hod. ručičiek. No tiež sa mohla seknúť,tak asi to budem musieť ešte niekde naštudovať,buď na nete,alebo niekde v knihe..

madi
5. sep 2008

ahojte maminy...
my sme sa tiez vyhadzali na tvaricke a natrela som ho s Niveou baby Nutri Sensitive SOS krem...zabralo hned...super to je... a vyhadzali sme sa asi z papania....lebo mame aj tie cistiace vyrazky, ale tie su na tele a toto bolo na tvaricke....

kape... aj my kychame, aj castejsie ako 3x - neriesim....studene rucky nema ani nostek, tak to je asi iba take.....okej

a s tym spanim...hm..normalne mam obavy ci je to okej...vcera sa mi zacalo stracat mlieko (taky mam pocit) - mam uplne volne prsia, nie su tvrde ani nebolia...maly sice taha, aj mu ide, ale mam pocit, ze malo...tak som dnes nabehla do lekarne na cajiky a homeopatika...a pre istotu som kupila aj jedno mensie balenie nutrilonu...keby bolo treba ☹ 😢 ☹
ale..mama odisla domov a nas caka vikend iba my - s tatikom a simonkom....tak verim ze aj psychika sa zlepsi a tak...snad...drzte palce...alebo dajte tipy co na zvysenie tvorby mliecka....

a inak - uz neklobucikujeme...chvalabohu....je to pohodlnejsie bez klobucikov (museli sme klobucikovat lebo sa maly nevedel prisat - take som mala big cici...no... a teraz su mini 😖 😢 fnuk

mama mi vravela, ze musim mat mlieko, lebo kebyze sa nenaje, tak mi nespinka tolko.....hm? co vy na to? vcera som sa snazila odstriekat....tak z oboch prsnikov vyslo asi 3 ml dokopy.... fnuuuuk....chytila ma depka z toho mnozstva....

a este pocuvajte...vy davate babatkam kvapky Vigantol? nejaky A a D vitamin? kolko to treba kvapkat? ako casto? lebo mne doki povedal, ze to treba...a ja som tie kvapky "zdedila" po krstnati...tak mi uz potom nevysvetloval ze kolko kedy a tak....tak som teraz salena z toho...kvapky mame doma a neviem ako ich davat... pomoooc

vitam maminky doma, princeznicky su kraasnuckeeee 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre