Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nesca
14. feb 2009

Caute,

neviem ako to myslite, ked pisete, ze su drobci nervozni, lebo Patrika uz skoro nemozem nikam dat, napr. ze do lehatka, na deku hraciu, do autosedacky a tak . . . vsade place, ticho je iba na rukach, ked je vysoko a obzera, no a v bezke, davam ho tam asi na 10 min denne, aby som sa aspon po tichu najedla 😖 , lebo som uz taka uhucana z neho. No on sa stavia do noh a vtej bezke sa mu straaaaaaaaaaasne paci. \ale davala som aj Michala a je v pohode, tak sa asi zacneme modlit aby to ani jemu neuskodilo. Ale ja nechapem preco to nezakazu predavat, ked je to take zle 🙄 . A zubov nikde, ale on podla mna ani nie je tak zo zubov nervozny, ako z toho, ze uz zistil co v3etko sa da, tak coby len tak ticho kukal 😀 . Ale to lozenie zase este velmi nehrozi, len vo vani ked je na brusku, tak si podklada nozky pod seba. A Michal vobec nelozil a tiez byval v bezke sem tam, tak si myslim ze ked to skusia tak uz nechcu stvornozkovat, aj ma to mrzelo, lebo je to zlate, ale zato uz uplne isto chodil v 11 mesiacoch.
Idem po dlhej dobe pozriet co nove v stretkovej teme 🙂 .

nika.r
14. feb 2009

Ahojte 🙂

gratulujem novým zubálikom 🙂

pozerám, že ste riešili to pretáčanie - náš Tomino sa aktívne začal pretáčať, keď mal 6,5 mesiaca, dovtedy len párkrát...chodíme aj na neurológiu, lebo je skôr narodený a mali sme problémy s tým mostíkovaním a neurologička mi vravela, že je to úúúplne v pohode..netrápte sa zbytočne, vážne tie údaje sú len orientačné a stresujeme seba aj deti, keď stále čakáme na to pretáčanie...to mám priamo od odborníčky, že je to len orientačný údaj...to, či je dieťatko zdravé určujú aj mnohé iné faktory...

neurologička mi stále prízvukovala, keď som stresovala, že keď je dieťa usmiate a spokojné, nič mu nie je...a pri pretáčaní je dôležité aby do pol roka dieťa zvládlo otáčanie na bok...od toho je už len kúsok k ďalšiemu pretočeniu ...a tiež je dôležitým medzníkom keď si začne chytať nožičky..v tomto to majú napr. bacuľaté bábätká ťažšie

a tiež mi prízvukovala, že aj deti už majú svoju povahu..veď aj my dospelí sme všelijakí..niekto lieta po svete a nezastaví sa celý deň, niekto je pokojný typ spokojný s knihou v ruke...aj deti..niektoré sa musí jednoducho hýbať a niektoré je spokojné, keď sleduje svet z jednej pozície...

z môjho okolia,všetky detičky čo poznám s a začali pretáčať až okolo pol roka...ani jedno okolo 4 - 5 mesiacov ako tuna niektoré detičky..keď som občas prečítala, ako jankymnaikovej Jakubko sa pretáčal v troch mesiacoch, tiež stankina a tamitina malá, tak som aj bola trochu v strese, že prečo môj ešte nie, keď už má 5 mesiacov...a tiež to berte tak, že mnohé maminky napíšu, že už sa dieťatko pretáča a ono sa pretočilo možno len párkrát alebo len náhodou...

a k tomu sedeniu...dieťa sa má posádzať až keď si samo sadne kvôli tomu, lebo až vtedy má na to pripravené svaly...pri skorom posádzní, keď nie sú svaly pripravené sa môže kriviť chrbtica...my sme kúpili Tomimu stoličku na papanie, ale nedávame ho do nej..posadili sme ho a on sa stále nakláňal kdesi do bokov alebo dopredu...dáme ho do nej až keď bude na to zrelý...darmo má už 7 mesiacov

prepáčte, že som sa tak rozpísla, ale nedalo mi to, lebo som tieto veci riešila s viacerými lekármi a mali vo všetkom pravdu...teda že až keď si Tomino obľúbil polohu na boku, až vtedy sa začal pretáčať a tiež veľkým medzníkom v pohybovaní bolo, že si začal chytať nožičky...

nesca, nezávidím, máš to ťažké, keď chce byť Patrik len na rukách..Tomino mal teraz pár takých dní a myslela som, že dušu vypľujem, na záchod som za celý deň bola len raz a obedovala konečne teplé jedlo niekedy o piatej...našťastie sa to už vrátilo do normálnych koľají a vie sa sám zahrať..no ale žiť takto stále by som asi veľmi ťažko zvládala

nika.r
14. feb 2009

a ešte som chcela k tým fotkám - krása..super, že bojujete za naše materstvo 😵
najviac sa mi na tom videu páčilo, ako deti chytali mikrofón 😝

slaviq, aj Tomino sa strašne rozčuľuje, že sa od hračiek vzďaluje...ale už sa začal na brušku otáčať do bokov, teda mám pocit, že už pochopil ako sa používajú rúčky, tak možno už čoskoro ich použije aj na posunutie vpred...myslím, že ide dozadu kvôli tomu, že tie rúčky nepoužíva..iba hrabe nohami a keď prestane, tak ho to hodí dozadu 😀

nika.r
14. feb 2009

asi všetky oslavujte Valentína ..môj mužíček obetavo pracuje na našom domčeku, ja oslavujem akurát tak so synom..tak sa majte, idem sa venovať tomu svojmu chlapovi 🙂

bammbi
14. feb 2009

nika,
vdaka za to, co si napisala. Moja mala sa este nepretaca, takze aj ja som uz zacala rozmyslat, ci je vsetko ok. Ukludnilo ma, co si napisala... Inac nozicky si uz krasne chyta, tapka si s nimi a aj sa prevali na bok, ale akonahle ju dam na brusko, uplne zacne zurit... kazdy den ju tak trapim = davam na brusko, ale konci to vzdy po 1-2 minutach placom... Neviem ako sa vobec nauci lozit 😒
Inac je to uzasne usmievave slniecko, vobec neplakava (okrem tych par chvil na brusku) rozprava sa s hrackami, podava si ich z ruky do ruky, obracia aby si mohla zahryznut z kazdej strany, spieva, skusa kricat v roznych toninach a ked na nu robime opicky, smeje sa nahlas...

...ja som zevraj nikdy nelozila, len behala v choditku a potom sama... Je to normalne, ze niektore deti prejdu z lahu a sedu rovno na nohy, bez lozenia???

bammbi
14. feb 2009

pridala som fotky, ako si chyta nozicky a ako skrieka...

nika.r
14. feb 2009

bammbi, myslím, že Natálka je úplne v pohode...presne to sledovala aj neurologička na Tominovi - ako reaguje na hračky...nie som lekárka, tak neviem, čo vyskúmala, ale povedala, že určite je v poriadku, lebo o svet javí veľký záujem, hračky pekne chytá..resp. ona mu nedávala ani hračky, ale neurologické kladivko a pod. 😝

v jednom čísle Mamaaja bol článok o vojtovke, v ktorom bola okrem iného skúsenosť jednej mamičky, ktorej dieťatko nebolo v poriadku...a bolo to celé o tom, že dieťatko plakalo a snažilo sa všeličo robiť, ale nešlo mu to...potom prišli na to, že bolo veľmi uplakané práve kvôli tomu, že ono aj chcelo chytať hračky a podobne, ale nevedelo to fyzicky urobiť...asi to tým myslia lekári, keď vravia, že ak je dieťatko spokojné a usmiate je v poriadku, lebo zrejme všetko, čo chce robiť aj vie urobiť...

veľa detičiek nemá rado polohu na brušku a počula som,že sú detičky, ktoré začali rovno chodiť..napríklad do sedu sa dostali zo stoja

a ešte jedna vec - Tomino sa začal pretáčať v 6,5 mesiaci a rovno sa vedel aj z chrbátika na bruško a aj z bruška na chrbátik - veľa detičiek tu pozerám, že už vedia z chrbátika na bruško, ale opačne ani po mesiaci nevedia..nášmu to celé rozbehnutie trvalo dlhšie, ale hneď sa naučil oboje..takže fakt je každé dieťatko iné 😉

nika.r
14. feb 2009

bammbi, krásna je 🙂

lalunna
14. feb 2009

jani, tomi uz ma zubky!!! parada, gratulujeme 😵

nas patuch sa pretaca, a to aj vtedy, ked to nejmenej chcem 😀 napr. pri spani, pri prebalovani, obliekani nohavic 😀

uz cca tyzden ho akoze "prikrmujem" 😀 😀
povacsinou tu davku na jazyku prehltne az ked ho kojim, dovtedy to tam ma uskladnene a ked nieco hovori alebo krici tak je to smiesne, lebo to ma stale na tom jazyku, a vydava take hrdelne zvuky, dokaze si to tam udrzat aj hodinu 😀 😀 😀 😕 😕

baby, kedy vam zacali tie prve prikrmy aj prehltat ti vasi drobci? ci to len patuch je taky expert?

lalunna
14. feb 2009

bambi, pekne fotky, malinka je strasne zlata

kape
14. feb 2009

Lalunna - tak som sa schuti zasmiala na Vasom expertikovi 🙂
No som strasne zvedava ako dopadneme my zajtra. To pretacanie, je u nas zatial len z chrbatika na brusko a ked je uz lezania na brusku dost, tak ziadna snaha o pretocenie sa naspat, len zacne kricat plakat a ja ho musim dat naspat na chrbatik. A veru najhorsie je ked sa pretoci v slabom spanku, tak potom zacne takplakat, ze ratujte ma rychlo, co sa to stalo 🙂

Bambi - mala je krasna a to kricanie poznam velmidobre to je super, to by ako sa hovori aj "mrtveho zobudilo"

A Valetin - u nas sa nenosi, je povazovany za vymysel Americanov a cisty biznis, tak za tych 11 rokov co sme spolu som si uz na to zvykla 😒

jancia
14. feb 2009

kape tak s tym Valentinom sme na tom podobne... ti nasi muzi su si predsalen podobni 😀 tak Ti prajem pekneho Valentina, popraj aj ty mne a budeme happy 😵

a Vam vsetkym co ho oslavujete prajem pekne romanticke chvilky 🙂

bammbi krasna je okana modrooka!

lalu dikes, hihi no teda Patrik si to tam setri ako taky skrecok 😀 a nezabehne mu to ked to ma stale v puse? 😕 no ja som zvedava ako to pojde nam...
inak neskusala si to urobit take redsie? dat tam dojc. vodu alebo mliecko svoje? mozno by mu to slo lepsie dole krkom 😨

kape
14. feb 2009

Jancia - prajem Ti krasneho Valentina este cca necele dve hodky, tak si ho vychutnavaj 😵
Hej podobni su si, ved som Ti hovorila, ze to meno robi svoje. 😀

A to u nas este aj kvety, ze naco ked to odkvytne, vyber si hocico ine ale kvety prosim nieeeeeeeeeeeee ....... Tak som dostala k porodu crepnikovu orchideu 😅

jankamanikova
14. feb 2009

Ahojte!
Chcem Vam len popriat peknu nedelu a ze na Vas myslim.

Nika - pekne si to napisala. Kazde dieta je ine a kazde sa prejavuje svojou povahou uz od narodenia. My mame tri deti a kazde je ine. Janik s Jakubkom su motoricky velmi sikovny, od troch mesiacov sa pretacali, od siestich lozili po styroch a Matusko - ten bol a je vegetak. Jeho nic nerozhodi, neponahla sa, lozil ako 7-mesacny a pohoda. Janik sa sam posadil ako 8-mesacny (zadockom dozadu) a Matusko tiez. Jakubko predpokladam zacne sediet tiez ako osemmesacny, sedavat ho nedavame. Jednoducho kazde dieta ma svoj styl, sposob a treba to len respektovat.

Inac k tomu lozeniu - Jakubko si nasiel svoj styl a je to u nas nove. Janik hned stvornozkoval, nelozil dozadu. Matusko lozil dozadu a az potom stvornozkoval. Jakubko lozil dozadu, teraz lozi dopredu ako tulen. Je to velmi pekne a nove pre nas, lebo take nieco som videla len u inych deti a je to parada. Ako si kazde dieta najde svoj vlastny sposob komunikacie so svetom. Je to velmi pekne, zlate a vsetci sme z toho "paf". Ako si nachadza svoju cestu ku mne do kuchyne a tak.

A este - neporovnavajte deticky. Nie je nic horsie ako porovnavat, co ine dokaze a co nedokaze. Kazde dieta je originalne, same sebou a kedze ho milujete, nie je co riesit.

jankamanikova
14. feb 2009

Nesca - aj nas Jakubko miluje, ked je na rukach 😀 . Nosenie a nosenie je u neho na prvom mieste 😀 😀 😀 😀 .

nesca
15. feb 2009

jankamanikova,
a nosis ho teda skoro stale, ved to nemozes zvladnut, ked mas este 2 a co chrbat a ine povinnosti v domacnosti, ved ja skoro nevarim odkedy ho mame, len cez vikendy 😒

prosim porad ako ho naucit nech sa zahra sam, lebo to iste sme mali so starsim a este doteraz chodi za nami, ze podte sa so mnou hrat a je vzacnost doslova, ked sa chvilu zahra sam, tak aby nebol taky nesamostany velmi aj neskor v skole a tak. Ale s nim som to lepsie zvladala na MD, lebo som mala kopu kamosiek na MD okolo seba a tak sme sa navstevovali a cas rychlo utekal, teraz sme zvacsa doma a tym je to take strasne tazke, lebo v podstate sa mi neda robit nic, len tutkat, mojkat a nosit 😅 .

slaviq81
15. feb 2009

Ahojte,

Nesca, tak to máš ťažké. Moja Lara sa vyhrá sama aj hodinu, proste ráno keď vstaneme ju nakojím, prebalím a položím v obývačke na deku, okolo seba má kopec hračiek, tak sa pekne hrá. Ja sa môžem v kľude najesť, umyť.

baby_twins
15. feb 2009

Ahojte ak dovolíte pridávam sa k Vám s mojimi dvomi chlapcami Miškom a Maťkom 🙂

nesca
15. feb 2009

No vidis, tak to mne nehrozi, ked sa idem umyt, tak ho mam v autosedacke v kupelni a ani to sa mu uz nepaci a snazi sa z nej vytiahnut von, este pred casom sa mu velmi pacilo ako si sucham zuby 😀 a ked idem jest, tak asi minutku na mna kuka a potom sa da mrncat a ked nic tak zosilnuje zvuk a snazi sa dostat odtial kde sedi. A ked ho dam na deku, tak sa akurat prevali na brucho, chvilu je tak, potom naspat uz nevie tak zase zacne plakat a mykat sebou 😖

tinka66
15. feb 2009

ahojte dievcata,

velmi pekne ste to tam pisali o tom uspavani...az som nad sebou zacala uvazovat, ci som dost dobra mama....ja som tiez tu knizku citala a zobrala som si z nej nasledovne vecicky - hlavne aby dieta malo rezim a pred spankom aby bolo hore cca 4 hodinky....taktiez odporucali spisat si kolko hodin dieta prespi za 24 hodin a podla toho ten rezim usposobit, ja som zistila, ze mala prespi aj 14 hodin ale zle to mala rozlozene ...v noci iba cca 7-8 a potom cez den aj 6 a to hned hodinku po zobudeni chcela spat...takze rano som jej po pol hodinke stale pridavala aby bola hore a spanok...tak som postupne docielila, ze po zobudeni je hore aj tri hodky, potom spi cca 45 min, potom opat hore 3 hodky a spanok cca 1,5 hod, a potom este jeden spanok no max do 5, ak chcem aby spala o tej 9 do rana do 7-8....a predpokladom zaspania je samozrejme dostatocna unava....ak dieta nie je unavene, tak ho darmo budem uspavat....zaroven mame pomocku, taku prenosnu postielku na kolieskach a funguje to do 15 minut...predtym jej este spievam taku vymyslenu uspavanku, co ma od narodenia....ja som ale larinku od narodenia nosila v satke a spala na mne cez den aj 4 hodinky, stale bola so mnou - kludne som varila, isla na wc......myslim, ze dostala taky dobry zaklad a pocit bezpecnosti...neviem, mozno si to iba namyslam 🙂 ale tak to citim.....

nesca - no nemas to lahke....skus maleho nosit cely den v satke a dat mu pocit, ze je stale s tebou,aby ziskal tvoju doveru, ze neodides, mozno to aplikuj aj niekolko dni, vyclen si na nho cely den, stale mu rozpravaj, spievaj, ukazuj...my teraz vsetko otvarame a zdvihame, tancujeme...pocas dna ked som v kuchyni, tak mam taky stary kocik, kde lezi a pozera co robim....ale vie sa zahrat aj sama....

kape, jancia - super ste nafotili...tomi gratulujeme k zubkom

katinka, anape - tie priznaky epilepsie mali urcite aj ine...o mesiac s tou kamoskou budem osobne, tak zistim aj viac....vedela som len o tom nerozpravani....

nasa larinka mi konecne zjedla obed, ale musela som sa vratit spat k mrkve a zemiaku a davam tam troska mlieka...tak som zvedava ako to pojde dalej....

lalunna - lara to zo zaciatku tiez tak divne prehltala, nevedela co ma s tym robit...ide o to aby sa deticky naucili narabat s potravou v pusinke a ked prilozim lyzicku s jedlou, tak si z nej tak zvlastne cucne...

tinka66
15. feb 2009

baby twins - kludne sa pridaj, aj ja som sa pridala len nedavno 🙂 a ako to zvladas s dvojickami?

elly111
15. feb 2009

lalu vy máte experta 😀 , asi si šetrí potravu 😀
náš prehĺtal všetko hneď a čaká s otvorenou pusinou na ďalšiu lyžičku 😀
jancia gratulácia Tomáškovi k zúbkom
a lalu jancia má pravdu som si spomenula že raz si náš šetril v pusine keď tam mal väčší kúsok 😉, tak mixujem zatiaľ na jemnejšie

jamaica77
15. feb 2009

jankamanikova - takze tebe Jakubko uz lozi? sikulka je 😉
No zhrniem rychlo nieco o nas.....Alexa ma 6,5m, ziadny zub 😀 takze je este bezuba, zacala sa otacat na 4,5m z bruska na chrbatik a az o mesaic sa zacala pretacat z chrbatika na brusko ked sa naucila vydvihnut nozicky hore a prehodit sa. Odvtedy sa tu gula hore dole po izbe, a dostane sa takym sposobom kam chce, takze stvornozkovat nemusi 😀 , ved naco, gulanim sa dostane kam chce 😉 No a sedi od 4,5m ona bola silna a ma pevne svalstvo, jasne ze som ju dlho nenechala, teraz sa sama rozhodne ako dlho chce sediet ak nechce tak sa spusti do strany a lezi a kotula sa tu.... 😵 Ked sedi a jej dam rucicky tak sa hned postavi, a stoji a rehoce sa a usmieva od ucha k uchu, je pysna na seba, ze nieco take dokaze. Rapoce o 106 - ma vlastny jazyk, nic nerozumieme 😀 ale da-da-da, ma-ma-ma - nepovie ani za svet 😠 Este stale kojime, konecne sme to vytiahli na kazde 3 hodiny cez den - este stale spinka 4krat denne a spinka celu noc s 2 kojeniami 😝 , vazi 8.5kg - buchta 😉 No a s prikrmami, zacali sme od 6m kazdy den, raz alebo 2krat za den, ale nechuti jej nic. Otvori usta len na hrasok a ostatne jej musim napchat do ust aby aspon vyskusala nieco....ale ked zacne mrncat a odvracat hlavu tak ju nenutim, ma cas 🙂 nechcem jejt o sprotivit. Schudla som priserne vela, uz som ako chrt, ked ma mama zbadala na fotke, tak hned dvihla telefon a mi volala, ze ci som chora, ze som ako z koncentraku 😠 ze preco nejem, ved ja som vkuse v chladnicke a jem raz denne - CELY DEN 😀

nesca
15. feb 2009

Baby caute,

dnes sme boli v Europe v Bystrici, no a kúpili sme Patrikovi hračku od Lamazze či ako sa to píše za 1000,- Sk čisté zúfalstvo, lebo v obchode sa po tom hrozne cápal, tak som zvedavá či sa s tým zajtra bude hrať aspon 10 minut, ale už v aute mi to pripadalo ako keby sa jej skôr bál 😖 . Je to taká super farebná chobotnica s velikými očiskami a každá jej noha inak píska a mala by sa dať aj nejaká melódia vypískať s tým 😀 . No uvidíme . . . som si to ospravedlňovala, že to má na polrôčik 😵 Ozaj a normálne rozvoniava, ako vanilka, tá hračka myslím, no také sme eše nemali 😉

jamaica77
15. feb 2009

Nesca - ja mam to iste doma 😉 ale Alexa sa stym nehra vobec a vobec to nevie stlacit aby jej to zapipalo tu melodiu, bude to podla mna pre vecesie dieta okolo toho jedneho roka, ale paci sa jej to ked ja jej stym hram, stalcam vsetky tie chapadla a to hraje jej, ale ona nejako po tom nejde este, ale pekne to vonia, ze? 😵

jamaica77
15. feb 2009

http://www.target.com/Lamaze-Octotunes/dp/B000I...

toto je to , ze? mi to mame v modrom, ale ja by som to nikdy nekupila, mi sme to dostali od znamej, ktora to mala pre svojho syna a on o to nikdy nejavil zaujem tak to bolo ako cisto-nove, no a asi aj u nas to ostane nove, neoslintane, lebo akosi ani alexe to nejako nepachne 😀 aj ked vonia to fajne vanilkovo 😉

nesca
15. feb 2009

No presne to je ona, podľa mna je krásna a tá vôňa ma už úplne dostala. No a v obchode sa páčila aj Paťovi. No čo tak asi sa budem hrať ja. Ale viete čo ma naštvalo? Hračka za 1000,-Sk - super značka a tak . . . a nezabalená, pritom je to vlastne plyšák pre deti od 0 - 24 mes. tak sa predpokladá, že dieťa to bude sem tam strekať aj do pusy, ked človek nedostriehne, no a predstavte si koľko ľudí to tam muselo obchytať, mali iba jednu 😠 😠 😠 .

katinka0000
15. feb 2009

ahojte!

dneska nam vysiel prvy zubok. cela rodina sme boli neskutocne stastni, vsetci sme tlieskali a nico chudatko nechapal, ze co sa deje. 🙂
nas nico sa tiez este nepretaca, ale to urcite kvoli tomu, ze vazi 10 kg. on sa pretoci tak na tristvrte a vrati sa spat.
nozicky si uz chyta velmi davno a velmi rad si cmula palcek na nohe. takze ohybny je az-az.

dneska mal na obed prvykrat kuracie masko rozmixovane so zeleninkou. az tak mu to nechutilo ako samotna zeleninka.

lalu: nico zacal prehltat hned na druhy den, co som ho zacala prikrmovat. on je ale neskutocny papkac.

katinka0000
15. feb 2009

nas nico sedi uz sam bez drzania. niekedy sice strati rovnovahu, ale bez problemov uz krasne sedka.

stankaji
15. feb 2009

nesca - ahoooooj!!!! viem o čom píšeš!!! aj ja mám preeeesne taký istý problém, že sa nemôžem nikam vzdialiť od Martinky ☹ ☹ ☹ vie sa pekne "hrať" pokiaľ ma má v zornom poli, akonáhle som mimo jej zorného poľa, tak spustí taký straaaaaaaašny krik a srdcervúci plač že až.... 😠 ...ale toto robí len posledný týždeň, čo jej ide ďalší zúbok, tak dúfam, že to prejde, ale fakt, nič neviem urobiť, lebo predtým bola so mnou v kuchyni a bola v tom lehátku s hrazdičkou, tak sa vedela vyhrať a ja som mohla poriadiť, povariť....teraz keď si ju akože chvíľu nevšímam, lebo som ku šporáku otočenám tak aj tak spustí krik, hruuuuza....normálne som musela zorganizovať, babky na pomoc, tetu a tak, aby som aspoň niečo porobila cez deň. 😉 😉 😉 necsa musíme niečo vymyslieť, alebo čakať, že to tých našich drobcov prejde. No a čo ten starší?ako to bolo s ním??? tiež bol taký??? lebo moj syn bol samostatnejší la elen o dačo, a neskôr sa vedel kráááásne zahrať aj sám a dlho...tak dúfam, že aj tuto moju princeznu to naučím... 🙂 😝 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre