Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
29. okt 2009

dobre ranko 🙂 tato noc bola ovela lepsia, lili sa zobudila iba raz, dala som jej cumlik a spinkala az do siedmej - teraz sa nam to posunulo, predtym sme vstavali o osmej, skoda 🙂 ale ked tu citam, ze niektore vstavate o piatej a pod., tak som happy 🙂

nic proti tej obijmacej metode, mne sa nahodou velmi paci, ale nie kazde dieta sa rado obijma - vid nasa lili.. ona neznesie byt obmedzovana v pohybe, od narodenia sa nerada obijma, ani v nosici nechcela byt.. na rukach ano, ale musela mat volne rucicky a proste bola stale v pohybe, aspon castou tela.. teraz sa obcas stane, ze sa pride pritulit, comu sa ja velmi tesim, ale musi to chciet ona..
takze preto si myslim, ze pre nas by tato metoda bola MOMENTALNE dost stresujuca..
ale v kazdom pripade dakujem za informacie, lebo verim, ze pride cas, ked sa bude dat aplikovat aj u nas 😉

katinka - dakujem za tip na strihanie nechtov, vyskusam 😉

eminka - supeeeeeeer, ved vy nas este nakoniec predbehnete 😀 😀 😀

mizulienka
29. okt 2009

ahojte dievcata :0)
elly, katinka, vy mate tiez takych vacsich chlapcov 🙂 ako ja...moj misko ma okolo 13 kg, aj ked teraz presne neviem, riadne sa vytiahol za posledny mesiac 😵 kde spavaju, ked vravite, ze v postielke nie, ze mu uz je primala 😉
ja tiez vidim na Miskovi, ze sa tam chudatko ani poriadne otocit nemoze, ze potrebuje nieco vacsie, vybral si nasu postel 🙂 mame sice velku postel ale on sa vie tak krasne ulozit, ze manzel spi na pravom konci postele, ja na lavom 🙂
rozmyslam, ci by mu uz nebola lepsia postel, aj ked sa mi na to zda este malicky, nemyslim rozmerovo 🙂
mte nejake tipy? dakujem

tamita
29. okt 2009

Babule čauteéééé 😉 😉 😉 😉 😉 ,
ja som teraz totálne "mimo"!!! , môj drahý ešte stále maroduje s nohou,nemôže chodiť-čiže ani nemôže postrážiť leušku,lebo tá mu 100x ujde, 😀
doma už vôbec nič nepomôže,akurát rehabilituje a zažal trochu o barlách chodiť do firmy,inak by sme pomaly aj skrachovali 🙄
No čo je horšie,môj počítač je v oprave,prestal sa nabíjať a čakám na objednánú súčiastku,tak len občas deťom čmajznem,aby som bola v obraze,ale nestihnem ani všetko prečítať,nie to ešte reagovať 🤐

Letmo som zachytila tému očkovanie, BABY !!!!! - kúpte si nové Zdravie, novembrové,tam je to rozoberabné na 3.stranách , pre-aj proti .
Držte sa,opatrujte seba aj blšiatka, 😅 , a zatiaľ cmuk-cmuk 🙂

adrina
29. okt 2009

awoj babule...riešite objíímanie??? 😉 😉 tak u nás frčííme na tom jak besnííí...v kuse niektorý na mne vysí, mimko už najmenej, ale Damík s Matuškom sa predbiehajú...Damko žiarli, lebo má pocit, že maminka je iba jeho 😀 😀 😀 ...väčšinou jeden na jednom kolene, druhý na druhom....a potom na mňa skočí moj najstarší puberťáák a je to supeeeeeeeeeeer 😀 😀 😀
však minule som šla na wcko,damik mi hned klopkal na dvere, matúško sa prišiel kuknúť.rehotali sa tam, na to dobehol aj mimko,zavrel dvere a rodinka úžasnych na nejakých 2m2...boli sme jak sardinky v konzerve 😀 😀 😀 ...oni sú takí úžasní, že som sa tam len smiala a smiala a oni so mnou... 😉 😉 😉 no ako môžem na nich kričať,keď ma tak ľúúúbia a mali potrebu mi to prejaviť aj na wcku 😀 😀 😀
damik sa naučil cmučkať,tak sa len pusinkuje, on je strašne príítulný,stále sa ma musí aspoň dotknúť, najnovšie sa mu pááči nakukovať mi pod sukňu 😉 😉
ale i matuško,moj malý školačik sa ráád túúli...a chce počúvať odo mňa,že je moja láska,slniečko, milááčik a tak podobne 😉 😉

aktak
autor
29. okt 2009

adri to obijmanie sa mysli skor ako metoda pre riesenie problemovych situacii ked dieta napr. vzdoruje, je to metoda nahradzujuca davanie pozadku atd

nika.r
29. okt 2009

ahojte!

adri, super, že ťa tak ľúbia 🙂 musí to byť úžasné také hromadné objímanie. Aj aj zbožňujem, keď Tominko sám príde a cmuká mi na líce a túli sa ku mne. 🙂

opäťsme vytiahali babyvak, s nim sme dnes navarili aj popratali. je spokojný. Asi má nejakú citovú krízu. Žeby ma vtedy tými výstupmi chcel prilákať? Neviem..lebo myslím, že sa mu venujem naplno, hoci je pravda, že keď sa sám hral, tak som ho nechala a šla si po svojej robote. A boli aj chvíle, keď som mala niečo na sporáku, že som ho jednoducho nechala chvíľu plakať. žeby ho to tak vzalo? Zase dačo doma porobiť treba, ja veľa varím, lebo manžel príde zo stavby vždy vyhladovaný ako vlk, to nestačí natrieť chleba. Takže momentálne sa vačkujeme a sme spokojní, uvidíme čo bude ďalej.

papa a pekný deň. My sa chystáme dnes ešte na nákupy. Dúfam, že nájdeme pre Tomiho zimné topánočky.

katinka0000
29. okt 2009

ahojte!

jankamanikova: jasne, ze to myslim vazne. ja som si hned na vas pomyslela.

nas nico dnes cely nespinkal, tak vecer bol uz hrozne unaveny. zaspal o 19:45. ale cely den bol neskutocne umrncany. v noci zase zle spinkal. neviem, kedy sa mu uz ten spanok upravi, lebo je to velmi vycerpavajuce aj pre nas aj pre neho. chudatko. asi to maju na svedomi zase zubky.

hribikana
29. okt 2009

Ahojte mamule,
tak ja si tento tyzden uzivam s malou u nasich aj so segrou, kedze muzika mam na cestach. Dnes sa mu v BA dokonca stala nehoda ☹ a nas fofo ma pokazene predne ocko, naraznik aj dvere, ktore sa uz nedaju otvorit ☹ esteze sa nic nestalo muzikovi. Nebyt nehody, mame sa uplne uzasne. S metodou objimania suhlasim, ani som nevedela, ze nieco take existuje a vlastne to praktizujem, este si musim nastudovat, ci to robim spravne 🙂 a mozno prave preto, ze sa v chvilkach stresu objimame od malicka, tak to ani netrva dlho a mala sa v objati dokaze krasne a rychlo ukludnit.
A baby chcela som sa VAs este opytat, co davate na veceru a potom pred spanim vasim drobcom. Ja malej okolo 18,00 urobim nieco normalne na veceru, pripadne dojedame obedik alebo chlebik so sunkou ... a na spanie spapa 240ml beby so sunarkou na husto z flase a o 1 rano je uz hladna a spapa 210ml beby a o 4,00 - 5,00 zas tolko, mozno by spapala aj viac, ale sa mi zda, ze to je dost vela. Mne sa zda, ze take velke babo, by sa uz nemuselo tolko budit, ale vodicka ani hojdanie u nas nezabera, jednoducho sa musi napapat a spinka dalej.
Aj u nas urobil posun casu sarapatu. Mala vstava o 5,00 ☹ pomoooc, to aby som si uz isla lahnut

katinka0000
29. okt 2009

nejako v poslednej dobe zanedbavame toho konika, nie?

katinka0000
29. okt 2009

nas nico dnes rano vstal o 10:00, pretoze bol vkuse v noci hore a rano o 4:00 sa zobudil, ako keby bol osem hodin rano.

hribikana: nas nico papa tiez 3-4 krat za noc. a niektore baby tu pisu, ze deti jedia aj 8-krat za noc. tak bud rada, ze to je u vas tak, ako to je. moze to byt aj horsie.

jankamanikova
29. okt 2009

Ahojte!
Tak mne chalani uz spia od siestej. Dnes cely den nespali a ani vcera a nema zmysel ich natahovat, tak do vane a spat. Takze mam aspon chvilku pre seba, Janyho mam vo Francuzsku, zajtra pride po tyzdni domov, tak sa vsetci tesime. Jakubko aj ked zaspal o pol siedmej, tak uz som ho dvakrat kojila, co uz ... A cez den velmi malo spi a aj v momentalnom obdobi malo papa; dokonca mam pocit, ze je tu z augustovych deti najslabsi jedak, ale nevadi, nauci sa ... Pecivo nechce vobec jest (ale to ani Matusko, takze pohoda); ovocie len vo vyzive; jogurty a mäsko a zelenina. Ale to je v takych mini porciach ako pre trpaslikov. Ale verim, ze sa rozpapa, ked pride jeho cas.

Mame sa dobre; prave mi vola Jany, tak sa majte pekne a dobru nocku ....

hribikana
29. okt 2009

kati - ale moze to byt aj lepsieeeee ... a ja xcem pre to urobit vsetko, mozno nieco robim zle a preto sa budi na hlad, zacinam byt kusok unavena z toho nocneho vstavania a kedze by mi 1 plienku za noc precurala, tak ju este v noci davam na nocnik a menim plienku ... a to sa uz celkom preberiem. Inokedy som aspon so zaspavanim nemala problem, ale teraz, ked som tehu, tak neviem potom aj hodinu dve zaspat, potom zaspim na hodku a mala zas vstane ☹

iwuskaaa
29. okt 2009

Hribi, mrzí ma, čo sa stalo mužikovi, ale podstatné je, že jemu sa nestalo nič 😉
My na večeru papáme, čo príde 🙂 . Buď rožok s masom a so šunkou, ovocie, jogurty, pribináčeky a niekedy kašu...potom ešte nakojím a ide spinkať 🙂 . Kojím ráno a večer, ale už každý pondelok chcem s tým prestať, no nejdem sa od toho odpútať 😀 😝
Katinka, že by preto, že existuje FB? 😀

katinka0000
29. okt 2009

hribikana: tak o tom mi hovor. ja uz ani neverim, ze nico bude spat lepsie. ved vies, ako to bolo v tatrach. vsetky deti hajali a nas nico stale plackal. dnes od tristvrte na devat bol uz 3-krat hore.
ja niciho na nocnik nedavam este vobec, ale tak isto ho v noci musim este raz prebalovat, lebo by sa precikal. ale on je este aj okrem toho papania hore, takze to mame o dost horsie ako vy. neboj, isto sa jej to casom upravi.
nicolasko sa cez den zase pekne rozpapal a aj tak si v noci vyzaduje mliecko. je jedno ci sa pred spanim naprace alebo nie, aj tak v noci chce mliecko.
ale isto je to pre teba tazke, ked si tehu. mas to ovela tazsie ako ja. lebo my sa s edim v noci striedame, kto ide ohriat papanie. zvacsa je to edi, lebo nico place, ked sa ja vzdialim z postele.

katinka0000
29. okt 2009

ozaj a stevo je o.k.? ani skrabanec? boze, to nas mrzi. pozdravuj ho od nas.

katinka0000
29. okt 2009

iwus: tak to vyzera.

iwuskaaa
29. okt 2009

To je výhoda kojenia, že ja nemusím ohrievať 😀 ...

hribikana
29. okt 2009

ja si načapujem bebu do flias, vodu do termostky a idem na to 🙂
stevo je nastastie ok, zato sa na neho nemozem ani zlostit, ze nam zdemoloval auto, lebo som stastna, ze on je bez skrabancov a ako ho poznam, ho to straaasne mrzi

katinka0000
29. okt 2009

ja mliecko nicovi ohrievam. iwus ty mas v tomto velku vyhodu. a kolkokrat za noc davidko este papa?

jasne, dolezite je, ze je stevo o.k. to sposobil on?

iwuskaaa
29. okt 2009

Kati papa iba raz, alebo vôbec...stačí mu čajík 🙂 . Klop klop 😀
Hribi, určite ho to mrzí, čo sa stalo, ale ako vravíš, nemôžeš mu vyčítať nič. Podstatné je, že on je OK 🙂

hribikana
29. okt 2009

ano, nedal prednost v jazde ☹

danulik
29. okt 2009

no super, napisala som, odoslala a napisalo mi, ze nejde pridat prispevok 😠

tak len v skratke:
lili uz v noci nepapa a na veceru davame co pride.. cez den jej uvarim aj polievku aj hlavne jedlo, ale nezje to naraz, takze napr. na obed ma hlavne jedno a na veceru polievku alebo naopak.. a ak nechce, tak jej dam banan, rozok, jogurt alebo hocico.. kase nechce 😝

hribik - to ma mrzi ☹

jancia
29. okt 2009

Ahojte, hribi esteze sa mu nic nestalo, dufam ze nikomu, tak aj od nas ho pozdrav... no co nevie jazdit po BA? 😝 😀

Baby ja som posledne dni rada ked maly vobec nieco poriadne zje aspon na obed, takze veceru nejak extra neriesim, papavali sme kase ale teraz uz moc nechce, tak niekedy mu aspon taku riedku dam do flase ale to si parkrat cucne...niekedy ma polievocku. Samozrejme kojim pred spanim a v noci sa budi teraz dost casto ale podla mna nie ze je hladny, len si chce pocuckat... A tato nema uspech ani v najmensom, to sa budi s placom ze "mama, mama" a cajik alebo mlieko vo flasi hadze na 3 metre... 😒

No a ide mu uz asi tyzden stolicka, stale sa este neprerezala a uz ho asi z toho chytil aj sopel a dnes sa nejak rozkaslal, hlavne ked spi 😖, chuda moje... no dufam ze z toho nebude nic vazne...

Tak dobru, idem si lahnut lebo s tym casovym posunom sa mu posunulo ranne vstavanie... zaujimave ze vecerne zaspavanie nie 😕

anula
30. okt 2009

Ahojte babule,
dlho sme sa neukazali, na buduci tyzden mam totiz atestaciu. Od jula nam vypadol jeden kolega, tak su sluzby kazdy druhy den a na ucenie neostavalo vela casu. Stresujem, nestiham a nic neviem ☹ . Mala som uz obhajobu atestacnej prace, dopadlo to katastrofalne, nedostala som poriadne ani slovo, ale presla som. Slubujem, ze ked to spravim, uz sa tu ukazem pravidelne. 😉
Tessie, nadherne fotky!

elly111
30. okt 2009

dobré ránko idem písnuť lebo cez deň nestihnem
hribi hlavne že sú všetci ok a k tomu papaniu, my sme vypili v noci ešte viac a ešte častejšie ja už som bola zúfalá, aj som sa radila s maminami takýchto veľkých jedákov, ale každý mi povedal že to nemám riešiť do dvoch rokov je to vraj normálne, proste dieťa si vypýta koľko potrebuje. Neplatí to ak si dieťa nočným jedlom doháňa to čo nezjedlo cez deň. Takže ja sa snažím podľa rád skúsenejších večer dať výdatnú večeru. Buď banán, jogurt, rohlík, alebo ak chce kašu a ešte pred spánkom mlieko. Našťastie sa nám podarilo znížiť počet nočných fliaš mlieka /240ml/ na 1 maximálne 2 a výhoda je hlavne tá že to je tak objem plienky a nemusím prebaľovať lebo to ma vždy úplne zobudilo. A presne ako ty mám ich pri posteli a dolejem z termosky teplú vodu 😅
Verím že je to teraz pre teba veľmi náročné že sa nevyspíš 😖

jancia tieža mám takú známu ktorej malý skoro nič nezje od malička a aj doktorka sa čuduje z čoho ten chlapec priberá a rastie, ale proste deti sú rôzne a aj ich metabolizmus a využiteľnosť potravy takže netrápme sa pre žiaden extrém ono sa to môže hocikedy zmeniť
u nás sa zmenilo to že si veľmi obľúbil ovocie čomu sa veľmi teším hrozno, broskyne, jablko nakrájané na kocky, banán, no všetko, naplním mu misku a všetko spapá 🙂
ja keď si spomeniem na seba ako som nechcela jedávať a čo som sa pri tom vždy naplakala a teraz keby mi niekto varil tak ma neodtrhnú od stola 😀

mizulienka spíme na veľkej rozloženej sedačke, ale kúpila som ten veľký matrac, posťeľ kúpime neskôr, ten má v izbičke a chodí si tam sám ľahnúť, cez deň zasa vylezie na gauč a spinká zo dve hodiny do postieľky ho nedostanem to bol vždy plač lebo ako sa pretáčal sa vždy doudieral,...

kape
30. okt 2009

Vsetko najlepsie nasim Simonkom 😵

hribikana
30. okt 2009

dobre ranko,
aj my sa pripajame ku gratulaciam 🙂
elly, to si tvoj maly normalne sam lahne a zaspinka? zazracne dietatko 🙂 a s tym papanim si ma normalne potesila, ja som pomaly chcela davat malu spinkat do jej detskej izbicky, ale takto si to nemozem dovolit 🙂 asi dokupime do spalne este jednu postielku a ked sa male narodi, budeme spat na hromadce 😀 hadam si nejak zvykneme 😉

elly111
30. okt 2009

aj my gratulujeme 🙂
hribi veď preto ho ja ešte nemôžem presťahovať do izbičky lebo by sa mi v noci nechcelo tam utekať a aj by mi bolo smutno 😅
hej to sa sám naučil nechcel vôbec spávať cez deň, keď som ho dala do postieľky plakal tak som si povedala že skúsim ako dlho vydrží nespať a vždy zaspal na koberci nemohla som sa na to pozerať ale o pár dní sa naučil vyliezť na sedačku tak mu tam dám paplón, on si ľahne a spí, žiadne uspávanie, zaspí kedy chce, ak by to nemalo režim tak to asi riešim ale ono je to zvyčajne v tú istú hodinu 🙂
tiež sme rozmýšľali že do spálne k posteli dokúpime ešte jednu posteľ, no neviem....
pa idem variť obed

mizulienka
30. okt 2009

elly dakujem za tip 🙂 musime to asi aj my nejako poriesit, lebo ked sa narodi male, tak neviem, ci budeme spat vsetci v jednej posteli, alebo ako 🙂
moj maly uz v noci nepapa, zobudi sa sice, ale niekedy mu staci voda, inokedy iba pomojkanie.
mna viac trapi jeho denne jedenie, resp nejedenie...nechapem z coho on rastie a pribera...a to ma cez 12 kg 🙄
rano vypije 200-240 ml mlieka, na desiatu iba nejake ovocie, ak vobec....alebo platok sunky, samozrejme bez peciva, to mi uplne odmieta.
obedy zatiaL jedaval ok, ale teraz chce jest iba sam, takze viac na zemi, ako v brusku 🙂 olovrant znova nic ine nechce, akurat tak platok sunky a na veceru znova mlieko.
doteraz zboznoval jogurty, teraz uz ani to nie...ja sa normalne bojim, ze ved z takeho jedla nemoze mat dostatok zivin 😕

elly111
30. okt 2009

už sme naobedovaní, malý mal špenát so žĺtkom a zemiakom, jeho obľúbené 🙂
mizulienka nič sa neboj aj my mávame také obdobia že mu nič nechutí, ale mlieko chutí vždy,
tak vidíš on je z tých čo využijú všetky živiny /potravu/ inak by nemal takú hmotnosť 😵
juj baby obdivujem vás všetky tehuľky 😵 a ako to letí veď už ste aj bruškaté trošku, že?
ja som tu tak častejšie lebo ignorujem FB 😀 , som tam prihlásená, ale sľúbila som si že sa tam neukážem 😅
sem nakuknem občas cestou do kúpeľne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre