Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
23. apr 2009

Kuratenko - dieta este tolkokrat spadne na hlavu do toho jedneho roka, kym sa nauci poriadne chodit a padat. Nas Jakubko ma takychto padov za sebou velmi velaaaa. Nic si nevycitaj, vsetko je v poriadku. Iba pozoruj dietatko; po pade ma dieta pit vela tekutin a hlavne aspon dve hodiny nespat (tolko teoria). Hlavne bud pokojna. Ak budes pokojna Ty, dieta si ani nevsimne, ze spadlo na hlavu 😉 . A v novom cisle "Dieta" (alebo "Mama a ja"?) sa pise, ze najviac urazov u deti sa stava prave v pritomnosti rodicov, a ze si z toho vobec nemaju lamat hlavu. Prajem pekny den!

Inac sa mame dobre, citam Vas. Na vychod sme nesli, pojdeme neskor.

kuratenko11
23. apr 2009

Jeej baby dakujem velmi pekne,tak ste ma ukludnili 🙂 to o spanku som nevedela,dala som ho spat po 2 hodinach od padu ☹ a teraz je ciperny ako rybicka 😀 tak dufam,ze to vazne bude v pohode,este raz diki moc

iwuskaaa
23. apr 2009

Kuratenko, hlavne si nič nevyčítaj 😉 . Nie si prvá ani posledná, ktorej sa to stalo, tak buď kľudná 😉 🙂 ...
Ináč ahojte 😀 ...dlho som tu nebola...keď je vonku tak krásne, tak sme od obeda do večera von a večer som rada, že som 🙂 ...
Včera sme boli v poradni, vážime ani nie 7,5 kg, takže patríme medzi tie ľahšie augustové bábätká. Pýtala som sa Dr., či je to nie málo, povedala, že je to v norme, aby som nemala obavy. Tak snáď je to ok 😒 . Ešte nelozíme, len sa pretáčame o 106, sedíme tak váľavo. Mala som z toho aj obavy, ale Dr. ma upokojila, že každé dieťa je iné 🙂 a inak napreduje...
A mám jednu otázočku. Ak dávate už jogurty, aké dávate? 😕 Ďakujem!

danulik
23. apr 2009

iwus, ja by som este jogurt nedavala..

z rodinka.sk, prikrmy - 10. mesiac:

Jogurt môžeme zaviesť, avšak u dojčených detí sa môže pridať až po roku, záleží od rozhodnutia mamičky. Menej prísni lekár naopak nenamietajú proti jeho zavedeniu - najmä nedojčeným deťom - aj v 7. mesiaci. Vhodnejšie je dávať dieťaťu najprv biely jogurt a až neskôr prejsť na ochutené druhy. Aby dieťa získalo z jogurtu potrebnú dávku energie a vitamínov, má dostávať smotanové (plnotučné) druhy jogurtov. Jogurt sa môže kombinovať i s ovocím.

iwuskaaa
23. apr 2009

Danulik, ďakujem za radu 😉 . Ja tiež veeeeľmi nad tým rozmýšľam a teda asi aj počkám...a vidíš, Dr. mi povedala, že môžem...no asi je málo prísna 😠 ...
Idem si pozrieť tú stránku rodinka.sk 🙂

danulik
23. apr 2009

kuratko - nenapisem ti nic nove, ale neboj sa, deticky este popadaju vela krat, nezabranime tomu..

iwus - nemas sa kam ponahlat, ved este kojis, nie? 😉

tu je o zavadzani prikrmov v konkretnych mesiacoch: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=209&no_c...

basky
23. apr 2009

Ahojte,
prave varim cervenu sosovicu s mrkvou a zemiak, masko mam uz narovňbene v mrazaku, len vytiahnem.Som zvedava, ako bude chutit, sosovica je u nas 1x.

Kape, aj nas Simi sa straaasne poti, ak najdes niekde na nete ten potah proti poteniu, resp, budes objednavat, mysli na nas, postovne dame napoli 😉 Po kazdom zdriemnuti v aute ma uplne mokry chrbatik, aj ked ma len body s kratkym rukavom, tenke gate a bez ciapky. Chlapci su vraj taky velmi potivy.

Kuratenko, aj nam uz capol a to som pri nom v spalni zehlila, len som sa zohla po padnutu ponozku a bol na zemi. Tiez som si to vycitala, aka som nemozna, som od neho 2 metre a takto padne. Neboj, nic sa mu nestalo, este takych padov bude !
Nam uz padol zo stoja na parketach na hlavu 😒 Co s nim, vsade sa stavia, lahko sa uz postavi v kuchyni o stlicku, zacne pochodovat medzi stolickami, drzi sa len jednou rukou, zamotaju sa mu nozky a capne. Bol velky krik, ale uz si dava vacsi pozor, no musia sa naucit padat sam. Horsi bude predsa beton.

Iwuska, my sme davali mesiac a pol Activiu, najpr sladku potom natural. Odmietal nam mliecko, museli sme mu vapnik atd. nahradit. Teraz nam zacal v noci pit 150 ml mliecka, comu sa tesime a Activiu sme zrusili. Nasa gastro nam povedala, ze po pol roku uz vsetky deti mozu Activiu, no co lekar to iny nazor. Rano male z mliecka kasu s ovsenymi vlockami a vecer Nutrilonky kase, alebo robim pohankovu, kukuricnu .... s mlieckom. Pit cez den ho nadalej odmieta.

Danulik ahojky

🙂

jankamanikova
23. apr 2009

Dojcenym detom davat jogurt az po polroku. Ja som davala pri obidvoch detoch, budem aj teraz davat az po roku.

katinka0000
23. apr 2009

ahojte baby!

pocasie sa nam trochu pokazilo, tak sme dneska neboli cely den vonku ako ostatne dni.

chcem sa spytat. nico mi vobec nechce pit vodu ani caj. len mlieko. moje mlieko mi uz natolko nestaci, tak mu obcas dam aj UM. ako ho mam donutit, aby mi vypil aj inu tekutinu?
co mu mam ocukrovit vodu? fakt som uz v koncoch.

elly111
23. apr 2009

ahojte, nestíham čítať len katinka, ja keď naozaj niektoré dni nič nechce piť mu dám úplne riedke UM mlieko, možno nesprávne ale keď už je nervózny a smädný tak mu dám iba necelú obmerku a vodu.

katinka0000
23. apr 2009

elly dik! normalne som aj ja uz nad tym rozmyslala. ani tvoj drobec nechce pit nic ine okrem mliecka?

vejinka
23. apr 2009

ahojte baby tak aj my mame poradnu za sebou mame 9,5 kila a cez 73cm ..v celku prebehla poradne dobre tak som spokojna 😉

vejinka
23. apr 2009

mam problem..maly ma velmi hryzie a aj ked skricim od bolesti neprestane...vazne uvazujem o odstaveni zo dna na den..uz to asi nevydrzim 😢

elly111
23. apr 2009

veji pekné miery 🙂, s dojčením neporadím, keď pri kŕmení vymýšľa a jaší sa poviem no, no, fuj a prestane 😀
katinka niekedy vypije za deň aj 200ml-300ml vody a niektorý deň nič nechce, ani zelenina mu nechutí, ani nepije,... býva nervózny, to vraj deti bývajú keď sú smädné, tak toto nám pomáha... tie nervózne dni asi súvisia aj so zúbkami nám sa ešte neprerezal ani jeden, len nervačíme a drhneme 😅
dnes je to ok, včera večer sme začali loziť aj vpred, tak sa unaví a pije 😀 , som ráno vysávala a umývala zeme 😀 ale musela som doniesť koberec zo spálne lebo na laminátovej podlahe a dlažbe sa mu šmýkajú kolienka a strašne plakal ako ho to bolelo, aj keď mal nákolenačky, na koberci je to ok 🙂

lalunna
23. apr 2009

veji, patrik dostal pohlavok a odvtedy nekusol, ani jedinky raz!!!
bola to z mojej strany rychla reakcia bez rozmyslu inak by som synovi nikdy po hlave nebuchla ale pomohlo to ale plakal a pozeral na mna potom ze co som mu urobila ☹

kape tesime sa na tie fotky a na dalsie stretko v sade JK

dnes sa patrik prvy krat pri stati pustil stolicky a stal bez drzania 😵

hviezdi, ja zacnem asi so znakmi ako: "dost/stacilo" a "kojit" postupne pridam este par, uvidim ako to pojde

bibianna
23. apr 2009

Náš Maťko sa zž postaví keď sa chytí stoličky, postele 🙂 🙂

jankamanikova
23. apr 2009

Ahojte!
Tak my pijeme len cistu prevarenu vodu. Ale su dni, ked si castejsie pyta dojcenie a tak vodu nechce. Ja to neriesim. Janik nam bol do jedneho roka len na mlieku. Ci hlad alebo smäd, mal len mlieko. Matusko chcel prevarenu vodu a Jakubko ju vypije, ale aj to len v ramci hrania sa.

Veji - ked ma Jakubko prvykrat uhryzol do bradavky, tak som skrikla a pohrozila, ze nedam. A bol pokoj. Povedala som mu, ze nedam mliecko a nech si nabuduce premysli. Zatial je pokoj, uvidime, co bude. Mam vsak znamu, ktora musela radikalne ukoncit dojcenie, lebo maly ju neskutocne hryzol. A tak zo dna na den prestala dojcit.

Lalu - a povedz ake znaky na to vyuzijes? Nech sa poucime aj my ostatne maminy 😉 .

mhviezdicka
23. apr 2009

lalu,
ja z toho vasho Patucha fakt nemozem ... mam taky pocit ze bude prvy, ktory sa v augustovych babatkach nauci chodit 🙂

a Patrika si urcite necapla silno, ja som uz tiez "nalozila" Lucke par vychovnych po prdelke - sice mala plienku a capkala som jemne ale tiez prestala jacat a kukala na mna, ze co jej to robim ... inak ona ked zacne jacat, tak fakt jaci ako pavian a vtedy nevidi a nepocuje, casto musim na nu aj zakricat aby prestala a vnimala, susedia si mozno aj myslia, ze nie som normalna ze po nej kricim, ale inu moznost nemam ked ona ma hlas ako operna diva 😀

my znakujeme vsetko podla situacie, napr. ked sme vonku a vidime psika, tak jej ho ukazujem a popritom robim znak, alebo ked vidime babo, doma ked ideme papat, ked ideme spinkat, ked davame ciapocku, ked citame z knizky a pod. podla toho ako si aj spomeniem, ze by som mohla ukazat znak, lebo ja som straaaasne zabudliva 😝

a vy ste mali nejake stretko? a ako to, ze ja som o nicom nevedela, haaaa? 😠 😀 nabuduce dajte vediet a rady sa pridame aj my dve s Luckou - teda ak mozeme 😅 do sadu chodime casto a rady 😵

kape,
Hrosik je fakt super - je to sice dost penazi za 8 lekcii, ale stoji to za to ... tesime sa, ak ked mame aj obavy, ci ta nasa hviezda nebude zase hlavata 😒

a my mame na papanie tiez stolicku z IKEA (obyc bielu plastovu a take je tam spokojna, ze nelutujeme ani nahodu, ze sme kupili snad tu najlacnejsiu na trhu 😅 )
mame pozicanu "znackovu" od kolegyne, alev nej Lucka teda taka spokojna nebola - stale sa krutila a srdkala 😝

jankamanikova
23. apr 2009

No, ked citam o tom znakovaniu, tak vlastne som to robila pri kazdom dietati, len som si davala vlastne znaky a nevedela, ze je to znakovanie 😀 .
Nas Jakubko poda ruku, ked niekto jedmu poda a to bez problemov; pohladka tvar druhemu

jankamanikova
23. apr 2009

... "nie" mi ukazuje uz od polroka. Vnima vsetko, co mu poviem a to nemusim ani znak ukazat 😀 😀 😀 .

iwuskaaa
23. apr 2009

Ahojte 😉 ,
Danulik jasné, kojím ešte 🙂 . Tak s jogurtom som si to rozmyslela, bude až po roku 🙂 .
Veji, pekné miery 😉
Hviezdi, niekedy je lacnejšie lepšie ako drahšie 😀...príklad stolička Ikea 😀
Ja do môjho čistú vodu nedostanem. Pijeme čaje a ovocné šťavy 🙂

katinka0000
23. apr 2009

tak nico asi videl, co som tu pisala, lebo naraz mi vypil 100 ml cajika. som mu kupila taky upokojujuci z byliniek, tak asi mu chuti. aj zajtra mu ho zoberiem na plavanie.
je to riadny vymyselnik. dneska sa uz skoro dal na stvornozky, ale hned padol. brucho ho asi zatazilo.

bibianna
23. apr 2009

My tiež pijeme len čistú prevarenú vodu.

kape
23. apr 2009

Basky - ja som dnes doobedu objednala ale este do vajicka original MAXI COSI potah, Vy uz ste asi v tej vacsej autosedacke, tak to este na nu nemame. Objednavala som z BIGA.sk a dala som osobny odber, takze to mam bez postovneho.
Dufam, ze ste sa dnes s Lalu dohodli a ze sa mame naco tesit.

Hviezdicka - Samko moze aj tu drahsiu a aj tu lacnejsiu papame a hrame sa v oboch. A on v tom nevidi ziadny rozdiel, uvidim ci dospejeme do stadia ze bude zaspavat nad jedlom, ako to je u mojich kamosiek, preto som chcela "tu drahsiu" s polohovatelnym chrbtom.

Musim este pochvalit mojho syna, ze aka som hrda mamina, sa velmi tesim, ze reaguje krasne pozitivne na ostatne deticky, ked prideme na plavanie, vstupime do prezliekarne tak hned zacne kricat od radosti a kopat nozickami a potom ked prejdeme k bazenu, tak to uz je vo vytrzeni. A s Tomaskom Janciinim uz tiez na seba krasne reaguju, podla mna uz vedia, ze sa poznaju.

Samko tiez skusa pit len prevarenu vodu, ale je pravda, ze caj sme uz dlho neskusali, ale aj tak je dolezite naucit deti pit vodu, lebo su iste choroby, ked sa iny druh tekutiny musi vylucit a je potrebne, aby zapili lieky.

A je toho aj tak strasne vela co by nase deti mali a nemali a aj tak si nase deti vacsinou rozhodnu same, co chcu a co nie, su to potvorky od malicka 😀

katinka0000
23. apr 2009

kape: presne to iste sme mali my, ked sme uzivali homeopatika na hrdielko. vtedy som mu to musela rozpustat vo vode a davat mu to nasilym vypit. ale zvladli sme to. a samozrejme ked je teplo a ked sa deticky potia, tak je velmi dolezite, aby do seba dostavali co najviac tekutin.

kape
23. apr 2009

K vcerajsiemu stretku https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... som sa polepsila 😉 a netrvalo to az tak dlho

aktak
autor
23. apr 2009

kazdym dnom ocakavam nejaku novu tehulku 😵 kto sa dobrovolne hlasi rozbehnut dalsie "kolo"? 😀

danulik
23. apr 2009

aktak - nestras 😀
alebo..chces nam nieco povedat?? 😕

BA stretko - zlate ste, aj chlapcekovia 🙂

zlatulienka
23. apr 2009

Ahojte mamulky-babulky 🙂
nestiham vas precitat, uz som tu nebola viac ako mesiac ☹
Skúšky z letného semestra už mám všetky, dnes som si bola pre zviazanú diplomovku a zajtra ju idem odovzdat, už "len" zmáknuť štátnice...

ada11
23. apr 2009

počúvajte, vy to máte nejaké moc šikovné deti 😀 moja Anet nejaví záujem o štvornožkovanie a ani sa sama nepostaví, ale aj toto všetko bude 😉

ejjjj....ako vám je dobre maminy prvorodičky, že si ešte užijete malé mimi, ale čo my, čo už máme dve? či bude tretie kolo? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre