Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
2. nov 2009

Dakujem za gratulacie, ste zlate.. 🙂 Je pravda, ze som tuzila po sestricke pre bambulu, takze moja vlastna reakcia ma dost prekvapila, pretoze som sa po tej sprave stale usmievala, drahy ma na to upozornil. Asi preto, lebo som videla, aky bol stastny prestasny, netusila som, ze tak tuzil po synovi, tajil to predo mnou...
Ale aj tak najdolezitejsie je, aby bolo malinke zdrave a aby vsetko dobre dopadlo, tak nam drzte palce...

sanik, vitaj po dlhej dobe, ja masko pripravujem na olivovom oleji, par krat som skusala aj na cibulke a vsetko bolo fajn. Zatial ale nesolim ani nedochucujem vegetou, kedze malej to stale ak chuti - a ako prilohu k masku zboznuje parenu zeleninu a tu nedochucujem ani pre seba, lebo ma ak velmi dobru vyraznu chut...

bammbi
2. nov 2009

chybicka se vloudila - 2x ak = tak 😉 🤐

bammbi
2. nov 2009

katinka, dakujem, s menom je to tazsie, zatial nie sme rozhodnuti, momentalne rozmyslame nad menami Filip alebo David, ale aj to sa este asi zmeni. No a okrem toho musime vymysliet 2 mena, tu je to velka tradicia a aj Natalia ma 2 mena, prve slovenske a druhe anglicke... Takze o zabavu mame postarane... 🙂

jancia
2. nov 2009

bammbi a ake ma Natalia druhe meno? 😵 Ale obe su pekne, aj David aj Filip 🙂

bammbi
2. nov 2009

Jancia, neuveris mi, ale meno Tomas vzdy bol a aj je moj favorit, zboznujem to meno. Bohuzial uz sa vyskytuje v obidvoch rodinach, takze ho nemozem dat 😒 Bambula je Natalia Emily (mala byt Nathalie Emma, ale potom sme to zmenili, kedze ma anglicke priezvisko - aby bol jasny aj slovansky povod..)
Tak a som sa teraz poriadne prezradila 🙂 😉 😵 zasa ma tu nejake jezibaby z minulosti objavia...

jancia
2. nov 2009

bammbi vies co sa na ne mozes 😀 tak pekne tehulkovanie 😉

hribikana
3. nov 2009

breee ranko
bammbi, aj ja gratulujem k chlapovi 🙂 ... mozno 3. bude zas baba, xixi 😀 😀 😀
my nastastie v rodine Tomaska este nemame a kedze mame prave rodinny babyboom, tak sme si ho rychlo obsadili, takze uz je len nase 🙂
ja malej chystam vsetko uz ako pre seba, na olivovom oleji, cibulke ... menej ochucujem, davam len morsku sol, pripadne vegetu bez glutamanu, mrazeny petrzlen a ked veeelmi terba tak gulickovy peper alebo bobkovy list, vela zeleninky, mne a nine to s ochucovanim staci, ale ked u nas niekto papa, tak si to este riadne soli a koreni a vsimla som si, ze uz aj manzel si zvykol na tu nasu dietku

kape
3. nov 2009

Ahojte.
Tak v Ba sa dnes asi vsetci certi zenia, ticho zavidime vychodu, kde mate vraj slniecko a krasne pocasie.
A kazde meno je pekne ak sa aj pekne vyslovuje. Ale su mena, ktore by som dietatku ja osobne nedala, lebo potom chudatko trpi velmi v destko kolektive a este je podla mna dobre ked rodic pozera aj na priezvisko a v spojitosti s nim vybera meno. Ja mam jednu kamosku , ktora dala detickam tu na SK mena Calista a Sirius a uprimne v tomto smere mi je deticiek luto, lebo sa bavila na tom cela praca a nie to este co budu mat deticky v kolektive s tymi menami. Priezvisko maju cisto slovenske. A uz aj cele mesto si o tom hovorilo, ked ich bola zapisat na matrike,hlavne chlapceka.

elly111
3. nov 2009

ahojte
bammbi gratulujem k novej info,
ja som si istá že každý muž túži aspoň trošku po synovi a nikto ma neprsvedčí o opaku 😀 Aj ja som túžila mať syna i keď radšej by som bola keby mi to bolo jedno, veď to vôbec nie je dôležité, podstatné je aby boli detičky zdravučké, nádherné a úžasné sú všetky 🙂

aktak
autor
3. nov 2009

ja poznam rodinu co dali detom mena Izrael a Dakota 😀 chlapceka volaju skratene Izi (Easy) co je celkom fajn prezyvka, ale na tu Dakotu si prezyvku predstavit neviem 😕

bammbi
3. nov 2009

hribi, vdaka, takze aj u vas to bude sestricka pre Ninku do tretice? 😀 😀 ..A Tomaska,Tomiho,Tominka Ti naozaj zavidim 😉 nemohli ste vybrat lepsie... Inac, ako sa citis, vsetko ok? Ja mam konecne viac energie, uz toho viac stihnem... ale zaha pali poriadne... 😔 😝

Izrael a Dakota? chudiatka deti... To akoby si niekto na opacnom konci sveta deti nazval napr. Slovensko a Prievidza. A Sirius bol ten vlk meniaci sa na cloveka v knihe Harry Potter.... ☹ 😀

hribikana
3. nov 2009

pocasie mame vazne prenadherne, len nech vydrzi
prave varim obed a vypli nam vodu ☹
bammbi - ja sa citim uz tiez ok, ale pri nine som sa citila este lepsie 🙂 teraz mavamnejake problemy so spankom, na co som v zivote nebola zvyknuta, ale inac som celkom fit, a hovori sa, ze ked pali v tehu zaha, tak bude dietatko vlasate 🙂 mne sa asi narodi zas skoro holohlave, xixi a s menom sme sa preto rozhodli tak, lebo v okolo nepozname Tomasa, ktory by nam nejak vadil 🙂 su to sami super chlapi 😀

nika.r
3. nov 2009

ahojte

bammbi, gratulujem k chlapčekovi! Uvidíš, že mať syna je tiež paráda 🙂

ja som ležala v pôrodnici s babou, ktorá dala dcérke meno Aurora 😔 a ešte sa chválila, že také isto žiadne iné dievča mať nebude...občas mi výber mien príde ako snaha o originalitu, teda vlastne aj sebectvo niektorých rodičov, keďže nepozerajú na to, ako s takým menom bude to dieťa žiť. A tiež niekedy nechápem , keď rodičia k čisto slovenskému menu dajú cudzie krstné meno, znie to dosť divne.

meno Dávid sa aj mne veľmi páči, budem zaňho bojovať, ak by sme mali ešte jedného syna.

u nás je krásne slnečno a mrazivo. Teším sa von, ako nás vyštípe a ako sa nám potom opäť bude dobre čučať doma.

nika.r
3. nov 2009

hribi, mňa takmer celé tehu pálila záha a Tomi má doteraz len zopár vláskov. 🙂

iwuskaaa
3. nov 2009

Ahojte kočky 😉 ,

veľmi som nemala času sem nazerať cez predošlé dni, víkend sme boli na cintorínoch, po návštevách, včera sa mi veľmi nedalo a dnes sa mi už dá 😀 .
Bambi, gratulujem k chlapčekovi 😉 Vyšlo Vám to super - párik 😵 . No ja som si tiež vybojovala meno David, manžel chcel po sebe, ale ja som rázne odmietla 😀 . Mne sa to už nepáči, keď sa dieťa volá po rodičovi. A teraz som spokojná, iné meno si už neviem ani na malom prestaviť 😀 . Niektorí ľudia ho majú tendenciu volať Dado, Dadko...ale to ich na to upozorním 😒 . Ak by bol druhý chlapček, volal by sa Tomáš 🙂 .
A Natália má aké druhé meno? 😉
My sme boli na krúžku dnes a tam bol jeden chlapček s menom Kyam 😕 ...

aktak
autor
3. nov 2009

Dado, Dadko, to som este nepocula 🤐

mat parik je super 😉 😵

my by sme ked tak s menom ostali pri A, napada vas nejake pekne? 😀

to je pocasie, mam chut si dat lyziarske gate navon 🙄

iwuskaaa
3. nov 2009

Katka jasné, pre chlapčeka Adrian, Andrej...a pre dievčatko Anett, Ayllie 🙂 🙂 🙂
Ja som to počula fakt často, ešte ani náš Dávid nebol narodený a už počula menovať deti Dado, Dadko 😠
My máme 6 stupňov a ani náhodou sa mi nechce ísť von 😔 .
A ako vravíš, mať párik je super, tak verím, že budeme mať párik aj my 😀

tessie
3. nov 2009

jéééj, hribi - bambi, super že párik... my máme tiež s manželom vysnívaného Davida už 8 rokov... odkedy sme manželia. Je to krásne meno... a Tomáš je tiež krásne meno, no manželom brat sa tak volá, takže už jedného v rodine máme 🙂

dnes je hrozne, my ideme s malou poobede k ortopédovi, ani sa mi nechce do toho nečasu. aj ked malej sa počasie páči, stále chodíme na balkon kukať ako sneží... našťastie teraz spí, tak mám pauzu 🙂

dávate deťom už aj niečo také ako zavárané uhorky? A medového Brumíka?

tessie
3. nov 2009

a ešte jedna vianočná otázka 🙂 čo idete piecť na Vianoce, aby to mohli aj deti??? Niečo špeciálne alebo sú už dosť veľkí aj na kúsok normálneho koláča. Ja už malej dám aj kúsoček z môjho koláča, ked nejaký jem, lebo si pýta... no nedávam jej nič čokoládové, takže také si v cukrárni ani neobjednávam 🙂

mizulienka
3. nov 2009

ahojte telulky, ktore ste tu 🙂 chcem sa spytat, teraz mi volala moja gynekologicka a ze im prisiel pripis z ministerstva, ze vsetky tehotky sa maju hlasit u svojich vseobecnych lekarov kvoli zaockovaniu proti pandemickej chripke...zevraj je to povinne...mate s tym niektora skusenost? ja by som sa nerada davala zaockovat 😠

hribikana
3. nov 2009

ahojte,
tessie, poto daj vediet, ako ste dopadli, minule sme s manzelom studovali malej prsteky na tych krasnych fotkach, co mate ... u nas v BJ sa take vobec nerobia ☹, ale najblizsie, ked pojdem s malou k nasim, tak urcite sa jej tiez chystam take nieco dat urobit a mozno sa pridam s bruskom 😉
mizu - svokru mam gynekologicku, tak zistujem, ale pripada mi to dost dobra hlupost
kolaciky - nastastie nasa mala sladke nema rada 🙂 ona si da radsej kyslu uhorku alebo ine nesladke dobroty 😀

madi
3. nov 2009

ahojte..co to citam? na zapade snezi? paaanecku...tu bolo kraasne.. boli sme hadam aj 2 a pol hodky vonku, slniecko, zima sice ale nadhera...a teraz cucame v postielke tepluckej - ako nika 😅
hribik, bammbi - blahozelam ku chlapcom... ja si praveze neviem predstavit, ze by som mala mat dievcatko...zatial... zatial sa mi viac paci predstava, ze druhy nech je tiez chlapec...a ptoom keby nahodou ze tretie niekedy neskor - tak to moze byt babika....toz taky moj plan P 😀

kto to spominal ze v Zdravi je clanok o ockovaniach? v ktorom - novembrovom ci oktobrovom? dakujem

hribik - aj mna palila zaha ako diva..tiez mi kazdy vravel, ze dievcatko vlasate bude...a aha..chlapcek a vlasy sme zabudli asi niekde na prechadzke ci co 😀

mizu - povinne ockovanie pre tehulky? fuuuha.... ja niesom preockovana na TBC ci co to sa ockuje kazdych 10 rokov a doktor mi povedal, ze nemoze ockovat ani pocas tehu ani ked dojcim...takze az ked skoncime secko, tak ptom ma zaockuje ..hm 😕

idem cakat tatika nasho....aj kym sa zobudi spiaci princ Simonko 😵

katinka0000
3. nov 2009

ahojte!

tak my sme mali ist dnes na poradnu a na ockovanie, ale rano mi sestricka volala, ze poradna sa presuva na zajtra. kedze nie sme zajtra doma, tak som to prelozila az na bud. utorok.

nicolasko dnes cely den nespal. je od pol osmej hore a vobec mu to nevadi. blazni sa o stosest. ale urcite o chvilu pride slaba chvilka. 🙂

tessie: ja budem piect pernicky a linecke a to mozu v pohode aj deticky. my zvacsa na vianoce pecieme suche zakusky nie plnkove. a nico brumika uz papal asi 2-krat. prvykrat ho mal na bilikovej chate (pozdravujem hribikovcov), ked sme boli v tatrach. ale nejako sa za tym netrha. minule som mu ho odbalila a zacal ho mrvit medzi prstami a nic nezjedol.

bammbi
3. nov 2009

mizulienka,
mne moj gynekolog/porodnik velmi dorazne odporuca zaockovanie proti prasacej chripke (zijem v zahranici), minuly tyzden dodali vsetkym lekarom v Irsku ockovaciu latku a prve v poradi sa maju zaockovat tehulky (az potom zdravotnici...atd) Tu to nastastie nie je povinne, ale dorazne to vsetkym odporucaju a ockovanie pre tehulky je zadarmo. Vysvetlil mi rizika, pre aj proti, pricom ak sa nedam zaockovat, je riziko komplikacii omnoho vyssie... Ja mam z toho pravdupovediac zmiesane pocity, nikde sa nerobili studie, co to urobi s babom, hoci vyrobca tvrdi, ze je to bezpecne. Na druhej strane sa ale aj trochu obavam, lebo tu v Irsku uz na prasaciu chripku zomrelo 12 ludi a je tu omnoho viac pripadov ochoreni ako na SK... Dokonca aj u muza v praci mali pred nedavnom jeden pripad, nastastie to nikto z kolegov nechyti...... Tiez neviem, co mam robit... ☹ 😒

bammbi
3. nov 2009

madi,
ockovanie tehotnych proti tbc a chripke su asi 2 odlisne veci. Mne moj gynekolog povedal, ze sa bezne uz niekolko rokov ockuju tehulky proti sezonnym chripkam a funguje to bez komplikacii....
Ale aj tak mi je to strasne proti srsti - ockovat tehotnu zenu - zda sa mi to nenormalne...

danulik
3. nov 2009

iwus - aili (aileen/aylieen) chcem ja 😀 🙂 😉

bammbi - aj ja ti blahozelam ku chlapcekovi, bol to moj tajny tip, ale nechce som to pisat, lebo jedna predpoved mi uz nevysla (vsak hribik?) 🙂 🙂 🙂

lilienocka spinka uz od pol piatej a neviem, ci to uz berie ako noc ci ako 😕 vacsinou sa zobudi pred siestou a potom ide spinkat o osmej.. nechapem..

inak, ja asi patrim k tym matkam, co si "vymysla", ze jej dieta spi celu noc 😀 ale lili uz ako cca pol rocna spinkala aj 11 hodin vkuse, potom sa to "pokazilo" a teraz sa to zase vracia 😉

dnes sme boli kuknut zaluzie a roletky do bytu a stihla som docitat knihu 🙂

kape
3. nov 2009

Danulik - ja som nemala na mysli ziadnu tu z Vas a fakt su deticky, ktore prespia celu noc, dufam, ze si to nebrala osobne. Len podla mna je takych deticiek v tomto veku menej.

mizulienka
3. nov 2009

hladala som nieco, tu som nasla, ze sa to tiez odporuca, ze skor moze poskodit virus ako vakcina...ale ja tiez nemam k tomu doveru...

mizulienka
3. nov 2009
danulik
3. nov 2009

kape - jasne ze nie 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre