Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bibianna
28. apr 2009

aktaak, ani ja nemám rada olivy... 🙂
aimy, ahoj vitaj medzi nami. tvoje otázky vôbec nie sú hlúpe, bežne to tu rozoberáme. My sa tu už dosť poznáme, píšeme si tu už od začiatku tehotenstva. 😉

bibianna
28. apr 2009

baby, recitujete deťom riekanky? Našla som zaujímavé na nete, ak by ste chceli.

napr...mám dve ušká- počujem,
mám dve očká- vidím,
mám ústočká, rozprávam,
mám dve nôzky chodím,
mám dve rúčky, mamičku túlim 🙂 🙂 🙂

bibianna
28. apr 2009

kde ste všetky? 🙂
Dnes Maťko na prechádzke vykrikoval z kočíka tata, tata až sa niektorí ľudia usmievali..Je to prvé slovo, čo som ho naučila. 🙂

tessie
28. apr 2009

Ahojte maminky, dlho som sa neukázala, pretože sme boli stále preč. V nedeľu som sa vrátila z týždňového pobytu od mojich rodičov, sestra má o týždeň termín pôrodu, tak ja ako vzorná mamička a dobrá sestra som bola segre prať, žehliť a pomáhať pri všetkých prípravách na príchod malého synovčeka 🙂

Malá bola veľmi spokojná, 🙂 má krásne nové hačkované čiapky na leto, vyzerá v nich nádherne. Starká jej kúpila hojdačku, tak tam bola velice spokojná, ked ju mal kto hojdať 🙂 Celé dni bola vonku, konečne sme začali jesť aj kašu na večeru. Najkôr jej ryžová od Nutrilonu nechutila, tak som jej tam pridala banán, to jej chutilo, aj nastrúhané jablčko (inak samotne také jablko nezje, úplne ju z neho napína) a nakoniec už zvládne kašu aj čistú. asi si zvykla na tú chuť.

Nové zuby nemáme, aj ked je ich pár na spadnutie, už je občas trochu mrzutejšia, hryzie všetko, čo sa dá. V kočíku najviac obhrýza madlo a topánky 🙂

Je neskutočne živá a obratná, už ju nemôžem vôbec nechať samu. Ale neštvornožkuje sama, ani sa sama neposadí. Ale ked ju posadím ja, tak sa tak vydrží hrať dost dlho.

Chcem sa opýtať, pomáhali ste deťom pri štvornožkovaní? Alebo to mám plne nechať na ňu?

Inak papáme všetko, čo jej dám. Už aj ja som rozmýšľala, že jej dám cestoviny, len neviem, či obyčajné alebo celozrnné. A rožok máme tiež radi, dala som jej biely aj grahamový, ožužle oba konce a to je všetko. 🙂 Nie je grahamový rožok pre deti sladký? vraj tam je pridávaný cukor... Neviete o tom niečo?

katinka0000
28. apr 2009

ahojte!

bibi: nas nico uz povie aj tata, baba, vava, ... ale mama ani za svet.
my este stale ziaden zubcek nemame. asi zostane nico strbavy do konca zivota. 🙂
ja davam nicovi aj rohlik aj chlebik - klasicky biely. a potom este tie detske piskoty od nestle a kukuricne chrumky neslane.
ozaj a kupili sme mu nove sandalky. ma aj take adidas, ale tie neviem, ci bude nosit, lebo nie su podla mna dostatocne spevnene. tieto druhe sme kupili normalne origos kozenne.

katinka0000
28. apr 2009

dneska sme boli zaniest maminu na liecenie do tatier. aj nicolasko bol s nami. uplne uzasne zvladol tolko km naraz. ale ved sa navozil v mojom brusku dost, tak je asi zvyknuty. od rana od osmej sme cestovali a domov sme prisli az pred piatou. samozrejme, ze sme mali medzitym prestavky. v tatrach sme sa nadychali trochu cerstveho vzduchu a potom sup domov.

elly111
29. apr 2009

ahojte, som len kuk, ideme vybavovať veci do Ba a TT
tessie štvornožkovať sme malého neučili, iba sme mu ukazovali hračky a ovládače a on sa plazil za nimi a potom začal za nimi štvornožkovať,...nechávame ho nech sa všetko naučí sám
najskôr sa dlho plazil dozadu, potom asi dva dni štvornožkoval dozadu a jedného dňa - teraz cez víkend 😀 začal ísť smerom vpred prišlo to naraz a ... pokroky idú ďalej 🙂, ako písala jankamanikova 😵,
nemá čas ani jesť, proste neposedí, už ani v stoličke na papanie, celý deň spoznáva všetko okolo a iba upadáva do spánku, aj večer keď už nevládze, loziac ľahne a spinká,... a my ho prenesieme do postieľky 😀
je to super že sa vie už takto sám fyzicky unaviť a nie je to iba ležiace bábätko 🙂
...drahý doniesol zo služobky tie traky a vodítko, je to plyšový psík ako váčik na chrbátik, my to na úseky ciest v našom kopcovitom teréne využijeme, keď začneme chodiť 😀
katinka aj my sme kúpili vyššie kožené sandálky, také pevnejšie a nemajú úplne otvorenú prednú časť... uvidíme či využijeme
ahojte a pekný deň želám

nika.r
29. apr 2009

ahojte 🙂

boli sme včera na neurologii, všetko OK...lekárka mi tiež prízvukovala že nič netreba s dieťaťom robiť nasilu a mimo jeho schopností, teda žiadne vodenie za ručičky ke´d ešte sám sa k chodeniu nedostal..
kedysi matky nemali na deti toľko času, boli síce s nimi doma, ale museli robiť na poli atď...dieťa síce s nimi chodilo všade, ale bolo ponechané samé na seba, žiadna matka nemala čas vodiť ho za rúčku..a tie deti boli nútené loziť, ak sa chceli niekam dostať a potom samé prišli na to ako sa postaviť...naša generácia zase bola vychovaná v jasliach a vychovávateľky v jasliach tiež s nikým za ručičky nechodili, nechali deti na koberci nech sa samé hrajú a robia to, čo vedia

tiež vravela to, čo jankamanikova...určite po doma nech chodí bosí, ked bude teplo aj vonku po trávičke a kamienkoch, topánkz obmedziť na minimum..ale to tu užbolo rozoberané...

niekde som čítala, že lozenie podporuje rozvoj mozgu, dieťa pozerá na svet z inej perspektívy...samozrejme, posilňuje nôžky a chrbátik, čo je dôležité pre neskoršiu správnu chôdzu

v tej knihe, čo som spomínala, že mám je napísané, že nič s dieťaťom netreba robiť nasilu..tzn. dávať ho sadať alebo vodiť za ruku, ale je dobré ho motivovať a cvičiť s ním, aby silnelo...teda aj pretáčaniu sa dá pomôcť, aj lozeniu tým, že u dieťaťa posilňujeme cvikmi tie svaly a učíme ho tie pohyby, ktoré k danej činnosti potrebuje...aj neurologička mi včera potrvdila, že je veľmi dobré dávať dieťatko na kolienka...posilňuje si tak nôžky, ale hlavne chrbátik

lozenie sa ešte dá podporiť tak, že dáte dieťatko an bruško a rúčkami s ním robíte také pohyby akoby plávalo kraul..tým sa učí striedať rúčky, ukážete mu vlastne pohyb, ktorý má pri lození robiť..ale nijako mu tým neškodíte, dieťa tento pohyb zvláda, vy mu ho len ukážete

tiež je dobré prepájať hemisféry...cvičte s nim cviky, ktoré spájajú pravú rúčku s ľavou nôžkou a naopak..to podporuje striedavé pohyby končatín potrebné pri lození a aj neskôr pri chodení

nika.r
29. apr 2009

chcem sa opýtať, myslíte, že môžem Tomimu dať jarnú cibuľku alebo medvedí cesnak? je to veľmi zdravá zeleninka, ktorá podporuje imunitu, ale neviem, predsa len sú to dosť aromatické druhy a nikde som to nenašla...

jankamanikova, ako dávaš Jakubkovi ten pór? nasekáš mu čerstvý alebo ho povaríš predtým? vlastne aj cibuľka a medvedí cesnak sú podobné ako pór...

pečivo papáme od konca ôsmeho mesiaca, začali sme tmavým, ale už dávam aj rožok

dávam mu už aj maslo, na babetko.sk bolo, že sa môže tuším od ôsmeho...veľmi mu maslo chutí, dávam mu do krupice a občas aj na chlebík

nika.r
29. apr 2009

bibiana, riekanky sú super 🙂 my si veršíky ale častejšie spievame...ľahšie sa mi vymýšľala, mám na to viac času 😝

nika.r
29. apr 2009

som sa vykecala, idem k tomu môjmu šidlu, vrtí sa na nočníku, tak idem zistiť, čo na ňom postváral 🙂

katinka0000
29. apr 2009

ahojte!

my ideme za chvilu na plavanie. tak jupiiiii! nicolaska som uspala, tak dufam, ze sa mi do 11:00 zobudi, aby som ho nemusela budit ja.
pa a pekny den!

nesca
29. apr 2009

Caute,

napadlo ma pre nedostatok možností na ranajky, nemohli by sme im skúsiť urobiť praženicu zo žltka? Trochu olivového oleja pod to a tak hmm?, inak čítam, ale nepíšem, vonka je fakt super!!!! Konečne sa mi začína materská páčiť 😀 😀 😀 . Pa pa .

katinka0000
29. apr 2009

no teda. cely den nic? co ste vsetky vonku alebo pri vareni? 😀

katinka0000
29. apr 2009

vlozila som nove foto (aj z plavania). 🙂 🙂

tinka66
29. apr 2009

katinka0000 - nico je perfektny....krasne ocinka ma...normalne si ho uz viem predstavit, ked bude velky 🙂 super vam dnes bolo....

danulik
29. apr 2009

kati - nico je krasny vlasacik 🙂 a ako pekne uz stoji 🙂

nesca - ahoj 🙂 s tou prazenicou ti neporadim, ale teoreticky by sa mohla..co ja viem..? 😖 😅

tess - no konecne si sa ukazala 🙂

aj ja som pridala par novych foto 😉

bibianna
29. apr 2009

Kati, niko je nádherný, hlavne ne tej fotke s fialovou dekou. Pripomína mi nášho vlasáčika, tiež má také dlhé vlásky 🙂 🙂 🙂

vejinka
29. apr 2009

ahojte kocky..kati niko na tej fotke s tou osuskou vyzera ako keby bol nakresleny...nadhera 😉

aj ja som pridala par fotiek 😉

jankamanikova
29. apr 2009

Ahojte!
Tak nas Jakubko nespi uz stvrty den, alebo piaty 😀 ?
Dnes mu vyskocila teplota a v puse sa mu tisnu styri zubky. Je umrncany, stale na rukach, stale na prsniku a place a sa mojka a slini a vsetko pcha do pusy. Je mi ho luto, ale musi to prekonat. Takze sa nosime vo vaku a hra sa s mojimi vlasmi a cela som oslinena 😉 . Ale je velmi zlaty a smejo a aj ked je uboleny, tak je na zjedenie.

Nika - ja mu dam do zeleninovej alebo kuracej polievocky (ktoru bud zmixujem alebo popucim) trochu poru a petrzlenovej vnate (tu davam vsade) a povarim. Nemal zatial z nicoho ziadne alergie a ani reakcie, takze je to zatial dobre. Chuti mu aj spenat a aj ked nie je velky jedak, aspon to malo, co zje, mu staci. A ma rad velmi cerealie a vsetko z toho - cestoviny, chlieb (biela muka sa v nasej rodine nepapa) ...

Inac vitam nou maminku a prajem pekne uzivanie si dietatka.

anula
29. apr 2009

Ahojte,
len tak narychlo som vas preletela.

Bambi, Klara este nechodi, postavi sa, ak ma nieco na com sa moze vyskriabat na nozky, ale potom uz nevie, co dalej a takmer vzdy ju nieco zaujme, co sa snazi dociahnut a samozrejme, ze spadne. Tiez este nelozi, vie sa dat na 4, ale nevie, co dalej, zatial si vynasla smykaci sposob: da dopredu rucicky a kolienka smykne k nim.
Na tu teplotu skus aj nieco protizapalove. Nam skor zabral Algifor sirup ako Paralen. Na Sk je tusim Brufen, neviem, co najdes v UK.

Paradajky tusim az d roka, nie? Aspon sa mi vidi, ze to bolo v tom "Mama a ja", co sem hodila (tusim) Vejinka.

Dobru nocku prajem, idem trochu pracovat.

bibianna
29. apr 2009

Všetky pridávate fotky, dala som aj ja. 🙂 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

hribikana
29. apr 2009

ahojte!!! dlho predlho som tu nebola ... ja nic nestiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiham ... narychlo som prebehla o com sa asi pisalo ... takze ziadne tehulka este medzi nami nie je? skoda, ja by som aj brala 😀

mala spinka medzi nami, nie celu noc, ale tak cca od polnoci ... aj vase deturence sa tak casto budia v noci na papanie?

papat zacala velmi pekne, rano jej davam chlebik, vy natierate chlebik s maslom alebo niecim? lebo men to pripada dost suche 🙂, na desiatu ovocie, dnes som kupila hrozno, tak zajtra vyskusame, na obed zeleninku, masko, ale uz nie v pomiesanej polievockovej forme, ale vsetko musi mat oddelene ... asi spoznava chute 🙂 a na veceru davam kasicku z mojho odsateho mliecka ... tak ta ma uspech, hlavne bananova 😝

spanie cez den zacina byt rezimove, klop klop, po dve hodinky aj doobeda aj poobede

hmmm a sem tam sa malej podari aj vykakat do nocnika 😀

lozime jedna radost, kade tade a po najnovsom sa stava na nozicky pridrziava sa nabytku alebo gauca a snazi sa robit krociky, je to take mile, hlavne ked uz ma toho dost a xce sa spustit naspet na zem, to sa len zhodi na zadok, inac je to neskutocny smejo, hlavne na cudzich sa usmieva s tym bezzubkovym usmevom, aspoze nam uz nejake tie vlasky narastli

no nic koncim, lebo to uz je slohova praca ... komu sa to bude xciet citat 🙂

bru nocku

nika.r
29. apr 2009

ahojte 🙂

janka, diky. ja som dnes dala pár minikúsočkov medvedieho cesnaku, ale dala som surový.

inak, podelím sa o super recept z Mamaaja, tuším z aprílového čísla. Tomina išlo potrhať, keď som chvíľku meškala s podaním lyžičky, veľmi mu to chutilo.

Cestoviny s mrkvovo-mäsovou omáčkou

Uvaríme si malé cestoviny. Ja som spravila niťovky. Zvlášť uvaríme kuracie mäso a mrkvu. Potom spolu rozmixujeme na hladkú omáčku. V recepte je, že sa pridá aj dojčenské mlieko, ale my nepoužívame,tak som nedala a aj tak bolo fajne. Cestovinky som trošku popučila na menšie, ale nechala ich v podstate vcelku a poliala omáčkou.

aj tominovi už dávam oddlene mäso od zemiakov a pod. Viac mu to tak chutí.

ovocie mu už dávam len surové. Každý deň spapá asi polovicu jablka a ešte jeden druh ovocia dávame na olovrant, striedame hrušku s banánom. Výnimočne nejakú výživu.

hribikana
29. apr 2009

ovocie davame aj my surove, to som jej nidky nevarila - jablcka, hrusku a najvacsi uspech ma banan, ten zje za 2 minuty na posedenie cely 😝 a este davam detske vyzivky - tie som robila ked som sa nudila este tehu doma na materskej a su bez cukru, takze este tie zmiesam s pohankovymi vankusikmi s amarantom
a tie cestovinky zneju fajne, my sme len raz dali malej do ruky makaron 😝 ale jej chutil, len nevedela z ktorej strany sa don zahryznut

tamita
29. apr 2009

Čaute-čaute,krásne rastú bambulátka,podla foto,čo pridávate 😉 My nestíhame,ale polepšíme sa 😀
Kati,Nico-aké háro,my sme sa už museli druhý krát ostrihať,aby sa nepotila.
Bammbi ako??? čo tie teploty,klesli?dúfam,že už je lepšie..
My lozíme dozadu,ale ako šíp a dopredu sa hádže.Oblúbená pozícia je štvonožky na kolienkach a kýve sa ,prípadne sa pregúla kam potrebuje.Rada klačí,sama sa ešte nepostaví,ale skúša a dnes sa prvý krát sama posadila zo štyroch sa zrazu ritkou dala nabok a zrazu sedela,až sa sama čudovala,no bolo to ešte také náhodné.
Inak dnes máme taký prelomový deň,asi preto,že je meninový,lebo ráno sa nám podarila aj prvá veta.Síce extra holá,ale bola.Leuška už asi tak od pol roka,ked sa pokajdí,čo býva skoro každé ráno ked sa zobudí,tak hovorí že : ee. Podľa toho viem,že je pokakaná. No a pár dní na mňa volá mama. Nie je to už také slabikovanie ako predtým,ale ked ma zbadá,tak povie "mama" .A dnes ráno si mrmlala v postielke,ja som sa zobudila,kuknem na ňu a ona sa zaškerila a že: Mama ee... a v tom už sa vanula riadna aróma spálńou.!
No a ešte sme sa vyhádzali,tak teraz testujeme,že z čoho. A zuby stále nikde...

slaviq81
30. apr 2009

Jej, pozrela som par albumov, Nico je ako babika 🙂 a aj Bibianin Matej je fesaaaaak.

Lara zle reaguje na kuracinu. Prvykrat zvracala, no vtedy som este nevedela z coho, lebo den predtym som jej do zeleniny primiesala zltok, tak som si nebola ista. No a vcera som jej zasa (druhykrat) dala kuracie so zeleninou a zasa zvracala. A skoro rano strelila taku do plienky, ze som ju musela rovno okupat 😝 Dnes bude iba na MM.

hribikana
30. apr 2009

huraaaa, mame prvy zubok, dnes v noci bol plac a rano sa mala zasmiala a tam malililinky zubcek 😀

danulik
30. apr 2009

jeej, hribik, gratulujeme 🙂 aj my uz chceme, ale stale nic 😖 len stupnujuca sa nervozita..

my sme vcera mali neprijemny vecer, lili zletela z postele ☹ vecer vzdy zaspi v nasej posteli a potom ju prelozim do postielky.. no a teraz sa nejako zobudila a prekotulala az na koniec postele a potom sme uz poculi len buchot a plac 😢

tami - krasna veta 🙂 🙂 🙂

inac, skusali sme maso prvy krat - spapala jednu lyzicku a potom uz usta neotvorila 😀 ale okrem toho uz spapa vsetko - zeleninku, ovocie, pohanku, ryzu, ovsene vlocky, cervenu sosovicku, rozok, chlebik 😉 vyskusame aj cestoviny, som zvedava, co na ne povie 🙂

este sa chcem spytat - lili si v poslednom case casto chyta uska, obidve, ale viac prave - mozu ju boliet? mame ist k doktorke?

hribikana
30. apr 2009

a ako chystane ovsene vlocky? kupujete nejake specialne? a cervenu sosovicu ako pripravujete a kde to dostat kupit?

aj nina si skrabe casto uska a prisla som na to, ze ked jej ich cistim, jej to robi vyslovene dobre, drzi usko a az tak vzdycha pri tom 😀

tami - tak to je super, vy sa uz normalne dorozumievate 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre