Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
24. feb 2010

ahojte
katuska nie si sama, pri našich raných budíčkoch, chodíme tiež spať večer o 21 😅, teda hneď ako malý zaspí využívame situaciu a rýchlo zaľahneme aj my 😅

teplomer sme do ritky nikdy nedávali, ani nebudeme, doteraz sme merali cumľom alebo klasika digitálnym čo zapípa

elly111
24. feb 2010

a ahoj madi
ja myslím že to môže byť zúbkami, my máme takú redšiu keď nejaký zúbok lezie, vždy to trvá tak 3 dni, ak nekaká viac ako 5x denne tak by som to neriešila, ani nevylučovala jogurty,...to je len môj názor

hribikana
24. feb 2010

ahojte baby,
fuuu ale ste tu toho riadne popisali, mala som co robit do docitat 🙂
pozeram, ze mm sa tu zas nabural 🙂 o porode v podstate bolo napisane vsetko podstatne, ja to este mozem zhrnut 🙂 poobede sm sla k svokre do poradne, ze uz by som chcela rodit, ze to brucho predsa nemozem mat do nekonecna, tak mi tam naskrabkla nejaku blanku, to bolo cca o 13,00, o nejakej 16,00 som zacala mat pocit, ze ma kusok picha v podbrusku, ale nic vazne ... tak som neriesila o 17,00 to uz popichovalo kusok viac a stale viac a viac okolo 19,00 som uz mala pravidelne, ale nie az take strasne kontrakcie, cca kazdych 8min., este som malu okupkala a poslala spat s mm. Ja so svokrou sme sli do pordnice, mm mal za ulohu uspat malu a dobehnut za nami. Ked sme dosli do porodnice, kontrakcie sa uplne zastavili, asi som sa zlakla ... pokracovanie nabuduce, Tomasko sa zobudil 🙂

elly111
24. feb 2010

hribi ahooooooooooooooj gratulujeme
krásny a vzrušujúci príbeh 😵 tešíme sa na pokračovanie 😵 , super že máš takú svokru 😵

tinka66
24. feb 2010

hribik - ahooooooj tesim, ze si tu....cmuk tomaskovi 😉

dnes vecer odchadzame na vychod, mame na sobotu koncertik a veeeelmi sa tesim na rodinku....dnes som bola na gynde, male babuliatko vyzera, ze bude kludnejsie ako larinka....ta sa vzdy hybala ako mala divoska a to jej aj ostalo........

hribikana
24. feb 2010

maly spinka na novorodeneckom, ja vetram izbu, tak rychlo dopisem...
dakujem za vsetky gratulacie a podporu, urcite to vdaka sile vasej myslienky tak rychlo vybehlo von 😀
no pokracovanie ... cca 45 minut som nemala kontrakcie ani nic, potom dosiel moj porodnik, a cca okolo 8,30 mi prepichol plodovu vodu, ze uz ked som dosla rodit a som na 4cm otvorena, tak hadam to dokoncime, potom zacali tie brutalne bolesti ... sak viete o com hovorim, ktore ste rodili bez epi ja som sa ich snazila rozchodit, prechodit, predychat alebo nieco... ale nepomahalo, zrazu som stala a kricim na sestricku, ved to ma uz tlaci na konecnik, rychlo som lahla na kreslo a keby ste videli tie vyvalene sestrickine oci ... nevedela, ci ma teraz hladat porodnika po porodnici alebo chytat male ... normalne ma vystrasili, ze vsetci okolo mna nestali v pozore a ja som skoro maleho vytlacila, nakoniec dosiel porodnik s usmevom, ze si z neho srandu robime, ze rodit 😀 a sestricka mu na to, ze nech si nerobi srandu, ze sak on uvidi, ked zatlacim, do toho prisla dalsia kontrakcia a pri dalsej uz bol maly vonku
bodka, vsetko
horsie je to teraz s maternicou, pri kojeni taaaaak boli ... ale hada to coskoro prejde
maly je taky chudunky, dlhunky a spokojnucky ... podla mna oproti nine bude ovela spokojnejsie babo, ale este je skoro hovorit, horko tazko ma 2 dni 🙂
tinka - pekny predlzeny vikendik na vychode prajem
a majte sa tu pekne, uz mam nb, takze budem tu zas castejsie

mizulienka
24. feb 2010

jaaj hribi som sa nasmiala pri tej "vyvalenej sestricke", tak potom to uz nabrala riadne rychly spad....
ten druhy bol "lepsi" porod ako prvy? ja iba, ze naco sa mam pripravit 🙂

tak nech bolesti rychlo prebolia a ste cim skor doma 🙂

elly111
24. feb 2010

hribi držím palce nech bolesti rýchlo prejdú a paráda že to išlo tak rýchlo 🙂
a presne som sa chcela opýtať aký sa ti zdá Tomáško, či pokojný, papá, spinká,...
lebo teda u nás to tak nebolo, papať to áno, ale spinkať to nie

hribikana
24. feb 2010

elly - presne aj u nas nina do 10mesiacov bola velmi narocne babo, potom uz to bolo len lepsie a spinkat, to ani u nas nie je ruzove
mizu - jednoznacne druhy bol lahsi, ale zas psychicky som hp tazsie znasala, som sa strasne bala, kedze som uz vedela, do coho idem

mizulienka
24. feb 2010

hribi, chapem, aj ja sa dost bojim 😲 ale tak fajne, ze uz mate potom 🙂
tak este raz vela zdravicka, pohody, mliecka a nech ste cim skor vsetci 4 pokope 🙂

elly111
24. feb 2010

hribi fakt, tak vieš o čom to je, prvé mesiace ani cez deň a málo v noci
hribi ani pri prvom si nemala epi? Si dobráááááááááá 🙂

elly111
24. feb 2010

ok babule držte sa ideme von 🙂

cuki
24. feb 2010

madi ja by som tiez povedala ze zubky, hlavne ak mu nic ine nie je. Ja by som mozno skusila nezatazovat travenie nicim tazsie stravielnym, napr. strukoviny alebo masko by som chvilu vynechala. Jogurty su v pohode, len sladke mlieko by som asi nedavala- ani UM ak nemas bifidovane - ja som kupila v DM ke ryzove alnatura a lucka si tusim ani nevsimla, ze ma ine mlieko. My sme uz raz take mali a tiez som bola trosku v strese,ci je to viroza, alebo zubky, tak som nasadila priatelske lieky nelieky - smecta (len vycisti crievko, je to len il, ziadne chemie) a samozrejme probiotika, na naciatku som aj hylak dala a potom uz len nutrolin B tie disperzne tablety. Po troch dnoch akoby utal.

Ja chodim spat okolo jedenastej, ale uz o desiatej som hotova, len mi je luto toho casu, ktory mam konecne len pre seba, tak drzim, az kym neodpadnem do postele.

Nas maly handrovy panak, dnes poobede zaspaval asi hodinu, som myslela, ze uz ma porazi, ale ja som taka zasadova matka, ziadne hore dole z postele, tak som ju umucila, ze o pol tretej zalomila a este furt spi, asi idem pustit hudbu a zobudit ju. Ze by to bolo tym, ze uz treti den sa snazime zrusit luckinu zavislost na duduske?... 😨

hribikana
24. feb 2010

cuki - vitaj a pozdravujem aj maleho handrickoveho panaka 🙂
u nas ma Nina tiez obdobie, ze sa hodi na zem, je jedno ci do blata, ci do mlaky ... a ja ju tak zvyknem nechat, ona vstane a ide ku mne s lutostou ze maminkaaaa, ak sa ju pokusim zodvihnut, tak je to horsie, hadze sa este viac a place

ja musim pochvalit mm, ako zvlada malu, sice matersku dovolenku premenoval na materske galeje, ale je mile vidiet, ako to tym 2 spolu ide 🙂
a mala ked bola pozriet tomaska, tak ako velka slecna sa na neho pozrela, dala mu na cielko pusinku a povedala MOJ 🙂 krasne to bolo a kedze stevo jej v noci, ked som nebola doma vysvetloval, kde som, ukazoval fotky vyliahnuteho maleho aj ako mi ho prilozili, tak ked dosla, hned hladala moje prsia a hovorila mnam mnam a ukazovala, ze mam dat tomaskovi, aka je toza 18 mesiacov zmena

elly111
24. feb 2010

hribi krásne, si ma dojala 🙂
ja som dojatá aj keď malý tu na pc alebo kdekoľvek vidí bábätko tak príde jemnúčko že bábo 🙂

danulik
24. feb 2010

hribikovci - dakujeme, ze ste sa s nami podelili o zazitky z porodu, je to velmi mile 🙂
..a nejaka fotecka by sa nenasla? 😉

kivec
24. feb 2010

Ahoj Hribik, tak to je super, ze ten porod isiel tak rychlo. 😉 Ja sa tiez strasne bojim, ale sa aj velmi tesim na to, co bude potom. 🙂 Prajem ti, aby si sa rychlo zotavila a bolesti cim skor presli. Je krasne, ako vasa Ninka krasne pochopila, jej tvoj manzel vysvetloval. Neviem, ci by Estherka toho bola schopna. ALe ked budem rodit ja, uz bude mat o 4 mesiaciky viac a uz urcite bude trosku rozumnejsia.

Tak este raz vsetko dobre a skore zotavenie a tesim sa s Vami!

danulik
24. feb 2010

dnes bola u nas kamoska s malou (11 mesiacov) a lili z nej bola hotova, chcela ju vozit vo svojom kociku 🙂 chodila za nou, ze baaba, baaba, davala jej piskotky, cumlik, obuvala jej topanky 🙂 🙂 🙂 zlatucke boli 🙂

kivec
24. feb 2010

Danulik, to muselo byt strasne zlate. 🙂 🙂 🙂

katinka0000
24. feb 2010

ahojte!

hribi: super, ze to uz mate za sebou. kedy idete domkov? tomasko je isto nadherny. uz sa tesime na fotky. ninocka je zlata a zvlada to super, ved jej o chvilu pride domov maly bratcek.
vies, ako je to s nasim nicom a jeho spinkanim. mame to narocne, ale nevymenili by sme to za nic na svete. ale uz sa to pomaly upravuje. jednu noc sa budi castejsie, inu zase menej.

danulik: 🙂 🙂

dnes bolo nadherne pocasie. uplne som sa citila, ako keby zacinala uz jar. s nicom sme boli 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede vonku. boli sme aj v parku na gastany, sisky,... joj keby bolo uz leto. 😉

eminkaa113
24. feb 2010

dani, k nám chodí kamoška s 14 mes. malou a emka to isté čo lili - bábo, bábo a tiež sa tak k nej chová - 😀

hríbi - uf, rýchle si to mala, len tak, tak. ja som tiež pri pôrode mala pocit, že moja pôrodníčka príde neskoro, ale ja som napokon musela 4x zatlačiť 😉 Inak, pekne si to o Ninke napísala, je to šikulka 🙂

katuska - ja som si teraz naposledy na kríže dávala konský balzam hrejivý, poradil mi to kamarát a na 4 deň sa to oveľa zlepšilo. nosila som aj korzet, tak ma to pekne hrialo. len neviem, či to môžeš keď si tehu. Inak mňa to už 4x chytilo, čo je emka na svete a v tehu som nemala žiadne problémy....

jancia
24. feb 2010

Ahojte

hribi 😵 pekne sa to cita, joooj aky je to pocit zase drzat ten maly vonavy uzlik v naruci? 🙂 Tak prajem nech si najdete svoj system a rezim aby ste boli vsetci v pohodke 🙂

Baby tak ja som dnes zase bola s Tomasom u doktora, uz si pripadam ze ma to bavi 😖 no ale nechcem uz nic podcenit, ved sa trapime uz skoro 2 mesiace stale s niecim... no ale dychanie ciste, hrdlo v pohode, z krvi ziaden zapal nezistil, tak neviem z coho ma 3 dni teplotu, zeby zubky? Aj trocha akoby nadchu - vodove sople a semtam kychne, no a kasel sa ho drzi ako kliest ale teraz uz tak mozno 2x do dna si odkasle... Vecer uz ale nemal teplotu tak dufam ze uz budeme oki... 😔

jancia
24. feb 2010

A dal nam pamycon do nosa a solmucol na kasel ale neviem, zatim som mu to nedala, myslite ze mam? V poslednej dobe uz tolko liekov pojedol... tak ja neviem...
Do nosa som mu potrela pinosol, je to take borovicovo-eukalyptove, mne to fajne pomohlo na nadchu. Alebo mam radsej dat tie kvapky od lekara? Diky

P.S. ako sa maju Tami s Leuskou?

basky
24. feb 2010

Ahojte,
ja by som veru rada skor zalahla, no nejde mi to zaspat skor ako medzi 24 - 1h. Ked sa skor ulozim, len sa prehadzujem a aj tak nezaspim. Su to asi hormony, aj pri Simikovi som takto chodila spavat, dokonca jeden cas som zaspavala az okolo 2-3h. No bola som doma a dospala som to doobeda.
Teraz do rana spim tak 7 h a poobede kazdy den 2 h, a to mi staci.

Jani, tak by som Ti rada poradila, no musis sama rozhdnut, ako to citis.
Keby sa to tikalo nas, ja velmi doverujem mojej lekarke a urcite by som ju posluchla. Ak by nam predpisala lieky, uricte by som ich nasadila a to bez vahania. Mame velmi dobry vztah a mozem sa na nu spolahnut, vie co robi.
No neviem, ako si ty na tom s Tomaskovym lekarom, ci mu uplne doverujes alebo mas uz nejake pochybnosti. Mala si sa s nim poradit, aby si ozaj nieco nezanedbala, ked uz je to na dobrej ceste. NO zasa ak je to zbytocne .... Ozaj tazko radit.
A vyteri Vam nerobil z nosteka? Lebo pri spoliku sa hned Pamycon nedava, teda aspon co ja viem. A kasel ma len 2x denne? A to sa mi na sirup este nezda, ved mu mohlo len zaskocit.

Madi, aj my sme mali obcas redsie stolice, niekedy Simik spapal velmi vela ovocia, alebo viac jogurtov, neriesila som to, kakal 2 max. 3x denne a nebolo to uplne riedke, ale zato redsie ako obvykle. Niekedy to robia aj jogurty, mlieko, skus na 2 dni vysadit, daj viac mrkvicky a bananov a prejde to. Ved aj my mame stolicu nie kazdy den tuhu a rovnaku, meni sa to podla stravy, co zjeme a vypijeme.

A doru nocku prajem, asi t usaza sama strasim 😉

tamita
25. feb 2010

Jáááááj babule 😕 😕 😕
no to sú mi novinky !!!

V prvom rade HRÍBIKOVCI - veľmi-veľmi tuho-silno-mocno blahoželám utešenej rodinke k prírastku,chlapčiatku Tomáškovi a maminke hrdinke hlavne za heroický výkon 😵 . Už teraz Lenka asi presne vieš,čo som myslela,ked som kedysi písala,že po druhom pôrode som schytala takú minifobiu,že ak ešte raz-tak nech len preboha stihnem dojsť včas do pôrodnice... 😅
Tak už teraz len veľa fajného mliečka pampúšikovi,maminke kľudné noci,sestričke hladkú adaptáciu a ocíkovi - len takú jemnú opicu 😅

No a už - čo ste vy všetko možné popísali...ešte som to riadne nezabsorbovala...ale tak narýchlo :

Nová mamina - čauko,vitaj 😉

teplomer máme ten,čo Danulik, je dobrý,to je asi Basky podobný ako váš,len v bledě-modrém.No a ešte kopec ďalších,čo sú na figu a ten ušný digitál za 1500,-ten by som tak vyhodila-šmejd jeden,že až... 😠

básnička o MD bola 100bodová 😀 😀 😀
torty-mňam 😝

Jancijka - ty už ako vtipne boduješ - sa teším z toho,lebo to znamená,že Tomík je už celkom o.k. 😅 🙂 😉
Ale ten pamycon-to je vlastne framykoin ,je to ATB,to sa dáva až na zelené sople... či by mu nestačilo zatial striedať libenar-sterimar-na noc a spánok nasivin,euphoprbium-homeo spray...a pár krát za deň corysaliu podrvenú a rozpustenú po častiach...a stodal-homeo na kašeľ. solmucol je na vykašliavanie-ak ešte mokro kašle a má to ísť von...

A ešte vám napíšem narychlo-ako sme my dopadli : tak teda Lea s anginou-ATB a písala som vám,že sa čudno-divno osypala,ale celkom to mizlo. predsa len sme šli ,pre istotu,na kožné 😖
Pani Dr.-múdra jak rádio-nám napísala 3 mastičky a práve preto neviem,ktorá bola to najväčšie svi..tvo ! Dieťa,ktoré už bolo skoro bez vyrážok,mi schytalo takú reakciu !!! červené flaky po celom telíčku,strašne ju to svrbelo-jedna hrúza...
Okamžite som to z nej zmyla,už po pár hodinách sa to trochu zlepšilo a všimla som si,že rybacou masťou namazaná riťula bledla ešte rýchlejšie,tak som ju ňou potom par dní natierala od hlavy po päty ☹
Dostali sme sa chvalabohu z toho,ťuk-ťuk, už je dobre,no ale neželám nikomu 😖

No a ja som do toho všeho dostala taký zápal priedušiek-ako ešte nikdy,horúčky do 40...3 dni,moja mamina nás ratovala. Dobre je už,ale som taká vytrasená po chorobe,že cez deň vôbec nestíham dobiehať resty v domácnosti a večer idem uspať dieťa a jasné,že tam zatvrdnem,zobudím sa po polnoci,idem akurát poodkladať a skontrolovať, čo pozabudali v kuchyni...ako aj teraz,vyložím práčku,naložím sušičku,dnes konečne omrknem aj koňa a zatvrdnem znovu 😔, aby ma o pár hodín vytrhlo : Slovenskóóó

A ešte aby som nezabudla - veľmi krásne ďakujeme za pozdravy a že ste na nás mysleli,ved sme sa aj preto tak vystrábili ,celkom rýchlo 😉 🙂

hribikana
25. feb 2010

Ahojte,
tami som rada, ze uz ste ok, muselo to byt hrozneeeee
vonku je tak kraaasne, hadam nas zajtra najneskor v sobotu vypustia 🙂 no ja som uz ok a maly od vcera pribral 110g, takze myslim, ze ked nedostane zltacku a ked bude vsetko ok, vikend uz travime vsetci 4 doma, juuuj tak sa tesiiim
elly - nemala som epi, lebo mam fobiu z ihiel a injekcii
basky - ja som tiez pocas tehu, cca do 8mesiaca nevedla spat, som sa stale len prevalovala
janci- drzime Tomaskovi palce, nech uz ste konecne uplne fit a uzivate si jar, na ktoru si sa ty tak vel mi tesila a privolavala ju 🙂
pekny dnik, paaa

elly111
25. feb 2010

jeeej hribi krásne ste to stihli do víkendu, držím palce aby ste už boli doma všetci spolu a tešili sa zo seba navzájom 🙂 a to máš teda super mliečko keď od včera pribral, my sme za 3 dni v pôrodnici zhodili viac ako 300g

tami, jancia, držíme palce nech ste už komplet fit a môžete behať s detvákmi po vonku 🙂

eminkaa113
25. feb 2010

Ahojte dievčatá,

vonku je tak krásne, svieti slniečko, už cítiť jar. Sa teším, keď sa malá zobudí a pôjdeme von 🙂

hríbi - super, že Tomáško už pribral a že už cez víkend budete všetci spolu....

jancia, tami - držte sa, už nech máte za sebou tie choroby ☹

inak dievčatá, pred 2 týždňami som kúpila aj ja to spievankovo, keď ste ho tak chválili, no a malá je z toho hotová, najskôr ju to nebavilo, ale teraz by na to stále pozerala a tak musím dvd schovať, inak mi ho prinesie a povie "puci toto". Púšťam jej ho 2x za deň a tu je ukážka 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Bgmwpox5DY8
jankamanikova
25. feb 2010

Hribikana - blahozelame a tesime sa. Tomasko bude spokojne a vegetacke babo, aspon nas Matusko taky bol a flegmatizmus mu zostal dodnes. Takze si vychutnavaj pohodicku a vela spi a oddychuj a jedz a pusinkuj malu Ninu, bude TA najviac teraz potrebovat 🙂 .

My sa mame, ako a mame. Hematom sa zväcsil, asi mu je u mna dobre 😀 ; takze lezat a brat lieky a o tyzden k dr. zase ... Vysledky z krvi mam negativne, ale brali mi dasliu krv, tak bude veselo ...

Jakubko mi inac taha tricko a pusinkuje brusko a hovori babo a velmi sa tesi a este mi aj masiruje brusko a pozehnava. Vsetci traja chalani su na zjedenie ...

madi
25. feb 2010

aaaaahojte
dakujem vam maminky za rady ohladom toho nasho kadenia.....dnes to bolo celkovo 2x ale take redsie....ale teda neriesim...a dnes sme nestihli spapat ziaden jogurt ani nic....iba cicku takze iba to bolo mliecne 😉
a naozaj aj na vychod uz prichadza jar..dnes sme boli 2 hodky vonku a bolo uuuuuzaaasnee, aj mna to tak nabilo energiou..konecne
lenka - dufam, ze si nezmenila cislo mobilu, bo dajak haprovalo dorucenie sms...a dufam teda, ze som to neposlala bohviekam 😀 - a drzim palce, nech ten vikend vyjde....
eminka - Emka je rozkosnica ....Simon robi podobne "pohyby" akurat ze on pri tom stoji alebo pobehuje po obyvke....ale tiez sa sam naucil z toho DVD "tancovat" medvedku aj ako robi vlacik aj tu kacku aj zajko ako sa umyva.....super to je....sice to mohlo byt menj prestrihane (aby boli dlhsie zabery na deti a na to, co robia...a nie detaily, ako kto otvara usta a spieva..nemyslite?) ale dobre aj tak..aspon nieco je na trhu....

no..oslavujeme dalej..dnes mame take polokruhle vyrocia vsetkeho (1,5 r. , 3,5r. a 29,5 r.) 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre