Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mizulienka
4. feb 2010

kati, ja chcem zacat riesit MS ked sa prestahujeme...len uz teraz viem, ze v rovinke je velky problem so skolkou, vela deti, mala kapacita ☹ a vznikaju tam sukromne skolky, ktore pytaju za mesiac 15 tis.
To odmietam dat...ale ja miska nechcem dat do skolky najblizsi rok, mozno rok a pol...planujes dat mareka do skolky v blizkej buducnosti?

danulik
4. feb 2010

ja skolku zatial neriesim, ani som ju vlastne neplanovala vobec, ale uz teraz vidim, ze lili sa doma zacina nudit, tak mozno casom zmenim nazor..

mizulienka
4. feb 2010

dani neplanovala si ju dat do skolky vobec? len na ten povinny rok pred skolou?

danulik
4. feb 2010

mizu - ano, len do predskolskej, ale teraz mi niekto hovoril, ze uz ani ta nie je povinna..

tinka66
4. feb 2010

ahojte babenky,

vidim, ze riesite skolky....aj ja som uvazovala, ale teraz, ked pride druhe babo, tak asi nie, ved by len choroby domov nosila a presne ako hovori mizu, situacia je zla...a u nas zoberu zenam na materskej len na dopoludnie, ak vobec zoberu....inac mala zacina ziarlit na babo...mame fotku zo 4 D ultrazvuku, najprv reagovala pekne, bozkavala, ale ako keby sa nieco zlomilo a zrazu zacala protestovat a roznymi sposobmi si vyzadovat pozornost...inac citala som asi v mama a ja, ze najhorsie si zvykaju na surodenca deti vo veku 2 az 3 roky, nakolko si uz uvedomuju svoju osobnost...aaaaale vobec to neriesim, ved uvidime potom...

kivec - gratulujem k dievcatku...pytala si sa ako riesim vzdory, no podla situacie...momentalne reaguje hned na dvd spievankovo, na jedlo, oblubenu rozpravku o kubkovi a zobracke....alebo sa jej zacnem schovavat za zaves alebo ju obleciem a ideme hned von na zahradu...vonku zabudne hned na vsetko...no ako kedy...drzim palceky

danu - riadnu smolu si mala vcera, a preplatili ti doma pokutu?? 😀

larinke sa stav riadne zhorsil, strasny kasel hlavne v noci, skoro nic sme nespali, podobne ako jancia s malickym...janka daj vediet ako ste na tom?

danulik
4. feb 2010

kivec - az teraz som si vsimla, ze cakate dievcatko 🙂 blahozelam 😵 tak estherka bude mat partacku 😉

tinka - nie, nezaplatili mi ani ten mekac, nie este pokutu 😀 ale ja si to s nimi este vybavim 😝 😝 😝
chuda larinka ☹ a aky ma ten kasel? co jej davas?
a neboj sa, surodenca bude velmi lubit, teraz len nechape situaciu, ale uvidis, ako si ju (ho) oblubi 🙂 😉 ked moja mama doniesla z porodnice brata, tak som ja jej spytala, ze "so je to??" 😀 nebola som tym velmi nadsena (uz som mala starsiu sestru), ale potom to bolo super 😉

iwuskaaa
4. feb 2010

Tak ja som tu včera trčala do pol desiatej a Vás nikde 😒 . No nevadí.
Dani, to je mi ľúto tej pokuty, ale asi to nebude tým autom. Určite si pamätajú auto a vedia, že v ňom sedí kočka, ktorú chcú opäť vidieť 😉 😀 ...to je môj názor 😝 😎
Aktak Vy ste dostali teda poriadnu pokutu 😠 , za čo? To je sila, aké pokuty od nového roka nastolili 😖 .
Keby cestárom radšej začali dávať pokuty za tie cesty 😝 ...
Kivec, gratulujem k dievčatku 😉 .
Katuska my máme malého v škôlke prihláseného od jeho polroka, lebo je to dosť obsadzovaná škôlka, tak aby sme mali istotu 🙂 .
Dnes som bola u Dr., všetko je v poriadku 😵

iwuskaaa
4. feb 2010

Ešte som zabudla popriať detičkám skoré uzdravenie, nech sú čoskoro zdravučké a môžu sa tešiť zo snehu 😉

mizulienka
4. feb 2010

tinka aj mala ma tak rada spievankovo ako Misko? 😉 on si to vypyta aj niekolko krat do dna...ako casto to pozerate vy? my sme teraz trocha chori, tak mi to niekedy pomoze vyplnit chvilku, ale nechcem mu to velmi casto pustat...ako casto to vy sledujete? 😉

my sa toho kaslu tiez nevieme zbavit, vcera sme surne potrebovali ist pozriet jedny parkety do domu, taky kasel tam dostal, ze sme za minutu vybrali parkety a utekali domov....tinka, co davas malej na kasel?

iwuskaaa
4. feb 2010

Mizu - skús na kašeľ cibuľový sirup, ten nám zaberá. Cibuľu na kocky zalej medom a tú šťavu, čo pustí, tak dávaj Miškovi 😉 . Vyskúšaj, možno zaberie.

kape
4. feb 2010

Ahojte maminky.
Tak nema dobre info, prave som citala smsku od Jancie, su s Tomaskom hospitalizovani v nemocnici v Podunajskych Biskupiciach, lebo Tomi ma zapal pluc. Tak snad ich tam daju rychlo dokopy, ked to nezvladol pediater. Myslite na nich.

Inak chudnucim drzim palceky, len tak dalej.

Kivec tak baba do partie, to Vam bude hej.

A chorym rychle uzdravenie.

Katuska aj v BA si treba v predstihu zajednavat skolky , jasle, hold porusili ich a teraz sa na ten pocet rodi vela deti. Takze uz vznikaju nove len sukromne , za ktore sa pekne cvaka. Nas to caka od septembra cca tych 330 Eur za sukromne jasle, nic extra co sa budovy a vybavenia tyka. Priestory byvalej materskej skolky nezrekonstruovane, ale mame to hned za domom a bez problemov nas este zapisali.

danulik
4. feb 2010

chudacik tomasko ☹ ☹ ☹ budem na nich velmi mysliet!! kati, pozdrav ich od nas..

iwus - zeby? 😀 😀 😀 nabuduce sa ich spytam 😀 a kedy pojde davidko do skolky?

idem, lili sa prave ozvala z postielky 😉

katuska.
4. feb 2010

mareka planujem dat do skolky az v septembri 2011, ale treba tu nahlasovat deti ovela skor, lebo je vela deti a malo skolok.. ani by mi to nenapadlo riesit, ale stretla som jednu mamicku na vonku a ta ma teda pekne posurila.. mala mladsie dievcatko od mareka a ze ju uz davno prihlasila, lebo potom ostanu len skolky, kam by ju nechcela dat... takze pre istotu.. mozno tam nebude chodit na cely tyzden, ale ma velmi rad vela deti pokope, tak urcite bude chodit.. uz dnes, ked zbadal deti v triede, tak sa tam zacal cezomna tlacit, skoro sme odchadzali so strasnym revom... tak dufam, ze sa to nezmeni a bude sa do skolky tesit 😉

ideme na nakupy..

kape
4. feb 2010

Danulik urcite odovzdam a teraz budu davat pokuty ako divi, treba naplnit statnu kasu, jednoducho dostanu urcene kolko musia za urcite obdobie na pokutach vyzbierat. 😖

elly111
4. feb 2010

jancii a Tomáškovi želáme skorý návrat domov, hlavne nech je Tomáško v poriadku, dôležité je že na to prišli a bude snáď konečne adekvátne liečený, držíme palce

elly111
4. feb 2010

danulik mi hovor, keď vidia večer babu s takýmto a podobným autom 😠 ,...
už ma asi 3x zastavili keď som išla manželovým firemným 😠 , naposledy som platila 20€ za hmlovky v noci a teda ďaleko od hmly vonku nebolo ale ako som už písala zapol ich malý keď sa mi v predu hral na parkovisku
keď som denne jazdila kiou to ma nikto za 3 roky nezastavil 🤐

mizulienka
4. feb 2010

aj my drzime palce, aby to tomaskovi, co najskor preslo...
iwuska dakujem za tip, vyskusam 🙂

tessie
4. feb 2010

ahojte, no ozývam sa až teraz, lebo som chorá a večer manžel pracuje z domu na NTB, tak sa k nemu ani neviem dostať... ples dopadol super, prišli sme domov ráno o 5:00 🙂 🙂 🙂 takže akcia po dvoch rokoch dokonalá... maminka vyzerala ako odtrhntá z reťaze 🙂 🙂 🙂 Zuzke a svokrovi pekne malá zaspala, zobudila sa okolo 4:00, to nás už Zuzka chcela volať, lebo mrnkala (ale to je niekedy u nej ráno normálne), ale to už sa svokor pomaly pre nás zberal, tak to nechala tak a malá pekne zaspala... ráno sa len divila, ked našla pri sebe mňa 🙂 . Takže ja už môžem chodiť na žúrky... 😀 Šaty boli super, len Sophinka zo mňa veľa odpila za toho 1,5 roka, takže moje prsia vyzerajú ak 80-ročnej babky, čo si ich zapráva do nohavíc 🙂 🙂 🙂 Takže mi aj tie šaty hore trošku padali, boli dosť dlhé a kedže to bola vyšívaná krajka, tak sa mi trochu zachytávali o topánky. Ako "pravá dáma" som pekne krásne topánky ráno o 3.30 vyzula a ľutovala som, že som to neurobila už o ôsmej večer. Potom sa mi len super tancovalo 🙂 Vyhrali sme aj dve ceny v tombole, ale tento rok žiadneho vypchatého vtáka... To bolo po 8.rokoch prvýkrát... vždy sme mali vtáka 😀 Foto priložím o chvíľu.

Ani vás nestíham dočítavať, len som videla, že Danulik platila pokutu, tak my tiež, ked sme šli z plesu už domov do BA... rýchlosť cez dedinu 😀 a tiež Maťko zjednal... ako vždy 😀

bammbi
4. feb 2010

baby to snad nemyslite vazne s tymi cenami v skolkach na Slovensku! 😕 to som teda pekne mimo obrazu 😒
Ved to je mesacne viac ako minimalna mzda! Tyka sa to len Blavy, alebo je to tak uz vsade?
No, pomaly s tymi cenami na Slovensku zacinate dobiehat zapadne krajiny... a to ani nehovorim, ze v spotrebnom tovare Slovensko uz vacsinu krajin aj predbehlo 🙄 😔

bammbi
4. feb 2010

Jancia, Tomaskovi posielame velke objatie, nech sa rychlo uzdravi 😔 🤐

elly111
4. feb 2010

tessie paráda, hlavne že ste sa mali super 😵
mňa tiež pobolievalo hrdlo a teraz trošku chrchlem, ale je to len taká ľahká viróza, takže pohoda a keď sa malý zobudí hurá do snehu 😀

tessie
4. feb 2010

fotky som dala do Albumu Sophinka v aterléri... nechám ich tam pár dní a potom ich zmažem, tak ak chcete kuk šaty... (aj ked v skutočnosti vyzerali trošku inak, na fotenie by bolo treba dokonalejšie svetlo)

idem vás dočítať, kým sa malá zobudí... Jancia je s Tomáškom v nemocnici???? musím ísť čítať... inak hribikana ešte neporodila? snívalo sa mi s ňou...

elly111
4. feb 2010

tessie perfetné 😵
bammbi všade, aj okolo Trenčína čo ja viem 15 000 plus ak dieťa nemá 3r stravu vlastnú, nehorázne sumy 😠

bammbi
4. feb 2010

tessie, bola si kraaasna 🙂 🙂 a postavicku mas paradnu, nestazuj sa... 😉

elly, to je sokujuce... ☹

hribikana
4. feb 2010

ahojte
tessie - este nie, tie saty su krasne a pravdaze aj ty v nich, podla mna ti velmi prevelmi pasovali ... a s manzelikom k sebe krasne pasujete ... musim tie foto ukazat spoluziakovi 😀
jancii s tomaskom posielame pusinky na rychle uzdravenie
vcera som sa na malu postazovala, ze malo spinka a predstavte si, vcera spala 3,25hod. a dnes uz spi zatial necele 3, z toho som si 2 hodky schrupla s nou 😀 ... musim poklopat, klop, klop, nech jej to vydrzi
u nas dnes cely den svieti slniecko, konecne
Mizu - a ak do cibuloveho sirupceku nechces este davat medik, tak namiesto neho moze ist aj cukor

tessie
4. feb 2010

hribi - tak ty si ešte tu??? Inak aj moja mamina je 16.2. 🙂 Ideme oslavovať 55-tku tento rok.

ďakujem za pochvaly, som rada, že sa vám páčia. Inak aj ja som premýšľala, že keby som znova tehu, tak nejdem do novej témy... ostanem len pekne pri vás 🙂 🙂 🙂

jancia - nech ste skoro fit, držíme vám palce a kopec pozitívnej energie.

kape - nečítala som dôsledne, tak neviem, či sa ti niekto ozval na ten podbradník. My sme kúpili v H&M, aj s dlhými rukávmi, je prateľný a je super, lebo aj Sophinka už papá sama (pri polievke ma ide klepnúť, ale ostatné jej celkom ide, hlavne rukami 😀 ) Nebol ten podbradník ani drahý, takže odporúčam.

kivec - krásne fotky, malá je nádherná

dani - Lili krásne papá, aj Sophinka je taká 🙂 väčšinou nezaberá kompromis, že budeme mať lyžičky obidve, stačí, že má len ona 😀 tak to potom aj vyzerá... Ozaj, čo tie psie záprahy??? Idete?

katuska.
4. feb 2010

fuha, ze tomasko v nemocnici 😨 budeme na vas mysliet, nech ste skoro doma a fit 😔

tess, saty ti velmi pristali.. velmi pekna si bola 😉 takze kedy nejblizsie idete na nocnu zurku? 😀 a o tych prsiach viem svoje 😠 a neviem, ci sa bude dat s tym nieco prirodzene vymysliet...

danulik
4. feb 2010

ahojte,
boli sme aj s tami a leuskou v solnej jaskyni, pridam nejake foto, ale tami musi cenzurovat, tak pockam na nu 🙂

tess - bola si krasna a saty ti velmi pristali 😉

idem docitat 🙂

katuska.
4. feb 2010

marek si prvy krat sadol sam na nocnik a neprotestoval ani ked sme mu dali dole plienku.. akurat, ze nocnik mu je nejaky maly ci co.. 😒 budeme sa musiet poobzerat po novom..

a hra sa s duplom teraz.. uz vie sam nieco postavit, teda nie je to nieco konkretne, ale vie pripevnovat jednu kocku o druhu, tak ho to bavi este viac 😉

danulik
4. feb 2010

tess - ak pojdete, tak urcite prideme, radi vas uvidime 🙂

kape - no super.. u nas hliadkuju stale a striehnu na mna 😀 uz naozaj zacinam mat pocit, ze je v tom nieco osobne 😀

elly - ked som mala mini cooper, tak ma nezastavili ani raz a to auto viac bilo do oci ako toto co mam teraz 😒
dvacku za hmlovky??

tie ceny za skolky su aj u nas take (za tie sukromne), to sa aj oplati ist do roboty 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre