Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
21. jan 2009

dakujem

danulik
21. jan 2009

teplotu sme zvladli, tak sme happy 🙂 to bol den..

tami - uz som mu to oznamila - prechod na RD 😀 a on dolezity - ze "daj mi to pisomne" 😀

stankaji
21. jan 2009

Ahojte!!! 🙂

príkrmy - ja som dnes uvarila viac mrkvy a ponorným mixérom som zmixovala na jemno, tri lyžice som dala do hrnčeka, pridala trochu prevarenej vody a trochu instantnej mliečnej kašičky (Nutrilon)...mňam, celé zbaštila 😝
zvyšok som povarila a dala do malinkých dvoch fľaštičiek a ešte som to zasterilizovala 20 minút...spotrebujem to do týždňa...takto si budem pripravovať aj ďalšie druhy zeleninky a ovocia, zatiaľ papká len mrkvičku a zemiačik...jooooj, v nedeľu spapala celú mištičku zemiakového pyré (varila som zemiaky pre všetkých a ponorným som zmixovala na také jemné pyré, že aj nám to chutilo!!!)

...a mäsko sa chystám dávať až v 7.mesiaci, skôr nie!!! a aj to uvidím, či budem mixovať alebo nie, lebo fakt aj to s tým mixovaním netreba preháňať, lebo potom si dieťa nenavykne na kúsky, len na jemné (viem o čom hovorím, lebo môj 12-ročný syn ani teraz nezje tvatoh , lebo tam cíti hrčky apod... jemu som všetko dosť dlho mixovala!!!) 😲 😲 😲 a v žiadnom prípade nebudem variť mäsko len pre ňu, dám jej vtedy a také, aké budem variť pre všetkých, samozrejme viac diétne, bez korenia a tak.......

ela13
21. jan 2009

ahojte-🙂
Kuratenko my sme mali s tym tiez problem od porodu a dokonca
obe ocka-:(, preplach sme absolvovali name kazde ocko 3 krat
a tiez som plakala s malym-:(. Ta bezmocnost on v ordinacii a ja
v cakarni za zavretymi dverami a nemozem mu nijak pomoct. Bohuzial
vsak na to nic nepomaha,ked to zahnisa, iba preciseenie. Dolezite
Vsak je, aby maly neprechladol a nemal nadchu v case prestrekov a aj
nejaky cas po nich.nostek a ocka- kanaliky su prepojene a tym padom
sa to hned vrati. My sme ako posledne kvapky brali tobrex a tie nam klop,
Klop, klop zabrali po poslednom preplachu. Sucasne som malemu nasadila
aj homeo aconitum nappelus 15CH, 3 krat denne jednu gulicku rozpustenu
v striekacke s troskou vody. Su na podporu imunity a aj na zapaly spojiviek okrem
ineho

ela13
21. jan 2009

je dobre ocko vyplachovat pred nakvapkanim ocuflash-om. A hlavne daj pozor na prievan! Drzim palce, nech uz
maleho netrapia, chudatko.
Tessie, drzim palce , vysledky budu urcite ok! Inak niekde na nete som citala, ze to moze byt aj podrazdene crievko takze sa na to odpofucaju detske probiotika.
Co sa tyka plaviek popo tak Kape, rada by som sa k vam pridala, ked pojdete nakupovat,pls dajte vediet-🙂. Toho 05/02 by som prisla sa pozriet, dam este vediet.
Co sa tyka ockovania tak uz aj my mame za sebou druhu davku spolu s pneumokokmi. Mne dokina, ale aj kamosky, ktore maju uz deti odporucili dat hned po ockovani panadol baby a bolo super, ziadne teploty, ziadna mrzutost-🙂. Inak minuly tyzden sme mali 7,5 kg takze na ely ani lalu nemame, zato mame 72 cm! Takze sme ini dlhani-🙂

stankaji
21. jan 2009

kuratenko - aj ja som mala s malou od narodenia tento problem, že jej slzilo očko, resp. po plači slzičky vždy ostávali na očku a mávala aj karpinky... doktorka nám najprv kázala kvapkať obyč. očné kvapky ophtalmo septonex a tie nepomáhali, tak nás poslala na očné a predpísali antibiotikové kvapky do očí a bolo to po týždni lepšie ale aj tak jej urobili preplach slzného kanálika a potom mi kázali stále ešte min. týždeň masírovať na tom mieste slzného kanáliku zdola nahor... 😲 potom sa to už neobjavilo 🙂
vtedy som si čítala na MK tému "upchatý slzný kanálik" bola si tam??? a to mi pomohlo k rozhodnutiu neoddiaľovať ten preplach!!!

ela13
21. jan 2009

My zaciname s prikrmami od piatku a to potlacenou mrkvickou. Bola som si aj omrknut hotovu papu a jednoznacne vedie DM s Alnatura, bez chemickych prisad, soli, cukru a pod. A aj cena je velmi prijatelna. Tak isto maju an ovocne prikrmy tusim Frutapura ci ako....a aj tie su super. Urcite chcem malemu vsetko chystat doma z bio produktov, tie hotove budu ako zicher na cesty ci nieco podobne.tiez su bio. Inak oplati sa precitat tu na fore recepty- prve prikrmy, fajn napady tam maju niektore kocky, je tam aj dost odkazov na babatko. Sk kde sa venuju prikrmom v jednotlivych mesiacoch, je tam aj prehladna tabulka co sa v ktorom mesiaci moze dat jest a pod-🙂.
Tak prajem nasim krasnym augustovciatkam hlavne vela zdravia, nech ich chripkova epidemia nepostihne a maminam vela zdaru pri prvych prikrmoch a tiez vela zdravicka. Moje dva pokladiky uz hajahu, tak idem aj ja, dobru-🙂

elly111
22. jan 2009

do noveho dna zela vsetkym babatkam zdravicko aby sa nemuseli trapit
my sme kazdu chvilku hore od polnoci, o 5 maly zaspal po nurofenovom sirupe, mal 38,4 😖 , zajtra bude snad uz lepsie

slaviq81
22. jan 2009

😕 😕 😕

danulik
22. jan 2009

co je baby - spite???

glia
22. jan 2009

ahojte maminy, co mate nove? my sme tu dlho neboli, nejako nestihame...pridala som zopar novych matejkovych fotiek do albumu...
uz dva mesiace mame prve dva rezaky, gulame sa, zdvihame do sedu. olizujeme nozicky a veselo si blaboceme...
mame vyse 71cm a 8000g...stale sa kojime, no pred spanim davame kasu, zeleninku az za dva tyzdne...divny postup, viem, no mam to na odporucanie detskej lekarky...
prajem krasne dni plne vasich sukromnych slniecok... 😉

stankaji
22. jan 2009

Ahojte maminy!
...tak to je dnes deň teda, asi tretí raz od narodenia sme celý deň len doma, lebo je vonku tak hnusne, že psa by mi bolo ľúto vyhnať - hmla, daždivo a stojí smog, no a tak sa doma trápime so zaspávaním...ale nezaspala ani pri cecíku ☹ ☹ ☹ teraz je v postielke a ništ...idem za ňou...neviem čo by ju utíšilo...darmo čerstvý vzduch jej chýba, no ale nedá sa ništ robiť, vonka čerstvý vzduch nie je!!!

bibianna
22. jan 2009

ahojte.Chcem sa poradiť. Maťko sa zmenil. Keď bol menší, v noci sa budil raz za noc, dva krát sa stalo, že prespal celú noc. No teraz sa budí aj päť krát na papanie, čo je stále hladný. Cez deň zje málo čo a v noci si to vynahrádza. Máte aj vy tento problém? Aj dne som mu dávala častejšie piť a nie je hladný.Musíme ho nejako preučiť. ako?

lalunna
22. jan 2009

kape, jasan patuch ide na prezentaciu tiez 🙂

nika, dikes za rady, docela sa mi pozdavaju tie s tym flis okrajom, to je to co chcem, idem kuk obrazok...
jeeeeeeeeeeej tie tyrkysove su teda 😵 tie asi chcem, este pockam na tu prezentaciu, ale tieto vyhravaju 😉

lalunna
22. jan 2009

kuratenko, ja cvicim s patuchom vojtovku a ma silu to ti poviem, ale cvicime, sice nie poctivo ale cvicime 😉
patuch ma slabsiu lavu stranu zasa, aj dnes sme boli na rehabilitacii, buduci stvrtok k hlavnej doktorke na kontrolu po 2 mesiacoch

lalunna
22. jan 2009

bibi, od 5m zacina taketo nocne budenie, patuch spaval vkuse celu noc a 1den pred 5m zacal v noco buntosit, odovodnuje sa to babatkovskou vyspelostou, uvedomuje si veci atd., docitas sa o tom na nete a tak

lalunna
22. jan 2009

nika, ake je zapinanie na tych haipadaipach vrchnych? dik

slaviq81
22. jan 2009

Ahojte,

Bibi, u nas je to nocne vstavanie klasika, to sa stalo iba 2x ze Lara prespala celu noc. Ale zas mne to nedalo a kazdu hodinu som skakala k postielke ci je ok 😀 😀 Ked Lara zaspi o desiatej, vydrzi maximalne do druhej a potom kojim kazdu hodinu. Tak ma niekedy boli chrbat 😒

Dnes som trosku pribrzdena, Lara si zmyslela, ze doobednajsi spanok nebude, tak som lietala z kuchyne do izby. Jeden privarok som varila rekordne 2 a pol hodiny 😝 No a ked som mala dovarene tak mala zalomila. Neskor sme sli von, sedacku som v aute sice priputala, ale nedala som dole rucku. No a v zakrute sa mi prevalila na bok. Tak som musela zastavit a napravit ju. Ked som znova vysla na cestu, tak mi zacalo cosi pipat, az po par metroch som si uvedomila ze idem na rucnej 😝 Uff, vam poviem, dnesny den stal za to 😀 😀 😀

slaviq81
22. jan 2009

No a este jedna perlicka. Pred hodinkou som chcela kupat Laru - oblecenu. Kde sa mi dnes rozum podel? 😕

madi
22. jan 2009

bry vecer vospolok,
hihi slaviq " uf to byl ale den" 😎 😨
ja som sa tiez pol dna motala po byte a nevedela sa do nicoho pustit...hlavne ze som si vcera spravila rozpis prac na dnesok - ze co chcem stihnut... no..tak asi tretinu som zvladla...
simono mal dnes kakaci den tak sa vsetci tesime ze sa vyprazdnil konecne....aspon par hodin nebudu jeho prdiky take straaaaasne toxicke....paaanecku, ved to je horsie ako my dvaja s muzom dokopy a na "entu" 😀 😀 😀

babatkam co su chorucke alebo ich nieco boli a trapi zelame skore uzdravenie...
ja som vymyslela novy sposob ako sa v noci vyspat....spominala som ze sme kazdu hodinu hore ze? kvoli zubkom to je....okolo deviatej - desiatej (zavisi od toho kedy ide spinkat) dostava simon panadol sirupcek - mini davku...viem - nema teplotu ale ma bolesti....a neverili by ste ako pekne spinka...normalne sa budim rano vyspata... uz druhu noc sme mu to takto....hm...

ja si od decembra hovorim, ze poriesim tu MD a rodicovsku...a este stale som sa k tomu nedostala...teda dnes som uz nasla papiere...ale zas nemam meno tej tetusky zo soc.poistovne, ktorej som predtym posielala rodny list a tak....hm...zajtra to musim nejako uz skopat dokopy, aby sme dostali ten uuuuuzasnyyy rodicovsky prispevok 🤐

no...ideme sa pomalicky kupat, zelame vam hlavne pokojnu noc a pekne snicky...

slaviq81
22. jan 2009

Madi, ze rozpis prac 😀 😀 😀

tunylyk
22. jan 2009

ahojte,slavi asi zajtra sa zastavíme,dnes boli u nás Mušky 😉 a celý deň sme sa zas mi tulali,boli sme na neurologii na kontrolu,pochválili nás,Kubko sa riadne popredvádzal 😀 od včera sa tak smiešne opiera o kolienka a vystrčí zadok do hora 😀 a dnes sme prvýkrát papali kašu lyžičkou,ta to bola sranda,Kubko to zobral systémom ja sam ja sam 😀 a kaša bola všade,ale aj v brušku

slaviq81
22. jan 2009

Jasne, zastavte sa. Len poobede pojdeme do mesta. Ale do zotmenia sa urcite vratime 🙂

tunylyk
22. jan 2009

my čavargujeme celý týždeň,tiež asi aj zajtra pôjdeme,dnu ba ma len hlava bolela,tak sme aspoň vonku aj keď prší...

kuratenko11
22. jan 2009

Ahojte maminy,dakujem za podporu s tymi ockami,uvidim zajtra ci mu to budu robit zase,ale myslim,ze ano,lebo dneska mu tolko hnisu zase vytieklo ze az.Aj my sme davali vselijake kvapky od oftalmo po occuflash a stale nic. ☹ Lalu diki,aj my tak napodobne cvicime a kedy ti zistili ze ma jednu stranu slabsiu?Nam v 3 a pol mesiaca,my mame zase pravu slabsiu a vsimla som si to ja ani nie detska,az potom neurologicka ☹ No nevadi tak cvicime,uvidime do kedy ja idem na kontrolu v polke februara.

ada11
22. jan 2009

lanunna, ja som cvičila s Maťkou Vojtovku 3 razy za deň, vkeď sme boli v pôrodnici tak 5 razy, tak viem čo to je, ale my sme ju cvičili fakt poctivo 🙂

zajtra ideme na odbery skrz tie horúčky, tak nám držte päste.

belasa
22. jan 2009

Madi- len to sa neda praktizovat(davať mu paralen) kazdu noc...a takyto stav moze trvat aj mesiac a mozno viac....ja viem o com pises...Risko sa mi budi tiez velmi casto...spat ho davame cca o 19,30-20,00 a uz okolo deviatej sa budi...staci mu dat dudlik ale potom okolo desiatej uz musim kojit.....a potom kojim, kojim a kojim az do rana....neviem ci zuby alebo hlad ale ked mu dam cici tak ozaj taha....myslim ze nas tu je viac co im zacali sa babatka v noci casto budit...tak to asi tak ma byt....Laluna nieco nastudovala na nete ohladom nocneho budenia sa - Lalu ak mozes tak napis nieco blizsie alebo hod link....dik.

stankaji
22. jan 2009

Baby - nočné budenia prestanú alebo sa zredukujú, keď začnete prikrmovať 😵 😵 😵 ...kašičky a pod.......

belasa
22. jan 2009

tiez si myslim, teda aspon zabralo to pri mojich dvoch starsich detoch tak uvidime ci to pomoze aj Riskovi...

jancia
22. jan 2009

Caute baby...

hihi slaviq tak to si mala perny den, esteze mala to prezila bez ujmy 😀 😉

inak ja som tiez tak minule robila x veci naraz, zalievala caj, pomedzi to varila a potom som sa pristihla ze zmykam citron miesto do caju do polievky 😅 ale chutila celkom dobre, asi pridam aj nabuduce 😝

tak dobru noc a nech ste vsetci rychlo zdravucki a v poriadku!!! 😵

glia ahoj, zlatunki su chlapci tvoji, maju sa radi, co? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre