Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

ellka
15. dec 2008

jej ja so si zle precitala nick...to bola elly

tamita
15. dec 2008

Ellka - viem,že ty nepredávaš,ale Elly111 áno. 😉

tamita
15. dec 2008

🙂 😵

katuska.
15. dec 2008

no baby, nejako ste sa rozpisali posledne dni.. chcem sa spytat.. vcera som dostala mrchu prvy krat po porode.. a to riadnu teda.. 😒 bolesti ani nie, ale leje sa zo mna, jak keby som ju rok nemala.. ale o to nejde.. chcem sa spytat, tie, co ste to uz dostali a kojite, ci ste nebadali na drobcoch nejaku zmenu, lebo marek je od vcera taky nekludny, placlivy... neviem, ci je to tym alebo nieco ine... a zajtra sme mali ist na plavanie.. strasne som sa tesila, ale nejdem.. pre istotu. nechcem si davat tampon

a este jedna vec, davate malym poctivo kazdy den vit D? ja niekedy zabudnem 🤐 😒

elly111
15. dec 2008

tami drzim velmi palce aby si vydrzala 🙂 ,aj ked to musi byt namahave ale podstatne je ze ma princezna to najlepsie mliecko 😉
no je to tak ze nasho obrika uz hojdacka neutiahne 😀 , baterie su vybite po 2 dnoch, ano je do 9kg, jemu uz vela do nich nechyba 😝
preto sme uz nechceli nutrilon lebo ho na zasytenie potreboval velmi vela, nedokazali sme sa zmestit do tej doporucenej davky, pytal kazde dve hodiny jest, ved uz som to tu niekde pisala, ze nutrilon volaju hladove mleko, no a este ho z neho aj zapekalo, teraz davame hipp probioticke, v podode sa zmestime do dennej davky a pravidelne kakame 🙂
katuska ja som mala mrchu uz dvakrat a hroza aj v noci som behala len medzi wc a sprchou, aj pri druhej zo mna tak valilo, potom som bola u doktorky a ona ze to je ok ze to su este rozhadzane hormony, ze podstatne je aby prichadzala pravidelne 😝
vit. D davam kazdy den, aj ked aj na to su rozne nazory

slaviq81
15. dec 2008

Katuska, ja som uz dostala druhu mrchu, s 10 dnovym omeskanim 😝 . Nezda sa mi ze by to malo nejaky vplyv na Laru, skor sa mi zdala nekludna tak den dva pred mrchou. Ale mozno to nesuviselo nijako s mrchou. Ten vitamin D, to je ten Vigantol? No ked ho nemam na ociach tak ma ani nenapadne 😝 Tiez jej ho zabudnem dat aspon 2 krat do tyzdna 😀

nesca
15. dec 2008

Katuska,

viackrát som čítala, že ked máš mrchu, tak chuť mlieka sa mení a že im toľko nechutí, tak može byť . . . Aj ja som dostala teraz v decembri 1. krát, ale naše kojenie je vždy také čudné, tak nevidím zmenu. On papá vždy veľmi krátko asi 5 - max. 10 minút z jedného prsníka a potom už druhý väčšinou nechce a niekedy na tom vydrží 3 hodiny a niekedy nie. Ale napr. od 19:00 na tom smiešnom kojení vydrží do polnoci alebo do 1:00. Tak ja neviem, ale ja blbá som tiež psychicky zlyhala, že aby dieťa nebolo hladné, tak niekedy ked sa mi to zdá super krátke kojenie, tak šup mu 100 vku nutrilonu, niekedy vypije 50 z toho a niekedy aj celú 100. Ale nedávam mu to každý den, tak neviem či to vôbec potrebuje . . . A potom sa ešte zvyknem zaťažovať svojimi prsiami, zväčša sa mi zdajú také prázdne, ale dieťa priberá, tak ja neviem a to už mám druhé dieťa. Pri prvom som takéto veci vôbec neriešila, proste som mu dala a bolo. Ale on zase vždy vydržal aspon tie tri hodiny.

A vám ako dlho cucajú z jedného prska? a vždy aj z druhého.

nesca
15. dec 2008

A Vigantol mu zabudem dať tak 2 dni z týždna. Ale napr. nám v nemocnici povedali, že už len 1 kv. lebo že už má veľmi uzavretú fontanelu. No a na ortopédii že tri, tak budeme dávať asi stred 2.
A mrcha tiež hotový vodovod, ale bolo to tak aj pri prvom a potom som to už stále mávala také silné, ale zase oveľa kratšie ako pred tehu, také 3-4 dni. Tak mi to vlastne viac vyhovuje.

vejinka
15. dec 2008

necsa vobec by som ho nedokrmovala ...ak ti v pohode vydrzi v noci spinkat tie tri hodiny..nutrilon je zbytocny a navyse zatazuje travenie ...ak ti pribera nutrilon je zbytocny..o prsiach viem svoje tiez sa mi zdaju prazdne ale maly cicaaa takze tak vzdy je tolko kolko potrebuje..to iste plati pre teba nezatazuj sa s tym lebo prides o mliecko...stres je doslova zabijak laktacie

mne maly cez den papa aj pol hodinu zatial co v noci len 5-10 minut...je to normalne takze sa ukludni a skus mu par dni ponukat prsnik castejsie hlavne v noci 😉

vejinka
15. dec 2008

my davame vigantol dve kvapky kazdy den

nesca
15. dec 2008

Veji,
Akože hlavne v noci, ved nebudem ho budiť nie? Dám mu okolo 12:00 až 1:00 a potom zhruba o tie tri hodiny nikdy to nie je skôr, teda v noci ale cez den sa mi zdá hladnejší. Koľkokrát som už utekala domov z prechádzky po hodine, alebo hodine aj pol lebo cucal čaj ako divý a plakááááááááááál. Tak som mu začala pred prechádzkou dávať po mojom kojení ešte ten Nutroš apotom vydržal v koči vyše 3 hodín. Ale ak sa mi zdá, že dosť dlho cucá tak mu ho nedám. Už takto fungujeme dosť dlho a zatial sme všeho všudy zjedli asi max. 800g Nutrilonu 😒 .
No kdežeby sme sa my kojili pol hodinu 😅 😅 😅 .

vejinka
15. dec 2008

no kazde dieta je ine..to berem 😉

lalunna
15. dec 2008

ahojte,
co sa tyka darcekov malemu som zatial kupila svedske rozpravky o carodejnikovom klobuku 😀 sice v predstihu, lebo neviem kedy mu to zacnem citat, ale ja som zatazena na svedskych autorov aj filmy a tak, tak som neodolala a kupila
muzovi kupim tiez knizky o vesmire a kapsicku z treksportu co sa dava na opasok

kape, ten link cosi poslala do albumu na konika s dietatkom, je krasny, aj konik aj to chlapca

patrik dnes 1.krat spal v novej postielke, mal stres pri zaspavani, nakoniec som mu tam dala moj paplon a tricko co som cely den nosila pod hlavu namiesto plienky 😀 a stastne zaspinkal, rano sme ho nasli na uplne druhom konci, krizom, nohy prestrcene cez tie palicky 😀

oraia
15. dec 2008

elly111 .....jej dlhsie som tu nebola a pytala si sa na temu diplomky.... tak ta moja znie "Klinicke metody a laboratorne postupy pri spracovani materialu pri ochoreniach respiracneho systemu. Indukcia sputa pri Asthma bronchiale. " ... 😅 😅 😅 ...je to skratka hruuuuza

sanik
15. dec 2008

katuska, co sa tyka tvojho mliecka a toho menzesu podla mna ma to suvis. ked som bola minule u lekarky na poradni, tak vysvetlovala tam jednej holke, ked jej babatko nechcelo jej mliecko a maly bol velmi placlivy, tak sa pytala ci nema kramy a ona ze ano. tak povedala ze to bude tym, vtedy sa akoby menilo mliecko, je ine chutovo. niektore babatka su na to citlivejsie, ine to ani nepostrehnu.

mimabb
15. dec 2008

hani: som sa nasmiala 😀 😀 😀
nestiham prispievat a od januara to bude este horsie...

tami: mne nerobi problem dat papat eliske kazde 3 hodiny, aj v noci... len mam pocit, ze ju to mliecko nezasyti... a nechcem ju prekrmovat

slaviq: oni su vsetky take krasnucne, ze nie je problem,aby sa podobali 🙂 😉

nesca
16. dec 2008

Baby to čo dnes robíte? Ked tu nikoho nie je . . .
Aj u vás je také hnusné počasie, bojím sa ísť aj na prechádzku, lebo neviem kde máme igelit a tomu daždu fakt nohy trčia od rána 😒 .

slaviq81
16. dec 2008

Nesca, veru ze tu nikoho nie je 😝
Aj tu visi, cakam kedy zacne prsat (mohlo by uz konecne aj nasnezit). Vcera som nakoniec nikam nesla, tak musim ist dnes, uz sa to odkladat viac neda 😝

nesca
16. dec 2008

Slaviq81,
už som myslela, že máme zase nekajú novú zmenenú tému.
Co sa týka vetrania drobca, ked je zlé počasie, tak ja to robím tak, že v spálni urobím zimu, vypnem radiator a otvorím okno a do kočíka, ktorý máme na dnu ho dám spať, ale nie je to to isté čo vonku, pospí ale oveľa kratšie.

slaviq81
16. dec 2008

Alebo v kociari sup na balkon 😀 😀 😀

aktak
autor
16. dec 2008

Adelka mi presrala spavat, zvykla dva krat 3 hodky a zrazu utalo a spi 1 + 1,5 hodiny za cely den, spavat chodi o 22hej a spi do 9tej, neni to malo??? 🤐

slaviq81
16. dec 2008

Aktak a nezaspi ani von v kociari? Lara ma tiez dni ked vela nespi, doobedu vobec nespi ale poobednajsia siesta aj 3-4 hodiny.
A kde ste zasa vsetky? Ake kolace budete piect na sviatky?

aktak
autor
16. dec 2008

aj vonku spi malo, ale Adamko bol chory tak sme par dni neboli 😒

jancia
16. dec 2008

Caute babeny, no Kati nas Tomi tiez niekedy tomu spanku vela neda, teda ked si to porovnam s inymi detmi ale tak podla mna spi kolko potrebuje, lebo ked uz je velmi unaveny tak zaspi v priebehu 2 sekund 😀 .

Baby kuknite si ako tancujeme: http://www.sancatanca.sk/index.php?id=110 - je tam aj Zuzka s Jakubkom 😉

jancia
16. dec 2008

hehe aktak v tom prvom prispevku sa ti aky mily preklep podaril 😀

aktak
autor
16. dec 2008

jancia 😀 😀 😀

ada11
16. dec 2008

ahojte maminy, môžem sa pridať? Ja mám tiež augustovú slečnu 🙂

elly111
17. dec 2008

ahojte, ahoj ada11 jasne ze sa mozes pridat, len teraz je nas tu pomenej 😀 , ale budeme sa tesit ked nam nieco napises 😉
aktak super preklep 😀 a nic si z toho nerob nas nespi skoro vobec cez den a v noci tak 5 hodin, teraz ma novinku naucil sa tak pistavo kricat, no skor jacat a napodobnovat akoby auto, tak sme radi ze nie sme v cinziaku lebo nam v usiach zalieha a on sa tesi 😀 , rano vstava okolo 3-4 a uz odmieta spat, zaspal az teraz a to bude max. hodinka, my sme z neho ako zombici 😀
jancia krasne 🙂
slaviq ja som piekla medovniky ale uz nebudem nic lebo mame obaja dietu, teda nie dietu ale striedmu stravu a zhadzujeme s manzelom nadbytocne kila 😀, za 3 a pol mesiaca mam dole 7kg, este 4treba 😝

slaviq81
17. dec 2008

Zienky, moje dieta sa dnes skotulalo z gauca. Nastastie sa nic nestalo, len sa chuda zlaklo. ☹ ☹ ☹

lalunna
17. dec 2008

jani, super 🙂 pekne fotky

slaviq, treba davat pozor uz, neodchadzat od babatka ked lezkaju na takychto miestach, a dokonca mi rehabilitacna doktorka povedala, ze niekedy sa im podari prekonat aj prekazka vo forme nejakej slabsej zabrany ako vankus apod.

ja som dnes hrda na nasho syna, plaval v bazene ako o dusu, normalne tam a spat v kolese padloval nohami aj rukami splechotal a usmevy do toho hadzal, juj uz sa tesim po novom roku, 7. januara znova otvaraju a cena 2,66 Eur - uz to ide, ty kokso tie ceny, zvyknut na to bude asi potrva 😕

inak radila som sa s mamickami ohladne stoliciek na jedenie pre babatka a vacsina sa zhodla na tom, ze naj je ta za cca 500 korun z ikea, takze mi kupujeme asi tu 😅 😕

musim ist do servisu, ukradli mi zadny stierac na aute, toto nechapem, debili, a este vidia nalepku s babatkom tam nalepenu a ukradnu aj tak 😠 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre