Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

angelina22
4. júl 2009

janka ,,,moja mala pokašluje, aj ja cítim hrdlo..mam si skočit po nejaké homeopatiká,,alebo ešte čakat čo a ako bude,, ja som si už nasadila cesnak a cibulu aj vtamíny,,,,tak neviem,,,malu kojím,,,

jankamanikova
4. júl 2009

Angeli - to presne pouzivam ja pre seba. Cesnak, cibula a citron a hned som fit 😎 . Malej daj, co uznas za vhodne. Ja homeopatika nepouzivam 😉 . Ide o tom, aky ma kasel - ak je hlienovity, davam Solmucol a do dvoch dni sme fit. Ak je dusivy, drazdivy - tak Fenistil (uz som to tu pisala, tusim 😉 ). Ale kasel u tak malych deti trva aj tri tyzdne, takze trpezlivost ...

My sme napr. dali urobit vysetrenia a sme podla vysledkov zdravy. Ale kasle ako "tuberak" 😀 .

Ja si choroby deti zaznamenavam do kalendara. Ak sa dany druh choroby opakuje v urcitom obdobi aj o rok, dva; tak to neriesim, lebo je to mozno reakcia na dane obdobie. Nieco mu vadi, mozno alergia na nieco. Ale neriesim to. Janik napr. ja stale chory vo februari a marci. Ma vtedy laryngitigu a zrejme mu vadi prechod zo zimy na jar. Matusko napr. kasle cele leto ... Tiez mu mozno nieco vadi. Alergologicke testy sme robit nedali, u tak malych deti su choroby bezne a potrebuju ich pre svoju imunitu.

jancia
4. júl 2009

Ahojte

tak my uz neteplotujeme, tfuj-tfuj dufam ze je po tom... dnes rano mal ale taky suchy kasel tak sme ostali doma a uvidime - na chalupu asi pojdeme az zajtra. Tomi je aj tak este taky nie vo svojej kozi - malo vyvadza 😉 .

Vcera vecer boli u nas kamosky moje z gympla a potom ked som uspala Tomiho som sla von za nimi si posediet, juj ako dobre mi to padlo 🙂 a tato pekne strazil doma 😝 .

Pekny vikend prajem, myslim ze pocasie je ukazkove tak si uzite vyletiky a dovolenky 😵

angelina22
4. júl 2009

jani, dik za radu, a kolko kvapiek davaš malým? dnielka má skor taký dráždivý tak bz som skusila ten fenistil,,,,aj ked som už bola kupit sirup junior od tilman, eukaliptus,,tak uvidime ,,,ja smrdím ako starý chlap za cesnakom,,ešteže manžel nieje doma,,hihihih
kebz bol tak by sme sa spolu napraskali,,hihihi
už sa nanho tááák teším, že ho asi zadusím ,,tak ho vystískam,,,,,,!!!!

jankamanikova
4. júl 2009

Angeli - ja davam malo kvapiek, 2-3 kv. trikrat za den. Mam kamaratky, co davaju aj 5 kv., ale to je podla mna vela. Este su dobre aj Stoptusin kv.

angelina22
4. júl 2009

ešte raz dakujem, vyskušame, uvidime,,,
inak sestra na teba spomína, aj sa ma pýta ako sa máte a čo máte nove, ,,
inak baby, na vš ma zasa neprijali, podavala som prihlašku do po(pedagogická fakulta, primarna a elementarna pedagogika)na prijamčky bol riadny nátresk, a ešte do tretice to pojdem skusit buuduci rok,,verím že mi to konečne vijde,,,no a na konzervatorium ma prijali,,,,takže fifty: fifty

jankamanikova
4. júl 2009

Angeli - pozdavujem sestru. Nech sa jej dari a nech je stastna.
A co pojdes studovat na konzervu? To musis byt tiez talent ako Tvoja sestra, co? Ona bola super na strednej skole, aj povahou a aj talentom ...

A este k tym tipom na lieky - co funguje mne, nemusi fungovat Tebe. Ale ja som si tiez odskusala pri detoch a mam svoje osvedcene receptura, co zaberaju. Len nech ste fit.

U nas vsetci spia 😉 , tak mam veget ...

angelina22
4. júl 2009

díík jani, ja idem študovať husle, u nas každý na niečo hrá,,,máme to podelené, teda ocko nás zadelil aby mal do kapely celé osadenstvo, brat študuje na konzerve kontrabas,,,,a moja malá asi pojde na cimbal,,hihihi
jasnéé s tým fenistilom, veď píšem že skuúsime a uvidíme,,,len dúfam, že budeme fit lebo takto o týžden letíímeee,,,, 😀 😵
aj malá spí,,,a ja idem asi pomoct babke, (maličkej prababke)lebo pečie nejaký koláč,,,,,
vidíte, som vám chcela aj napísať že sestra mala koncert v Banskej Štiavnici aby ste ju podporili tie ktoré ste tam poblízku,,ale nestihla som,,akosi som si poplietla dátumy,,,a to bolo predvčerom,,, 😎 😖
nevadí
tak idem ja pekný den!!!!

jancia
4. júl 2009

baby na suchy kasel su tie fenistil kvapky dobre? alebo co este? vdaka...

jankamanikova
4. júl 2009

Jancia - ja pouzivam Fenistil na taky drazdivy, dusivy kasel. Pomaha ... A aj pri kiahnach, komaroch, svrbeni ...

basky
4. júl 2009

Ahojte,
Jankamanikova, co ste balili detom do lekarnicky, ked ste chodili na dovolenky a dlhsie cesty?
Dakujem

katinka0000
4. júl 2009

ahojte!

ako ste prezili tuto krasnu sobotu? my sme sa pred chvilou vratili domov, takze zase pracovne. ale nicolasko bol s nasimi na den topvaru a potom este isli na ryby. 2-krat bol dnes v bazene, takze o program mal velmi dobre postarane. teraz spi ako zarezany.

inak ja som na fenistil kvapky vela dobreho nepocula. ale samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine.
vela zdravicka vsetkym detickam!

dobru noc!

jancia
4. júl 2009

basky balite na dovcu? 🙂 tak nech vam vyjde...

baby tak my zajtra pravdepodobne odchadzame, takze tyzden bez netu, dufam ze nebudete stale na tej istej strane... nech mam co citat 😝 .

prajem vsetkym pekne dovolenky a nech su deticky aj vy zdrave!!! papaaaa

danulik
4. júl 2009

ahojteee, uz sme doma 🙂 teda - nie ze by som sa tesila, lebo nam bolo supeeer!! ale kratko 😒 nechcelo sa nam ani odist, ale ocko ma uz povinnosti.. tajne dufam, ze to nebola posledna dovolenka tohto leta 😅
pridala som aj nejake fotky 😉
zajtra hadam docitam, co ste popisali 🙂
teraz ma caka min. tyzden prania a pod. 😠 😠

dobru noc 😔

vejinka
5. júl 2009

jeeeeeeeeeej danu...nadherne fotkyyyyyyyyyyy a jednej akoby si bola tehulka..na tej nocnej fotke s polovickou a tych krasnych satach... 😉 ty nam nieco tajis? 😉 vidiet z fotiek ze tam bolo uplne nadherne a ze ste sa mali dobre...taka dovolenka by sa zisla aj nam..ved o dva tyzdne ideme aj my..ale len na dolniaky ku starkej 😒 ale tesim sa aj tak

vejinka
5. júl 2009

danu...a vyzeras ako skolacka...krasna mladunka baba 😉

danulik
5. júl 2009

veji - nieee, to som len taka tucna 😀 😀 😀 netajim nic 😉
a skolacka budem uz zase - od septembra 🙂
bolo nam naozaj super 🙂 uzite si to u starkej 😉

danulik
5. júl 2009

kocky - este raz vdaka za gratulacie 😵

jamaica - ta tvoja alexa je strasne sikovna 🙂 teraz ju uz nezastavite 😀
prebalovanie prebieha u nas tiez podobne - sama nemam sancu ju prebalit 😀

inac, to hadzanie od nervov pozname 🙄 lili sa vzdy hodi dozadu ked sa jej nieco znepaci, alebo ked jej nieco zoberiem.. nastastie zatial vzdy dopadla na makke (postel, gauc), ale uz cakam, ked sa hodi o zem 😒 je to mala nervacka 😅 uz sa "tesim" ako sa zacne hadzat o zem v obchode, ked jej nebudem chciet nieco kupit 😖

danulik
5. júl 2009

tess - my este nepapame mliecne vyrobky, stale kojim, takze netreba 😉 jogurt az po roku..

citam, ze niektore deticky mali teplotky a sopliky - dufam, ze su uz ok!!

co sa tyka ovocia - tak okrem vyziviek papa lili cerstve jablcka, banany, melon, ceresne, marhule, broskyne, hrozno, cucoriedky..
vascie ovocie si "odhryzkuje" a mensie jej roztlacim na dam do pusy 😉

zuby stale nikde..

no, idem, lili je hore 😉

bibianna
5. júl 2009

Stanka, on sa naučil chodiť u babky. Bol tam tri dni keď sme maľovali a ona ho naučila. 🙂

jankamanikova
5. júl 2009

Danulik - super fotky; fotka č. 26 je najlepsia 😉 . Inac to ste boli cez agenturu alebo na vlastnu päsť? Vdaka ...

Basky - tak na dovolenku sme vzdy riadne nabaleni, co sa tyka liekov. Dr. nam vzdy nieco predpisala naviac a kedze mam maminu a sestru dr. farmacie, tak sme mali vzdy nieco navyse 😉 . Zatial sme nic zvlastne nepotrebovali, ale clovek nikdy nevie ...
V podstate mame len zaklad ...
- Panadol Baby sirup, Nurofen sirup (kazdemu z nasich deti zabera nieco ine);
- Fenistil kvapky a aj gel (proti ustipnutiu);
- repelent a aj B-komplex tbl.;
- Dithiaden a Diazepam (sme sice nepotrebovali, ale nosim vzdy so sebou);
- Panthenol proti popaleniu;
- teplomer;
- Infants Dophilus (alebo ine probiotika) a pre manzela Adults Dophilus (alebo slivovica :o));
- usne kvapky; ocne kvapky a masticka (ak by doslo k poraneniu oci, co pri morskej vode a vetre byva caste, ale to sme zatial nepotrebovali);
- Mar spray a Nasivin kvapky;
- vsetko na opalovanie;
- obycajny Lieh (na poranenia koze, lebo nasi chalani su experti 😉 ) alebo Borova voda; Dettol pripravky su vhodne tiez;
- rozne naplate (tie vyuzivame casto, lebo nasi chalani maju modriny a poranenia snad uz vsade);
- hroznovy cukor (na energiu pre mna 😉 );

To je snad vsetko. Ono to vyzera, ze nosime so sebou na dovolenku celu lekaren, co? Ale zmesti sa mi to vsetko do obycajnej kozmetickej tasticky. Vela sme toho nepotrebovali, ale aj ked chodime na vychod alebo hocikde, nosime tieto veci so sebou, lebo clovek nikdy nevie.
A samozrejme tekutiny, cistu vodu sme dopovali do deti stale ...

Joj, normalne, ked to pisem, tak mam chut niekam k moru ist. Ale my este uvidime, ako to bude toho roku. Nechapeme sa prekvapit 😉 .

bibianna
5. júl 2009

kočky, poraďte, ideme kupovať autosedačku, doteraz sme mali vajíčko. Akú by sme mali kúpiť? Do koľkých kíl? 😉

jankamanikova
5. júl 2009

Bibi - o tom sa uz tu popisalo vela. Skus mrknut dopredu. Vela z nas tu ma autosedacky zn. Romer ... Klikni do google. My mame ten druhy stupen od 9-18kg (ci ako to je). Da sa polohovat a je skvela.

http://www.matko.sk/baby-shop/autosedacka-romer...

danulik
5. júl 2009

jankamanik - dakujeme 🙂
apartman som rezervovala cez jednu taliansku agenturu (agencia eureka), stal 500 eur na tyzden..

katinka0000
5. júl 2009

ahojte!

danulik: naaaadherne fotocky!

aj nas nico sa hadze dozadu, ked sa mu nieco nepaci. je to riadny vymyselnik.

dneska sme sa vybrali na vylet. isli sme na duchonku (ak to niekto pozna), ale ako sme vysli z auta, tak po par krokoch zacal prsat. potom sme sa premiestnili k druhemu jazeru a tam tiez prsalo. tak sme isli len na zmrzku a utekali smutni domov. ale doobeda sa nico kupal v bazeniku, tak aspon doobedie nebolo uprsane.

stankaji
5. júl 2009

Ahojte!!! 🙂

Hlasim sa vam z chaty na Ruzine pri Margecanoch, prisli sme sa sem trochu vykurirovat a je tu ovela lepsi vzduch ako v meste. Prisli sme v piatok a sme tu do nedele. Drahy mi dnes nainstaloval aj tu mob. internet, takze ak budem vecer vladat, tak sem nakuknem. Ak nieco nafotim, tak to potom sem zavesim.

jankamanikova - dakujem za radu na ten upchaty nos, presne tie kvapky Mar a odsavacku mam aj tu a s tym ju "trapim" a potom som skareda mama, tak na mna potom skaredo pozera, lebo to hrozne nema rada, ked jej robim tu proceduru a odsavacku by najradsej niekam schovala, najlepsie do kosa...

danulik - jeeej ake pekne fotecky, vidno z nich, ze ste si uzivali pobyt pri mori...
...inac aj nasa Martinka je nervacka, ked nieco nie je ako si ona predstavuje... v poslednom case ma najoblubenejsiu zabavku pri kojeni, ze mi "jemne" stipka cecik, no ja jej v tom branim, tak je z toho tiez nervna...

Idem si aj ja lahnut, dobru nocku vsetkym detickam a mamickam.

tessie
6. júl 2009

dani - nádherné fotky... aj my by sme hneď išli na dovolenku... už dokonca začíname nad tým premýšľať, že keby ideme koncom augusta, tak to je už malá 3 mesiace po tej chorobe, hádam to zvládne... len nevieme, že či neuvažujeme sebecky... a nechceme ísť k moru len kvôli sebe 🙂

kati - ja Duchonku dobre poznám 😉 Budúci alebo ten další týždeň idem do Prašíc na pár dni, takže aj na Duchonku aj do TO 😉 Ak budeš mať čas, tak sa môžme niekedy stretnúť... ešte ti napíšem, že kedy presne pôjdeme

Naša malá spinká, už sa asi každú chvíľu zobudí. Včera spala veľmi málo, tak to dnes doháňa. Boli sme včera aj my na pláži, ale len na T-Com pláži. A piesok, presne ako píše Danulík, to je neskutočná radosť 🙂 🙂 🙂

A všetkým vdaka ohladom tých jogurtov, tak počkám do roka aj ja, kedže sa stále kojíme 🙂

katinka0000
6. júl 2009

tessie: o.k. ozvi sa. vcera na duchonke bolo fakt vela ludi. keby neprsalo, tak by sme si pozicali vodne bicykle. nico by sa tesil. 🙂

nico papa uz len UM, takze ja jogurtiky uz davam.

akurat sme sa vratili z plavania, nico spinka ako mrtvolka. uz robime skoky do vody zo sedu. 🙂

elly111
6. júl 2009

Všetko najlepšie Patrikom 🙂
danulik nádherná rodinka ste 🙂

kuratenko11
6. júl 2009

Ahojte
to tu uz vazne nebyva moc mamiciek ☹ uz ani nieje co citat 😉
Danulik chcem sa spytat,ako zvladla mala cestu?Isli ste na noc,ci ako?My ideme o 2 tyzdne do Chorvatska a bojim sa hlavne tej cesty.Ideme asi okolo pol noci,ale aj tak,maly nieje moc zvyknuty v atosedacke 😉
Inak baby pisete ze kojite 2 krat za noc,ja mam pocit ze kojim stale.Aj ked cez den len 2 krat ked ide spat,ale zato v noci ajajaj.Tak napr.spi od pol 8 a uz som bola kojit 2 krat ☹ 😀 😀 je sice pravda,ze teraz idu zubky,neche ani kasu na veceru len cecik 😉 uz som skusala davat aj caj,sice vypije,ale stale hlada ceco 😀 som zvedava ako ho to potom odnaucim 😀 ale na to ma este ces.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre