Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
17. sep 2009

nie to nie je na vozenie len na ovládanie také väčšie autíčko 🙂
ideme odniesť odrážadlo na poštu kým chvíľku neprší
pa zatiaľ

danulik
17. sep 2009

ahaa, ok 🙂
u nas je skaredo, v noci prsalo a teraz je to tiez take na hrane 😒 super pocasie 🙄

hribikana
17. sep 2009

ahojte,
vcera ste sa tu nejak rozcertili 😉 normalne bolo co citat
my sme sa prave vratili z prechadzky a cakam, kedy mala zivne, bola som jej kupit bebu na dobru noc, tak hadam pri bebe prespi celu 😀 treba aspon verit
co robite na obed? ja dnes neviem, dala by som si granadir, ale je s nim vela roboty a hlavne riadov, tak si este rozmyslim
u nas ma vecerne zaspavanie na starosti ocinko, mala spi tak cca do 20,30, ja nechapem, ked som pri nej ja, tak place, vystiera ku mne rucicky... potom nastupi moj muz a uz cez babysittera pocujem len ticho, o 5 minut odide z izby a mala ma uz polnoc, to su ale mafia ti 2 😎

hribikana
17. sep 2009

mala mi prave telefonuje s adapterom k notebooku 😀

danulik
17. sep 2009

hribik - u nas zaspavanie s ockom nehrozi 😖 neviem kto z nich je z toho zufalejsi 😅
ja jej dam mliecko, odrgne si, dam jej cumlik, plienku do rucky, prelozim do postielky a spinka 🙂 no ale teraz to asi zakriknem, lebo vzdy, ked ju takto chvalim, tak sa to pokazi 😀
v noci sa zobudi a pyta sa k nam do postele, trosku pocucka a zaspi.. ked sa mi chce a vladzem, tak ju prelozim, ked nie, tak spime vsetci spolu 😉

minule som bola v spalni a nechcelo sa mi ist do obyvacky po mobil, tak hovorim lili, ze donesi mi mobil - haloo haloo - a ona isla a doniesla mi svoj 😀

hribikana
17. sep 2009

danulik - 😀

danulik
17. sep 2009

sice som si nezavolala, ale aspon som sa zasmiala 😀 a ona chudatko nechapala, co sa deje, ved mi ho doniesla 😅

a teraz ma obdobie, ze vsetko po mne opakuje, co ja robim, to musi aj ona.. napr. vyberiem veci z pracky a idem ich zavesit, najskor ich vytrasiem, ona pozera a zoberiem nejaku vec a zacne vytriasat 😀 potom mi "pomaha" davat veci do pracky, obcas sa tam zatulaju aj nejake hracky, labello, toaletny papier a pod. 🙂 alebo ja sa idem napit (z flase), tak uz uteka po svoju flasku a pijeme spolu 🙂 samozrejme aj papame spolu 🙂 a asi si uz zacneme cistit spolu aj zubky - teda..aspon ja 😀 ona si len kefkou chodi o tych holych dasienkach 😅 ale velmi sa jej to paci, kuka na mna, co to mam v puse, chyta mi zuby, potom smatra vo svojej puse a hlada zubky 🙂 🙂 🙂

no, dieta mi zaspalo, idem sa hadam naranajkovat 😉

hribikana
17. sep 2009

bru chut, aj moje uz haja
a tiez vsetko opakuje 😀 pri vesani pradla mi vsak pradlo pekne vytrasie a poda a ked nestiham, hodi na zem, zoberie nove, vytrasie a poda, zubky si umyvame vsetci 3 kazde rano, a straaaasne rada v poskednej dobe cita knihy 😀

katinka0000
17. sep 2009

ahojte!

u nas je hrozne pocasie. prsi, prsi a prsi. nico vcera spinkal zase s nami v postielke, lebo ho isiel uspat muzik a potom zaspali spolu a uz som ich nechcela buntosit, boli taki zlati. rano si potiahol do deviatej a ja s nim. 🙂 som bola z predvcerajsej noci horzne nevyspata. prisli sme o pol druhej v noci domov, o druhej som zaspala a nico bol uz o pol tretej hore. do pol piatej si debatoval a o siedmej som musela vstavat. no super to bolo. 😅

katinka0000
17. sep 2009

hribi, dani: vam spavaju drobci este 2-krat za den?

danulik
17. sep 2009

hribik - zlataaa 🙂

kati - zatial ano, doobeda cca 1,5 hod. od 10.00 - 11:30 a poobede tiez cca 1,5 hod. okolo 16:00 - 17:30 🙂
ale obcas sa stane, ze jeden spanok odmietne a potom mame veselo 🙂 no a niekedy spi napr. len pol hodinu, cize to nie je pravidlo, ale zhruba tak nejak 😉 takze momentalne je to fajn 🙂

elly111
17. sep 2009

baby to ako robíte že vám spinkajú? Náš poklad nemá potrebu spinkať celý deň 😨
A čítať knihy ani nehovorím on aj leporelá šúpe už máme len také kartónové stránky 😀
Ale pomáha so všetkým a všade a zbožňuje keď ho akože zabudnem pripútať v autosedačke, keď idem vysávať auto alebo nakladám do kufra,... tak okamžite prelezie stredom dopredu, postaví sa na sedadlo šoféra, pohýbe volantom, začne akože prehadzovať rýchlosti, no my sa ideme z neho ušúľať že ako to musel odpozorovať, proste veľmi sa sústredí krúti volantom a prehadzuje, pustí si hudbu, zväčša volume 23-25 nech aj susedia majú radosť a šoféruje a tancuje za volantom 😀 😀 😀

katinka0000
17. sep 2009

elly: 😀 😀 😀

hribikana
17. sep 2009

elly 😀
mne mala tiez spi cca ako lili, rano od tej 10-10,30 a spinka cca 1,5-2hodky a poobode okolo 3,30-4,00 a sponka cca1-1,5hodinky, tiez niekedy odmietne 1 spanok, ale stava sa to malokedy, klop klop, neze to teraz zakriknem, len nech jej to pekne dlho vydrzi
a zaspava tak, ze ja ju necham v postielke, ona si tam este podebati urobi nejake akrobaticke kusky, ulozi sa a spinka

danulik
17. sep 2009

lili ked nepriputam, tak sa zacne sama 😀 to ked ju potrebujem na chvilu zabavit, tak jej dam zapinat pasy 🙂 samozrejme nie za jazdy 😀 no a "soferovanie" tiez miluje 🙂 a volume naplno 😀

katinka0000
17. sep 2009

tu hudbu naplno miluju asi vsetky deti. nico sa uz aj natriasa, ked muz prida zvuk. 😀

danulik
17. sep 2009

elly - neviem ako.. ale uz sme mali aj my (dlheee) obdobie, ked lili nechcela vobec spavat 😒

veru, hudbu maju radi asi vsetky deticky - uz som nas prihlasila do tej hud. skoly yamaha 🙂

elly111
17. sep 2009

mhmmm to keď nášho nechám v postieľke tak trepe mrežami a jačí tak že stráca po pol hodine hlas, tiež mal obdobie že pekne spinkával ke´d som ho uložila do postieľky, ale to bolo krátke obdobie
Večer zaspáva na zemi v obývačke, proste lozí, hrá sa, kým neodpadne a nezaspí, dúfam že to nečíta nikto zo sociálky 😅
že by dievčatká boli pohodovejšie??? 😀 poviem manželovi, že ak druhé, tak... 😀

nika.r
17. sep 2009

ahojte

prajeme krásne stretko, nech Vám vyjde pekné počasie.

eminkaa113
17. sep 2009

Ahojte,
som sa dobre zasmiala na tých vaších detičkách 😀 Naša je podobná, tiež všetko opakuje. Dnes som jej začala lúskať prstami a ona tiež a tak sa tomu tešila 😀 Prišli sme k babke, povedala som jej, Emka lúskni prstami a začala. Bola podarená.
S tou muzikou to máme aj my veselé. Keď zapnem domáce kino a dám tam rádio, tak beží pre ovládačku a presne vie, ktorým pridá hlas a somozrejme až na doraz. A včera doobeda u nás na dedine v rozhlase pustili smútočný oznam - hudbu a Emča si ho začala tancovať 😀 Akurát okolo išla poštárka a sa smiala, že tancuje, no čo už....
To auto na baterky čo ste spomínali máme od brata - takého džípa - Emke je veľké, nedočiahne na plyn, ale vyriešili sme to a na plyn sme položili tehlu a Emča jazdí o dušu. A všetci na ulici sa len smejú, že aká šoférka je to 😀 Musím ju odfotiť a hodiť do albumu, je fakt podarená....

jovan
17. sep 2009

ahojte, tak my uz isty cas mame len jeden pobednajsi spanok, je to parada, spi aj 2-3hodky, dokonca aj dnes po plavani, vydrzal v pohode az teraz po obede zalomil, tak vas idem podocitat, si neviem predstavit kedyby isiel vecer spat, keby ze o piatej siestej vstane, vampotom zaspia deticky v pohode? A spime len v tesco overale, plus ho prikrijemtensou deckou, sa mi to zda lepsie, poddajnejsie ako paplonik a tak spi ovela lepsie ako vo vaku, ktory som teraz len zrusila, lebo vyrastol a som nestihla este kupit novy, no ale uz asi ani nekupim

slaviq81
17. sep 2009

Jej, ale ste sa rozpísali. Ja len potajomky čítam, písať už neostáva čas 😀 😝 Fičím na FB, normálne už ľutujem, že som sa tam zaregistrovala 😀 😝 Neviem, či by som nemala aspoň na mesiac požiadať o odpojenie internetu. To by asi nedopadlo dobre 😝 😀
Moja Lara ešte stále soplí 😖 Dnes sme boli na kontrolu, dal mi nejaký kalciový sajrajt, vraj sa mám pokúsiť po troške dostať to do Lary 😝
Začínajú byť nezbedné tie naše detváky, ale je to sranda ich pozorovať. Lara telefonuje so všetkým čo má práve v ruke, stačí keď ju poprosím aby volala haló a už si prikladá ruku k uchu 😀 A skrýva nám veci, reorganizuje obsah skríň. Minule vytiahla môjmu otcovi papuču z chodby a ten ju hľadal vyše hodiny a nakoniec sme ju našli v kuch. linke 😀 😀 Tiež strašne rada tancuje, najmä na reklamu od hypernovy a t-mobile 😀

Inak dnes máme super upršaný deň, vidno, že jeseň je za rohom 😝

slaviq81
17. sep 2009

Jovan, Lare by stačila 15 minútovka okolo piatej večer a mala by energie aj do jedenástej. Takže radšej nie. Teraz spáva okolo obeda 2 - 3 hodiny. A je to fajn 😉
V noci spáva v pyžamku a v obliečke od vankúša mám deku, tým ju prikrývam. Našťastie sa neodkope, len sa sem tam v noci v spánku posadí a ľahne si na deku, takže je odkrytá 😝

elly111
17. sep 2009

my už sme aj naobedovamí, myslela som že nebudem variť, ale urobilasom si cestoviny, osmažila s vajíčkom a ako to malému chutilo 🙂
predtým si pol hodinu odreval v postieľke, ale spať ani za nič
slaviq žiadne šmírovanie oekne píš 😀, kedy idete za ocinkom? alebo on príde?
danulik ty si ešte vôbec nedávala mäso? D 😀ávaš už aj nejaké oriešky okrem strukovín,...

slaviq81
17. sep 2009

Elly, ani ja nedávam mäso, len raz rybku a v nedeľu trošku hovädzieho zjedla. Teraz vôbec nechce jesť, iba mlieko by pila 😝
Kedy pôjdeme do tepla za ocinom záleži na našich úradníkoch, potrebujem si vybaviť papiere na svadbu 😝 Dúfam, že do Vianoc to stihnem, ale keď si pomyslím, koľko sa nabehám, tak sa mi do toho nejak nechce 😝 Ale treba 😉

elly111
17. sep 2009

Treba 🙂 , tak to ti verím, to musí byť papierovačiek, ani si nechcem predstaviť. A ako plánujete potom pôjdete vy tam či ocinko sem?
Baby malý sa najedol a že idem ho dať do postieľky, už na rukách plakal že tam nechce ísť, tak som mu na koberec porozkladala vankúše a jeho veľkého plyšového medveďa a už spinká 😀 , ani nejdem skúšať dať ho do postieľky. Minule sme si aj s drahým hovorili načo kupujeme zbytočnosti ako postele, sedačku,... veď by sme mohli všetci spávať na zemi ako japonci 😀

slaviq81
17. sep 2009

Elly 😀 😀 😀 Lare sa pár krát podarilo od únavy zalomiť v obývačke na zemi, ale teraz, keď chce spinkať, tak sa už pýta. Umrnčaná mi donesie svoje pyžamko, alebo sa postaví pred izbu a škrabká na dvere 😀 Také zlaté to je 🙂 Plánujeme ísť my dve tam, lebo si neviem dosť dobre predstaviť čo by tu môj drahý robil 😝

elly111
17. sep 2009

😨 vy tam? 😨 A veď jasné aj my by sme išli do tepla radšej 🙂 No veď čo by tu robil, ako všetci učil angličtinu a neskutočne dobre zarábal 😀 🤐 😀
To je zlatučké že sa tak pýta spinkať 😵 , to sme zažili iba raz keď mal horúčky po očkovaní a taký stav už teda zažiť netúžim. Joj a že po tomto očkovaní v 15m sa príznaky a horúčky objavujú až po 5-7 dňoch, už teraz mám z toho paniku ☹

slaviq81
17. sep 2009

Hej, čítala som v inej diskusii, a že bývajú dosť ťažké tie reakcie 😝 Joj, decká naše zlatučké 😖

iwuskaaa
17. sep 2009

No mamičky Vy nemáte čo na robote 😀 ? Takto sa rozpísať počas dňa 😀 .
U nás zatiaľ neprší, verím, že vydrží bez kvapiek do večera, chceme ísť vonku trošku celá rodinka 😵 . Čo tu ešte robím vlastne? 😀
Nestihla som Vás teraz celkom prečítať, len z rýchlika som to prebehla.
Ja ako som sa tu posťažovala na spánok, tak teraz je to super. Spinká doobeda od 10.30 takú hodinku a pol, niekedy potiahne aj dve a poobede o tej 15.00 ešte spinká na hodinku. Večer o pol ôsmej je už v postieľke, zaspáva sám a dlho to netrvá.
A máme takú skúsenosť, že ak spinká cez deň viac, v noci spí lepšie 🙂 . Ak spí iba raz za deň, v noci je to horšie 😖 .
Elly som pojazdná jasné, ale cestu do BB teraz nemám ako vraví Danielka 😀 ...
Slaviq ja tiež fičím na FB, dala som sa nahovoriť a ľutujem teraz 😀 . Ak ste niekto koho nemám v priateľoch, tak šup šup sem s menami 🙂 . Ja som Ivana Hulinová Solárová...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre