Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
8. mar 2010

Cuki ideme . Tesime sa a prajem Vam dobru noc.

cuki
8. mar 2010

dobru

jancia
8. mar 2010

cuki my neviem kedy sa pripojime, dr. mi este neodporucila kolektivy, ale keby si sa chcela niekedy pridat na prechadzku okolo Drazdiaka 😵

basky
8. mar 2010

Ahojte,

Katuska, ja som vcera uz nalozila pracku s prvymi vecickami pre babatko, dnes som 2,5h zehlila. Este ma cakaju asi 3 pracky, pomalicky teda zacinam s pripravami, nech sa nemusim potom s velkym bruskom vrtiet okolo zehliacej dosky 😉 . Tasku si uz pripravim okolo 35 tyzdna, mozno aj skor, ja som rodila prvy den po ukoncenom 36 tt, tak radsej sa pripravim. Neverim na povery, co ma prist pride, nijak tomu nezabranim.
A krize veru citim aj ja, este aby nebolo malo sa mi nieco zaseklo na krku, tak aj tam ma pobolieva, manzel uz druhy vecer masiruje 🙂 . No spim ako paragraf, ani sa necudujem.

Bambi, urcite by som sla pozriet nostek, ja som prikladom, ako to moze dopadnut. Ako 14 rocna som sa predvadzala na plavarni pred fesnym plavcikom, s rozbehom a z mostika som skocila hlavicku do 1 metrovej vody - myslela som, ze som na opacnom konci bazena, kde bolo 5 metrov - a zlomila som si nos na 4 casti. No lekarke som hned nesla, mesiac mi to odpuchalo, oci som lala ako japionec, stekali vsetky farby po tvari, najprv cela modra, fialova az nakoniec zlta. A ked to odpuchlo a ukazal sa po mesiaci pravy nos, bol trosku nakrivo a v strede kopcek. Hned som sla k lekarke a ta uvidela, ze som ho mala na 4x zlomeny a narazom sa mi posunula jedna priehradka v nose, cize sa mi zle dycha na jednu dierku, mam ho krivi do jednej strany. Keby som sla hned, napravia mi ho hned, aj ked by to bolelo, dychalo by sa mi teraz lepsie a mala by som nos rovny. No bola som velka hrdinka, ze to nic nieje a vydrzim bolest.
Snad som Ti pomohla v rozhodnuti. No ja som nazoru, radsej zbytocne k lekarovi, ako nieco zanedbat.

A s rozpravanim je SImik na tom asi taky priemer, zvieratka napodobni vsetky, slovicka nam pribudaju, uz ich vie dost, no basnicky a riekanky este nehrozia ....
A rozumie skoro vsetko, a ked ma svoj ded NIE, tak samozrejme nerozumie akoze nicomu a robi si svoje. Dnes bol strasne zlaty, uvidime zajra. O zem sa zatial nehadze, skor pochoduje a dupe na mieste, a krici, jeduje sa.

Hribi, dakujem za odpoved, velmi si ma potesila a zaroven ukludnila, ze tie prve dni nie su ak kazdy strasi. Citit aka si stastna, spokojna, Ninka je uzasna sestricka a pomocnicka ... snad Vas budeme nasledovat, aj s rychlim porodom dufam 😉 Ja mam strach trosku zo ziarlenia, aj ked teraz sa tvari, ako lubi babo v brusku, pusinkuje, ukazuje kde bude babo spinkat, dnes si pozeral vecicky pre babo, ako som zehlila a ukazoval na kazde ze babo, potom prisiel k brusko a mojkal ma ... no uvidime co bude ked to pride.

basky
8. mar 2010

Fuha, to som tolko napisala?

kape
9. mar 2010

Baby no mne sa tuto noc snivalo, ze som rodila 😀 a uplne prirodzene, len som si nic nepamatala z porodu ani ziadne kntrakcie, prisla som domov a pozeram, ze a kde je jazvy po cisarskom, preco ma nic neboli, dieta ako svet a ani to , ze preco som vlastne porodila, ked som tehotna nebola. Tak som uz "nakazena", ze rodim za Vas 😅

Ale rano vedla mna len moj Samusko 😉

Inak s tym rozpravanim sme na tom podobne ako vacsina, sice sa pusta do rozpravania a snazi sa opakovat, ale zatial je to v tej jeho reci. Nase naj su momentalne "ado" to je autobus a "dado" to je vytah, neviem preco takto, ale on sam si to takto pomenoval. Ale vie povedat "traktor" 😉

mizulienka
9. mar 2010

ahojte, tak aj ja sa pridavam do klubu "vzdorovitych deticiek" 🙂 zatial to je take, ze sa to da zvladnut a stale ho je mozne ukecat na "spravnu cestu" 🙂 ale mozno bude aj horsie....
prestahovali sme sa do domu a pre miska je najidealnejsie miesto na trucovanie schody...bud ked ideme hore alebo dole, vkuse opakuje nendam nendam, akoze neda ruku 🙂

co sa tyka rozpravania, tak misko vie celkom dost slov...uz vlastne skoro vsetko zopakuje po nas...teraz sa krasne naucil povedat dakujem...vcera sme odchadzali od lekara a on ze dovindeniaiaia a potom tete sestricke, ze dakujem, zlaty bol 🙂

hribi mna si tiez potesila s tym, ze sa to takymi dvomi malymi detickami da zvladnut, aj mna povacsine kazdy strasi, ze ake to je tazke a priznam sa, mam obavy aj ja, hlavne ako to misko zvladne a ze nebudem mat dost casu nanho, ze zacne robit prieky a tak...ale tak snad to zvladneme 🙂

my to uz mame za par, uz sa tesim, ked bude male na svete 🙂

pekny den vam vsetkym prajem

elly111
9. mar 2010

ahojte
mizulienka takže dievčatko potvrdené?
nestíham ani čítať ani prispievať nefungovalo nám pripojenie a sme rozcestovaní ale snáď niekedy dočítam 🙂
krásny deň želám všetkým 🙂

mizulienka
9. mar 2010

elly, teraz na poslednej poradni dr, ze podla vsetkeho dievcatko, tak uvidime 🙂

nika.r
9. mar 2010

mizu, Katka je krásne meno. Mne 😵 to manžel neodsúhlasil, lebo máme v rodine už veľa Katiek. Ale našťastie sme sa zhodli na inom peknom.

kape 😀 (ten Tvoj sen)

aktak
autor
9. mar 2010

kape aj mne sa dnes snivalo ze som rodila, len to vobec nebolo fajn lebo bolo babo ritkou dole a nic neslo ako malo, pevne dufam ze realita bude ina
u nas rozpravanie 0 bodov, nektore slova povie pekne ale nic navyse just nepovie ani neskusa, neriesim len nechaem preco ked je sikovna sa nesnazi, tiez jej staci pocuvat Adamka ked sa vykecava 😀

katuska.
9. mar 2010

ale mate sny 🙂

aktak, citas ake mame krasne meno? 😀 😉

basky, tak sa aj ja pustim do toho.. tiez neverim na povery. ked som pozerala do majoviek len tak jednym okom, tak oni tie baby z cz maju uz tasky nachystane 😅 uz kupuju lieh a podobne veci. tak to u mna este nehrozi.. zajtra idem na posledny usg, tak sa tesim a som aj trochu zvedava, lebo mam stale pocit, ze to bude chlapec. ani neviem preco.. inak, ja ked som sa stazovala dr. na chrbat a krize, tak povedal, ze uz ani nenahrievat a ani velmi masirovat.. ze uz len fitloptu na vecer.. tak neviem 😒 pri marekovi ma seklo mesiac pred porodom tak, ze som nemohla chodit, snad ma to tentoraz minie, lebo si to fakt neviem predstavit ako by sme fungovali.. tak sa teda este drzme a nech nam to uz rychlo ubehne 😉

mizu, uz to veru mas nahnute 😀 tesime sa s vami a drzime palce..

angelina22
9. mar 2010

čaute,,,basky..... 😀 ale som sa nasmiala,,,,hiiihihihi
no ,,,,,
ja akože mojim rodičom vykam, mne sa to aj páči aj som tak zvyknutá,,,ked som bola v puberte tak som sa s mamkou dohodla, že si budeme tykat,,,ale pripadalo mi to take divne,,,,,takže som ostala pri vykaní, aj moji surodenci,nepoznám nikoho iného kto by vykal,,ale aj tak sa mi to páči, zato manžel nie, ten tyká a teray sa nevieme dohodnut ako budeme malu učit aby nás oslovovala,,,,pre mna to je prirodzené , pre neho nie,,,,, 😕
no bammbi,,,,
drž sa ,,,,verím že to natalku prejde,,,,musiš pozbierat sily a preklenut to obdobie,,,a hlavne brat ohlad na seba,,,aby nebolo babo ohrozené,,a hlavne, nebud neštastná lebo to babatko v tebe cíti že niečo nieje v poriadku,,,,
malej kludným hlasom vysvetli , čo a ako a nedaj sa vytočit aj ked su také momenty že sa inak nedá tak si spomen na mimi v brušku,,,,no nemožeš sa zlostit,,,
ja pracujem v školke s 8 živánmi,,,,všetko sa snažím riešit chladnou hlavou,,aj ked niekedy mam toho dost,,,,
mám 4 predškolákov a to su čísla vám poviem,,,,,,
asi tolko,,
a ešte som si včera spomenula, že moja malá ked niečo velmi chce vysvetlit tak hovorí,,,,,ďab - ďab - ďab - ďab ...celu vetu,,,,a ja mám vyrozumiet o čo ide... 😀
dnes ideme do po....kupit manželovi nejaké veci a zajtra mi odchádza na 10 MESIACOV do irska 😔
na dome sa maká a mne to ostáva na hlave,,,,,takže-----asi tak,,,,
tak si vážte tých svojich aj ked vás niekedy poriadne zlostia.......

mizulienka
9. mar 2010

nika dakujem, ja som mala2 mena, co sa mi pacili....anna to dal brat malej ked sa narodila a druhe bolo Katka 🙂
chlapcenske meno sme mali Stevko, to bol kazdy zhrozeny, ze take meno...ja neviem, mne sa pacia take slovenske nase fajne 🙂

katuska ja sa tiez neviem zbavit pocitu, ze to bude chlapec...no ale ved zacvhilku uvidime...do porodnice mam nachystane take neutralne veci, aj ked ostatne po miskovi vacsinou chlapcenske 🙂

mizulienka
9. mar 2010

pardon zhrozeni 😲

iwuskaaa
9. mar 2010

Ahojte mamičky a detičky 😉 ,

keďže som tu nebola asi od piatku, veľa ste toho popísali, nestíham to ani čítať, ale chcem popriať všetkých TOMÁŠKOM hlavne veľa zdravia a radosti, nech si užívajú tieto krásne bezstarostné dni 🙂 😵 .

My sa máme dobre, na šťastie sme zdraví - klop klop, užívame si slniečko, aj keď je vonku stále chladno. Ale slniečko dodáva energiu aj tak 🙂 .
Davidko tiež veľa nerozpráva, vie povedať, iba mama, nie, brm, mňam mňam (to si pýta papať) a to je asi všetko. Ale tiež zatiaľ to neriešim, príde jeho čas a keď vidím, že všetkému pekne rozumie, chápe čo od neho žiadam, tak som pokojná 🙂 .
Včera som bola ešte u zubárky, konečne posledný krát, ešte pred pôrodom pôjdem na preventívnu prehliadku, tak dúfam, že sa mi nebudú zuby kaziť, lebo pri malom som bola v pohode, akurát po pôrode sa mi pokazili asi štyri 😖 . A tie ceny sú nehorázne, ja som za tento jeden zub platila na dva krát dokopy cez 55 Eur 😝 😠 ...

Prajem Vám pekný dník všetkým 😵

aktak
autor
9. mar 2010

katuska. citam 😵 mame pekne meno, ale v puberte som protestovala ze je moc dlhe 😀

my este stale nemame meno, ani uzsi vyber, zacinam byt nervozna normalne 😅 musime si k tomu konecne sadnut lebo mam rada veci pripravene a meno je docela dolezita vec 😀

angelina je prirodzene ze sa vam obom zda najlepsie to ako to mate zauzivane, ale na manzelovu obranu musim povedat ze nas je takych viac co svojim rodicom tykaju a ma to svoje dovody, pre kazdeho ine ale vo vseobecnost som tomu (asi nielen ja) viac naklonena, preto manzela chapem

iwuskaaa
9. mar 2010

Aktak, ja tiež najradšej mám všetko dopredu pripravené, ja mám síce času ešte dosť, ale už teraz som nervózna, lebo nevieme vybrať mená 😀 .
Ale určite budete vyberať na "A", však? 🙂

danulik
9. mar 2010

angeli - ja si to neviem ani predstavit, ze by som rodicom vykala, ale zase chapem, ze si na to zvyknuta.. tak sa snad nejako dohodnete s manzelom 😉

ahoj iwus 🙂
aj ja by som mala ist k zubarovi, ked to uz spominas 😖 aspon z tu gyndu mam za sebou..

jankamanikova
9. mar 2010

Ahojte! Tak boli sme s babom u dr. Ultrazvuk mi nerobil, ale zato boli dalsie vysledky z krvnych odberov a o tyzden idem na dalsie krvne testy. A potom sa kazdy cuduje, aka som chuda 😀 😀 😀 😀 😀 . Krvne odbery dopadli dobre, vsetko je negativne (aj Rh protilatky), akurat sa druhykrat objavila enormne zv. stitna zlaza. Nikdy som s nou nemala problemy a teraz toto.Tak idem na endokrinologiu, vo stvrtok mi budu brat najprv krv a potom vysetrenie. Ta sa tesim. Citala som na internete vsetko mozne o tom, vraj to moze sposobit riadnu sarapatu. Ale dr. optimista, ze mam vypnut internet. To iste povedal aj Jany, ze bude dobre, ved sa modlime a aj deti sa modlia. Tak na co sa strachovat. Jednoducho ako som citala o tej stitnej zlaze, tak som s nou musela mat problem asi skor. Vsetky tie indikacie sa na mna hodia a vyskocilo to zrejme po Jakubkovom porode. Uvidime, co povie dr. odbornik. A vraj preco som taka naozaj chuda a jem aj za piatich a zase som nic nepribrala 😀 😀 😀 😀 .

Takze tolko. Inac dnes som absolvovala aj interne. Taaaak som sa smiala, ze ja, co nemam rada dr. a ani ich nemusim, si ich pri stvrtom babu vsetkych obehnem naraz 😀 😀 😀 😀 . Ale gynekolog povedal, ze mozem byt v klude, lebo morfologicky UTZ ukazal, ze je vsetko ok a aj testy na Downov syndrom boli negativne. Este AFP testy ... Tak sa tesim, ale aj modlim, aby bolo vsetko ok.

Vdaka za podporu a drzte sa ... My mame uz mena - Kristinka a na muzskom sa musia chlapi dohodnut ... Benjamin alebo Paľko ...

stankaji
9. mar 2010

Ahojte baby!!!

Hribikana - tak v prvom rade by som ti chcela pogratulovať, že si to zvládla a držím palce nech ste všetci zdraví, a mali veľa radosti z maličkého Tomáška, hlavne Ninka

Dlho som tu nebola, nestíhala som, mali sme veľké oslavy a boli sme chorí dva týždne - všetci a Martinka prvý krát brala antibiotika a vyrazila jej dolná trojka a každú chvíľu má výjsť na druhej strane.

Čo sa týka Martinkinho rozprávania, tak má celkom slušnú slovnú zásobu - svojskú, nespája veľmi ešte vety, ale rozumie úplne všetkému, aj tomu, čo by nemusala!!!Tancuje, napodobňuje všetky zvuky, no zlatá je, len niekedy...júúúúj, vie byť riadna huncútka, mám čo robiť ju "udržať na uzde"

tessie
9. mar 2010

ahojte, no vidím, že obdobie vzdoru je už v plnom prúde... u nás letí výraz "sama, sama" a všetko chce robiť sama. Ale je úžasnáááááá. Už rozpráva dosť, nie je všetko rozumieť, ale má dosť veľa slov, ktoré hovorí krásne. napríklad ked hovorí papuče, tak mi až srdce stíska, lebo to je tak krásne detsky povedané, že až 🙂 momentálne najobľúbenejšie slovo je "gangaja" - hranolka 🙂 🙂 🙂 a ked sa povie ši-ši (vláčik), tak automaticky odpovie Aupark (čo tiež rozumieme len my 🙂 ) a potom hranolka a džús... ako keby tam chodila každý deň... no to je masaker. Aj ked sme boli u našich, tak ju vzali na stanicu pozrieť vláčiky a ona len Aupark, aupark 🙂 asi sa jej to slovo páči. A ked vojdeme do podzemnej garáže alebo vidí veľké nákupne centrum, tak zasa Aupark. Asi sa jej to slovo veľmi páči, lebo my do Auparku chodíme málo... ale vždy ked ideme, tak ide na vláčik, tak to asi ten zanechal taký hlboký dojem.

matus.
9. mar 2010

ahojte.. mozem sa k vam pridaT? teda ak vam nebude vadit ze som chlap.. mam 19mesacnu dceru Wanessu 🙂 vychovavam ju sam..

jancia
9. mar 2010

Ahoj Matus, no ak Tebe nebude vadit, ze tu su same zenske 😀 😀 😀 myslim ze budes viac ako vitany 🙂

matus.
9. mar 2010

jancia som si vedomy ze tu budem asi jeden z mala teda ak nie jediny chlap..
a dufam ze ma odtialto nepozeniete s metlou 😉

kape
9. mar 2010

Jasne Matus. Vitame Ta medzi nami babami a aj malu Wanessku. Napis nam nieco o Vas, teda ak mozes odkial ste , ako Ta Wanesska zlosti v obdobi vzdoru 😵 ,nech Vas trosku spozname.

jancia
9. mar 2010

Matus, no to isto nie, myslim ze bude zaujimave citat ako veci co tu riesime vnima opacne pohlavie 😉

kape - jaaaaaaaaaj Dzesika sa nezaprie 😀 😀 😀

matus.
9. mar 2010

sme z okolia kosic..
a unas odbobie vzdoru nenastalo... mala je zlata pocuva.. rozprava len trochu nepozna vela slov ale zato ich vie krasne zrozumitelne povedat🙂
ona ma len vrtulu v zadku.. malokedy ked nespi tak posedi viac ako desat minut stale beha po byte objavuje nieco nove a opakuje svoje oblubene: co..

matus.
9. mar 2010

svoje oblubene co... ktore u nej znamena ze opet chce nieco nove vediet..

matus.
9. mar 2010

jancia ja si niekedy pripadam ako zena uz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre